ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by vili40 12/3/2022, 20:52

srbi sjede na dvije ili tri stolice i to je jasno ko dan ali neki slabo vide da i Orban sjedi na barem dvije.On je isto teškom mukom osudio agresiju na Ukrajinu i pridružio se sankcijama ali oni su u EU i NATO-u pa nisu mogli drugačije kako su to napravili srbi.I zašto već dugo vremena šuruju sa vučićem i otvoreno podržavaju dodika,to nikom nije sumnjivo?Sve je to ruski pravac.I gle smijeha,plenki veli da je orban od njega saznao da je letjelica preletjela cijelu mađarsku i pala na zagreb...hahaha..koji je to lažljivi glumac,letjelica velika ko lovački avion preletjela cijelu mađarsku a predsjednik to sazna tek drugi dan onako u časkanju na pauzi.Ajd se ti onda pouzdaj u takvog saveznika.

vili40

Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by RayMabus 12/3/2022, 20:55

vili40 wrote:srbi sjede na dvije ili tri stolice i to je jasno ko dan ali neki slabo vide da i Orban sjedi na barem dvije.On je isto teškom mukom osudio agresiju na Ukrajinu i pridružio se sankcijama ali oni su u EU i NATO-u pa nisu mogli drugačije kako su to napravili srbi.I zašto već dugo vremena šuruju sa vučićem i otvoreno podržavaju dodika,to nikom nije sumnjivo?Sve je to ruski pravac.I gle smijeha,plenki veli da je orban od njega saznao da je letjelica preletjela cijelu mađarsku i pala na zagreb...hahaha..koji je to lažljivi glumac,letjelica velika ko lovački avion preletjela cijelu mađarsku a predsjednik to sazna tek drugi dan onako u časkanju na pauzi.Ajd se ti onda pouzdaj u takvog saveznika.
Pa ja to cilo vrime objašnajvan samo šta mnogi ne žele vidit očito.

Proda se pajdo za jeftiniju naftu i plin.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by vili40 12/3/2022, 21:21

Pronađena crna kutija. Brigadir: Pretpostavljamo da je letjelica nosila bombu
Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Bb64316f-e1fa-4e97-a72d-12973cfa0e6d

NAČELNIK Odjela Vojne policije GS-a OS-a RH Vlado Kovačević potvrdio je kako je poslijepodne iz olupine bespilotne letjelice izvučena crna kutija koja je djelomično oštećena, dodavši i da dio fragmenata upućuje na mogućnost da je letjelica nosila eksplozivnu napravu.
"Pristupili smo očevidnim radnjama, ali vrlo oprezno, kao da smo išli operirati oko. Imali smo ometače - električni kabel neposredno u blizini, veliko stablo čiji su korijeni bili duboko u zemlji paralelno uz letjelicu, a osim toga, bila je i pretpostavka da može biti eksplozivna naprava još uvijek u trupu letjelice. Najbitnije je - izvukli smo i došli do sigurnosne kutije, tzv. crne kutije", rekao je brigadir Kovačević u Dnevniku HRT-a.

Upitan u kakvom je stanju crna kutija, Kovačević je rekao da postoje djelomična manja oštećenja. Crna kutija bi trebala dati podatke o letu i radu raketnog motora. Kovačević je rekao kako za sada ne može reći tko je vlasnik drona, odakle je došao ili koja mu je bila misija. "Nakon vještačenja ćemo imati podatke, ovo sada bi bile samo pretpostavke", rekao je.

"Pretpostavljamo da je letjelica nosila eksplozivnu napravu"

"Današnjim razgovorom možemo pretpostavljati da se radi o eksplozivnoj napravi koju je nosila letjelica, jedan dio fragmenata ukazuje na to, ali još nismo sigurni u kojem to smjeru ide, sve ćemo to tek vidjeti", naveo je Kovačević, pojasnivši kako se, kada je letjelica špijunske ili obavještajne namjene, eksploziv ne koristi, pa je stoga, po svemu sudeći, letjelica bila s drugom namjenom, a ne obavještajnom, kako se do sada mislilo. 
"Georadar je danas napravio snimku i kroz snimku ćemo dobiti konačne podatke", rekao je. 

Čitanje crne kutije

Čitanjem kutije bavit će se, kaže, vojni stručnjaci iz zrakoplovstva, uključit će se i stručnjaci s Fakulteta strojarstva, znanstvenici, a nije isključena suradnja ni s partnerskim zemljama koje imaju iskustvo u tome.
"Za sada smo sami na terenu - tu su Županijsko državno odvjetništvo, ovlašteni djelatnici Ministarstva obrane i Ministarstva unutarnjih poslova, vojne policije i drugih postrojbi HV-a", ustvrdio je Kovačević. 

O evakuaciji studenata iz paviljona koji je najbliži mjestu pada letjelice

Danas je evakuiran jedan paviljon studentskog doma. Kovačević tvrdi da je studentski dom "Stjepan Radić" siguran.
"Danas smo dali težište na sigurnosti, izvadili smo sigurnosnu kutiju, postoje još određene sigurnosne zapreke koje možemo očekivati, iako je to samo pretpostavka. Što se tiče osiguranja studentskog doma, on je siguran, južni dio je evakuiran i za sada će ostati na tome", zaključio je brigadir Vlado Kovačević.
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by T. 12/3/2022, 21:27

vuksadinare wrote:
T. wrote:
vuksadinare wrote:kakve supcine...
Mađari su očito procijenili da im letjelica ne predstavlja opasnost i nisu poduzeli ništa...
Mađari nisu krivi što smo se doveli u situaciju da nismo u stanju braniti svoj zračni prostor...
Mađari nisu u obvezi braniti naš zračni prostor...
Za sve ostalo obratiti se hdz-u...
..mogli su javiti ali nisu...dakle nisu nam zeljeli dobro
Šta će javit, da je u njihovom zračnom prostoru letjelica? Kakve to ima veze s nama?
A naši radari su je (barem po priči) uhvatili još u mađarskom zračnom prostoru...

_________________
Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 60810
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by RayMabus 12/3/2022, 21:43

George Soros također želi poslati oružje u Ukrajinu

György Soros bi prevozio borbene avione u rat u Ukrajini. Burzovni špekulant je na portalu pod nazivom Project Syndicate tvrdio da bi raspoređivanje MiG-ova moglo okončati oružani sukob koji je opisao kao Treći svjetski rat. Poput milijardera, mađarska ljevica se bavi agresivnom ratnom propagandom, čak i prije izbijanja borbi započeli su svoju kampanju kako bi povećali šanse da Mađarska uđe u sukob.

George Soros očekuje promjenu u prometu oružja u Ukrajini. Američki milijarder je na portalu nazvanom Project Syndicate koji se koristio kao oglasna ploča rekao da upravo sada pokušava uvući lovce MiG u rat jer se ukrajinski piloti mogu nositi s tim avionima. Prema burzovnom špekulantu, osim kontinuirane opskrbe oružjem iz SAD-a i EU-a, raspoređivanje MiG-ova moglo bi odrediti ishod sukoba. U pisanju militarističkog tona, Soros kao činjenicu navodi da je trenutno III. svjetski rat traje.

Zanimljivo je da, iako je ranije objavljeno da se u Ukrajinu iz zapadne Europe otpremaju deseci borbenih zrakoplova, ta je mogućnost vjerojatno isključena zbog opasnosti od eskalacije rata.

Ranije je potrebu za prijenosom oružja spominjalo nekoliko lijevih političara, uključujući Pétera Márki-Zaya, premijerskog kandidata Dugine koalicije. Kada je vlada jasno dala do znanja da pošiljke oružja ne mogu ući u susjednu zonu sukoba u zemlji, kandidat s lijeve strane pokušao je stvoriti pomutnju širenjem lažnih vijesti: tvrdio je da je Mađarska mađarskim vojnim zrakoplovom poslala vojnu opremu u Ukrajinu.

Ratno-borbena kampanja ljevice odvijala se tjednima prije ruskog napada, a nekoliko istaknutih članova koalicije Gyurcsány govorilo je o mogućoj vojnoj pomoći Mađarske i prije izbijanja borbi.

Primjerice, András Fekete-Győr, bivši predsjednik Momentuma, smatrao je da osim humanitarne službe u Ukrajinu treba slati i oružje.

Serijski “zagovarački” aktivisti priznaju sami sebi da se bore za političke ciljeve
Mreža kontrolira strane dopisnike, neke od mađarskih medija, ali i vrši pritisak na vladu putem veleposlanstava.

Ferenc Juhász, bivši ministar obrane Ferenca Gyurcsánya, također je nekoliko dana prije sukoba govorio o oružanom sukobu kao praktički izvjesnom, uzburkavši tako javno mnijenje.

Pitao je vladu zašto ne daje mađarsko streljivo Ukrajini da puca na ruske vojnike.

"Osnovno pitanje je zašto ne dajemo streljivo u datom slučaju, jer sada u principu imamo tvornicu streljiva, imamo tvornicu oružja u vezi s razvojem oružanih snaga", objavila je ATV u vijestima dan 22. veljače. Juhász, koji je dopredsjednik MSZP-a od 2007. godine, također je rekao da mađarska vlada neće slati oružje u Ukrajinu jer, prema njegovim riječima, Viktor Orbán nije želio da se Putinovi vojnici gađaju mađarskim oružjem i streljivom. To je otprilike poanta priče, i zato ne daje vojnu opremu.

Europski zastupnik Demokratske koalicije Sándor Rónai rekao je u jutarnjoj emisiji ATV-a o nedostatku mađarske vojne pomoći: Dodao je: prema njegovim riječima, to ne bi ugrozilo Mađare Zakarpatja. Vrijedi podsjetiti da je Mark-Zay također huškao protiv potonjeg.

Naglasio je da su Mađari u Zakarpatju prijatelji s Rusijom i da su naši sunarodnjaci s druge strane granice bježeći od rata morali doći glasati za Fidesz.

https://magyarnemzet.hu/kulfold/2022/03/soros-gyorgy-is-fegyvereket-akar-kuldeni-ukrajnaba
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by RayMabus 12/3/2022, 21:46

Pitao je vladu zašto ne daje mađarsko streljivo Ukrajini da puca na ruske vojnike.

"Osnovno pitanje je zašto ne dajemo streljivo u datom slučaju, jer sada u principu imamo tvornicu streljiva, imamo tvornicu oružja u vezi s razvojem oružanih snaga", objavila je ATV u vijestima dan 22. veljače. Juhász, koji je dopredsjednik MSZP-a od 2007. godine, također je rekao da mađarska vlada neće slati oružje u Ukrajinu jer, prema njegovim riječima, Viktor Orbán nije želio da se Putinovi vojnici gađaju mađarskim oružjem i streljivom. To je otprilike poanta priče, i zato ne daje vojnu opremu.
-
A nemoj ti. Onda ću ti ja poslat ruske bombardere da ti cijelu Mađarsku poravnaju sa zemljom.

DA NI KAMEN NA KAMENU NE OSTANE.

Vi ste sljedeći nakon Ukrajine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by RayMabus 12/3/2022, 21:52

On se ponaša ko Đingis Kan. Ko i drugi osvajači iz tog smjera uključujući i pretke Mađara u 9/10 stoljeću.

Ti si mu iduća meta jer si nizina i presječi će Europu na pola.

KRETENU MAĐARSKI. CIGANE JEDAN.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by RayMabus 12/3/2022, 22:10

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 B_220312115
Sirijski dobrovoljci održali vojni skup i podržali Putina
-
Između ostalog, tokom sastanka ministar odbrane Rusije Sergej Šojgu predložio je Putinu kako bi Rusija trebala razmotriti odluku o slanju stranih dobrovoljaca u Ukrajini te je naglasio kako su predstavnici Donjecka i Luganska do sada zaprimili 16.000 zahtjeva od dobrovoljaca koji uglavnom dolaze s područja Bliskog istoka.
-
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/vojnici-iz-sirije-spremaju-se-za-odlazak-na-ratista-u-ukrajini-rusija-je-u-nasim-srcima/220312115
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by vuksadinare 12/3/2022, 22:10

T. wrote:
vuksadinare wrote:
T. wrote:
Mađari su očito procijenili da im letjelica ne predstavlja opasnost i nisu poduzeli ništa...
Mađari nisu krivi što smo se doveli u situaciju da nismo u stanju braniti svoj zračni prostor...
Mađari nisu u obvezi braniti naš zračni prostor...
Za sve ostalo obratiti se hdz-u...
..mogli su javiti ali nisu...dakle nisu nam zeljeli dobro
Šta će javit, da je u njihovom zračnom prostoru letjelica? Kakve to ima veze s nama?
A naši radari su je (barem po priči) uhvatili još u mađarskom zračnom prostoru...
...ok..sandore..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by vuksadinare 12/3/2022, 22:12

...doci ce ti turisti..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by RayMabus 12/3/2022, 22:39

Ovi Orban je idiot. Ili druga teorija je da čeka izbore koji su za tri tjedna a do tada se ne želi talasati, dakle neka ja prvo dobijem izbore pa ćemo onda lako dalje.

On priča o tome kako je mađarska manjina u Ukrajini ok s Rusima a ovi kolju, pale, ubijaju civile, šalju Čečene i Arape u pohod.....

Teški debil taj Orban i ta njegova stranka.

Pa zbroji dva i dva.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by abraham 13/3/2022, 06:57

Madarsku i Rumunjsku iskljuciti iz svih NATO aktivnosti, danas, odmah.... Kockice padaju na mjesto. Ojacati OS DNRH... Otic na misu danas, ispovjedtiti se i to je to.....Kila mozga

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by RayMabus 13/3/2022, 13:25

abraham wrote:Madarsku i Rumunjsku iskljuciti iz svih NATO aktivnosti, danas, odmah.... Kockice padaju na mjesto. Ojacati OS DNRH... Otic na misu danas, ispovjedtiti se i to je to.....Kila mozga
Rumunjska je bar poslala neko oružje a Orban ne dopušta niti da drugi preko njega šalju oružje u Ukrajinu.

Države koje su poslale vojnu pomoć Ukrajini :

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 1280px-Countries_supplying_weapons_to_Ukraine_during_the_2022_Russian_invasion.svg
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by RayMabus 13/3/2022, 13:41

RUSKE snage pokrenule su raketni napad na veliki ukrajinski vojni objekt u blizini poljske granice, što je napad na do sada najzapadniju metu u ratu, a sirene za zračni napad ponovno su probudile stanovnike glavnog grada Kijeva iz kojeg je ukrajinski predsjednik najavio borbu do smrti.

Podsjetimo, najmanje 35 ljudi je ubijeno, a 134 osobe su ozlijeđene u ruskom raketnom napadu na vojnu bazu za obuku u zapadnoj Ukrajini. "Okupatori su pokrenuli zračni napad na Međunarodni centar za održavanje mira i sigurnosti u Javorivu", navodi se u priopćenju regionalne vojne uprave Lavova. 

Poligon od 360 četvornih kilometara, udaljen manje od 25 km od poljske granice, jedan je od najvećih u Ukrajini i najveći u zapadnom dijelu zemlje. Ukrajina tamo održava većinu svojih vježbi sa zemljama NATO-a.

Gradonačelnik drugog grada u zapadnoj Ukrajini, Ivano-Frankivska, rekao je da su ruske snage također nastavile napadati njegovu zračnu luku. Nema izvješća o žrtvama. Glasnogovornik ruskog ministarstva obrane Igor Konašenkov ustvrdio je u nedjelju da su ruske snage do sada uništile 3687 ukrajinskih vojnih infrastrukturnih objekata.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/rusija-je-danas-raketirala-bazu-koja-se-nalazi-24-kilometra-od-natoa/2346961.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d
Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 250px-Yavoriv_Raion_2020.svg

https://en.wikipedia.org/wiki/Yavoriv
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by RayMabus 13/3/2022, 13:44

Sve više stvari upućuje na to da je Orban taj s kojim se Putin dogovorio oko komadanja Ukrajine.

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Viktor-orban-harta-map

Nije Putin ušao u ovo a da nema skrivenu kartu.

Orban je ta karta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by RayMabus 13/3/2022, 13:54

Sad je jasno tko je krtica u NATOu.

Jučer Tu 95 bombardirali zapad Ukrajine a danas rakete  vojarnu uz samu Poljsku granicu a ovi niti da kaže eto ovo je preblizu meni a ja sam plato pa eto kao odgovor Putinu neka može i preko mene bar stizat oružje u Ukrajinu pa makar ono obrambeno ( municija , Javelini, Stingeri i tako to ).

Šuti.

Očito je dogovor bio prešutni između njega i Putina da se podjeli Ukrajina a kad mu čitaš novine ( nemzet, novine od Orbana ), i dalje napada Soroša i ljevicu dakle potpuno ista demagogija kao i Putin i Dugin i Kiril u Rusiji.

Tu smo znači.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by vili40 13/3/2022, 16:10

Selak Banožiću: Čovječe, ustabili se. Siguran sam da nisu nađeni dijelovi aviobombe
LEGENDARNI pilot Hrvatskog ratnog zrakoplovstva, umirovljeni brigadir Ivan Selak, komentirao je za N1 Televiziju izjavu ministra obrane Marija Banožića da su u bespilotnoj letjelici koja je u noći na petak pala u Zagrebu pronađeni fragmenti aviobombe. 

Je li moguće da su u letjelici nađeni ostaci aviobombe?

Pokušat ću objasniti. Siguran sam da nisu pronađeni, skoro sam siguran da nisu pronađeni fragmenti aviobombe. Dakle, fragmenti aviobombe, ne vjerujem da postoje. Fragmenti eksploziva i fragmenti ostatka eksplozije postoje. Zašto? Radi se o letjelici koja je izviđački dron iz 80-ih godina prošlog stoljeća. Ta letjelica posjeduje ono što je posjedovao i avion na kojem sam ja letio.
Postoji eksploziv koji će uništiti one podatke koje ja ne želim da moj protivnik vidi ako ta letjelica nekontrolirano padne na neki teritorij. Taj eksploziv se ne aktivira ako letjelica kontrolirano pada. Ona kontrolirano pada, padobrani su otvoreni, ona lagano pada na zemlju. Ovo je bio nekontrolirani pad, padobrani se nisu stigli otvoriti, doslovno su se raspršili, odvojili i ona je velikom brzinom pala na zemlju. Identičan takav sustav posjeduje MIG-21 na kojem sam ja letio.
Taj sustav je služio za presretanje u zraku, dobivao je podatke od časnika sa zemlje, kodirane podatke koji su se prikazivale na instrumentima u kabini. U slučaju da si pogođen iznad neprijateljskog teritorija, da moraš iz nekog razloga napustiti zrakoplov, prije katapultiranja, s desne je strane bio prekidač s crvenim osiguranjem kojim se moglo uništiti šifrirani link. Link bi se uništio i sam, ali da bi bio siguran si prije katapultiranja to trebao uništiti. To je priča iz Drugog svjetskog rata s njemačkom podmornicom nasred oceana kad je netko zaboravio uništiti Enigmu, uređaj za šifriranje podataka.

Nema govora da su našli bombu u letjelici?

Da budem jasan, ja ne vidim koja bi to budala stavila u ovu letjelicu bombu. Ukoliko, da razjasnimo, iz ove letjelice izvadite opremu za izviđanje, detekciju, ometanje, za bilo što, umjesto nje vi možete staviti toliko tešku količinu eksploziva. A da bi neki kreten sad tu stavljao avijacijsku bombu… Vi možete, teoretski, staviti eksploziv, ali da je on bio unutra zaista… Danas ne bi bilo pola krila studentskog doma u onoj ulici.

Ministar je rekao da su nađeni dijelovi eksploziva i aviobombe?

Već sam rekao, nije ministar taj koji treba znati koji je kalibar topa na mom avionu. Nije on taj koji treba znati koja je početna brzina ispaljene granate iz tenka. Ali ministar oko sebe treba imati ekipu koja to zna, a ne da on prvi dan izjavljuje, nakon što je letjelica pala nekoliko desetaka metara od studentskog doma, da je to bezopasno i ne predstavlja prijetnju.
Na svu sreću, jučer ga je demantirao premijer i rekao da je to izrazita prijetnja. Svaka čast! A danas, teći dan nakon pada, ministar govori da je unutra bila, čak i fragmenti, aviobombe. Dakle, prije 36 sati si rekao da to nije prijetnja, jučer je tvoj šef rekao da je prijetnja. I danas… Jel’ rekao da je bila ili da nije? Pa daj čovječe, ustabili se, radi taj posao ili, ne želim sad glumiti ono što govori predsjednik Milanović.

Nađena je crna kutija. Tko je mogao lansirati letjelicu?

Nije uopće u pitanju tko je lansirao. Za mene je problem zašto je ta letjelica prošla kroz NATO integrirani sustav zračnog prostora iznad NATO zemlja. Letjelica dugačka 14,3 metra, veličine borbenog zrakoplova je prošla. Zamislite ruski KH-22 do KH-90. Projektili, bespilotne letjelice naoružane eksplozivnom su u pravilu duplo kraće od ovog projektila. Što bi nam ti koji su duplo manjeg odraza učinili? Kakva je to zaštita zračnog prostora iznad NATO zemalja?
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by T. 13/3/2022, 17:10

vili40 wrote:

Nije uopće u pitanju tko je lansirao. Za mene je problem zašto je ta letjelica prošla kroz NATO integrirani sustav zračnog prostora iznad NATO zemlja. Letjelica dugačka 14,3 metra, veličine borbenog zrakoplova je prošla. Zamislite ruski KH-22 do KH-90. Projektili, bespilotne letjelice naoružane eksplozivnom su u pravilu duplo kraće od ovog projektila. Što bi nam ti koji su duplo manjeg odraza učinili? Kakva je to zaštita zračnog prostora iznad NATO zemalja?

To je pitanje svih pitanja u kojem je ujedno sadržan i dio odgovora...
'Uzdaj se u se i u svoje kljuse'...
Kakav nato kakvi bakrači...
Nato se sastoji od pojedinih država članica koje prvenstveno gledaju svoj interes a ne interes nato-a...
Povećati vojni proračun i baciti naglasak na sve vrste pzo-a...
Neće nam nitko pomoć ako si nećemo sami...

_________________
Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 60810
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by RayMabus 13/3/2022, 18:14

Péter Szijjártó: Napad u blizini Lavova naglašava rizik od prijenosa oružja 

Raketni napadi u blizini Lavova ističu važnost ranije odluke mađarske vlade da ne dopusti prijenos smrtonosnog oružja u Mađarsku preko Ukrajine, rekao je ministar vanjskih i vanjskih poslova na Facebooku u nedjelju.

U svojoj video prezentaciji uživo Péter Szijjártó je naglasio da je Mađarska, unatoč svim pritiscima, inzistirala na zabrani isporuke oružja sa svog teritorija u Ukrajinu.

Naglasio je kako ratna djela na području Ukrajine postaju sve ozbiljnija, sve više se pomiču prema zapadu.

Nedavni raketni napad nekoliko desetaka kilometara od Poljske, a vojni stručnjaci kažu da bi jedna od demonstracija tih napada mogla biti da Rusi žele uništiti pošiljke oružja koje Ukrajina prima sa zapada.

Pojasnio je šef ministarstva.

Izjavio je

ruska neprijateljstva jasno pokazuju ozbiljne rizike koje bi ove pošiljke oružja predstavljale za Mađarsku i za zakarpatsku regiju Ukrajine u kojoj žive Mađari.

Péter Szijjártó je također izvijestio da je telefonom razgovarao s Istvánom Íjgyártóom, mađarskim veleposlanikom u Ukrajini, koji je privremeno boravio u Lavovu, koji je rekao da unatoč prethodnom zračnom napadu u gradu vlada mir.

Ministar je rekao da će mađarsko veleposlanstvo ostati u Lavovu kako bi se pružila pomoć Mađarima u nevolji i omogućio dijalog na visokoj razini.

Bombardiranje u Lavovu: Moskva uzvraća svim zapadnim pošiljkama oružja
Ovo je bila najbliža borbena operacija mađarskoj granici u rusko-ukrajinskom sukobu.

Peter Szijjártó je istaknuo da manje od deset država članica EU sada ima veleposlanstva u Ukrajini.

Stoga su oni koji su skloni tako glasno raspravljati da su prijatelji Ukrajine sve brže napuštali Ukrajinu i nisu zadržali svoju zastupljenost kao veleposlanici.

https://magyarnemzet.hu/belfold/2022/03/szijjarto-peter-a-lviv-melletti-tamadas-kiemeli-a-fegyverszallitas-kockazatait-video
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by Painkiller 13/3/2022, 19:30

Kakve nevjerojatne gluposti oko ovoga...
Ne znaš tko je glup a tko je gluplji.

Prije komentara barem proučiti kako uopće funkcionira radar ...

Očekivao bih da će na državnim televizijama kako komentatore pozvati nekoga iz HRZ ili PZO, a ne seljačine.

A s obzirom na specifičnan oblik voljene nam kifle, ako želimo radarima pokriti cjelokupnu teritoriju lijepe naše, iz tehničkih razloga je nemoguće da ne vidimo ogromne dijelove susjednih zemalja!
Bilo da je riječ o "novim" ili "starim" tehnologijama, princip rada je isti.
A i za očekivati je da otkriješ prijetnju prije nego što dođe do tvoje zemlje.

Dakle, i naši su mogli vidjeti cijelu (ili skoro cijelu) putanju iznad Mađarske, i Mađari to znaju, ....

O o tome što se moglo tu poduzeti, najbolje i dalje pitati one koji nemaju pojma o tome i onda pisati o tome danima.

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 171
2014-04-27


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by mentalitet 13/3/2022, 20:29

vili40 wrote:i mađari i NATO pratili putanju leta,priznali i sami i sad:
1.nisu to đubre ni pokušali srušiti
2.nisu čak ni obavijestili hrvatsku stranu da im stiže pošiljka nego mađari ispratili do granice a vi tamo preko se nadajte najboljemu
3.mađari su govna u koja ne možeš imati povjerenja nego ona uzdaj se use i u svoje kljuse


Ohoho vidim velike pomake na forumu i tii sii doshao pameti.Samo onaj glupi vuk nece niksda jer mu fali pola mozga.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5213
2020-07-05


Back to top Go down

Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..' - Page 3 Empty Re: Madjari priznali:'Brigo moja prijedji na drugoga..'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum