ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 31 of 54 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 42 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 17/3/2024, 14:26

Koba wrote:
debotoijusto wrote:Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 GI3iibqXUAAmzEk?format=jpg&name=900x900

biracko mjesto na ruskim demokratskim izborima za predsjednika

Biračko pravo dolazi do najudaljenijih kutaka velike Rusije? Problem?

sto bi bio problem ? sve odlike ruskog shvacanja demokracije su tu , naoruzani pripadnik koji kontrolira sto si zaokruzio domaci proizvod kao inprovizirani stol macka kao neovisni promatrac te nepismeni glasac

debotoijusto

Posts : 31380
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/3/2024, 14:46





RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/3/2024, 14:50

Tendar napisao:

U siječnju sam izvijestio koliko je ranjiva ruska naftna i plinska mreža. Do toga je došlo nakon napada na ruske naftne terminale u Tuapseu i Ust-Lugi.

Kampanja protiv ruskih rafinerija nafte očito je dio tog napora i pogađa tamo gdje je Rusija posebno ranjiva. Do sada imamo 12 postrojenja za preradu nafte i plina koja su pogođena. Uključio sam dvije karte koje pokazuju koje su mete pogođene. To čak ne uključuje skladišta plina. Bilo je i nekoliko požara u ruskim rafinerijama nafte 2022. godine, a požar u rafineriji nafte Angarsk bio je najistaknutiji (nije uključen u moje karte).

Sustavno uništavanje ruske naftne i plinske industrije predstavlja značajnu prijetnju cjelokupnoj ruskoj ratnoj ekonomiji i industriji. Čak i kad je smanjen sankcijama, to je i dalje najveći ruski izvor prihoda. Kada Ukrajina proširi tu kampanju protiv morskih luka, pa čak i zračnih luka, tada će se učinak ubrzati.

https://twitter.com/Tendar/status/1769361679429595150

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 GI4HAKjWMAArQu6?format=jpg&name=small

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 GI4HPOuXkAALlFo?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/3/2024, 16:00

RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 17/3/2024, 18:14

Izlazne ankete pokazuju da je Vladimir Putin osvojio veliku većinu na predsjedničkim "izborima" u Rusiji koji su imali samo jedan mogući rezultat. Ankete pokazuju da je za sadašnjeg predsjednika glasalo 87.8% posto ljudi.



lagano vec mogu krenuti cestitke putinu od orbana kima xija trumpa milanovica...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31380
2014-04-12


T., veber, Šandor Winnetou, AssadNaPodmornici and Hoholo Mudovski like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 17/3/2024, 18:20



jebiga...
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29590
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 17/3/2024, 19:29

crvenkasti wrote:

jebiga...

Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka...
Mislim da Ukrajina treba ratovati dok god može uloviti svježih regruta, a kada ih nestane onda ćemo potpisati mirovni ugovor da mi me moramo ratovati...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6583
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 17/3/2024, 21:11

Ja ću poslije reći da sam oduvijek bio rusofil, samo prikriveni.

Pretvarao sam se mrzim Ruse i blebetao gluposti, a u sebi sam uvijek potajno navijao za njih.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29590
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 18/3/2024, 05:31

crvenkasti wrote:Ja ću poslije reći da sam oduvijek bio rusofil, samo prikriveni.

Pretvarao sam se mrzim Ruse i blebetao gluposti, a u sebi sam uvijek potajno navijao za njih.
Lako za tebe, ti se uvijek možeš izvući da si glup... Samo im nemoj govoriti Kosovo je Srbija, jer to automatski znači Krim je Ukrajina.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6583
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/3/2024, 09:26



Česi (Eu) su osigurali 800 000 granata za UA i kažu da je moguće kupiti još 700 000 granata. Već 800 000 je super, to znači ako bi granate počele dolaziti ovih dana da bi UA ubrzo trebala doći sa 1/5 na 1/2 Ruske paljbe. Uz ostalih 700 000, plus Američka pomoć, to bi značilo da bi se UA izjednačila sa Rusima po broju granata. 
Prošlo ljeto su neko vrijeme ispucavali više granata od Rusa (isto im nije pomoglo za proboj), a ljeto 2022 prije HIMARSa koji su uništili milijune Ruskih granata po skladištima, Rusi su pucali po 15-20x granata više ali to je trajalo neka 2-3 mjeseca

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/3/2024, 14:22

Nema nekih promjena na fronti. Koji manji Ruski samoubilački napad. Jedni drugima nanose manje gubitke iz daljine. Vjerojatno ide sada dva mjeseca kiše pa će prema svim analizama Rusi su novu masovnu ofanzivu. Imaju više resursa iako dolaskom novih Eu granata te UA produkcijom dronova možda i ne koliko bi htjeli ali imaju i više tenkova i haubica (iako ovih lošijih i starijih), te avio bombi, i raketa velikog dometa, moguće da Rusi računaju da sa toliko većim resursima da mogu napraviti negdje kritičan proboj. Ukrainci se ukopavaju diljem fronte, posebno se ukopavaju kod Harkivske oblasti.

Usput Ruski desničari - partizani su i dalje na tlu Rusije. Zarobili su 10-20 Ruskih vojnika ali kako zadaju vojsci Putinova režima gubitke tako ovi Ruski patrioti i trpe gubitke. Ukrainci ih pomažu sa artiljerijom tako da je na neki način Bjelograd na udaru.

Neke analize idu tako daleko da Ukrainci i ti Ruski patrioti planiraju stvoriti trajnu prisustnost na tlu Ruske Federacije. 

Usput Ukrajina kao država koja je napadnuta ima po svim pravilima rata dozvolu ući u zemlju koja je njima objavila rat.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 18/3/2024, 19:17

Ratovi iscrpljivanja zahtijevaju vlastitu 'Umijeće ratovanja' i vode se s pristupom 'centrikom na silu', za razliku od manevarskih ratova koji su 'usredotočeni na teren'. Oni su ukorijenjeni u masivnom industrijskom kapacitetu koji omogućava nadoknadu gubitaka, geografskoj dubini za apsorbiranje niza poraza i tehnološkim uvjetima koji sprječavaju brzo kretanje tla. U ratovima iscrpljivanja, vojne operacije oblikovane su sposobnošću države da nadoknadi gubitke i stvori nove formacije, a ne taktičkim i operativnim manevrima. Najvjerojatnije će pobijediti strana koja prihvati iscrpljujuću prirodu rata i usredotoči se na uništavanje neprijateljskih snaga umjesto na osvajanje terena.
Itd
https://rusi.org/explore-our-research/publications/commentary/attritional-art-war-lessons-russian-war-ukraine

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6583
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 18/3/2024, 19:32

Grčka luka Aleksandrupolis je prvi put iskorišćena za istovar teške borbene opreme u najvećoj količini koja je ikada stigla do sada, sa oko 3.000 istovarenih vozila.

Oko 3.000 komada teške opreme, uključujući tenkove Abrams i borbena vozila Bredli, SAD raspoređuju u svoje NATO zemlje kako bi stvorile “oklop” u istočnoj Evropi.

TEŠKI “OKLOP” PREPLAVIO JUGOISTOČNU EVROPU: Hiljade borbenih vozila Bredli, tenkova Abrams stižu od strane SAD
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/3/2024, 20:00

RayMabus wrote:Grčka luka Aleksandrupolis je prvi put iskorišćena za istovar teške borbene opreme u najvećoj količini koja je ikada stigla do sada, sa oko 3.000 istovarenih vozila.

Oko 3.000 komada teške opreme, uključujući tenkove Abrams i borbena vozila Bredli, SAD raspoređuju u svoje NATO zemlje kako bi stvorile “oklop” u istočnoj Evropi.

TEŠKI “OKLOP” PREPLAVIO JUGOISTOČNU EVROPU: Hiljade borbenih vozila Bredli, tenkova Abrams stižu od strane SAD

to nikada neće biti upotrebljeno vs Rusije. Da 20% toga pošalju Ukrajincima, ovi bi se spasili.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 18/3/2024, 20:06

četnik na apartima

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 18/3/2024, 21:15

Hoholo Mudovski wrote:
crvenkasti wrote:Ja ću poslije reći da sam oduvijek bio rusofil, samo prikriveni.

Pretvarao sam se mrzim Ruse i blebetao gluposti, a u sebi sam uvijek potajno navijao za njih.
Lako za tebe, ti se uvijek možeš izvući da si glup... Samo im nemoj govoriti Kosovo je Srbija, jer to automatski znači Krim je Ukrajina.

Smrade četnički, rugaš mi se samo zato jer sam glup.
Odvratni srbljoneri, svi ste takvi, zato vas i mrzimo.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29590
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/3/2024, 12:21

Jutros ima dosta novih snimki RU gubitaka. 
Zanimljivo Rusi pokušali evakuirati oštećeni Leo2

Bitke zapadno od Advijevke još uvijek traju. 
Rusi svaki dan iskrcaju novo meso i željezo. 
Ima i snimki uništavanja RU oklopa ali evo uništenja ljudi nisu pre krvave snimke. 
Znači Rusi iskrcali vojnike. Ovi dolaze do pozicija gdje leže već mrtvi od jučer. 
9/10 novih vojnika uništeno dronovima kamikazama da nisu vjerojatno niti vidjeli Ukrajince


Ima još dosta snimki gdje UA dronovima kamikazama uništava dosta RU tehnike


Jedna zanimljiva stvar. Jedan švedski naftas govori da su Ukrainci ovim zadnjim napadima isključili Rusima proizvodnju u količini čak 600 000 barela nafte dnevno.
Prvo sam mislio da je to ogromna količina, ali Rusi proizvode cca 10 milijuna barela dnevno mogu i više, pa je ovo tek 5-6% Ruske proizvodnje.
Međutim 10ak takvih masovnih napada i vrlo lako se dođe do 25-30% a to će se onda već gadno osjetiti na fronti. 

Upad Ruskih domoljuba koji se bore protiv Putinovog režima još traje. Jedno selo je potvrđeno u rukama Ruskih domoljuba a navodno je još jedno selo osvojeno. Oko Bjelogorada traju eksplozije i vrši se evakuacija i zatvaranje školi. 
Inače već radi ekipa gubitke jedne i druge strane evo spisak gubitaka u tehnici, Ruski domoljubi imaju nešto veće gubitke u tenkovima nego snage Putinova režima ali to su još manje količine ljudi. 


Kako rekoh Ruski domoljubi uz potporu UA, planiraju navodno imati trajnu prisutnost na tlu Rusije. 

Ruski grad Bjelograd je kao što vidimo sada pod paljbom UA artiljerije. S obzirom da Ukraincima dolaze nove pošiljke oružja iz Europske Unije (Ameri još nula bodova, republikanci pod utjecajem Trumpa izgleda da guraju da im pomoć bude u obliku zajma samo ne znam od čega će UA da to plati). 

Putin svakako mora ovo eliminirati inače djeluje neozbiljno u ovom ratu kada-zahtjevaš od protivnika kapitulaciju a on ulazi u tvoj teritorij. i napada grad veličine pola Zagreb. 

Posli bacim pogled na Rusku perspektivu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/3/2024, 12:58

Sa Ruske strane gledao sam snimke i komentare,najviše sa telegrama. 
Tvrde da su osvojili Orilovku zapadno od Advijevke. Ove gore snimke propalih RU napada su drugo selo tako da je moguće da govore istinu . 

Pokazuju snimku zarobljenih 18 UA vojnika kod Mariinke.

Snimke bacanja avio bombi po poljima, šumama, kućama gdje tvrde da su Ukrainci. 
Nešto sitno snimki uništavanja UA tehnike.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/3/2024, 15:42

Belgija novi paket pomoći Ukraincima. 
400 milijuna eura. Uključuje teške vojne džipove najviše.
Njemačka 500 milijuna eura novi paket pomoći.
Uključuje. 180 000 čeških granata (sada sam zbunjen jel to dio od onih već osiguranih 800 000 ili dodatnih ili nemam pojma) i 100 000 vlastite proizvodnje.

Njemačka diže tvornice granata prije rata je Reinmetal u svojim firmama koje su u nekoliko Eu država proizvodio 70 000 granata ove godine će biti 700 000 granata 155mm.

Reinmetal je naravno osim proizvodnje granata povećao hrpu toga ostaloga, recimo Švicarci nisu htjeli dati streljivo 35mm za Geparde pa su Švabe panično u par mjeseci digli novi pogon i proizvode te granate za Geparde tako da su Švabe mirni. Njemačke firme koje proizvode druge sustave su isto tako digli proizvodnju. Više manje sve Eu zemlje to rade jedino neman pojma koji kurac je sa nama.

Mi imamo Zubaka koji je uzeo nekoliko milijuna dolara i utekao u Bosnu. Ne znam jel imamo mi nekog pomaka.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 19/3/2024, 17:07

A daj Boze  vise neka  dodje Tramp i zaustavi ovo besmisleno ludilo.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18859
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/3/2024, 17:43

Da vjerujem da hoće. Inače Trump je taj koji je bio iza Mike Johnsona blokirao pomoć Ukraini. 
Prije koji dan je izjavio sljedeće da Ukraincima ne treba stvari slati džabe nego u obliku kredita. To je bio njegov govor. 
I pazi sada ovo. 

Republikanci razrađuju sljedeći zakon. 
UA pomoć se sastoji od dva dijela. 
48milijardi $ vojne pomoći koja ostaje u Usa. Usa država plati usa tvornicama da štancaji granate ili rakete za himars ili Bradley itd, a onda nove granate idu u američka skladišta a američke iz skladišta Ukrajincima.
Ili Ukrajinci dobiju kao starije Bradley (koji su i dalje bolji od 99% oružja na fronti) a Ameri novije.
I drugi paket pomoći od 12 milijardi bi umjesto direktne uplate Ukraincima išao njima kao kredit bez kamate (koji realno neće nikada platiti nazad ili ćemo platiti mi u Eu ili će se koristiti Ruska imovina).


Ovo izgleda gura i Trump i Johnson i demokratima je OK. 
Ovo ako je istina a izgleda da bi mogla biti, jest Ukraincima lupanje nogom u guzicu. 

To znači da UA dobija stotine  haubica, stotine Bradleya, stotinjak Abrams tenkova, stotine tisuća granata i kazetnih granata, preko 5000 raketa za himars, komunikacijsku opremu, pzo sustave i rakete, dronove i hrpu toga.

Nakon što ovo prođe, uz jačanje Eu industrije, uz odličnu UA prilagodbu, tipa gledam i nove snimke gdje ih uništavaju dronovima - Rusi ne mogu dobiti rat.

Ne mogu realno niti Ukrainci. 
Nakon te pomoći, možemo navijati da Trump dođe u Bijelu Kuću i politikom mrkve i batine okonča rat. Tipa UA bi ucjenjiva sa novom pomoći a obeća im da će im posušiti dug, a Ruse bi ucjenjiva sa još većim naoružavanjem Ukrajine. 
Na kraju će kompromis biti težak za obje strane, žali Bože poginulih i tek budućih poginulih prvo Ukrainaca pa nesretnih Rusa

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 54 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 42 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum