ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by gargamel0101 30/12/2015, 12:47

jastreb wrote:
gargamel0101 wrote:
jastreb wrote:Gargamel sjećaš se tih crtaća?
Voltron, Sabre Rider and the Star Sheriffs, Robotech: The Macros Saga ima to još nekih kojim se imena ne mogu sjetiti.
Osim Voltrona ,za ostale nisam čuo.

ja sam pak gledao Mazingu, daltaniusa,Vultusa 5,Daikenga,Jeeg Robota...
Ostale sam gledao u Njemačkoj tako da.... Uglavnom poprilično sam siguran da je bivša državna televizija emitirala Macros i voltron crtiće.

gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by jastreb 30/12/2015, 12:49

Totenkopf wrote:e mazinga, mazinga je bio glavni, od kada nisam čuo to ime, koje tjera strah u kosti....
Meni se najviše svidio L'uomo Tigre.

Nije bio robot,nego kečer.

I Lupen.  On je bio lopov. Ali džentlmen. Ne kokošar.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by Guest 30/12/2015, 12:50

abraham wrote:Meni je bitno da Rusi u svim ovim akcijama nisu ubili niti jednog civila. ne ubili vec ranili. ne,ne... Nisu to oni nesposobni jameri sta u biti samo civile tuku, ako tuku.
Biće sranja jedino ako ubiju starog svata a ostalo se sve može progurati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by jastreb 30/12/2015, 12:50

Totenkopf wrote:
gargamel0101 wrote:
jastreb wrote:Gargamel sjećaš se tih crtaća?
Voltron, Sabre Rider and the Star Sheriffs, Robotech: The Macros Saga ima to još nekih kojim se imena ne mogu sjetiti.
to se gledalo na onim italijanskim kanalima prije rata još, retequatrro i canale5, najbolji je prijem bio u jutro rano, pa prije škole.....
I na Italia 1.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by shaby 30/12/2015, 12:50

jastreb wrote:Gargamel sjećaš se tih crtaća?
Oni nisu imali signala...sjecam se goldrake

_________________


"Universal truth is not measured in mass appeal"
shaby
shaby

Posts : 284
2014-04-19


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by jastreb 30/12/2015, 12:50

tre911 wrote:
abraham wrote:Meni je bitno da Rusi u svim ovim akcijama nisu ubili niti jednog civila. ne ubili vec ranili. ne,ne... Nisu to oni nesposobni jameri sta u biti samo civile tuku, ako tuku.
Biće sranja jedino ako ubiju starog svata a ostalo se sve može progurati.
Ja bih više volio da strada nadvojvoda.  pirat
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by RayMabus 30/12/2015, 12:55

RayMabus wrote:Ratna taktika je bitna. Vrijeme odgovora vatre pzo automatiziranih strojnica je manje od 10 sekundi a ovih automatuizranih haubica od 75 mm dometa i 8 km je možda niti 15 sekundi ....precizni za popizdit .....uglavnom ovo sam idejno razvio za BIH po kojoj mi se ne ratuje tj ne trckara mi se po tim njihovim šumama vamo tamo.
Minobacaci su teški za matematicko proracunavanje plus nemaš direktnu sliku sa terena pravocrtno.

Srbi da su imali ova oružja kad su tukli Sarajevo :

- civilne žrtve minimalne , nema granatiranja grada kako kome prne

- armija BiH cim netko zapuca iz rova u roku manjem od 10 sekunda precizno stiže kiša metaka od 20 mm ili za manje od 20 sekunda granata 75 mm

Obrana ne bi izdržala pola godine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181962
2014-04-11


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by RayMabus 30/12/2015, 12:57

Um cini ratnika a ne oružje. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 181962
2014-04-11


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by crvenkasti 30/12/2015, 12:58

RayMabus wrote:Um cini ratnika a ne oružje. lol!

Ne, nego srce u junaka. Um ne treba.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29500
2014-04-17


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by udba 30/12/2015, 12:58

Ovo je prvi robot iz WW2, pouzdan samo je trošio 5000 litara na sto km


Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Star-Wars-Photo-Ancienne-08

_________________
Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by RayMabus 30/12/2015, 12:59

crvenkasti wrote:
RayMabus wrote:Um cini ratnika a ne oružje. lol!

Ne, nego srce u junaka. Um ne treba.
Dobro kad um ne treba.

Ti stavi 200 svojih haubica nasuprot ove moje jedne .....i pocmimo pucat jedni po drugima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181962
2014-04-11


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by udba 30/12/2015, 13:00

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Star-Wars-Photo-Ancienne-12

_________________
Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by RayMabus 30/12/2015, 13:05

1. Tvoja haubica ima šest poslužitelja vojnika , moja nema niti jednog jer su 200 metara iza ....kad ja tvoju pogodim imaš šest mrtvih a kad ti moju ja nemam niti jednoga .....posada je tu ...samo dovedem novu haubicu.

2. Ti sa prvim granatama tražiš mene tj namještaš ....tvoja prva granata il cak tvoj vizualni obris ja samo kliknem tocku na ekranu i cijev autoamtski dolazi tocno u taj položaj ...za 20 sekundi te nema.

Matematika brajkane ....nisi ti meni haubica nego kordinata u mom programu. Cijev je samo programirana da u milimetar dođe u taj položaj za tu kordinatu za šta joj treba niti 20 sekunda.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181962
2014-04-11


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by RayMabus 30/12/2015, 13:10

PIkseli.

Ti si na nekom brdu , ravnici ne bitno ....u zraku nisi ....nebo odma eliminiram ....suzim program ...odredim prednji dio gdje isto nisi .....i to eliminiram ....ostaje samo relativno uska crta gdje si ti.

Ubacim u program i on to podijeli na piskele.

Svaki piksel kordinata.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181962
2014-04-11


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by crvenkasti 30/12/2015, 13:19

RayMabus wrote:PIkseli.

Ti si na nekom brdu , ravnici ne bitno ....u zraku nisi ....nebo odma eliminiram ....suzim program ...odredim prednji dio gdje isto nisi .....i to eliminiram ....ostaje samo relativno uska crta gdje si ti.

Ubacim u program i on to podijeli na piskele.

Svaki piksel kordinata.

Mi smo pikule zvali pikse.

Zgubil sam pet piksi. Ajmo, zec za istač.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29500
2014-04-17


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by RayMabus 30/12/2015, 13:21

I još ti eliminirma iz svega ovoga krajnje bokove koje necu isto gađat i onda imam dužinu od npr pet kilometara ispred sebe i to kopneno podrucje gdje si ti tj to šta se gađa ....i onda na postolju ova cijev se giba samo unutar 30 puta 30 cm kvadrata al je sve u milimilimetar proracuno i svaka kordinata piksel ....oko sto tisuca pikslea a svaki znaci otprilike dva metra tamo u tom dijelu po širini u dubini.

RayMabus
RayMabus

Posts : 181962
2014-04-11


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by Guest 30/12/2015, 14:57

jastreb wrote:
tre911 wrote:
abraham wrote:Meni je bitno da Rusi u svim ovim akcijama nisu ubili niti jednog civila. ne ubili vec ranili. ne,ne... Nisu to oni nesposobni jameri sta u biti samo civile tuku, ako tuku.
Biće sranja jedino ako ubiju starog svata a ostalo se sve može progurati.
Ja bih više volio da strada nadvojvoda.  pirat
Nikolić? Taj je vojvoda a budući da je i precednik onda je vjerojatno i nadvojvoda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by Guest 30/12/2015, 16:52

Neoliberalni portugalac wrote:Kako je longi rekao ovo nisu roboti nego bespilotna vozila,
roboti posjeduju viši stupan autonomije i djeluju kao po programu autonomno. Tipa kada igrate igricu i pucate na A.I , ovaj ima parametre preko kojih se bori samostalno protiv vas. Eh kada bi to mogli ubaciti u stvarni svijet, to je robot.

Ovo nisu roboti, ovo su vozila na daljinsko upravljane, i Ameri su prva takva koristili prije 10ak godina u Iraku,  ili još ironičnije, Njemci su možda prvi koristili takva vozila u WW2, za napade na utvrđene bunkere i razminiranje - njemci su upravljali njima radio signalima..  https://en.wikipedia.org/wiki/Goliath_tracked_mine

Leichter Ladungsträger Goliath (Sd.Kfz. 302/303a/303b) - was a remote controlled German-engineered demolition vehicle, also known as the beetle tank[1] to the Allies.

Dakle takva tehnologija postoji skoro stotinjak godina, i Ameri su u Iraku koristili..


iako je naravno bolje ubaciti mašine i bespilotne letjelice, nego ljudi koji su unutar njih.. eh da je ubijeno 70 islamista bez gubitaka(koji su dobro naoružani) , jednostavno , kao što biva u ratovima brojke se povećaju za faktor 10x.
Yoda,priznaj da razmisljas o odlasku na Aparate... jocolor jocolor jocolor

robot,ne robot,ima da ti gaćove isprasi,u konacnici ne bi osjetio razli8ku... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by mutava baštarda 30/12/2015, 17:29

RayMabus wrote:Operateri sustava u Moskvi dobivali su na zaslonima računala video s bojišnice u realnom vremenu, a prema njima su upravljali robotima. Video je dolazio s kamera postavljenih na robotima, ali i s kamera bespilotnih letjelica koje su kružile nad bojištem.

roboti vraćaju vatru na mjesto odakle se na njih puca, a svojim hicima islamisti su se označili kao mete. 


Prvo, ruske postrojbe više nemaju gubitaka na terenu.

Dalje, psihološki značaj robota je velik jer je riječ o sustavima protiv kojih islamisti nemaju pravilnog odgovora.

Zbog malih dimenzija gađanje protuoklopnim sustavima nije lako, puno ga je teže pogoditi nego tenk ili oklopnjak.
ZAMJENIK ruskog premijera Dmitri Rogozin komentirao je najave ruskog proizvođača tenkova koji proizvode T-90 na daljinsko upravljanje.

"Ne trebamo tenkiste, trebamo igrače World of Tanks", rekao je Rogozin...
....................
rastureni islamisti, ranjeno par normalnih, rusi se malo poigrali između marende i ručka- sve 5 :)))
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by Guest 30/12/2015, 18:02

Nema..Ruje rulaju... :20
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by Ero 30/12/2015, 18:03

Tarabići za utjehu. :clown

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest  - Page 4 Empty Re: Revolucija ratovanja: Ruski roboti promijenili povijest

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum