ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Page 20 of 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by Guest 15/2/2021, 23:02

jastreb wrote:
Speare Shaker wrote:
סמאל wrote:
Evo,i švapski biskupi postali četnjici. lol!

Nisu, ali oni su nebitni jer njih u Crkvi nitko ništa ne pita i neće ih pitati.  :)
Njihova je utjecaj minoran i sve više se smanjuje. Rekao bih čak posebno u Njemačkoj gdje su katoličanstvo doveli na vrlo niske grane.
A CUH ima veliki utjecaj?

Dobro, tvoja patološka pa upravo i sotonska mržnja prema Crkvi u Hrvata je već legendarno poznata.
No, stavimo to na stranu pa mi odgovori na pitanje kakve veze imaju njemački biskupi sa Stepinčevom kauzom koja je nepovratno završena?  :)
I to po Zakoniku kanonskog prava koji nitko neće mijenjati, a pogotovo ne zbog osobnog mišljenja likova koji su praktički upropastili katoličanstvo u Njemačkoj i to po pitanju u vezi kojeg ih nitko neće pitati za mišljenje jer se to tiče samo Kongregacije za kauze svetaca i pape osobno.

Guest
Guest


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by Guest 15/2/2021, 23:03

סמאל wrote:odnosno svetog kad to postane. :cleanteeth

Već je, samo što to još nije javno ilitiga ex cathedra obznanjeno.  :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by IL Risorto 15/2/2021, 23:08

Speare Shaker wrote:
jastreb wrote:
Speare Shaker wrote:
סמאל wrote:
Evo,i švapski biskupi postali četnjici. lol!

Nisu, ali oni su nebitni jer njih u Crkvi nitko ništa ne pita i neće ih pitati.  :)
Njihova je utjecaj minoran i sve više se smanjuje. Rekao bih čak posebno u Njemačkoj gdje su katoličanstvo doveli na vrlo niske grane.
A CUH ima veliki utjecaj?

Dobro, tvoja patološka pa upravo i sotonska mržnja prema Crkvi u Hrvata je već legendarno poznata.
Očito moram još puno žganjci pojesti,da bih pretekao jastreba u ovoj disciplini. :rasta
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11191
2015-07-23


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by veber 15/2/2021, 23:37

četnik

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by Sora 16/2/2021, 08:44

סמאל wrote:
Speare Shaker wrote:
jastreb wrote:
Speare Shaker wrote:

Nisu, ali oni su nebitni jer njih u Crkvi nitko ništa ne pita i neće ih pitati.  :)
Njihova je utjecaj minoran i sve više se smanjuje. Rekao bih čak posebno u Njemačkoj gdje su katoličanstvo doveli na vrlo niske grane.
A CUH ima veliki utjecaj?

Dobro, tvoja patološka pa upravo i sotonska mržnja prema Crkvi u Hrvata je već legendarno poznata.
Očito moram još puno žganjci pojesti,da bih pretekao jastreba u ovoj disciplini. :rasta
ma bravo za tebe 

Veber lezi u nockautu 
Speaker se drzi na nogicama ali grogi 
Mrtvaljka na krevetu potresena

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by Sora 16/2/2021, 08:45

znaci mrznja sotonska 

Ha ha 
A tko je izmislio sotonu ? 

Ha speki seki

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by Guest 16/2/2021, 08:48

Sora wrote:
A tko je izmislio sotonu ? 

Židovi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by IL Risorto 16/2/2021, 11:07

Sora wrote:
סמאל wrote:
Speare Shaker wrote:
jastreb wrote:
A CUH ima veliki utjecaj?

Dobro, tvoja patološka pa upravo i sotonska mržnja prema Crkvi u Hrvata je već legendarno poznata.
Očito moram još puno žganjci pojesti,da bih pretekao jastreba u ovoj disciplini. :rasta
ma bravo za tebe 

Veber lezi u nockautu 
Speaker se drzi na nogicama ali grogi 
Mrtvaljka na krevetu potresena
Ne znam iz kojih razloga toliko napadaju jastreba,i ako je on prilično umjeren i kulturan kad iznosi svoje stavove oko crkve u Hrvata,za razliku od tebe i mene koji ne biramo riječi kad pričamo o njima.
Jastreb isključivo govori o političkoj i  svjetovnoj dimenziji crkve,te nikad ne napada  duhovnu dimenziju vjere,dok recimo ja serem po religijama  ka fizičkim institucijama,te njihovim duhovnim značajima.Jastreb se nikad neće posrat po Isusu i bogu kao što ću ja.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11191
2015-07-23


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by veber 16/2/2021, 11:23

četnik-musliman

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by jastreb 16/2/2021, 11:35

veber wrote:četnik-musliman
Ismet Popovac.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by jastreb 16/2/2021, 11:37

סמאל wrote:
Sora wrote:
סמאל wrote:
Speare Shaker wrote:

Dobro, tvoja patološka pa upravo i sotonska mržnja prema Crkvi u Hrvata je već legendarno poznata.
Očito moram još puno žganjci pojesti,da bih pretekao jastreba u ovoj disciplini. :rasta
ma bravo za tebe 

Veber lezi u nockautu 
Speaker se drzi na nogicama ali grogi 
Mrtvaljka na krevetu potresena
Ne znam iz kojih razloga toliko napadaju jastreba,i ako je on prilično umjeren i kulturan kad iznosi svoje stavove oko crkve u Hrvata,za razliku od tebe i mene koji ne biramo riječi kad pričamo o njima.
Jastreb isključivo govori o političkoj i  svjetovnoj dimenziji crkve,te nikad ne napada  duhovnu dimenziju vjere,dok recimo ja serem po religijama  ka fizičkim institucijama,te njihovim duhovnim značajima.Jastreb se nikad neće posrat po Isusu i bogu kao što ću ja.
Da. Ti i Sora ste svojevrsni antikristi koji ste protiv Boga,a ja sam vjernik koji zeli ocistiti CUH od ustastva i kulta Stepinca.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by veber 16/2/2021, 11:48

ti si kao i svaki četnik, otkrio vjeru 90ih.
ne postoji komunistička crkva. i ne postoji kut stepinca.

vaše četničko-muslimanse želje su samo vaše želje.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by IL Risorto 16/2/2021, 11:49

jastreb wrote:
סמאל wrote:
Sora wrote:
סמאל wrote:
Očito moram još puno žganjci pojesti,da bih pretekao jastreba u ovoj disciplini. :rasta
ma bravo za tebe 

Veber lezi u nockautu 
Speaker se drzi na nogicama ali grogi 
Mrtvaljka na krevetu potresena
Ne znam iz kojih razloga toliko napadaju jastreba,i ako je on prilično umjeren i kulturan kad iznosi svoje stavove oko crkve u Hrvata,za razliku od tebe i mene koji ne biramo riječi kad pričamo o njima.
Jastreb isključivo govori o političkoj i  svjetovnoj dimenziji crkve,te nikad ne napada  duhovnu dimenziju vjere,dok recimo ja serem po religijama  ka fizičkim institucijama,te njihovim duhovnim značajima.Jastreb se nikad neće posrat po Isusu i bogu kao što ću ja.
Da. Ti i Sora ste svojevrsni antikristi koji ste protiv Boga,a ja sam vjernik koji zeli ocistiti CUH od ustastva i kulta Stepinca.
Pa o tome i govorim,ali svejedno im više smetaš ti,nego ja i Sora,što znači da si na dobrom tragu,gdje se krije trulež unutar struktura te sekte.
Da smo kojim slučajem ja ti i Sora bili u poziciji gdje zastupamo službene i državne institucije antifašizma,ja ne sumnjam niti najmanje,da bi ti bio prilično blag u pogledu presuda poštenog i nepristranog narodnog suda,dok bi ja i Sora vjerojatno donosili strožije presude.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11191
2015-07-23


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by IL Risorto 16/2/2021, 11:57

veber wrote:ti si kao i svaki četnik, otkrio vjeru 90ih.
ne postoji komunistička crkva. i ne postoji kut stepinca.

vaše četničko-muslimanse želje su samo vaše želje.
Ne znam kako uopće možeš komunizam i četnike staviti u istu rečenicu,a ne u isti kontekst.
No,ti kažeš kako si nekakav Švabo,što bi ti zapravo i mogao znati o pravim težnjam hrvatskog naroda,koji je priželjkivao Jugoslaviju,kao tračak slobode koju nismo imali u Austrougarskoj monarhiji,već grcali od mađarsko švapskog terora.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11191
2015-07-23


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by veber 16/2/2021, 12:05

četnici istoznačuju nijemce i austrijance.
a još gore poistovjećujete malu pokrajinu s nijemcima.

težnja muslimana četnika je bila jugoslavija.

i samo vi četnici cvilite za istom.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by jastreb 16/2/2021, 12:09

veber wrote:četnici istoznačuju nijemce i austrijance.
a još gore poistovjećujete malu pokrajinu s nijemcima.

težnja muslimana četnika je bila jugoslavija.

i samo vi četnici cvilite za istom.
Razumijem tvoje razocarenje unistenjem Reicha,ali ako ti ovdje nije dobro idi u Njemacku,ili Austriju.

No tamo ces imati status trecerazrednog Nijemca,nesto slicno kako u Srbiji dozivljavaju Srbe iz Podravine,ili u Hrvatskoj Janjevce.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by IL Risorto 16/2/2021, 12:19

veber wrote:četnici istoznačuju nijemce i austrijance.
a još gore poistovjećujete malu pokrajinu s nijemcima.

težnja muslimana četnika je bila jugoslavija.

i samo vi četnici cvilite za istom.

Jugoslavenska ideja je potekla od Hrvata a ne Srba,kao protuteža nasilnoj germanizaciji i mađarizaciji.
Jasno zbog čega ti podcjenjuješ jugoslovestvo kod Hrvata,jer nikad nisi shvaćao povijesne silnice o kojima je govorio i sam Tuđman.
Jugoslovenski okvir bio je jedina moguća opcija dabi se  oduprli nasilnoj mađarizaciji,germanizaciji i talijanizaciji,međutim,Srbi su zloupotrijebili jugoslavensku ideju za svoje nacionalističke ciljeve,te na taj način trajno kompromitirali istu.
Muslimani su potpuno beznačajan narod koji je nastao od prisilno poturčenih Srba i Hrvata,te njihove želje i aspiracije nemaju nikakav značaj za jugoslavensku ideju u nastanku,međutim,kasnije im je dobro došla,jer im je Tito kroz Jugoslaviju dao  sva moguća prava kao i drugim narodima.
Današnji muslići,vjerujem više cijene Osmanlijsko carstvo,nego Jugoslaviju,ali i oni su nusprodukt renesanse nacionalizma.
Stranim okupatorima i kolonizatorima,nikad nije odgovaralo jedinstvo južnih Slavena,jer zajedno su bili jači i teže ih pokorit,te mi je zbog toga razumljiva tvoja netrepeljivost prema jugoslavenskoj ideji,ukoliko je zbilja istina da si ti nekakav potomak germanskih kolonizatora,koji su od Hrvata htjeli napravit sluge i bečke konjušare.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11191
2015-07-23


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by vuksadinare 16/2/2021, 12:27

Tocno je da je dio hrvata zelio jugoslaviju ali kao ravnopravnu zajednicu sto je bila idealisticka zabluda koju je odmah rasprsio nikola pasic...inace to nekakvo panslavenstvo nikad nije zazivjelo za razliku od pangermanizma pa i panromanizma..bas zbog razlicitih utjecaja u prvom redu kulturoloskih...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by IL Risorto 16/2/2021, 12:29

jastreb wrote:
veber wrote:četnici istoznačuju nijemce i austrijance.
a još gore poistovjećujete malu pokrajinu s nijemcima.

težnja muslimana četnika je bila jugoslavija.

i samo vi četnici cvilite za istom.
Razumijem tvoje razocarenje unistenjem Reicha,ali ako ti ovdje nije dobro idi u Njemacku,ili Austriju.

No tamo ces imati status trecerazrednog Nijemca,nesto slicno kako u Srbiji dozivljavaju Srbe iz Podravine,ili u Hrvatskoj Janjevce.
Žali za vremenima kad je dio Hrvata gledao u njih kao u Boga,ali nikako ne shvaća,kako dobar dio Hrvata nije htio bit podjarmljen i pretvoren u bečke konjušare,te su ustali protiv ugarsko-germanskog terora.Jasno je zaštosu takvi Hrvati za njih četnici,jer nisu pristali bitbečkikonjušari.
Pa i sam Stepinac borio se za jugoslavensku ideju,te bio solunski dobrovoljac,a takvih je bilo mnoštvo Hrvata.
Što misle o germanskom jarmu,Hrvati su najbolje pokazali u WW2.gdje su masovno podržali antifašistički pokret i druga Tita kao vođu.
Najveći Hrvati bili su partizani,Tito i Tuđman a Stepinac je bio simpatizer jugoslavenske monarhije,jednako kao i Vlatko Maček,vođa HSS-a.
Samo mali dio Hrvata je bio za švapsku stvar,međutim oni su najveća ljaga i sramota u hrvatskoj povijesti,jer su ostavili krvav trag i monstruoznosti Jasenovca i genocida nad 850 000 nedužne srpske nejači,holokausta nad Židovima i genocida nad Romima.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11191
2015-07-23


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by vuksadinare 16/2/2021, 12:40

Bezveze...malo je hrvata odobravalo njemacko madzarsku hegemoniju...zapravo problem je nastao onog trenutka kada dio srba u AU podrzava madjarsku hegemoniju trazeci za sebe dio kolaca preko ledja hrvata..dio hrvata zbog toga nevoljko se okrece vise becu...pa poznato je da upravo na ovoj nesretnoj banovini su neki srpski politicki predstavnici mahali madjarskim zastavama nakon sto je kuehn nasilnim sredstvima gusio otpor hrvata koji su se borili protiv madjarizacije..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by jastreb 16/2/2021, 12:58

vuksadinare wrote:Bezveze...malo je hrvata odobravalo njemacko madzarsku hegemoniju...zapravo problem je nastao onog trenutka kada dio srba u AU podrzava madjarsku hegemoniju trazeci za sebe dio kolaca preko ledja hrvata..dio hrvata zbog toga nevoljko se okrece vise becu...pa poznato je da upravo na ovoj nesretnoj banovini su neki srpski politicki predstavnici mahali madjarskim zastavama nakon sto je kuehn nasilnim sredstvima gusio otpor hrvata koji su se borili protiv madjarizacije..
Laz.

U pobuni protiv MĐarske koja je izbila u cisto srpskom selu Gornje Dubrave mahalo se hrvatskim zastavama i vikalo ovo je Hrvatska.

Nekoliko je sluga rezima pretuceno,a bilo je i mrtvih. Neki su kolovođe ove protumađarske,a prohrvatske pobune osuđeni i na smrt. Umrli su za Hrvatsku.

Tko ih danas spominje?
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.  - Page 20 Empty Re: Blaženi Alojzije Stepinac 10.2.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum