ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by kaya 20/4/2016, 19:08

Pa doduše juga je imala odličnu zaštitu prava radnika. Jedino istočna Njemačka je imala bolju. To se ne moze uspoređivati sa radničkim pravima u kapitalizmu a posebno u divljem kapitalizmu. Otkaz dobiju jer pojedu snitu pršuta a sto je u jugi bilo nemoguce. Ali dres na kockice svakako nije jedan od tih terora.

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by dijagram 20/4/2016, 19:09

Sad će povišica plaće, odmah nakon kritika.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by frakcija 20/4/2016, 19:10

kaja_333 wrote:Pa doduše juga je imala odličnu zaštitu prava radnika. Jedino istočna Njemačka je imala bolju. To se ne moze uspoređivati sa radničkim pravima u kapitalizmu a posebno u divljem kapitalizmu. Otkaz dobiju jer pojedu snitu pršuta a sto je u jugi bilo nemoguce. Ali dres na kockice svakako nije jedan od tih terora.
Mali Rudi je dolazija sa praznon torbon, ko fol iz škole, materi na frižider da uvali mortadelu :D
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by kaya 20/4/2016, 19:11

RayMabus wrote:Ja sam protiv toga da žene rade. Ja bi to zakonom zabranija. Sve poslove koji nisu striktno vezani za odgoj djece i to. Skočila bi cijena rada muškima a muškima ne možeš popovat kad dignu štrajkt.

Te žene su problem svima ....iskorištavaju ih poslodavci da smanje cijenu rada i lome sindikate jer žene se uvik povinu , ono djeca doma ovo ono pa se pokuni i preda.

Same su krive pa ih ni netriba žalit.

Idu mi na pičkin živac ono jer onda ova će radit sve pa mora sad i ja ....ajde u kuraz lipo.
Da, ti si za to da muza moraju pitati za uloške , ajde bris .. Vaše vrijeme je prošlo. Jednako ili nikako.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by Regoč 20/4/2016, 19:13

RayMabus wrote:
Regoč wrote:
provocator wrote:Na otvaranje ove teme ponukao me korisnik regoč koji pljuje po blagajnicama. To odmah želim naglasiti.
Krivo naglašavaš, ja ne pljujem po blagajnicama. Svaki dan sam u Konzumu i te su cure i tete itekako vriedne.
Znaš ti onaj vic : došla žena na Dolac pa gleda pa pita babu pošto ovo pošto ono i sve joj je skupo pa kaže babi  Ajme šta vam je to skupo a baba će : Nije to skupo nego si se ti loše udala.
Znam, pričala mi ga žena. Kaže da ima skrivenu poruku. A ja ne vidim. Da je baš skrivena.

_________________
Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by RayMabus 20/4/2016, 19:13

kaja_333 wrote:
RayMabus wrote:Ja sam protiv toga da žene rade. Ja bi to zakonom zabranija. Sve poslove koji nisu striktno vezani za odgoj djece i to. Skočila bi cijena rada muškima a muškima ne možeš popovat kad dignu štrajkt.

Te žene su problem svima ....iskorištavaju ih poslodavci da smanje cijenu rada i lome sindikate jer žene se uvik povinu , ono djeca doma ovo ono pa se pokuni i preda.

Same su krive pa ih ni netriba žalit.

Idu mi na pičkin živac ono jer onda ova će radit sve pa mora sad i ja ....ajde u kuraz lipo.
Da, ti si za to da muza moraju pitati za uloške , ajde bris .. Vaše vrijeme je prošlo. Jednako ili nikako.
NIsam. Zašto bih bio ? Nemam nikave koristi od toga a uostalo ima u kurzu muških osoba pa bi ih zakonom zaštitio.

Muž radi a ona ima posebnu karticu , najmanje 25% njegove plače sjeda direktno na tu karticu.

Imat će za uloške.

Šta više djece imaju veća plaća , više love dobije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182001
2014-04-11


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by RayMabus 20/4/2016, 19:16

Dobro ovo 25% ne treba shvačat doslovno ...to je minimum ....može ići do 50%.( šta je maksiumum ).

OK.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182001
2014-04-11


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by dijagram 20/4/2016, 19:18

E vala ne znam ponižava li blagajnice više Todorić il Longi.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by RayMabus 20/4/2016, 19:19

dijagram wrote:E vala ne znam ponižava li blagajnice više Todorić il Longi.
Pa vjerovatno ja jer im govorim u facu da su glupe jer ih ima 51% u biračkom tijelu a ne znaju se izborit za sebe.

Budalu i triba zahebat a one su budale .....i to teške i treba im to reči u facu pa neka se misle.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182001
2014-04-11


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by Yehudi 20/4/2016, 19:20

RayMabus wrote:
marcellus wrote:
RayMabus wrote:
marcellus wrote:

snijeg po zakonu ispred dućana čisti onaj tko u dućanu radi... pa ne misliš valjda da to rade gradske službe, ili da todorić osobno ima službu za čišćenje snijega? To što su novinari indexa to snimili pa se zgražali kak to blagajnica čisti snijeg umjesto da su pitali "gosođa mlad sam jak i glup jel vam mogu ja pomoć s lopatom" je drugo... isto ko što je drugo zašto se muški u dućanu (poslovođa) tog ne prime, ak ih ima. Ali uglavnom rade ženske.
Ne nego vlasnik objekta.

ne nego zaposlenici.
NE NEGO VLASNIK OBJEKTA.

DRŽAVA NEDAJE KAZNU RADNICIMA JER SNIJEG NIJE NEOČIŠĆEN NEGO VLASNIKU OBJEKTA.

SLUŠAJ ŠTA TI GOVORIM.

 Tako je
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by RayMabus 20/4/2016, 19:24

Budalama neke stvari ne možeš objasnit tako ni njima nemoš neke stvari objasnit.

Možda će one to i shvatit al u praksi opet neće ništa napravit.

Kad krahira nataliteti  padne ekonomija onda čemo to ispravljat ......nažalost a ne triba to se sve može regulirat jednostavno.

Šta ti imaš radit okolo tamo di muški može i treba ?

Smanjivat cijenu rada , uzimat muškome posao , lomit sindikat kao žesnko jer moraš mislit o djeci doma i kako će oni ovo ono.

AJDE U PIČKU MATERINU ONO.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182001
2014-04-11


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by RayMabus 20/4/2016, 19:27

I uopće im ne bi zabranio ni studiranje al nebi ti meni studirala od 18 do 30 ...tad ćeš rađanje ovo ono , kreiranje familije , vataj muške ....osnuj familiju a onda odgajaj djecu pa studiraj ako ćeš i deset godina ....do tridecet pete ćeš nešto i zavšit pa kad djeca odrastu i mogu sama onda ako ti se da negdje radit u kancelariji ok nema problema.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182001
2014-04-11


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by jokerman 20/4/2016, 21:41

provocator wrote:Na otvaranje ove teme ponukao me korisnik regoč koji pljuje po blagajnicama. To odmah želim naglasiti.

POSLJEDNI ČIN EKSPLOATACIJE RODA I TIJELA, SLIKA PONIŽENJA U KOJOJ, PORED SVEGA, ONA MORA GINUTI ZA VATRENE, IZNAJMITI GAZDI SVOJE GRUDI I TRBUH, SVOJA RAMENA I LEĐA DA NA NJIH NAPIŠE KAKO JE PONOSAN SPONZOR, I TIME PODRŽATI SAV TAJ BOLESNO BOGATI NOGOMETNO-TAJKUNSKI MEHANIZAM.


A onda pogledam dalje i vidim da su sve u nizu odjevene tako, i tako će valjda biti čitav mjesec. I sad se postavlja pitanje, do koje granice, a pitanje je možda u našoj zemlji i u ovoj situaciji zapravo retoričko, vlasnik ima pravo eksploatirati ne samo vrijeme i energiju radnice, nego i njezino tijelo koristiti kao reklami plakat. Otkud mu pravo da pomisli kako ona nema svoju svijest, kako će na sebe navući sve što on naredi, samo zato da bi zadržala posao.

kapitalističko smeće

Tekst izgleda kao nemusti srdnjoskolski ili u krajnju ruku studentki pateticni pamflet, krik protiv socijalne nepravde u post tranzicijskoj zbilji. Naravno da se tu ima o cemu pisat, ali sigurno ne na ovakav diletantski nacin. Nemalo sam se iznenadio kad sam spazio da je autorica eminentna hrvatska knjizevnica, cije knjige, ponukan neuspjehom ovog teksta, sigurno necu citati.

_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by provocator 20/4/2016, 21:42

hehehe... kaj je domoljubi, pičke usrane... Baš mi je nemilo drago kaj sam otvorio ovu temu kako bi se razgolitili i pokazali kakvi ste šupci i ništarije a sve velike Rvatine, kršćani i katolici. Ni sveti Leopold Mandić vam to malo mozga prosvijetlio nije.

Serete i pljujete po malom čovjeku a za interes đebreta kapitalističog. 

Evo što o Todoriću piše marcellusovo dnevno.hr:

-Svi znamo tko je Ivica Todorić, domaći tajkun čije bogatstvo jedino nadmašuje njegov manjak poslovne etike... Obično ga se povezuje s neisplatom dobavljača, robovlasničkim odnosom prema zaposlenicima i ucjenjivanjem državnih institucija s velikim broja zaposlenika (danas oko 40 tisuća) koji će završiti na ulici ako ne bude po njegovome.



Priča o najbogatijoj hrvatskoj obitelji kao da je radnja kultnog stripa Alan Ford... 


Sve je počelo s Antom Todorićem, ocem Ivice Todorića koji je bio osuđen zbog krađe 6 milijuna maraka u Agrokombinatu. Nakon puštanja na slobodu, Ante pokreće obiteljsku tvrtku za proizvodnju cvijeća i srodnih proizvoda. To je bio temelj današnje dinastije Todorić. No pravo bogatstvo stekli su, kao i većina hrvatskih tajkuna, za vrijeme rata...itd.  ;)

_________________
Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by frakcija 20/4/2016, 22:16

provocator wrote:hehehe... kaj je domoljubi, pičke usrane... Baš mi je nemilo drago kaj sam otvorio ovu temu kako bi se razgolitili i pokazali kakvi ste šupci i ništarije a sve velike Rvatine, kršćani i katolici.
Znala sam da je tema moda i ljepota, te odbojnost šahovnice u estetskom smislu samo navlakuša, jer su se niotkud i van svakog konteksta pojavljivali dramatični akteri radi pojačanja dojma. Vidilo se da to nije spontani tok svijesti, nego korištenje specijalnih efekata za manipulaciju naivnih dešnjara. Sve si nas preveslao. Čak sam pomislila, ako ovaj ne trola, garant pije. Ljudi dok piju često vole preforsirat patetiku.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by provocator 20/4/2016, 23:19

frakcija wrote:
provocator wrote:hehehe... kaj je domoljubi, pičke usrane... Baš mi je nemilo drago kaj sam otvorio ovu temu kako bi se razgolitili i pokazali kakvi ste šupci i ništarije a sve velike Rvatine, kršćani i katolici.
Znala sam da je tema moda i ljepota, te odbojnost šahovnice u estetskom smislu samo navlakuša, jer su se niotkud i van svakog konteksta pojavljivali  dramatični akteri radi pojačanja dojma. Vidilo se da to nije spontani tok svijesti, nego korištenje specijalnih efekata za manipulaciju naivnih dešnjara. Sve si nas preveslao. Čak sam pomislila, ako ovaj ne trola, garant pije. Ljudi dok piju često vole preforsirat patetiku.
Ja i kad se napijem otrijeznim se ali desničari vazda ostaju glupi ko curac.

_________________
Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by provocator 20/4/2016, 23:21

Btw, procurila je u javnost priča kako je Todorić ponudio svoje kioske za smještaj izbjeglica.

– Po kiosku ćemo smjestiti oko 90.000 ljudi koji će imati praktički neograničene zalihe hrane. U desnom krilu kućice napravit ćemo i manji nogometni teren, dok ćemo s prednje strane izbaciti novine, skener, kurirsku službu, aparat za kavu i ribarnicu te umetnuti džamiju. Ne znam samo što ćemo s viškom mjesta straga, možda izgradimo avionsku pistu da ne putuju bezveze pješke preko pola svijeta – kaže Todorić.

_________________
Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by prckov 20/4/2016, 23:36

provo, jel te jebe gazda jebo li ga patak mali

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by v_vlado 21/4/2016, 05:45

Blagajnica je plačena da bude blagajnica u radnoj odjeći,a ovo što ona mora reklamirat na radnom mjestu gazdinu firmu je sramota.....da joj plati i da ona pristane ,u redu ,ali je prisiljena......kad ste vidli u njemačkoj na blagajni da je radnica u dresu njemačke reprezentacije.......desničari maltretiraju hrvatski narod....paraziti...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by v_vlado 21/4/2016, 05:50

RayMabus wrote:I uopće im ne bi zabranio ni studiranje al nebi ti meni studirala od 18 do 30 ...tad ćeš rađanje ovo ono , kreiranje familije , vataj muške ....osnuj familiju a onda odgajaj djecu pa studiraj ako ćeš i deset godina ....do tridecet pete ćeš nešto i zavšit pa kad djeca odrastu i mogu sama onda ako ti se da negdje radit u kancelariji ok nema problema.
Znači po tebi.....pičku u puni pogon.....da se ne zatrgne parazitima izvor......stokica sitnog zubića da se koti....a sloboda odlučivanja? ??? uvjeti života i standard?????
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by n_razbojnik 21/4/2016, 05:54

Na kraju ipak ispadaju te kockice problem...eh da je barem nešto oku ugodnije i politički korektnije za nosat, nego baš kockaste maice...

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11441
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića - Page 8 Empty Re: Ponižavanje Hrvatica (blagajnica) u režiji moćnog Todorića

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum