ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 30 of 54 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 42 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 16/3/2024, 09:27

RayMabus wrote:Morat će spustiti cijenu ako misli da mu netko to kupuje ili smanjit proizvodnju pa da onda zbog smanjene proizvodnje cijena nafte se drži il čak malo skoči na svjetskim tržištima al onda opet kako u tom slučaju prodaje i manje količinu opet ima manje prihode u proračunu.

Hindusima se baš nešto ne sviđa njegovo šurovanje s Kinom.
Na ruske izjave oko smanjenja izvoza ili proizvodnje nafte se više nitko ne obazire jer su ruski glasnogovornik Peskov i zamjenik premijera Novak barem 10 puta najavljivali smanjenje kako bi se potaknule cijene nafte, a već idući mjesec se pokazalo da se Rusi toga ne pridržavaju (imaju shadow fleet tankere koje ni oni sami ne mogu više nadzirati, a kamoli drugi). Jednostavno si Rusi ne mogu dopustiti nikakvo smanjenje izvoza dok su im rashodi za rat toliko napuhani, zato bi ukrajinski napadi na naftna postrojenja mogli imati ogromni efekt. Osim toga, sve informacije oko naftnog biznisa su proglasili vojnom tajnom.


Dosta je nazapaženo prošla vijest da je Angola nedavno zbog toga izašla iz OPEC saveza jer se od drugih 12 članica tražilo smanjenje proizvodnje kako bi se pogodovalo Rusima koji se toga jedini nisu pridržavali   lol!


Ono što trenutno drži cijene nafte je sukob u Gazi, napadi Huta, ali najviše saudijsko smanjenje proizvodnje za čak milijun barela dnevno. Saudijci su zbog toga u dubokoj recesiji i vrlo vjerojatno je ovo zadnji kvartal kako će se držati tog ograničenja.

Piglet

Posts : 1426
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 16/3/2024, 11:37

njemačka samo kaj nije krepala

srblje na aparatah

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 16/3/2024, 12:01

Ovo je mapa do kojih sve rafinerija nafte mogu doprijeti ukrajinski dronovi. 

Rafinerije u dometu prerađuju 50% ruske nafte, a zasad je oko 25% ukupnog ruskog kapaciteta od 6,8 milijuna barela stavljeno izvan pogona. U tu brojku još nisu uračunati današnji i jučerašnji udari na 3 dodatne rafinerije dok se ne vidi kolika je šteta i koliko će dugo biti izvan pogona.

Pitanje je što radi ruska PZO, više šteta im Ukrajinci rade s dronovima nego oni njima krstarećim raketama.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Drone
Piglet
Piglet

Posts : 1426
2016-02-24


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 16/3/2024, 12:05

MORF objavilo je prekjuče video snimke uništenja ukrajinskih helikoptera Mi-8 i 17 na zemlji. Na prvom od dva snimka se vide tri ukrajinske letelice i eksplozija kasetne municije iznad njih. Drugi snimak pokazuje da su kasnije, na privremenom isturenom mestu sletanja ostale dve letelice koje su zatim uništene direktnim pogotkom raketa.

Najverovatnije da su u prvom napadu helikopteri bili oštećeni, ali da je jedan ipak mogao da poleti. Događaj se odigrao 12. marta u rejonu mesta Novopavlovka, Dnjepropetrovska oblast. Ukrajinski nezvanični mediji su tog dana objavili da su poginula dva člana posade iz 12. samostalne armijske avijacijske brigade. Uočeno je da je jedan uništeni helikopter bio bivši avganistanski Mi-17V-5, a pretpostavlja se da su letelice pogođene protivbrodskim raketama H-35 koje Rusi koriste i kao rakete vazduh-zemlja.

Ukrajina, rat: situacija, analize

---

Datum: Utorak 12. ožujka 2024

Mil Mi-17V-5 - Vlasnik/operator: Zrakoplovstvo ukrajinske vojske

Dana 12. ožujka 2024., tri helikoptera ukrajinske vojske tipa Mil Mi-8 sletjela su na polje koje se nalazi sjeveroistočno od naselja Novopavlovka u Dnjepropetrovskoj oblasti. Međutim, mjesto je nadzirao ruski izviđački bespilotni zrakoplov Supercam, koji je na helikoptere na zemlji usmjerio napad kazetnim streljivom iz zraka. Ovaj udar kritično je oštetio dva helikoptera kao posljedicu oštećenja od fragmenata, ali je treći zrakoplov uspio napustiti područje samo s manjim oštećenjima. Nakon toga, dva oštećena helikoptera su uništena u preciznom raketnom udaru. Snimku napada visoke rezolucije podijelilo je rusko Ministarstvo obrane.

Važno je spomenuti da je istog dana vođeno bombardiranje obližnjeg skladišta izvelo lovac-bombarder Suhoj Su-34 ruskih zračnih snaga koristeći klizne bombe opremljene UMPK, koje se nalazi oko 900 m od mjesta uništenih helikoptera. U zgradi su navodno bile NAR rakete za helikoptere.

Zrakoplov je pripadao bivšem afganistanskom ratnom zrakoplovstvu koji je povučen natrag u Sjedinjene Države nakon pada režima koji je podržavala Amerika 2021. Zrakoplov je kasnije prebačen u Ukrajinu s uglavnom nepromijenjenim originalnim afganistanskim izgledom.


Gubitak dva člana posade potvrđen je na službenoj Facebook stranici 12. brigade kopnenog zrakoplovstva. Najmanje dva člana posade, kapetan Andrij Vasiljevič Bakun i kapetan Jaroslav Oleksandrovič Kava poginula su u napadu.

To su dodatno poduprli proruski vojni blogerski kanali povezani s ruskim zračnim snagama, koji su isprva tvrdili da je srušen helikopter Mil Mi-24, a kasnije su to pojasnili kao helikopter tipa Mil Mi-8.

Drugi helikopter Mi-8 uništen:

Mil Mi-17V-5

Ovo je i mene zbunjivalo jer onaj tamo zadnji uništeni je ima ovakvi nos. Zato san prije dva dana reka da nisan siguran da su svi Mil-8 nego da mi se čini da je onaj jedan Mil-17 al da se ne vidi baš najjasnije pa ne mogu biti siguran jel je ili nije itd ... dakle uglavnom ipak je onaj jedan na kraju s oni nosom Mil-17 i to iz Afganistana i Ukrajinci ništa tu nisu dirali nego samo svoje oznake stavili. Evo slika ispod tog ukrajinskog Mil Mi-17V-5 a koji ima taj nos ( možete to vidjeti na onoj snimci da onaj tamo zadnji na rubu pogođeni ima ovaj nosić na trupu tj ispred pilotske kabine ).

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Screenshot_61-gigapixel-height-900px-2-1
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/3/2024, 12:25

Piglet wrote:Ovo je mapa do kojih sve rafinerija nafte mogu doprijeti ukrajinski dronovi. 

Rafinerije u dometu prerađuju 50% ruske nafte, a zasad je oko 25% ukupnog ruskog kapaciteta od 6,8 milijuna barela stavljeno izvan pogona. U tu brojku još nisu uračunati današnji i jučerašnji udari na 3 dodatne rafinerije dok se ne vidi kolika je šteta i koliko će dugo biti izvan pogona.

Pitanje je što radi ruska PZO, više šteta im Ukrajinci rade s dronovima nego oni njima krstarećim raketama.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Drone

rade jedni i drugi ogromnu štetu, ali Ruska PZO iako je vjerojatno najjača na svijetu čak i trenutno - prenategnuta je u ovakvom tipu rata. 

Mene iskreno i "plaši" Rusi nisu napravili niti jedan masovni raketni napad već 2-3 mjeseca. Dakle imaju u rezervi nekoliko stotina krstarećih i balističkih raketa.

Rusi rade štetu Ukrajincima, samo kada otkriju metu.  Ima i dosta udara po Ukrajini, samo jebiga nema snimki na index ali ih ima. 

 Ukrajinska velika industrijska poduzeća koja su proizvodila teško oružje su uništena.  Naravno niknulo je na tisuće malih firmi koji rade male ali efikasne sustave (čitaj dronove kamikaze, i popravke itd) njih ne možeš tek tako niti otkriti niti izbrisati krstarećim raketama.  Dakle sa druge strane radi se i o asimetričnom ratovanju .

Rusi su jača konvencionalna vojska, sa vojnom industrijom, i kao takvi imaju velika poduzeća i skladišta, i čeličane i rafinerije koje do sada uglavnom UA nije dirala..  Ukrajina sa te strani ovisi o pomoći zapada, ne može UA proizvoditi ogromne količine čelika i onda to poslati u industrijske hale kod Harkiva da sastavljaju tenkove ili granate.. to mora doći sa zapada. 

Ne znam koji se kurac događa sa Amerikom, Mike Johnson radi novi zakon o pomoći, ponovo pokušava odvojiti Izrael i Ukrajinu, govori  "pomoć našim saveznicima u Europi, Tajvanu i Izraelu" je ugrožena. Izbjegava naglasiti Ukrajinu. 

Hrpa republikanaca bi dala glasa za pomoć Ukrajini, ali ovaj šupak koji je primao Ruske donacije ima moć da uopće zaustavi glasovanje, pa non stop odgađa neki kurac. 
Sve jedno i bez USA pomoći UA se brani. 

Inače USA je digla proizvodnju granata čitao sam sa 14 000 mjesečno prije rata, na 60 000 mjesečno trenutno. 
EU će u 2024 proizvesti 1.4 milijuna granata velikog kalibra. 1 milijun će se kupiti . 
Kada se sve ovo skupa zbroji , UA će već u drugoj polovici 2024 imati granata kao Rusija. Imati će više dronova nego Rusija. 
Jedino sranje je Ruska avijacija i aviobombe, za to treba više PZO sustava i više PZO raketa, bolji PZO sustavi i avioni. Ne vidim kako Rusija može prisliti UA na kapitulaciju u ovakvim uvjetima. 

Ne može niti UA , Rusiju čak da svi šalju pomoć i još više - osim ako im ne skrši prodaju nafte.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 16/3/2024, 12:47

AssadNaPodmornici wrote:
Ukrajinska velika industrijska poduzeća koja su proizvodila teško oružje su uništena.  Naravno niknulo je na tisuće malih firmi koji rade male ali efikasne sustave (čitaj dronove kamikaze, i popravke itd) njih ne možeš tek tako niti otkriti niti izbrisati krstarećim raketama.  Dakle sa druge strane radi se i o asimetričnom ratovanju .

Rusi su jača konvencionalna vojska, sa vojnom industrijom, i kao takvi imaju velika poduzeća i skladišta, i čeličane i rafinerije koje do sada uglavnom UA nije dirala..  Ukrajina sa te strani ovisi o pomoći zapada, ne može UA proizvoditi ogromne količine čelika i onda to poslati u industrijske hale kod Harkiva da sastavljaju tenkove ili granate.. to mora doći sa zapada. 

Uništen u ruskoj invaziji, veljača 2022.

Prema izvješću Agroportala24h od 28. veljače 2022., Harkovska tvornica traktora uništena je i "zahvaćena vatrom" "masovnim granatiranjem" ruskih snaga. Postoji video koji navodno bilježi eksplozije i požar u postrojenju 25. i 27. veljače 2022.

Dana 22. ožujka 2022., rumunjska novinska stranica Observator izvijestila je da će se proizvodnja traktora KhTZ ponovno pokrenuti u Halboci, selu u blizini grada Jassy (Iași) u istočnoj Rumunjskoj. KhTZ premješta spašenu opremu u Halbocu gdje se treba ubrzati izdavanje dozvole za planiranje nove tvornice.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kharkiv_Tractor_Plant

Od izbijanja rata u Donbasu glavni fokus tvornice postao je isporuka novih i obnovljenih tenkova ukrajinskoj vojsci.

Tvornica je gađana ruskim projektilima u ožujku 2022., prosincu 2022. i veljači 2023.

https://en.wikipedia.org/wiki/Malyshev_Factory
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 16/3/2024, 12:57

Tvornice su uništene u Harkivu. A i ako neke nisu biti će jer ih gađaju svako malo. Ukrajina nikad nije imala proizvodnju cijelih tenkova jer nije proizvodila top za isti nego im je ostalo nakon raspada SSSR-a dosta podvozja od tenkova pa su to radili šta im je ostalo u tvornici u Harkivu na traci i skladištima itd nakon raspada SSSR-ai prodavali oklo ( npr Pakistanu veliku količinu tenkova T-80 itd ).

U Kijevu ima tvornica i tamo rade oklopna vozila na osam kotača i također servise i montaže tenkova ako im tko donese sklopove ( neke stvari oni ne proizvode da bi sami mogli raditi cijeli tenk ).

---

BTR-3 se sasatavlja u oklopnoj tvornici u Kijevu
, dakle tu a ne u Harkivu je montaža ukrajinskih BTR-ova.

Glavni vektor aktivnosti je proizvodnja BTR-3, popravak tenkova T-72.

2004. — Razvoj i puštanje u promet oklopnih transportera BTR-3E, BTR-3U, BTR-DA, BREM-2000K.

U 2008. godini tvornica je imala priliku:

izvršiti velike popravke i modernizaciju tenkova T-55 , T-62 , T-64 , T-72 , samohodnih šasija za topničke sustave 2C3 "Bagrem" , 2C4 "Tulipan" i 2C5 "Hijacint" i samohodnih šasija sustava protuzračne obrane 2K11 "Krug" , kao i oklopnih transportera BTR-70 , BTR-80 i vozila na njihovoj bazi.
popravak motora tenkova svih vrsta

Osim toga, 2008. godine tvornica je ovladala proizvodnjom novog oklopnog transportera BTR-3U.

U proljeće 2014. tvornica je bila uključena u izvršenje vojne narudžbe za restauraciju i popravak oklopnih vozila oružanih snaga Ukrajine. Nakon početka neprijateljstava na istoku Ukrajine, povećan je obim posla u vezi s izvršenjem vojne zapovijedi.

početkom travnja 2014., DC "Ukroboronprom" je odlučio predati pet BTR-3E proizvedenih u tvornici Nacionalnoj gardi Ukrajine

8. travnja 2014. tvornica je započela popravak i restauraciju pet BTR-80 (od kojih se jedan planira modernizirati)

Tvornica je 25. lipnja 2014. Nacionalnoj gardi predala još pet BTR-3E opremljenih protuakumulativnim rešetkastim zaslonima

U prosincu 2016. u tvornici je instalirana nova radionica za proizvodnju trupa BTR-3. U tu svrhu poduzeće je organiziralo modernu proizvodnju montaže i zavarivanja  Tijekom 2016. tvornica je proizvela više od pedeset novih BTR-3 za ukrajinsku vojsku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/3/2024, 15:58

sve te firme koje si naveo su skršene, nema ukrajina više proizvodnju takvog teškog oružja. 
naravno zapad planira izgraditi hrpu tvornica u ukrajini, reinmetal će izgraditi tonu tvornica koji će proizvoditi najzadnje njemačke tenkove i oklopna vozila i rakete, i granate, i druge zapadne firme, i turci tvornicu barjaktar dronova.. ali treba završiti rat. jer čim rusi saznaju gdje se grad tvornica, sačekat će da se izgradi i onda je uništitit raketama. 

zato ukrajinci jedino što mogu proizvoditi neke specijalističke sustave, tipa dronove, rakete, popravci, manje količine teškog oružja.. a zapad mora slati tenkove, oklopna vozila, milijune granata, avione.. za takve stvari trebaš ogromne hale a onda ih rusi unište sa 2000km udaljenosti.. 

što se tiče fronte. 

ništa posebno. nema nekih pomaka. nema niti nekih velikih napada. ukrajinci udaraju po RU rafinerijama.  ukrajinci čekaju zapadno oružje da se obrane, rusi vjerojatno gomilaju još svojih resursa za nove napade

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 17/3/2024, 08:58

Jutros su Ukrajinci pogodili u Slavjansku još jednu rusku rafineriju nafte, čak šestu u samo tjedan dana. Totalna pušiona ruske PZO.
Piglet
Piglet

Posts : 1426
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 17/3/2024, 10:31

kako ide prodaja svijetu s-300 400 800 te 928-ce ? ono ka prije prica se odlicno prodavala , zna li se sto danas ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31178
2014-04-12


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 17/3/2024, 13:06

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 GI3iibqXUAAmzEk?format=jpg&name=900x900

biracko mjesto na ruskim demokratskim izborima za predsjednika
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31178
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/3/2024, 13:24

Piglet wrote:Jutros su Ukrajinci pogodili u Slavjansku još jednu rusku rafineriju nafte, čak šestu u samo tjedan dana. Totalna pušiona ruske PZO.
Pa ako nemaju PZO ( jer su isti poslali u Ukrajinu ) da to brane, sva ta industrija u krugu tisuću kilometara ( europski dio Rusije ) će im biti uništena i satravena sa zemljom pa će morat prebaciti industriju iza Urala.

Daleko im kuća. :cro
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/3/2024, 13:53

Šojgu izdao hitno naređenje da se ugrade dodatna sredstva za uništavanje dronova

Ruski ministar odbrane Sergej Šojgu obišao je trupe Južnog vojnog okruga i komandno mesto Crnomorske flote, gde su ga komanda i štabovi flote izveštavali o trenutnoj situaciji, dejstvima neprijatelja i sprovođenju borbenih dejstava, saopštilo je u nedelju Ministarstvo odbrane RF.

„Ministar odbrane Ruske Federacije, general armije Sergej Šojgu, u okviru radnog putovanja u trupe Južnog vojnog okruga na komandnom mestu Crnomorske flote, saslušao je izveštaje komande flote i štabnih oficira o trenutnoj situaciji, prirodi neprijateljskih dejstava i izvršavanju borbenih zadataka jedinica flote u zoni njihove odgovornosti“, navodi se u poruci.

- General armije Sergej Šojgu je tokom sastanka postavio zadatak da se tokom dana i noću sprovodi stalna obuka sa ljudstvom za odbijanje terorističkih napada neprijatelja, kao i za povećanje preživljavanja brodova i plovila i bezbednost infrastrukture u zoni odgovornosti flote - navodi se u poruci

- Svakodnevno je potrebno izvoditi obuku sa ljudstvom. Obuku za odbijanje vazdušnih napada i napada bespilotnih čamaca. Sprovoditi danonoćno kako bi sve naše posade bile spremne - rekao je Šojgu.

- Šef ruskog vojnog resora naredio je postavljanje dodatnog vatrenog oružja, mitraljeskih sistema velikog kalibra za uništavanje neprijateljskih dronova - saopštilo je Ministarstvo odbrane.

---

Tako je đenerale. Samo ti treba PZO za to pa ćeš bit malo razvućen šta da pošalješ na bojište u Ukrajinu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/3/2024, 14:02

Zanimljivo je i Hazinovo razmišljanje o Hrvatskoj. "Ne zaboravimo da Viktor Orbán stalno govori da je Mađarska uvijek imala izlaz na more i da je bila pomorska država." A da bi se to dogodilo, treba, prema Hazinovu mišljenju, "likvidirati Hrvatsku".

"Zamislimo tu situaciju da u trenutku raspada EU Mađarska i Srbija odluče da Hrvatsku treba likvidirati", kaže benevolentno Hazin.

Srbija, kaže, ali ne objašnjava kako, uzima Bosnu i Hercegovinu, a "znamo da Hrvatska ima usku obalu i samo je nekoliko kilometara udaljena od bosanskih planina. Mađarska bi uzela sebi sjeverni dio Hrvatske s morem, a ostatak Srbija", lakonski zaključuje Hazin, napominjući kako Orbán stalno govori da mu "treba izlaz na more".

Uz to, Hazin navodi da su i zakarpatska Ukrajina i rumunjska Transilvanija Orbánove mete. No, uopće ne spominje kako bi se to "tehnički" dogodilo, osim što kaže da je to scenarij prilikom raspada EU za koji je siguran da će se dogoditi.

Bivši Putinov suradnik: ‘Hrvatsku treba likvidirati! Mađarska će uzeti sjeverni dio, a ostatak Srbija...‘

Sad će da vas bombardujemo ( cijeli europski dio Rusije ) pa ćete ić iza Urala pa ćete vidi di ste.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik 17/3/2024, 14:43

debotoijusto wrote:Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 GI3iibqXUAAmzEk?format=jpg&name=900x900

biracko mjesto na ruskim demokratskim izborima za predsjednika

Biračko pravo dolazi do najudaljenijih kutaka velike Rusije? Problem?

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2861
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik 17/3/2024, 14:45

RayMabus wrote:Zanimljivo je i Hazinovo razmišljanje o Hrvatskoj. "Ne zaboravimo da Viktor Orbán stalno govori da je Mađarska uvijek imala izlaz na more i da je bila pomorska država." A da bi se to dogodilo, treba, prema Hazinovu mišljenju, "likvidirati Hrvatsku".

"Zamislimo tu situaciju da u trenutku raspada EU Mađarska i Srbija odluče da Hrvatsku treba likvidirati", kaže benevolentno Hazin.

Srbija, kaže, ali ne objašnjava kako, uzima Bosnu i Hercegovinu, a "znamo da Hrvatska ima usku obalu i samo je nekoliko kilometara udaljena od bosanskih planina. Mađarska bi uzela sebi sjeverni dio Hrvatske s morem, a ostatak Srbija", lakonski zaključuje Hazin, napominjući kako Orbán stalno govori da mu "treba izlaz na more".

Uz to, Hazin navodi da su i zakarpatska Ukrajina i rumunjska Transilvanija Orbánove mete. No, uopće ne spominje kako bi se to "tehnički" dogodilo, osim što kaže da je to scenarij prilikom raspada EU za koji je siguran da će se dogoditi.

Bivši Putinov suradnik: ‘Hrvatsku treba likvidirati! Mađarska će uzeti sjeverni dio, a ostatak Srbija...‘

Sad će da vas bombardujemo ( cijeli europski dio Rusije ) pa ćete ić iza Urala pa ćete vidi di ste.


Jebat ćemo majku svima.

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2861
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/3/2024, 14:49

Jahat će na konjima po Ukrajini kad im general galaksije satare sve rafinerije za preradu nafte i drugu industriju u europskom dijelu Rusije.

Da netko ne pomisli da se ja ZAJEBAVAM evo vam ponovo moj upis od 12.03.2024 godine:

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
čak i ovi napadi dronovima imaju efekta, navodno Rusija od početka rata proizvodi/izvozi 20% manje naftnih deravata i nekoliko % manje čelika .

Prije 2-3 tjedna Putin je zabranio izvoz benzina van Rusije. (izuzetak par zemalja bivšeg SSSRa).
Što mislite zašto je to tako :)

Tako je: ima manju preradu nafte unutar države pa mora ograničiti izvoz al isto tako ne mora on izvoziti prerađevine od nafte nego može i samo sirovu naftu pa neka brat Xi to prerađuje u svojim rafinerijama a on ( Putin ) opet dobija lovu jer izvozi sirovinu za koju dobija pare a u međuvremenu pošto su mu ove rafinerije u Europi na udaru proizvodnju odnosno preradu svoje sirove nafte prebacuje iza Urala i baš ga brige za sve.

No ipak Ukrajinci moraju udarat žestoko po tim rafinerijama za preradu nafte kako bi otežali jako opskrbu prerađevinama nafte koje se koriste u prometu a to su dakle dizel i benzin i zato mu moraju udarati na rafinerije za preradu nafte a koje su bliže bojišnici tj Ukrajini tj Europi.

Mala napomena: Benzin i dizel ne koristi samo vojska nego šire pučanstvo a kako je evropski dio Rusije najgušće naseljen onda je tu i potrošnja istih najveća pa bi mu uništenje tih rafinerija za preradu nafte tu a zbog čega bi preradu prebacio u rafinerije iza Urala otežalo i prijevoz svog tog silnog dizela i benzina u smjeru istok ( iza Urala ) na zapad ( evropski dio Rusije ) a šta onda olakšava Ukrajincima da im otežaju i situaciju na samom bojištu odnosno logistički prijevoz tolikih količina benzina i nafte prema i na istok Ukrajine i Krim.

...



Last edited by RayMabus on 17/3/2024, 14:57; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Službenik 17/3/2024, 14:55

RayMabus wrote:Jahat će na konjima po Ukrajini kad im general galaksije satare sve rafinerije za preradu nafte i drugu industriju u europskom dijelu Rusije.

Sunce im jebem zažareno, jebat ću im sve žensko po popisu.

Narokat ću se viagre i svega, jebat ću im ženske i rukama ako treba dok mi hrašće bura vije, dok mi mrtve grobak krije.

Jebat, a ne molat.

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 2861
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/3/2024, 15:13

Na konjima će jahat uskoro po toj Ukrajini.

Potrošnje goriva ruskih ( sovjetskih al Rusi su ih naslijedili pa su ovo njihove tehničke specifikacije potrošnje goriva ) tenkova:

Iz daljine, T-64, T-72 i T-80 izgledaju slično. Unatoč sličnostima, T-80 je 90 cm dulji od T-64, a T-80 i T-72 mehanički su vrlo različiti. T-72 je mehanički jednostavniji, lakši za proizvodnju i lakši za servisiranje na terenu. Kao takav, T-72 je trebao biti tenk masovne proizvodnje za opremanje većine sovjetskih motornih puškarskih jedinica, te za prodaju izvoznim partnerima i satelitskim državama istočnog bloka.

U prosjeku je tijekom ispitivanja svaki spremnik potrošio:

T-80: 22.820 L goriva i 0 L ulja
T-64A: 13.544 L goriva i 304 L ulja
T-72: 12.337 L goriva i 157 L ulja
T-62: 9.782 L goriva i 134 L ulja

Na 100 km prosječna potrošnja goriva bila je sljedeća:

T-80: 642 L
T-64A: 404 L
T-72: 357 L
T-62: 308 L


-
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/3/2024, 15:20

Na fronti nema pomaka. 
Primjećujem čim Rusi ne napadaju, količina gubitaka prema dostupnim snimkama se izjednačava. 

Dakle od UA gubitaka zadnjih par dana.. još jedan Abrams. To je po mom sjećanju 5 , a negdje sam pročitao neki Srpski komentar da je to šesti. Ja se sjećam 5 uništenih snimljen. 
Uništen jedan i Stryker i Njemački MarderA3. 

Još koji sovjetski tenk i oklopno vozilo.

Ruske gubitke nije vrijedno niti spominjati, pojedinačni koji tenk i oklopno vozilo ništa strašno , barem Rusi imaju željeza i mesa. 
Spominjem jedino kada su krenu Ruski masovni samoubilački napadi. To je za sada u pauzi, i Rusi "ližu rane" i gomilaju rezerve za nove samoubilačke napade. 

Do tada će artiljerija i dronovi i avijacija jedni drugima nanositi ovakve pojedinačne gubitke. 

Ukrajinci su izgubili dosta Abramsa, a kod zadnjeg gubitka, navodno se samo 3 člana posade o4 izvukla. Dakle jedan je možda i poginuo. Kod ostalih Abramsa po svemu, izgleda da su se svi izvukli. Te tenkove je teško uništiti iz prve pa se posada uglavnom stigne izvući.
(pa i sovjetski nisu loši tenkovi, samo imaju taj "flaw" da im je municija ispod kuple straga, i ako to pogodiš dronom kamikazom ode cijeli tenk u pičku materinu ali ako ne pogodiš taj dio , i njihov tenk vrlo rijetko eksplodira iz prve). 

Abramsi se tope, barem mogu reći Ukrajinci da su sa 47om brigadom zaustavili Rusko napredovanje 7-8 km zapadno od Avdiivke uz cijenu nešto Američkog oklopa. 5-6 tenkova i toliko oklopnih vozila. A Ameri imaju na tisuće takvih starijih(ali bolji od 99% željeza u ovom ratu) po skladištima. Pa ćemo vidjeti hoće li šta poslati. 

Europa ima vrlo malo toga za slati, slabo se tenkovi i proizvode. Iako Ukrajincima ne fali tenkova, po meni im fali vrhunskih oklopnih vozila tipa Bradley, Švedski CV90, Ruski BMP3 . 
Jer takva vozila sa 30mm topom i solidnim oklopom i odličnim kamerama, baš su brutalni za raditi zasjede. 
Međutim onih starijih oklopnih vozila, koja su slabije oklopljena, sa slabijim topom i bez neke specijalne optike, takvih i Rusi i Ukrajinci imaju na bacanje. 

Uvik je bolje biti u Bradley(ili BMP3) nego u BMP1 ili M113 ili BTRu. 

Ne znam što se događa sa USA kongresom, pa govore ovo ono, pa da će republikanci sastaviti sada neki svoj zakon o pomoći UA, gdje će dio biti vojna pomoć, a dio krediti koji će biti pokriveni sa kolateralom vezanim za Rusku imovinu. 
Aj Ukrajinci dok se to odobri ili ne odobri, se brane solidno sa dronovima kamikazama, i eto Europa kupila izgleda 800 000 -1milijun granata, plus EU diže svoju proizvodnju granata tako da se nekako "diše". 

Američka pomoć bi im super došla u kontekstu da dobiju ta Američka oklopna vozila i tenkove, haubice i samohodne haubice, kazetne municije, granata, PZO sustava i PZO raketa , te vjerojatno rezervnih djelova za F16. 
i bez toga se može očito je ali šteta što će se Američki oklop potrošiti. 

Par bataljuna Abrams tenkova i par bataljuna novih Bradlija bi super došlo Ukrajincima, 

nemaju niti Rusi neograničeno resursa, sovjetske zalihe željeza se tope, tako da često na fronti viđaš najnoviji Ruski T90M što je odličan tenk, ništa lošiji od zapadnih, zajedno sa nenadograđenim T55/T62 - ti tenkovi su korišteni u domovinskom ratu i tada su se smatrali starim tenkovima a eto koriste se i ovdje..



Ukrajinci udaraju dronovima po Ruskim rafinerijama, Rusi po telegramu komentiraju 
da Rusima tako prijeti sudbina Wehrmachta(ostat će bez goriva, longi dobro analiza)
i "da se čude da UA nije udarala i prije" - pa nije udarala jer nije imala masovnu proizvodnju dronova. 

Inače ekipa je primjetila da prije kada bi se UA dronovi zabijali u RU rafinernije, padali su "random", najčešće bi zapalili spremnik.
Sada UA dronovi doslovno udaraju precizno u postrojenja i pogone. Ima više "teorija" zašto odjednom imaju tako jebenu preciznost, ne da mi se širiti priču, ali činjenica jest kada pogodiš postrojenje, izbacuješ tvornicu na tjedne/mjesece van posla.

Ti djelovi tvornice/rafinerije su skupi za zamijeniti, često ovise o zapadnim djelovima kojih više nema, i zahtjevaju pun kurac posla. 
Mogu Rusi zaposliti inžinjere da čitaju nacrte i proizvode te zamjenske djelove. Međutim isti taj inžinjer nije dostupan onda u tvornici tenkova gdje je taman usavršio posao, sada mora se prebacivati na novo područje. 
A sa druge strane, njegova plaća se isplaćuje od te nafte. 

Dakle ne preostaje ništa drugo Ukrajincima nego da pojačaju udare po Ruskoj naftnoj industriji. 


Macron je rekao da će predložiti na olimpijskim igrama Putinu primirje, da se okonča rat u Ukrajini.
Zelenski je rekao da žele pozvati Ruse na pregovore u Švicarsku ovo proljeće, da će on zajedno sa zapadom sastaviti mirovni prijedlog i prezentirati ga Rusima.

Rusi sa druge strane traže kapitulaciju i bezuvijetnu predaju i spajanje Ukrajine sa Rusijom.. Putin nadam se da mu cijepiva i zaključavanje u podrum na dvije godine, da mu nisu spalili mozak kao hrpi drugih corona fašista

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 17/3/2024, 15:26

Koba wrote:
debotoijusto wrote:Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 GI3iibqXUAAmzEk?format=jpg&name=900x900

biracko mjesto na ruskim demokratskim izborima za predsjednika

Biračko pravo dolazi do najudaljenijih kutaka velike Rusije? Problem?

sto bi bio problem ? sve odlike ruskog shvacanja demokracije su tu , naoruzani pripadnik koji kontrolira sto si zaokruzio domaci proizvod kao inprovizirani stol macka kao neovisni promatrac te nepismeni glasac
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31178
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 30 of 54 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 42 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum