ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 44 of 54 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 49 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 4/4/2024, 22:04

T. wrote:šuška se da su "saveznici" te "partneri" evakuirali ušmrkanog komičara iz kijeva na nepoznatu lokaciju...
harkov se u međuvremenu evakuira, automobili idu prema zapadu u 4 kolone...
ukrajinska vojska napušta položaje bez borbe...
ali rusija unatoč svemu navedenome, uspijeva gubiti...
nevjerojatna šlampavost...

Harkov i Kijev ionako nemaju nikakvu stratešku važnost.

crvenkasti

Posts : 29477
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 4/4/2024, 22:22

američki državni tajnik pozvao rusiju da okupira čitavu ukrajinu... :^0 


_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 60810
T.
T.

Posts : 17388
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 4/4/2024, 22:32

Medvedev je izjavio da treba isplatiti nagradu za svakog NATO vojnika poginulog u Ukrajini️.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 GKWC_PZXwAAj7tk?format=jpg&name=small

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29477
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 4/4/2024, 22:34

Zemlje NATO-a kreirale su zajedničku misiju u Ukrajini - šef poljskog ministarstva vanjskih poslova Radoslav Sikorsky

"To ne znači da ulazimo u rat, ali znači da ćemo sada moći koristiti NATO-ove sposobnosti koordinacije, obuke i planiranja koordiniranije poduprijeti Ukrajinu", pojasnio je ministar.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 GKVzrsNXEAEo2DH?format=jpg&name=900x900

------------------

Ako to ne znači to, Putin će sigurno razumjeti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29477
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 4/4/2024, 22:41

crvenkasti wrote:Zemlje NATO-a kreirale su zajedničku misiju u Ukrajini - šef poljskog ministarstva vanjskih poslova Radoslav Sikorsky

"To ne znači da ulazimo u rat, ali znači da ćemo sada moći koristiti NATO-ove sposobnosti koordinacije, obuke i planiranja koordiniranije poduprijeti Ukrajinu", pojasnio je ministar.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 GKVzrsNXEAEo2DH?format=jpg&name=900x900

------------------

Ako to ne znači to, Putin će sigurno razumjeti.

Ni Kenwood Kenon ne bi bolje objasnio

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/4/2024, 23:40

Snimka napada Ruske kolone koja je išla na Časiv Yar.
Vidi se kako Ruski mehanizirani napad ide poljima .
Ukrajinci tvrde da je napad odbijen , iako na snimci vidimo dosta RU gubitaka, međutim ne znamo 100% da je napad cijeli odbijen objasnit ću zašto.


Vidi se da Ukrajinci 1km prije već ih gađaju artiljeriom ali uglavnom promašaji.  Inače tu i jest "mana" artiljerije što jebiga ne možeš sa njome precizno gađati mete u pokretu.
Ovdje se da primjetiti da nije bilo FPV dronova kamikaza. Zašto je to tako, možemo nagađati. Uglavnom su Ukrajinci sa dronovima kamikazama uništavali ovakve napade(uglavnom).

na 0.30 jedno Rusko vozilo taman dolazi do šume, i biva uništeno, vjerojatno javelinom. Ne znam jel iskrca pješadiju ili nije, mislim da čak i je.
Zatim Ukrajinci udaraju artiljeriom po šumi.
Isto tako nigdje Ruska vozila nisu naletila na mine.
Zatim na 0.49 Rusi de facto dolaze do samog grada, prednji UA položaji su prazni. Zašto su prazni?
Ruska avijacija prži sve aviobombama, pa vjerojatno Ukrajinci drže vrlo malo ljudi na prednjim položajima. Što smanjuje udare aviona, ali zato jebiga nema tko obraniti rov ako Ruske kamikaze prežive.

Uglavnom na 0.49 iz RU vozila taman izlaze vojnici i pogodak . Vjerojatno javelin . Ako je javelin onda ovi koji su bili par metara od vozila mogu preživjeti, ako je 122/155mm artiljerija onda jao si im majku.

Zatim se vidi još Ruske uništene tehnike, ali vidi se i manja skupina pješaka kako trči prema prednjim zgradama.
Iduća scena ovoga vide 2.49(tako nešto), Ruska avijacija udara prednji dio grada, Ukrajinci tvrde da su ovi sa avijacijom poklopili svoje vojnike. Vidu se dva Su25, što je loše, fali PZO sustava, makar pogodili svoje .

Zatim ovih par prednjih kuća u koje su ušli Rusi - gore na kraju videa. Opet i to je izrezana snimka, možda su se Rusi povukli, možda su utekli nazad iz tih gorećih kuća, a možda su čak i otišli naprijed. To ne znamo.

Iz videa se može vidjeti koliko "malo vojnika" sa jedne i druge strane se bori za jedan jako važan grad Časiv Yar.  Rusi su išli na frontalni napad sa 8 vozila. Dakle recimo da je 1-2 tenka , recimo 2 tenka i 6BMPova, to 50-60vojnika? ( u najoptimalnijom Ruskom scenarijom, pola od tih je već mrtva i ranjena, kažem u najoptimalnijem, a ako Ukrajinci tvrde da im je napad propao, onda se možda šaka izvukla)

Dio njih je ušao u rovove ispred grada koji su očito bili prazni (zbog pritiska Ruskih aviobombi , ne znam drugačije) a neki, šaka njih trčala nakon što im je vozilo onesposobljeno u prve kuće (kasnije gore). Vidi se kako i Ruska avijacija poklapa prostor gdje su Rusi bili.

Ukrajinci tvrde da je napad odbijen. Vidimo Ruske gubitke, ali ne znači da su uništili svakog Ruskog vojnika.
Ako je i 10 vojnika ostalo u gradu, oni će držati položaj i doći će sutra Rusko pojačanje. I onda već postaju urbane borbe i onda ... napuštanje grada? Tada Ukrajinski gubici postaju 1:1 i nema smisla, Ukrajinci ne mogu priuštiti da ginu u istom broju kao i Rusi, čak i 1:3 nisu povoljni gubici za Ukrajinu, tek nakon 1:5-6 postaje "pozitivno"( po meni takvi gubici su ove zimske ofanzive koja je počela od 1.10 ruskim samoubilačim napadima na Avdiivku).  

Malo sam obiša telegram i nisam vidio neke priče kako je završio ovaj napad i jesu li Rusi prisutni dalje u gradu.
Kako rekoh ako i jesu, Ukrajinci moraju poslatli 20ak vojnika i očistiti te kuće(možda su to i napravili) i ove prednje rovove. Možda i jesu napravila pa bude koja snimka.

Onda bi nakon toga treba minirati ovih 500-600 metara polja i cestu, a ne da Rusi se voze, dok tvoje granate okolo falivaju.

Ruski idealni scenarij bi bio, da unatoč gubicima(za koje Ruse boli kurac), da su se uspjeli makar sa manjom grupom vojnika ugnjezditi u kućama i prednjim rovovima, i da se i dalje drže u kućama, i da ih Ukrajinci ne mogu izbaciti , a njihova artiljerai i avijacija djeluje dublje po sredini grada , i da im dolazi novo pojačanje.

Saznat ćemo sutra

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/4/2024, 23:59

Inače kao što već vidite. Ogromni ruski napadi diljem fronte. Kako rekoh većina tih napada bude uništena ili pola uništene kolone, a druga polovica osvoji 500 metara, ali Rusi napadaju kao da ne postoji sutra.
Snimki gubitaka ima baš pun kurac, ekipa koja broji (prema videima) uništene tenkove i oklopna vozila, kažu da Rusi ponovo obaraju mjesečne rekorde.

Opet da ponovim, čak i takvi gubici u željezu, ne znače da su to "tisuće vojnika".
Kada ide kolona od 8 vozila, to je 50,60,70 ljudi u napadu.
Nije to WW2, gdje ide jedan 1T34 i oko njega 200 pješaka.. a napada 100 tenkova i 20 000 vojnika. Pa ih 5000 izgine.

Ovo je moderni rat, sve je mehanizirano, dakle puno je više "željeza" , i manje ljudi i mesa.


Zato je i čudno vidjeti ovaj Ruski napad na Časiv Yar, dakle relativno važno mjesto u Donbasu, jer se nalazi na uzvisini, iz koje se nadzire i Bahmut sa jedne strane a sa druge strane putevi prema Kramatrosku i Slavijansku, - Rusi napadaju sa 8 oklopnih vozila, a na prednjim UA položajima nema vojnika. Imaš par teamova sa javelinima koji su vjerojatno rasprošeni i po 1km udaljeni od jednih drugih, da smanje gubitke aviobombi. Rusi trče prema kućama, a nitko ne puca na njima.
Kasnije te kuće gore. Tko ih je zapalio, uništio? Ukrajinci dronovima ili artiljeriom? Rusi sami sebe avionima? Rusi se povukli? Rusi otišli naprijed a ove kuće napustili. Nemamo pojma.

Što se tiče Harkiva, kolone auta napuštaju taj grad koji je veličine dva Zagreba. Opet to je tek manji postotak % ljudi. Ne znam zašto zapadni mediji to skrivaju.
Bolje da puste kako ljudi napuštaju Harkiv , da se EU trgne još više oko oružja.

Ukrajinci proizvode oružje, dronove, samo im treba poslati još strojeva i oni mogu doma proizvesti još više oružja. A strojevi koštaju milijarde € . Ako već EU ne može naći radnike za vojnu industriju, neka šalju još više mašina u Ukrajinu. Ima Ukrajina 30milijuna radnika u ekonomiji. 800 000 ih trenutno radi u vojnoj industriji, sa modernizacijom strojeva i neka ubace još pola milijuna, mogu još više štancati oružja ako im mi ne šaljemo dovoljno.

Neka puste te snimke. po Harkivu padaju aviobombe. Ukrajincima fali PZO sustava očito. Sve jedno kopaju se rovovi van grada i postavljaju zmajevi zubi. Kopaju se podzemne baze.

Ukrajinci najavljuju da će Rusi krenuti na grad, Rusi najavljuju. Iskreno, smatram da bi Ruski napad na grad bila samoubilačka misija, .. prvo s obzirom na gomilu gubitaka, iznenadio bih se da mogu priušititi recimo 500 tenkova i 1000 oklopnih vozila i 10 000 granata dnevno i desetke tisuća vojnika za takav napad.
Ali tko zna.

Njemačka je odlučila ići svijetom i žicati Patriot baterije. Kaže da u NATO zemljama, ima 100 Patriot baterija, da bi par baterija da se pošalje Ukrajincima , dosta smanjilo Ruske zračne i raketne udare. Ukrajinci traže 5-7 baterija da se obrane od Ruske avijacije.

Tragedija da NATO koji ima 100 ovih baterija, ne može poslati 7 baterija Ukrajincima. Šta će im 100 baterija , kada ih neće nikada upotrebiti.

------------

Iskreno zašto su ovakvi stravični Ruski napadi?
Zapadni mediji non stop pišu da je UA pred kolapsom, zanimljivo gledaš UA medije i blogere, svi govore da je situacija teška, ali stabilna.

Imam osjećaj da se i Rusi navlače preko ovih zapadnih medija , plus udaraju sada dok nisu počele stizati masovno zapadne granate, dok USA pomoći nema, dok EU industrija još se "zagrijava", pa Rusi računaju "sada je naš moment".

Ova situacija se može vrlo lako okrenuti.
USA može za mjesec dana lako odobriti pomoć, a onda bi UA dobila dovoljno oružja da naprave novu mobilizaciju. Za mjesec dana će masovno početi dolaziti i ove kupljene granate, plus EU industrija ipak sve više i više izbacuje. Kroz 2-3 mjeseca UA bi mogla uz malo povoljnih vanjskih okolonosti biti dosta jača.

sa druge strane do tada možda još budu dva vala napada na RU rafinerije nafte što bi ujebalo Ruse .

Moguće da sve skupa ovo Ruse goni na žestoke napade.

Sve jedno postoji teorija da sve krene i "loše" za Ukrajince kao što može biti "loše za Ruse".

Ili najrealnije da će biti nešto u "sredini".

Toliko od mene, evo neka objektivna analiza

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/4/2024, 10:56


Ukrajinci su sinoć napali Rusku zračnu bazu. Imamo jednu snimku djelovanja PZO i jednu eksploziju.
Sada su se pojavile navodno satelitske snimke da je tu bila hrpa aviona taj dan i Ukrajinci klasično tvrde, da su uništili hrpu aviona na zemlji i pobili dosta osoblja.

Što se točno dogodilo ne možemo potvrditi bez dodatnih izvora.
Možda je navečer kada su doletjeli dronovi, možda i više nije bilo aviona tamo.
A možda su bili ali samo su 2 pogođena. A možda više. Jednostavno nema dokaza, i izjave Ukrajinske vlade normalna osoba ne uzima zdravo za gotovo(kao i Ruske) bez dodatnih dokaza.

nadajmo se da je šteta što veća, ali lako moguće da je i bila gadna šteta ili je uopće nije bilo, jednostavno za sada čekamo neke dodatne satelitske snimke koje bi pokazale izgorene avione, ili rusi kako kukaju preko telegrama itd..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/4/2024, 13:50

Za tu Rusku zračnu bazu - nalazi se doslovno kraj Čečenije. Dakle koliko je udaljena od UA položaja? 800, 900, 1000km?

napadnuta je , Rusi tvrde sa 50ak dronova i da su 44 oborili.
Imamo jednu snimku gdje se vidi jedna veća gljiva.
o tome koliko je aviona bilo tamo dan prije, koliko navečer i kolika je šteta ne znamo.
Kod Rusa vlada "konačno" informacijska disciplina, jer prije kada bi UA nešto pogodili, Rusi su odmah snimali videa, objavljivalo se po telegramima UA kanali su puno više šutili od prvog dana rata.

Rusi zadnjih par mjeseci su dosta "tiši". Ove gubitke (eventualne) tek ćemo vidjeti za koji dan analizom satelitskih snimki. Oryx ekipa je rekla da čeka satelitske(ili telegram) snimke za verificiranje eventualnih gubitaka.

------
Ali isto tako UA kako rekoh napala sa 50ak dronova(RU izvori) , na takoj velikoj udaljenosti, dosta govori o Ukrajinskoj proizvodnji dronova -

Isto tako, Ukrajinci tvrde pazi ovo - da su razvili dron dometa 2000km i da razvijaju 2500km :D
strašno. mogu u teoriji letit iznad teritorija kazahstana i onda napasti Rusku tvornicu u sibiru

inače svi čekaju drugi veliki "val" udara po Ruskim rafinerijama a njega nema.
Zašto ga nema?
1)ili UA nema dronova još za to(čeka se štanca novih)
2)ili UA ne želi napasti zbog USA.
Ako je 2, onda čekaju da vide kako će biti glasovanje o USA pomoći pa se za sada sudržavaju.

Inače što se tiče USA pomoći, sada konačno imamo da je Mike Johnson zainteresiran za pomoći Ukrajincima, čak i većina republikanaca i svi demokrati(sa naglaskom da Republikanci inzistiraju da 12milijardi $ bude u obliku zajma što je demokratima OK), međutim postoji šaka republikanaca koji su protiv pomoći Ukrajini.

Mike Johnson je rekao da želi da bude zajednička pomoć, da skoro svi demokrati i republikanci zajedno budu pa da mu treba još "par tjedana da smekša te republikance".
Zašto neki ne žele pomoći? ovako su razlozi

1)navijaju za Rusiju umjesto Ukrajine
2)smatraju da USA vlada previše troši
3)mrze vojno industrijski kompleks koji bi profitirao ovim ratom jer 3/4 ove love bi bilo u investiranje u USA industriju
4)nemaju direktnu korist od toga, pa žele neke ustupke, recimo Mike Johnson se totalno smekša kada je Biden dao dozvolu da se u njegovoj državi gradi velika rafinerija , onda je preko noći postao fan pomoći Ukrajini
5)ne žele suradnju sa Bidenom , žele kaos u USA politici jer smatraju da im to politički odgovara

Mislim da je točka 5 kod najviše republikanaca motiv. Kao što je kaos kada je ubijen George Floyde odgovarao demokratima.

Sve jedno UA mora bez USA pomoći. Iskreno smatram kada bi Trump imao stabilnu vlast, da bi USA nastavila pomogati Ukrajincima(pod uvjetom da Rusi budu i dalje nezainteresirani za pregovore kao i do sada) , ali šta je tu - tu je. Ako se do sada pola godine mlate bez USA pomoći, morat će i nastaviti dalje. Teško je , ali nije niti Rusima lako.

Ja bih na mjestu Ukrajine i EU , bacio milijarde i milijarde, kako sada ulažu u granate, tako bi u UA industriju dronova. ako Ukrajinci nastave ovakve udare imati po Rusiji dronovima kamikazama, mogli bi dugoročno totalno ujebati Rusiju.
Ponavljam UA nije mala država, u radnom odnosu je 30-35milijuna stanovnika, sve više se radne snage prebacuje u vojnu industriju , dolaze zapadi strojevi, inžinjeri naprežu mozak i dizajniraju nova rješenja, zapadni stručnjaci pomažu , i mi šaljemo pare u EU, a ovim ratom UA je prisiljena na asimetrični razvoj novih tehnologija koji se sve više i više uspješno koriste.

Što se tiče fronte i stanja, još čekam više info oko časiv yara, one jučer analize te čekamo analizu UA udara po Ruskoj zračnoj bazi.

e da što se tiče pomoći oko dronova, u Europi se skuplja inicijativa pomoći Ukrajini oko dronova, tako da , nadajmo se da će se tu pumpati lova, kupovati strojevi, djelovi, razvijati nova rješenja.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/4/2024, 13:56

Slabo im oni nešto napadaju te rafinerije kad im je Časiv jarak pred padom. Triba jače tuč te rafinerije po Rusiji.

Brzo zauzimanje grada s prijeratnom populacijom od 12.200 ljudi, smještenog zapadno od Bahmuta, predstavljalo bi sumorni neuspjeh za Kijev.

Još jedan grad pred padom! Rusi tvrde da su u predgrađima, Ukrajinci: ‘Vrlo teška situacija‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/4/2024, 22:41

Evo jedan friški komentar o časiv jar sa deep state UA 


Hit the enemy in the outermost houses of the Chasvoy Yar

📹 Yesterday, a video from the 67th OMBr was published, which shows that the Defense Forces of Ukraine inflict damage on the enemy column, which reaches the forest and disembarks the infantry. At least 1 OVT continued to move towards the outer huts. The infantry dispersed in the forest and moved towards the same houses.

🤷🏻‍� It is interesting that the OSUV channel "Khortytsia" also published this episode , calling it "the repulse of the enemy's assault in the area east of Chasiv Yar" and cutting footage of strikes on private buildings on the edge of the city. And then he set out to "refute" the advance of the enemy to the outskirts of the city. Denying the presence of the enemy will not make him disappear.

⏫ Next, we will write about the reasons for the success of katsaps near Chasovoy Yar.


Edit :
Evo upravo sa deep state, prije par minuta nova snimka uništavanja Ruskog oklopa u čašiv jaru. Pogođen je i jedan kineski golf jeep sa ruskim vojnicima. 
https://t.me/DeepStateUA/19178

Ovako iskreno ova snimka mi djeluje tako da ovo nisu nova RU vozila. Ovo je Ruski oklop (čini mi se) od jučer što sam stavio kada su Rusi napadali Čašiv Jar,
Očito da možemo reći sva vozila koja su vukla Ruske vojnike u taj grad su uništena. 
Međutim moguće da se Ruska pješadija sakrila po kućama i rovovima i drže položaje. 

Ovo je copy paste deep state komentara na taj video i borbu 
Also, spectacular footage of repelling the assault and work in the vicinity of Chasovoy Yar is published by the fighters of the BUBpAK "ACHILLES" of the 92nd OSHBr

🇷🇺 In an assault attempt, the Muscovites deployed a large number of military equipment and used one of their routine tactics — to fly in with the landing force as far as possible, rush it and escape. But the fighters of the Defense Forces stood in the way. As noted, the unit broke its own record with the destruction of the number of equipment per day — 10 units:

🛑 BMD-2 (5 units)
🛑 BMP-2 (4 units)
🛑 Buggy (1 unit)

🏚 The situation in the area of ​​Chasovoy Yar remains difficult. We wrote about this in several posts earlier, in particular, from the footage of the 67th brigade , as well as regarding the attacks on the enemy in the outermost houses of Chasovoy Yar.


Sada iz ova dva komentara i videa jučer i moga osvrta na video koji je 100% bio točan jer se poklapa sa ovim UA telegram kanalom koji realno izvještava o borbi.

Zaključite sami. 
Mogu samo reći da je Ukrajincima teško i da oni to ne kriju a po snimaka Ruskih gubitaka nije niti Rusima lakše,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 5/4/2024, 23:08

jednako je teško jednima i drugima...
razlika je u tome da rusi mogu podnijeti takve  gubitke u ljudstvu, a ukrajnci ne mogu...
te da rusija ima znatnu vojnu industriju, a ukrajina nema...
u tome je bit rata iscrpljivanja...
jednostavno država od cca 30 mil. ljudi ne može se nositi s državom od 150 mil. ljudi...
da ne spominjemo površinu teritorija, sirovine, industriju itd. ...
za to ne treba biti nikakav vojni strateg...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 60810
T.
T.

Posts : 17388
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 5/4/2024, 23:09

T. wrote:jednako je teško jednima i drugima...
razlika je u tome da rusi mogu podnijeti takve  gubitke u ljudstvu, a ukrajnci ne mogu...
te da rusija ima znatnu vojnu industriju, a ukrajina nema...
u tome je bit rata iscrpljivanja...
jednostavno država od cca 40 mil. ljudi ne može se nositi s državom od 150 mil. ljudi...
da ne spominjemo površinu teritorija, sirovine, industriju itd. ...
za to ne treba biti nikakav vojni strateg...
Ukri nisu sirotinja.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 5/4/2024, 23:25

immortal wrote:
T. wrote:jednako je teško jednima i drugima...
razlika je u tome da rusi mogu podnijeti takve  gubitke u ljudstvu, a ukrajnci ne mogu...
te da rusija ima znatnu vojnu industriju, a ukrajina nema...
u tome je bit rata iscrpljivanja...
jednostavno država od cca 40 mil. ljudi ne može se nositi s državom od 150 mil. ljudi...
da ne spominjemo površinu teritorija, sirovine, industriju itd. ...
za to ne treba biti nikakav vojni strateg...
Ukri nisu sirotinja.
Oni što su u Hrvatskoj i diljem EU nisu, što se vidi po markama automobila. A sirotinja će izginuti kao u svakom ratu...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/4/2024, 23:59

T. wrote:jednako je teško jednima i drugima...
razlika je u tome da rusi mogu podnijeti takve  gubitke u ljudstvu, a ukrajnci ne mogu...
te da rusija ima znatnu vojnu industriju, a ukrajina nema...
u tome je bit rata iscrpljivanja...
jednostavno država od cca 30 mil. ljudi ne može se nositi s državom od 150 mil. ljudi...
da ne spominjemo površinu teritorija, sirovine, industriju itd. ...
za to ne treba biti nikakav vojni strateg...
Možda. 
Znaš li da je SSSR 1942 na slobodnom teritoriju imao 110 milijuna stanovnika, a Švabe i saveznici 140 milijuna ljudi, plus SSSR nije imao niti polovicu ugljena i željeza što su imali Nijemci, i većina industrije im je bila izgubljena, izgubili su isto tako 100% rudnika aluminija, 2/3 proizvodnje hrane (a i ovako su bili gladni), nisu imali gume itd.

Međutim već od 1942 imaju duplo više vojnika, 3x više tenkova i granata, više aviona, nema nigdje gladi, i još luđa stvar 42 i 43 trpe isto višestruko veće gubitke.

Kako?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/4/2024, 00:06

Jasno je SSSR je od 1942 odmah od početka dobija 5.5% zapadnog Bdpa.
UA dobija 0.20 i to pod uvjetom da se odobri nova usa pomoć.
Šta misliš odakle Ukrajincima 100 000 dronova mjesečno, koji uništavaju od ruske naftne industrije, zračnih baza, koji su im uništili crno morsku flotu, i evo uništili su sva oklopna vozila koja su išla na časiv jar. Jedna tvornica nova im proizvodi 20 000 granata mjesečno.

Isto kao i SSSRu. Zapad šalje strojeve, repromaterijal a ovi štancanju oružje. UA sada u Europi proizvodi najviše oružja nakon Rusije. Više od Njemačke. 
Inače bi rat bio gotov još jučer. Kao što bi danas u Moskvi i Kijevu pričali Njemački da nije bilo Američke pomoći SSSRu 
Dok god Ukrainci dobijaju zapadnu pomoć do tada ne mogu izgubiti rat.. Možda ne mogu pobijediti ali ne mogu izgubiti. 

I za Rusiju vrijedi slično. Dok god dobijaju 500 milijardi dolara godišnje od izvoza nafte i goriva i plina do tada ne mogu izgubiti rat vs Ukraine. 

Ako se Ukrajincima ukine zapadna pomoć izgubit će rat. 
Ako Rusi ostanu bez petrodolara izgubit će rat.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 6/4/2024, 00:13

kako može najjača nuklearna sila izgibiti rat od države koja uopće nema nuklearno naoružanje ?
jeste li uopće pri sebi ?
je li vam propaganda toliko načela mozak ?

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 60810
T.
T.

Posts : 17388
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by YekeYeke 6/4/2024, 03:17

T. wrote:kako može najjača nuklearna sila izgibiti rat od države koja uopće nema nuklearno naoružanje ?
jeste li uopće pri sebi ?
je li vam propaganda toliko načela mozak ?
Longač je sila GF56384u28934 lol!
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 658
2019-05-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 6/4/2024, 04:24

Tko vodi danas ? :coffee

Godina ima 365 dana a sad kako im nije prošla ona anglosaska ofenziva na Krim i Azov prošle godine sad imamo trošenje ukrajinskog SSSR PZO-a i na kraju će im sav PZO ( 100% istoga ) morati kupovati mali Švabo.

Šta vam nije jasno ?

PZO rakete su potrošna roba i kad se potroši onda nema. Treba kupit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 6/4/2024, 06:22

Vrlo zanimljovo
"Kad saznamo naše nenadoknadive gubitke, svima će se dići kosa na glavi!” 
Bivši "narodni guverner Donbasa" Pavel Gubarev rekao je da Rusija trpi ogromne gubitke i kada saznaju brojke tih gubitaka, svi će biti užasnuti."
https://twitter.com/SA61W/status/1776198574671274277?t=8MAUw2oFiL7JDVgKaBRDBQ&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/4/2024, 07:57

T. wrote:kako može najjača nuklearna sila izgibiti rat od države koja uopće nema nuklearno naoružanje ?
jeste li uopće pri sebi ?
je li vam propaganda toliko načela mozak ?
Pa iskreno načela je tebi, safetu itd. Jedan i drugi ste u teškim oblacima samo je razlika što je on spamer. 

Prvo USA je izgubila par ratova od ne nuklearnih država. SSSR je izgubio od Afganistana i raspa se. 
Drugo tko kaže da UA nije nuklearna sila?
Ukrajinci imaju biološko, kemijsko i prljavo nuklearno oružje koje mogu sa dronovima dostaviti u skoro svaki veći Ruski grad. 

Pošalji 10ak dronova kamikaza i pomiješaj eksploziv sa potrošenim gorivom iz nukl elektrana i pošalji ih na Moskvu i dva dana kasnije milijuni ljudi će kašljati komade pluća.

Osim toga, budi bez brige Ukrainci su restartirali nukl program.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 44 of 54 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 49 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum