ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preminuo mitropolit Amfilohije

Page 19 of 32 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25 ... 32  Next

Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Hektorović 1/11/2020, 12:00

epikur37 wrote:U ostalom budućnost je pred nama. 

Podržavam politiku koja će jačati hercegbosanske Hrvate. 

U takvom provizoriju dokle traje osnažiti našu poziciju a sutra kad se bude dijelilo, zapasati naš teritorij.


I to je to.


Problem vas pravaša je što ne vodite prohrvatsku nego antisrpsku politiku, vi bi radije ukinuli RS nego uspostavili HRHB.

To je Tuđman znao, zna i HDZ.

Jasno, i zato se Tuđman s tom ekipicom jako brzo razračunao i smjestio je na svoje mjesto.

Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Guest 1/11/2020, 12:02

AssadNaPodmornici wrote:jel voda iz vodovoda ili je iskopa sebi bunar na parceli :D

Šuti jadan ne bio nije ovo tema ni za tebe ni mene.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Hektorović 1/11/2020, 12:03

michaellcmacha wrote:alo nismo djeca, čast onima hrvatima iz BiH koji se nisu dali navući i nikad nisu glasovali ni za sdp ni za Mesića, međutim činjenica je da značajan dio posavljaka uključujući i jedan dio hrvata iz srednje bosne (ponovo napominjem čast onima koji nisu) je ogorčen na rasplet situacije rušio hdz iz devedesetih i omogućio račanu da preuzme vlast i izgleda trajno kontaminira hrvatsku, i u isto vrijeme omogućio da najveća hrvatska štetočina mesić postane predsjednik i to u dva mandata... epikur je svih ovih godina koliko smo tu na i tamo na forumu bio protivnik hdz-a a to vrijedi i za tebe... pravaši niste znači mogli ste biti samo za sdp odnosno on se furao na hss... ali to je spika na spiku... sad pod fol podržava hdz al se zajebe pa kaže da je zoki njegov prvi i jedini izbor a lik je na dobrom putu da pretekne  u jednom mandatu mesića po štetočinstvu... i na kraju koji kurac spominješ tuđmana ni ti ni lešinar iz tuzle niste imali poslovnu sposobnost u vrijeme društvenih promjena na čijim krilima se stvarao unutarnji hrvatski okvir za uspostavu hrvatske države... čak štoviše vrlo vjerojatno slijedom vašeg današnjeg ali i ranijeg promišljanja bili ste na liniji ni sim ni tam, najbolje ne talasati, nije ni yuga tako loša.... što zorno prikazuje ova kretenčina dingo pa mu zato što je iskren a usput i teški kreten nije za zamjeriti.... vas dvojica ste ipak malo perfidniji igrači i šićarite koliko se da ušićariti kad ste već tu gdje jeste... jel dovoljno mogu ja vas još ogoliti ali bih se morao prisjetiti nekih detalja a ne da mi se prikapčai eksterni disk... ;), aj sad dalje oplakuj amfilohija...

Nikad nisam glasao niti za SDP, niti za Mesića niti za Josipovića.

Problem nikad nismo imali sa HDZ BiH nego sa događanjima u HDZ HR, prvo za Sanadera kad su bili pokušaji lomljenja HDZ-a BiH, što je i dovelo do prvog Komšićevog izbora, nakon toga Jace i Karamarka. Uvijek smo zazivali Tuđmanovu suverenu politiku spram BiH.

Dolaskom Plenkovića politika Zagreba spram BiH je preporođena, Hrvatska nije više plašljiva i ne vodi se po nalozima ambasada.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by epikur37 1/11/2020, 12:05

michaellcmacha wrote:
epikur37 wrote:
michaellcmacha wrote:
epikur37 wrote:U konačnici Dodika je primio i pantovčak i banski dvori, znači cjelokupna hrvatska politika je pomjerila timun.

E da, Škoro precjednik nije...a i nema veze, kmečite naredne 4 godine i pripremite se za izbore.
men se čini da bi ti mogao kmečati... kako se to sve bude odigravalo eto tebe "nemojte mene, ja se bojim, nisam ja za rov, ja bi slao druge u rov"... zapamti što ti se reče.... da te ne iznenadi... ;)


gle drotine :)

ajde nađi nekog drugog koga možeš cimati svojim glupim forama ;)
nisu to fore... to ti je usud, mladiću... što se ljutiš recenzija ko recenzija... moraju ljudi znat da kradeš vodu i da ju njima naplaćuješ... jebiga...


nema pojma o čemu pričaš :)

Nego što je bilo, nakon što si priprijetio da ćeš mi bombu staviti pod kućni prag, a znaš da tu i djeca prolaze...

Što je sljedeće, recenzija..ovo ono.

Da imam malo volje i da te držim ozbiljnom prijetnjom  ti bi već bio na obradi.

Ovako, poštujem tvoj ptsp, pa te i ne vrijeđam...ali meni usta nećeš začepiti svojinm priglupim prozivkama?

Kapiš!
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Hektorović 1/11/2020, 12:07

epikur37 wrote:

kolega vi ste postali full blooded mujaga, što i nije problem obzirom na politiku koju protežirate.

Hrvati i Hrvatska se neće odreći svog dijela i svog naroda...koliko god vi živjeli u nekim drugim oblacima.

Hrvatska je članica NATO-a i EU, razloga za šutnju i strah više nema. Posebno zato što su sa druge strane uglavnom trećerazredni činovnici ambasada.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by epikur37 1/11/2020, 12:08

Hektorović wrote:
michaellcmacha wrote:alo nismo djeca, čast onima hrvatima iz BiH koji se nisu dali navući i nikad nisu glasovali ni za sdp ni za Mesića, međutim činjenica je da značajan dio posavljaka uključujući i jedan dio hrvata iz srednje bosne (ponovo napominjem čast onima koji nisu) je ogorčen na rasplet situacije rušio hdz iz devedesetih i omogućio račanu da preuzme vlast i izgleda trajno kontaminira hrvatsku, i u isto vrijeme omogućio da najveća hrvatska štetočina mesić postane predsjednik i to u dva mandata... epikur je svih ovih godina koliko smo tu na i tamo na forumu bio protivnik hdz-a a to vrijedi i za tebe... pravaši niste znači mogli ste biti samo za sdp odnosno on se furao na hss... ali to je spika na spiku... sad pod fol podržava hdz al se zajebe pa kaže da je zoki njegov prvi i jedini izbor a lik je na dobrom putu da pretekne  u jednom mandatu mesića po štetočinstvu... i na kraju koji kurac spominješ tuđmana ni ti ni lešinar iz tuzle niste imali poslovnu sposobnost u vrijeme društvenih promjena na čijim krilima se stvarao unutarnji hrvatski okvir za uspostavu hrvatske države... čak štoviše vrlo vjerojatno slijedom vašeg današnjeg ali i ranijeg promišljanja bili ste na liniji ni sim ni tam, najbolje ne talasati, nije ni yuga tako loša.... što zorno prikazuje ova kretenčina dingo pa mu zato što je iskren a usput i teški kreten nije za zamjeriti.... vas dvojica ste ipak malo perfidniji igrači i šićarite koliko se da ušićariti kad ste već tu gdje jeste... jel dovoljno mogu ja vas još ogoliti ali bih se morao prisjetiti nekih detalja a ne da mi se prikapčai eksterni disk... ;), aj sad dalje oplakuj amfilohija...

Nikad nisam glasao niti za SDP, niti za Mesića niti za Josipovića.

Problem nikad nismo imali sa HDZ BiH nego sa događanjima u HDZ HR, prvo za Sanadera kad su bili pokušaji lomljenja HDZ-a BiH, što je i dovelo do prvog Komšićevog izbora, nakon toga Jace i Karamarka. Uvijek smo zazivali Tuđmanovu suverenu politiku spram BiH.

Dolaskom Plenkovića politika Zagreba spram BiH je preporođena, Hrvatska nije više plašljiva i ne vodi se po nalozima ambasada.


i to je to

malo boljeg vitra

to bi svi trebali pozdraviti
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by AssadNaPodmornici 1/11/2020, 12:09

MaximusDecimusMiridije wrote:
AssadNaPodmornici wrote:jel voda iz vodovoda ili je iskopa sebi bunar na parceli :D

Šuti jadan ne bio nije ovo tema ni za tebe ni mene.
da .. uglavnom neki antifašist/ekumenist sa bradom umro, rasprave oko rata, bosna, republika srpska, srbija, herceg srpska, republika srpska krajina, herceg bosna, odoh

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by epikur37 1/11/2020, 12:10

AssadNaPodmornici wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
AssadNaPodmornici wrote:jel voda iz vodovoda ili je iskopa sebi bunar na parceli :D

Šuti jadan ne bio nije ovo tema ni za tebe ni mene.
da .. uglavnom neki antifašist/ekumenist sa bradom umro, rasprave oko rata, bosna, republika srpska, srbija, herceg srpska, republika srpska krajina, herceg bosna, odoh

Pametno, to nisu teme za tebe...to je balkanski mulj, pusti nas!
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by crvenkasti 1/11/2020, 12:10

crvenkasti wrote:
marcellus wrote:dakle ta vaša priča o "trećem" je priča "dogodine u kninu" i "srpsko kosovo". Doslovce.

To je gotova stvar, prošlo svršeno vrijeme, i više nije na stolu kao opcija.

Nikad ništa nije završeno i ništa nije za sva vremena.

I Asad je bio prošlo svršeno vrijeme.
Njemački Reich je treba trajati 1000 godina.
I Turskoj vladavini je nakon 500 godina došao kraj.
I Rimsko carstvo je bilo jedino i nepobjedivo.
I Babilon je bio najjači.

👍
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by epikur37 1/11/2020, 12:22

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:

kolega vi ste postali full blooded mujaga, što i nije problem obzirom na politiku koju protežirate.

Hrvati i Hrvatska se neće odreći svog dijela i svog naroda...koliko god vi živjeli u nekim drugim oblacima.

Hrvatska je članica NATO-a i EU, razloga za šutnju i strah više nema. Posebno zato što su sa druge strane uglavnom trećerazredni činovnici ambasada.


Jasna stvar.

Meni stvarno nije jasno tko može biti protiv toga!?

Ljevicu donekle i mogu razumjeti jer ne voli nacionalno.

Posebna patopolitička studija je desnica koja je protiv vlastitog naroda i nacionalnog interesa. To je fenomen.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Serbinho-3 1/11/2020, 12:26



https://informer.rs/svet/balkan/560187/uzivo-informer-sahrani-mitropolita-amfilohija-vernici-oprastaju-pocinje-opelo-kovceg-telom-amfilohija-iznet-ispred-hrama
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Serbinho-3 1/11/2020, 12:31

Milo se dobro preracunao, kada je usao u sukob sa

Amfilohijem, obzirom da je imao dobro podrsku medju

narodom, sto nisam ni ja znao.

Isto je i sa Vucicem imao sukob oko Kosmeta, gde je isti

morao da popusti.

Realno, imao je autoritet i da ustopuje politicare, koji misle

da im ne moze niko nista i stavi u mali dzep, kako bi rekli

u fudbalskom zargonu.

Neke velike zemlje Sveta, to svakako ne mogu, lokalne

nadobudne politicare da ustopuju.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by epikur37 1/11/2020, 12:36

Serbinho-3 wrote:Milo se dobro preracunao, kada je usao u sukob sa

Amfilohijem, 


Jeste ali i pored Amfilohija mu je već prošao rok trajanja.


Ako je htio razvijati crnogorski identitet dalje, trebao je to raditi evolutivno.

Sve je složeno za to, CG je članica Nato pakta, vodi prozapadnu politiku i sl.

Međutim zemlja je i dalje preduboko podijeljena, svaki pokušaj prelamanja preko koljena se vrati u nos.

I to se njemu dogodilo.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Pirate 1/11/2020, 12:50

michaellcmacha wrote:a francuzi srbima da se oslobode turaka... sami bi se i dan danas oslobađali... tj bi kurac već bi svi bili islamdžije....
Francuzi pomogli Srbima da se oslobode Turaka? Tokom prvog srpskog ustanka, Francuzi suruju sa Osmanlijama i desilo se upravo suprotno od onog sto ti tvrdis. Francuzi ce tek kasnije utjecati na Srbiju ali kroz prosvjetiteljske ideje radi kojih Srbija ce biti jedna od najslobodnijih zemalja svijeta.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by michaellcmacha 1/11/2020, 12:55

Hektorović wrote:
michaellcmacha wrote:alo nismo djeca, čast onima hrvatima iz BiH koji se nisu dali navući i nikad nisu glasovali ni za sdp ni za Mesića, međutim činjenica je da značajan dio posavljaka uključujući i jedan dio hrvata iz srednje bosne (ponovo napominjem čast onima koji nisu) je ogorčen na rasplet situacije rušio hdz iz devedesetih i omogućio račanu da preuzme vlast i izgleda trajno kontaminira hrvatsku, i u isto vrijeme omogućio da najveća hrvatska štetočina mesić postane predsjednik i to u dva mandata... epikur je svih ovih godina koliko smo tu na i tamo na forumu bio protivnik hdz-a a to vrijedi i za tebe... pravaši niste znači mogli ste biti samo za sdp odnosno on se furao na hss... ali to je spika na spiku... sad pod fol podržava hdz al se zajebe pa kaže da je zoki njegov prvi i jedini izbor a lik je na dobrom putu da pretekne  u jednom mandatu mesića po štetočinstvu... i na kraju koji kurac spominješ tuđmana ni ti ni lešinar iz tuzle niste imali poslovnu sposobnost u vrijeme društvenih promjena na čijim krilima se stvarao unutarnji hrvatski okvir za uspostavu hrvatske države... čak štoviše vrlo vjerojatno slijedom vašeg današnjeg ali i ranijeg promišljanja bili ste na liniji ni sim ni tam, najbolje ne talasati, nije ni yuga tako loša.... što zorno prikazuje ova kretenčina dingo pa mu zato što je iskren a usput i teški kreten nije za zamjeriti.... vas dvojica ste ipak malo perfidniji igrači i šićarite koliko se da ušićariti kad ste već tu gdje jeste... jel dovoljno mogu ja vas još ogoliti ali bih se morao prisjetiti nekih detalja a ne da mi se prikapčai eksterni disk... ;), aj sad dalje oplakuj amfilohija...

Nikad nisam glasao niti za SDP, niti za Mesića niti za Josipovića.

Problem nikad nismo imali sa HDZ BiH nego sa događanjima u HDZ HR, prvo za Sanadera kad su bili pokušaji lomljenja HDZ-a BiH, što je i dovelo do prvog Komšićevog izbora, nakon toga Jace i Karamarka. Uvijek smo zazivali Tuđmanovu suverenu politiku spram BiH.

Dolaskom Plenkovića politika Zagreba spram BiH je preporođena, Hrvatska nije više plašljiva i ne vodi se po nalozima ambasada.
ne ja sam glasovao... kod mene skoro komplet prognanici iz posavine glasovali i za sdp i za mesića... i svi imaju isti rezon kao i vas dvojica...;), nisi za hdz, a nije ni mladić iz tuzle... a nite ni za hsp... za koga ste onda glasali... tad više niste bili mladi jaglaci...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by crvenkasti 1/11/2020, 13:09

Pirate wrote:
michaellcmacha wrote:a francuzi srbima da se oslobode turaka... sami bi se i dan danas oslobađali... tj bi kurac već bi svi bili islamdžije....
Francuzi pomogli Srbima da se oslobode Turaka? Tokom prvog srpskog ustanka, Francuzi suruju sa Osmanlijama i desilo se upravo suprotno od onog sto ti tvrdis. Francuzi ce tek kasnije utjecati na Srbiju ali kroz prosvjetiteljske ideje radi kojih Srbija ce biti jedna od najslobodnijih zemalja svijeta.

Pobrkalo mu se.
On je mislio na 1. svjetski rat, a ne rat s Turcima.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by michaellcmacha 1/11/2020, 13:09

malo sam ja bolje upućen od vas obojice...  pejo trgovčević dijete dervente, kvazihspovac... prvo je osiguravao bokove mesiću zajedno sa još jednim patvorenim ustašom dumbovićem, i zajedno su kupovali parcele kud je trebala proći autocesta, zatim su zajedno osiguravali bokove Marini koja je zajedno sa čičićem izvukla 50tak milijuna maraka plus komplet strojeve i sve su speljali u srbiju, pa se poslije raskusuravali i sad pod zadnje drži odstupnicu Ikači, a velika hrvatina koja jebe mrtvog Tuđmana na svakom koraku...pošten hrvatski svijet u hrvatskoj ima se koga stidjeti, a isto tako vrijedi i za poštene hrvate iz BiH koji s vam nemaju nikakve veze...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Guest 1/11/2020, 13:14

Pirate wrote:
michaellcmacha wrote:a francuzi srbima da se oslobode turaka... sami bi se i dan danas oslobađali... tj bi kurac već bi svi bili islamdžije....
Francuzi pomogli Srbima da se oslobode Turaka? Tokom prvog srpskog ustanka, Francuzi suruju sa Osmanlijama i desilo se upravo suprotno od onog sto ti tvrdis. Francuzi ce tek kasnije utjecati na Srbiju ali kroz prosvjetiteljske ideje radi kojih Srbija ce biti jedna od najslobodnijih zemalja svijeta.
kad se sanja je lipo


al kad se probudi čovik
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by debotoijusto 1/11/2020, 13:17

epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:

kolega vi ste postali full blooded mujaga, što i nije problem obzirom na politiku koju protežirate.

Hrvati i Hrvatska se neće odreći svog dijela i svog naroda...koliko god vi živjeli u nekim drugim oblacima.

Hrvatska je članica NATO-a i EU, razloga za šutnju i strah više nema. Posebno zato što su sa druge strane uglavnom trećerazredni činovnici ambasada.


Jasna stvar.

Meni stvarno nije jasno tko može biti protiv toga!?

Ljevicu donekle i mogu razumjeti jer ne voli nacionalno.

Posebna patopolitička studija je desnica koja je protiv vlastitog naroda i nacionalnog interesa. To je fenomen.

sve 5 , postujem vase nerealne stavove ali realizacija vas jebe
iza svih tih lijepih rijeci stoji suradnja s krkanom ... alo momak confused


Last edited by debotoijusto on 1/11/2020, 13:18; edited 1 time in total
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by crvenkasti 1/11/2020, 13:17

obala razuma wrote:
Pirate wrote:
michaellcmacha wrote:a francuzi srbima da se oslobode turaka... sami bi se i dan danas oslobađali... tj bi kurac već bi svi bili islamdžije....
Francuzi pomogli Srbima da se oslobode Turaka? Tokom prvog srpskog ustanka, Francuzi suruju sa Osmanlijama i desilo se upravo suprotno od onog sto ti tvrdis. Francuzi ce tek kasnije utjecati na Srbiju ali kroz prosvjetiteljske ideje radi kojih Srbija ce biti jedna od najslobodnijih zemalja svijeta.
kad se sanja je lipo


al kad se probudi čovik

dobro si mu rekao
smrad četnički

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by crvenkasti 1/11/2020, 13:19

debotoijusto wrote:
epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:

kolega vi ste postali full blooded mujaga, što i nije problem obzirom na politiku koju protežirate.

Hrvati i Hrvatska se neće odreći svog dijela i svog naroda...koliko god vi živjeli u nekim drugim oblacima.

Hrvatska je članica NATO-a i EU, razloga za šutnju i strah više nema. Posebno zato što su sa druge strane uglavnom trećerazredni činovnici ambasada.


Jasna stvar.

Meni stvarno nije jasno tko može biti protiv toga!?

Ljevicu donekle i mogu razumjeti jer ne voli nacionalno.

Posebna patopolitička studija je desnica koja je protiv vlastitog naroda i nacionalnog interesa. To je fenomen.

sve 5 , postujem vase nerealne stavove ali realizacija vas jebe
iza svih tih lijepih rijeci stoji suradnja s krkanom ... alo momak confused

i to četnikom krkanom
kad je musliman, ajde ..
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Preminuo mitropolit Amfilohije - Page 19 Empty Re: Preminuo mitropolit Amfilohije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 19 of 32 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25 ... 32  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum