ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 26/10/2023, 15:13

AssadNaPodmornici wrote:totalna kapitulacija Ukrajine je isto fantazija o kojoj totenkopf mašta. Iako Rusi i dalje napadaju , ali tko god kaže da će ovakva Ruska vojska napraviti Ukrajini kapitulaciju neme veze sa životom. pogledajte kako idu ti Ruski napadi, stavio sam dio snimki.. ide kolona tenkova i oklopa (vojna industrija im dobro radi) sada su tamo umjesto wanger zatvorenika koji se boje više metka sa leđa nego ukrajinskegranate, sada ide mobilizirana sirotinja.

njemačka je u I. svj. ratu kapitulirala a da niti jedan protivnički vojnik nije stupio na tlo njemačke...
front je bio u belgiji i francuskoj 1918. godine...
dakle, nema veze kako rusi napadaju i kako idu kolone oklopa...
ukrajina može izdržati 5 dana bez pomoći sad-a a ta se pomoć preusmjerava na izrael i jednog će dana samo stati...
bez love za plaće, municije i dr. pomoći ukrajina ne može ratovati...
nemaju prihode, nemaju ratnu industriju, kako mogu ratovati...
ne samo ukrajina, nitko ne može ratovati bez love, oružja, municije, goriva i sl. ...
zdrava logika, ništa drugo ne treba za to zaključiti...
čudi me da ti kao ekonomist smatraš da je moguće ratovati bez svega toga...

T.

Posts : 17480
2014-04-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 26/10/2023, 15:22

ne maštam ali priželjkujem...
zanima koje ćete objašnjenje naći za dvije stvari
1. kako je ukrajina na koncu izgubila a čitavi je rat dobivala
2. kako je došlo do toga da otvoreno podržavam naciste

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 60810
T.
T.

Posts : 17480
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/10/2023, 19:29

u pravi so da Ukrajina ovisi o zapadnoj pomoći, ali nije samo USA u pitanju. Poljska, Češka, Finska, Britanija ovi šalju sve i da USA stane. Nije dovoljno za istjerati Ruse, ali je dovoljno da UKR izbjegne kapitulaciju. ako prođe proračun od 60milijardi $ od USA za Ukrajinu, onda zaboravi išta. 

Misliš da će EU ili USA dopustiti da UKR kapitulira, a košta nas 100 milijardi €godišnje taj rat? otprilike toliko USA+EU pošaljemo Ukrajinima oružja, te love za plaće i hranu  i sve što govoriš.

100milijardi €godišnje na ekonomiju EU+USA koja zajedno ima 40 000 milijardi €  BDPa je pičkin dim. 1% je 400milijardi, dakle košta nas taj rat 0.25% BDPa. ali ti primjetiš razliku u standardu jel BDP rastao 3.45% ili 3.7% , eto tolika je izravna razina financiranja UKR ekonomije . 

naivan si ako misliš da će svi dopustiti da Rusi dođu na granicu Rumunjske, Poljske, Slovačke, radi toga što ćemo im prestati slati 0.25% bdpa kao vojnu pomoć.

u ostalom nema niti Rusija neograničeno resursa. 
Devalvacija ima lagano gricka rublju, a rat im uništava mušku populaciju. svaka iduća mobilizacija koju objave (a zato ne objavljuju, nego iste vojnike bez rotacije drže po pola godine u rovovima) im znači par stotina tisuća ljudi iz realne ekonomije koji će uteći  u Gruziju, Kazahstan, itd. zatvori im ispražnjeni, da im Wagnerovci ginu ko zečevi i ne obaziru se na gubitke. 

skladišta ovog starog željeza koje gori oko Avdijevke na Sibiru nisu neograničena. Imaš @covert_cabal koji je ručno sve broja i točno ima evidencija koliko su makli. 
Ima tu "mesa" za još max godinu ipo ovakvih gubitaka a onda će proizvoditi 200 tenkova godišnje a gubici su im (vizulano potvrđeni, oni koji su slikani) bili 2000 tenkova u godinu dana, a proizvodnja im je 200 novih ali ih izvlači još 700 sa sibirima što mogu popraviti a toga nema neograničeno. 

napadaju samo u jednom pravcu trenutno(Avdvijekva), a i taj pravac nakon 2000-3000 mrtvih u 10 dana i jednoj brigadi uništenog oklopa im je stao. Ukrajincima je gadno boje se novog Ruskog napada, a Rusi kukaju o ogromnim gubicima. jedni i drugi su u govnima.
 
koliko je onaj demetni tamo na svoje 3-4 spamerske teme u iluzijama o tome da će Ukrajinci ići na Moskvu toliko si i tu , misliš da je ovo WW2, kada je Rusa 1945 bilo ispod 50% u napadu na Nazi Njemačku na istočnoj fronti -, a svi oni skupa su bili hranjeni  naoružani od strane Amera a ubrali su svu slavu.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/10/2023, 19:59

Novi paket pomoći za UA. Ovo je dok ne prođe novi paket. 


Danska je pazi ovo sama Danska je objavila da šalje Ukraini 500 milijuna $ paket pomoći. 
Prije koji dan Njemačka je svoj paket od 1.7 milijardi eura 

Inače pričao sam o RU taktikama napredovanja preko minskih polja gdje se uopće ne trude razminirati. Bio sam u krivu. 
Evo im jedan UR77 samo je eksplodirao prije nego je ispalio punjene



Inače izgleda da je broj uništenih /oštećenih RU helikoptera u napadu iznenadnom američkim balističkim raketama sa kazetnim punjenjima čak 24komada.
To je puno više nego što RU može proizvesti u godinu dana. 
Usput ovaj Ukrajinac koji dosta kritički gleda na rat ispod te objave ima odličnu raspravu o Točka - U raketama kako su one spasile Ukr državu u početku rata, da su one zaustavile RU kolone a ne javelini dok nisu došli HIMARSi.
Kaže da USA ima 1000 tih starih ATACMS raketa za otpis i da ih treba sve rezervirati za Ukr.


Ispalo da je Sjeverna Koreja poslala više granata Ukraini nego Rusija. Kako sam maloprije napisao u Eu proizvodnja raste ali ne dovoljno brzo. 
Budem poslao na telegramu poslao informaciju SBU za onoga našeg K.Z koji je dobio nekoliko milijuna eura naših para a nije Ukraincina isporučio niti jednu granatu. Da je naša država normalna ona bi ga uhapsila davno. 



Julian Ropcke ima odličan osvrt na važnost Advijevke na daljnji tijek rata. 
Više u komentarima 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 26/10/2023, 22:03

T. wrote:ne maštam ali priželjkujem...
zanima koje ćete objašnjenje naći za dvije stvari
1. kako je ukrajina na koncu izgubila a čitavi je rat dobivala
2. kako je došlo do toga da otvoreno podržavam naciste
Za sada se mogu zabaviti pitanjem kako to da je Ukrajina u godinu ipo dobila duplo više pomoći nego što ju je Sovjetski savez dobio u ww2, a s tim su oslobodili samo dva sela u Zaporožju

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6577
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 27/10/2023, 07:21

Ministarstvo obrane Kazahstana stavilo je na prodaju lovce MiG-31 i MiG-29 u komercijalnim količinama, a određen broj njih ima sasvim pristojan životni vijek. Postoji opasnost od njihove nabave prema pokvarenim shemama za APU, barem MiG-29.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kazakh_Air_Defense_Forces

12 MiG 29 lovci i 2 MiG 29 dvosjedi za obuku
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/10/2023, 07:41

Oholo Mudovski wrote:
T. wrote:ne maštam ali priželjkujem...
zanima koje ćete objašnjenje naći za dvije stvari
1. kako je ukrajina na koncu izgubila a čitavi je rat dobivala
2. kako je došlo do toga da otvoreno podržavam naciste
Za sada se mogu zabaviti pitanjem kako to da je Ukrajina u godinu ipo dobila duplo više pomoći nego što ju je Sovjetski savez dobio u ww2, a s tim su oslobodili samo dva sela u Zaporožju
LOL na kojim si ti drogama. Ukrajina je dobila za sada 3% pomoci koju je dobio SSSR u bruto tonama. 
Dobija 0.25% zapadnog bdpa, dok SSSR je dobijao preko 5% američkog bdpa godišnje a usa je tada držala 44% svjetske industrijske proizvodnje.
I to što dobije ne smije gađati recimo službeni teritorij Rusije. 
Da umjesto 0.25% zapadne pomoći dobija  u obliku bdpa 2% to bi bilo 8x više nego trenutno, i dalje skoro 3x manje nego što je SSSR dobio a sa 8x pomoći i bez ograničenja tipa da može zapadnim raketama koje imaju više tisuća km gađati tvornice, kasarne, zračne luke po Moskvi, St Petersburg, drugačije bi se rat vodio. A ne Rusi grade 2000km dalje tvornicu koja proizvodi 500 Shahed dronova mjesečno a Ukrainci nemaju sa čime da je pogode, jer zapad ne da te sustave ako da nešto, onda nesmis na teritorij Rusije radi "eskalacije"
Da je samo trećina pomoći što je SSSR dobija, tu bi bilo 200 F35 aviona i ispalili bi par desetaka tomahawk raketa sa teritorija Ukraine na svaku tvornicu oružja od Kurska tamo do pola Sibira,  rat bi drugačije tekao.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 27/10/2023, 08:14

AssadNaPodmornici wrote:
Oholo Mudovski wrote:
T. wrote:ne maštam ali priželjkujem...
zanima koje ćete objašnjenje naći za dvije stvari
1. kako je ukrajina na koncu izgubila a čitavi je rat dobivala
2. kako je došlo do toga da otvoreno podržavam naciste
Za sada se mogu zabaviti pitanjem kako to da je Ukrajina u godinu ipo dobila duplo više pomoći nego što ju je Sovjetski savez dobio u ww2, a s tim su oslobodili samo dva sela u Zaporožju
LOL na kojim si ti drogama. Ukrajina je dobila za sada 3% pomoci koju je dobio SSSR u bruto tonama. 
Dobija 0.25% zapadnog bdpa, dok SSSR je dobijao preko 5% američkog bdpa godišnje a usa je tada držala 44% svjetske industrijske proizvodnje.
I to što dobije ne smije gađati recimo službeni teritorij Rusije. 
Da umjesto 0.25% zapadne pomoći dobija  u obliku bdpa 2% to bi bilo 8x više nego trenutno, i dalje skoro 3x manje nego što je SSSR dobio a sa 8x pomoći i bez ograničenja tipa da može zapadnim raketama koje imaju više tisuća km gađati tvornice, kasarne, zračne luke po Moskvi, St Petersburg, drugačije bi se rat vodio. A ne Rusi grade 2000km dalje tvornicu koja proizvodi 500 Shahed dronova mjesečno a Ukrainci nemaju sa čime da je pogode, jer zapad ne da te sustave ako da nešto, onda nesmis na teritorij Rusije radi "eskalacije"
Da je samo trećina pomoći što je SSSR dobija, tu bi bilo 200 F35 aviona i ispalili bi par desetaka tomahawk raketa sa teritorija Ukraine na svaku tvornicu oružja od Kurska tamo do pola Sibira,  rat bi drugačije tekao.
Ti si glup ili što? Što su uzimali patriot, ili pametne bombe, mogli su uzet umjesto toga tone glupog željeza u tenkovima ili kamionima?
Novac koji je sasut u ruse u ww2 kada se preračuna u današnju vrijednost je 1/2 onog što je Ukrajina dobila danas.
Doduše tada nije bilo korupcije

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6577
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/10/2023, 08:39

Oholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Oholo Mudovski wrote:
T. wrote:ne maštam ali priželjkujem...
zanima koje ćete objašnjenje naći za dvije stvari
1. kako je ukrajina na koncu izgubila a čitavi je rat dobivala
2. kako je došlo do toga da otvoreno podržavam naciste
Za sada se mogu zabaviti pitanjem kako to da je Ukrajina u godinu ipo dobila duplo više pomoći nego što ju je Sovjetski savez dobio u ww2, a s tim su oslobodili samo dva sela u Zaporožju
LOL na kojim si ti drogama. Ukrajina je dobila za sada 3% pomoci koju je dobio SSSR u bruto tonama. 
Dobija 0.25% zapadnog bdpa, dok SSSR je dobijao preko 5% američkog bdpa godišnje a usa je tada držala 44% svjetske industrijske proizvodnje.
I to što dobije ne smije gađati recimo službeni teritorij Rusije. 
Da umjesto 0.25% zapadne pomoći dobija  u obliku bdpa 2% to bi bilo 8x više nego trenutno, i dalje skoro 3x manje nego što je SSSR dobio a sa 8x pomoći i bez ograničenja tipa da može zapadnim raketama koje imaju više tisuća km gađati tvornice, kasarne, zračne luke po Moskvi, St Petersburg, drugačije bi se rat vodio. A ne Rusi grade 2000km dalje tvornicu koja proizvodi 500 Shahed dronova mjesečno a Ukrainci nemaju sa čime da je pogode, jer zapad ne da te sustave ako da nešto, onda nesmis na teritorij Rusije radi "eskalacije"
Da je samo trećina pomoći što je SSSR dobija, tu bi bilo 200 F35 aviona i ispalili bi par desetaka tomahawk raketa sa teritorija Ukraine na svaku tvornicu oružja od Kurska tamo do pola Sibira,  rat bi drugačije tekao.
Ti si glup ili što? Što su uzimali patriot, ili pametne bombe, mogli su uzet umjesto toga tone glupog željeza u tenkovima ili kamionima?
Novac koji je sasut u ruse u ww2 kada se preračuna u današnju vrijednost je 1/2 onog što je Ukrajina dobila danas.
Doduše tada nije bilo korupcije
ta matematika koja to preračunava nema veze sa mozgom niti logikom niti se tako računaju ekonomski odnosi.  SSSR je dobio 400 000 kamiona, milijune tona hrane(padom Ukrajine i zapadnih djelova RF izgubili su većinu proizvodnju hrane početkom 1942 dok se još nije počela raspoređivati USA pomoć, više ih je umiralo dnevno od gladi nego od metaka, švabe su tada procjenili kolaps zbog nedostatka hrane i goriva i svega ostaloga), aluminij bez kojeg nema nikakve proizvodnje (jer su padom Ukrajine izgubili svu proizvodnju aluminija), dobijali su i milijune tona čelika(SSSR je iskopao skoro duplo manje tih ruda od Njemačke - aluminija 0, a izbacili su nekoliko puta više tenkova baš se pitam kako), dobijali su čitave tvornice sa najnovijim strojevima,  dobijali su gumu - pazi niti je Njemačka niti SSSR u takvom totalnu ratu , nitko od njih nije imao pristup gumi. 
Možeš mislit recimo koliko bi bile uspješne ofenzive crvene armije da nisu dobili 400 000 najboljih kamiona i gorivo , kretali bi se kao švabe konjima i pješice. hrana u SSSRu zbog Američke pomoći je bila kvalitetnija nego što su jeli Finci, Švabe itd.. Finci bi se radovali kada bi zarobili neku SSSR postrojbu i njihovoj(čitaj Američkoj hrani). 

A da ne govorim radio stanice, u svaki avion i kasnije tenkove je bila ugrađena Američka radio stanica, 50% eksploziva za granate, 2/3 goriva za avione, tisuće borbenih aviona mjesečno, e da deseci milijuna pari zimske obuće/odjeće , zanimljivo većina toga sašiveno u Kanadi. 

u omjerima BDPa, dobijali su 5% Američkog/Kanadskog(pa i Britanskog, Australskog) BDPa, a sama USA je tada imala 44% svjetske industrijske proizvodnje. 

Danas EU+USA imaju negdje cca 40% svjetske industrijske proizvodnje, recimo iz glave da je to 40 000 milijardi $ BDPa, a 5% od toga je 2000milijardi $ godišnje. 

Ukrajina zajedno dobija 100milijardi $ godišnje koliko sam ono računa 0.25% Zapadnog BDPa. 








If we use the higher estimate of Lend-Lease aid ($12 billion) and compare it to the 1945 GDP figure ($220 billion), we can make a rough estimate that Lend-Lease to the Soviet Union represented approximately 5.45% of the U.S. GDP in 1945. However, please note that this is a simplified estimation and doesn't take into account the varying levels of aid provided from year to year or other factors.





bogati isusa 5.45% Američkog BDPa je išlo SSSRu. (kako rekoh tada je USA imala 44% svjetske industrijske proizvodnje što je približno danas ima EU+USA).
To ti je prika preko 2000 milijardi $ godišnje da Ukrajina dobija u obliku pomoći, a koliko Ukrajina dobija? 100 milijardi i nešto?


btw po struci sam makroekonomist ako je to bitno kome, ali tako ti se računaju omjeri ekonomske pomoći.


imaš i druge dokaze, recimo težina u bruto tonama, recimo računa sam tamo prije koji mjesec , ovo su podaci iz glave ali tipa Ukrajina je do sada primila 0.4 milijuna tona vojne pomoći u bruto tonama, a SSSR koliko ono 16-17 milijuna.


kada to pomnožiš dobiješ opet otprilike slične omjere kao i u BDPu što Ukrajina prima(0.25% BDPa vs +5% BDPa razlika je minimalno 20x)


Zamisli da Ukrajini prima samo 1% zapadnog BDPa kao vojnu pomoć (a to je i dalje preko 5x manje nego što je SSSR primao), to bi bilo 400-500milijardi $ godišnje vojne pomoći i to bez restrikcija tipa - evo vam paket od 200 F35 lovaca, naružani raketama tomahawk dometa 2500km(ovo sve skupa ne košta više od 30-40milijardi $) , i rokajte što hoćete po Rusiji.. onda bi svaka tvornica na europskom dijelu Rusije i dio njih na sibiru bili u dometu.. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 27/10/2023, 08:58

Pazi ovo je bez obavještajnih podataka, tipa sateliti i sl, onog što ide pod tajne operacije,...
Stavi na vagu samo sustav patriot i održavanje za njega i na drugu stranu vage vidi koliko kamiona može stati... :)
To što su nekada slali željezo, danas su dronovi, pancirke, pametne bombe...
Mogli su kupiti i desetak miliona kamiona

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6577
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 27/10/2023, 09:01

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 _1311511

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6577
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/10/2023, 09:09

ti obavještani podaci su sve uračunati. kada gledaš Američku pomoć, on i računaju "obavještajne podatke kao pomoć" , sateliti, sve to ide u one desetke milijardi $.

taj graf je zapadna pomoć do august . dakle godinu ipo dana rata. 
tu je EU 85millijardi $, USA 75milijardi$, Japan, Kanada, (dodajmo još J.Koreja, Tajvan, Australija) do 15milijardi $. 

Dakle za godinu ipo dana do 180 milijardi $ pomoći, 120 milijardi $ godišnje. Ako maknemo zemlje koje nisu EU i USA, dođemo do tih mojih 100 milijardi $ godišnje EU+USA(ostali vidiš i sam nešto dodaju), što je nekih iz glave 0.25% zapadnog BDPa

USA(tada je imala BDP kao danas USA+EU i još više) je slala SSSRU  preko 5% svoga BDPa, odnosno 20x veću pomoć -godišnje u odnosu koliko danas šalje prema svom BDPu , nego što je UKR prima godišnju pomoć od Zapada. 

Da zapad šalje 1% svoga BDPa(4x više nego što šalje sada) u obliku pomoći(vojne, financijske, obavještajne) , i da makne ograničenja(evo vam par tisuća tomhawak raketa sa 3000 km dometom gađajte što hoćete) rat bi izgledao drugačije, ali bi onda Rusi vjerojatno detonirali par nuklearni bombi na sibiru za upozorenje pa se ove pičke boje..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 27/10/2023, 09:52

Izdatak ruskog bdp@ za vojsku ( ukupno ) 2024 je 6% što je osjetno povećanje u odnosu na prošlu godinu usporedivo je više sa američkim izdacima osamdesetih, duplo manje od sovjetskog saveza u isto vrijeme ili sssr u ww2 kada je bilo skoro 10x više...
Tako izgleda kada se stavi u kontekst.
Nailazio sam na podatke o ukupnoj pomoći, humanitarna, financijska i vojna Ukrajini ide preko 300...
Što se tiče američke pomoći ona je debelo iznad 100 milijarda. Primjera radi tu nije uračunata una bespilotna letjelica koja je završila uncrnom moru ili povećana vojna aktivnost na Istoku kao sredstvo odvraćanja i pomaganja Ukrajinskoj strani u sukobu. 
Kongres je odobrio 113 milijarda, a to sigurno nije sve...
Ono što želim kazati je da bi normalna vlast u Ukrajini s tim novcem za trećinu kupila oružje, trećinu potplatilo Ruse da se bore sami protiv sebe, a trećinu ostavilo u džepu... :))
Ovaj u Kijevu sve pošmrka...
Nema veze ionako će izgubiti rat, kada je bal neka je maskembal

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6577
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 27/10/2023, 10:13

Pitam se onako oće li oni mi8 i budući mi 17 biti prikazani u statistikama pomoći ili je to onako nek se nađe...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6577
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 27/10/2023, 11:20

Putinu se ne može dopustiti da pobijedi u Ukrajini, ali Bijela kuća mora jasno objasniti kako se sredstva troše za pomoć Kijevu - predsjednik Predstavničkog doma američkog Kongresa Mike Johnson

“Ne možemo dopustiti da Putin pobijedi u Ukrajini, jer ne vjerujem da će sve završiti na tome. A to će potaknuti Kinu da zakorači prema Tajvanu. Mi u Kongresu imamo odgovornost upravljati financijama američkog naroda”, rekao je novoizabrani predsjednik u intervjuu za kanal FOX News.

Dodao je da je njegova odgovornost "pobrinuti se da Bijela kuća troši te dolare odgovorno".
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 27/10/2023, 16:17

Olga Romanova, direktorica organizacije za ljudska prava "Rusija iza rešetaka", kaže da je brojka šokantna ako se zna da je na početku rata bilo 420.000 ruskih osuđenika u zatvoru, a poznato je da ih je oko 50.000 vrbovao sada pokojni Prigožin. Da nije bilo masovnog odlaska kažnjenika u rovove u Ukrajini, i sada bi broj u zatvorima trebao biti bliži 400.000, jer je priljev stabilan, ističe aktivistkinja Romanova. To bi značilo da je rusko ministarstvo obrane regrutiralo još 100.000 kažnjenika za ukrajinska ratišta. I da daleko premašuju wagnerovsku stopu regrutacije.

Nova brojka iz ruskih zatvora zaprepastila mnoge: ‘Sada je jasno tko je u rat odveo još više ljudi nego Wagner‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/10/2023, 23:41

Oholo Mudovski wrote:Izdatak ruskog bdp@ za vojsku ( ukupno ) 2024 je 6% što je osjetno povećanje u odnosu na prošlu godinu usporedivo je više sa američkim izdacima osamdesetih, duplo manje od sovjetskog saveza u isto vrijeme ili sssr u ww2 kada je bilo skoro 10x više...
Tako izgleda kada se stavi u kontekst.
Nailazio sam na podatke o ukupnoj pomoći, humanitarna, financijska i vojna Ukrajini ide preko 300...
Što se tiče američke pomoći ona je debelo iznad 100 milijarda. Primjera radi tu nije uračunata una bespilotna letjelica koja je završila uncrnom moru ili povećana vojna aktivnost na Istoku kao sredstvo odvraćanja i pomaganja Ukrajinskoj strani u sukobu. 
Kongres je odobrio 113 milijarda, a to sigurno nije sve...
Ono što želim kazati je da bi normalna vlast u Ukrajini s tim novcem za trećinu kupila oružje, trećinu potplatilo Ruse da se bore sami protiv sebe, a trećinu ostavilo u džepu... :))
Ovaj u Kijevu sve pošmrka...
Nema veze ionako će izgubiti rat, kada je bal neka je maskembal
sada pucaš neke brojke, stavljaš jedne koje su točne, i sada iz glave pucaš druge i treće brojke.
Kongres odobrava 113 milijardi $ , od tih 113 milijardi, od toga je za Ukrajinu 60ak milijardi do iduće godine. 
Sve je to malo. 
SSSR je godišnje dobijao evo 5 do 5.5 % Američkog BDPa koji je tada imala 44% svjetske industrijske proizvodnje (Danas USA i EU imaju tu negdje tako nešto). 

Ako bi Ukrajina dobijala od EU+USA 5% njihova BDPa godišnje u obliku vojne pomoći, to bi bilo vojna, obavještajna, i financijska pomoć koja bi iznosila 2000 milijardi $ godišnje. 
A Ukrajina kroz godinu dana, dobije 120-130milijardi $. To je istina pun k love, ali u odnosu na 2000milijardi $ godišnje,  eto... 

Jedino si u pravu kada spominješ i Ruski BDP za vojsku, budi bez brige on je veći od 6% , to je možda proračun centralne države, dosta financiranja izvode lokalne vlasti, plus tu je pitaj Boga koliko toga ispod stola, jer Rusija je takav tip države koji sada u ratnom stanju skriva podatke. 


E da te priče UKR korumpirana, nema šnse. Vrlo malo viđam dokaza korupcije u UKR vojsci. Ruska vojska je 10x korumpiranija od Ukrajinske, ne samo to, korumpiranija je Američka vojska, a o RH da ne pričam, gdje onaj naš Zubak dobije lovu za proizvodit granate i ne proizvede niti jednu.  treba javit SBU da bace pogled na to, neka kontaktiraju našu državu da nešto poduzme ili neka "popričaju" sa njim.  Zna se kako SBU priča.. prvi put u fino, a drugi put neka pita one izdajnike po okupiranom teritoriju ili Ruskoj Federaciji ..
Ukrajinci ginu , fali im granata, ovaj debil dobije naše milijune $ i ne isporučuje granate.. jao

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/10/2023, 00:00

Gledao sam neke snimke gubitaka na obje strane. 
Rusi su u jednom videu pogodili Ukrajinsku Tungusku PZO sustav a Ukrajinci njihovu Strelu.
Na jednu metu u šumi Rusi su ispalil Iskander. Vidilo se nekoliko komada tehnike koji su pogođeni (ne znam koji) i kako dime nakon pogotka. Ima dosta pogodatak FPV dronom sa obje strane, naravno Ukrajinci uvijek imaju više tih dronova iako Rusi pušu za vratom. 
Nisam čuo neke promjene na terenu. Ima par snimki propalih manjih Ruskih napada, naravno i Ukrajinci su prije par dana imali propale svoje napade gdje su uništena 3Leo2, Američki Stryker te nešto sovjetskih(moderniziranih dobrih). 

Ruske gubitke kod Avdijevke ne moram niti spominjati, a gomilaju im se i gubici u propalom napadu na Kupjansk frontu. 
Rusi od 1.10 kada su pokrenuli žestoke napade , ponovo gube ogromne količine oklopa , ovo ljeto -a to sam naglašavao Ruski gubici su bili vizualno otprilike kao Ukrajinski, što je odgovarali više Rusiji jer ima veće zalihe. Sada su puno počeli masovno gubiti tehniku, uz vrlo malo napredovanja.

Sve jedno Ukrajinci kukaju da im je teško. Rusi se prilagađavaju isto tako. 
Dugoročno preživljavanje UKR vojske(nije tajna) ovisi o zapadnoj pomoći. 
Rekao sam zapad šalje 0.25% BDPa u obliku vojne pomoći, to je daleko od 5% koliko je primao SSSR , ali toliko Ukrajini treba da zadrži obranu vs Rusije. 
Slanje manje od 0.25% zapadnog BDPa bi značilo da bi Rusija unatoč gubicima mogla ponovo masovno osvajati teritorij.
Za istjerati Ruse iz Ukrajine trebalo bi to dignuti na minimalno 0.5% zapadnog BDPa godišnje(i dalje 1/10 od onoga što je SSSR primao) ali to nije nažalsot realno, nemaju niti toliko volje niti želje na zapadu. Oni bi svi najradije da rat završi što prije , ali niti Ukrajincima niti Rusima nije do pregovora nego ubijanja

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 28/10/2023, 09:29

AssadNaPodmornici wrote:
Oholo Mudovski wrote:Izdatak ruskog bdp@ za vojsku ( ukupno ) 2024 je 6% što je osjetno povećanje u odnosu na prošlu godinu usporedivo je više sa američkim izdacima osamdesetih, duplo manje od sovjetskog saveza u isto vrijeme ili sssr u ww2 kada je bilo skoro 10x više...
Tako izgleda kada se stavi u kontekst.
Nailazio sam na podatke o ukupnoj pomoći, humanitarna, financijska i vojna Ukrajini ide preko 300...
Što se tiče američke pomoći ona je debelo iznad 100 milijarda. Primjera radi tu nije uračunata una bespilotna letjelica koja je završila uncrnom moru ili povećana vojna aktivnost na Istoku kao sredstvo odvraćanja i pomaganja Ukrajinskoj strani u sukobu. 
Kongres je odobrio 113 milijarda, a to sigurno nije sve...
Ono što želim kazati je da bi normalna vlast u Ukrajini s tim novcem za trećinu kupila oružje, trećinu potplatilo Ruse da se bore sami protiv sebe, a trećinu ostavilo u džepu... :))
Ovaj u Kijevu sve pošmrka...
Nema veze ionako će izgubiti rat, kada je bal neka je maskembal
sada pucaš neke brojke, stavljaš jedne koje su točne, i sada iz glave pucaš druge i treće brojke.
Kongres odobrava 113 milijardi $ , od tih 113 milijardi, od toga je za Ukrajinu 60ak milijardi do iduće godine. 
Sve je to malo. 
SSSR je godišnje dobijao evo 5 do 5.5 % Američkog BDPa koji je tada imala 44% svjetske industrijske proizvodnje (Danas USA i EU imaju tu negdje tako nešto). 

Ako bi Ukrajina dobijala od EU+USA 5% njihova BDPa godišnje u obliku vojne pomoći, to bi bilo vojna, obavještajna, i financijska pomoć koja bi iznosila 2000 milijardi $ godišnje. 
A Ukrajina kroz godinu dana, dobije 120-130milijardi $. To je istina pun k love, ali u odnosu na 2000milijardi $ godišnje,  eto... 

Jedino si u pravu kada spominješ i Ruski BDP za vojsku, budi bez brige on je veći od 6% , to je možda proračun centralne države, dosta financiranja izvode lokalne vlasti, plus tu je pitaj Boga koliko toga ispod stola, jer Rusija je takav tip države koji sada u ratnom stanju skriva podatke. 


E da te priče UKR korumpirana, nema šnse. Vrlo malo viđam dokaza korupcije u UKR vojsci. Ruska vojska je 10x korumpiranija od Ukrajinske, ne samo to, korumpiranija je Američka vojska, a o RH da ne pričam, gdje onaj naš Zubak dobije lovu za proizvodit granate i ne proizvede niti jednu.  treba javit SBU da bace pogled na to, neka kontaktiraju našu državu da nešto poduzme ili neka "popričaju" sa njim.  Zna se kako SBU priča.. prvi put u fino, a drugi put neka pita one izdajnike po okupiranom teritoriju ili Ruskoj Federaciji ..
Ukrajinci ginu , fali im granata, ovaj debil dobije naše milijune $ i ne isporučuje granate.. jao
Što se tiče brojki pratim više izvora, teško je tu nać nešto to je to jer ako sad napišu nešto točno, sutra mogu zajebat.
5% bdp-@ nekada nije isto što i danas, jer je rast američkog gospodarstva konstantan u cijelom razdoblju do danas. 
Zato sam preveo u vrijednost dolara danas i nekada, a ti ćeš naravno onda o tonama.
Ok, ali tada je sve bilo željezo i barut, a danas su čipovi i plastika najskuplji... Ne mogu ni vjerovati da su stalne patrole, izviđanja uzduž istočne Evropske granice, satelitski nadzor, slanje ciljeva, obavještajni rad i sl. u iznosu pomoći, ali nemam dokaza ni da nije...
Vjerojatno kada rat završi netko će se ozbiljno uhvatiti ovog posla i izračunati, usporediti troškove rata.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6577
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 28/10/2023, 11:47

ne bih se složio da zapadni svijet nema volje ni želje povećati izdvajanja za ukrajinsku obranu od ruske agresije... tko se imalo razumije u geostrategiju današnjice jasno mu je da je plaćanje ratnih napora ukrajine višestruko jeftinije od izravnog sudjelovanja u ratnim naporima. također tko god prati ovu agresiju od početka jasno mu je da zapad ciljano dozira sve veću i veću vojnu pomoć ukrajini u skladu sa povećavanjem svojih vojnih kapaciteta koji se ne razglašavaju na sva zvona. evo primjera jedna manja kompanija koja se bavi proizvodnjom specijalnih eksploziva i upaljača je za samo godinu dana utrostručila+ prihode sa 6 milijuna eura na 22 i pol milijuna eura, a takvih ili sličnih manjih kompanija u europi ima nekoliko stotina koje sve odreda značajno povećavaju prihode odnosno proizvodnju. znači samo te manje kompanije kojih je oko 250 u europi proizvedu vojnih komponenti i gotovih vojnih proizvoda za 5 milijardi eura, a gdje su srednje, srednje velike i velike kompanije namjenske proizvodne djelatnosti. to povećanje proizvodnje ide i za osnaživanje vojnih efektiva europskih država i za daljnju pomoć Ukrajini koja neće prestati koliko god da košta, jer je jeftinije od sudjelovanja u ratu sa rusijom, koji ako se i ne bude mogao izbjeći bit će prologiran dok se europske vojne efektive ne podignu na višu razinu.

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 28/10/2023, 12:43

Oholo Mudovski wrote:
Što se tiče brojki pratim više izvora, teško je tu nać nešto to je to jer ako sad napišu nešto točno, sutra mogu zajebat.
5% bdp-@ nekada nije isto što i danas, jer je rast američkog gospodarstva konstantan u cijelom razdoblju do danas. 
Zato sam preveo u vrijednost dolara danas i nekada, a ti ćeš naravno onda o tonama.
Ok, ali tada je sve bilo željezo i barut, a danas su čipovi i plastika najskuplji... Ne mogu ni vjerovati da su stalne patrole, izviđanja uzduž istočne Evropske granice, satelitski nadzor, slanje ciljeva, obavještajni rad i sl. u iznosu pomoći, ali nemam dokaza ni da nije...
Vjerojatno kada rat završi netko će se ozbiljno uhvatiti ovog posla i izračunati, usporediti troškove rata.
opet srbenda bulazni.

polimeri su nikad jeftiniji, procesori isto.

tehnologija koju srblje, bosilje, putler i kinezi to je skupo i to nemaju.

dovoljno je pogledat bdp rusije i italije.

samo kaj vi sendvičari lupate i ostanete živi.

rusija je popušila ovaj rat čim je prešla granicu s ukrajinom.

pitanje je koliko će ju zapad tlačit slijedećih pola stoljeća.

platit ćete svaki poslani metak.

glupe srbende uvijek gube.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 15 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum