ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 23 of 54 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 38 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 9/3/2024, 13:13

opet o istom.
di je onaj kreten gnjč koji je tvrdio da rat dronovima ne postoji
dron je obična letjelica koja nosi na sebi neki teret

veber

Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 9/3/2024, 13:17

dok mi tre nije objasnio razliku između haubice i topa ja nisam imao pojma. 

bio sam protuoklopna. za mene su svi bili srblje.

u jna, kasnije su bili samo srblje

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


immortal and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/3/2024, 18:13

Dva patriot lansera uništena 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath 9/3/2024, 18:18

veber wrote:
catabbath wrote:Mana dronova su vremenski uvjeti. Sve super dok je relativno ok vrijeme za letiti ali ako se zareda period jako lošeg vremena onda im je uporaba jako ograničena ili nikakva
je. onog kupljenog u lidlu

ove kaj ja konstruiram i razvijam imaju 20 kila nebitno je vrijeme.

[size=36]Mykola Volokhov, commander of the Terra aerial reconnaissance unit, emphasizes that while FPV drones are highly effective, they are situational tools, limited in adverse weather conditions unlike mortars which can fire in snow, rain, and fog. But reliance solely on FPV drones could be a tactical vulnerability. For instance, dense fog could impede their use, exposing defense lines to armored vehicle assaults.[/size]

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12433
2015-08-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 10/3/2024, 04:07

catabbath wrote:
veber wrote:
catabbath wrote:Mana dronova su vremenski uvjeti. Sve super dok je relativno ok vrijeme za letiti ali ako se zareda period jako lošeg vremena onda im je uporaba jako ograničena ili nikakva
je. onog kupljenog u lidlu

ove kaj ja konstruiram i razvijam imaju 20 kila nebitno je vrijeme.

[size=36]Mykola Volokhov, commander of the Terra aerial reconnaissance unit, emphasizes that while FPV drones are highly effective, they are situational tools, limited in adverse weather conditions unlike mortars which can fire in snow, rain, and fog. But reliance solely on FPV drones could be a tactical vulnerability. For instance, dense fog could impede their use, exposing defense lines to armored vehicle assaults.[/size]
moji lete i danju i noću.
6 motora-
žiroskop
radar ako žele

ne smeta mu ni kiša ni sunce.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 10/3/2024, 04:19

zaboravih. svaka baterija je zalemljena na motor LION su 48V 12Aph

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/3/2024, 15:19

napravi koji slikicu ako smiš.. ne moraš cilog drona, djelova , isječka :)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 10/3/2024, 17:35

kada rat završi.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/3/2024, 22:13

Imaju i Ukrainci i Rusi dronove sa noćnom optikom itd i sa toplinskom optikom ali vjerojatno je sama kamera skuplja od drona. 


Usput navodno su već počele stizati one granate iz Češke inicijative, neki UA telegram kanali javljaju da im vojnici pričaju da odjednom dolaze granate ko na traci.

Još traje rasprava jesu li jučer Rusi pogodili  dva Patriot lansera ili nešto drugo. Sami Rusi su to identify kao S300 a vrlo vjerojatno bi mogao biti patriot lanser.

Ukrajinci su iako su nanijeli Rusima ogromne gubitke u ljudstvu i oklopu zadnjih par tjedana pa i mjeseci ali zadnja 3 tjedna su izgubili sljedeće SAM sustave.
Dvije baterije S300 osakacene /uništene
Nasams uništen jedan lanser u jednom gađanju u drugom radar. 
BukM1 uništen
Vjerojatno dva lansera od patriot baterije uništene sa raketama ali lako moguće i ljudima. 

U isto vrijeme nisam vidio Ruske gubitke u pzo sustavima, mislim da se tu osjetit nedostatak Usa vojne pomoći. Ukraincima fali dronova koji mogu ići nekoliko desetaka km u dubinu i otkrivati Ruske mete za HIMARSe. 

Fali im i Pzo sustava i raketa i radara a trpe gadne gubitke u tom segmentu. U isto vrijeme Ruska avijacija udara i to nanosi najveće probleme Ukraincima. 

Sa druge strane Ruski napredak je stao, neki su me forumaši uvjeravali u kolaps UA države i vojske, da je sranje kao u Njemačkoj 1945, ako do sada niste shvatili da se napajate sa krivih izvora, to što su zapadni mediji fake, ne znači da su Scot Ritter, Gonzalo Lira, Russia Today, Pravda, Kurir, Informer, Deki Berić, Domazet Loso ista bolji

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 11/3/2024, 02:52

veber wrote:
moji lete i danju i noću.
6 motora-
žiroskop
radar ako žele

ne smeta mu ni kiša ni sunce.
konstruiraš dronove?
samostalno ili radiš to kod nekog u firmi

od čega je punjenje

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 11/3/2024, 11:52

CNN prešao na rusku stranu:

Rusija proizvodi tri puta više granata nego što SAD i EU mogu poslati Ukrajini
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29477
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/3/2024, 11:55

crvenkasti wrote:CNN prešao na rusku stranu:

Rusija proizvodi tri puta više granata nego što SAD i EU mogu poslati Ukrajini
Nije stao nego je to propaganda a imaj u vidu da je većina mas medija na Zapadu ( a CNN pogotovo, vidi tko im je vlasnik ) u vlasništvu globalne kabale pa ta propaganda glasi ovako: Rusi proizvode tri puta više nego mi. - Mi moramo povećati proizvodnju granata i drugoga. - Vadite pare da financirate vojno industrijski kompleks.

---

Newhouse je rođen kao Solomon Isadore Neuhaus u stambenoj zgradi na Lower East Sideu Manhattanakao najstarije od osmero djece židovskih imigranata. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Samuel_Irving_Newhouse_Sr.

---

Advance Publications, Inc. privatna je američka medijska tvrtka u vlasništvu obitelji Donalda Newhousea i Samuela Irvinga Newhousea Jr. , sinova osnivača tvrtke Samuela Irvinga Newhousea starijeg . Posjeduje veliki broj tvrtki kćeri, uključujući American City Business Journals i Condé Nast te je glavni dioničar u Charter Communications , Reddit Warner Bros. Discovery.

https://en.wikipedia.org/wiki/Advance_Publications

---

Warner Bros. Discovery, Inc. ( WBD ) američki je multinacionalni masovni mediji i zabavni konglomerat sa sjedištem u New Yorku . Nastao je iz izdvajanja WarnerMedije od strane AT&T i spajanja s tvrtkom Discovery , Inc. 8. travnja 2022.

Imovina tvrtke podijeljena je u devet poslovnih jedinica, koje se sastoje od vodećih filmskih i televizijskih studija Warner Bros. , izdavača stripova DC Comics , Home Box Office, Inc. (uključujući HBO , Cinemax i Magnolia Network ), US Networks Group (uključujući većina kabelskih kanala koji podržavaju reklame svojih prethodnika, naime Discovery, Scripps Networks , Turner Broadcasting i Warner), CNN Worldwide (što uključuje CNN i CNN International ), TNT Sports (uključujući Motor Trend Group , TNT Sports UK i Eurosport ), Global Streaming & Interactive Entertainment (što uključuje usluge strujanja Discovery+ i Max , kao i izdavača videoigara Warner Bros. Games ) i International Networks. Također ima manjinski udio u The CW i većinski udio u Television Food Network, GP (sadrži Food Network i Cooking Channel ), koji svi postoje uz Nexstar Media Group , s tim da Paramount Global također posjeduje manjinski udio u The CW.


https://en.wikipedia.org/wiki/Warner_Bros._Discovery


Last edited by RayMabus on 11/3/2024, 12:05; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 11/3/2024, 12:04

immortal wrote:
veber wrote:
moji lete i danju i noću.
6 motora-
žiroskop
radar ako žele

ne smeta mu ni kiša ni sunce.
konstruiraš dronove?
samostalno ili radiš to kod nekog u firmi

od čega je punjenje
ja samo konstruiram

pro bono

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 11/3/2024, 14:29

veber wrote:
immortal wrote:
veber wrote:
moji lete i danju i noću.
6 motora-
žiroskop
radar ako žele

ne smeta mu ni kiša ni sunce.
konstruiraš dronove?
samostalno ili radiš to kod nekog u firmi

od čega je punjenje
ja samo konstruiram

pro bono

nejeberovi dronovi u akciji padaju na Ruse

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 A6e02ef8a02aa9c1f1606797415e3fb5daa2d3258009b41495cf326af08b3c22

nema obrane
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29477
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/3/2024, 15:15

crvenkasti wrote:CNN prešao na rusku stranu:

Rusija proizvodi tri puta više granata nego što SAD i EU mogu poslati Ukrajini

2022-2023 USA je proizvodila 14 000 granata mjesečno, dakle godišnje ispod 180 k, a Europa isto tu negdje.. Njemačka par desetaka tisuća godišnje.
RU je u to vrijeme udarala 1.5-2milijuna granata, dakle realno 7-8x više. Sada je već palo na 3x.
Ruski kapaciteti su dosegli vrhunac, a EU se zagrijava. 2024 će se omjer bitno smanjiti, a 2025 bi čak moglo i preći u korist Ukrajine.

diljem Europe se dižu tvornice za proizvodnju streljiva, sranje je što nije "ratno stanje", pa ne možeš ti narediti nekome iz jedne firme da ide u tvornicu oružja, nego moraš mamiti ljude plaćama i beneficijama, plus čekaju se državne potpore, ali stvari se kreću.

Dolazi 800 000 čeških granata velikog kalibra(od češke inicijative) , zapravo već stižu na front.
Već kada ove granate dođu, količina koja UA ispucava će se povećati za 200-300% , i time će Ukrajina u 2024 ispaljivati 2/3 granata kao Rusi, što je više nego dovoljno za obranu.
Većinu vremena ove zime su ispaljivali 1/5, a recimo na ljeto 2022(do dolaska HIMARSa) su ispaljivali doslovno 1/20 tjednima.

Uz malo šopinga sa strane, i povećanje EU/USA proizvodnje, stvari će se riješiti.

Britanija evo googlam, planira ove godine proizvesti 8x više granata nego - ili prije rata ili prethodne godine(nije mi jasno iz članka).
Njemačka je prije rata proizvodila par desetaka tisuć granata velikog kalibra godišnje, sada idu razne procjene, reinmetal njemačka firma će sama proizvesti 700 000 , ali ona ima tvornice u više država. ali to nije jedini njemački proizvođač.

Bugarska industrija masovno hrani Ukrajinu.
Tvoji Srbi podižu proizvodnju granata koja ide za Ukrajinu najviše.
u Bosni je dobar potencijal.
Češka, Slovačka, Poljska, ne moram pričati. Skandinavske zemlje , svi su povećali nekoliko puta, i još će ove godine biti povećanje geometrijsko. I onda od 2025 je druga priča.
A već kroz idućih par tjedana UA ispaljivanje granata će doseći 1/2 do 2/3 Ruskog tako da je taj problem riješen dugoročno. Sa Američkom pomoći bi mogao se i izjednačiti sa Ruskim granatama.


Naravno, najviše Ukrajince jebu Ruski avioni i Rusi su poboljšali FAB bombe..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 11/3/2024, 16:20

RayMabus wrote:
crvenkasti wrote:CNN prešao na rusku stranu:

Rusija proizvodi tri puta više granata nego što SAD i EU mogu poslati Ukrajini
Nije stao nego je to propaganda a imaj u vidu da je većina mas medija na Zapadu ( a CNN pogotovo, vidi tko im je vlasnik ) u vlasništvu globalne kabale pa ta propaganda glasi ovako: Rusi proizvode tri puta više nego mi. - Mi moramo povećati proizvodnju granata i drugoga. - Vadite pare da financirate vojno industrijski kompleks.

---

[size=49]Newhouse je rođen kao Solomon Isadore Neuhaus u [/size][size=49]stambenoj zgradi[/size][size=49] na [/size][size=49]Lower East Sideu [/size][size=49]Manhattana[/size][size=49], [/size][size=49]kao najstarije od osmero [/size]djece židovskih imigranata. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Samuel_Irving_Newhouse_Sr.

---

[size=49]Advance Publications, Inc. [/size][size=49]privatna[/size][size=49] je američka medijska tvrtka u vlasništvu obitelji [/size][size=49]Donalda Newhousea[/size][size=49] i [/size][size=49]Samuela Irvinga Newhousea Jr.[/size][size=49] , sinova osnivača tvrtke [/size][size=49]Samuela Irvinga Newhousea starijeg[/size][size=49] . Posjeduje veliki broj tvrtki kćeri, uključujući [/size][size=49]American City Business Journals[/size][size=49] i [/size][size=49]Condé Nast[/size][size=49] te je glavni dioničar u [/size][size=49]Charter Communications[/size][size=49] , [/size][size=49]Reddit[/size] Warner Bros. Discovery.

https://en.wikipedia.org/wiki/Advance_Publications

---

Warner Bros. Discovery, Inc. ( WBD ) američki je multinacionalni masovni mediji i zabavni konglomerat sa sjedištem u New Yorku . Nastao je iz izdvajanja WarnerMedije od strane AT&T i spajanja s tvrtkom Discovery , Inc. 8. travnja 2022.

Imovina tvrtke podijeljena je u devet poslovnih jedinica, koje se sastoje od vodećih filmskih i televizijskih studija Warner Bros. , izdavača stripova DC Comics , Home Box Office, Inc. (uključujući HBO , Cinemax i Magnolia Network ), US Networks Group (uključujući većina kabelskih kanala koji podržavaju reklame svojih prethodnika, naime Discovery, Scripps Networks , Turner Broadcasting i Warner), CNN Worldwide (što uključuje CNN i CNN International ), TNT Sports (uključujući Motor Trend Group , TNT Sports UK i Eurosport ), Global Streaming & Interactive Entertainment (što uključuje usluge strujanja Discovery+ i Max , kao i izdavača videoigara Warner Bros. Games ) i International Networks. Također ima manjinski udio u The CW i većinski udio u Television Food Network, GP (sadrži Food Network i Cooking Channel ), koji svi postoje uz Nexstar Media Group , s tim da Paramount Global također posjeduje manjinski udio u The CW.


https://en.wikipedia.org/wiki/Warner_Bros._Discovery
To su gluposti... S obzirom da su se tekstovi Rusija ostala bez municije promjenili u ovo.
I na kraju zašto mora reklama kada cijeli forum jedva čeka da se pokrene industrija, a posebno Ukrajinski svjedoci.
Radi se o tome da je industrija šporka i nije klimatski neutralna, militarizacija društva šteti rodnoj raznovrsnosti & ostalim devijacijama te ometa kulturno bogaćenje Evrope s United Colors of Benetton narodima...
Tako da kada kabala bude morala odlučivati između ovih ciljeva i Ukrajine, mislim da će radje poslati Ukrajini nuklearno oružje nego poništiti klimatske, rodne ciljeve ili multikulti ciljeve...
Mislim da je CNN još ublažio članak jer nije dodao N Koreju koja je poslala nekoliko puta više municije Rusiji, nego cijeli zapad Ukrajini.
Ni jedna strana nije za mir s popuštanjem u očekivanim dobicima...
Vjerojatno bi obje strane da mogu u ožujak 2022 potpisati mirovni ugovor, ali sada je kasno jer se gruda zakotrljala i napravila je nepopravljivu štetu i neće statiti dok ne dođe do kraja...
Ukrajina će ovu godinu pokušati što manje izgubiti, a pregovaračka pozicija joj slabi, ali moraju izdržati zbog predsjedničkih izbora u Americi...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 20240816
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5745
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 11/3/2024, 16:44

a makarska je teško srpsko/muslimansko smeće

ne znaš koga ima više

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by niels 11/3/2024, 17:35

AssadNaPodmornici wrote:Imaju i Ukrainci i Rusi dronove sa noćnom optikom itd i sa toplinskom optikom ali vjerojatno je sama kamera skuplja od drona. 


Usput navodno su već počele stizati one granate iz Češke inicijative, neki UA telegram kanali javljaju da im vojnici pričaju da odjednom dolaze granate ko na traci.

Još traje rasprava jesu li jučer Rusi pogodili  dva Patriot lansera ili nešto drugo. Sami Rusi su to identify kao S300 a vrlo vjerojatno bi mogao biti patriot lanser.

Ukrajinci su iako su nanijeli Rusima ogromne gubitke u ljudstvu i oklopu zadnjih par tjedana pa i mjeseci ali zadnja 3 tjedna su izgubili sljedeće SAM sustave.
Dvije baterije S300 osakacene /uništene
Nasams uništen jedan lanser u jednom gađanju u drugom radar. 
BukM1 uništen
Vjerojatno dva lansera od patriot baterije uništene sa raketama ali lako moguće i ljudima. 

U isto vrijeme nisam vidio Ruske gubitke u pzo sustavima, mislim da se tu osjetit nedostatak Usa vojne pomoći. Ukraincima fali dronova koji mogu ići nekoliko desetaka km u dubinu i otkrivati Ruske mete za HIMARSe. 

Fali im i Pzo sustava i raketa i radara a trpe gadne gubitke u tom segmentu. U isto vrijeme Ruska avijacija udara i to nanosi najveće probleme Ukraincima. 

Sa druge strane Ruski napredak je stao, neki su me forumaši uvjeravali u kolaps UA države i vojske, da je sranje kao u Njemačkoj 1945, ako do sada niste shvatili da se napajate sa krivih izvora, to što su zapadni mediji fake, ne znači da su Scot Ritter, Gonzalo Lira, Russia Today, Pravda, Kurir, Informer, Deki Berić, Domazet Loso ista bolji

1) naravno da je kamera i optika najskuplji dio drona, ali mora i on biti negdje skup;
2) lijepo je što dižu proizvodnju municije, ali time samo sustižu dugogodišnje ruske brojke
3) i da stignu ne znam kakve količine Ukrajincima, što će im, izginula im je elitna vojska?
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 11/3/2024, 18:42

RUSKE FABRIKE RADE 24/7
NATO obavještajci iznijeli poražavajuće podatke: Ruska proizvodnja granata nedostižna za Zapad


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 B_240311098

Rusija proizvodi gotovo tri puta više topničkog streljiva nego Sjedinjene Američke Države i Evropa zajedno, prema procjenama zapadnih obavještajnih službi.
Prema procjenama obavještajnih službi NATO-a o ruskoj odbrambenoj proizvodnji, Ruska Federacija je sposobna proizvesti oko 250.000 granata mjesečno, odnosno oko 3 miliona godišnje.

Zajedno, Sjedinjene Američke Države i Evropa mogu proizvesti samo oko 1,2 miliona komada streljiva godišnje za slanje u Ukrajinu, objavio je CNN.

SAD je postavio cilj proizvodnje 100.000 granata mjesečno do kraja 2025. što je manje od pola ruske mjesečne proizvodnje čak je i ta cifra sada nedostižna jer je financiranje Ukrajine od 60 milijardi američkih dolara blokirano u Kongresu.

"Ono u čemu se sada nalazimo je proizvodni rat. Ishod u Ukrajini ovisi o tome kako je svaka strana opremljena za vođenje ovog rata." rekao je predstavnik NATO-a.

Dužnosnici kažu da Rusija sada ispaljuje 10.000 granata dnevno, dok Ukrajina može koristiti samo s 2.000. Predstavnici jedne evropske obavještajne službe javljaju da je na nekim dijelovima crte kontakta omjer još gori.

"Pitanje broj jedan koje trenutno promatramo je streljivo jer to je ono gdje Rusija stvarno stvara značajnu prednost u proizvodnji i stvara značajnu prednost na bojnom polju", dodao je predstavnik NATO-a za CNN.

Izvor kaže da fabrike granata u Ruskoj Federaciji rade non-stop. Osim toga, Rusija uvozi streljivo iz Irana i Sjeverne Koreje.

Prema zapadnim procjenama, Iran je prošle godine poslao najmanje 300.000 granata, "vjerojatno više od toga". A Sjeverna Koreja je osigurala najmanje 6700 kontejnera sa streljivom koji su sadržavali milijune granata.

Rusija je "ubacila sve što ima u igru. Njihov ratni stroj radi punom parom", dodao je izvor.

U isto vrijeme, prema američkim i zapadnim dužnosnicima, gomilanje ruskog oružja još uvijek je nedovoljno da zadovolji sve potrebe.

Osim toga, zapadne obavještajne agencije ne očekuju da će Rusija kratkoročno značajno napredovati na bojnom polju.

Dužnosnici kažu da postoji ograničenje ruskog proizvodnog kapaciteta, dodajući da će ruske fabrika vjerojatno dostići vrhunac proizvodnje negdje sljedeće godine.

Američki i zapadni dužnosnici insistiraju na tome da će zapadne zemlje na kraju sustići Rusiju i proizvesti više opreme.

Međutim, obavještajni dužnosnici vjeruju da, iako nijedna strana još nije spremna za odlučujući iskorak, ukupna predviđanja dugoročno idu u korist Moskve, osobito ako dodatna pomoć Sjedinjenih Američkih Država i dalje bude uskraćena.

"Ne ide dobro, ali sve ovisi. Ako se pomoć ponovno pokrene i dođe brzo, nije sve izgubljeno", rekao je izvor.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10354
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 11/3/2024, 18:49

Ja ću se samo osvrnuti na opasku iz teksta da je Iran isporučio Rusiji svega 300.000 granata. Istina je da je isporučio cca 450.000 - 500.000 artiljerijskih granata, cca. 40.000-50.000 HE-FRAG raketa (iranska inačica Grad), te je u tijeku isporuka cca 400-450 balističkih raketa Fateh-110 (treća inačica dometa 250 km i Zolfaghar dometa 700 km).

Inače, i Iran je u zadnje dvi godine ubrzao proizvodnju kak artiljerijskih projektila, tak i raketa za 40%.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10354
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vili40 11/3/2024, 18:58

rade li još išta osim granata i ostalih rekvizita za uništavanje nakupina zemalja poput rusije,irana i sjeverne koreje?
vili40
vili40

Male
Posts : 10969
2015-08-02


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 54 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 38 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum