ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by RayMabus Wed 8 Dec - 18:08

Nudimo ovaj program nabave Bradley vozila Hrvatskoj još od 2017. godine. U sklopu njega, SAD je spreman Hrvatskoj dati 45 milijuna dolara kao pomoć za financiranje te nabave, a kako je ponuda već maksimalno produljivana, daljnja produljivanja više neće biti moguća nakon siječnja 2022. godine
-
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/bradleyje-hrvatskoj-nudimo-od-2017-nakon-sijecnja-2022-ponudu-vise-necemo-produljivati-15130466
RayMabus
RayMabus

Posts : 181743
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by RayMabus Wed 8 Dec - 18:11

“Nabava borbenog vozila te vrste bila je planirana pa je neprihvatljiva činjenica što se u međuvremenu, bez obrazloženja, odustalo od nje. Pogotovo što se po pitanju ukupne cijene projekta i vremena realizacije nabave i opremanja OS RH navedenim sredstvom, projekt Bradley izdvojio kao najpovoljnija i najprihvatljivija opcija, a o čemu su u više navrata javno govorili predsjednik Vlade RH i ministar obrane”, navodi Ured predsjednika.
-
Plenkovic izgleda ne želi te američke Bradleje. Ide se na EU obranu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181743
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by RayMabus Wed 8 Dec - 18:35

Plenkovic traži neku analizu troškova i usporedbe s drugim takvim vozilima sličnog tipa i da Amerikanci pošalju neku svoju kompletnu ponudu sa svim detaljima a šta ovi izgleda nisu pa onda ni on ne želi nikakve potpise stavljat.

Pa pa Bradli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181743
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by RayMabus Wed 8 Dec - 18:45

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Maxresdefault

Hrvatska vojska namjerava zamijeniti 128 IFV M80A u svom inventaru, CV-90 i Puma su prvi kandidati. Hrvatska vojska zahtijeva 108 vozila, 88 borbenih vozila pješaštva, 4 vozila za obuku vozača, 8 oklopnih vozila hitne pomoći i 8 zapovjednih vozila. Proračun za 108 vozila još nije određen, no predviđena je cijena vozila od 400 milijuna eura. Hrvatska inačica dolazi i s topovima kalibra 30 mm i dvostrukim protutenkovskim bacačima. Vjerojatna kupnja navedenih vozila očekuje se nakon 2021. godine
-
https://en.wikipedia.org/wiki/Puma_(IFV)
RayMabus
RayMabus

Posts : 181743
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by RayMabus Wed 8 Dec - 19:36

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje 1280px-Sch%C3%BCtzenpanzer_Puma_der_Bundeswehr_%2849919110048%29
RayMabus
RayMabus

Posts : 181743
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by RayMabus Wed 8 Dec - 19:38

Ne uklapa se Bradley u novi koncept eu obrane a mi ga jedini imali i to je to dakle nije kompaktibilan nit s jednom vojskom eu članice.

Puma jest. S Njemačkom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181743
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by Hektorović Wed 8 Dec - 19:52

Ne samo to nego je sa tow i modernizacijom ponuda lihvarska, što sam več pisao.

Pa nismo neki naftom bogat arapski emirat da kupujemo na taj način naklonost velikog brata.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by RayMabus Wed 8 Dec - 19:52

Bradleye je ugovorija Krstičević a to je očito išlo u paketu s onim F16 iz Izraela a kako je jedno otpalo tako je otpalo i drugo.

Amerikanci su malo krivo procijenili tu priču da mi njih trebamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181743
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by RayMabus Wed 8 Dec - 20:03

Hektorović wrote:Ne samo to nego je sa tow i modernizacijom ponuda lihvarska, što sam več pisao.

Pa nismo neki naftom bogat arapski emirat da kupujemo na taj način naklonost velikog brata.
A nismo ni pustinja puna nafte i plina okružena divljim plemenima a bez metalurgije i saveza pa da nemamo opciju i da smo tako u panici.

Mi smo članica eu i sad se u Briselu radi eu obrana a Bradley se u to ne uklapa jer bi ga imali samo mi dakle razbija taj koncept i ide se na njemačke Pume i to je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181743
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by RayMabus Wed 8 Dec - 20:17

Sad se radi ta borbena grupa jačine 5000 vojnika a ne možemo mi ić s Bradlejima a nitko ih drugi nema.

Ideš prominit ulje il gumu, imaš logistički problem.

Uglavnom njemačka Puma.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181743
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by AssadNaPodmornici Wed 8 Dec - 20:39

Hektorović wrote:Ne samo to nego je sa tow i modernizacijom ponuda lihvarska, što sam več pisao.

Pa nismo neki naftom bogat arapski emirat da kupujemo na taj način naklonost velikog brata.
osim toga tehnološki zastarijelo oružje, da smo ih imali 90tih , bilo bi brutalno jebeno. 

evo vidjelo se na primjeru Azerbeđan vs Armenija, kako su pusti tenkovi i oklopna vozila i ukopane artiljerijske pozicije u brdovitom teritoriju a sve su ti branili Armenci koji su jebački ratnici - bilo zakurac protiv moderne vojske opremljene sa par desetaka jeftinih turskih dronova. 

a ironija svega pa mi imamo naše jebene Patrije (ok malo drugačiji tip vozila ali za moderno ratovanje nama netreba ništa drugo dodatno) koje čak i sami proizvodimo.

Za istu količinu Bradlija, uzmeš isti broj Turskih dronova, postaneš najjača sila u regiji, i uštediš 5-10puta više para.

Da se ratujete protiv neke države. Bili bi vas više bio strah da protiv vas ide 200 turskih dronova, ili 200 američkih bradlija?
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21807
2018-06-14


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by Hektorović Wed 8 Dec - 20:47

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Ne samo to nego je sa tow i modernizacijom ponuda lihvarska, što sam več pisao.

Pa nismo neki naftom bogat arapski emirat da kupujemo na taj način naklonost velikog brata.
osim toga tehnološki zastarijelo oružje, da smo ih imali 90tih , bilo bi brutalno jebeno. 

evo vidjelo se na primjeru Azerbeđan vs Armenija, kako su pusti tenkovi i oklopna vozila i ukopane artiljerijske pozicije u brdovitom teritoriju a sve su ti branili Armenci koji su jebački ratnici - bilo zakurac protiv moderne vojske opremljene sa par desetaka jeftinih turskih dronova. 

a ironija svega pa mi imamo naše jebene Patrije (ok malo drugačiji tip vozila ali za moderno ratovanje nama netreba ništa drugo dodatno) koje čak i sami proizvodimo.

Za istu količinu Bradlija, uzmeš isti broj Turskih dronova, postaneš najjača sila u regiji, i uštediš 5-10puta više para.

Da se ratujete protiv neke države. Bili bi vas više bio strah da protiv vas ide 200 turskih dronova, ili 200 američkih bradlija?

Ma kakvu+i turski dronovi, možemo sami praviti dronove, turci ionako samo kupuju zapadne komponente sa tržišta i onda sklepaju.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by RayMabus Wed 8 Dec - 20:48

Ma dronovi nisku neka tehnologija. Napravit ću ga ja u garaži. Neš ti stvari. 

Pa rade avio modelari one letjelice na daljinski. To ti je ta priča.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181743
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by AssadNaPodmornici Wed 8 Dec - 20:49

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Ne samo to nego je sa tow i modernizacijom ponuda lihvarska, što sam več pisao.

Pa nismo neki naftom bogat arapski emirat da kupujemo na taj način naklonost velikog brata.
osim toga tehnološki zastarijelo oružje, da smo ih imali 90tih , bilo bi brutalno jebeno. 

evo vidjelo se na primjeru Azerbeđan vs Armenija, kako su pusti tenkovi i oklopna vozila i ukopane artiljerijske pozicije u brdovitom teritoriju a sve su ti branili Armenci koji su jebački ratnici - bilo zakurac protiv moderne vojske opremljene sa par desetaka jeftinih turskih dronova. 

a ironija svega pa mi imamo naše jebene Patrije (ok malo drugačiji tip vozila ali za moderno ratovanje nama netreba ništa drugo dodatno) koje čak i sami proizvodimo.

Za istu količinu Bradlija, uzmeš isti broj Turskih dronova, postaneš najjača sila u regiji, i uštediš 5-10puta više para.

Da se ratujete protiv neke države. Bili bi vas više bio strah da protiv vas ide 200 turskih dronova, ili 200 američkih bradlija?

Ma kakvu+i turski dronovi, možemo sami praviti dronove, turci ionako samo kupuju zapadne komponente sa tržišta i onda sklepaju.
slažem se, ali su oni dokazani proizvod.
ALi Rimac i par domaćih firmi bi mogli vrlo brzo razviti. čak i ja bi se mogao time baviti, jer sam upravo na intezivnoj edukaciji oko tih stvari  :tu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21807
2018-06-14


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by Hektorović Wed 8 Dec - 20:52

AssadNaPodmornici wrote:slažem se, ali su oni dokazani proizvod.
ALi Rimac i par domaćih firmi bi mogli vrlo brzo razviti. čak i ja bi se mogao time baviti, jer sam upravo na intezivnoj edukaciji oko tih stvari  :tu

U biti nisu ništa posebno, ali iza njih je marketing čitave Turske države, a Baryaktar je Erdoganov zet. Dakle lova ide u obitelj, pa neki i zato kupuju.

Inžinjere koji mogu napraviti integraciju podsustava i softveraše imamo.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by AssadNaPodmornici Wed 8 Dec - 20:55

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:slažem se, ali su oni dokazani proizvod.
ALi Rimac i par domaćih firmi bi mogli vrlo brzo razviti. čak i ja bi se mogao time baviti, jer sam upravo na intezivnoj edukaciji oko tih stvari  :tu

U biti nisu ništa posebno, ali iza njih je marketing čitave Turske države, a Baryaktar je Erdoganov zet. Dakle lova ide u obitelj, pa neki i zato kupuju.

Inžinjere koji mogu napraviti integraciju podsustava i softveraše imamo.
imamo , evo baš se bavim školovanjem da budem ing u tom polju, i nebi čovjek vjerovao koliko mala država RH ima takvih stručnjaka.. najteže bi nam bilo nabaviti motore i oružje, software i ostalo bi bilo riješeno u sekund
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21807
2018-06-14


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by RayMabus Wed 8 Dec - 20:57

Motor kupiš na internetu.

To su mali motori. Dođu par tisuća dolara.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181743
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by RayMabus Wed 8 Dec - 21:00

Kako kupiš kosilicu u dućanu ? Kosilica ima motor koji vrti nešto a vrti ono da okriće i kida travu. Ovo umisto toga ima propelu.

I to ti je to. Nema tu nikakve svemirske tehnologije. Moš motor od koslilice stavit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181743
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by Hektorović Wed 8 Dec - 21:01

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:slažem se, ali su oni dokazani proizvod.
ALi Rimac i par domaćih firmi bi mogli vrlo brzo razviti. čak i ja bi se mogao time baviti, jer sam upravo na intezivnoj edukaciji oko tih stvari  :tu

U biti nisu ništa posebno, ali iza njih je marketing čitave Turske države, a Baryaktar je Erdoganov zet. Dakle lova ide u obitelj, pa neki i zato kupuju.

Inžinjere koji mogu napraviti integraciju podsustava i softveraše imamo.
imamo , evo baš se bavim školovanjem da budem ing u tom polju, i nebi čovjek vjerovao koliko mala država RH ima takvih stručnjaka.. najteže bi nam bilo nabaviti motore i oružje, software i ostalo bi bilo riješeno u sekund

Kao NATO članica bez problema možemo birati motore. Turci su uzimali Kanadske, sad zbog US sankcija uzimaju Ukrajinske.


Streljivo možemo sami razviti u jako kratkom roku.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by RayMabus Wed 8 Dec - 21:05

Stavljaju oni i motor iz Austrije na taj dron bar koliko san ja vidija.

To je mali obični propela motor. To tvornice traktora rade.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181743
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje Empty Re: Amerikanci ljuti jer Plenkovic neće da uzme njihove Bradleje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum