ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Guest Sun 5 Jun - 21:51

dawson wrote:
Starhemberg wrote:
Nema država veze s tim, fakulteti su autonomne ustanove..

Kako nema? Ako fakultet nije privatan, šta će državi proizvodnja kadrova koji joj ne trebaju?. Ovo fali informatičara ajmo proizvoditi filozofe i profesore povijesti i jezika lol!
zapalit i ekonomiju i pravo cheers

ali opet zakurac nam informatičari ako je porez njima na plaće 45%(i to bez PDVa i ostaloga, ) onda ih školujemo da bi radili u NJemačkoj, USA, Irskoj... ili Rumunjskoj

Guest
Guest


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by catabbath Sun 5 Jun - 22:14

preko_vode_do_slobode wrote: onda ih školujemo da bi radili u NJemačkoj, USA, Irskoj... ili Rumunjskoj

Pa država ih ne školuje previše, programeri-šljakeri više izlaze iz privatnih učilišta tipa Algebra. Država školuje "one druge" koji onda rade kurikularne reforme lol!
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-21


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Guest Sun 5 Jun - 22:17

dawson wrote:
preko_vode_do_slobode wrote: onda ih školujemo da bi radili u NJemačkoj, USA, Irskoj... ili Rumunjskoj

Pa država ih ne školuje previše, programeri-šljakeri više izlaze iz privatnih učilišta tipa Algebra. Država školuje "one druge" koji onda rade kurikularne reforme lol!
zadnje vrime i ti inžinjerski studiji se pojavljuju na tim privatnim učilištima.. valja li to što? ili je to kao neki aspira sportski managment, gdje štimac i ekipa dobiju skriptu od 8stranica za ispit pa eto "imaju diplomu"?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by catabbath Sun 5 Jun - 22:22

Pa koliko sam ja imao prilike vidjeti šta se tiče praktičnog programiranja više zna onaj tko je studirao u Zg u Algebri nego npr. informatiku na pulskom sveučilištu.


Last edited by dawson on Sun 5 Jun - 22:23; edited 1 time in total (Reason for editing : 123)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-21


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by catabbath Sun 5 Jun - 22:25

A ako maknemo poslovnu informatiku sa strane i recimo da želimo programiranje primjeniti na matematičke ili opčenito znanstvene probleme tu su FER i PMF u igri a ovi drugi pušiona :)

_________________
Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-21


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Guest Sun 5 Jun - 22:26

meni nije jasno nikada zašto programeri uvik rade za druge.. to mi pari najbolja vještina za biti sam svoj gazda.. evo gledan za svoj business, da bi automatizira neki proces, trebale bi mi neke skripte..

koje se prodaju oko 500€ :D ja pričam frendu znanstveniku(koji je usput programer) on kaže da može to isprogramirati u 2 ure ... :D
 i meni odmah..

i kažem, netreba, naučit ću sam ovo lito jedan programski jezik, a prvi test mi je da isprogramiran sebi skriptu koja će mi automatizirati posao.. :D
eto
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Guest Sun 5 Jun - 22:27

dawson wrote:A ako maknemo poslovnu informatiku sa strane i recimo da želimo programiranje primjeniti na matematičke ili opčenito znanstvene probleme tu su FER i PMF u igri a ovi drugi pušiona :)

dakle ipak ovi programeri na privatnim studijima i nauče programirati? mislim znam da im je matematka vjerojatno "koma" i da zbog toga nikada ne bi mogli biti znanstvenici, ali kao dobri šljakeri da?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by catabbath Sun 5 Jun - 22:28

Pa možeš biti freelancer :). Kao i u ostalim zanimanjima, netko je poduzetnik a netko želi samo programirati i gotovo :)

_________________
Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-21


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by catabbath Sun 5 Jun - 22:30

preko_vode_do_slobode wrote:
dakle ipak ovi programeri na privatnim studijima i nauče programirati? mislim znam da im je matematka vjerojatno "koma" i da zbog toga nikada ne bi mogli biti znanstvenici, ali kao dobri šljakeri da?

Da, u pitanju je poslovna informatika ali to večina firmi danas traži. Matematičke, tehničke i znanstvene primjene su druga priča.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-21


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Guest Sun 5 Jun - 22:34

dawson wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:
dakle ipak ovi programeri na privatnim studijima i nauče programirati? mislim znam da im je matematka vjerojatno "koma" i da zbog toga nikada ne bi mogli biti znanstvenici, ali kao dobri šljakeri da?

Da, u pitanju je poslovna informatika ali to večina firmi danas traži. Matematičke, tehničke i znanstvene primjene su druga priča.
aj neka to je ok..
da većina naših studija, i to u državnom sektoru su znanstveni studiji..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by catabbath Sun 5 Jun - 22:37

A čuj mi se u firmi trenutno bavimo nekom tehničkom problematikom a kad to vide ovi s poslovne informatike, doslovno bježe i ne javljaju se više :D

_________________
Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-21


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Guest Sun 5 Jun - 22:38

dawson wrote:A čuj mi se u firmi trenutno bavimo nekom tehničkom problematikom a kad to vide ovi s poslovne informatike, doslovno bježe i ne javljaju se više :D
kakva je razlika između programera za poslovni sektor i tehnički?

zar programski jezik nije isti svugdje?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by catabbath Sun 5 Jun - 22:43

Na nekoj drugoj temi sam bio napisao. Informatika u principu spada pod društvene znanosti :)

_________________
Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-21


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Guest Sun 5 Jun - 22:55

dawson wrote:
Starhemberg wrote:
Nema država veze s tim, fakulteti su autonomne ustanove..

Kako nema? Ako fakultet nije privatan, šta će državi proizvodnja kadrova koji joj ne trebaju?. Ovo fali informatičara ajmo proizvoditi filozofe i profesore povijesti i jezika lol!

ne znam gdje bi vi našli sve te informatičare, inženjere, doktore itd. kad samo oko 20% studenata ima IQ iznad 115, što će studirati ostalih 80% studenata?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Guest Sun 5 Jun - 23:15

dawson wrote:
Starhemberg wrote:
Nema država veze s tim, fakulteti su autonomne ustanove..

Kako nema? Ako fakultet nije privatan, šta će državi proizvodnja kadrova koji joj ne trebaju?. Ovo fali informatičara ajmo proizvoditi filozofe i profesore povijesti i jezika lol!
Ne moraš ih proizvoditi, pogledaj komentare na portalima i vidjet ćeš da ih ima posvuda (barem oni tako misle)...a jezik je posebna priča...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Guest Sun 5 Jun - 23:33

dawson wrote:Na nekoj drugoj temi sam bio napisao. Informatika u principu spada pod društvene znanosti :)
aj daj link da pročitam baš me zanima.. kada stigneš..

ontopik; inače nema prepreke da neki "društvenjak" ne nauči neki programski jezik, kao što nema prepreke da neki "ITovac" nauči neki strani jezik (eng više se i ne smatra stranim jezikom)
cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by catabbath Mon 6 Jun - 6:58

Nije problem jezik već primjena. Npr. trebaš napraviti convex hull (problem trgovačkog putnika), svejednno dali je u pitanju C++, C#, Java, Fortran...

Btw. dobar programer zna pisati Fortran u bilo kojem jeziku cheers

_________________
Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-21


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by gargamel0101 Mon 6 Jun - 7:49

preko_vode_do_slobode wrote:
dawson wrote:Na nekoj drugoj temi sam bio napisao. Informatika u principu spada pod društvene znanosti :)
aj daj link da pročitam baš me zanima.. kada stigneš..

ontopik; inače nema prepreke da neki "društvenjak" ne nauči neki programski jezik, kao što nema prepreke da neki "ITovac" nauči neki strani jezik (eng više se i ne smatra stranim jezikom)
cheers
Nema nikakvih prepreka. Jedina prepreka koja tu može biti je ta da trebaš jako puno vježbati i učiti. Dakle, konstantno učiti. Recimo da ti želiš postati programer .NET aplikacija ili PHP programer. Ti ćeš nakon što prođeš tečaj, a i za vrijeme tečaja morati konstantno učiti i to ne samo na tečaju, nego i sa neta ili drugih izvora (knjige). Za razliku od recimo ekonomije ti ne možeš samo zato što imaš diplomu ili certifikati očekivati da ćeš dobiti posao.
Morat ćeš nešto znati i napraviti. To ne mora biti ništa spektakularno, ali opet mora nešto biti.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by frakcija Mon 6 Jun - 10:21

može se uvest svih 7 modula i na Biševo i na Zavižan.. imamo učenje na daljinu..portal "Nikola Tesla" je nekad imao izvanredne sadržaje kojima nitko nije pristupao jer nisu svi ni imali internet, niti znali za taj portal.
naime, država je tada uložila gomilu novaca i otkupila kvalitetne interaktivne obrazovne sadržaje, dok je u ugovoru stajalo (valjda sitnim slovima) da sadržaji ne smiju seliti na novi server..kako su promijenili server, izgubili su pravo korištenja sadržaja, dok ga klinci nisu stigli ni okusiti. Za djecu u udaljenim krajevima bi se dogovarale on-line konzultacije, uz povremene dolaske na polaganje ispita u obližnje "centre znanja".
Inače izvanredni su Paarovi udžbenici za gimnazije, ali što ćemo s gomilom u zanatskim školama? Da vidite kakve njima plastificirane, obojene udžbenike iz fizike od 300 kn podvaljuju (svi moraju imat, ne kopirat..krše autorska prava profine drugarice ebivjetarke)..a puni integrala i grčkih oznaka viskoziteta, frekvencije, turbulencije..u koje blese zbunjeno i nemaju nikakve veze sa sadržajem koji bi formalno oni trebali usvojit..
Sve se na koncu svodi na zadovoljavanje pro forma kriterija, i to decenijama..
Jednogodišnji program kemije u srednjim školama se svodi na to da svi nauče stehiometriju, hibridizaciju, redoks reakcije, izjednačavanje..a pojma nemaju što, zašto, čemu, i kakve veze s ičim. nikakve međupredmetne korelacije, nigdje holističkog pristupa. u mnogim školama su nastavnici samovoljni nedodirljivi tirani, koji ni u snu ne bi sebe sami upitali "kakve koristi toj djeci od mene?"..zato je nužno i vanjsko vrednovanje..itakodalje
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Ero Mon 6 Jun - 10:42

sitting_bull wrote:popovi pokušavaju uvesti obrazovni sustav u kojem je bubanje i poslušnost dozvoljeno, a vlastito mišljenje i izbor nepoželjni.

metode ubjeđivanja su primjerene cilju pa ne čudi što popovi i narko-dileri surađuju...
Ko završi nešto u  nekom od katoličkih školskih centara može nastaviti školovanje bilo gdje u Europi ili Americi.
Vi iz šuvarice bi morali  najprije godinu dana na pranje posuđa u nekoj od javnih kuhinja... :D

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Regoč Tue 7 Jun - 8:20

sitting_bull wrote:popovi pokušavaju uvesti obrazovni sustav u kojem je bubanje i poslušnost dozvoljeno, a vlastito mišljenje i izbor nepoželjni.

metode ubjeđivanja su primjerene cilju pa ne čudi što popovi i narko-dileri surađuju...
Opet lažeš, kako te nije otca i majke stid?

_________________
Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Metodologija kurikula nije primjerena fiizici - Page 3 Empty Re: Metodologija kurikula nije primjerena fiizici

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum