ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 21 Dec - 13:31

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:i da rekao si da nema teorije da ukupan broj evidentiranih zaraženih dosegne broj od 50 milijuna

Ne. Rekao sam da je sasvim lako moguće kako će se tvoje procjene odnosno brojevi do ožujka ili tako nekog roka pokazati kao točni.
Nije pristojno lagati, čak niti samo širiti dezinformacije odnosno neistine.

I kad smo kod cjepiva, ostaješ li na odluci da se nećeš cijepiti?
I ako nećeš, zbog čega?
Jesi li svjestan da tako ugrožavaš one u svojoj neposrednoj okolini, ponajprije svoju obitelj?
I to je glavni razlog zašto ću se ja cijepiti, premda u životu nisam imao niti sezonsku gripu, a posljednju virozu sam prebolio u siječnju 2007. godine. Čini se da imam neki prirodan imunitet na tu vrstu virusa.
Ali nebitno, jer čak i da ga imam na ovu podvrstu korona virusa, svejedno mogu prenijeti zarazu onima koji imunitet nisu stekli niti preboljenjem infekcije niti cijepljenjem.
I zato se svi socijalno odgovorni i karakterni pojedinci jednostavno moraju cijepiti, ako ne žele da ih sredina poima kao upravo obrnuto od tih obilježja.
naravno da se neću cjepiti najranije do mjeseca listopada 2021, a možda ni tada, 
i naravno da je sve ovo ispod totalna glupost što si napisao, jer su svi potencijalni prijenosnici i za sve je, neovisno o statusu, obavezno da i dalje koriste masku u skladu za danim epidemiološkim mjerama... al nek si ti napisao u 6 redaka 5 kontradikcija...

Je, tako je po tvojem razumjevanju stvari.
Samo si zaboravio napisati da nije isto pokupiti virus od nekoga tko ima gadne simptome i od nekoga tko ima imunitet na bolest ili tko bolesti podnosi asimptomatski.
Guglaj što znači i na što se odnosi pojam virulentnosti.
To do sada očito nisi znao pa ti nije za zamjeriti.

Da ponovim, svaka osoba sa kakvim takvim karakterom i moralom se jednostavno mora cijepiti, jer će na taj način stjecanjem imuniteta SMANJITI MOGUĆNOST ZARAZE drugih od sebe.
Oni koji se neće cijepiti iz bilo kojeg razloga se ne može okvalificirati niti kao karakterne niti kao moralne osobe.
U najboljem slučaju kao teške ignorante, a neznanje se ipak ne bi trebalo penalizirati, makar u pravnom smislu nepoznavanje zakona u slučaju kršenja istog nikoga ne štiti od kaznenog progona zbog tog kršenja.
Ali to je u pravnom smislu, ne i u moralnom.

Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Mon 21 Dec - 13:31

kic wrote:
michaellcmacha wrote:
kic wrote:
michaellcmacha wrote:
kic wrote:
oprosti miha, ali vise vjerujem matematicaru Bakiću i znanstveniku Laucu koji zaista govore o velikoj prokuženosti u nas (i drugdje), idi pa čitaj o čemu pišu
ma nije bed samo ti vjeruj komu hoćeš... moj susjed je ok lik, ali nije ti on baš neka velika faca, poklopile su mu se neke stvari u životu i to je to... sjetim se tamo koncem sedamdesetih su financijaši odlučili ekonomiste zamijeniti matematičarima i fizičarima pa gle di je dogurao financijski sektor... tako i medicina kad ju oni preuzmu odošmo u mp6...

ma daj neusporedivo, on svaki dan ima par statusa i sve mu redom znanstvenici komentiraju

a ti se tuces sa mnom i erom, ne moze se to usporedit oprosti
pa rekao sam sve ok, vjeruj njemu, al nemoj se pravit bedast za 2 mjeseca kad budemo imali veće brojeve duplo od ovih koje imamo sada... ja se ne bojim iznijeti brojeve... koji je vaš problem...

ja ne zelim uopce ulazitiu davanje prognoza, jako morbidnim mi se cini..

zapisat cu i cujemo se za 2 mjeseca
što bi bilo morbidno davati prognoze... ili projekcije.... eto šejker je rekao tamo sredinom rujna da nema teorije da broj zaraženih do kraja godine bude i blizu 50 milijuna... jel to morbidno... morbidno je što se šupak i dalje pravi mutav iako je pogriješio ne malo nego skroz na skroz...


Last edited by michaellcmacha on Mon 21 Dec - 13:36; edited 1 time in total
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Mon 21 Dec - 13:32

michaellcmacha wrote:
vuksadinare wrote:ja sam toliko vec spičen u glavu sa tim forsiranjem korona vijesti,brojki,analiza,svađa,prepucavanja da mi dođe da odselim u bosnu gdje su korona vijesti odavno na trecoj,cetvrtoj stranici :D
ma zašto, obavi sve svoje što imaš pa onda tarlahaj o koroni...  ja sad odoh podići lijekove u ljekarni, poslije odoh dovesti neka drva, imam još za premotati neki lim za pecanu, sutra odoh odojka zaklati, preksutra ja i dečki okrećemo pečenku... nema nikakve družbe sa ljudima izvan najužeg kruga obitelji... a što mora biti biti će... ja utječem na ono na što mogu utjecati, a za ostalo su neki drugi zaduženi...
dobro jutro...kao sto su znanstvenici u bosni zakljucili da bolje nista komentirati ni i u sta se petljati ionako ih nitko nece poslusati pa se bolje baviti svojim poslom... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 21 Dec - 13:34

michaellcmacha wrote:

eto šejker je rekao tamo sredinom rujna da nema teorije da broj zaraženih do kraja godine bude i blizu 50 milijuna... jel to morbidno...

Samo ti nastavi lagati, pa te nitko iole ozbiljan neće više niti pod razno moći uzimati za ozbiljno.
Zapravo, to nitko iole ozbiljan i normalan na ovom forumu odavno više niti ne čini.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Mon 21 Dec - 13:35

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:i da rekao si da nema teorije da ukupan broj evidentiranih zaraženih dosegne broj od 50 milijuna

Ne. Rekao sam da je sasvim lako moguće kako će se tvoje procjene odnosno brojevi do ožujka ili tako nekog roka pokazati kao točni.
Nije pristojno lagati, čak niti samo širiti dezinformacije odnosno neistine.

I kad smo kod cjepiva, ostaješ li na odluci da se nećeš cijepiti?
I ako nećeš, zbog čega?
Jesi li svjestan da tako ugrožavaš one u svojoj neposrednoj okolini, ponajprije svoju obitelj?
I to je glavni razlog zašto ću se ja cijepiti, premda u životu nisam imao niti sezonsku gripu, a posljednju virozu sam prebolio u siječnju 2007. godine. Čini se da imam neki prirodan imunitet na tu vrstu virusa.
Ali nebitno, jer čak i da ga imam na ovu podvrstu korona virusa, svejedno mogu prenijeti zarazu onima koji imunitet nisu stekli niti preboljenjem infekcije niti cijepljenjem.
I zato se svi socijalno odgovorni i karakterni pojedinci jednostavno moraju cijepiti, ako ne žele da ih sredina poima kao upravo obrnuto od tih obilježja.
naravno da se neću cjepiti najranije do mjeseca listopada 2021, a možda ni tada, 
i naravno da je sve ovo ispod totalna glupost što si napisao, jer su svi potencijalni prijenosnici i za sve je, neovisno o statusu, obavezno da i dalje koriste masku u skladu za danim epidemiološkim mjerama... al nek si ti napisao u 6 redaka 5 kontradikcija...

Je, tako je po tvojem razumjevanju stvari.
Samo si zaboravio napisati da nije isto pokupiti virus od nekoga tko ima gadne simptome i od nekoga tko ima imunitet na bolest ili tko bolesti podnosi asimptomatski.
Guglaj što znači i na što se odnosi pojam virulentnosti.
To do sada očito nisi znao pa ti nije za zamjeriti.

Da ponovim, svaka osoba sa kakvim takvim karakterom i moralom se jednostavno mora cijepiti, jer će na taj način stjecanjem imuniteta SMANJITI MOGUĆNOST ZARAZE drugih od sebe.
Oni koji se neće cijepiti iz bilo kojeg razloga se ne može okvalificirati niti kao karakterne niti kao moralne osobe.
U najboljem slučaju kao teške ignorante, a neznanje se ipak ne bi trebalo penalizirati, makar u pravnom smislu nepoznavanje zakona u slučaju kršenja istog nikoga ne štiti od kaznenog progona zbog tog kršenja.
Ali to je u pravnom smislu, ne i u moralnom.
ajde i pizdu materinu glupu... ti ćeš nekom o moralu i karakteru pričati i u isto vrijeme vrijeđati i omalovažavati sugovornike i kad se konačno došlo do vremena kad treba reći da si pogriješio i dalje jedeš govna... aj marš...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Mon 21 Dec - 13:37

evo jedan za vuka i robija

Piše crvenkapica vuku
-Dragi vuče. Zajebao si se u jednom slovu, trebao si da me POJEDEŠ

Tvoja trudna Crvenkapica

Vuk odgovara
-Draga Crvenkapice, slijedeći put kada me vidiš ne viči: "fuk, fuk!"
sve dok ne naučiš dobro izgovarati slovo V

Tvoj Vuk

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 21 Dec - 13:38

michaellcmacha wrote:
ajde i pizdu materinu glupu... ti ćeš nekom o moralu i karakteru pričati i u isto vrijeme vrijeđati i omalovažavati sugovornike i kad se konačno došlo do vremena kad treba reći da si pogriješio i dalje jedeš govna... aj marš...

Tebi svatko ima pravo govoriti da si beskarakterna gnjida, jer to evidentno jesi.
Ti si taj koji će odbijanjem cijepljenja ugroziti svoje najbliže, pogotovo onog sina za kojeg kažeš da je sklon alergijama, da je imunokompromitiran, ima astmu ili što već.
Zato ti je bolje da poradiš na vlastitim greškama i manama umjesto da neprestano histeriziraš oko reakcija na bolesne idiotarije koje ovdje pišeš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Mon 21 Dec - 13:40

veber wrote:evo jedan za vuka i robija

Piše crvenkapica vuku
-Dragi vuče. Zajebao si se u jednom slovu, trebao si da me POJEDEŠ

Tvoja trudna Crvenkapica

Vuk odgovara
-Draga Crvenkapice, slijedeći put kada me vidiš ne viči: "fuk, fuk!"
sve dok ne naučiš dobro izgovarati slovo V

Tvoj Vuk
tssssss...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Mon 21 Dec - 13:41

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
ajde i pizdu materinu glupu... ti ćeš nekom o moralu i karakteru pričati i u isto vrijeme vrijeđati i omalovažavati sugovornike i kad se konačno došlo do vremena kad treba reći da si pogriješio i dalje jedeš govna... aj marš...

Tebi svatko ima pravo govoriti da si beskarakterna gnjida, jer to evidentno jesi.
Ti si taj koji će odbijanjem cijepljenja ugroziti svoje najbliže, pogotovo onog sina za kojeg kažeš da je sklon alergijama, da je imunokompromitiran, ima astmu ili što već.
Zato ti je bolje da poradiš na vlastitim greškama i manama umjesto da neprestano histeriziraš oko reakcija na bolesne idiotarije koje ovdje pišeš.
e kako će ti prisjesti ako te ikada sretnem u životu, pa ćeš vidjeti koliko ti je bilo pametno da mi spominješ djecu u bilo kojem kontekstu...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 21 Dec - 13:44

Speare Shaker wrote:
Legendovich wrote:

s tim ne moze biti problema nikako...stvar je u racunici profita

Jasna stvar.
Isto kao što je jasno da je danas farmaceutska industrija valjda najprosperitenija i najkonukturnija industrijska grana u svijetu.
Zato sam ja odmah na početku pandemije iznio ocjenu da će se dovoljno efikasno cjepivo pronaći već do početka rujna (Rusija) odnosno do početka studenog (SAD). I tako je i bilo.
E sad, masovna proizvodnja je ipak nešto drugo.
Kvaka je osim u profitu i u pritisku javnosti, zbog čega EU dodatno ubrzava postupak registracije cjepiva da ne bi pretjerano zaostali sa početkom cijepljenja u Velikoj Britaniji.
A sjetimo se da je marcel na forumu izašao sa ocjenom kako će do početka proizvodnje cjepiva realno proći 5 godina.
Wishfull thinking.
treba naravno imati u vidu da EFIKASNOST cjepiva igra bitnu ulogu..potrebno je mobilizirati imunoloski sustav 100%,a one brojek 70-90%,me nekako ne umiruju..Postoji mogucnost da Viruz razvije neke nove odbrambene mehanizme,ili tko zna sto,nakon nekompletno efikasne vakcine,a onda se utrka sa Viruzom nastavlja,s tim da vodi namjanje dvi sekunde u samom startu..
Tako da,3-5-7 godina,nikako ni po cemu ne mozemo zasigurno znati..vakcina je izisla..ucinkovitost je nesh posve dijametralno suprotno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Mon 21 Dec - 13:44

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
ajde i pizdu materinu glupu... ti ćeš nekom o moralu i karakteru pričati i u isto vrijeme vrijeđati i omalovažavati sugovornike i kad se konačno došlo do vremena kad treba reći da si pogriješio i dalje jedeš govna... aj marš...

Tebi svatko ima pravo govoriti da si beskarakterna gnjida, jer to evidentno jesi.
Ti si taj koji će odbijanjem cijepljenja ugroziti svoje najbliže, pogotovo onog sina za kojeg kažeš da je sklon alergijama, da je imunokompromitiran, ima astmu ili što već.
Zato ti je bolje da poradiš na vlastitim greškama i manama umjesto da neprestano histeriziraš oko reakcija na bolesne idiotarije koje ovdje pišeš.
daj ne pizdi.
s obzirom na stanje možda mu je opasnije primiti cjepivo nego riskirat pa ga ne primit.

samo svi vi "naučnici" i "inžinjeri" i "menadžeri" ste ignoranti pa ne čitate što sudionik u raspravi napiše.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 21 Dec - 13:48

veber wrote:

s obzirom na stanje možda mu je opasnije primiti cjepivo nego riskirat pa ga ne primit.

Je, možda. A možda je u šumi.
I da, obrati bolje pažnju na to što je napisao kada bi se mogao cijepiti pa ćeš onda bolje shvatiti kako je ta tvoja pretpostavka promašena.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 21 Dec - 13:52

Legendovich wrote:
treba naravno imati u vidu da EFIKASNOST cjepiva igra bitnu ulogu..potrebno je mobilizirati imunoloski sustav 100%,a one brojek 70-90%,me nekako ne umiruju..

Nema 100% efikasnosti na kolektivnoj razini. Nije moguća.
70% do 90% je sasvim dobra razina kolektivne zaštićenosti, a za stjecanje neke minimalne razine kolektivnog imuniteta će možda biti dovoljno i cijepljenje samo 60% stanovništva.
S tim da se uvijek uzima viša granica s obzirom na stupanje zaštite od navodno 95% (Pfizer) ili eventualno 90% na primjeru Oxford cjepiva pa se taj postotak nužno smanjuje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 21 Dec - 13:53

Budemo vidjeli..josh je prerano za procjene..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 21 Dec - 13:54

michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
ajde i pizdu materinu glupu... ti ćeš nekom o moralu i karakteru pričati i u isto vrijeme vrijeđati i omalovažavati sugovornike i kad se konačno došlo do vremena kad treba reći da si pogriješio i dalje jedeš govna... aj marš...

Tebi svatko ima pravo govoriti da si beskarakterna gnjida, jer to evidentno jesi.
Ti si taj koji će odbijanjem cijepljenja ugroziti svoje najbliže, pogotovo onog sina za kojeg kažeš da je sklon alergijama, da je imunokompromitiran, ima astmu ili što već.
Zato ti je bolje da poradiš na vlastitim greškama i manama umjesto da neprestano histeriziraš oko reakcija na bolesne idiotarije koje ovdje pišeš.
e kako će ti prisjesti ako te ikada sretnem u životu, pa ćeš vidjeti koliko ti je bilo pametno da mi spominješ djecu u bilo kojem kontekstu...

A kako bi ti nazvao potencijelne ubojice svoje djece?
I daj se ostavi tih bolesnih kukavičkih prijetnji forumašima već jednom, jer te samo jasno i otvoreno prikazuju u pravom svjetlu.
U biti tako samo dodatno argumentiraš ono što sam napisao o tvojem karakteru i moralu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 21 Dec - 13:55

Legendovich wrote:Budemo vidjeli..josh je prerano za procjene..

Za procjene nikad nije prerano. Ali to su ipak samo procjene.
Konačne rezultate ćemo vidjet nakon nekog vremena, a i onda koliko su procjene bile utemeljene.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Mon 21 Dec - 14:04

Speare Shaker wrote:
veber wrote:

s obzirom na stanje možda mu je opasnije primiti cjepivo nego riskirat pa ga ne primit.

Je, možda. A možda je u šumi.
I da, obrati bolje pažnju na to što je napisao kada bi se mogao cijepiti pa ćeš onda bolje shvatiti kako je ta tvoja pretpostavka promašena.
za razliku od ere ili robija, ti nisi glup. niti bedast.
no stalno želiš biti a priori, a to u životu ne ide.

a, moram te strpat u grupu ero-robi i sl. bježite od podataka koji vam se podastru.
razumijem za ero-robi osovinu, ali ne za tebe jer nisi bedast.

ono što su gnječ i miha tipkali nažalost se ostvarivalo, a to bilo pisano 2-3 tjedna prije nego što će se dogoditi.

poznavajući politiku u hrvatskoj broj zaraženih, umrlih će se smanjivati do tri kralja.
onda će od 15.01.2021 opet buknut.
to je moja procjena i kao što sam kritičar drugih, tako ću spremiti PrtSc ovog upisa i objavit ću ga 16.01.2021.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Mon 21 Dec - 14:04

...mislim da je europa imala priliku da rjesi se korone u proljece nije iskoristena prilika radi-ekonomije...mi smo morali popustiti radi turizma i love i dobili smo sto smo dobili na jesen i zimu..opet idealna prilika je da se rjesis korone je proljece i ljeto..hoce li biti iskoristena?..ostaje za vidjeti...bog ne pruza sansu dva puta...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Mon 21 Dec - 14:08

da ne bi rekli kako samo tuđe pizdarije objavljujem,
htio bi da sam fulao, bojim se da nisam.
ali kao i svi sudionici rasprave neka slika bude dokaz
Da remiziramo... - Page 28 20201212

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Noor Mon 21 Dec - 14:10

AssadNaPodmornici wrote:preko 40% hrvata je u ovom trenutko preboljelo koronu ili bilo zaraženo.. dakle .. ovo sranje mora usporiti tom logikom..
zlato, oni koju su imali covid u ožujak-svibanj, sada ga opet mogu pokupiti
nisu ti to vodene kozice, mada se i taj virus može rektivirati (herpes zoster)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Mon 21 Dec - 14:11

Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:preko 40% hrvata je u ovom trenutko preboljelo koronu ili bilo zaraženo.. dakle .. ovo sranje mora usporiti tom logikom..
zlato, oni koju su imali covid u ožujak-svibanj, sada ga opet mogu pokupiti
meni ne veliš, zlato.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 28 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum