ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 7 of 50 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Fri 11 Dec - 20:37

vili40 wrote: brojni stručni ljudi koji vele da NEMA IMUNITETA KRDA
Bit će nešto između.
Treba stalno imati na umu što je cilj tkzv. "razvlačenja epidemije".
Ima za zadatak održanje zdravstvenog sustava, koji jedini može spriječiti situaciju
raspada društva i posljedično umiranje i od onoga što nema veze s COVID-om.

Eroo

Posts : 78064
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Fri 11 Dec - 20:41

psihicka premorenost??..pa od doma se radi,spava do 9-10 satova,potom shopingiranje,pa kavica kod nekog poznanika/ce,i pici doma..ljudi su procvali u privatluku,kakva psihicka premorenost..??
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Fri 11 Dec - 20:44

safet predvidio
Da remiziramo... - Page 7 20200712
samo se malo zajebunio.
radi se o mrtvima svaki dan, ne o zaraženima.

ali zgodne mu tabljic sos 8 lejeros.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by T. Fri 11 Dec - 20:48

Eroo wrote:Ne ovisi više od propisanih mjera(sve su prave) već od ponašanja ljudi. 
U pitanju je psihička premorenost stanovništva!
Dajmo još mjera da totalno sludimo stanovništvo... :tu
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici Fri 11 Dec - 20:52

MaximusDecimusMiridije wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
vili40 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
vili40 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Legendovich wrote:visoke kazne ,ai prilican strah i panika kod svabija...
I sve jedno obaraju rekorde. Imali su malo slučaja uveli lockdown i nakon mjesec ipo dana obaraju rekorde. Tako I Slovenci stigli zle Šveđane
a mi?Mi koji smo u vrhu i nedostižni ništa?Neko je debelo zasrao,treba li vaditi njihove izjave od prije?
Evo gledam na zerohedge.com, istu razinu slučajeva ima Texas koji ima najliberalnije odnose vs pandemije I Kalifornija gdje imaju Wuhanski režim. Jel ti kontaš što želim reći? 
Izgleda da nema razlike u strožim i manje strožim mjerama. Virus se širi htio ne htio. 
(BTW da me se ne napada - ne odlučujem o ničemu i jebe me se iskreno hoće li biti lockdown ili neće, ne igra mi niti jedno niti drugo samo komentiran)
dakle ti si na liniji ovih jebivjetara koji su tvrdili da mi postižemo bolje rezultate bez zaključavanja(čak su se i kleli da do toga kod nas neće doći)od onih koji zaključavaju i bore se rukama i nogama da se epidemija ima kolko tolko pod kontrolom.Pitanje:zašto su sad ipak počeli sa zaključavanjem,sad kad je već kasno i kad bi za neke opipljivije rezultate trebalo proći puno više vremena?Po meni su nas ipak pustili niz vodu i sad se grčevito izvlače i krive virus i ljude.Ono ukinimo kazne za prelazak preko crvenog svjetla na semaforu i pretvorimo kazne u preporuke pa ko živ ko mrtav.Tako je to kad stupide uhvati nevolja i kad moraju pokazati sposobnost,pamet i odgovornost.

ne kužiš ti kurca.
očito je jasno - a postoje i istraživanja - lockdowni nemaju generalno efekta.. vidi se na dosta primjera.. od švedske, slovenije, hrvatske, njemačke, kalifornije, texasa itd.. dakle sve vaše vrištanje "zatvorimo sve je zakurac" (ponavljam ne odlučujem o ničemu, neman koristi niti od lockdowna niti od liberalnih mjera samo komentiram)

država je naša i previše zaključala radi pritiska medija tipa indexa ,.. matija babić i mediji se trenutno guše u parama.. svi oni zagovaraju lockdown jer ljudi stoje doma i klikaju na jnihova sranja... a on putuje po svijetu, boli ga kurac za lockdown i troši pare i živi jebački(neka ).. a vama ovcama prodaje priču da se zaključate doma.. očito da je jedina metoda , -- izolirati rizične osobe maximalno, i sebe izolirati čim osjetiš neku "prehladu"(jer na sreću velika većina ljudi ili nema ništa ili ima laganu prehladicu ali ta prehladica je opasna jer preneseš virus na nekoga koga ovo može poslati na drugi svijet)..


I te kako imaju efekta kad se pravilno naprave. Ovo nije lockdown, ovo je djelomicni lockdown. I upravo zbog kalkuliranja same vlade je uveden jebeno prekasno, kad se ovo govno do te mjere vec prosirilo da imamo bazen od 50 000 ljudi u samoizolaciji. I tu onda nema brutalne pomoci doli totalnog locka. Koji ce doci kad tad. Ni Njemacka nije uvela puni lock, tek ce ga sad uvesti jer djelomicni ne daje efekta.

Spomenu ti te zemlje. Ajmo negdje drugo. Jel su pali brojevi u Francuskoj? Austriji? Ceskoj? Izraelu? Pogledaj jebote J.Koreju...800 slucajeva i uvode lock jel tebi to zemlja koja ne zna sto radi? Sto je stalo u prvom valu kad su se svi totalno zatvorili.

LOCK JE JEDINO EFEKTNO RJESENJE za suzbijanje same epidemije, problem je sto paralizira i sve ostalo. Ali nema smisla tebi govoriti ista ti si se zapalio za izjave par budala i ti i dalje propovjedas svoje unatoc tomu sto umire na dnevnoj bazi 60 ljudi. Koliki ego moras jebeno imati da i dalje trubis svoje.

u tim navedenim zemljama je količina zaraženih počela se stabilizirati, samo zato jer je virus prešao preko većine populacije i nije se imao gdje širiti. vidiš i kod nas da se situacija stabilizirala.. OK nije išla na dolje kako je predvidio speaker, ali nije niti gore kako je rekao miha, (nadam se da i neće) nema rasta, vrtimo se oko istih brojki, jer čitam po procjenama između 30-40% populacije RH(1,2-1,8milijuna) je bilo u kontaktu ili zaraženo sa virusom, pa imaju imunitet(osim onih 2500 što su umrli, zanimljivo što nam daje fatality rate između 0.14% i 0.2% u prvom valu je bila procjena na 0.13% , sada je nažalost veći, eto ja sam krivo se nadao da će biti bliži 0.1% a on je vjerojatno bliži 0.2%)

gdje sam stao, pojedini stručnjaci tvrde da broj zaraženih kod nekih zemalja je pao jer je velik postotak populacije bio kontaminiram virusom.
države jednostavno koje su izbjegle prvi val, tipa hrvatska, češka, slovenija, imaju užasne rezultate, nego zemlje koje su bile pokošene prije..pri tome mjere nemaju efekta.

što se tiče Azije specifična situacija.. prvo niti tamo nisu mjere bile ništa strože nego u Europi, pogotovo u Južnoj Koreji koja nije imala nikada klasične lockdowne koje imaju neke Europske i Američke države.
Međutim sve Azijske zemlje puno bolje stoje bez obzira na mjere- blaže ili radikalnije - - čitam neka istraživanja koja to objašnjavaju - da azijati koji su prije imali nekoliko pandemija različitih koronavirusa, jednostavno imaju jači imunitet na taj tip virusa(ovo nije potvrđeno ali mi ima logike).

jedine lokacije na ovoj kugli zemaljskoj , gdje zaista totalni lockdowni djeluju za sada su - Novi Zeland i Australija. Njih ste mogli spomenuti ako već idete kontra argumente lupati. u tim zemljama je uvedeno ono ne izlazu iz stana i adio, osim najnužnije. inače to je bilo u dosta američkih država ali po Europi pa nije pomoglo. Zašto je tamo pomoglo? čitam nešto da je zbog toga jer su te države otočki izolirane, pa je punooo lakše kontrolirati promet, tko uđe i izađe u zemlju itd. a drugo objašnjenje je - tamo je sada jebeno ljeto :D dakle niti tamo nije previše pomoglo.

zapravo jedino što bi pomoglo, da se ugasi cijela ekonomija, dakle svi stoje doma 3 mjeseca u podrumu. ali kurac bi to izveli, u americi su radi toga skoro došli na rub građanskog rata i raspada države, deseci milijuna ljudi izgubilo posao, hrpa njih dobila deložacije, skočila stopa kriminala, ubojstava , konzumiranja tabletama, zlostavljanja, psihičkih poremećaja , puno više ljudi će umrijeti od raka(jer gle čuda nisu mogli dobiti dijagnozu i liječenje) -- nego radi virusa koji ubija max -cca 0.2% populacije gdje je prosjek godina 78ili tako nešto..

samo da vam kažem dvije stvari..
1)i lockdown ima svoju cijenu - to što ja stojim zaključan u podrumu bez posla i love, ne znači da milijuni hrvata to mogu priuštiti. hrpa njih mora u bolnice, poslove, imaju kredite, obveze, moraju riskirati (a 99.8% će ih preživjeti) . zaustaviš život i ljudi umiru, oboljevaju, države će se raspasti imati ćeš građanske ratove. dakle nije lockdown besplatan

2) da me se ne optužuje -- ne donosim nikakve odluke u ovoj državi glede ove pandemije samo komentiram. drugo nemam nikakve niti koristi niti štete od lockdowna, pa i u tim komentarima nemam nekih vlastitih "interesa", tipa da radim u kafiću ili sam vlasnik restorana pa da me se tiče.. sa druge strane Mark Zuckerberg, Matija Babić i dio njih imaju korist od lockdowna jer im povećava to profit. Elon Musk je imao štetu, jer mu je sabotiralo razvoj proizvoda i proizvodnju pa se prebacio iz Kalifornije u Texas(i zbog drugih razloga). ja neman niti korist niti štetu od niti jednog niti drugog - samo komentiram

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici Fri 11 Dec - 20:56

samo upamtite jednu stvar. da ponovim prije nego krenu optužbe "ubijaš ljude" iz podruma lol

lockdown isto ubija - imate već hrpu istraživanja čak i rade procjene koliko će ljudi lockdown ubiti/sjebati na određeni rok. dakle kada spasite jedan dio populacije , ubijate drugi dio. nije to , evo najbolje se svi zaključati - ne , ne ne, inače bi to svi napravili.

drugo, izgleda da nema čvrstih dokaza da lockdowni pomažu uopće u obustavljanju pandemije :D puuun kurac je više primjera gdje ne pomažu ništa a da kojim slučajem pomažu, drugi će poginuti da bi treći bili spašeni
(opet ponavljam, ne spadam u ljude koji imaju i korist ili štetu od lockdowna, možda čak imam i više koristi kada razmislim dugoročno - vjerojatno mi čak i lockdown na osobnoj razini i koristi , jer nemam nikakvu štetu od locdowna ja osobno a čak i imam neke koristi)
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by T. Fri 11 Dec - 21:02

AssadNaPodmornici wrote:samo upamtite jednu stvar. da ponovim prije nego krenu optužbe "ubijaš ljude" iz podruma lol

lockdown isto ubija - imate već hrpu istraživanja čak i rade procjene koliko će ljudi lockdown ubiti/sjebati na određeni rok. dakle kada spasite jedan dio populacije , ubijate drugi dio. nije to , evo najbolje se svi zaključati - ne , ne ne, inače bi to svi napravili.

drugo, izgleda da nema čvrstih dokaza da lockdowni pomažu uopće u obustavljanju pandemije :D puuun kurac je više primjera gdje ne pomažu ništa a da kojim slučajem pomažu, drugi će poginuti da bi treći bili spašeni
(opet ponavljam, ne spadam u ljude koji imaju i korist ili štetu od lockdowna, možda čak imam i više koristi kada razmislim dugoročno  - vjerojatno mi čak i lockdown na osobnoj razini i koristi  , jer nemam nikakvu štetu od locdowna ja osobno a čak i imam neke koristi)
Kome se opravdavaš? 
Forumskum 'stručnjacima'?  drunken
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Fri 11 Dec - 21:04

AssadNaPodmornici wrote:samo upamtite jednu stvar. da ponovim prije nego krenu optužbe "ubijaš ljude" iz podruma lol

lockdown isto ubija - imate već hrpu istraživanja čak i rade procjene koliko će ljudi lockdown ubiti/sjebati na određeni rok. dakle kada spasite jedan dio populacije , ubijate drugi dio. nije to , evo najbolje se svi zaključati - ne , ne ne, inače bi to svi napravili.

drugo, izgleda da nema čvrstih dokaza da lockdowni pomažu uopće u obustavljanju pandemije :D puuun kurac je više primjera gdje ne pomažu ništa a da kojim slučajem pomažu, drugi će poginuti da bi treći bili spašeni
(opet ponavljam, ne spadam u ljude koji imaju i korist ili štetu od lockdowna, možda čak imam i više koristi kada razmislim dugoročno  - vjerojatno mi čak i lockdown na osobnoj razini i koristi  , jer nemam nikakvu štetu od locdowna ja osobno a čak i imam neke koristi)
yoda, jel ti netko brani trčat?
ili mom starom da procunja po kvartu?
ili da se manja ekipa okupi?

ljudi su stoljećima živjeli u nekim lockdownovima.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici Fri 11 Dec - 21:11

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:samo upamtite jednu stvar. da ponovim prije nego krenu optužbe "ubijaš ljude" iz podruma lol

lockdown isto ubija - imate već hrpu istraživanja čak i rade procjene koliko će ljudi lockdown ubiti/sjebati na određeni rok. dakle kada spasite jedan dio populacije , ubijate drugi dio. nije to , evo najbolje se svi zaključati - ne , ne ne, inače bi to svi napravili.

drugo, izgleda da nema čvrstih dokaza da lockdowni pomažu uopće u obustavljanju pandemije :D puuun kurac je više primjera gdje ne pomažu ništa a da kojim slučajem pomažu, drugi će poginuti da bi treći bili spašeni
(opet ponavljam, ne spadam u ljude koji imaju i korist ili štetu od lockdowna, možda čak imam i više koristi kada razmislim dugoročno  - vjerojatno mi čak i lockdown na osobnoj razini i koristi  , jer nemam nikakvu štetu od locdowna ja osobno a čak i imam neke koristi)
yoda, jel ti netko brani trčat?
ili mom starom da procunja po kvartu?
ili da se manja ekipa okupi?

ljudi su stoljećima živjeli u nekim lockdownovima.
Pa ne brani. Meni ne smeta lockdown. Lockdown ništa ne utječe na kvalitetu moga života, a u nekim stvarima mi se čak i sviđa. 
To što svi gledaju na ovo iz osobne situacije ne znači da gledam i ja(. Dakle i ja kao i vi imam starije drage ljude a lockdown mi čak u nekim segmentima i koristi -) 


Samo komentiram da on izgleda ne pomaže ništa. (a opet da naglasim možda čak i griješim ne bi bilo prvi put pa nemojte s nervirati ako osoba i podruma bez para i posla koja ne odlučuje o ničemu komentira nešto i falije, nemojte radi toga gubiti živce i raspitivati se okolo o meni čime se bavim i koliko mi je obrt 2019 imao prihoda kao što su neki forumasi radili ) 
A čitam i neke izjave da čak i nesretne maske ne pomažu u velikoj većini situacija (sve jedno ih nosim gdje moram ne pravim se pametan)
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Fri 11 Dec - 21:26

T. wrote:
Eroo wrote:Ne ovisi više od propisanih mjera(sve su prave) već od ponašanja ljudi. 
U pitanju je psihička premorenost stanovništva!
Dajmo još mjera da totalno sludimo stanovništvo... :tu
Ne trebaju vam druge, koje već imate.
Problem je nastao onda kad niste poštivali ni one osnovne, higijenske, a kamo li one iz arsenala lockdowna.
Yoda  je kritizirao Vladu, kao nedosljedna je, a ujedno je slavodobitno upitao bi li se usudila 
prekinuti proslavu Torcide, koja je bila spremna i na sukobe s eventualno posredovanjem policije.
Split danas ima to što ima. Torcidu sam samo naveo kao primjer, a puno je i drugih "torcida" u Splitu,
kao i u ostalim dijelovima Hrvatske, naravno. Koliko smo samo puta i ovdje pročitali"nitko ne nosi maske,
ne drže se distance, a u javnim prijevozima gužva itd". Zato ja uvijek kažem: . Do vas je, do nas je...

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78064
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Fri 11 Dec - 21:33

majmune nedosljedni.
pa ti si se hvalio kako ćete se malo obiteljski okupljat i širit virus.
pa nije ovo encefalitis pa će tebe obići. ili tvoje ovčare.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Fri 11 Dec - 21:41

AssadNaPodmornici wrote:samo upamtite jednu stvar. da ponovim prije nego krenu optužbe "ubijaš ljude" iz podruma lol

lockdown isto ubija - imate već hrpu istraživanja čak i rade procjene koliko će ljudi lockdown ubiti/sjebati na određeni rok. dakle kada spasite jedan dio populacije , ubijate drugi dio. nije to , evo najbolje se svi zaključati - ne , ne ne, inače bi to svi napravili.

drugo, izgleda da nema čvrstih dokaza da lockdowni pomažu uopće u obustavljanju pandemije :D puuun kurac je više primjera gdje ne pomažu ništa a da kojim slučajem pomažu, drugi će poginuti da bi treći bili spašeni
(opet ponavljam, ne spadam u ljude koji imaju i korist ili štetu od lockdowna, možda čak imam i više koristi kada razmislim dugoročno  - vjerojatno mi čak i lockdown na osobnoj razini i koristi  , jer nemam nikakvu štetu od locdowna ja osobno a čak i imam neke koristi)
Više bih volio kad bi tu, umjesto tebe, bio Mutavi. Šta je s njim, ne javlja se nam?
Znao nas je šopati s ondašnjim brojem dnevno umrlih u Švedskoj, koji je bio stvarno nizak
1.studenog je Švedska imala 6,025 umrlih. Znaš koliki im je broj na datum 10. prosinca?
Reci i piši 7,514, što će reći dodatnih 1,489. Kao što je već rečeno(statističari!) današnja smrtnost
je posljedica  broja zaraženih od prije 3 tjedna. Od tada imaju dodatno zaraženih +110,459.
Dalje ide matematika na'prste. :)

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78064
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Fri 11 Dec - 22:16

AssadNaPodmornici wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
vili40 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
vili40 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Legendovich wrote:visoke kazne ,ai prilican strah i panika kod svabija...
I sve jedno obaraju rekorde. Imali su malo slučaja uveli lockdown i nakon mjesec ipo dana obaraju rekorde. Tako I Slovenci stigli zle Šveđane
a mi?Mi koji smo u vrhu i nedostižni ništa?Neko je debelo zasrao,treba li vaditi njihove izjave od prije?
Evo gledam na zerohedge.com, istu razinu slučajeva ima Texas koji ima najliberalnije odnose vs pandemije I Kalifornija gdje imaju Wuhanski režim. Jel ti kontaš što želim reći? 
Izgleda da nema razlike u strožim i manje strožim mjerama. Virus se širi htio ne htio. 
(BTW da me se ne napada - ne odlučujem o ničemu i jebe me se iskreno hoće li biti lockdown ili neće, ne igra mi niti jedno niti drugo samo komentiran)
dakle ti si na liniji ovih jebivjetara koji su tvrdili da mi postižemo bolje rezultate bez zaključavanja(čak su se i kleli da do toga kod nas neće doći)od onih koji zaključavaju i bore se rukama i nogama da se epidemija ima kolko tolko pod kontrolom.Pitanje:zašto su sad ipak počeli sa zaključavanjem,sad kad je već kasno i kad bi za neke opipljivije rezultate trebalo proći puno više vremena?Po meni su nas ipak pustili niz vodu i sad se grčevito izvlače i krive virus i ljude.Ono ukinimo kazne za prelazak preko crvenog svjetla na semaforu i pretvorimo kazne u preporuke pa ko živ ko mrtav.Tako je to kad stupide uhvati nevolja i kad moraju pokazati sposobnost,pamet i odgovornost.

ne kužiš ti kurca.
očito je jasno - a postoje i istraživanja - lockdowni nemaju generalno efekta.. vidi se na dosta primjera.. od švedske, slovenije, hrvatske, njemačke, kalifornije, texasa itd.. dakle sve vaše vrištanje "zatvorimo sve je zakurac" (ponavljam ne odlučujem o ničemu, neman koristi niti od lockdowna niti od liberalnih mjera samo komentiram)

država je naša i previše zaključala radi pritiska medija tipa indexa ,.. matija babić i mediji se trenutno guše u parama.. svi oni zagovaraju lockdown jer ljudi stoje doma i klikaju na jnihova sranja... a on putuje po svijetu, boli ga kurac za lockdown i troši pare i živi jebački(neka ).. a vama ovcama prodaje priču da se zaključate doma.. očito da je jedina metoda , -- izolirati rizične osobe maximalno, i sebe izolirati čim osjetiš neku "prehladu"(jer na sreću velika većina ljudi ili nema ništa ili ima laganu prehladicu ali ta prehladica je opasna jer preneseš virus na nekoga koga ovo može poslati na drugi svijet)..


I te kako imaju efekta kad se pravilno naprave. Ovo nije lockdown, ovo je djelomicni lockdown. I upravo zbog kalkuliranja same vlade je uveden jebeno prekasno, kad se ovo govno do te mjere vec prosirilo da imamo bazen od 50 000 ljudi u samoizolaciji. I tu onda nema brutalne pomoci doli totalnog locka. Koji ce doci kad tad. Ni Njemacka nije uvela puni lock, tek ce ga sad uvesti jer djelomicni ne daje efekta.

Spomenu ti te zemlje. Ajmo negdje drugo. Jel su pali brojevi u Francuskoj? Austriji? Ceskoj? Izraelu? Pogledaj jebote J.Koreju...800 slucajeva i uvode lock jel tebi to zemlja koja ne zna sto radi? Sto je stalo u prvom valu kad su se svi totalno zatvorili.

LOCK JE JEDINO EFEKTNO RJESENJE za suzbijanje same epidemije, problem je sto paralizira i sve ostalo. Ali nema smisla tebi govoriti ista ti si se zapalio za izjave par budala i ti i dalje propovjedas svoje unatoc tomu sto umire na dnevnoj bazi 60 ljudi. Koliki ego moras jebeno imati da i dalje trubis svoje.

u tim navedenim zemljama je količina zaraženih počela se stabilizirati, samo zato jer je virus prešao preko većine populacije i nije se imao gdje širiti. vidiš i kod nas da se situacija stabilizirala.. OK nije išla na dolje kako je predvidio speaker, ali nije niti gore kako je rekao miha, (nadam se da i neće) nema rasta, vrtimo se oko istih brojki, jer čitam po procjenama između 30-40% populacije RH(1,2-1,8milijuna) je bilo u kontaktu ili zaraženo sa virusom, pa imaju imunitet(osim onih 2500 što su umrli, zanimljivo što nam daje fatality rate između 0.14% i 0.2% u prvom valu je bila procjena na 0.13% , sada je nažalost veći, eto ja sam krivo se nadao da će biti bliži 0.1% a on je vjerojatno bliži 0.2%)

Znači tvoje rezoniranje ili radije da kazem od onog celavog idiota od matematicara je jedino ispravno a drugo nista ne vrijedi zato jer je on rekao da je to tako? Tebi je savršeno logično prihvatiti paušalne procjene ovoga ili onoga lika o tome da je toliko i toliko posto populacije vec bilo u kontaktu ili zarazeno sve samo da bi bio kontra ikakvome efektu poduzetih mjera...jer u protivnom ego celavog idiota pati?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by T. Fri 11 Dec - 23:10

Samo bih natuknuo da je po svemu sudeći, ćelavi idiot upućen u problematiku poput svih ostalih 'stručnjaka' čije je to područje...
Te daklem smatram da nihi nije ništa manje niti više u pravu ili krivu od nekoga tko kao referencu uzima 'stručnjake' iz oblasti epidemiologije, virusologije, medicine, biologije ili je*ene botanike i tome sl. ...
Ćelavom idiotu barem to nije područje ekspertize, niti ga itko uzima za referencu niti ga se plaća iz državnog proračuna da piše o tome o čemu piše...
Veći su problem ljudi zaduženi i plaćeni za ovakvo i sl. stanje nacije od kojih, evo već gotovo puna godina, nikakve vajde...

_________________
Da remiziramo... - Page 7 60810
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Sat 12 Dec - 0:29

T. wrote:Samo bih natuknuo da je po svemu sudeći, ćelavi idiot upućen u problematiku poput svih ostalih 'stručnjaka' čije je to područje...
Te daklem smatram da nihi nije ništa manje niti više u pravu ili krivu od nekoga tko kao referencu uzima 'stručnjake' iz oblasti epidemiologije, virusologije, medicine, biologije ili je*ene botanike i tome sl. ...
Ćelavom idiotu barem to nije područje ekspertize, niti ga itko uzima za referencu niti ga se plaća iz državnog proračuna da piše o tome o čemu piše...
Veći su problem ljudi zaduženi i plaćeni za ovakvo i sl. stanje nacije od kojih, evo već gotovo puna godina, nikakve vajde...

ne treba za to biti neki vanserijski lumen nobelovac. da bi se pandemija zaustavila R0 mora biti manji od 0.5 a to se može postići samo na dva načina:

1. masovno cijepljenje

2. karantenom i lockdown mjerama.

3. treće ne postoji

kako nemamo cjepiva u dovoljnoj količini ili ga uopće nemamo onda jedina opcija kako napraviti R0=0.5 je pod broj 2.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Sat 12 Dec - 0:39

ali kako su rvacki moroni uvjereni da je za covid R0=2 onda su kaklkulirali da taj broj i nije tako strašan, mislili su da će proći lišo, ali misliti je drek znati jer covid ima R0=6.6
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Sat 12 Dec - 1:02

Ma u biti radije neću ništa.


Last edited by MaximusDecimusMiridije on Sat 12 Dec - 1:06; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Sat 12 Dec - 1:04

T. wrote:Samo bih natuknuo da je po svemu sudeći, ćelavi idiot upućen u problematiku poput svih ostalih 'stručnjaka' čije je to područje...
Te daklem smatram da nihi nije ništa manje niti više u pravu ili krivu od nekoga tko kao referencu uzima 'stručnjake' iz oblasti epidemiologije, virusologije, medicine, biologije ili je*ene botanike i tome sl. ...
Ćelavom idiotu barem to nije područje ekspertize, niti ga itko uzima za referencu niti ga se plaća iz državnog proračuna da piše o tome o čemu piše...
Veći su problem ljudi zaduženi i plaćeni za ovakvo i sl. stanje nacije od kojih, evo već gotovo puna godina, nikakve vajde...

Svi ti stručnjaci redom prognoziraju što prognoziraju. Ali niti jedan od tih kretena a pogotovo ne ovaj nije nikada napisao riječ dvije o tome kad su mu se prognoze izjalovile. Ili nedaj bože priznao da se zajebao. Tako jebeno uvjereno i sa sigurnošću govore ovo je i ono je, bit će to to i to...a onda kad ne bude. "jebiga ljudi novi je virus, ali zato moja današnja prognoza...."
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Sat 12 Dec - 1:07

Provinca Bergamo, 1.12 milijuna stanovnika. 
Prokuženost stanovništva je sad više nego očigledna.


Da remiziramo... - Page 7 3

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78064
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Sat 12 Dec - 1:09

MaximusDecimusMiridije wrote:
T. wrote:Samo bih natuknuo da je po svemu sudeći, ćelavi idiot upućen u problematiku poput svih ostalih 'stručnjaka' čije je to područje...
Te daklem smatram da nihi nije ništa manje niti više u pravu ili krivu od nekoga tko kao referencu uzima 'stručnjake' iz oblasti epidemiologije, virusologije, medicine, biologije ili je*ene botanike i tome sl. ...
Ćelavom idiotu barem to nije područje ekspertize, niti ga itko uzima za referencu niti ga se plaća iz državnog proračuna da piše o tome o čemu piše...
Veći su problem ljudi zaduženi i plaćeni za ovakvo i sl. stanje nacije od kojih, evo već gotovo puna godina, nikakve vajde...

Svi ti stručnjaci redom prognoziraju što prognoziraju. Ali niti jedan od tih kretena a pogotovo ne ovaj nije nikada napisao riječ dvije o tome kad su mu se prognoze izjalovile. Ili nedaj bože priznao da se zajebao. Tako jebeno uvjereno i sa sigurnošću govore ovo je i ono je, bit će to to i to...a onda kad ne bude. "jebiga ljudi novi je virus, ali zato moja današnja prognoza...."
Najjači su mi oni "Tarabići" šta prognoziraju unatrag. :)

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78064
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Sat 12 Dec - 2:31

Eroo wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
T. wrote:Samo bih natuknuo da je po svemu sudeći, ćelavi idiot upućen u problematiku poput svih ostalih 'stručnjaka' čije je to područje...
Te daklem smatram da nihi nije ništa manje niti više u pravu ili krivu od nekoga tko kao referencu uzima 'stručnjake' iz oblasti epidemiologije, virusologije, medicine, biologije ili je*ene botanike i tome sl. ...
Ćelavom idiotu barem to nije područje ekspertize, niti ga itko uzima za referencu niti ga se plaća iz državnog proračuna da piše o tome o čemu piše...
Veći su problem ljudi zaduženi i plaćeni za ovakvo i sl. stanje nacije od kojih, evo već gotovo puna godina, nikakve vajde...

Svi ti stručnjaci redom prognoziraju što prognoziraju. Ali niti jedan od tih kretena a pogotovo ne ovaj nije nikada napisao riječ dvije o tome kad su mu se prognoze izjalovile. Ili nedaj bože priznao da se zajebao. Tako jebeno uvjereno i sa sigurnošću govore ovo je i ono je, bit će to to i to...a onda kad ne bude. "jebiga ljudi novi je virus, ali zato moja današnja prognoza...."
Najjači su mi oni "Tarabići" šta prognoziraju unatrag. :)
pazi dilajle, pa ti si taj koji prognoziraš unatrag... eto kak to izgleda kad se diplome kupuju s dvije ovce.... treća dobije diplomu...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 7 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 50 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum