ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bijeg iz Hrvatske

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by max123 Sat 14 May - 12:35

Iknar je gay wrote:Ko ih jebe neka idu.Imaju toliko zemlje a nemaju kreativnosti.
i meni to nije jasno.toliko plodne zemlje..ali tipican balkanski obrazac.radit tri miseca i od toga zivit cilu godinu.i obavezno svaku vecer u gostionicu.e nece da moze...

max123

Posts : 2853
2015-10-28


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by debotoijusto Sat 14 May - 12:39

rekao sam vam da ce to biti cijena rada kad se ukvatis socijalizma klera i braniteljstva
bujrum
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by Guest Sat 14 May - 12:39

max123 wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:

bolje da napišaju se krvi u njemačkoj nego u dalmaciji.. .baš prije godinu dana pričam sa nekim poslodavcom , vlasnikom broda, da mu ne odgovaraju dalmatinci, da traže "plaću", da će on iz slavonije nabaviti kuvara za 3000kn mjesečno, koji će mu spavati na brodu, i 12-13 h raditi svaki sat..

a on dnevno ako je dobro uhodan sa brodom može imati 500-600€prihoda, ali njemu bi kuvar iz slavonije radio 12h za 3000kn..


ili gledam oglas u grupi tražim/nudim posao dalmacija, traže čistačicu za apartmane , i nude joj pazi ovo .. 300€ plaće.. 300yebenih eura, za osobu koja će joj 6 dana u tjednu svaki dan čistit apartmane..

a osoba tipa ima 10ak apartmana, iznamljuje u sezoni svaki +100€ ...  poslodavci takve stvari rade, jer slavonci uskaču u te poslove, još bi ja shvatio da je to nisko-profitablna grana, ali brate ovaj na brodu dnevno ima 500-600€ prihoda, a  njemu bi slavona kuvar radio svaki dan , 12 sati, za 400€.... ova sa apartmanima ima dnevno 1000€ prihoda, ali njoj treba slavonka čistačica da ih čisti svaki dan za 300€ mjesečno...


manje će krvi ispišati u njemačkoj i bolje zaraditi... u ostalom skoro pa je ista udaljenost Zagreb-Njemačka, nego Osijek -obala
isto je i u njemackoj samo sto si ovdje jos i stranac i podstanar,znaci jeben si i socioloski i  financiski..


da, ako im je gore u njemačkoj , gdje će raditi za 8h za minimalc i 22 dana u mjesecu za 1500€, ili u dalmaciji gdje će raditi 12h dnevno, 27dana dana u mjesecu za 300-400€ ok onda.. neka idu u dalmaciju


jer radi jadnih slavonaca sve teže i dalmatincima naći posao, jer ekipa kako rekoh radi 12h dnevno za 300-400€ , svaki dan, i to kod poslodavaca koji iznamljuju sobu po 200€
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by max123 Sat 14 May - 12:40

dzango wrote:
asilovski wrote:
max123 wrote:al ce se usrecit u danke dojclandu sa u prosjeku 12 eura po satu kao podstanari.i jos ce  im hans jebat majku majcinu za tu crkavicu.ako nisi trazeni strucnjak ni makac...
je svi ludi što idu u Njemačku, vratit će se ko iz gulaga pješice, a ovdje baš odlično...
Moraš završiti fakultet koji se traži i tek onda otići napolje. Tako ja učim moje klince. Sve ostalo je propast.
fakultet je idealan.no,ima i drugih inflacionarnih struka.samo triba znati i dobro se informirati.i jezik,naravno.bez poznavanja domicilnog jezika vridis samo pola..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by IL Risorto Sat 14 May - 12:42

debotoijusto wrote:
Iknar je gay wrote:Asila,moraš promijeniti naslov,nije dovoljno atraktivan da bi privukao hordu HDZ&SDPovaca i Mostovaca.
Preduhitrio si me jer sam ja mislio otvoriti ovu temu,samo s malo bombastičnijim naslovom. :)
 jebite se vi i vaša Hrvatska, svi vi, novinari, branitelji, od vrha pa do dole, od predsjednice do zadnjeg šupka koji šuti u ovoj zemlji i kopa po kontejneru, jebite se svi skupa, ja se u ovo sranje od zemlje više ne vraćam!


meni ovaj zvuci dobar
nedostaje samo crkva
Da,taj je dobar ali je predug.Ja sam mozgao kako da bude kraći i sadržajniji,pa me Asila preduhitrio i prija otvorio temu.
I da,takođe sam mislio ubaciti crkvu ili katolčad.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11191
2015-07-23


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by dzango Sat 14 May - 12:43

max123 wrote:
dzango wrote:
asilovski wrote:
max123 wrote:al ce se usrecit u danke dojclandu sa u prosjeku 12 eura po satu kao podstanari.i jos ce  im hans jebat majku majcinu za tu crkavicu.ako nisi trazeni strucnjak ni makac...
je svi ludi što idu u Njemačku, vratit će se ko iz gulaga pješice, a ovdje baš odlično...
Moraš završiti fakultet koji se traži i tek onda otići napolje. Tako ja učim moje klince. Sve ostalo je propast.
fakultet je idealan.no,ima i drugih inflacionarnih struka.samo triba znati i dobro se informirati.i jezik,naravno.bez poznavanja domicilnog jezika vridis samo pola..
Može medicinska struka i još neke. Ali neka završe faks i široko im polje. Ovde života nema.

_________________
Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by debotoijusto Sat 14 May - 12:46

Iknar je gay wrote:
debotoijusto wrote:
Iknar je gay wrote:Asila,moraš promijeniti naslov,nije dovoljno atraktivan da bi privukao hordu HDZ&SDPovaca i Mostovaca.
Preduhitrio si me jer sam ja mislio otvoriti ovu temu,samo s malo bombastičnijim naslovom. :)
 jebite se vi i vaša Hrvatska, svi vi, novinari, branitelji, od vrha pa do dole, od predsjednice do zadnjeg šupka koji šuti u ovoj zemlji i kopa po kontejneru, jebite se svi skupa, ja se u ovo sranje od zemlje više ne vraćam!


meni ovaj zvuci dobar
nedostaje samo crkva
Da,taj je dobar ali je predug.Ja sam mozgao kako da bude kraći i sadržajniji,pa me Asila preduhitrio i prija otvorio temu.
I da,takođe sam mislio ubaciti crkvu ili katolčad.
umjetnost je u kratkom sloganu obuhvatit sav apsurd HR
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by IL Risorto Sat 14 May - 12:49

debotoijusto wrote:
Iknar je gay wrote:
debotoijusto wrote:
Iknar je gay wrote:Asila,moraš promijeniti naslov,nije dovoljno atraktivan da bi privukao hordu HDZ&SDPovaca i Mostovaca.
Preduhitrio si me jer sam ja mislio otvoriti ovu temu,samo s malo bombastičnijim naslovom. :)
 jebite se vi i vaša Hrvatska, svi vi, novinari, branitelji, od vrha pa do dole, od predsjednice do zadnjeg šupka koji šuti u ovoj zemlji i kopa po kontejneru, jebite se svi skupa, ja se u ovo sranje od zemlje više ne vraćam!


meni ovaj zvuci dobar
nedostaje samo crkva
Da,taj je dobar ali je predug.Ja sam mozgao kako da bude kraći i sadržajniji,pa me Asila preduhitrio i prija otvorio temu.
I da,takođe sam mislio ubaciti crkvu ili katolčad.
umjetnost je u kratkom sloganu obuhvatit sav apsurd HR
Znam,zato me Asila i preduhitrio pri otvaranju teme.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11191
2015-07-23


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by crvenkasti Sat 14 May - 12:51

dzango wrote:
crvenkasti wrote:
dzango wrote:
asilovski wrote:
max123 wrote:al ce se usrecit u danke dojclandu sa u prosjeku 12 eura po satu kao podstanari.i jos ce  im hans jebat majku majcinu za tu crkavicu.ako nisi trazeni strucnjak ni makac...
je svi ludi što idu u Njemačku, vratit će se ko iz gulaga pješice, a ovdje baš odlično...
Moraš završiti fakultet koji se traži i tek onda otići napolje. Tako ja učim moje klince. Sve ostalo je propast.

Zašto ti, ti nisi Hrvat?
Isto je i ovde. Odoše svi koji mogu. Neam života pod Vučićem i naprednjacima.

Zašto ste se onda uopće išli odcijepiti od nas kad smo isti?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by max123 Sat 14 May - 12:51

preko_vode_do_slobode wrote:



da, ako im je gore u njemačkoj , gdje će raditi za 8h za minimalc i 22 dana u mjesecu za 1500€, ili u dalmaciji gdje će raditi 12h dnevno, 27dana dana u mjesecu za 300-400€ ok onda.. neka idu u dalmaciju


jer radi jadnih slavonaca sve teže i dalmatincima naći posao, jer ekipa kako rekoh radi 12h dnevno za 300-400€ , svaki dan, i to kod poslodavaca koji iznamljuju sobu po 200€
sta reci,sramotno.no nije ni u "sredjenoj" njemackoj drugacije.toboze vlada regulira i sankcionira,ali iza vrata vojska pravnika poslodavaca pronalazi rupe u sistemu i kroji radne ugovore.nisam protiv kapitalizma,cak niti onog americkog,ali zajednicka vodilja mora biti, da svi od svoga rada moraju pristojno zivit i samo tako moze ovaj sistem dugorocno funkcionirat..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by dzango Sat 14 May - 12:55

crvenkasti wrote:
dzango wrote:
crvenkasti wrote:
dzango wrote:
asilovski wrote:
max123 wrote:al ce se usrecit u danke dojclandu sa u prosjeku 12 eura po satu kao podstanari.i jos ce  im hans jebat majku majcinu za tu crkavicu.ako nisi trazeni strucnjak ni makac...
je svi ludi što idu u Njemačku, vratit će se ko iz gulaga pješice, a ovdje baš odlično...
Moraš završiti fakultet koji se traži i tek onda otići napolje. Tako ja učim moje klince. Sve ostalo je propast.

Zašto ti, ti nisi Hrvat?
Isto je i ovde. Odoše svi koji mogu. Neam života pod Vučićem i naprednjacima.

Zašto ste se onda uopće išli odcijepiti od nas kad smo isti?

Da nas ne biste genocidisali više.

_________________
Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by max123 Sat 14 May - 12:58

dzango wrote:
Može medicinska struka i još neke. Ali neka završe faks i široko im polje. Ovde života nema.
tocno,medicina je siroko polje..i bez fakulteta se moze pristojno zaradjivat.ono sto me niz godina cudi je cinjenica, da se ljudi iz bivse juge fenomenalno snadju vani,npr.ovdi u dojclandu.no,u svojim torovima nikako da uspiju.to bi tribalo socioloski ispitat..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by Guest Sat 14 May - 13:04

max123 wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:



da, ako im je gore u njemačkoj , gdje će raditi za 8h za minimalc i 22 dana u mjesecu za 1500€, ili u dalmaciji gdje će raditi 12h dnevno, 27dana dana u mjesecu za 300-400€ ok onda.. neka idu u dalmaciju


jer radi jadnih slavonaca sve teže i dalmatincima naći posao, jer ekipa kako rekoh radi 12h dnevno za 300-400€ , svaki dan, i to kod poslodavaca koji iznamljuju sobu po 200€
sta reci,sramotno.no nije ni u "sredjenoj" njemackoj drugacije.toboze vlada regulira i sankcionira,ali iza vrata vojska pravnika poslodavaca pronalazi rupe u sistemu i kroji radne ugovore.nisam protiv kapitalizma,cak niti onog americkog,ali zajednicka vodilja mora biti, da svi od svoga rada moraju pristojno zivit i samo tako moze ovaj sistem dugorocno funkcionirat..

ovdje kod nas inspekcije kažnjavaju tvrtku ako tipa nema neki natpis, ali rad na crno se ne kažnjava.. nemoran ti niti govoriti da hrpa tih jadnih slavonaca(ali i domaćih) nije prijavljena...

ali još bih shvatio da je to low profite industrija, kao tekstilna, pa ekipa radi za 300€ 8h dnevno u tekstilnoj tvornici jer samo tako firma može konkurirati kinezima,...

međutim ovdje pohlepna ekipa , kažem ja pričam sa gazdom koji jedan od bogatijih , da su njemu domaći(dalmatinski) radnici skupi, da bi oni htjeli prijavljeno, plaću, dan-dva odmora...


da je njemu najbolje uvesti slavonca, za 3000kn na crno, koji će mu tu biti na brodu cili dan, i spavati na brodu ...

isto tako i ostali.. iznamljuju sobe po 200€, a recimo frend  mi bio kućni majstor u tom hotelu, i kaže mu gazda da je skup, ovaj ga as za dva tjedna rada išao platiti 100kn po danu(radio 12h sati dnevno) , naravno na crno.. a u srcu sezone iznamljuje sobu u hotelu 200€ ... a radnika plaća 1€sat na crno, cili dan, bez dana odmora.. i da mu je to puno...

i onda takvi vrebaju slavonce, jadni slavonci čak i popuše prvu sezonu, opamete se i oni pa kasnije traže normalnu plaću... ili odjebu jadran i odu u njemačku

nisu svi poslodavci takvi ali ih je hrpa, a slavonci baš i hrane takav sustav, jer ovaj iz dalmacije će ti jebati mater.. isto bio u jednom drugom poslu, gazda je svaki mjesec rezao plaću.. zakidao prekovremeno radnike.. itd..svaki mjesec lik se svađao i trpio prijetnje.. ja nebih mogao radi sebe to raditi, kako možeš svaki mjesec se svađati sa konbarima i radnicima koji ti prijete jer ih zakidaš pa onda oni krado od tebe.. saznao sada da mu nitko od prošle godine neradi..

a da samo vi imate pojma kakva se lova vrti u turizmu, ova lova industrije je pičkin dim koliko jedan hotel ima prometa, ja sam naplaćivao račune od par desetaka tisuća kuna što bi iskeširali rusi, njemci, britanci..  koliko tu para država zaradi od poreza, vlasnik, i svi ostali, a onda ekipa bi da im se radi za 300€ , 12h dnevno, na crno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by abraham Sat 14 May - 13:09


_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by Leviathan2 Sat 14 May - 15:30

max123 wrote:
dzango wrote:
Može medicinska struka i još neke. Ali neka završe faks i široko im polje. Ovde života nema.
tocno,medicina je siroko polje..i bez fakulteta se moze pristojno zaradjivat.ono sto me niz godina cudi je cinjenica, da se ljudi iz bivse juge fenomenalno snadju vani,npr.ovdi u dojclandu.no,u svojim torovima nikako da uspiju.to bi tribalo socioloski ispitat..
max, hoces li primjere,
 ja sam otisao u van 95 godine i nakon 5 godina sam financirao otvaranje 2 firme u hrvatskoj +4 obrta da bi 5 godina poslije bilo sve uredno zatvoreno sa zabiljezenim gubitkom od 120 milja eura, firme su uprihodovale dobru sumu koju bi u inozemstvu nakon podjele sa drzavom  mogao nazvat debeli profit, medjutim u hrvatskoj su su se zaredale kazne za budalestine i to sa takovim sumama da su sve pojeli, da naglasim da firma nije nista utajivala niti muljala nego su inspektori tumacili zakone po svom vidjenju i rezali kazne koje su mogli i koje su bile najvise u njihovim knjigama, 40 zaposlenika je ostalo na cesti i u hrvatsku nema sile koja ce me natjerat ulozit cent, neki puta pricam s nekim digicem i austrijancem, otvorili firme u srbiju, 3% porez na profit i nikakova inspekcija ne smije prismrdit, ne muljaju, rade legalno cak daju i solidne place, hvale kako nema hrpetine propisa koja ih je klala u eu a imali su namjeru napravit iste firme u hrvatskoj prije nego u srbiju jer je hrvatska u eu, radna snaga je jeftinija, nakon studije su odustali bez oklijevanja, nazvali su hrvatsku razbojnickom zemljom

_________________
Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by catabbath Sat 14 May - 15:36

Ono šta kaže Yoda je istina. S jedne strane jadni ljudi su bili prisiljeni raditi za kikiriki a s druge strane to je rušilo cijelu rada domorodcima. Neka im je sa srećom u Njemačkoj ali Slavoniji izgleda loše se piše.

_________________
Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by Guest Sat 14 May - 19:21

crvenkasti wrote:
asilovski wrote:"ZNAŠ šta ću vam reć svima skupa, jebite se vi i vaša Hrvatska, svi vi, novinari, branitelji, od vrha pa do dole, od predsjednice do zadnjeg šupka koji šuti u ovoj zemlji i kopa po kontejneru, jebite se svi skupa, ja se u ovo sranje od zemlje više ne vraćam!"

Smrade četnički, ni trebaju na takvi kao što si ti!
Idi i ne vraćaj se nikad više u Hrvatsku!

Tu Hrvati dišu!
ooo do qrca...umroh.. lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by michaellcmacha Sat 14 May - 19:39

kako i ne bi kad si platio 360 eura za struju a dobio povrata 1100.... garant te strefilo kad su te nazvali iz njemačke lutrije, ovaj elektre....;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by Guest Sat 14 May - 19:42

dawson wrote:Ono šta kaže Yoda je istina. S jedne strane jadni ljudi su bili prisiljeni raditi za kikiriki a s druge strane to je rušilo cijelu rada domorodcima. Neka im je sa srećom u Njemačkoj ali Slavoniji izgleda loše se piše.
tko se isprofilirao,dobro prolazi..Primjer,meni8 su simpa neoptereceni Hrvati,koji su pametno otisli tamo 1991..i zavrsili neku visu,umšulung,polozili neki certifikat,a do danas kupili po dva stana,ili kucu i stan,i dolje jos sagradili neki objekt..vozaju se u dobrim i jakim autima..prilicno dobro i kulturno drustvo..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by catabbath Sat 14 May - 19:44

Na kraju će u ovoj državi ostati samo državni uhljebi, penzioneri i branitelji.

_________________
Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by Guest Sat 14 May - 19:45

dawson wrote:Na kraju će u ovoj državi ostati samo državni uhljebi, penzioneri i branitelji.
Grubo je reci,ali hrvatski narod kroz povijest i nije bas imao srece sa Drzavom,koju je on vodio..Rekoh ja pradavno...uposliti japaneze ili juznokoreance da sjede u vladi i saboru i vode drzavu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bijeg iz Hrvatske - Page 2 Empty Re: Bijeg iz Hrvatske

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum