ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Mon 14 Dec - 22:14

Eroo wrote:@venus
Šampanjac tek na +80!
Sve bu jasno u sljedećih tjedan dana.
Da remiziramo... - Page 26 5



Bergamo: 81.5/1M stanovnika,  7.25x manje od Varždina.


Da remiziramo... - Page 26 6

Eroo

Posts : 78055
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Mon 14 Dec - 22:27

Idemo dalje...novi panoramski pogled. 
Sol 2970

Da remiziramo... - Page 26 9

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78055
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 14 Dec - 22:41

evo ode iz Pule tri liječnika na ispomoć u Varaždin. a ovdje im kronično manjak kadrova. ne znam kako ćemo tako dalje...

Usprkos problemima s kadrovima, čak tri pulska liječnika morala su otići. Koliko će nedostajati?

Sve je jasnije da Istra nije iznimka i da su i ovdje liječničke snage pri kraju, odnosno da je na raspolaganju sve manje osoblja. Zbog sve većeg broja Covid bolesnika, polako dolaze u pitanje ostale djelatnosti bolnice.

Stoga je vrlo iznenađujuće glasila današnja vijest da su čak tri pulska liječnika bila prisiljena preseliti u Varaždin.

Dio je to nacionalnog programa po kojem u teže zahvaćena područja sele liječnici iz manje zahvaćenih, ali iz dana u dan razlike su sve manje i čini se da su svi teško zahvaćeni korona problemima i manjkom kadrova.

https://www.glasistre.hr/pula/u-utorak-u-tiskanom-izdanju-pulska-bolnica-ima-sve-vece-probleme-s-kadrovima-a-cak-tri-lijecnika-morala-su-otici-686759
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 14 Dec - 23:00

evo novog problema:

Antibody Resistant SARS-CoV-2 Variant Emerges In Patient After Convalescent Plasma Therapy


University College London, Cambridge Institute of Therapeutic Immunology and Infectious Disease (CITIID), University of Cambridge, Cambridge University NHS Hospitals Foundation Trust, University of Kent and University of Amsterdam have in a new research discovered the emergence of antibody resistant SARS-CoV-2 variants in a COVID-19 patient who had been treated with neutralizing antibodies from convalescent plasma.


The COVID-19 vaccine may help slow down the viral spread and maybe reduce the mortality and morbidity associated with this infection but it is not going to stop the pandemic and in fact in might lead to far more worse problems.

Neutralising antibodies drive Spike mediated SARS-CoV-2 evasion

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.12.05.20241927v1

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.12.05.20241927v1.full.pdf
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 14 Dec - 23:39

Kako se kaobajage ukaze neko rjesenje,napose se iza njega odmah pojave dva nova problema..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 14 Dec - 23:39

Ovi viruz je opakiji od Borga..adaptira se na svaku mogucu zamku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Tue 15 Dec - 4:07

prdonjo diži se, dok napravim turu, nahrani patke i golubove.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Tue 15 Dec - 5:23

veber wrote:prdonjo diži se, dok napravim turu, nahrani patke i golubove.
Ja već napravio "turu", a šta ti radiš po noći?
Šta si već invalid? :D

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78055
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Tue 15 Dec - 5:50

Da remiziramo... - Page 26 13

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78055
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Tue 15 Dec - 6:56

https://www.youtube.com/watch?v=ZAr313RAnDw
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Tue 15 Dec - 6:56

Eroo wrote:
veber wrote:prdonjo diži se, dok napravim turu, nahrani patke i golubove.
Ja već napravio "turu", a šta ti radiš po noći?
Šta si već invalid? :D
nemreš ti zapamtit?
kretenčino, vozim bicikl svako jutro, samo ti se ne sjećaš kaj je bilo jučer, kamoli što sam ti natipkao prije par dana.

odi patke nahranit.

samo dokazuješ koliki si ignorant.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Tue 15 Dec - 7:14

veber wrote:
Eroo wrote:
veber wrote:prdonjo diži se, dok napravim turu, nahrani patke i golubove.
Ja već napravio "turu", a šta ti radiš po noći?
Šta si već invalid? :D
nemreš ti zapamtit?
kretenčino, vozim bicikl svako jutro, samo ti se ne sjećaš kaj je bilo jučer, kamoli što sam ti natipkao prije par dana.

odi patke nahranit.

samo dokazuješ koliki si ignorant.
Pa 'ranin tebe, ne mogu ja sve...aj skoči, hop..hop..hop..zini...tako.. :D

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78055
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 Tue 15 Dec - 8:41

8:31 Pulmolog Srića gostuje na N1 televiziji

"Susrećemo se svaki dan sa sve težom situacijom. Podaci koji dolaze iz Ministarstva ne odgovaraju stanju u bolnici. Dajemo nadljudske sposobnosti u ovoj brojki. Broj novoprimljenih je svaki da nsve veći, primaju se isključivo pacijenti koji zahtijevaju dodatnu potporu, dakle oni koji trebaju kisik i respiratoru. Ta brojka je prešla 80 posto mozda i više, hitne ambulante su isto prenapučene, pacijenti s upalom pluća šalju se doma....Ako nastavimo ovim trendom nećemo završiti u sudnici kako kaže kolegica Markotić nego u ropotarnici
Ako će se nastaviti ovakvi trendovi, KB Dubrava ima povećane brojke, pokušava se balansirati, otpuštaju se blaži pacijenti u Arenu, još uvijek je priljev onih koji dolazi veći od onoih koji odlaze, oni zaraženi prije dva tjedna tek će sada početi razvijati sliku. Bojim se da kreveti za najteže bolesne neće biti dostatni"

U bolnicama diljem Hrvatske je skoro 3000 pacijenata oboljelih od koronavirusa, njih čak 10 posto je na respiratorima.
vili40
vili40

Male
Posts : 10989
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 Tue 15 Dec - 8:50

Čačić: Prokuženost je 1.5 puta veća, a ne 10 puta, kako tvrdi "stručnjak" Lauc
Da remiziramo... - Page 26 81a4950a-fc9b-4e69-b5b8-b8bec511504d

KAKO djeluju postojeće mjere, možda se može vidjeti na primjeru Varaždinske županije koja je u zatvaranje srednjih škola, kafića i restorana krenula tjedan dana prije ostatka Hrvatske 21. studenog. Tek tri tjedna nakon uvođenja tog djelomičnog lockdowna pokazuju se prvi rezultati.
Rast epidemije zaustavljen je oko 27. studenog, kada je dosegao sedmodnevnu incidenciju od više od 1200 zaraženih na 100.000 stanovnika, da bi ovih dana pao na 870 zaraženih s daljnjim silaznim trendom. U doba uvođenja tih mjera trajali su žestoki obračuni između gradonačelnika Varaždina Ivana Čehoka koji je tvrdio da tako jake mjere nisu potrebne i župana Radimira Čačića koji je od vlade tražio uvođenje mjera koje će sedam dana kasnije vlada uvesti i za ostatak Hrvatske.   
Čačić je gostovao u sinoćnjem RTL Direktu.
"Bit ću ponosan sutra kada ujutro objavimo rezultate, prvi put nakon 50 dana pali smo ispod 100, incidencija 826, koju će sutra objaviti WHO, bili smo 16 dana najgori u Europi. Nakon toga su to preuzeli Međimurci, danas Litvanci, sutra tri litavske i hrvatske regije", rekao je Čačić.
"Dakle, čini se da smo malo ranije dobili pravo da uvedemo mjere, veliki dio županija škole je zatvorio nakon nas, a mi smo zatvorili istovremeno s mjerama za ugostiteljstvo, kontaktne sportove, a nakon toga sedam dana i više razrede osnovne škole."
Hoće li se to dogoditi sada i na nacionalnoj razini?
"Ako ima malo pameti i odgovornosti, to će se zatvaranje škola i drugdje dogoditi, ali srećom idu školski praznici", poručio je Čačić. 
Neki tvrde da bi se dogodio pad zaraženosti s mjerama ili bez njih jer ste dosegnuli plafon.

Čačić o tvrdnjama da bi se pad dogodio i bez mjera: Tu vrstu gluposti sam slušao jako dugo

"Tu vrstu gluposti sam slušao jako dugo. Čak su se i kod nas javili Bakić i svi ovi neki stručnjaci..."
Imaju matematičke izračune...
"Da, da to su ljudi koji stvarno 'vladaju' materijom. U svijetu postoji nekoliko najjačih svjetskih instituta koji se time bave i njih slušaju Angela Merkel, Francuska, Češka, Njemačka, Engleska, ali, eto, u Varaždinu, Ogulinu, u Zagrebu imamo nekoliko njih koji pričaju tu praznu priču. Ja sam čak i u vladi to imao prilike čuti..." 
Osvrnuo se i na Znanstveni savjet: "Stručna javnost je vrlo jasna. U Znanstvenom savjetu je sedam ljudi koji su neovisni jasno reklo što traže, isto što i ja, ne danas, nego i prije mjesec i pol. Trojica su rekla da imaju ova razmišljanja, zaraženost, prokuženost... Imali smo razinu bedastoća. Lauc je rekao pet do deset puta, citiram, to govore i Čehok i Bakić i ovakvi, pet do 10 puta je veća prokuženost od evidentirane zaraženosti."
Na Šprajcov komentar da jest veća, Čačić je rekao da jest, ali ne toliko. 
"Jest veća, jedan i pol put, imamo točnu sliku, to je izmjereno, jasno je", kazao je Čačić.  
"Čehok je pak pričao da je velika zaraženost u poduzećima, čak je rekao da su to stranci koji tjeraju svoje radnike da rade zaraženi, pa je HZJZ poslao svoje ekipe, napravili su testiranje i ispalo je da se zaraženost kreće između 2 i 3 posto, što je minimum minimuma, dobili biste taj postotak asimptomatskih bilo gdje, to nije nikakvih 30 illi 40 posto, to je 2.9 posto, to je i Capak jasno rekao", naglasio je Čačić. 

"Treba biti ozbiljna budala"

"Ako imamo danas 12 tisuća zaraženih u Varaždinskoj županiji koji su prošli koronu, pomnožite to s tih 10 našeg stručnjaka Lauca. To je 120 tisuća. Mi imamo 30 tisuća djece ispod 18. Od 165 tisuća građana Varaždinske županije, dakle, po cesti hodaju samo zaraženi. Treba biti ozbiljna budala... Sto puta su mi ljudi rekli nemoj upotrebljavati tu riječ, ali ovo je žalosno, stravično. Nije čudno da su svi ozbiljni znanstvenici tražili da se te ljude makne iz Savjeta, tragično je da politika sluša te ljude", kazao je Čačić.
Gdje su po vama žarišta?
"Svugdje, jesu i u pogonima, ali na razini dva, tri posto", kazao je, a onda se osvrnuo opet na Čehoka, za kojeg je rekao da nije s njim u sporu, ali da ima politikantski pristup: "To je čovjek koji poziva da krše mjere, da se ide na kavu i ručak preko Drave u Međimurje, srećom da je Stožer naredio mjere."
Također je naglasio da on ne tvrdi ništa, da je on samo arhitekt te da samo kaže da bi bilo pametno slušati one što znaju. 
"Ja tvrdim da bi bilo pametno da slušamo one koji su dokazali da znaju i koji postupaju po uputama struke, a ne na bazi politikantskih, hohštaplerskih procjena, koji skupljaju političke poene." 
Zaključio je da treba gledati što radi Njemačka, kao što smo kopirali njihove mjere i u proljeće. "Mi imamo incidenciju 650, a Njemačka u pokrajinama u kojima ima 200 zabranjuje izlazak na ulicu. Tako da razumijemo što su mjere", zaključio je Čačić.
vili40
vili40

Male
Posts : 10989
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Tue 15 Dec - 8:50

...tu svatko ima svoju pricu...jedni se hvale da brojka pada drugi kazu nije treci misle da ej i sve dalje sala...cetvrti glume hrabriše i misle da su besmrtni...najbolji mi je jedan lik nekidan rekreativni sportas..koji kaze da nema nikake šanse da njega zakaci kakva bolestina pa i korona..jer s ebavi sportom :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Tue 15 Dec - 8:59

ja zapravo mislim da smo mi zapravo krivo reagirali u proljece kada smo na vrlo mali broj uveli stroge mjere a nastupalo je proljece kada je virus slabio..ljudima je bilo preko glave takvih mjera i htjeli su se samo opustiti a politicari kao politicari tu su skuzili i isli su pogodovati građanstvu zbog politickih bodova..i normalno da sad kada stvarno trebaju mjere opet dolazi do politikanstva prije ovih mjera kada opet politicar se ne zeli zamjeriti građanstvu uvodeci opet stroge mjere shvacajuci d aim to moze biti minus...za razliku od proljeca...bas u proljece smo trebali uvest neke relaksirajuce mjere pa bi ljudi lakse danas prihvatili stroge razumijevajuci situaciju
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Tue 15 Dec - 9:07

....meni jedan međimurec sa kojim poslujem kaze da na podrucju međimurja koronu sire cigići koji se ne pridrzavaju uopce mjera a kdo njihove populacije je sigurno ogroman broj zarazenih jer malo ih se testira a oni koji se testiraju veli on po podacima 70% ih je zarazeno od brojke testiranih
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Tue 15 Dec - 10:27

Jel ti čitaš te svoje bljuzge... Meni djeluje kao da ne

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Tue 15 Dec - 10:43

michaellcmacha wrote:Jel ti čitaš te svoje bljuzge... Meni djeluje kao da ne
jesi ti miha spoznao sto zelis dokazati
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Tue 15 Dec - 11:05

Nema se tu što dokazivati, ti, ero, ringo, šojka i još neki ste falični da to nisu istine...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Tue 15 Dec - 11:35

michaellcmacha wrote:Nema se tu što dokazivati, ti, ero, ringo, šojka i još neki ste falični da to nisu istine...
kakve veze ja imam sa ovim drustvom..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 26 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum