ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srpsko kupovanje oružja

Page 5 of 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by vuksadinare 10/4/2022, 15:32

....previse mi podcjenjujemo srbiju..ona moze lako otvoriti drugi front da olaksa rusiji...mi svemu tome pristupamo sa djecjom naivnoscu...previse se oslanjamo na brisel i nato...nabavljamo oruzje i nabavit cemo ga...ali da li smo danas spremni ratovati i da li znamo tko su nam protivnici koji bi nam mogli poparu svariti...da li su uopce plenki i zoki voditi drzavu u ratnom stanju..to se treba zapitati

vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by RayMabus 10/4/2022, 15:46

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:P. S sjećam se prije par mjeseci kako su sovak i Vuk i safet svršavali na kupovinu starog željeza, pa sam ja rekao da u hipoteskom sukobu recimo sa bosanskim muslimanima, njihovih par teamova sa protu tenkovskim projektilima bi sve to spalili a srbi koji već od prije su bili zainteresirani za dronove bi se rugali sa nama, "da šta ja znam da su oni bili u ratu a ja sam bio klinac" "da sam mrzitelj svega hrvatskog" lol


Scenarij, jako realan.

Bošnjaci na sljedečim izborima ne samo da izaberu Komšića, nego popune Dom Naroda sa Komšićima. Iz takve pozicije izglasaju ukidanje Županija/Kantona u Federaciji, zabrane simbole HVO, Hrvatska nacionalna obilježja, uvedu kurikulum u škole po kojima je HVO izvršitelj UZPa a Hrvatska agresor, pokrenu neke sudske procese protiv viđenijih privrednika i političara. Hrvati dižu pobunu i ponovno proglašavaju Herceg-Bosnu, pošto su ovi pogazili Washingtonski i Daytonski sporazum. Sarajevo kreće u oružanu odmazdu. Događa se teže sranje u nekom selu.

Što onda, upadamo sa kilometarskom kolonom M-84 i M-80 kako bi ojačali misiju EUFOR-a?
Scenarij 2

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 220px-Nostradamus_prophecies
RayMabus
RayMabus

Posts : 181998
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 10/4/2022, 16:03

MDMiridije wrote:
Hektorović wrote:

Gledaj što Ukri rade sa BTR-4 Ruskim tenkovima. Patrija je još mobilnija.

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Ukrainskii-btr-4-pytayutsya-pristroit-v-tailande-h0qgas6n-1636390621.t

Patriu ne proizvodimo nego sklapamo. Bez prethodnog dogovora sa Fincima ne smijemo niti jedno vozilo na svoju ruku proizvesti.

Patria ima ogranicenja kad je u pitanju kolicina opreme koju na nju mozes instalirati....postoje velike razlike kod vozila koja koriste tockove i koha koriste gusjenice ina kraju postoji razlika kod vozila s namjenom transporta phesastva i vozila koja se koriste u samij borbi.


I Finci nebi imali ništa protiv da sklepamo još.

Evo sa Izraelcima smo napravili novi upgrade.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/video-hrvatska-vojska-testirala-novo-mocno-naoruzanje-stizu-patrije-s-izraelskim-topom-8-sofisticiranih-stanica-instalirat-ce-u-dok-ing-u-i-dakovicu-9683932

Pripadnici Kopnene vojske ovih su dana završili testiranje prve daljinski upravljive oružane stanice kalibra 30 mm s integriranim protuoklopnim raketnim sustavom UT30MK2 izraelske tvrtke Ebit, koja je ugrađena na borbeno oklopno vozilo Patria Hrvatske vojske, doznaje Jutarnji list te prvi u Hrvatskoj objavljuje fotografije ove vatrene stanice instalirane na oklopnom vozilu HV-a.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by RayMabus 10/4/2022, 16:04

Članice Evropske unije prije dva dana zabranile su trgovinu oružjem s Rusijom u sklopu svog najnovijeg paketa sankcija protiv Kremlja. Ipak, takva odluka dolazi tek šest sedmica nakon početka ruske invazije.

Najnovija zabrana uvoza i izvoza oružja isključuje direktnu ili indirektnu nabavku, izvoz ili prodaju oružja, municije, opreme, vojnih vozila i rezervnih dijelova u Rusiju.

Zabrana se proteže i na druge usluge na vojnom tržištu, kao što su brokerske usluge i tehnička pomoć. Zabranjeno je i finansiranje vojnih aktivnosti sa Rusijom, putem grantova, zajmova, osiguranja ili garancija. To u velikoj mjeri odražava embargo na oružje iz 2014. godine, ali odbacuje klauzulu koja dozvoljava nastavak postojećih ugovora.

"Radi se o zatvaranju rupa kako bi se izbjeglo zaobilaženje već postojećih sankcija", rekao je jedan od diplomata.

Međutim, činjenica da su se ove rupe u zakonu nastavile čak i nakon što je Rusija napala Ukrajinu 24. februara riskira da osramoti lidere EU. Podsjetnik na postojanje rupa u zakonu dolazi i u nezgodnom trenutku, baš kada se NATO slaže da pojača isporuke oružja Ukrajini.

Novinarska istraga Disclosea, na primjer, pokazala je da je francusko ministarstvo odbrane prodalo Moskvi vojnu opremu u vrijednosti od 152 miliona eura između 2015. i 2020. godine. Prodata oprema uključivala je termalne kamere za tenkove i infracrvene senzore za borbene avione i helikoptere, pokazala je istraga. Istraga Europe je također pokazala da je EU nastavila isporučivati ​​oružje Rusiji uprkos embargu iz 2014. godine.

Ministarstvo je negiralo da je prekršilo sankcije, pošto je poštovalo ugovore koji su potpisani između Pariza i Moskve prije 2014. godine.

Ukrajinski ministar vanjskih poslova Dmytro Kuleba izrazio je ogorčenje što su neka ruska vozila u ratu koristila dijelove njemačke kompanije Bosch.

:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 181998
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by RayMabus 10/4/2022, 16:09

Nakon obavljenog testiranja vozilo Patria s ovom stanicom ide u Đuro Đaković u Slavonski Brod, gdje će se instalirati sva dodatna oprema. To će, prema riječima naših sugovornika, biti novi posao za ovu tvrtku koja je trenutno u velikim problemima, ali joj se i na ovaj način osiguravaju novi poslovi te dugoročna suradnja s izraelskim Elbitom. Prema njihovim očekivanjima, vozilo sa stanicom trebalo bi biti spremno za primopredaju Kopnenoj vojsci početkom veljače sljedeće godine. Ako sve prođe u redu, nakon toga se očekuje da po istom modelu bude integrirano i sljedećih sedam stanica.

Obuku za upravljanje vatrenim stanicama provodit će izraelski instruktori po sustavu “train the trainer”, dakle obučit će dio naših posada borbenih vozila, a oni će kasnije obučavati ostale naše posade. Ove stanice pridonijet će podizanju vatrene moći Gardijske motorizirane brigade, koja ovim dobiva dodatnu sposobnost vođenja protuoklopne borbe na daljinama do 4 km, što nam je zadano kao “NATO-ovska sposobnost”.

Naime, Hrvatska za ovaj sustav nabavlja i projektile dugog dometa Spike-LR, koji uništavaju oklop debljine 700 mm na udaljenosti od 4000 metara. Također probijaju tenkove opskrbljene reaktivnom protuoklopnom zaštitom. Do sada su Patrije bile naoružane samo spregnutom strojnicom u kalibru 7,62 mm te su ih mnogi u šali nazivali “oklopljenim autobusima”, praktički bez ikakve vatrene zaštite. Integracijom ove stanice Hrvatska vojska dobiva novo moćno borbeno oružje. Ono će biti raspoređeno u Gardijske brigade.

---

Dobro.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181998
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 10/4/2022, 16:10

MDMiridije wrote:
Hektorović wrote:Da je pameti, sad bi elegantno mogli sve M-84, M-80, BOV i slično trebali poslati u Ukrajinu, od Amera tražiti HIMARS kao nadoknadu i 40tak Abramsa sa Izraelskom aktivnom zaštitom.


Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 M1A1_Trophy_Technology_Demonstrator

Kao nadoknadu mozes mlrs dobiti klasicni m270....himars ti donirati bogami nece. Abrams isto mozes dobiti uskladistene verzije koje jesu bolje od m84 ali opet da bi ih osuvremenio i doveo na standard koji ima vrijednost na bojnom polju trebas opet ozbiljno potrositi. Dakle donacija na koju bi trebalo potrositi jedno 400-500 miliona.

Nisu nam dali Patriote, iako je Plenky sad pokušao ižicati, mislim kako bi mogli dobiti mali broj Abramsa M1A3 za jednu tenkovsku bojnu. Onda nekih 30-40tak milijuna dolara instalirati Izraelski Trophy APS.

https://taskandpurpose.com/military-tech/m1-abrams-active-protection-system/
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 10/4/2022, 16:15

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:P. S sjećam se prije par mjeseci kako su sovak i Vuk i safet svršavali na kupovinu starog željeza, pa sam ja rekao da u hipoteskom sukobu recimo sa bosanskim muslimanima, njihovih par teamova sa protu tenkovskim projektilima bi sve to spalili a srbi koji već od prije su bili zainteresirani za dronove bi se rugali sa nama, "da šta ja znam da su oni bili u ratu a ja sam bio klinac" "da sam mrzitelj svega hrvatskog" lol


Scenarij, jako realan.

Bošnjaci na sljedečim izborima ne samo da izaberu Komšića, nego popune Dom Naroda sa Komšićima. Iz takve pozicije izglasaju ukidanje Županija/Kantona u Federaciji, zabrane simbole HVO, Hrvatska nacionalna obilježja, uvedu kurikulum u škole po kojima je HVO izvršitelj UZPa a Hrvatska agresor, pokrenu neke sudske procese protiv viđenijih privrednika i političara. Hrvati dižu pobunu i ponovno proglašavaju Herceg-Bosnu, pošto su ovi pogazili Washingtonski i Daytonski sporazum. Sarajevo kreće u oružanu odmazdu. Događa se teže sranje u nekom selu.

Što onda, upadamo sa kilometarskom kolonom M-84 i M-80 kako bi ojačali misiju EUFOR-a?
par bošnjačkih teamova sa protu tenkovskim projektilima spale takvu kolonu.. i gotov rat defacto.

U tom scenariju dovoljno je po Bosanskim šumama par timova sa prošvecranim HJ-8 i Kornetima... Za izviđanje komercijalni DJI dronovi od 600 eura, i ode brigada...



m1-abrams-active-protection-system

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Slika214


Last edited by Hektorović on 10/4/2022, 16:16; edited 1 time in total
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Guest 10/4/2022, 16:15

Nece takvo nesto nitko pokloniti. Prodat ce ti stariji pa dizi upgrade. Dobre stvari koje osiguravaju miran san kostaju.

Protuoklop, u ozbiljnim brojevima u barem tri razlicita sustava, ozbiljan pzo dakle minimalno kratkof i srednjeg dometa, solidne zracne snage. Dobri sistemi detekcije...jebaza neka obrambena. Tj kostur...sve ostalo dodje ko bonus. Mi kostur nikada nismo imali...na dobrom smo putu. Sad cemo sve vidjeti uskoro.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by RayMabus 10/4/2022, 16:17

Neće Hrvatska upadat u BiH vojno osim ako nije nešto u sklopu NATOa.

Neke priče bi mogli i preskočit jer su glupe i trošenje vremena i energije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181998
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 10/4/2022, 16:18

MDMiridije wrote:Nece takvo nesto nitko pokloniti. Prodat ce ti stariji pa dizi upgrade. Dobre stvari koje osiguravaju miran san kostaju.

Protuoklop, u ozbiljnim brojevima u barem tri razlicita sustava, ozbiljan pzo dakle minimalno kratkof i srednjeg dometa, solidne zracne snage. Dobri sistemi detekcije...jebaza neka obrambena. Tj kostur...sve ostalo dodje ko bonus. Mi kostur nikada nismo imali...na dobrom smo putu. Sad cemo sve vidjeti uskoro.

Rafali i PzH 2000 su za sad jedine prave investicije.

Istovremeno postoji i uteg HRM, a sve što treba je obalna straža i mobilni AShM sustavi po otocima.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 10/4/2022, 16:19

RayMabus wrote:Neće Hrvatska upadat u BiH vojno osim ako nije nešto u sklopu NATOa.

Neke priče bi mogli i preskočit jer su glupe i trošenje vremena i energije.

U BiH je legalno prisustvo EUFORa, dakle snaga EU. Najveći kontingent su Austrijci, koji niti nisu NATO.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Guest 10/4/2022, 16:21

Ja nekako mislim da ce prije se dgoditi nabavka second hand 75 Leclerc tenkova. Od toga 50+ aktivno a ostalo rezerva i dijelovi. Uz avione vjerojatno mica kratkog dometa i norveski pzo.

Vrlo vjerojatno razvoj nekog domaceg drona lakog napadackog sto vec dvije firme pokusavaju napraviti. Moguce i kupovina paketa tezeg drona zajedno s naoruzanjem. Vrlo vjerojatno i artiljerijski radari + ozbiljniji paket excalibur granata za panzere + mlrs.

Mislim da cemo ovo vidjet u sljedecih godinu i po do dvije dana. Mooooozda Abrams umjesto Leclerca ali to su vec nijanse.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 10/4/2022, 16:23

Pošto se obnavlja proizvodnja PzH 2000, trebalo bi uzeti još najmanje 12.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 10/4/2022, 16:26

MDMiridije wrote:Ja nekako mislim da ce prije se dgoditi nabavka second hand 75 Leclerc tenkova. Od toga 50+ aktivno a ostalo rezerva i dijelovi. Uz avione vjerojatno mica kratkog dometa i norveski pzo.

Vrlo vjerojatno razvoj nekog domaceg drona lakog napadackog sto vec dvije firme pokusavaju napraviti. Moguce i kupovina paketa tezeg drona zajedno s naoruzanjem. Vrlo vjerojatno i artiljerijski radari + ozbiljniji paket excalibur granata za panzere + mlrs.

Mislim da cemo ovo vidjet u sljedecih godinu i po do dvije dana. Mooooozda Abrams umjesto Leclerca ali to su vec nijanse.

Pa Leclerc bi bio skvakako bolja opcija zbog manje težine i mobilnost, još da se nakači APS imali bi riješenje za sljedećih 30tak godina.

M-84 prosljediti Ukrajini.


Last edited by Hektorović on 10/4/2022, 16:31; edited 1 time in total
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Guest 10/4/2022, 16:31

Prije 10 godina smo mogli do Leoparda doci bez problema. Sad jedino do cega se moze doci da netko ima velike viskove je Abrams. Leclerc je moguc radi ekspanzije francuske vojne industrije gdje nude sustave ispod realne cijene striktno jer promatraju dugorocno. I dobijes tenk iz njihovih stockova koji je vrh.


Last edited by MDMiridije on 10/4/2022, 16:32; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by RayMabus 10/4/2022, 16:31

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Nece takvo nesto nitko pokloniti. Prodat ce ti stariji pa dizi upgrade. Dobre stvari koje osiguravaju miran san kostaju.

Protuoklop, u ozbiljnim brojevima u barem tri razlicita sustava, ozbiljan pzo dakle minimalno kratkof i srednjeg dometa, solidne zracne snage. Dobri sistemi detekcije...jebaza neka obrambena. Tj kostur...sve ostalo dodje ko bonus. Mi kostur nikada nismo imali...na dobrom smo putu. Sad cemo sve vidjeti uskoro.

Rafali i PzH 2000 su za sad jedine prave investicije.

Istovremeno postoji i uteg HRM, a sve što treba je obalna straža i mobilni AShM sustavi po otocima.
Uteg ? Zanimljiv opis.

Znači tko jebe more bitna je samo Bih ? Jel to ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 181998
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Guest 10/4/2022, 16:34

Hektorović wrote:
MDMiridije wrote:Nece takvo nesto nitko pokloniti. Prodat ce ti stariji pa dizi upgrade. Dobre stvari koje osiguravaju miran san kostaju.

Protuoklop, u ozbiljnim brojevima u barem tri razlicita sustava, ozbiljan pzo dakle minimalno kratkof i srednjeg dometa, solidne zracne snage. Dobri sistemi detekcije...jebaza neka obrambena. Tj kostur...sve ostalo dodje ko bonus. Mi kostur nikada nismo imali...na dobrom smo putu. Sad cemo sve vidjeti uskoro.

Rafali i PzH 2000 su za sad jedine prave investicije.

Istovremeno postoji i uteg HRM, a sve što treba je obalna straža i mobilni AShM sustavi po otocima.

Ne slazem se za hrm. To je bas nesto na cemu bih ja radio ozbiljnije negosto se radi. Neces imati razarace i nosace aviona ali neki.minimum svakako.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 10/4/2022, 16:37

RayMabus wrote:
Hektorović wrote:Istovremeno postoji i uteg HRM, a sve što treba je obalna straža i mobilni AShM sustavi po otocima.
Uteg ? Zanimljiv opis.

Znači tko jebe more bitna je samo Bih ? Jel to ?

Zašto se igrati ratne mornarice, protiv koga? To je skupa igra.

Kažem, dovoljna je obalna straža plus timovi sa mobilnim AShM. Evo vidimo kako Rusi nisu smjeli desant na Odesu, između ostalog zbog straha od AShM. 

Imamo otoke, svaki otok je kao nepotopivi razarač ili fregata ako staviš timove sa AShM i PZO. Tu su još i protubrodske rakete za Rafale.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by RayMabus 10/4/2022, 16:38

Jebeni Zlovenci nemaju dva metra obale pa su od Rusa na račun onog duga kupili brod samo da mogu ić u neke NATO ili EU misije po Mediteranu a onda meni vlaj iz Bosne kaže da je mornarica uteg a istovremeno se žali na slab utjecaj Hrvatske u svijetu.

Pa šta ćeš ti ima tu tjecaj jer kad je sastanak o mornarici onda nas nema jer je tvoje usrano selo u BiH prioritet.

Ma puši kurac.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181998
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Guest 10/4/2022, 16:42

Hrm treba vece brodove. Jedan brod s pzo raketama modernim radarima je pokretni rani sustav upozorenja. Uz mogucnost lansiranja dronova s istoga i raketa velikig dometa. To se ne smije zapostaviti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Hektorović 10/4/2022, 16:42

RayMabus wrote:Jebeni Zlovenci nemaju dva metra obale pa su od Rusa na račun onog duga kupili brod samo da mogu ić u neke NATO ili EU misije po Mediteranu a onda meni vlaj iz Bosne kaže da je mornarica uteg a istovremeno se žali na slab utjecaj Hrvatske u svijetu.

Pa šta ćeš ti ima tu tjecaj jer kad je sastanak o mornarici onda nas nema jer je tvoje usrano selo u BiH prioritet.

Ma puši kurac.

Ono je brod obalne straže. Rekoh, ostaviti obalnu stražu. Samo se ne igrati fregata, korveta i admiraliteta. 

Za desente dovoljna je flota Jadrolinije.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Srpsko kupovanje oružja  - Page 5 Empty Re: Srpsko kupovanje oružja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum