ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Guest 1/8/2022, 23:14

Eroo wrote:
zoro avenger wrote:Kinezi napravili most, Grci grade okolne ceste, eurobogataši ga financirali da im bude ljepše kad nam pokupuju cijelu obalu, a mi se kurčimo.
Fino.
Uzgred budi rečeno Japanci su napravlili samo most od 4 kilometra i ne kurče se njime. Moraš se potrudit da nešto saznaš o tom mostu. Ali to nikoga ni ne zanima.
Most, Bogu hvala, postoji. Povezuje dva stoljećima odvojena dijela Hrvatske.
To je na prvom mjestu, a sve ostalo je nebitno.
Neka eurobogataši samo grade, neće mostove i ceste nikud onijeti.
Sve su to projekti za buduća pokoljenja.
Dioklecijana nema, ali je njegova palača i dalje u Splitu, na ponos njih
i cjelokupnog naroda. Ima tome sličnog još mnogo.
Svijet nije s nama započeo, niti će s nama završiti...
Što je tu je. Most je bio neophodan samo zbog toga što su Neum oduzeli Hrvatskoj. Bio bih sretniji da nema mosta, a da je Neum u RH.
Vratiti Neum Hrvatskoj...E to bi bio posao vrijedan bezbroj mostova. Ovako se moramo radovati nužnim sitnicama poput običnog mosta.

Guest
Guest


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Eroo 1/8/2022, 23:39

zoro avenger wrote:
Eroo wrote:
zoro avenger wrote:Kinezi napravili most, Grci grade okolne ceste, eurobogataši ga financirali da im bude ljepše kad nam pokupuju cijelu obalu, a mi se kurčimo.
Fino.
Uzgred budi rečeno Japanci su napravlili samo most od 4 kilometra i ne kurče se njime. Moraš se potrudit da nešto saznaš o tom mostu. Ali to nikoga ni ne zanima.
Most, Bogu hvala, postoji. Povezuje dva stoljećima odvojena dijela Hrvatske.
To je na prvom mjestu, a sve ostalo je nebitno.
Neka eurobogataši samo grade, neće mostove i ceste nikud onijeti.
Sve su to projekti za buduća pokoljenja.
Dioklecijana nema, ali je njegova palača i dalje u Splitu, na ponos njih
i cjelokupnog naroda. Ima tome sličnog još mnogo.
Svijet nije s nama započeo, niti će s nama završiti...
Što je tu je. Most je bio neophodan samo zbog toga što su Neum oduzeli Hrvatskoj. Bio bih sretniji da nema mosta, a da je Neum u RH.
Vratiti Neum Hrvatskoj...E to bi bio posao vrijedan bezbroj mostova. Ovako se moramo radovati nužnim sitnicama poput običnog mosta.

Ako bi ovaj most bio sitnica i običan, odavno bi bio tamo.
Pošto sam od foha, znam koliko je znanja i truda u njega uloženo, a bome i novca.
Skoro za badave se dobio most, zapravo više mostova,tuneli i  nova cesta.
Koliko je ovo sve skupa važno to znaju njbolje ljudi južno od Pelješkog mosta.
Vidim na jednom komentaru iznad  da se kao izražava sumnja u kvalitet
kineskih radova. To može reći samo netko tko nema veze s ovom strukom.
Zato i ne pokušavam s takvima o ovome raspravljati.
Eroo
Eroo

Posts : 78073
2016-07-22


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Guest 1/8/2022, 23:57

Uglavnom, most je bio neophodan jer država mora biti u jednom komadu.
Ali treba zaboraviti na euforiju, pogotovo zato što smo mi Hrvati najmanje sudjelovali u izgradnji istog. Treba gledati u budućnost, a to je puno lakše bez euforije.

Naposljetku, most služi da preko njega dođeš s točke A na točku B. Sva ostala naklapanja nemaju veze s pragmatikom, nego s kurčenjem koje nikome nikad nije ništa dobrog donijelo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Eroo 2/8/2022, 01:34

zoro avenger wrote:Uglavnom, most je bio neophodan jer država mora biti u jednom komadu.
Ali treba zaboraviti na euforiju, pogotovo zato što smo mi Hrvati najmanje sudjelovali u izgradnji istog. Treba gledati u budućnost, a to je puno lakše bez euforije.

Naposljetku, most služi da preko njega dođeš s točke A na točku B. Sva ostala naklapanja nemaju veze s pragmatikom, nego s kurčenjem koje nikome nikad nije ništa dobrog donijelo.
Ne znam o kakvoj euforiji pričaš? Ja sam euforičan jedino sa stručne strane, ako to mogu tako reći.
Nije mi ni jasno o kakvom naklapanju pričaš i o kakvoj pragmatici,  gledanju u budućnost i kurčenju?
Ne razumijem što je tvoja intencija.Čemu ti služi omalovažavanje nedvoumno jednog od najvećih projekata u HR ikad?
Most služi čemu je namjenjen ito u cijelosti. I to je to. Ništa više i ništa manje.
Inače, za tvoj info,  ovaj most je jedan od 3 najveća na svijetu, koji su izgrađeni u posljednjih 10 godina.
7 ih je u to vrijeme izgrađeno u Kini. Dakle, ukupno 10.
Mi, koji se bavimo ovim poslom, znamo o kakvom se kolosu radi, a za druge vrlo važno.
Eroo
Eroo

Posts : 78073
2016-07-22


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Guest 2/8/2022, 01:52

Eroo wrote:
zoro avenger wrote:Uglavnom, most je bio neophodan jer država mora biti u jednom komadu.
Ali treba zaboraviti na euforiju, pogotovo zato što smo mi Hrvati najmanje sudjelovali u izgradnji istog. Treba gledati u budućnost, a to je puno lakše bez euforije.

Naposljetku, most služi da preko njega dođeš s točke A na točku B. Sva ostala naklapanja nemaju veze s pragmatikom, nego s kurčenjem koje nikome nikad nije ništa dobrog donijelo.
Ne znam o kakvoj euforiji pričaš? Ja sam euforičan jedino sa stručne strane, ako to mogu tako reći.
Nije mi ni jasno o kakvom naklapanju pričaš i o kakvoj pragmatici,  gledanju u budućnost i kurčenju?
Ne razumijem što je tvoja intencija.Čemu ti služi omalovažavanje nedvoumno jednog od najvećih projekata u HR ikad?
Most služi čemu je namjenjen ito u cijelosti. I to je to. Ništa više i ništa manje.
Inače, za tvoj info,  ovaj most je jedan od 3 najveća na svijetu, koji su izgrađeni u posljednjih 10 godina.
7 ih je u to vrijeme izgrađeno u Kini. Dakle, ukupno 10.
Mi, koji se bavimo ovim poslom, znamo o kakvom se kolosu radi, a za druge vrlo važno.
O kakvoj euforiji pričam? Pa di ti živiš?

Ne mislim konkretno na tvoju euforiju.
Mislio sam na 120 janjaca za pitaj boga koga, vatromet, puste uzvanike, najavljivanja i razna reklamiranja otvaranja po svakakvim medijima nekoliko dana prije, pusta naslikavanja putnika ko da nikad u životu nisu vidjeli most, priče po ulicama kako će ić vidjeti most i ostala preseravanja...A to je samo običan most koji povezuje 2 kopna. Nije se to gospa ukazala.
Uglavnom totalno nepotrebna euforija radi mosta koji nam ne bi ni trebao da nismo zajebani u prošlosti.

Kažem ti, Japanci su napravili most od 4 kilometra pa se nisu toliko kurčili. Pitam se koliko ljudi na svijetu zna da je to najduži most na svijetu. To je vrijedan i skroman narod, a ne euforičan poput našeg. Ne pati od pizdarija.
Zato našem narodu prečesto ulete otrežnjenja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Eroo 2/8/2022, 02:31

zoro avenger wrote:
Eroo wrote:
zoro avenger wrote:Uglavnom, most je bio neophodan jer država mora biti u jednom komadu.
Ali treba zaboraviti na euforiju, pogotovo zato što smo mi Hrvati najmanje sudjelovali u izgradnji istog. Treba gledati u budućnost, a to je puno lakše bez euforije.

Naposljetku, most služi da preko njega dođeš s točke A na točku B. Sva ostala naklapanja nemaju veze s pragmatikom, nego s kurčenjem koje nikome nikad nije ništa dobrog donijelo.
Ne znam o kakvoj euforiji pričaš? Ja sam euforičan jedino sa stručne strane, ako to mogu tako reći.
Nije mi ni jasno o kakvom naklapanju pričaš i o kakvoj pragmatici,  gledanju u budućnost i kurčenju?
Ne razumijem što je tvoja intencija.Čemu ti služi omalovažavanje nedvoumno jednog od najvećih projekata u HR ikad?
Most služi čemu je namjenjen ito u cijelosti. I to je to. Ništa više i ništa manje.
Inače, za tvoj info,  ovaj most je jedan od 3 najveća na svijetu, koji su izgrađeni u posljednjih 10 godina.
7 ih je u to vrijeme izgrađeno u Kini. Dakle, ukupno 10.
Mi, koji se bavimo ovim poslom, znamo o kakvom se kolosu radi, a za druge vrlo važno.
O kakvoj euforiji pričam? Pa di ti živiš?

Ne mislim konkretno na tvoju euforiju.
Mislio sam na 120 janjaca za pitaj boga koga, vatromet, puste uzvanike, najavljivanja i razna reklamiranja otvaranja po svakakvim medijima nekoliko dana prije, pusta naslikavanja putnika ko da nikad u životu nisu vidjeli most, priče po ulicama kako će ić vidjeti most i ostala preseravanja...A to je samo običan most koji povezuje 2 kopna. Nije se to gospa ukazala.
Uglavnom totalno nepotrebna euforija radi mosta koji nam ne bi ni trebao da nismo zajebani u prošlosti.

Kažem ti, Japanci su napravili most od 4 kilometra pa se nisu toliko kurčili. Pitam se koliko ljudi na svijetu zna da je to najduži most na svijetu. To je vrijedan i skroman narod, a ne euforičan poput našeg. Ne pati od pizdarija.
Zato našem narodu prečesto ulete otrežnjenja.
Nije točno. Kinezi imaju dužine 50 km (pedeset kilometara), prelaz iz grada u grad preko morskog zaljeva.
Pelješki most je poseban(za mene) iz više razloga, o čemu ne bih u ove kasne sate, a i nije jednostavno laicima objasniti.
Za one južno od mosta je najvažniji prelazak od točke A do točke B, pa tek onda sve ostale, za državu ne manje važno.
Za ostale ne bih znao, vjerojatno postoje različita mišljenja. Jedni se imaju potrebu pohvaliti, drugima je vjrojatno svejedno.
Tako poslanik u Saboru, Hajduković(?), misli da je prerano otvoren... :D
Eroo
Eroo

Posts : 78073
2016-07-22


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Guest 2/8/2022, 02:37

"Akashi Kaikyo zvan i Biserni most je momentalno najduži viseći most na svijetu, koji se nalazi u Japanu."


Onda je ovo vjerojatno stari podatak koji nije ažuriran. A i ne pratim to.
Inače, više sam se veselio novom mostu na Maslenici, nego ovom. Onaj ima "hrvatsku dušu".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Eroo 2/8/2022, 04:24

zoro avenger wrote:"Akashi Kaikyo zvan i Biserni most je momentalno najduži viseći most na svijetu, koji se nalazi u Japanu."


Onda je ovo vjerojatno stari podatak koji nije ažuriran. A i ne pratim to.
Inače, više sam se veselio novom mostu na Maslenici, nego ovom. Onaj ima "hrvatsku dušu".
Nije.  Podatak još uvijek važi.  Prije ti je nedostajao podatak u tekstu: "viseći".
Ima raznih tipova mostova i međusobno se razlikuju po rasponima.
Pelješki most je "ovješeni".  Ni jedan ni drugi nisu lučki.
Za Pelješki osobno kažem i da je neke vrste i "frei-for.bau", da sad ne smaram zašto.
Maslenički je , na primjer, lučki, slično kao i Krčki.
Eroo
Eroo

Posts : 78073
2016-07-22


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Eroo 2/8/2022, 04:39


World's longest sea bridge! Dužina 55 km.
Hong Kong-Zhuhai-Macao Bridge






--
Eroo
Eroo

Posts : 78073
2016-07-22


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Guest 2/8/2022, 15:00

Ajde dobro. Vjerojatno se bolje razumiješ od mene u to ako si stručnjak po tom pitanju.
Samo, mogli su izmisliti neki pogodniji izraz za ovaj viseći most u Japanu.
Vidio sam ga na slici. Uopće ne visi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Eroo 2/8/2022, 15:27

zoro avenger wrote:Ajde dobro. Vjerojatno se bolje razumiješ od mene u to ako si stručnjak po tom pitanju.
Samo, mogli su izmisliti neki pogodniji izraz za ovaj viseći most u Japanu.
Vidio sam ga na slici. Uopće ne visi.
Visi.

Naš jezik (struke) ima svoje specifičnosti i nije pogodan za prevoditi nestručnim novinarima.
Eroo
Eroo

Posts : 78073
2016-07-22


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Guest 2/8/2022, 15:33

Eroo wrote:
zoro avenger wrote:Ajde dobro. Vjerojatno se bolje razumiješ od mene u to ako si stručnjak po tom pitanju.
Samo, mogli su izmisliti neki pogodniji izraz za ovaj viseći most u Japanu.
Vidio sam ga na slici. Uopće ne visi.
Visi.

Naš jezik (struke) ima svoje specifičnosti i nije pogodan za prevoditi nestručnim novinarima.
Kakogod.

Evo slike.
Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Untitl11
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Eroo 2/8/2022, 16:42

zoro avenger wrote:
Eroo wrote:
zoro avenger wrote:Ajde dobro. Vjerojatno se bolje razumiješ od mene u to ako si stručnjak po tom pitanju.
Samo, mogli su izmisliti neki pogodniji izraz za ovaj viseći most u Japanu.
Vidio sam ga na slici. Uopće ne visi.
Visi.

Naš jezik (struke) ima svoje specifičnosti i nije pogodan za prevoditi nestručnim novinarima.
Kakogod.

Evo slike.
Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Untitl11

Preko stubova su položeni kablovi (2 kom, oblik-parabola), na koje je vozna konstrukcija preko vertikala obješena.
Kod pelješkog mosta imamo segmente postupno("frei-for-bau")  ovješene o pilone (lepezasto!).
Eroo
Eroo

Posts : 78073
2016-07-22


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by dijagram 2/8/2022, 18:06

Eroo wrote:
zoro avenger wrote:
Eroo wrote:
zoro avenger wrote:Ajde dobro. Vjerojatno se bolje razumiješ od mene u to ako si stručnjak po tom pitanju.
Samo, mogli su izmisliti neki pogodniji izraz za ovaj viseći most u Japanu.
Vidio sam ga na slici. Uopće ne visi.
Visi.

Naš jezik (struke) ima svoje specifičnosti i nije pogodan za prevoditi nestručnim novinarima.
Kakogod.

Evo slike.
Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Untitl11

Preko stubova su položeni kablovi (2 kom, oblik-parabola), na koje je vozna konstrukcija preko vertikala obješena.
Kod pelješkog mosta imamo segmente postupno("frei-for-bau")  ovješene o pilone (lepezasto!).
Stupova, hrvatski je stup.

Na Peljeskom ...pseudolepeza :)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Eroo 2/8/2022, 23:31

dijagram wrote:
Eroo wrote:
zoro avenger wrote:
Eroo wrote:
zoro avenger wrote:Ajde dobro. Vjerojatno se bolje razumiješ od mene u to ako si stručnjak po tom pitanju.
Samo, mogli su izmisliti neki pogodniji izraz za ovaj viseći most u Japanu.
Vidio sam ga na slici. Uopće ne visi.
Visi.

Naš jezik (struke) ima svoje specifičnosti i nije pogodan za prevoditi nestručnim novinarima.
Kakogod.

Evo slike.
Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Untitl11

Preko stubova su položeni kablovi (2 kom, oblik-parabola), na koje je vozna konstrukcija preko vertikala obješena.
Kod pelješkog mosta imamo segmente postupno("frei-for-bau")  ovješene o pilone (lepezasto!).
Stupova, hrvatski je stup.

Na Peljeskom ...pseudolepeza :)
Hvala na ispravci, spoštovani mladi kolega.
Priznam, moja hrvaščina nije najbolja, vrijeme je učinilo svoje.
Slovenski bi, na primjer bilo: Čez stebra sta položena kabla itn...(sta= dva, dvojina!).
Množina bi bila: Čez stebre so položena kabla (dva kabla, inače kabli).

PS: Ne vem zakaj ne pišem kar v slovenščini, saj sta jezika menda enakopravna v EU. :clown
Eroo
Eroo

Posts : 78073
2016-07-22


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Eroo 2/8/2022, 23:36

https://www.livecamcroatia.com/hr/kamera/peljeski-most-gradiliste

S neosvjetljenim stuPovima po noći...dobra ideja, dobilo se na eleganciji.
Izgled kao u bajci.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78073
2016-07-22


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Eroo 7/8/2022, 09:32

Nije samo Pelješki most , ima  još dosta izgrađenih nekih  "sitnica", a neke se upravo grade.



_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78073
2016-07-22


Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by dijagram 7/8/2022, 13:12

Kadce kakav umjetnik napraviti serije fotografija i odrzati izlozbu u sarajevu.

Nek i muje vide most i more.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Uživo: Pelješki most, noćno izdanje - Page 4 Empty Re: Uživo: Pelješki most, noćno izdanje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum