ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by debotoijusto 29/6/2022, 19:49

Zamjenica predsjednika HDZ-a BiH Borjana Krišto bit će kandidatkinja ove stranke za hrvatskog člana Predsjedništva BiH na izborima koji će se održati najesen kada će joj najozbiljniji protukandidat biti Željko Komšić kojega su u tri navrata do sada na tu poziciju uglavnom birali Bošnjaci.

Neimenovani stranački dužnosnik potvrdio je u srijedu za Hinu kako je uže vodstvo stranke odlučilo kandidirati Krišto u utrci za državni vrh nakon što je, iznenađujuće, od toga odustao predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović.

"Krišto je kandidat. Odluka će se formalno sutra objaviti", rekao je dužnosnik HDZ-a BiH. Nekoliko medija u Mostaru također je navelo kako je Krišto kandidatkinja najveće hrvatske stranke u BiH.

Krišto je dugi niz godina u stranačkome vrhu, a do sada je bila predsjednica Federacije BiH, ministrica pravosuđa, a u posljednjem mandatu je u Zastupničkome domu Parlamenta BiH.


https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/veliko-iznenadenje-covic-odustao-od-izborne-utrke-za-clanicu-predsjednistva-bih-kandidirat-ce-se-borjana-kristo-15216358
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by debotoijusto 29/6/2022, 19:54

ne poznam ovu babu ... covic ide na listu dodika ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by RayMabus 29/6/2022, 19:55

Na kraju, osvrnula se i na probleme vezane za izborni proces u BiH te je poručila kako se izbori moraju održati i da Velika Britanija tu ima jasan stav.

"Podržavamo izborni proces. Izbori se moraju održati i nećemo da se mijenjaju ta pravila. Što se tiče istrajnosti, Velika Britanija ulaže nova sredstva u BiH. To su čiste investicije, podržavamo NATO koji daje potporu Oružanim snagama BiH. Zanima me da svi saveznici rade isto, da osiguraju da snage koje podržavaju demokratiju u BiH nadjačaju sve drugo", zaključila je šefica britanske diplomatije Liz Truss.

Truss: Vidimo miješanje Rusije i u BiH, moramo osigurati da demokratske snage nadjačaju sve drugo
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by RayMabus 29/6/2022, 19:58

U BiH je već u javni prostor puštena ideja o održavanju izbora bez obzira na izbornu reformu. To je učinio visoki predstavnik Christian Schmidt. I većina stranaka se slaže da do odgađanja izbora ne smije doći, piše klix.ba.

Klix.ba pak iz diplomatskih izvora saznaje da stanje na terenu i nije baš takvo. Za odgađanje izbora u slučaju nepostojanja dogovora o izbornom zakonu jasno i glasno su bile samo Hrvatska i Mađarska. 

Među državama koje su diskutirale u smjeru da je, bez obzira na pregovore neophodno održati izbore bili su Italija, Austrija, Belgija, Nizozemska, Njemačka i Švedska. Druge zemlje se tijekom rasprave u ponedjeljak uopće nisu izjašnjavale o ovoj temi.

Grlić Radman tvrdio je da većina EU članica podržava hrvatska stajališta oko izbora u BiH, no čini se da uopće nije tako
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by RayMabus 29/6/2022, 20:00

Dakle imamo Amerikance i Britance te cijelu EU osim Mađarske koja otvoreno podržava Komšića i radi protiv Hrvata u BiH.

OK.

Pošto im je izlika Čović eto sad će ova bit kandidat pa nek onda opet pričaju o Čoviću.

U prevodu izbilja im se jedan argument iz ruke pošto sad ne mogu vodit anti Čović kampanju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by debotoijusto 29/6/2022, 20:04

RayMabus wrote:Dakle imamo Amerikance i Britance te cijelu EU osim Mađarske koja otvoreno podržava Komšića i radi protiv Hrvata u BiH.

OK.

Pošto im je izlika Čović eto sad će ova bit kandidat pa nek onda opet pričaju o Čoviću.

U prevodu izbilja im se jedan argument iz ruke pošto sad ne mogu vodit anti Čović kampanju.

krivo postavljas stvari nitko ne radi protiv hrvata u BiH ( oni sami da no trenutno nebitno )
EU/USA gradi gradjansku drzavu a ova 3 entiteta ruse postignuto , stvari su tu jednostavne
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by RayMabus 29/6/2022, 20:05

Jok ne radi moj kurac.

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto 260px-Komsic_2010_Results_by_Municipality_in_Percentage.svgČović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto 260px-BiH_-_Udeo_Hrvata_po_opstinama_2013
Komšićevi rezultati po općinama 2010. (FBiH)
Udio Hrvata po općinama (popis 2013.)
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by RayMabus 29/6/2022, 20:06

debotoijusto wrote:
EU/USA gradi gradjansku drzavu 
Ti se šališ ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by RayMabus 29/6/2022, 20:08

debotoijusto wrote:

krivo postavljas stvari nitko ne radi protiv hrvata u BiH ( oni sami da no trenutno nebitno )
EU/USA gradi gradjansku drzavu a ova 3 entiteta ruse postignuto , stvari su tu jednostavne
Ti si nekakva šaljivđija jel ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by RayMabus 29/6/2022, 20:11

Znači ti si uvjeren da oni grade građansku državu jel ?

A moj uvjet je bio ili da se prilagode ti zakoni kako Hrvatskoj odgovara ili da se ograniči da netko može biti predsjednik više od dva puta kao šta je uostalom praksa i u Americi.

Znači Šmit može donit zakon da se izbori mogu održat a ne može ograničiti mandat na samo dva puta pri čemu njihov Komšić ne bi moga biti kandidran.




DRAGI PRIČAŠ S NEKIM TKO JE U RANGU LUCIFERA.

PRESTANI MISLIT DA SAM JA KRETEN.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by RayMabus 29/6/2022, 20:14

Izvoli financirati obranu Ukrajine s pet miljardi dolara mjesečno.

PREDSJEDNIK Ukrajine Volodimir Zelenskij mjesečni trošak obrane Ukrajine protiv ruske invazije procjenjuje na oko 5 milijardi američkih dolara.
-
https://www.index.hr/vijesti/clanak/zelenskij-obrana-ukrajine-mjesecno-kosta-5-milijardi-dolara/2376011.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by debotoijusto 29/6/2022, 20:20

RayMabus wrote:Znači ti si uvjeren da oni grade građansku državu jel ?

A moj uvjet je bio ili da se prilagode ti zakoni kako Hrvatskoj odgovara ili da se ograniči da netko može biti predsjednik više od dva puta kao šta je uostalom praksa i u Americi.

Znači Šmit može donit zakon da se izbori mogu održat a ne može ograničiti mandat na samo dva puta pri čemu njihov Komšić ne bi moga biti kandidran.




DRAGI PRIČAŠ S NEKIM TKO JE U RANGU LUCIFERA.

PRESTANI MISLIT DA SAM JA KRETEN.


nema tu vjerovanja , cinjenice
jedino ako rusi nekim cudom preuzmu primat bude tri drzave osuneceni troprsti i 500 000 izbjeglih u HR
ako treba jos 20g. do gradjanske drzave toliko i bude namjesnik imao krajnju rijec , zapadu je bitno da se ne puca sto neki krkani guze "svoje" je rok sluzbe

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by RayMabus 29/6/2022, 20:26

Ti s menom pričaš ko da sam ja kreten. Tako mi se obračaš.

U osnovi sam ja anđeoska hijerarhija.

Stavio sam ti kaluzulu a pošto već Amerikanci stalno pričaju o borbi protiv korupcije da neka ograniče mandat na dva mandata.

Mogu donit preko Šmita da se izbori mogu održat a ovo ne.

ZAMISLI.

Prije godinu dana san ovaj uvjet postavio i da neću preći preko toga i vidim li Komšića i četvrti put tamo da će Europa plivati u moru krvi.

Lijep pozdrav
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by RayMabus 29/6/2022, 20:36

Iščupat ću vas ko korov s ove planete jer upravo ta klauzula koju sam ja postavio prije godinu dana i rekao da je to najmanje ispod čega neću priječi i jest borba protiv korupcije ( ograničava se više od dva mandata dakle da netko vječno ide na tu fotelju ).

Izvuka san vaše laži na čistac jer možete doniti ovlasti da se izbori mogu održat a ovo ne tj nećete jer želite instalirat Komšića.

SAD STE MRTVI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by Hektorović 30/6/2022, 01:05

Greška sa Borjanom, mislim da se moglo progurati nekoga mlađega tko bi eventualno mogao preuzeti vodstvo nakon Čovića. Nekoga inspirativnog i karizmatičnog.


Borjana je odan kadar, no birokrat bez posebne popularnosti i u svome kraju (Livno).
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by RayMabus 30/6/2022, 01:06

Nije greška. Žena je. Ako je Komšić napadne optužit ćemo ga da je šovinista.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by Hektorović 30/6/2022, 01:08

RayMabus wrote:Nije greška. Žena je. Ako je Komšić napadne optužit ćemo ga da je šovinista.

Pa ona je već jednom izgubila od njega na izborima 2010. On se niti nije bavio s njom. 

Loša repriza.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by RayMabus 30/6/2022, 01:11

Nema veze.

Ja sam ti priložio dokaze da NATO centrala je već odlučila Komšića instalirati i četvrti put i da je njihova priča o borbi protiv korupcije laž jer da je to tako odma bi ograničili mandat na samo dva al u tom slučaju nema Komšića i Čović bi bio pobjednik dakle nije im u interesu da to naprave a onom Eskobaru su puna usta borbe protiv korupcije pa su u Bugarskoj instalirali svoju vladu.....koja im je sad pala.

Idemo dalje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by RayMabus 30/6/2022, 01:25

Obustavljamo bilo kakve pregovore sa strankom PP o formiranju nove vlade, izjavila je čelnica socijalista Kornelija Ninova

Njegova vladajuća stranka PP pokušava prikupiti većinu za novu vladu nakon što je njegovoj vladi prošli tjedan izglasano nepovjerenje, no analitičari su bili skeptični da će u tome uspjeti još i prije odluke socijalista.

Bugarski socijalisti zbog protjerivanja ruskih diplomata neće podržati novu vladu Kirila Petkova



Eskobar , američki izaslanik za Balkan tzv borac protiv korupcije a u osnovi korumpirani su svi oni koji nisu američki poslušnici dobio pedalu iz Bugarske.

Mislim da je CG sljedeća.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by Hektorović 30/6/2022, 01:31

RayMabus wrote:Nema veze.

Niti će biti neka velika zaintresiranost, niti velika izlaznost van partijske mašinerije.

Borjana je u tom pogledu promašaj. Nije u stanju dobiti niti izbore u Livnu.

Neki drugi kandidat mogao je imati stvarne simpatije naroda.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto Empty Re: Čović odustao od izborne utrke, za članicu Predsjedništva BiH kandidirat će se Borjana Krišto

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum