ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 00:30

Predsjednik Republike Turske Redžep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdogan) izjavio je kako se televizijske serije proizvedene u Turskoj danas izvoze u gotovo 150 zemalja svijeta, te kako je njegova zemlja nakon Sjedinjenih Američkih Država (SAD) drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu, javlja Anadolu Agency (AA).
Erdoan je prisustvovao svečanosti u Ankari na kojoj su dodijeljene nagrade za kulturu i umjetnost, a tokom obraćanja govorio o značaju kulture i umjetnosti.
-

Granica onoga što ljudski um i srce mogu proizvesti je preširoka


Naši ciljevi za 2023., kada obilježavamo 100. godišnjicu osnivanja naše Republike, sastoje se uglavnom od elemenata razvoja. Nadam se da će obrazovanje i kultura biti glavni elementi naše vizije za 2053. godinu - kazao je Erdoan.
Govoreći o činjenici da je danas postignut značajan tehnološki napredak u svijetu, Erdoan je kazao kako kompjuteri danas posjeduju neophodne softvere u kojima se mogu napisati romani, zabilježiti fotografije, komponovati muzika, ali da to nikada ne može biti nalik umjetničkom djelu koje stvara čovjek.
Prema riječima Erdoana, granica onoga što ljudski um i srce mogu proizvesti je preširoka, duboka i velika da bi se mogla izraziti postojećim i poznatim mjerama.
- Bog je učinio čovjeka superiornim u odnosu na sva druga stvorenja. Ne postoji drugo stvorenje koje se može usporediti u smislu ljudske inteligencije i sposobnosti - rekao je Erdoan.


Turske televizijske serije se izvoze u gotovo 150 zemalja


Istakao je kako vjeruje da, "koliko god tehnologija napredovala, ona neće premašiti dubinu, spretnost, ljubaznost, dobrotu, pristojnost koju ljudi otkrivaju kroz kulturna i umjetnička djela". Govoreći o postignućima Turske u oblasti kinematografije, Erdoan je kazao kako su televizijske serije jedna od kulturnih aktivnosti kojom Turska tiho ulazi u domove milijarde ljudi diljem svijeta.
Kazao je kako su turski televizijski kanali u prošlosti bili pod okupacijom stranih serija, od kojih je svaka dolazila sa kulturno-umjetničkom ideologijom zemlje u kojoj je proizvedena.
- Sada se televizijske serije proizvedene u Turskoj, koje govore o vlastitoj povijesti Turske, izvoze u gotovo 150 zemalja - rekao je Erdoan, podsjećajući da je „Turska nakon SAD-a zemlja koja izvozi najviše TV serija u svijetu“.​​​​​​​
Dobitnici nagrada u oblasti kulture i umjetnosti u Turskoj su: Teoman Durali (nauka i i kultura), İdil Biret (muzika), Alev Ebuzija (vizualne umjetnosti), Đunejt Arkin (Cuneyt, kinematografija), Gurbuz Azak (književnost), Etem Caliskan (kaligrafija), Ibrahim Manav (izdavaštvo), Kemal Tahir (Nagrada za životno djelo).
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 00:33

Ovo Erdogan namjerno sad podjebava Talijane. :D
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 00:46

Turska želi ukinuti talijanski jezik na Balkanu

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Lastpo10 by RayMabus Mon 29 Nov - 19:55

Turska svoju TV produkciju besplatno emitira na Balkanu na štetu talijanskih audiovizualnih proizvoda, zbog čega je podtajnica za kulturu Lucia Borgonzoni dala prijedlog da se naši filmovi i TV serije ponovo pokrenu u svijetu.

https://www.ilgiornale.it/news/politica/turchia-vuole-cancellare-luso-dellitaliano-nei-balcani-1992428.html


Enlarge this image Click to see fullsize
Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Borgonzoni-dimissioni-senato-3

Turska želi ukinuti talijanski jezik na Balkanu

Talijanski jezik jedan je od temeljnih elemenata našeg identiteta i predstavlja ne samo komunikacijsko sredstvo već i alat za širenje talijanskog duha u svijetu. Slika nacije i naroda zapravo prelazi iz njegove sposobnosti da svoje tradicije, običaje i navike izvozi u inozemstvo kroz djelovanje kulturnog utjecaja koji prije svega prolazi kroz knjige, filmove i TV serije. Hollywood je najbolji primjer, a Sjedinjene Države su posljednjih desetljeća kroz svoje filmske produkcije širile stil života, modu, navike i komercijalne proizvode. No, to nije samo kulturni diskurs nego i geopolitički i utjecajan jer su masovni mediji i filmovi alati za stvaranje pozitivne slike naroda i nacije te stvaranje empatije i bliskosti s udaljenim zemljama. Zbog toga je potrebno da Italija potakne i organizira svoje audiovizualne aktivnosti u svijetu, a posebno u Europi.

Dok se 29. studenog u nazočnosti predsjednika Republike Sergia Mattarelle obilježavaju "Opće stanje talijanskog jezika i stvaralaštva u svijetu", na područjima i područjima gdje je Italija kroz povijest imala snažan kulturni utjecaj kao što je Balkan, danas su majstori raditi turske produkcije. Naime, Turska je nekoliko godina krenula s politikom koja predviđa besplatan prijenos cjelokupnih TV serija u lokalne medije s ciljem stvaranja nove potražnje javnosti; kasnije, jednom ovisan i osvojio gledatelje, počinje naplaćivati ​​sadržaj, da bi nastavio s administracijom nastavaka.

Situacija koja riskira posljedice po Italiju i s kulturnog i geopolitičkog stajališta, favorizirajući turski utjecaj u zemljama poput Albanije, koja nam je oduvijek bila bliska iu gospodarskom i trgovačkom području. Kako se to ne bi dogodilo, potrebno je obnoviti audiovizualnu prisutnost na područjima koja su u prošlosti privilegirala i smatrala naš filmski i televizijski proizvod „lokalnim“. To vrijedi ne samo za područje Balkana već i za Južnu Ameriku (posebno Argentinu i Brazil) gdje su naši filmovi puni kina, naše drame su se emitirale na lokalnim TV-ima, a talijanski zabavni programi su se uvijek pratili sa strašću, nije slučajno da su mnogi naše zvijezde bile su voljene u tim mjestima koliko i u Italiji.

Gubitak prostora za talijanske audiovizualne proizvode također predstavlja ograničenje za širenje talijanskog jezika (budući da su filmovi i TV serije titlovani), smanjujući mogućnost govora i poznavanja u svijetu. Iz tog razloga, podtajnica za kulturu Lucia Borgonzoni pokrenula je konkretan prijedlog s ciljem ponovnog pokretanja našeg audiovizualnog u svijetu: „mogući izlaz mogao bi biti stvaranje paketa talijanskih audiovizualnih proizvoda: filmova, igranih, događanja, dokumentarnih filmova i zabavnih programa , koji se mogu kupiti izravno od naših proizvođača (ili putem sustava ugovora) po dogovorenim cijenama, biti titlovani, kako bi bili dostupni operaterima zemalja koje želite vratiti. U početnoj fazi, prava bi se čak mogla poklanjati, da bi se dao snažan i odlučan signal, očito tražeći njihovo emitiranje na primarnim mrežama i u udarnim satima: umjesto da se cilja na neposrednu ekonomsku naknadu, treba težiti vidljivosti, fokusiranju više po rasporedu nego po cijeni"

Kako konkretno provesti ovaj projekt? „Uključenjem naših veleposlanstava, različitih audiovizualnih pultova ICE uspostavljenih u zemljama u kojima audiovizualni sektor ima određenu važnost, kao i kroz prethodne odnose DGCA za mikrofon i Cinecittà s najvažnijim stranim TV mrežama, s kojima već godinama imamo otvorene suradnje. Naši glavni emiteri, javni i privatni, također bi trebali biti uključeni u ovaj projekt”.

Inicijativa koja dobiva posebnu važnost iu svjetlu geopolitičkog scenarija Mediterana i Balkana gdje Italija riskira da umanji svoj utjecaj na područjima na kojima je naša zemlja povijesno igrala središnju ulogu i ne može si priuštiti da izgubi tlo pod nogama, također od kulturne i meke sile gledište.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 00:48

Televizijski rat između Talijana i Turaka za tržište Balkana i Mediterana.

Turci vode :

 Govoreći o postignućima Turske u oblasti kinematografije, Erdoan je kazao kako su televizijske serije jedna od kulturnih aktivnosti kojom Turska tiho ulazi u domove milijarde ljudi diljem svijeta.
Kazao je kako su turski televizijski kanali u prošlosti bili pod okupacijom stranih serija, od kojih je svaka dolazila sa kulturno-umjetničkom ideologijom zemlje u kojoj je proizvedena.
- Sada se televizijske serije proizvedene u Turskoj, koje govore o vlastitoj povijesti Turske, izvoze u gotovo 150 zemalja - rekao je Erdoan, podsjećajući da je „Turska nakon SAD-a zemlja koja izvozi najviše TV serija u svijetu“.​​​​​​​
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 02:07

Salvinijev prijedlog :

 U početnoj fazi, prava bi se čak mogla poklanjati, da bi se dao snažan i odlučan signal, očito tražeći njihovo emitiranje na primarnim mrežama i u udarnim satima: umjesto da se cilja na neposrednu ekonomsku naknadu, treba težiti vidljivosti, fokusiranju više po rasporedu nego po cijeni"
-
Svake godine snimi se na stotine novih filmova dakle kolekcija se samo puni i sad mi objasni zašto bi baš tebe netko stavio u udarni termin a ima na raspolaganju na tone filmova iz prošlih godina snimljene koje može prikazivati ?


Zašto bi te stavili ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 02:44

Prespavali ste internet koji se pojavio prije trideset godina, činjenicu da se u tih 30 godina nasnimala hrpa filmova i tv serija i svake godine se snima sve više i ta arhiva raste, da su se u svijetu razvile i druge filmske industrije koje računaju bolje nešto prodat pa da nas se gleda i zaradimo 1 kunu nego niti to pa nas nit gleda a onda nam je zarada nula kuna itd itd itd.

Kad ti to nekome upadneš tko je citiram :  tražeći njihovo emitiranje na primarnim mrežama i u udarnim satima


Taj će ti postavit pitanje : A šta tražiš kao protuuslugu ? Očito postoji i protuusluga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 03:17

Konkurenkcija je nemilosrdna. Ako vi dođete s tom idejom u Hrvatsku a šta sprječava Nijemca, Francuza il nekog trećeg da dođe s istom idejom ?

Ništa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 03:28

Ta igra se igra nekim drugim metodama. Pošto talijansko tržište već imaš a želiš ući na toćno određena tržišta a to je za ovu priču Mediteran, onda svjetske premijere radiš van države na njihovim festivalima kako bi ih ojačao, sebe reklamirao te postao vidljiv tamo i sklopio lokalne suradnje s tim festivalima i lokalnim tv kućama.

Sidni mi na kurac.

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Fmfs
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 03:38

Pametne nacije koje žele svoju filmsku industriju prodavat na nekom tržištu ili da uđu u isto ili ne ispadnu iz istog svjetske premijere svojih filmova ne rade u matičnim državama jer to tržište već imaju nego na festivalima di dođu s filmom koji već ima i gotovo prevod koji se nakon prikazivanja na festivalu u najmanju ruku može prodat il poklonit za male pare lokalnoj tv stanici da ga idućih par godina prikazuje.

Tako rade pametne nacije koje žele svoju filmsku industriju prodat van svoje matične države.

Sukladno s tom činjenicom i u odnosu na istu vi i niste baš nešto pametni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 03:53

Bit će zabavno kad se Turci al i svi ostali podignu još jer se ta filmska industrija razvija diljem svijeta pa počmu snimat kvalitetne filmove a koji su za kino prikazivanje a kako jedna osoba ne može gledat dva filma istovremeno pa odu gledat taj drugi umisto vaš pa pada prodaja ulaznica i na kraju to se u kinima prikazuje samo na početku jedan vremenski period a posli ide na tv itd jer dolaze novi filmovi u kina... pa koliko je onda taj i taj film zaradija sad kad je netko drugi upa na to tržište sa svojom robom.

To vas čeka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by Ringo10 22/12/2021, 04:01

Turske TV serije su vrlo popularne po svijetu svuda osim na germanskom zapadu

Za razliku od meksičkih sapunica u turskim serijama glume profesionalni vrhunski glumci 

Ne gledam te serije ali par njih sam ipak gledao. Njihove serije ponekad imaju tragican kraj

Gledao sam Sulejnmana, vrhunski napravljena povijesna sapunica

Također i serija u 6 epizoda o padu Konstantinopolja, iznenđjujuće objektivna i realna

Sapunica Gospođa Fazilet i njene kćerke ima najljepšu ljubavnu priču koju sam ikada gledao i koja je osvojila milijune širom svijeta

Počeo sam gledati seriju Poyraz Karayel dobra serija ali je na pola prikazivanja prekinuta ne znam zašto...ima užasan i tragičan završetak 

Autobiografska serija KAKO VRIJEME PROLAZI ... iznanredna priča i nije sapunica

Kako rekoh glumci su im vrhunski, glume maestralno

Za ilustraciju jedan kratki fragment iz TV serije Poyraz Karayel ... gluma ovo dvoje je fakat za pet Oskara, kakav Holivud kakve trice

Mrzi me, ali nemoj drugog voljeti 

https://www.youtube.com/watch?v=XOsAywqcFM4

Čovječe, sve pršti od emocija .. ne možeš da vjeruješ da se ovo dvoje stvarno ne vole i da glume


Last edited by Ringo10 on 22/12/2021, 04:10; edited 2 times in total
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 04:07

Ja san isto neku seriju gleda tursku al sasvim slučajno jer je bila valjda ta repriza oko tri iza ponoći a kako san ja noćna ptica uglavnom onda kako san počeja gledat tako cilu seriju pogleda, sto epizoda ima a i više.

Svake pohvale toj seriji. Ne znam kakve su ove druge, ne mogu u to ulazit al eto kad je mene to prikovalo odnosno da to navečer pogledan jer mi bude tv dosta puta i upaljen , e onda znaš da je serija vrhunska i vrhunski napravljena.

Ok su. Stvarno se nema šta reč.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by Ringo10 22/12/2021, 04:16

RayMabus wrote:Ja san isto neku seriju gleda tursku al sasvim slučajno jer je bila valjda ta repriza oko tri iza ponoći a kako san ja noćna ptica uglavnom onda kako san počeja gledat tako cilu seriju pogleda, sto epizoda ima a i više.

Svake pohvale toj seriji. Ne znam kakve su ove druge, ne mogu u to ulazit al eto kad je mene to prikovalo odnosno da to navečer pogledan jer mi bude tv dosta puta i upaljen , e onda znaš da je serija vrhunska i vrhunski napravljena.

Ok su. Stvarno se nema šta reč.
O kojoj seriji govoriš

Turke sam upoznao ovdje... prijatno su me iznenadili

Veliki su emotivci
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 04:21

Ringo10 wrote:
RayMabus wrote:Ja san isto neku seriju gleda tursku al sasvim slučajno jer je bila valjda ta repriza oko tri iza ponoći a kako san ja noćna ptica uglavnom onda kako san počeja gledat tako cilu seriju pogleda, sto epizoda ima a i više.

Svake pohvale toj seriji. Ne znam kakve su ove druge, ne mogu u to ulazit al eto kad je mene to prikovalo odnosno da to navečer pogledan jer mi bude tv dosta puta i upaljen , e onda znaš da je serija vrhunska i vrhunski napravljena.

Ok su. Stvarno se nema šta reč.
O kojoj seriji govoriš

Turke sam upoznao ovdje... prijatno su me iznenadili

Veliki su emotivci
Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu 224437_ratruza-njv-prprilog-preview_ff
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by Ringo10 22/12/2021, 04:30

Nisam čuo za ovu Rat Ruža

Moja žena to prati te serije
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 04:30

Žalija se Salvini prije misec dana da Turci žele izbaciti talijanski jezik s Balkana pa im Erdogan danas još zasolija s ovom izjavom kako su drugi u svijetu odma iza SAD i izvoze u gotovo 150 zemalja svijeta itd itd itd.

Prca ih Erdo.

 Govoreći o postignućima Turske u oblasti kinematografije, Erdoan je kazao kako su televizijske serije jedna od kulturnih aktivnosti kojom Turska tiho ulazi u domove milijarde ljudi diljem svijeta.
Kazao je kako su turski televizijski kanali u prošlosti bili pod okupacijom stranih serija, od kojih je svaka dolazila sa kulturno-umjetničkom ideologijom zemlje u kojoj je proizvedena.
- Sada se televizijske serije proizvedene u Turskoj, koje govore o vlastitoj povijesti Turske, izvoze u gotovo 150 zemalja - rekao je Erdoan, podsjećajući da je „Turska nakon SAD-a zemlja koja izvozi najviše TV serija u svijetu“.​​​​​​​
.
Ovo je odgovorija on Salviniju na ono njegovo od prije mjesec dana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 04:37

Ringo10 wrote:Nisam čuo za ovu Rat Ruža

Moja žena to prati te serije
Po ko da ja gledam. Slučajno ovu jer je bila u terminu u tri ure iza ponoći pa odgleda onako prvih par i onda se uvuka u radnju a ima svega, živi šou.

Eto kad su mene uspili zaintrigirat i imaju sve moje pohvale šta se tiče te serije e onda znaš da rade vrlo dobro. Moje pohvale imaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 04:41

Sad je televizijski rat na Balkanu i Mediteranu jer je Salvini napa Tursku da želi izgurat talijanski jezik sa Balkana a Erdo mu danas odgovorija kako se talijanska sranja više ne prikazuju u Turskoj a turske serije se gledaju i izvoze u skoro 150 zemalja svijeta dakle ne samo Balkan i Mediteran nego pola planete.

Dobro mu je Erdogan spustija danas. Ima i pravo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 04:52

Talijani se ljute jer ih nema nigdi na tržištima di su prije dominirali ( Brazil, Argentina, Mediteran, Balakan ) i onda okrivili Turke a Talijani prispavali zadnjih 30 godina, pojavu interneta, sve veći broj filmova i serija tj sve veća arhiva filmova i razvoj filmske industrije i u drugim državam svijeta i sad krivi Turci.

E moji Talijani , nije više 1990 nego 2021 godina. Ne diktirate vi to kad ste imali neki monopol jer druge države nisu imale razvijene filmske industrije nego tržište a to tržište je dinamično i moraš trčat svake godine ko trkači konj da ostaneš u toj utrci.

Talijan bi valjda da on eto samo šta kaže da je Talijan da svi odma padaju ničice od oduševljena jer je eto on Talijan.

Ma kako da ne.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by RayMabus 22/12/2021, 04:59

Zainteresirala me ta Salvinijeva izjava od prije mjesec dana jer je dana na godišnjem sastanku talijanskih ministara vanjskih poslova, kulture itd a onda spomenija Balkan i kako ih Turci žele izgurati te spomenija kako priko veleposlanstava moraju jače gurat svoju filmsku industriju.

Italija ima veleposlanstvo u Hrvatskoj a područje koje on izravno spominje tj Balkan tiče se i nas.

Očito.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu Empty Re: Erdogan: Turska drugi najveći izvoznik TV serija u svijetu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum