ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Page 7 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Next

Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by Guest 3/1/2016, 21:09

deda na aparatima wrote:
Starhemberg wrote:
deda na aparatima wrote:
r_nevjesta wrote:
deda na aparatima wrote:Nijedna znanost se nije razvila iz filozofije, znanost je nastala napuštanjem upravo takvog načina razmišljanja, stavljna naglaska na empiriju i znanstvenu metodu dokazivanja.
koja je to konkretno prirodna znanost, i kada, definirala, formirala i uspostavila logiku, empiriju, indukciju, dedukciju i znanstvenu metodu dokazivanja, kao nužne u znanstvenim istraživanjima?
nakon razvoja logike, a koja je razvijena kao korektiv filozofiji da bi se jasno pokazala neutemeljenost filozofskih tvrdnji
znanost ne treba filozofiju, ili ima spoznaju o nečemu, ili nema, znanost ne izmišlja lažne odgovore da bi dala privid mudrosti

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fallacies
Pa tko je postavio teorijske osnove logike? Aristotel, vidi vraga, filozof, a razvili je opet filozofi, Bacon, Descartes itd...znanosti su se odvojile od filozofije tek relativizmom dobaprosvijećenosti, Humeom koji je sumnjao čak i u vlastito postojanje...
Nope, teorija relativnosti ima više sa filozofijim nego sa znanošću, nema nikakve empirijske potvrde da masa zakrivljuje prostor. Tko je uvodio logiku u obračunima sa svojim suparnicima nije bitno. Stvar je da znanost nema veze sa filozofijom.
Dakle, sve se na kraju svodi na to da ti kažeš da je tako, a rad i zasluge ovih gore (koji su sebe prvo smatrali filozofima, a tek onda znanstvenicima, jer je njima bila jasna neraskidiva povezanost jednog s drugim) navedenih nema veze s tim? Ako njihove knjige i rad, pa rezultati, nasljeđe koje su ostavili nije empirijska potvrda, što onda jest?

Guest
Guest


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by Guest 3/1/2016, 21:11

r_nevjesta wrote:
deda na aparatima wrote:nakon razvoja logike, a koja je razvijena kao korektiv filozofiji da bi se jasno pokazala neutemeljenost filozofskih tvrdnji
znanost ne treba filozofiju, ili ima spoznaju o nečemu, ili nema, znanost ne izmišlja lažne odgovore da bi dala privid mudrosti

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fallacies
dakle, ništa od argumentiranog odgovora, pa onda evo o tome konkretnih stvari iz povijesti:
https://en.wikipedia.org/wiki/Logic
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_scientific_method

nevjerojatno, ali izgleda da ni logika, ni neka druga od glavnih znanstvenih metoda nije definirana, koncipirana i nastala u zadnjih 100-200 godina, a ni u okviru neke od prirodnih znanosti :O
dobro i učemu je problem, na koji način to pokazuje da je znanost proizašla iz filozofije, a ne napuštanjem iste?

vi imate 2000 godina filozofije, a znanost ima tek nekih 200-300 gdoina povijesti, pa je to kao neki argument ili što?
u 2000 godina filozofija nije dala ništa, znanost je odvela čovjeka na mjesec i uklonila većinu zaraznih bolesti s lica zemlje

koji je ispravan način razmišljanja je jasno, a što je dangubljenje i glupost je isto jasno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by neva 3/1/2016, 21:14

deda na aparatima wrote:piše što piše, na rđave ljude ide rđa, no moguće je da se radi o lošem prijevodu, sličo kao i kad u bibliji naiđeš na naku glupost onda je to uglavnom zbog lošeg prijevoda i krive interpretacije
to vjerojatno vrijedi i za Bibliju, ljudi često sve bukvalno shvaćaju i shvate krivo. kod Platona i drugih antičkih filozofa radi se o tome da trebaš poznavati tadašnji mentalitet i značenje pojmova, jer se ono razlikuje od današnjeg značenja, jednom smo već  pričali o tome u vezi ona četiri elementa

kad Sokrat npr. govori o 'pravom znanju', onda ne misli na pamćenje i reroduciranje gomile informacija i činjenica, i kad Platon govori o 'rđavim ljudima', onda ne misli na kršćanski moral i grijeh zbog kojeg ćeš u pakao, nego na ljudsku slabost karaktera i neznanje koje zajedno dovode do problema, tj. do 'kvarenja'
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by Guest 3/1/2016, 21:23

deda na aparatima wrote:
r_nevjesta wrote:
deda na aparatima wrote:nakon razvoja logike, a koja je razvijena kao korektiv filozofiji da bi se jasno pokazala neutemeljenost filozofskih tvrdnji
znanost ne treba filozofiju, ili ima spoznaju o nečemu, ili nema, znanost ne izmišlja lažne odgovore da bi dala privid mudrosti

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fallacies
dakle, ništa od argumentiranog odgovora, pa onda evo o tome konkretnih stvari iz povijesti:
https://en.wikipedia.org/wiki/Logic
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_scientific_method

nevjerojatno, ali izgleda da ni logika, ni neka druga od glavnih znanstvenih metoda nije definirana, koncipirana i nastala u zadnjih 100-200 godina, a ni u okviru neke od prirodnih znanosti :O
dobro i učemu je problem, na koji način to pokazuje da je znanost proizašla iz filozofije, a ne napuštanjem iste?

vi imate 2000 godina filozofije, a znanost ima tek nekih 200-300 gdoina povijesti, pa je to kao neki argument ili što?
u 2000 godina filozofija nije dala ništa, znanost je odvela čovjeka na mjesec i uklonila većinu zaraznih bolesti s lica zemlje

koji je ispravan način razmišljanja je jasno, a što je dangubljenje i glupost je isto jasno
Vrtiš jedno te isto sat vremena, bez argumenata. Postaje patetično.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by neva 3/1/2016, 21:23

deda na aparatima wrote:dobro i učemu je problem, na koji način to pokazuje da je znanost proizašla iz filozofije, a ne napuštanjem iste?

vi imate 2000 godina filozofije, a znanost ima tek nekih 200-300 gdoina povijesti, pa je to kao neki argument ili što?
u 2000 godina filozofija nije dala ništa, znanost je odvela čovjeka na mjesec i uklonila većinu zaraznih bolesti s lica zemlje

koji je ispravan način razmišljanja je jasno, a što je dangubljenje i glupost je isto jasno
na taj način što je upravo to, po tebi beskorisno i nepotrebno, filozofsko inteligentno promišljanje i zaključivanje dovelo do logike i svih drugih znanstvenih metoda koje se i danas koriste, i uvijek će se koristiti jer su točne i ispravne

uključujući s vremenom različite razvijene tehnologije koje kao razvoj i nadgradnja omogućuju što bolje i točnije znanstvene rezultate i zaključke, zasnovane na općim metodološkim postulatima koje je promislila, definirala i uspostavila upravo ta 'beskorisna' filozofija
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by RayMabus 3/1/2016, 21:27

Jbga ne mogu naci dijalog sa Sokratom ili tako nešto.

Ima jednu dobru recenicu al tkoce je nac.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by RayMabus 3/1/2016, 21:41

Ja i filozofija dva pojma. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by neva 3/1/2016, 21:48

RayMabus wrote:Jbga ne mogu naci dijalog sa Sokratom ili tako nešto.

Ima jednu dobru recenicu al tkoce je nac.
'znam da ništa ne znam', jel' to?
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by RayMabus 3/1/2016, 21:52

r_nevjesta wrote:
RayMabus wrote:Jbga ne mogu naci dijalog sa Sokratom ili tako nešto.

Ima jednu dobru recenicu al tkoce je nac.
'znam da ništa ne znam', jel' to?
NIsam siguran al mislim da je baš ta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by RayMabus 3/1/2016, 21:56

Samo to je razgovor odnosno sjecanje njegovog ucenika ....u suštini ovaj SOkrat mu je postavljao pitanja a je tako nešto a pitanje je : Reci mi šta ne znaš ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by RayMabus 3/1/2016, 22:00

Sokrat i kriticka misao a ovo mu je bio neki ucenik ....mislim na D da je ime .....i onda ga je SOkrat uvijek propitivao kad bi ovaj išao nešto reci nešto u stilu : Reci mi šta ne znaš ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by RayMabus 3/1/2016, 22:02

Socratic method, also known as maieutics, method of elenchus, elenctic method, or Socratic debate, is named after the classical Greek philosopher Socrates. It is a form of inquiry and discussion between individuals, based on asking and answering questions to stimulate critical thinking and to illuminate ideas.

https://en.wikipedia.org/wiki/Socratic_method

Kriticko razmišljanje.

Reci mi što ne znaš ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by RayMabus 3/1/2016, 22:06

Znam da ništa ne znam je ok al ovo je baš direktno njegovo ucenje ...svaki put kad bi ovaj nešto išao reci SOkrat bi mu rekao : Reci mi šta ne znaš ?

Tako ga je naucija da ne pametuje prije nego šta otvori usta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by RayMabus 3/1/2016, 22:09

Reci mi nešto šta ne znaš ?

Onda bi ovaj razmišljao šta sve ne zna he he he

....pa bi shvatio da ne zna ništa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by RayMabus 3/1/2016, 22:10

U suštini se radi o recenici za proširenje svijesti jer te likove tipa SOkrat treba gledat kao duhovne ucitelje.

Zato sam njega i izdvojiti tj vjerovatno jedini filozof o kojem išta i znam.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by RayMabus 3/1/2016, 22:11

RayMabus wrote:

Zato sam njega i izdvojiti tj vjerovatno jedini filozof o kojem išta i znam.
A opet ne znam ništa he he he

Niti stranicu gdje je taj dijalog ne znam naci.

He he he he

A postoji .....negdje u bespucima interneta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by RayMabus 3/1/2016, 22:14

RayMabus wrote:

A postoji .....negdje u bespucima interneta.
Valjda , možda , sve je prolazno , relativno .....

Ovo je razlog zašto ja nisam filozof ....volim cinjenice , tocnost , preciznost.

No SOkrat je ok.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by Guest 3/1/2016, 22:14

r_nevjesta wrote:
deda na aparatima wrote:dobro i učemu je problem, na koji način to pokazuje da je znanost proizašla iz filozofije, a ne napuštanjem iste?

vi imate 2000 godina filozofije, a znanost ima tek nekih 200-300 gdoina povijesti, pa je to kao neki argument ili što?
u 2000 godina filozofija nije dala ništa, znanost je odvela čovjeka na mjesec i uklonila većinu zaraznih bolesti s lica zemlje

koji je ispravan način razmišljanja je jasno, a što je dangubljenje i glupost je isto jasno
na taj način što je upravo to, po tebi beskorisno i nepotrebno, filozofsko inteligentno promišljanje i zaključivanje dovelo do logike i svih drugih znanstvenih metoda koje se i danas koriste, i uvijek će se koristiti jer su točne i ispravne

uključujući s vremenom različite razvijene tehnologije koje kao razvoj i nadgradnja omogućuju što bolje i točnije znanstvene rezultate i zaključke, zasnovane na općim metodološkim postulatima koje je promislila, definirala i uspostavila upravo ta 'beskorisna' filozofija

kad ne ostane ništa onda se prisvaja misaoni proces, pa je svaki oblik razmišljanja filozofija, ona sve obuhvaća

ne postoje znanstvene moetde u množini, postiji samo jedna znanstvena metoda, no to vama filozofima nikad neće biti jasno vi ste hrpa praznoglavih jadnika koji pričaju gluposti o stvarima koje ne razumiju

idijot ne zna matematiku pa tvrdi da je 1+1=3, i naravno on je u pravu jer mudro promišlja, znanstvenik ne razumije tu mudrost filozofije jer je ograničen
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by Guest 3/1/2016, 22:17

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Aast10

Evo asa.. Lik je završio Master Degree u "rodnim studijima". I žali se da je jedini posao što može naći konobar u kafićima ili McDonaldu. I da je dužan 60 000$ za trošak "rodnih studija".

I zbog toga podržava socijalistički pokret Occupy Wallstreet
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by RayMabus 3/1/2016, 22:17

Znanost se bavi materijalnim svemirom a kako je isti baziran na kolicini , koliko necega .....trebaju mu brojke , precizni podaci a ne mentalno izdrkavanje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by RayMabus 3/1/2016, 22:18

A ni ovo mentalno izdrkavanje nije za svakoga jer to pripada višim sferama misli i postojanja i oni koji su tamo znaju šta govore .....za razliku od nekih koji samo misle da znaju.

Reci mi šta ne znaš ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta - Page 7 Empty Re: U japanu ukidaju većinu društvenih fakulteta

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum