ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

predavanje pročetničkog povjesničara

Page 9 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Ero Mon 16 May - 8:49

Starhemberg wrote:
Ero wrote:
Stanojko wrote:
marcellus wrote:
Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:Brale, nemoj meni prodavati te price. Ne prolaze osim u dverskom stabu.
Ja te opet pitam. Kakve veze ima Nedic sa streljanjem u Kragujevcu? Daj mi relevantne podatke, ja volim sve da naucim, nema problema...

Nikakve ko što nije imao ni s logorima na banjici i sajmištu... srpska policija bi samo povatala židove i komuniste i predala njemcima, nisu imali pojma što će ovi s njima...

Naravno da nije imao nikakve veze sa logorima. Srpska policija je do 1942 bila pod direktnom nemackog komandom i nije imala nikakve veze sa Nedicevom vladom (treca ili cetvrta uprava specijlane policije). Do trenutka Nedicevog dolaska na celo vlade, jevrejsko pitanje je vec bilo "reseno" od strane nemaca...
o ovome ti pricam... Opsta mesta bez trunke istorijske analize... Kad neko kao Dimitrijevic proba da da neke argumente odmah krece neoliberalna mantra (bivsi komunci i njihovi naslednici) o fasizmu...

Povijest je znanost i to je malo teže neukom svijetu objasniti. Treba uvijek uzeti u obzir i  sve okolnosti u kojima se je događala.
Naša tragedija (i vaša i naša) da su  povijest tumačili destari Nikoletine Bursaća. Nije jadni Nikoletina bio loš, on je jednostavno vjerovao drugu desetaru. Nisam povjesničar, ali jesam dovoljno radoznao , posebno ako primijetim netočnosti (laži), kao što je na primjer ona o 700.000 žrtava u jasenovcu. Kao da je zločin bio manji ako je bilo u pitanju samo "ciglih" 83.000. Trebalo je smisliti brojku, da neuk svijet može žešće i jače mrzit neprijatelja. Nije bilo svejedno da li je nečega bilo 70 'iljada ili meleon. Moja pok. mama je čak razlikovala iljadu i tisuću, pa bi znala reć , kad joj je nešto bilo mnogo puta, kao  " tisuće iljada  puta".  :D
I da kažem, vi koliko vidim, ipak imate nešto povjesničara koji se trude, ali je pitanje oko ww2 mnogo zapleteno , zbog puno različitih struja, s različitim interesima. U HR je situacija mnogo jednostavnija, ali i mnogo zadrtija nego kod vas. Postoje skoro pa isključivo samo povijesničari
koji su izašli ispod komunističkog šinjela. Onih drugih  nema, ili su potpuno marginalizirani. Dodatne probleme im mje napravio zadnji rat, pa su im i s te strane naoko zavezane ruke. Na kraju bih rekao da su  od vaših antifašista gori još samo hr antifašisti. Pomiješali antifašizam i komunizam i toga se drže ko pijan plota.
Nema goreg od povjesnicara iz hobija, a takvih sve vise. Oni bi stalno da se njima nesto dokazuje, jer svoje teorije ne mogu sami dokazati. Metodologija oktenuta naglavce.

U pitanju je i različita vremenska distanca sugovornika, pa makar i bili povijesničari. Oni bi valjda trebali imati istu metodologiju, ili se , kad je u pitanju povijest, uopće ne radi o znanosti. Ja ipak mislim da metodologija postoji, inače ne bi postojali doktoranti i profesori povijesti.
Drugo, šta raditi  pogrešnim doktoratima? Bili trebalo reći da su nevažeći? Koje muke, jbte :D
Dakle, ipak se tu radi o ideološkom tumačenju povijesti, a ponajmanje o znanstvenom tumačenju iste. Jebeno je kad to mlađe generacije ne namjeravaju prihvatiti...onda nas svrstavaju u "ustašoidne zmije, koje dižu glavu".
Mogu me zvat kako god hoće, meni zasigurno neće više moći soliti zdravu pamet...U nedjelju je vaš Jakovina imao interview na TV SLO1.
Koje  bljuvotine. Bljuvotina je on i već po tome da ide na stranu TV doslovce špecat vlastitu državu. Još kaže da je antifašist. Tipično za boljševika.  Taj naziv ne može prevesti niti na jedan eu jezik, jer kao takav ne postoji.

Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Regoč Mon 16 May - 8:54

Starhemberg wrote:Kragujevac, učenici. Poveži. Samo jedno od svinjarija koje taj kvisling ima na dusi. Samo neznalica i olos moze takvo djubre pravdati.
Zagreb. Srednja domobranska škola. Poveži. Samo ljudski izmet može takva zločinca pravdati.

_________________
 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Guest Mon 16 May - 8:56

Regoč wrote:
Starhemberg wrote:Kragujevac, učenici. Poveži. Samo jedno od svinjarija koje taj kvisling ima na dusi. Samo neznalica i olos moze takvo djubre pravdati.
Zagreb. Srednja domobranska škola. Poveži. Samo ljudski izmet može takva zločinca pravdati.
Sto bih tu trebao povezati, s cim i zbog cega?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Stanojko Mon 16 May - 9:00

Starhemberg wrote:
Stanojko wrote:A znas li kako ga je "postavio"?
Isto kao Quislinga, Petaina i slične marionete zeljne polozaja na jad i stetu vlastitog naroda.
Ok, ovim odgovorom si mi pokazao da blage veze nemas... Evo, nauci nesto o "marioneti zeljnoj polozaja":

Do napada nacisticke Njemacke na Sovjetsku uniju u okupiranoj Srbiji je
vladao red i mir, sto je omogucilo primanje velikog broja srpskih
izbjeglica . Broj izbjeglica, u Nedicevoj Srbiji je bio: 600.000 Srba iz
zapadnih dijelova Jugoslavije, 86.000 djece sa tog podrucja, 150.000 Srba
sa Kosova i Metohije, desetine hiljada Srba iz Srema i Backe, izmedju 20
i 30.000 Slovenaca i unitarnih Hrvata.
Za sve je njih trebalo obezbijediti hranu, dati im krov nad glavom, obucu
i odjecu, pruziti im ljekarsku pomoc a djecu skolovati.
Komunisticki ustanak nije bio ustanak protiv okupatora, cilj je bio
pomoci Sovjetskom Savezu vezuci njemacki potencijal na prostoru bivse
Jugoslavije.

Prve partizanske akcije dovele su i do strahovitih odmazda. 1: 100 za
ubijenog a 1:50 za ranjenog Nijemca. Partizani su nastavili sa akcijama
napadajuci i likvidirajuci pojedince ili manje grupe. Nastojalo se
pojacati teror i unistenje naroda kako bi ogorcenje i strah sto vise rasli i
opredjelili cjelokupni srpski narod da se digne na ustanak.
U ta sumorna vremena, ostati bez ikakvog posrednika izvedju
obezglavljenog naroda i okrutnog okupatora bila bi sigurno propast i pogibija za Srbe.
Tih dana se u Beogradu odrzava sastanak na kome ucestvuju istaknuti
predstavnici politickih partija, akademici, najugledniji profesori
Univerziteta, predstavnici: inzinjerske, ljekarske, industrijske i
advokatske komore kao i drugi javni i kulturni radnici. Sef komesarske
uprave Milan Acimovic obavjestava da je upravo podnio ostavku radi
nemogucnosti da obezbijedi red i mir u zemlji. Mnogi srpski intelektualci
su odmah uvidjeli da je u ovom trenutku oslabljenoj drzavi i izmucenom
narodu mnogo veci neprijatelj anarhija nego okupator.
Acimovic predlaze da se formira jedno autoritativno upravno i politicko
tijelo ciji bi zadatak bio dalje spasavanje Srba od bioloskog unistenja.
Predlozen je Dimitrije Ljotic, koji se zahvalio navodeci kao razlog da je
za takvu odgovornu funkciju potrebna licnost od ugleda, koja uziva
povjerenje naroda i koja nije stranacki opredjeljena. Ljotic predlaze
bivseg ministra vojske i mornarice, komadanta grupe armija i armijskog
djenerala Milana Nedica.
U to vrijeme, iz Sofije, gdje mu je bio stab, u Beograd je doputovao
fedmarsal List. Okupio je vojne i civilne zapovjednike i saopstio im
Hitlerovo naredjenje: ustanak moraju ugusiti svim sredstvima, bezobzirno
i snagama kojim raspolazu jer im Vrhovna komanda nece uputiti ni jednu novu
jedinicu.
Izjava dr Turnera , civilnog upravnika Beograda na sudjenju poslije rata:

"Hocu, ali i moram da iznesem upravo cinjenice, a to svakako zeli i
visoki sud. Na tom savjetovanju konstatovano je da komesarska uprava u Srbiji sa
ministrom Milanom Acimovicem nema potreban autoritet i da joj nije
uspjelo da u Srbiji prestanu diverzantske akcije i napadi na njemacku vojsku. Iz
same njemacke Vrhovne komande poruceno je da se to neredovno stanje mora
svim silama prekinuti, a u Srbiji mora da zavlada red i mir, kako to
zahtijeva ponasanje u jednoj okupiranoj zemlji. Odluceno je da se potrazi
srpska licnost od autoriteta koja ce smiriti Srbiju, a izbor je pao na
bivseg ministra vojnog, djenerala Milana Nedica. Nedica sam zatekao u
njegovom stanu, gdje je bio pod strazom (!!!!!!!!!). Bio je potpuno utucen covjek,
koji je nedavno u Smederevu u velikoj eksploziji izgubio sina jedinca i snahu.
Kada sam mu izlozio predlog vojnih okupacionih vlasti I razlog moje
posjete odlucno je rekao:"Sta vam pada na pamet. Vi ste ludi". Da, bas tako je
rekao "Vi ste ludi". I odbio me je (!!!!!!!!). Ja sam se vratio medju generale sa
dubokim uvjerenjem da djeneral Nedic nije najsrecnije izabrana licnost i
da moramo naci drugo rjesenje.
Medjutim generali su to moje misljenje odbili i naredili mi da ponovo
odem kod Nedica i da mu saopstim u ultimativnoj formi slijedece:
'Ukoliko Vi odbijete da nam pomognete da smirimo Srbiju, Firer je odlucio
da Beograd i Macvu okupiraju ustaske trupe. Sjevernu Srbiju predace na
upravu Madzarima, a ostatak Srbije bice podijeljen na bugarsku okupacionu
zonu i na albanske trupe koje ce dobiti cjeli Sandzak i upravu do
Kraljeva, gdje ce biti granica sa bugarskom okupacionom zonom'. (!!!!!!!!)
Kada me je djeneral Nedic ponovo odbio (!!!!!!), ja sam mu otvoreno saopstio,
kakvo je rjesenje nadjeno. On je pola sata sutio, onda mi je tihim glasom
rekao:
"Pristajem". Eto, visoki sude, tako nam je uspjelo da obrazujemo Vladu
djenerala Milana Nedica" zavrsio je svoje izlaganje dr. Turner
.


Last edited by Stanojko on Mon 16 May - 9:04; edited 1 time in total (Reason for editing : a)

_________________
 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Ero Mon 16 May - 9:03

marcus-t wrote:
Ero wrote:
Stanojko wrote:
marcellus wrote:
Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:Brale, nemoj meni prodavati te price. Ne prolaze osim u dverskom stabu.
Ja te opet pitam. Kakve veze ima Nedic sa streljanjem u Kragujevcu? Daj mi relevantne podatke, ja volim sve da naucim, nema problema...

Nikakve ko što nije imao ni s logorima na banjici i sajmištu... srpska policija bi samo povatala židove i komuniste i predala njemcima, nisu imali pojma što će ovi s njima...
Pomiješali antifašizam i komunizam i toga se drže ko pijan plota.

To je neki drugi narod živio u Hrvatskoj za vrijeme komunističke Jugoslavije? Neki drugi Hrvati?
Članovi KP RH, njih skoro 2 000 000 su bili isto neki drugi Hrvati? Ovaj naš kapitalista Todorić je neki
posve drugi Todorić a ne onaj čiji je ćaća zamračio oko 6 000 000 DM iz komunističkog agro-kombinata?

Kada većina Hrvata shvate da ste ono što ti ovdje mrziš najviše, i o čemu trubiš na sva zvona, upravo VI - izopačeni i izobličeni bivši
komunisti-otpadnici, cinkeri i lopovčine,  koji su onda žestoko branili Tita i Partiju a (ekonomski potkopavali - potkradali) socijalističku privredu,
jednako kao što sadpustošite Lijepu Vašu,, dok drugu ruku držite na srcu dok svira državna himna, onda će tek biti nade za ozdravljenje Hrvatske.
Nadrobi ti svašta nešto...
Hrvatsku je uništio i unazadio komunizam. Točka.
Nije bilo u HR 2.000.000 javnih tužitelja i sudaca , koji su slali ljude na robiju nizašta.
Hvatanje za slamku "Tuđman, Tus, i Stipetić su bili JNA generali" vam je slab izgovor.
Nijedan od njih nije progonio i zatvarao i maltretirao političke protivnike.
Lustrirat je trebalo parsto okrjelih zločinaca i stvar bi bila riješena, a ovako se sve vuče
i dalje , u nedogled, bez nade da će ikad završiti nekadašnji građanski rat (bratoubilački).
I dalje ćete besramno mlade ljude nazivati ustašoidima, samo što vas provociraju.
Dok god im budete lagali, toliko vremena će vas provocirati.
To vam očigledno odgovara, jer vam je antifašističko postojanje(sisanje naroda) nezamislivo
 bez fašista, koji imaju ruku na srcu dok svira himna...Jbote, zar vam i to smeta? :D

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Guest Mon 16 May - 9:07

Vrlo bitno. Bitno je sto je radio, odnosno nije, na tom svom polozaju. Pokusavati ga opravdati samo zato sto ga je formalno odabrao jedan skup nema veze ni sa cime, jer da nije Nijemcima odgovarao ideoloski ( antisemit i poslusnik) ne bi ni bio predsjedbuk vlade. Crlo jadni o bijedni pokusaj opravdavanja osvjedocenog kolaboratora u holokaustu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Ero Mon 16 May - 9:11

marcellus wrote:
Starhemberg wrote:
Ero wrote:
Stanojko wrote:
marcellus wrote:
Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:Brale, nemoj meni prodavati te price. Ne prolaze osim u dverskom stabu.
Ja te opet pitam. Kakve veze ima Nedic sa streljanjem u Kragujevcu? Daj mi relevantne podatke, ja volim sve da naucim, nema problema...

Nikakve ko što nije imao ni s logorima na banjici i sajmištu... srpska policija bi samo povatala židove i komuniste i predala njemcima, nisu imali pojma što će ovi s njima...

Naravno da nije imao nikakve veze sa logorima. Srpska policija je do 1942 bila pod direktnom nemackog komandom i nije imala nikakve veze sa Nedicevom vladom (treca ili cetvrta uprava specijlane policije). Do trenutka Nedicevog dolaska na celo vlade, jevrejsko pitanje je vec bilo "reseno" od strane nemaca...
o ovome ti pricam... Opsta mesta bez trunke istorijske analize... Kad neko kao Dimitrijevic proba da da neke argumente odmah krece neoliberalna mantra (bivsi komunci i njihovi naslednici) o fasizmu...

Povijest je znanost i to je malo teže neukom svijetu objasniti. Treba uvijek uzeti u obzir i  sve okolnosti u kojima se je događala.
Naša tragedija (i vaša i naša) da su  povijest tumačili destari Nikoletine Bursaća. Nije jadni Nikoletina bio loš, on je jednostavno vjerovao drugu desetaru. Nisam povjesničar, ali jesam dovoljno radoznao , posebno ako primijetim netočnosti (laži), kao što je na primjer ona o 700.000 žrtava u jasenovcu. Kao da je zločin bio manji ako je bilo u pitanju samo "ciglih" 83.000. Trebalo je smisliti brojku, da neuk svijet može žešće i jače mrzit neprijatelja. Nije bilo svejedno da li je nečega bilo 70 'iljada ili meleon. Moja pok. mama je čak razlikovala iljadu i tisuću, pa bi znala reć , kad joj je nešto bilo mnogo puta, kao  " tisuće iljada  puta".  :D
I da kažem, vi koliko vidim, ipak imate nešto povjesničara koji se trude, ali je pitanje oko ww2 mnogo zapleteno , zbog puno različitih struja, s različitim interesima. U HR je situacija mnogo jednostavnija, ali i mnogo zadrtija nego kod vas. Postoje skoro pa isključivo samo povijesničari
koji su izašli ispod komunističkog šinjela. Onih drugih  nema, ili su potpuno marginalizirani. Dodatne probleme im mje napravio zadnji rat, pa su im i s te strane naoko zavezane ruke. Na kraju bih rekao da su  od vaših antifašista gori još samo hr antifašisti. Pomiješali antifašizam i komunizam i toga se drže ko pijan plota.
Nema goreg od povjesnicara iz hobija, a takvih sve vise. Oni bi stalno da se njima nesto dokazuje, jer svoje teorije ne mogu sami dokazati. Metodologija oktenuta naglavce.

svejedno, svi povjesničari trebaju imati, u uvjetima idealne demokracije, iznijeti svoje viđenje i činjenice, s tim da im ostali moraju imati mogućnost argumentirano i u istom javnom prostoru i odgovoriti.
O znanosti se ne raspravlja u javnom prostoru. Rasprave se vode za okruglim stolovima, a konačni "rezultati rasprave" se iznesu u javnost kroz publikacije ili knjige. Inače se na kraju sve, zbog različitih osobnih interesa, svede na ideološko za i protiv.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Stanojko Mon 16 May - 9:12

Starhemberg wrote:Vrlo bitno. Bitno je sto je radio, odnosno nije, na tom svom polozaju. Pokusavati ga opravdati samo zato sto ga je formalno odabrao jedan skup nema veze ni sa cime, jer da nije Nijemcima odgovarao ideoloski ( antisemit i poslusnik) ne bi ni bio predsjedbuk vlade. Crlo jadni o bijedni pokusaj opravdavanja osvjedocenog kolaboratora u holokaustu
Ko velis nebitno? Bio antisemita? Osvedoceni kolaboracionista u holokaustu? Tja, nista... Nastavite da guslate... ustaski i komunisticki sinovi na istom zadatku...

_________________
 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Guest Mon 16 May - 9:16

Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:Vrlo bitno. Bitno je sto je radio, odnosno nije, na tom svom polozaju. Pokusavati ga opravdati samo zato sto ga je formalno odabrao jedan skup nema veze ni sa cime, jer da nije Nijemcima odgovarao ideoloski ( antisemit i poslusnik) ne bi ni bio predsjedbuk vlade. Crlo jadni o bijedni pokusaj opravdavanja osvjedocenog kolaboratora u holokaustu
Ko velis nebitno? Bio antisemita? Osvedoceni kolaboracionista u holokaustu? Tja, nista... Nastavite da guslate... ustaski i komunisticki sinovi na istom zadatku...
Vi ste sa ustašama bili u puno vecoj slozi, a i danas se složite kao prst i nokat. Gusle su vam inače gotovo imanentni dio mitološkog narativa. Čim se dotakne nekog naci-faši odola, tu ste da jedni drugima čuvate leđa. Malo je reći, na istom zadatku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by dzango Mon 16 May - 9:18

Starhemberg wrote:Vrlo bitno. Bitno je sto je radio, odnosno nije, na tom svom polozaju. Pokusavati ga opravdati samo zato sto ga je formalno odabrao jedan skup nema veze ni sa cime, jer da nije Nijemcima odgovarao ideoloski ( antisemit i poslusnik) ne bi ni bio predsjedbuk vlade. Crlo jadni o bijedni pokusaj opravdavanja osvjedocenog kolaboratora u holokaustu.
O jebote. Kojem bre holokaustu kada je pitanje Jevreja već bilo rešeno? Nedić je odabran zbog ugleda a ne zbog antisemitizma. On je u stvari bio pre svega antikomunista.

_________________
 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by marcus-t Mon 16 May - 9:18

Ero wrote:
marcus-t wrote:
Ero wrote:
Stanojko wrote:
marcellus wrote:
Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:Brale, nemoj meni prodavati te price. Ne prolaze osim u dverskom stabu.
Ja te opet pitam. Kakve veze ima Nedic sa streljanjem u Kragujevcu? Daj mi relevantne podatke, ja volim sve da naucim, nema problema...

Nikakve ko što nije imao ni s logorima na banjici i sajmištu... srpska policija bi samo povatala židove i komuniste i predala njemcima, nisu imali pojma što će ovi s njima...
Pomiješali antifašizam i komunizam i toga se drže ko pijan plota.

To je neki drugi narod živio u Hrvatskoj za vrijeme komunističke Jugoslavije? Neki drugi Hrvati?
Članovi KP RH, njih skoro 2 000 000 su bili isto neki drugi Hrvati? Ovaj naš kapitalista Todorić je neki
posve drugi Todorić a ne onaj čiji je ćaća zamračio oko 6 000 000 DM iz komunističkog agro-kombinata?

Kada većina Hrvata shvate da ste ono što ti ovdje mrziš najviše, i o čemu trubiš na sva zvona, upravo VI - izopačeni i izobličeni bivši
komunisti-otpadnici, cinkeri i lopovčine,  koji su onda žestoko branili Tita i Partiju a (ekonomski potkopavali - potkradali) socijalističku privredu,
jednako kao što sadpustošite Lijepu Vašu,, dok drugu ruku držite na srcu dok svira državna himna, onda će tek biti nade za ozdravljenje Hrvatske.
Nadrobi ti svašta nešto...
Hrvatsku je uništio i unazadio komunizam. Točka.
Nije bilo u HR 2.000.000 javnih tužitelja i sudaca , koji su slali ljude na robiju nizašta.
Hvatanje za slamku "Tuđman, Tus, i Stipetić su bili JNA generali" vam je slab izgovor.
Nijedan od njih nije progonio i zatvarao i maltretirao političke protivnike.
Lustrirat je trebalo parsto okrjelih zločinaca i stvar bi bila riješena, a ovako se sve vuče
i dalje , u nedogled, bez nade da će ikad završiti nekadašnji građanski rat (bratoubilački).
I dalje ćete besramno mlade ljude nazivati ustašoidima, samo što vas provociraju.
Dok god im budete lagali, toliko vremena će vas provocirati.
To vam očigledno odgovara, jer vam je antifašističko postojanje(sisanje naroda) nezamislivo
 bez fašista, koji imaju ruku na srcu dok svira himna...Jbote, zar vam i to smeta? :D
Ne. Smeta nam ona druga ruka koju gurate duboko u naše džepove na račun one prve koju držite na srcu dok svira himna.
marcus-t
marcus-t

Posts : 1720
2015-10-07


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by dzango Mon 16 May - 9:19

Stanojko wrote:

"Hocu, ali i moram da iznesem upravo cinjenice, a to svakako zeli i
visoki sud. Na tom savjetovanju konstatovano je da komesarska uprava u Srbiji sa
ministrom Milanom Acimovicem nema potreban autoritet i da joj nije
uspjelo da u Srbiji prestanu diverzantske akcije i napadi na njemacku vojsku. Iz
same njemacke Vrhovne komande poruceno je da se to neredovno stanje mora
svim silama prekinuti, a u Srbiji mora da zavlada red i mir, kako to
zahtijeva ponasanje u jednoj okupiranoj zemlji. Odluceno je da se potrazi
srpska licnost od autoriteta koja ce smiriti Srbiju, a izbor je pao na
bivseg ministra vojnog, djenerala Milana Nedica. Nedica sam zatekao u
njegovom stanu, gdje je bio pod strazom (!!!!!!!!!). Bio je potpuno utucen covjek,
koji je nedavno u Smederevu u velikoj eksploziji izgubio sina jedinca i snahu.
Kada sam mu izlozio predlog vojnih okupacionih vlasti I razlog moje
posjete odlucno je rekao:"Sta vam pada na pamet. Vi ste ludi". Da, bas tako je
rekao "Vi ste ludi". I odbio me je (!!!!!!!!). Ja sam se vratio medju generale sa
dubokim uvjerenjem da djeneral Nedic nije najsrecnije izabrana licnost i
da moramo naci drugo rjesenje.
Medjutim generali su to moje misljenje odbili i naredili mi da ponovo
odem kod Nedica i da mu saopstim u ultimativnoj formi slijedece:
'Ukoliko Vi odbijete da nam pomognete da smirimo Srbiju, Firer je odlucio
da Beograd i Macvu okupiraju ustaske trupe. Sjevernu Srbiju predace na
upravu Madzarima, a ostatak Srbije bice podijeljen na bugarsku okupacionu
zonu i na albanske trupe koje ce dobiti cjeli Sandzak i upravu do
Kraljeva, gdje ce biti granica sa bugarskom okupacionom zonom'. (!!!!!!!!)
Kada me je djeneral Nedic ponovo odbio (!!!!!!), ja sam mu otvoreno saopstio,
kakvo je rjesenje nadjeno. On je pola sata sutio, onda mi je tihim glasom
rekao:
"Pristajem". Eto, visoki sude, tako nam je uspjelo da obrazujemo Vladu
djenerala Milana Nedica" zavrsio je svoje izlaganje dr. Turner
.
Ujkama se u stvari sviđao ovaj scenario sa uništenom Srbijom. To oni njemu zameraju.

_________________
 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Guest Mon 16 May - 9:19

A čujem ti kad si tu u Hr medju drustvom glumis nekog urbanog liberalnog intelektualca, a na forumu go četnik. Nema valjda gore od takvih karikatura, laž permanentno stanje uma i duha.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Guest Mon 16 May - 9:21

dzango wrote:
Starhemberg wrote:Vrlo bitno. Bitno je sto je radio, odnosno nije, na tom svom polozaju. Pokusavati ga opravdati samo zato sto ga je formalno odabrao jedan skup nema veze ni sa cime, jer da nije Nijemcima odgovarao ideoloski ( antisemit i poslusnik) ne bi ni bio predsjedbuk vlade. Crlo jadni o bijedni pokusaj opravdavanja osvjedocenog kolaboratora u holokaustu.
O jebote. Kojem bre holokaustu kada je pitanje Jevreja već bilo rešeno? Nedić je odabran zbog ugleda a ne zbog antisemitizma. On je u stvari bio pre svega antikomunista.
O jebote, nijedna bez obola zemunskog klana.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by dzango Mon 16 May - 9:32

Starhemberg wrote:
dzango wrote:
Starhemberg wrote:Vrlo bitno. Bitno je sto je radio, odnosno nije, na tom svom polozaju. Pokusavati ga opravdati samo zato sto ga je formalno odabrao jedan skup nema veze ni sa cime, jer da nije Nijemcima odgovarao ideoloski ( antisemit i poslusnik) ne bi ni bio predsjedbuk vlade. Crlo jadni o bijedni pokusaj opravdavanja osvjedocenog kolaboratora u holokaustu.
O jebote. Kojem bre holokaustu kada je pitanje Jevreja već bilo rešeno? Nedić je odabran zbog ugleda a ne zbog antisemitizma. On je u stvari bio pre svega antikomunista.
O jebote, nijedna bez obola zemunskog klana.
Šta je "obol"? Tvoj Čeda je mnogo bolji sa zemunskim klanom.

_________________
 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Guest Mon 16 May - 9:33

debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
Ero wrote:
debotoijusto wrote:
Regoč wrote:Ovo treba ispitati, čudno mi je da bi Zlatko financirao četnike.
budi realan
zasigurno ti draze sto financira isti pogled kao i ti , srpski naravno
nego da tu lovu da pederima , nasim naravno
Dat lovu esdepederima? Jesil ti normalan? :D
nasim pederima
ili cetnickim simpatizerima
nije to laka odluka za bogobojazna priprosta covjeka

četnicima, definitivno, ako mene pitaš
pitanje je bilo retoricko , za tebe imam jedno pravo
kako ide ovo s dugom dnevno i idu li zarade ili je pocelo lagano stekat ?
Kiša pada država propada.
 
http://direktno.hr/en/2014/domovina/47890/Portal-Dnevnohr-pred-ste%C4%8Dajem-zbog-615000-kuna-poreznog-duga.htm
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Stanojko Mon 16 May - 9:33

Starhemberg wrote:A čujem ti kad si tu u Hr medju drustvom glumis nekog urbanog liberalnog intelektualca, a na forumu go četnik. Nema valjda gore od takvih karikatura, laž permanentno stanje uma i duha.
Liberalnog? Urbanog intelektualca da, ali liberalnog ne... :)

_________________
 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Ero Mon 16 May - 9:34

Starhemberg wrote:
Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:Vrlo bitno. Bitno je sto je radio, odnosno nije, na tom svom polozaju. Pokusavati ga opravdati samo zato sto ga je formalno odabrao jedan skup nema veze ni sa cime, jer da nije Nijemcima odgovarao ideoloski ( antisemit i poslusnik) ne bi ni bio predsjedbuk vlade. Crlo jadni o bijedni pokusaj opravdavanja osvjedocenog kolaboratora u holokaustu
Ko velis nebitno? Bio antisemita? Osvedoceni kolaboracionista u holokaustu? Tja, nista... Nastavite da guslate... ustaski i komunisticki sinovi na istom zadatku...
Vi ste sa ustašama bili u puno vecoj slozi, a i danas se složite kao prst i nokat. Gusle su vam inače gotovo imanentni dio mitološkog narativa. Čim se dotakne nekog naci-faši odola, tu ste da jedni drugima čuvate leđa. Malo je reći, na istom zadatku.
Čovjek ti je gore iznio neke argumente, a ti si se odmah postavio na ukopan ideološki stav. Ti si jedini posvećen i bespogovorno u pravu, a tko se s tobom ne slaže taj je guslar.... :)
Ne podcjenjuj ljude drugačijeg mišljenja. Uzmi u obzir da svi ne operiramo s istim podacima, pa tako niti ne možemo imati  jednako mišljenje.
Predsjednik Nikolić neki dan reče da je u Jasenovcu bilo 700.000 žrtava.Misliš da svi idu konzultirat Wikipediu po pitanju točnosti iznesenog podatka? Samo zamisli koliko je takvih stvari u povijesti, koje  su uvijek i u pravilu pisali pobjednici.


Last edited by Ero on Mon 16 May - 9:35; edited 1 time in total

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by dzango Mon 16 May - 9:34

Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:A čujem ti kad si tu u Hr medju drustvom glumis nekog urbanog liberalnog intelektualca, a na forumu go četnik. Nema valjda gore od takvih karikatura, laž permanentno stanje uma i duha.
Liberalnog? Urbanog intelektualca da, ali liberalnog ne... :)
Urbano, samo urbano.

_________________
 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Guest Mon 16 May - 9:38

dzango wrote:
Šta je "obol"?
Pitaj uč'telj'cu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Guest Mon 16 May - 9:40

Ero wrote:
Starhemberg wrote:
Stanojko wrote:
Starhemberg wrote:Vrlo bitno. Bitno je sto je radio, odnosno nije, na tom svom polozaju. Pokusavati ga opravdati samo zato sto ga je formalno odabrao jedan skup nema veze ni sa cime, jer da nije Nijemcima odgovarao ideoloski ( antisemit i poslusnik) ne bi ni bio predsjedbuk vlade. Crlo jadni o bijedni pokusaj opravdavanja osvjedocenog kolaboratora u holokaustu
Ko velis nebitno? Bio antisemita? Osvedoceni kolaboracionista u holokaustu? Tja, nista... Nastavite da guslate... ustaski i komunisticki sinovi na istom zadatku...
Vi ste sa ustašama bili u puno vecoj slozi, a i danas se složite kao prst i nokat. Gusle su vam inače gotovo imanentni dio mitološkog narativa. Čim se dotakne nekog naci-faši odola, tu ste da jedni drugima čuvate leđa. Malo je reći, na istom zadatku.
Čovjek ti je gore iznio neke argumente, a ti si se odmah postavio na ukopan ideološki stav. Ti si jedini posvećen i bespogovorno u pravu, a tko se s tobom ne slaže taj je guslar.... :)
Ne podcjenjuj ljude drugačijeg mišljenja. Uzmi u obzir da svi ne operiramo s istim podacima, pa tako niti ne možemo imati  jednako mišljenje.
Predsjednik Nikolić neki dan reče da je u Jasenovcu bilo 700.000 žrtava.Misliš da svi idu konzultirat Wikipediu po pitanju točnosti iznesenog podatka? Samo zamisli koliko je takvih stvari u povijesti, koje  su uvijek i u pravilu pisali pobjednici.
O čem ti pričaš? Nisi vidio njegovo prije toga? I još mi citiraš Nikolića, a problem vidiš u mom pisanju?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 predavanje pročetničkog povjesničara - Page 9 Empty Re: predavanje pročetničkog povjesničara

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum