ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mrtvi kapital - gdje je završio novac od silnih kredita

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Mrtvi kapital -  gdje je završio novac od silnih kredita - Page 4 Empty Re: Mrtvi kapital - gdje je završio novac od silnih kredita

Post by melkior 11/2/2016, 00:30

udba wrote:Ljudi štede za crne dane, eto.
Ja imam nekoliko tisuća eura ušteđevine. Da imam u što ulagati u Hrvatskoj rado bih uložio "višak" da mi ne sjedi u banci, ionako su bankarske kamate na sve oblike oročene štednje čista mizerija. Mislio sam dio uložiti u životno osiguranje, dio prebaciti u bitcoin, ali životna osiguranja su dugoročne investicije, to je kao da plaćam mjesečnu ratu kredita a korist se osjeti tek za 20-30 godina. Nemam toliko vremena. A bitcoin je rizičan. U stvari, ne pada mi na pamet štediti za crne dane jer kad dođu crni dani sva ta lova bilo u eurima ili kunama neće vrijediti ništa. Zapravo, ona u eurima će možda nešto vrijediti jer ipak više povjerenja imam u njemačku nego u hrvatsku ekonomiju. Pa ako i Nijemci odustanu od eura ili zamijene za marku, još uvijek ću biti manje na gubitku nego kad se počne urušavati tečaj kune. Ako uspijem skupiti što love, možda kupim kakvu nekretninu, ali onda će mi država oplesti porez na nekretninu pa se mogu slikati. Ostaje mi zlato ili srebro...istini za volju, to su sve opcije koje veze nemaju s potrošnjom ili društveno korisnom investicijom. Financijske spekulacije koje imaju za cilj spriječiti amortizaciju jer se u ništa ne isplati ulagati. Da imam nešto više love, možda bih kupio dionice Atlantic ili Adris Grupe.

melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Mrtvi kapital -  gdje je završio novac od silnih kredita - Page 4 Empty Re: Mrtvi kapital - gdje je završio novac od silnih kredita

Post by melkior 11/2/2016, 00:37

upravo_sa_jebachine wrote:
udba wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:ovisi, da, ali zanimljivo sve jedno nas neoliberalni kapitalisti izbjegavaju, sumnjam da bi google išao muljati naštimavanjem računvodostva i preko pravnika, itd, oni radije odu u neoliberalnu irsku i tamo plate 6% i zaposle par destaka tisuća ljudi, nego u RH "sigurnih 0" i 0 zaposlenih
i onda u tu i takvu Irsku iseli ovo malo mladih s mozgom iz DRNH
a to je to nažalost..
ovi luđaci iz HDZa pričaju o stimulaciji 1000 € za novu djecu, koju će pokupiti arapi i romi, a kolega sa bivšeg posla, oženio se i otišao sa ženom u irsku.. i tamo već imaju prvo dijete. a ostali moji frendovi doslovno uče njemački, i najgore od svega ekipa koja ima posao, uči njemački.. i to frend inžinjer, radi za 5000kn, cura mu više nezaposlena nego zaposlena, kako će oni startati novi život, stanarina i režije odmah odnesu 3000kn, itd.. čak i takva ekipa uči njemački,

da država ima mozga, kao što nema mozga(osim Hase) onda bi srezala poreze, tako da se u RH isplati i živjeti, i zaraditi ,i trošiti i investirati i raditi..  a ne ove budale uvode porez na nekretnine, ludnica, tako da ono malo Hrvata što ostane , plaća još stanarinu državi..
Potpis :beer
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

Mrtvi kapital -  gdje je završio novac od silnih kredita - Page 4 Empty Re: Mrtvi kapital - gdje je završio novac od silnih kredita

Post by udba 11/2/2016, 00:49

Deda na aparatima vrši pritisak i ja gledam kako spičkat ovih 20 iljada evra šta ih držim na oročenom. Nikakav profitabilni bizmis nije na vidiku, pa će bit onda u se, na se i poda se.

_________________
Mrtvi kapital -  gdje je završio novac od silnih kredita - Page 4 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Mrtvi kapital -  gdje je završio novac od silnih kredita - Page 4 Empty Re: Mrtvi kapital - gdje je završio novac od silnih kredita

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum