ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 30/8/2023, 07:39

Kme kme, ne treba upravljati iz baltičkih zemalja upišeš putanju u računalo i dronovi se GpSom sami navode. 


K52 aligator helikopter uništava Američki BradleyM2.
Ali sve skupa dosta je manje tih snimki. 

Rusi tvrde da su ubili 50ukr specijalaca koji su jurišali na Krim idem pogledati telegram ima li koja snimka ali sumnjam

AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 30/8/2023, 08:21

Na Srpskim forumima kukanje i nabrajanje radi masovnog Ukr udara dronovima kamikazama

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 30/8/2023, 10:48

Val napada ukrajinskih bespilotnih letjelica na ruski teritorij tijekom noći "neće proći nekažnjeno", priopćilo je ministarstvo vanjskih poslova.

Glasnogovornik ruskog ministarstva je rekao da dronovi, od kojih su neki pogodili zračnu bazu u Pskovu udaljenu 600 kilometara od Ukrajine, ne bi mogli prijeći toliku udaljenost bez informacija zapadnih zemalja.

Pskov je udaljen oko 25 kilometara od granice s Estonijom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181785
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 30/8/2023, 11:42

RayMabus wrote:Val napada ukrajinskih bespilotnih letjelica na ruski teritorij tijekom noći "neće proći nekažnjeno", priopćilo je ministarstvo vanjskih poslova.

Glasnogovornik ruskog ministarstva je rekao da dronovi, od kojih su neki pogodili zračnu bazu u Pskovu udaljenu 600 kilometara od Ukrajine, ne bi mogli prijeći toliku udaljenost bez informacija zapadnih zemalja.

Pskov je udaljen oko 25 kilometara od granice s Estonijom.
Neka kmeči ko mu hebe kevu, mislili su da mogu rokati po ukrajini a da im neće biti uzvraćeno ni u jednom trenu mater im nacističku

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 30/8/2023, 12:41

Ukraina ih brutalno roka dronovima čak više ima tih dronova nego Rusko/Iranskih Šehid.
Očito da je zapad mobilizira kapacitete. Naravno Ukraincima dolaze dijelovi koje ovi sastave u dronove kamikaze jer nema šanse da bi Ukr ih toliko proizvela sama čak više od Rusije. 
Rusi iako imaju vjerojatno daleko najjaču PZO na svijetu, sve jedno nije dovoljno da pokriju ogromnu državu i frontu. 
Morat će još više naprezati resurse a Pzo sustavi im trpe gubitke svako par dana. 
Što će otvoriti još prostora za Ukr dronove a onda i zapadu avijaciju kada dođe. 
Usput je došlo navodno do novog proboja na idućoj liniji fronte. Ovaj put nema velikih minskih polja gdje Ruske mine i helikopteri i protu tenkovske rakete buše naslagan zapadni oklop. 
Samo ne smiju Rusima dati predaha da iskopaju nove linije i posiu nove mine.
Postoje naznake da su Rusi iscrpljeni najviše sa ljudima.. Oklopa imaju ali fali im ljudi te stabilnost o opskrbi.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 30/8/2023, 21:00


_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 30/8/2023, 21:24

AssadNaPodmornici wrote:Ukraina ih brutalno roka dronovima čak više ima tih dronova nego Rusko/Iranskih Šehid.
Očito da je zapad mobilizira kapacitete. Naravno Ukraincima dolaze dijelovi koje ovi sastave u dronove kamikaze jer nema šanse da bi Ukr ih toliko proizvela sama čak više od Rusije. 
Rusi već imaju odgovor... doduše, isti još treba da se pokaže u praksi.


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 31/8/2023, 08:13

Uništeni Američki Strykeri, UKR/SSSR T-72 , naslagano u ovim recentnim probojima. 



 Ukrajinci su već izgubili 50% od originalno doniranih Američkim BradleyM2.. sjećam se ekipa bi šerala hrpu dokumentaraca kako su u Iračkom ratu, Američki Bradleyiji uništavali Iračke tenkove bez gubitaka, imate na youtubu tonu takvih videa/dokumentaraca sa milijunima pregleda, pa ekipa bila uvjerena da će tako biti i ovdje i da je Ruska/Sovjetska/Ukrajinska tehnika smeće - iako svaka ozbiljnija analiza govori da BradleyM2 i BMP3 da su sve to vrhunska oružja.. ovdje su Ukrajinci već izgubili 50% svih Bradley-a , a tih 50% uništenih postoji dobra šansa da nije vidjelo Ruski tenk.  Mislim da čak i ako/kada Rusija eventualno izgubi, neće nitko raditi takve gluposti od dokumentaraca. Pa mene su vrijeđali ovdje na forumu iako sam za UKR od 2014 godine, jer sam tvrdio da Rusko oružje nije ništa lošije od zapadnog, nego da je najvažniji ljudski faktor.

Recimo Ukrajinci su Harkivsku ofenzivu izveli praktički sa oružjem koje je tehnološki bilo staro 50godina u prosjeka i pregazili RU položaje koji su imali gomilu modernije tehnike ali očajnu organizaciju, falilo im ljudi,.. 
Ovdje UKR napada sa skoro najnovijim zapadnim oružjem te moderniziranim sovjetskim, i trpi ogromne gubitke(obostrane) jer Rusi su se popravili.

Čisto da se vidi koliko je brutalan rat, i koliko Rusi pružaju žestok otpor. 


prema zadnjim podacima sa Oryx dokumentacije od prošli tjedan, gubici su sve skupa 1:1. 
Iako mi se sve jedno čini unatoč ovim videima da zadnjih par dana Rusi malo više gube, ali nije to kao prošle godine. 

Inače pročitao sam neku zanimljivu činjenicu, iako su Ukrajinci vizualno izgubili nekoliko Njemačkih Leo2 tenkova, navodno niti jedan član posade tih tenkova nije poginuo.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 31/8/2023, 08:56

AssadNaPodmornici wrote:Uništeni Američki Strykeri, UKR/SSSR T-72 , naslagano u ovim recentnim probojima. 



 Ukrajinci su već izgubili 50% od originalno doniranih Američkim BradleyM2.. sjećam se ekipa bi šerala hrpu dokumentaraca kako su u Iračkom ratu, Američki Bradleyiji uništavali Iračke tenkove bez gubitaka, imate na youtubu tonu takvih videa/dokumentaraca sa milijunima pregleda, pa ekipa bila uvjerena da će tako biti i ovdje i da je Ruska/Sovjetska/Ukrajinska tehnika smeće - iako svaka ozbiljnija analiza govori da BradleyM2 i BMP3 da su sve to vrhunska oružja.. ovdje su Ukrajinci već izgubili 50% svih Bradley-a , a tih 50% uništenih postoji dobra šansa da nije vidjelo Ruski tenk.  Mislim da čak i ako/kada Rusija eventualno izgubi, neće nitko raditi takve gluposti od dokumentaraca. Pa mene su vrijeđali ovdje na forumu iako sam za UKR od 2014 godine, jer sam tvrdio da Rusko oružje nije ništa lošije od zapadnog, nego da je najvažniji ljudski faktor.

Recimo Ukrajinci su Harkivsku ofenzivu izveli praktički sa oružjem koje je tehnološki bilo staro 50godina u prosjeka i pregazili RU položaje koji su imali gomilu modernije tehnike ali očajnu organizaciju, falilo im ljudi,.. 
Ovdje UKR napada sa skoro najnovijim zapadnim oružjem te moderniziranim sovjetskim, i trpi ogromne gubitke(obostrane) jer Rusi su se popravili.

Čisto da se vidi koliko je brutalan rat, i koliko Rusi pružaju žestok otpor. 


prema zadnjim podacima sa Oryx dokumentacije od prošli tjedan, gubici su sve skupa 1:1. 
Iako mi se sve jedno čini unatoč ovim videima da zadnjih par dana Rusi malo više gube, ali nije to kao prošle godine. 

Inače pročitao sam neku zanimljivu činjenicu, iako su Ukrajinci vizualno izgubili nekoliko Njemačkih Leo2 tenkova, navodno niti jedan član posade tih tenkova nije poginuo.
Ako su gubitci u tehnici 1:1 onda je to ok s obzirom da ukri napadaju i da osvajaju teren to je pod 1, pod 2 zapad može puno više tehnike donirati nego što ih rusi mogu naštancati da pokriju gubitke, pod 3 rat se preselio u rusiju što će ih dodatno razvući da stignu sve pokriti a za to će morati žrtvovati PZO u ukrajini, pod 4 rusi su odavno probili proračun i tuku nemilo lovu u vojni sektor a to će na kraju dovesti do kraha kao i u hladnom ratu. Zapad samo mora ustrajati davati pomoć ukrima i stvari će se sigurno riješiti pozitivno po ukrajinu.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Eroo likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 31/8/2023, 09:12

Oryx gubici su 1:1 , to su sve strane uzele kao fact.
u 2022 i početkom 2023, prema Oryxu sve skupa je RU izgubila 3x više tehnike, što ne znači toliko više izgubljenih ljudi, neki tvrde 7x ili 10x pogiulih više Rusa, naravno odeš na SRB forume tamo tvrde da 10x više Ukrajinaca gine.. 

ja bih rekao i 100% sam uvjeren da pogine više Rusa, vjerojatno 1.5x više, ali s obzirom da imaju 5x više gubitaka lakše trpe to. 
eno neka američka procjena 70k poginulih UKR i 120k poginulih RU , mislim da je to prenapuhano za obje strane skoro duplo, a sve jedno brojke su stravične .. 

jedna i druga država imaju staračku populaciju, u Ukrajini i Rusiji natalitet je počeo padati brutalno još 80tih godina,a i skršio se 90tih totalno, kod nas se to desilo tek 2000tih.. 

sve jedno UKR je probila prvu crtu, navodno bi sada trebalo ići lakše, Rusi kmeče po telegramu da su na rubu pucanja.
međutim i UKR trpi gadne gubitke kao što vidimo . 
ali ako dođe do nekog kritičnog masovnog proboja i raspada onda se isplati. ne smije se dopustiti Rusima konsolidacija, tako ti si probio prvu liniju.. i onda se "odmaraš".. i onda daš Rusima vremena da 10km dalje grade nova minska polja i prebacuju rezerve željeznicom i rade rotacije i dovlače streljivo za haubice.. 

treba na tom pravcu ići dok je obrana lošije organizirana, vjerojatno je logistika napregnuta , i skladišta još ako su pod udarom..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 31/8/2023, 15:25

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/ovo-su-novi-ukrajinski-zemaljski-dronovi-koji-ce-sijati-strah-medu-rusima-foto-20230831

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 31/8/2023, 22:16

stvarno je brutalno povećana količina UKR dronova koji napadaju na Rusiju, ovo nisam očekivao. A čini mi se da i običnih dronova FPV i izvidničkih ima dosta manje.(sa ruske strane) Usput ima i dosta manje snimki lancet dronova.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/9/2023, 08:28

Vas dvojica sa izgorenim mozgovima imate drugu spamersku temu i tamo udarajte

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/9/2023, 22:07

Osim gadnih video snimki gubitaka na obje strane - nema nikakvih bitnih vijesti oko pomaka fronte. 
Index je objavio neku glupost da su Rusi ubili 150 ukrajinaca u sat vremena, takvu pizdariju. pogledao sam RU profile, telegram,twiter, iako ima dosta video snimki uništavanja UKR tehnike, gađanja pješadije, ali to su snimke pojedinačnih događaja na 1500km fronti, nema neke masovne snimke uništavanja.  kako rekoh snimki gubitaka ima na obje strane, rekao bih nekih 30-40% više RU gubitaka ali to je moj subjektivni dojam. 

nešto se značajno smanjila snimka udara Lancet dronovima po UKR tehnici to sam primjetio... što ne mora značiti da ih nije bilo, nekada se čeka par dana da se obradi snimka ili da dođe online, ali desetak dana slabo snimki.. jedno vrijeme su bile 2-3 snimke dnevno, sada svako drugi dan svako treći. 
slično je i sa RU aligatorima , prije je bilo svaki dan snimki gdje K52 uništava zapadni oklop sada dosta toga manje.

E da, odličan video sa binkova, lik je naš analitičar. 
odlično objašnjen utjecaj oklopa na dosadašnji tjek rata, ali također objašnjava propale RU napade oklopnim vozilima i zašto nisu uspjevali, i isto tako objšanjava propale UKR oklopne napade u ovoj polu-propaloj kontra ofanzivi
(kažem polu-propaloj jer je baš to polu-propala )

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/9/2023, 22:15

Inače USA govori da će poslati Ukrajincima tenkovske granate sa osiromašenim uranom, a to je toliko debilna i štetna odluka da nema nikakvog vojnog smisla a donijeti će jadnim Ukrajincima samo rakove i sranja, a ako im zagade ta polja osiromašenim uranom, na kraju ćemo i mi jesto to smeće . i Rusi. debilizam od Ukrajinaca, zaista nemaju nikakvu korist od streljiva sa osiromašenim uranom u ovom ratu a šteta je potencijalno ogromna

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 2/9/2023, 05:20

Ovo je zanimljivo  :tu

https://www.independent.co.uk/news/world/europe/vampire-rocket-system-ukraine-drone-strike-b2403138.html

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/9/2023, 05:31

Odlično. Samo Ukrajincima ne treba 10-20-30 takvih Vampyr sustava, nego minimalno nekoliko stotina da pokriju kritične djelove fronte..ali daj išta.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 2/9/2023, 05:42

Inače yoda, demantirat ću te glede gubitaka američkih Bradleya. Od njih točno 154 koliko je do sad donirano (još 32 tek treba da stigne), uništeno je njih "svega" 40, dok je šest zarobljeno. Istina, tridesetak ih je oštećeno, ali su uspješno izvučeni i poslati na popravak.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/9/2023, 07:33

Na oryx piše ukupni gubici 52. 
Destroyed sam izbroja 26. većina su damaged i neki su damaged and abadoned(abadoned je kada nisu izvučeni niti zarobljeni).

naravno jakub jankovski je na godišnjem, plus možda nije svaki gubitak obuhavećn videom/slikom pa moguće da je brojka veća.. što je moglo u teoriji približiti negdje između moje i tvoje brojke  -26 i 40.. možda negdje na pola puta. 

warspotting je alternativa oryxu ali nisam ih gledao možda kasnije. 


evo ovi samo skupljaju ruske gubitke
https://ukr.warspotting.net/russia/

gubici im se preklapaju sa oryx, ali eto..  ukupni ruski gubici u tenkovima uništeni, zarobljeni i oštećeni su 2281 prema oryxu a  prema ovima su  
1961
  119  oštećeno
      2280

hahah pa skoro isto.. jedna i druga strana solidno popravlja oštećenu tehniku. rusi naravno imaju svoju industriju, a ukrajinci nešto popravljaju oni sami, a većinu toga pogotovo zapadnu tehniku šalju u njemačku, rumunjsku, poljsku, češku, slovačku , baltičke zemlje.. 

što se tiče fronte, klasično nanose jedni drugima gubitke, drugih velikih promjena nema. ukrajinci su probili prvu crtu na jednom djelu fronte, a rusi dovlaće pojačanje. 

ne možeš dobiti rat ako protivnik koji ima ogromne resurse i spreman je ubacivati i željezo i meso (rusi) voza se željeznicom sa jednog kraja države na drugi. naravno to rade i ukrajinci. 

crvena armija je pobjedila švabe , a razlog je bila logistika. ameri su im dostavili 400 000 kvalitetnih kamiona i gorivo, desetke tisuća kilometara tračnica i tisuće lokomotiva. 

----
što to znači, iako je sovjeta bilo u odnosu na švabe/saveznike nekih  2.5x:1  (dakle nije nemoguć omjer kada se netko brani), zbog bolje logistike(američke naravno), bili su u mogućnosti prebacivati ogromne količine vojske sa jednog kraja države na drugi, pa su tako uspjevali pri lokalnim napadima ostvarivati taktičku prednost od 5:1 ili 7:1 čak .. 

 ukratko jedna i druga strana su dobro prilagodili logistiku, iako mi ruska logistika djeluje dosta slabija zbog toga jer ukrajinci primaju više sa zapada, i HIMARSi ipak lome sve žive u 80km dometa, Ameri su prije rata imali 50 000 raketa, i godišnju proizvodnju od 9000,  sve jedno Ruska logistika nije načeta da bi Ukrajinci kada probiju jednu obranu mogli kršiti dalje. 
Rusi jednostavno ukrcaju na željeznicu pojačanje i pošalju.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 3/9/2023, 08:48

AssadNaPodmornici wrote:Inače USA govori da će poslati Ukrajincima tenkovske granate sa osiromašenim uranom, a to je toliko debilna i štetna odluka da nema nikakvog vojnog smisla a donijeti će jadnim Ukrajincima samo rakove i sranja, a ako im zagade ta polja osiromašenim uranom, na kraju ćemo i mi jesto to smeće . i Rusi. debilizam od Ukrajinaca, zaista nemaju nikakvu korist od streljiva sa osiromašenim uranom u ovom ratu a šteta je potencijalno ogromna
Razumljivo je da se USA zeli rjesavati te municije ali ako to ukrajinci ne odbiju onda su doista u kurcu.
Kontraproduktivno, stetno, kako politicki tako i konkretno kao radijacijsko  zagadjenje.
Ruse u rusiji  ce malo cak i mobilizirati tim cinom.
Mozda sve bude tek igra da se kao  ruse obeshrabri a municija uopoce ne dodje.
Kako god, bedasto.
Promasaj u procjeni amerikanaca poput onog prvotnog da ce rusi ovladati ukrajinom za nekoliko dana.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18831
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/9/2023, 12:35

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Inače USA govori da će poslati Ukrajincima tenkovske granate sa osiromašenim uranom, a to je toliko debilna i štetna odluka da nema nikakvog vojnog smisla a donijeti će jadnim Ukrajincima samo rakove i sranja, a ako im zagade ta polja osiromašenim uranom, na kraju ćemo i mi jesto to smeće . i Rusi. debilizam od Ukrajinaca, zaista nemaju nikakvu korist od streljiva sa osiromašenim uranom u ovom ratu a šteta je potencijalno ogromna
Razumljivo je da se USA zeli rjesavati te municije ali ako to ukrajinci ne odbiju onda su doista u kurcu.
Kontraproduktivno, stetno, kako politicki tako i konkretno kao radijacijsko  zagadjenje.
Ruse u rusiji  ce malo cak i mobilizirati tim cinom.
Mozda sve bude tek igra da se kao  ruse obeshrabri a municija uopoce ne dodje.
Kako god, bedasto.
Promasaj u procjeni amerikanaca poput onog prvotnog da ce rusi ovladati ukrajinom za nekoliko dana.
streljivo sa osiromašenom municijom je zamišljeno tako da Američki Abrams ispali granatu na Ruski tenk, i pogodi ga sprijeda. I onda taj tenk koji bi možda preživio recimo na 1km udaljenosti običnu granatu , ova sa uranom će ga uništit. 

međutim, kako sam rekao sukoba tenk na tenk na ovom ratu ima vrlo vrlo vrlo vrlo rijetko. 
ako i tada Američki tenk pogodi Ruski ili obrnuto, ne mora ga uništit , međutim kintetički udar čak i sa 1km će biti takav, pa ako i ne dođe do penetracije, tenk će biti cijeli zdrman, oštećen, posada u najboljem slučaju gadno ošamućena, ukratko čak i sa običnim streljivom ako i ne dođe do penetracije, tenk je izbačen iz borbe. a takvih situacija će biti vrlo vrlo rijetko. 

međutim, već vidim situaciju, idu Američki tenkovi sa osiromašenim uranom  - nagaze na minu. sjebu gusjenicu. nakon toga dolazi Ruski helikopter K52 , dron kamikaza lancet, korent raketa, i boom - Američki tenk leti u zrak, i eksplodira streljivo sa uranom koji pada i zagađuje okolnu Ukrajinsku zemlju, buduće Ukrajinske generacije a potencijalno i nas kada Ukrajinci tu budu sadili i slali Ukrajinsko žito u RH od čega ćemo mi pravit kruh i hraniti naše životinje tim uranom .

jebeno debilna odluka, ne koji je kurac i Amerima i Ukrajincima,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum