ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/9/2023, 14:35

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Inače USA govori da će poslati Ukrajincima tenkovske granate sa osiromašenim uranom, a to je toliko debilna i štetna odluka da nema nikakvog vojnog smisla a donijeti će jadnim Ukrajincima samo rakove i sranja, a ako im zagade ta polja osiromašenim uranom, na kraju ćemo i mi jesto to smeće . i Rusi. debilizam od Ukrajinaca, zaista nemaju nikakvu korist od streljiva sa osiromašenim uranom u ovom ratu a šteta je potencijalno ogromna
Razumljivo je da se USA zeli rjesavati te municije ali ako to ukrajinci ne odbiju onda su doista u kurcu.
Kontraproduktivno, stetno, kako politicki tako i konkretno kao radijacijsko  zagadjenje.
Ruse u rusiji  ce malo cak i mobilizirati tim cinom.
Mozda sve bude tek igra da se kao  ruse obeshrabri a municija uopoce ne dodje.
Kako god, bedasto.
Promasaj u procjeni amerikanaca poput onog prvotnog da ce rusi ovladati ukrajinom za nekoliko dana.
streljivo sa osiromašenom municijom je zamišljeno tako da Američki Abrams ispali granatu na Ruski tenk, i pogodi ga sprijeda. I onda taj tenk koji bi možda preživio recimo na 1km udaljenosti običnu granatu , ova sa uranom će ga uništit. 

međutim, kako sam rekao sukoba tenk na tenk na ovom ratu ima vrlo vrlo vrlo vrlo rijetko. 
ako i tada Američki tenk pogodi Ruski ili obrnuto, ne mora ga uništit , međutim kintetički udar čak i sa 1km će biti takav, pa ako i ne dođe do penetracije, tenk će biti cijeli zdrman, oštećen, posada u najboljem slučaju gadno ošamućena, ukratko čak i sa običnim streljivom ako i ne dođe do penetracije, tenk je izbačen iz borbe. a takvih situacija će biti vrlo vrlo rijetko. 

međutim, već vidim situaciju, idu Američki tenkovi sa osiromašenim uranom  - nagaze na minu. sjebu gusjenicu. nakon toga dolazi Ruski helikopter K52 , dron kamikaza lancet, korent raketa, i boom - Američki tenk leti u zrak, i eksplodira streljivo sa uranom koji pada i zagađuje okolnu Ukrajinsku zemlju, buduće Ukrajinske generacije a potencijalno i nas kada Ukrajinci tu budu sadili i slali Ukrajinsko žito u RH od čega ćemo mi pravit kruh i hraniti naše životinje tim uranom .

jebeno debilna odluka, ne koji je kurac i Amerima i Ukrajincima,

AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/9/2023, 16:02



Odavno nije bilo Turskih Barjaktara. 
Najebali jadni Rusi negdje na jugu ukraine vjerojatno oko ušća Dnjepra

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/9/2023, 20:28



Primjer korištenja kazetne municije. Moja pretpostavka jest da su ovi Rusi koji su bili oko ovih kamiona da su vjerojatno nakon prve granate utekli u šumu. Zato vjerojatno kazetno streljivo. A moguće da su im tu već bili rovovi pa se sakrili a Ukr im skršila dostavu municije i ostalog

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 4/9/2023, 07:24

Bijela kuća trenutačno ne potvrđuje planove za slanje granata s osiromašenim uranom u Ukrajinu, rekao je glasnogovornik američkog Vijeća za nacionalnu sigurnost u komentaru za RIA Novosti.

Ranije je Reuters izvijestio da će Sjedinjene Države po prvi put Ukrajini prebaciti projektile s osiromašenim uranom, koji će biti uključeni u novi paket vojne pomoći Ukrajini.
https://twitter.com/Sprinter99800/status/1698566912341340341
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/9/2023, 10:40

To Ukraincima ne treba.
Navodno jedna veća grupa Rusi upravo se predaje kod Bahmuta. 
Snimka mi djeluje kao nova 
. Odavno nije bilo većih skupina zarobljenika mjesecima doslovno


Ima još jedna snimka gdje Barjaktar dron uništava Ruski kamion ne znam jel što bilo u njemu. 
Navodno je uništavanje sustava dugog dometa na Krimu omogućilo Ukraincina da ponovo aktiviraju Barjaktare

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/9/2023, 11:10

Rusi opet pišu da su porazili još jedan desant. Osim što pišu po svojim telegram kanalima nema nikakvih snimki niti dokaza

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/9/2023, 11:41

AssadNaPodmornici wrote:To Ukraincima ne treba.
Navodno jedna veća grupa Rusi upravo se predaje kod Bahmuta. 
Snimka mi djeluje kao nova 
. Odavno nije bilo većih skupina zarobljenika mjesecima doslovno


Ima još jedna snimka gdje Barjaktar dron uništava Ruski kamion ne znam jel što bilo u njemu. 
Navodno je uništavanje sustava dugog dometa na Krimu omogućilo Ukraincina da ponovo aktiviraju Barjaktare
Ovaj video je izbrisan. Što znači da... Neman pojma, dakle ono nisu Ruski zarobljenici

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/9/2023, 15:12


Kazetno streljivo brutala. Jedna bombica baš pala između grupe vojnika. Jedan sretni Rus uteka živ i zdrav na njegovom mjestu bi otišao i kupio listić za lutriju

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 5/9/2023, 08:08

Dakle, britanski Challengeri ne gore ništa lošije neg Leopardi.🙂

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10354
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/9/2023, 10:21



Gdje su one priče "Challenger2" nije imao niti jedan gubitak vs Sovjetskog oklopa u Iraku.. jedno je borba protiv drljavih loše motiviranih i korumpiranih Arapa, druga je borba protiv također loše motiviranih ali malo više discipliniranih i također korumpiranih Rusa..  

da tako da ovo ispada prvi Britanski Challenger2 uništen u povijesti ... a vjerojatno su svega su par dana u borbi. 

jebiga
Ukrajinci ih nisu niti koristili oni su bili u ovoj rezervnoj brigadi koja je tek ima koji dan ušla u borbu. već je jedan uništen.. u toj brigadi su bili i Američki strykeri, također nekoliko ih ih je uništeno. 

nadajmo se da je posada izašla živa

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/9/2023, 13:33

Velika Britanija jedna je od zapadnih saveznika Ukrajine, a između ostalog, Ukrajina je od Britanaca dobila i tenkove Challenger.

Prvi britanski tenkovi Challenger stigli su u Ukrajinu krajem ožujka ove godine. Sada se društvenim mrežama proširila snimka na kojoj se vidi uništen jedan od tih tenkova.

U pitanju je Challenger 2, koji je bio u sastavu 82. zračno-jurišne brigade. Tenk je navodno snimljen u plamenu na rubu ceste izvan mjesta Robotine, u južnoj ukrajinskoj oblasti Zaporižje.

Vijest o gubitku 69 tona teškog Challengera 2, od njih 14, koliko ih je Britanija poslala Ukrajini, dolazi samo nekoliko dana nakon što se ukrajinsko ministarstvo obrane pohvalilo tim tenkovima u videointervjuu s vojnikom 82. brigade.
Vojnik je u tom videu pohvalio Challenger 2 zbog njegove dalekometne vatrene moći i izvrsne zaštite u usporedbi s tenkovima sovjetskog tipa. Iako još nema snimki toga kako Challengeri u sklopu ukrajinske 82. brigade ispaljuju projektile iz svojih 120-milimetarskih topova, video zapaljenog tenka ironično naglašava njihovu sposobnost preživljavanja. Naime u njemu se vidi da je kupola gorućeg Challengera 2 još uvijek pričvršćena za njegov oklop, piše Forbes.
Rusi se pohvalili snimkom: Ukrajinci ostali bez Challengera, moćne grdosije od 69 tona iz britanske donacije tenkova
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/9/2023, 21:19

Himars i gps rakete sa 180k tungsten kuglica

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/9/2023, 07:21

uništena britanska samohodna haubica 
ovo je treća vizualno potvrđena

snimke propalog ukr kontra napada u novodnjetske  
dva uništena tenka i nekoliko vojnika koji su izloženi artiljeriji najmanje jedan poginuli(prema snimci)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/9/2023, 09:17

očajna vijest sa fronte. Ruski spetnaz upali iz Rusije na UKR teritorij i napali u zajedi u oblasti Sumi kolonu od nekoliko vozila UKR vojske gdje su pobili određen broj vojnika i to nije malen broj. imate snimke po Ruskim telegram kanalima,ali i po twiteru po UKR kanalima. horor.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/9/2023, 12:59



Gadni Ruski gubici u skupim Pzo sustavima duboko iza prve crte. Otkrili ih novi Ukr dronovi a Himars dovršio

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 8/9/2023, 12:59

https://n1info.hr/svijet/gori-tvornica-mikroelektronike-u-rusiji/

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/9/2023, 12:36

inače pogledao sam neke komentare ono što su Ru speicjalci izveli na tlu Ukrajine. u zasjedi su uništili 11 auta/kombija sa UKR vojskom.  sada računajte koliko je to poginulih. 40-50poginulih. horor. 

sada ne znam jel to sve išlo u jednom danu ili su kroz par dana radili to.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/9/2023, 12:53



Ruski brutalni minobacač tulipan uništen tako da se pazi ovo- dron kamikaza zabio u granatu hah. od njega nije ostala brkva/čavao

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/9/2023, 17:37



Analiza dvoboja Leo2 tenka vs dva Ruska T-72. Gledao sam ovaj video i čitao komentare ispod njega. 
Leo2 je imao kod sebe u tom trenutku HE granatu jer nije očekivao tenkove pa je ispalio. Udaljenost je izgleda bila cca 2km. 
Ruski tenk je pogođen sa HE granatom na 2km, i povukao se iz borbe zajedno sa drugim tenkvom oštećen ali živ. Vjerojatno je i posada doživjela gadnu eksploziju i možda popucali bubnjići ali su živi. 

Iako mislim da čak i AP granata na 2km ne može probiti T-72 prednji oklop sa ERA dodatnom zaštitom.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21770
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 10/9/2023, 19:36

AssadNaPodmornici wrote:

Analiza dvoboja Leo2 tenka vs dva Ruska T-72. Gledao sam ovaj video i čitao komentare ispod njega. 
Leo2 je imao kod sebe u tom trenutku HE granatu jer nije očekivao tenkove pa je ispalio. Udaljenost je izgleda bila cca 2km. 
Ruski tenk je pogođen sa HE granatom na 2km, i povukao se iz borbe zajedno sa drugim tenkvom oštećen ali živ. Vjerojatno je i posada doživjela gadnu eksploziju i možda popucali bubnjići ali su živi. 

Iako mislim da čak i AP granata na 2km ne može probiti T-72 prednji oklop sa ERA dodatnom zaštitom.
 Potkalibarno zrno ga buši sigurno na toj udaljenosti no nisam upoznat rade li za te topove tu vrstu projektila, vjerojatno da. Sa te udaljenosti tenkove buše i kumulativni projektili bez pardona. Klasični TF projektil ima dovoljno snage da otkine kupolu ako pogodi na pravo mjesto. Dakle ovaj ruski tenk ima nevjerojatnu sreću da je preživio napad mada držim da mu je masu toga sjebano.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 10/9/2023, 19:41

Sad sam pogledao video, rade potkalibarne projektile za taj top 120mm

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum