ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Page 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by Stanojko 22/12/2015, 10:01

Dalmosi su mahom srbi... :)

Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 10:03

Stanojko wrote:Dalmosi su mahom srbi... :)
Caca ti je Srbin konju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by jastreb 22/12/2015, 10:03

Na kraju krajeva dalmatinci su toliko različiti da je recimo jedan Kninjanin bliži Ličaninu,nego li Bračanu,jedan Imoćanin je bliži Hercegovcu nego Zadraninu,a jedan Dinarac bliži Bosancu nego Omišaninu.

Dalmatinci su kao prvo razlika katolici i pravoslavci,zatim Boduli,varošani,Vlaji....Dubrovčani mi više hitaju na Crnogorce,a Neretljani na Herceg-Bosance,Imoćani baš na Hercegovce,a Kninjani na Ličane i Bosance.

Razlikuju se i po govoru,tako će Zadranin prije razumjeti Istrijana,nego li Komižana.

Dalmacija je nejedinstvena i po etnofolkloristici,tu ima svega od gusala,ojkanja,rzanja,rere,gange,serenade, klapskog kreveljenja,linđa,dipli,svirala....

Tako da dalmatinac uopće nije jasan pojam. Kao što je to Slavonac,Istrijan, Baranjac,ili Šumadinac.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by Guest 22/12/2015, 10:03

RayMabus wrote:
bogomdani wrote:Longi i nije Dalmatinac..svjetloput i plavušan,nikako ne moze biti dalmatinac
CIsti Dalmatinac 100% ....živim u velikoj kamenoj kuci .....kuca 300 godina stara a ogromna ....imam porodicno stablo 300 godina unazad ...to je na papiru šta se zna a moje je prezime ovdje domace .......cisit Dalmoš ....cistokrvni.
Ma jok..ti si Onaj iz Sirius sustava..nekakvo šaltanje,zamjerna je morala biti..Pravi Longi je negdje u uredu Galakticke Federacije,a tebe uvalili ovdje.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 10:05

Ispravak nije 300 godina stara nego 200 ...od Napoelona ...1800 godina ....moj predak kupio štalu u kojoj je Napoleon držao konje pa nadogradio poviše ......porodićno stablo ide na papiru još unazad od tog pretka pa njegov otac ....oko 300 godina na papiru .....to je službeno .....a moji su ovdje domaci .......

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 27
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 10:07

Napoleonova vosjka došla u Dalmaciju a ovo je na pola puta izmeđuTrogira i SPlita i ovdje je dvorac i trebala mu štala jer je držao konje i napravio sto metara od dvorca štalu ....kamen debljine jednog metra ...prava utvrda ....kad se Napoleon povuka moj pra pra pradida to otkupija il dobija i podiga na tim temeljima vliku kamenu kucu.

S time da su moji odavde tj i taj pra pra pra pra dida je domaci.


Last edited by RayMabus on 22/12/2015, 10:08; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by vuksadinare 22/12/2015, 10:07

Stanojko wrote:Dalmosi su mahom srbi... :)
A srbi su mahom zagorci lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99841
2015-09-08


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by Guest 22/12/2015, 10:08

RayMabus wrote:Ispravak nije 300 godina stara nego 200 ...od Napoelona ...1800 godina ....moj predak kupio štalu u kojoj je Napoleon držao konje pa nadogradio poviše ......porodićno stablo ide na papiru još unazad od tog pretka pa njegov otac ....oko 300 godina na papiru .....to je službeno .....a moji su ovdje domaci .......

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 27
Kukuuu..Longi,kad ovo vide forumske i ine sponzoruse,ima da te preplave porukama 2ljubavi i odanosti"...cuvaj se Longi... lol!
bajdevej,lijepa Nekretnina.. :20
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by v_vlado 22/12/2015, 10:14

RayMabus wrote:Ispravak nije 300 godina stara nego 200 ...od Napoelona ...1800 godina ....moj predak kupio štalu u kojoj je Napoleon držao konje pa nadogradio poviše ......porodićno stablo ide na papiru još unazad od tog pretka pa njegov otac ....oko 300 godina na papiru .....to je službeno .....a moji su ovdje domaci .......

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 27
Auuuu......jes baja...da barem meni tako nešto ..
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by vuksadinare 22/12/2015, 10:14

Jastreb je tu u pravu....prodji recimo klis i vec je drugi svijet naspram dalmatinske obale...recimo sinjani,drnisani su po zivotu,navikama pa i u dosta obicaja slicni livnjacima,tomislavgradjanima cak su i nosnje slicne....no to nije cudno recimo u sinju 80% ljudi vuce korijene iz bh-a nakon seoba prije 300-350 godina..eto milanovici,kotromanovici,malbase,zorice,vukasovici,vuckovici,beslici sva ta prezimena su porijeklom livno,tomislavgrad,rama,kupres...i zato recimo puno jace su veze sinjana sa onim iz rame,livna nego onim iz splita,sibenika,omisa..mislim tu na kulturoloske razlike i obicaji
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99841
2015-09-08


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 10:14

bogomdani wrote:
RayMabus wrote:Ispravak nije 300 godina stara nego 200 ...od Napoelona ...1800 godina ....moj predak kupio štalu u kojoj je Napoleon držao konje pa nadogradio poviše ......porodićno stablo ide na papiru još unazad od tog pretka pa njegov otac ....oko 300 godina na papiru .....to je službeno .....a moji su ovdje domaci .......

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 27
Kukuuu..Longi,kad ovo vide forumske i ine sponzoruse,ima da te preplave porukama 2ljubavi i odanosti"...cuvaj se Longi... lol!
bajdevej,lijepa Nekretnina.. :20
To je dvorac. NIje mi to kuca jbte. Sto metara sam poviše. Velika kamena kuca sa vrtlom ispred .......Napoleon napravio štalu za konje a to je prizemlje ( moja konoba ) ....kameni zidovi debljine 1 metar .....

Vojska napravila temelje.

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Group-soldiers-reenactors-ride-horses-moscow-region-september-dressed-as-napoleonic-war-borodino-historical-44305190
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 10:17

vuksadinare wrote:Jastreb je tu u pravu....prodji recimo klis i vec je drugi svijet naspram dalmatinske obale...recimo sinjani,drnisani su po zivotu,navikama pa i u dosta obicaja slicni livnjacima,tomislavgradjanima cak su i nosnje slicne....no to nije cudno recimo u sinju 80% ljudi vuce korijene iz bh-a nakon seoba prije 300-350 godina..eto milanovici,kotromanovici,malbase,zorice,vukasovici,vuckovici,beslici sva ta prezimena su porijeklom livno,tomislavgrad,rama,kupres...i zato recimo puno jace su veze sinjana sa onim iz rame,livna nego onim iz splita,sibenika,omisa..mislim tu na kulturoloske razlike i obicaji
PO nekim predajama i moji su došli iz Rame prije 500 godina tj ta neka muška loza ...pa onda u SInj i na kraju u Kaštela. Al to datira 500 godina unazad a to je kao neki muški predak itd itd itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by Guest 22/12/2015, 10:18

RayMabus wrote:
bogomdani wrote:
RayMabus wrote:Ispravak nije 300 godina stara nego 200 ...od Napoelona ...1800 godina ....moj predak kupio štalu u kojoj je Napoleon držao konje pa nadogradio poviše ......porodićno stablo ide na papiru još unazad od tog pretka pa njegov otac ....oko 300 godina na papiru .....to je službeno .....a moji su ovdje domaci .......

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 27
Kukuuu..Longi,kad ovo vide forumske i ine sponzoruse,ima da te preplave porukama 2ljubavi i odanosti"...cuvaj se Longi... lol!
bajdevej,lijepa Nekretnina.. :20
To je dvorac. NIje mi to kuca jbte. Sto metara sam poviše. Velika kamena kuca sa vrtlom ispred .......Napoleon napravio štalu za konje a to je prizemlje ( moja konoba ) ....kameni zidovi debljine 1 metar .....

Vojska napravila temelje.

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Group-soldiers-reenactors-ride-horses-moscow-region-september-dressed-as-napoleonic-war-borodino-historical-44305190
dvorac...??Tek ce si sad raznorazne nabiguze sponzorske umisliti da su Princeze pa te obletati...e sad ti u potpunmosti razumijem tvoje dvojbe oko zena...Tesko je znati koja je iskrena,pored svih ovih Maminih Princeza,koje sanjaju o...Dvorcu...
Longi,.sve to namami,pohebi,i daj Otpusno pismo... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by vuksadinare 22/12/2015, 10:20

No to je tako jer kroz povijest dalmacija je takorec bilo granicno podrucje izmedju mlecana i turske...sinj,drnis,imotski,benkovac malo su bili pod turcima malo mlecanima malo neutralna zona....izmjesalo se stanovnistva kulture,religije...ali realno danas stanovnistvo dalmat.zagore svoje korijene najvecim dijelom vuce iz bosne,hercegovine a ne biste vjerovali da ima onih koji cak vuku korijene iz zagorja...ima dva sela kod vrgorca gdje ima obitelji ciji su davni korijeni zagorski..od prilike dosli polovicom 19 stoljeca za vrijeme austrougarske kao najamni radnici
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99841
2015-09-08


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by v_vlado 22/12/2015, 10:21

vuksadinare wrote:No to je tako jer kroz povijest dalmacija je takorec bilo granicno podrucje izmedju mlecana i turske...sinj,drnis,imotski,benkovac malo su bili pod turcima malo mlecanima malo neutralna zona....izmjesalo se stanovnistva kulture,religije...ali realno danas stanovnistvo dalmat.zagore svoje korijene najvecim dijelom vuce iz bosne,hercegovine a ne biste vjerovali da ima onih koji cak vuku korijene iz zagorja...ima dva sela kod vrgorca gdje ima obitelji ciji su davni korijeni zagorski..od prilike dosli polovicom 19 stoljeca za vrijeme austrougarske kao najamni radnici
Ovo nisam znao.....muk...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by Guest 22/12/2015, 10:22

vuksadinare wrote:No to je tako jer kroz povijest dalmacija je takorec bilo granicno podrucje izmedju mlecana i turske...sinj,drnis,imotski,benkovac malo su bili pod turcima malo mlecanima malo neutralna zona....izmjesalo se stanovnistva kulture,religije...ali realno danas stanovnistvo dalmat.zagore svoje korijene najvecim dijelom vuce iz bosne,hercegovine a ne biste vjerovali da ima onih koji cak vuku korijene iz zagorja...ima dva sela kod vrgorca gdje ima obitelji ciji su davni korijeni zagorski..od prilike dosli polovicom 19 stoljeca za vrijeme austrougarske kao najamni radnici
lol! dooobar... :20
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 10:23

Kaštela šta znaci inace utvrda Kaštel i je napravljeno kad su Turci navalili ovamo ....stanovništvo izbjeglo iz Bosne ( neki ostali neki promjenili vjeru da ih Turci ne ubiju ).

Turci zuzimaju Bosnu, dolazi do iseljavanja stanovništva. U strahu od iseljavanja trogirski i splitski posjednici grade utvrde-kaštela. Prvi kaštel za obranu od Turaka 1476. o svom trošku gradi trogirski plemić Koriolan Ćipiko, zapovjednik galije. Do kaštela koji se nalazi u moru on planski gradi naselje kvadratnog oblika. Naselje se opasuje bedemima i jarkom 1507. Na uglovima su sagrađene ugaone kule, a na ulazu pokretni most. Njegov primjer slijede i ostali posjednici, izgrađeno je 20 kaštela i više utvrđenih mjesta, od kojih se izdvajaju sedam. Planski uređeno naselje Koriolana Ćipika možemo smatrati početkom urbanizacije Kaštela. Grad svoj postanak može zahvaliti žuljevitim rukama galiota (veslača), kako stoji na ploči iznad ulaza u kaštel. Kaštela naseljavaju izbjeglice iz potkozjačkih sela i unutrašnjosti.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Ka%C5%A1tela#Povijest_nakon_doseljavanja_Hrvata
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by jastreb 22/12/2015, 10:27

vuksadinare wrote:No to je tako jer kroz povijest dalmacija je takorec bilo granicno podrucje izmedju mlecana i turske...sinj,drnis,imotski,benkovac malo su bili pod turcima malo mlecanima malo neutralna zona....izmjesalo se stanovnistva kulture,religije...ali realno danas stanovnistvo dalmat.zagore svoje korijene najvecim dijelom vuce iz bosne,hercegovine a ne biste vjerovali da ima onih koji cak vuku korijene iz zagorja...ima dva sela kod vrgorca gdje ima obitelji ciji su davni korijeni zagorski..od prilike dosli polovicom 19 stoljeca za vrijeme austrougarske kao najamni radnici
Ima ih dosta i iz Crne Gore.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 10:30

vuksadinare wrote:No to je tako jer kroz povijest dalmacija je takorec bilo granicno podrucje izmedju mlecana i turske...sinj,drnis,imotski,benkovac malo su bili pod turcima malo mlecanima malo neutralna zona....izmjesalo se stanovnistva kulture,religije...ali realno danas stanovnistvo dalmat.zagore svoje korijene najvecim dijelom vuce iz bosne,hercegovine a ne biste vjerovali da ima onih koji cak vuku korijene iz zagorja...ima dva sela kod vrgorca gdje ima obitelji ciji su davni korijeni zagorski..od prilike dosli polovicom 19 stoljeca za vrijeme austrougarske kao najamni radnici
LIvnjaci pricaju ikavicom. To je u biti jedno geografsko podrucje samo podijeljeno u dvije države.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by RayMabus 22/12/2015, 10:32

Današnja granica država Hr i BiH je truska granica ....nije prirodna Hr granica ....isti narod je i s ovu i s onu stranu granice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by stenjalica 22/12/2015, 10:35

Da su mleci malo jače pritisli 1699 danas bi u Dalmaciji bili i Glamoč,Livno,Grahovo..jebt to je povijest

Inače sve 10-20 km od mora više odiše malo na Bosnu
stenjalica
stenjalica

Male
Posts : 791
2015-10-18


Back to top Go down

Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom - Page 4 Empty Re: Dalmatinci suvereno vladaju hrvatskom politikom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum