ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 06:19

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:to ti je rajna vestfalija, znaš ako te netko pita, ne radi se o burundiju... to ti je samo ogledni primjer jedne njemačke pokrajine gdje poprilično veliki broj starih ljudi odriče pravo zdravstvenim vlastima (čitaj zzo) da ih liječe upotrebom mehaničke ventilacije... objasnit ću ti i zašto je tomu tako ali nek ti prvo sjedne ova informacija.... moraš ju prvo ukalkulirati u svoju paradigmu
Žuriš s odgovorom. Već sam ti objasnio  u prethodnom postu.
Nemam ja nikakve svoje paradigme, ali imam neke skromne analize i te ovdje objavljujem. 
Paradigme(tuđe) imate vi, koji  se poslužujete i poistovjećujete s teško provjerljivim mišljenjima nepoznatih ljudi,
koji vam sjedaju kao puzzle u već zauzetu stranu.
nisu to nepoznati ljudi.... to su stručnjaci u svom fahu, kao i ti u svom, nepoznati su tvoji osobni podaci, ali dobro ti voliš igrati te svoje igrice...
Opet ti tjeraš istu  priču. Operiram isključivo sa službenim podatcima (dijagramima)
koji su objavljeni na ECDC.
Moj dodatak je samo prikaz istih brojeva na prosjeku ljudi razumljiv način.
To nije inikakva grica, igrica je kad se poigrava  sa sebi dopadljivim  mišljenjima,
 a toga nema kod mene ni u tragovima.

Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 6/9/2021, 06:20

Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:ne može biti to što pričaš... uopće ne uzimaš u obzir ogroman bazen od 88 000 aktivnih slučajeva u izraelu iz kojih će u narednom razdoblju određen broj završiti u bolnicama i sa teškom kliničkom slikom, a dnevni priljev zaraženih im je oko 3000 bez ikakvih naznaka da će se taj broj smanjiti u slijedećim tjednima....

Može. Israel je imao i veći bazen (5. veljača -pogledaj!), preko 80,000 aktivnih slučajeva,
ali i  dalje ima skoro 3x manju smrtnost od Hrvatske. Pitaš se kako to? 
Pa tako, procijepio je većinu populacije.
Ove činjenice su neoborive.

Korona novosti i spoznaje - Page 24 7
pa ima i sad ogroman broj aktivnih slučajeva i ima velik broj hospitaliziranih i velik broj umrlih... zašto i kako ako je imao velik broj cijepljenih s dvije doze... zašto hrvatska koja ima relativno mali broj cijepljenih sa dvije doze nema velik broj aktivnih slučajeva, odnosno zašto hrvatska ima 2200% manji broj od izraela odnosno 11 puta manji broj... tvoja logika kaže da bi trebali imati u najmanju ruku upola njihovog broja ako ne koliko i oni...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 6/9/2021, 06:21

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:ne može biti to što pričaš... uopće ne uzimaš u obzir ogroman bazen od 88 000 aktivnih slučajeva u izraelu iz kojih će u narednom razdoblju određen broj završiti u bolnicama i sa teškom kliničkom slikom, a dnevni priljev zaraženih im je oko 3000 bez ikakvih naznaka da će se taj broj smanjiti u slijedećim tjednima....

Može. Israel je imao i veći bazen (5. veljača -pogledaj!), preko 80,000 aktivnih slučajeva,
ali i  dalje ima skoro 3x manju smrtnost od Hrvatske. Pitaš se kako to? 
Pa tako, procijepio je većinu populacije.
Ove činjenice su neoborive.

Korona novosti i spoznaje - Page 24 7
pa ima i sad ogroman broj aktivnih slučajeva i ima velik broj hospitaliziranih i velik broj umrlih... zašto i kako ako je imao velik broj cijepljenih s dvije doze... zašto hrvatska koja ima relativno mali broj cijepljenih sa dvije doze nema velik broj aktivnih slučajeva, odnosno zašto hrvatska ima 2200% manji broj od izraela odnosno 11 puta manji broj... tvoja logika kaže da bi trebali imati u najmanju ruku upola njihovog broja ako ne koliko i oni...
eto ti službenih podataka...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 06:27

Nije to sve, Miha!

PS: Imamo, na primjer dva podatka o smrtnosti na 1 Milijun stanovnika

1.)  Israel: 773/1M stanovnika

2.) Hrvatska 2,054/1M stanovnika

To su službeni podatci, takorekuć činjenice.


Uz ovo idu  još dvije činjenice:
-Velika procjepljenost u Israelu u prethodnom razdoblju i puno manja u Hrvatskoj.

Sve ovo su javno poznati i dostupni podatci (činjenice) s kojima jedino možemo praviti analize  i donositi
zaključke temeljem toga. Sve drugo je rekla-kazala. Barem za mene.


Last edited by Eroo on 6/9/2021, 06:30; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 6/9/2021, 06:30

pitao si gdje negdje i odgovorio sam ti gdje je to negdje... međutim nije ti dovoljno, to su te tvoje igrice... pokažem ti usporedbu izraela i hrvatske gdje oni unatoč izrazito visokoj procijepljenosti imaju 11 puta veći broj aktivno zaraženih, 5 puta veći broj umrlih u ovom trenutku i 8 puta veći broj hospitaliziranih i ti brojevi se povećavaju... ti palamudiš kako im je istekao imunitet od cijepljenja mada si prije tog samo dan ili dva ranije palamudio kako se radi o necijepljenima..... u oba slučaja to je u koliziji sa našom situacijom... jer mi imamo u zadnja 4 mjeseca ogroman protok ljudi iz cijelog svijeta, a vrlo malu skoro pa nikakvu procijepljenost ljudi koji su bili u svakodnevnom kontaktu sa tih 9 milijuna ljudi koji su prodefilirali hrvatskom... kod nas su se barem sobarice, recepcionerke i barmeni trebali pozaražavati...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 06:31

UA šta da ti kažem, Miha, u pravu si. :)

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 6/9/2021, 06:33

Eroo wrote:Nije to sve, Miha!

PS: Imamo, na primjer dva podatka o smrtnosti na 1 Milijun stanovnika

1.)  Israel: 773/1M stanovnika

2.) Hrvatska 2,054/1M stanovnika

To su službeni podatci, takorekuć činjenice.


Uz ovo idu  još dvije činjenice:
-Velika procjepljenost u Israelu u prethodnom razdoblju i puno manja u Hrvatskoj.

Sve ovo su javno poznati i dostupni podatci (činjenice) s kojima jedino možemo praviti analize  i donos ti
zaključke temeljem toga. Sve drugo je rekla-kazala. Barem za mene.
to nema veze... to je bilo, to je završena priča, i nema toliko veze sa cijepljenjem, koliko sa činjenicom da smo mi pretila nacija za razliku od izraelaca...
sad je bitno što se sad događa, nakon što je kampanja cijepljenja odrađena... sad ćemo brojati mrtve

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 6/9/2021, 06:36

Eroo wrote:UA šta da ti kažem, Miha, u pravu si. :)
ja uopće ne govorim s pozicije da sam u pravu, nego iznosim činjenice koje nam svima trebaju dati povoda za razmišljanje.... nije ovo crnobijela priča i ti to vrlo dobro znaš, i stoga mi nisi jasan zašto forcaš u tom smjeru, a nisi neki bedak...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 06:47

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:UA šta da ti kažem, Miha, u pravu si. :)
ja uopće ne govorim s pozicije da sam u pravu, nego iznosim činjenice koje nam svima trebaju dati povoda za razmišljanje.... nije ovo crnobijela priča i ti to vrlo dobro znaš, i stoga mi nisi jasan zašto forcaš u tom smjeru, a nisi neki bedak...
Mislim da u ovom slučaju jesam bedak. Rijetko viđen.
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 6/9/2021, 07:48

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:Evo još  jedne male opservacije onoga šta se događa u Israelu.
Nešto podataka imate i u članku Jutarnjeg, pa ne bih sve ponavljao. 
U nekoliko mojih komentara sam  već prije napomenuo da je  u
Israelu cijepljenim prije 6 mjeseci pao imunitet na nivo kao da nisu cijepljeni.
Tako da im  je zaštita populacije  iznosila cca 20%.
U Hrvatskoj je , zbog poznatim kašnjenja sa cijepljenjem, zaštita neznatno 
pala tako da sad iznosi cca 40% - dakle, 2x je veća nego  u Israelu.


Prosječna smrtnost kroz 7 dana u Israelu danas iznosi cca  3.3/da/1M stanovnika, a u Hrvatskoj cca 1.5/dan/1M stanovnika.

Neću tvrditi da je srazmjerno trenutnom postotku zaštite populacije, ali je evidentno da je u Israelu smrtnost veća. 
Očekujem da će zbog dodatnog docijepljibvanja smrtnost u Israelu drastično pasti u manje  od mjesec dana.

Ovo ispod nije ni c.p. , a još manje s spam, ovo su činjenice s kojima na današnji dan raspolažemo.
Korona novosti i spoznaje - Page 24 4
ne može biti to što pričaš... uopće ne uzimaš u obzir ogroman bazen od 88 000 aktivnih slučajeva u izraelu iz kojih će u narednom razdoblju određen broj završiti u bolnicama i sa teškom kliničkom slikom, a dnevni priljev zaraženih im je oko 3000 bez ikakvih naznaka da će se taj broj smanjiti u slijedećim tjednima....
1.Kao i svaka epidemija, dođe do vrha pa pada.
2.Ista stvar se dogodila u Britaniji s deltom bez treće i nakon što su se otvorili.
3.Ono što je bitno u članku jutarnjeg je da je pik bio kada je krenula škola, valjda žele reći da su djeca superširitelji.
4.Eksperiment Izrael je skroz podbacio, treba se ugledati na Švedsku.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 6/9/2021, 08:14

1.Kao i svaka epidemija, dođe do vrha pa pada.
2.Ista stvar se dogodila u Britaniji s deltom bez treće i nakon što su se otvorili.
3.Ono što je bitno u članku jutarnjeg je da je pik bio kada je krenula škola, valjda žele reći da su djeca superširitelji.
4.Eksperiment Izrael je skroz podbacio, treba se ugledati na Švedsku.
5.Ista stvar kao s Britanijom je i kod Islanda. Nakon što su nedavno masovno procijepili dogodila im se porast slučajeva i nakon toga pad.
Korona novosti i spoznaje - Page 24 Img_2446

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 6/9/2021, 08:23

6.u Izraelu 10.2 % mrtvih od kovida za osmi misec pada na osobe s tri doze.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 08:46

Za bolje razumijevanje epidemiološke slike u Israelu sam pripremio
njihov i hrvatski dijagram (timeline) cijepljenja od početka do 4.9.21.
Dio procijepljenih od prije 6 mjeseci treba odmisliti:
U Israelu cca 40% (od 63%) , a u Hrvatskoj od 43% cca 3%. 
OP: dijagram ispod  je ilustrativan jer se odnosi ukupan broj cijepljenih
(2 doze +1 doza ostatka).
Tako Israel danas ima 2x manje zaštićenih od Hrvatske.
)Naravno, izuzimajući one kod kojih u Israelu  već efektivno djeluje 3. doza)

Tko ovo još ne razumije ne bi trebao niu komentirati ono šta danas gledamo u Israelu.
Korona novosti i spoznaje - Page 24 13
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 08:52

mutava baštarda wrote:6.u Izraelu 10.2 % mrtvih od kovida za osmi misec pada na osobe s tri doze.

Israel ima skoro 3x manje umrlih na milijun stanovnika od Hrvatske, zbog brzog cijepljenja s 2 doze.
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 6/9/2021, 08:54

mutava baštarda wrote:
4.Eksperiment Izrael je skroz podbacio, treba se ugledati na Švedsku.
"Eksperiment" u Israelu , glede na broj umrlih  pc, nije podbacio čak ni kad je u pitanju Švedska.
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 6/9/2021, 08:56

michaellcmacha wrote:i stoga mi nisi jasan zašto forcaš u tom smjeru, a nisi neki bedak...
starosta je bedak.
a frca u tom smjeru jer je partijski poslušnik i sve kaj dolazi od partije je savršeno, da je ministar sdp-ov onda bi pričao o novom bleiburgu i pomoru hrvatske nejači i bacao sasvim druge tablice
i totalno bi zanemario kontra stranu jer bi tad cjepivo bilo kao i otrov za štakore.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 6/9/2021, 09:02

Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:
4.Eksperiment Izrael je skroz podbacio, treba se ugledati na Švedsku.
"Eksperiment" u Israelu , glede na broj umrlih  pc, nije podbacio čak ni kad je u pitanju Švedska.
podbacio je kad je u pitanju myanmar, dominikanska republika, etiopija i moglo bi se još nabrajati...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 6/9/2021, 09:02

marcellus wrote:
violator wrote:Cekajte sad, nesto mi nije jasno.

Znaci, ako struka veli dvije doze cjepiva, onda se cijepimo s te dvije doze. Ali, ako ta ista struka trazi i tri doze ili 33, nebitno je sad za prigovor, onda se odjednom odustaje od preporuke struke i razmislja se kako su dvije doze - dovoljne? A kako sad to? Rijec struke sad nije vazna? A ako nije vazna rijec struke za trecu ili trideset trecu dozu, zasto je bila vazna za drugu dozu? Za prvu dozu? A zasto je ta rijec struke, onda, uopce bila vazna? :)

zašto krava ima rep, zašto mama ima sise. Toliko pitanja, a nigdje odgovora.

Struka stječe saznanja kao i svi ostali - delta je cjepivo učinila praktični neučinkovitim. Tako da ni treća ni 33 doza nisu naročito učinkovite. Samo što kad su radili cjepivo koje je trebalo biti u dvije doze nije bilo delte.
di je to struka rekla? di je struka rekla da su 3 ili 53 doza neučinkovite? kaj bulazniš? struka cijelo vrijeme priča da se treba cjepit još, ponovo.
cjepio si se i sad si promijenio mišljenje isto k'o i umjetna plavusha jer vam je došlo iz guzice u glavu da vam se neda pikat do kraja života, kakva mrtva struka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 6/9/2021, 09:16

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:
4.Eksperiment Izrael je skroz podbacio, treba se ugledati na Švedsku.
"Eksperiment" u Israelu , glede na broj umrlih  pc, nije podbacio čak ni kad je u pitanju Švedska.
podbacio je kad je u pitanju myanmar, dominikanska republika, etiopija i moglo bi se još nabrajati...
U Švedskoj je ukupna smrtnost manja. Ako ćemo gledati na to kako u Izraelu i ostatku svijeta ima višak smrtnosti, a manje smrti od korone od korone onda ok. Onda je korona stvarno zlatno tele.
Korona novosti i spoznaje - Page 24 Img_2447


_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 6/9/2021, 09:22

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Img_2447
Od početka cijepljenja u Izraelu imaju stalni višak smrtnosti?
Rizični faktori:
1. Pretilost
2. Strah
3 Diabetes

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 6/9/2021, 09:27

Eroo wrote:
Postoje ljudi koji zagovaraju eutanaziju,  kao i oni koji za nju nisu. Stara priča.
umiranje od bolesti nije eutanazija nego prirodni proces, umiranje od lijekova je eutanazija, pa zakj onda ti zagovaraš eutanaziju zdravih ljudi kojima nije ništa?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 24 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum