ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Page 13 of 16 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by vuksadinare 24/4/2020, 07:27

đango ti se neki vicmaher Basketball

vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by dzango 24/4/2020, 07:28

Nisam im ja kriv, sami su tražili.

_________________
Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by Sora 24/4/2020, 07:43

dzango wrote:Nisam im ja kriv, sami su tražili.

dobar si đango , dobar 
i ja stalno tvrdim da je nedostatak nacionalnog identiteta u hrvata ozbiljan nedostatak 
ne baš nacionalnog osjećaja, kao što ti tvrdiš


zatim, tvoja glavna teza da su tek sad dobili nacionalnu državu nije baš točna, nego su se bedaki odrekli svoje države koju su imali u socijalizmu u federaciji
iako su i sad u jednoj vrsti zajednice s drugim državama u EU 

očito još je veliki put do prave države pravde, istine, blagostanja 
ako nas ne zajebu potresi, korona i tko zna

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by vuksadinare 24/4/2020, 07:44

Sora wrote:
dzango wrote:Nisam im ja kriv, sami su tražili.

dobar si đango , dobar 
i ja stalno tvrdim da je nedostatak nacionalnog identiteta u hrvata ozbiljan nedostatak 
ne baš nacionalnog osjećaja, kao što ti tvrdiš


zatim, tvoja glavna teza da su tek sad dobili nacionalnu državu nije baš točna, nego su se bedaki odrekli svoje države koju su imali u socijalizmu u federaciji
iako su i sad u jednoj vrsti zajednice s drugim državama u EU 

očito još je veliki put do prave države pravde, istine, blagostanja 
ako nas ne zajebu potresi, korona i tko zna
đaba se upucavas...đango je bacio oko na drugu Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by vuksadinare 24/4/2020, 07:54

https://narod.hr/hrvatska/sto-kaze-hos-ovac-beljak-na-rijeci-zorana-milanovica-koji-je-u-vrijeme-rata-bio-u-mirovnoj-misiji-u-azerbejdzanu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by vuksadinare 24/4/2020, 07:56

...inace jedna moja susjeda baka znala je u to vrijeme naravno podjebavavsi one koji su skrivali kao zoki,plenki i mnogi drugi...ili ih 'tjesiti' ovim rijecima..'nemoj sinko biti zalostan nismo svi za pusku netko mora cuvati i kokoši' lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by vuksadinare 24/4/2020, 07:58

..a ovi bi pognuli glavu i cucali u najsigurnijem kutku sklonista..ne rekavsi nista jer nisu ni imai sto reci jer su znali da je baka u pravu Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by Guest 24/4/2020, 08:25

Eroo wrote:
dzango wrote:
michaellcmacha wrote:
dzango wrote:
michaellcmacha wrote:https://kamenjar.com/pismo-majke-jean-michela-nicoliera-milanovicu-moj-sin-je-otisao-u-vukovar-kada-ste-vi-otisli-iz-hrvatske-sramite-se/
Njenog sina pojeli crvi a ovaj u fotelji i skupom odelu pije viski, češe jaja i vlada državom uz sve počasti i privilegije. Ko je tu ispao budala i ko treba da se srami svoje gluposti?
neće jezik nego pravo.... eto ti si klasičan primjer jednog prosječnog srbina, koji sve gleda i projicira proračunato... pogotovo kad se opeče... sam si rekao da si malo pokušao srbovati dok ti nije profijukalo iznad glave, tad si zgiljao i upisao faks jer studente nisu dirali... ali to na stranu... uvijek ste bili upravo kako navodiš proračunati i zato ste i napadali sisak zajedno sa hasan pašom predojevićem, a čim se turčinu počelo izmicati tlo pod nogama vi brže bolje ponudili usluge beču...poslije kad je pešta počela drmati onda ste se s njima lizali a sve na štetu hrvata, ali tad još niste srbovali jer niste ni znali da ste srbi... e onda ste se domicilno prikrpili rusima pod fol pravoslavnoj braći, a vi obični prefrigani konvertiti... uglavnom niste ih zajebali znali su oni koji ste vi klošari ali im je odgovaralo da vam se da država... e kad ste se podržavili na tuđi račun onda ste počeli sve oko sebe maltretirati do iznemoglosti... a pogotovo nas hrvate... uglavnom epilog je poznat okolo sebe nemate nijednu prijateljsku zemlju, uzdate se u kosooke s druge strane planete, izgubili ste u svim ratovima, ništa od zacrtanog niste ostvarili i potencijalno ste u opasnosti da izgubite i još ponešto od onog što ionako nije vaše... a kao ziheraši... a u stvari luzeri bez presedana...
Ono kada ujku nešto peče a nije gonoreja jer ništa ne jebe a više mu se i ne diže pa puca po forumu. Kako ono reče? Oni pokvareni vam nisu dali državu, koju niste ni tražili niti se za nju borili, na Berlinskom kongresu a dali Srbima. Kao slobodarski narod svoju državu napravili krajem 20. veka, isto kao i Šiptari a posle Crnaca po afričkim kolonijama, i još tvrdi da nisu istoriska greška. Ništa tu nije greška moj prijatelju. Ni Berlinski kongres, ni odsustvo državnosti kod ovakvih naroda. To je jednostavno činjenica koja pokazuje svu uzaludnost i bespotrebnost nečijeg političkog postojanja.
Ima tu nešto što ti(vi) ne razmješ ili ne želiš razumjeti.
Nije isto biti POD Turcima 500 godina i snjima dijeliti životni prostor,
ili živjeti SA Austrijcima i Mađarima i s njima dijeli životni Prostor.
Velika je to razlika, moraš priznati.


Vidis da si malo ozbiljnije proucavao Osmansko carstvo i upravu, znao bi da su te 'cinjenice ' koje iznosis nista drugo nego jeftini cinizam.

Turci jesu odvodili hriscansko stanovnistvo kao roblje iz cele istocne evrope, ukljucjuci i Hrvatsku. 
Nije bilo nasilnog niti masivnog pokrstavanja sem u slucaju 'danka u krvi' kada bi decaci odvodjeni i preobracani u janjicarske vojnike., a takvi se vise nisu vracali da zive u nase krajeve. odakle toliko preobracenika na Islam onda? 
U pitanju je oportunizam, bolje se zivilo ako si Islamske veroispovesti, dobijes zemlju, nisi raja vise, a takvih se najvise preobratilo u Bosni. 
Tu dolazimo do jedne druge stvari, ako se Bosna smatra da je historijski hrvatski teritorij, to znaci da su se tadasnji Hrvati takodjer  iz koristi preobracali na Islam. Tu vidimo zapadnu Bosnu kao jedan ocigledan primer.
Turci NISU dozvoljavali mesanje islamske i neislamske populacije ali su bili vrlo tolerantni (za tadasnja vremna) i pravoslavlje je zaista bilo pov;lasteno ako sto je i zidovska zajednica i drugi. Medjutim bili su ipak gradjani drugog reda, ali zasticeni od nekog izivljavanja.

Nevidjeno je glupo objasnjavati ko je bio ko i kako je doslo do cega na nacin kojim se ovde to cini. Citajte jebene knjige i stavite na stranu svoj romantizam i nesposobnost da priznate da ste pristrani.
Tamo gde su oni bili vlast, bilo je mnogo tolerantniji suzivot nego pod katolickom evropm, pogotovo za pravoslvnme narode, bar u tim ranim fazama. Taj animozitet ne dolkazi niti od Srba niti od Hrvata vec od borbe za VLAST izmmedju Ist i zap Rimskog carstva, dakle Vizantije i Rima. 
Da nije bilo te borbe, i dan danas bi Konstantinopol bio hriscanski grad, ali naravno pomoc sa Zapada nije stigla i islam se prosirio dokle jeste a vidimo da se i dalje siri i to iz istih razloga kao i 1000 godine ranije.

Sto se tice koje bio pod kime, u svakom slucaju se pokazalo da je Zapadan Evropa bila bolje ekonomski organizovana na kraju, tj bar zadnjih 400 godina i Turska imperija se raspala usled ekonomskih problema a i pojavom Rusije kao nenadanog 'igraca' na svetskoj sceni.
I Hrvati i Srbi imaju svoji svetlih i mracnih trenutaka, Srbija je u jednom momentu ali nazalost uvek manje vise pijuni drugih.
Ostavite se tih izlizanih fraza i kolko je neko puta neki narod 'potapsao po ramenu' i rekoa  ej vi ste ono najjaci..to je smesno, smo se glup narod moze timme hvaliti i koristiti kao matricu za buducnost.


kao sto je nekada na pocetku sirenja osmanskog carstva kultura, novac i znanje dolazilo sa Istoka, tako je industrijalizacijom, Renesansom itd pocelo dolaziti sa zapada i Hrvatska je tu bolje prosla daleko i bliskost sa Germanima je dovela do drugacijih zivotnih i organizacionih karakteristika vidnih i danas.

Medjutim ne kuzim zasto na to toliko energije prosipate kad su i Hrvatska a i srbija u govnima do guse, zar nema nista prece danas od toga koje ciju babu jebo, a ne znate ni jel vam zenu neko jebe u stavri...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by Guest 24/4/2020, 08:27

Ja idem sada raditi, vozim 20km sa Ist do zap Londona, biciklom i predivno je..prolazim pored svih turistickih destinacija ukljucujuci St Paul's Cathhedral, Buckingham Palace, Big Ben, Hyde Park, kensington itd itd..idite voziti jebeni bicikli ili hodajte malo vise..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by Eroo 24/4/2020, 08:48

dzmrdz wrote:
Eroo wrote:
dzango wrote:
michaellcmacha wrote:
dzango wrote:
Njenog sina pojeli crvi a ovaj u fotelji i skupom odelu pije viski, češe jaja i vlada državom uz sve počasti i privilegije. Ko je tu ispao budala i ko treba da se srami svoje gluposti?
neće jezik nego pravo.... eto ti si klasičan primjer jednog prosječnog srbina, koji sve gleda i projicira proračunato... pogotovo kad se opeče... sam si rekao da si malo pokušao srbovati dok ti nije profijukalo iznad glave, tad si zgiljao i upisao faks jer studente nisu dirali... ali to na stranu... uvijek ste bili upravo kako navodiš proračunati i zato ste i napadali sisak zajedno sa hasan pašom predojevićem, a čim se turčinu počelo izmicati tlo pod nogama vi brže bolje ponudili usluge beču...poslije kad je pešta počela drmati onda ste se s njima lizali a sve na štetu hrvata, ali tad još niste srbovali jer niste ni znali da ste srbi... e onda ste se domicilno prikrpili rusima pod fol pravoslavnoj braći, a vi obični prefrigani konvertiti... uglavnom niste ih zajebali znali su oni koji ste vi klošari ali im je odgovaralo da vam se da država... e kad ste se podržavili na tuđi račun onda ste počeli sve oko sebe maltretirati do iznemoglosti... a pogotovo nas hrvate... uglavnom epilog je poznat okolo sebe nemate nijednu prijateljsku zemlju, uzdate se u kosooke s druge strane planete, izgubili ste u svim ratovima, ništa od zacrtanog niste ostvarili i potencijalno ste u opasnosti da izgubite i još ponešto od onog što ionako nije vaše... a kao ziheraši... a u stvari luzeri bez presedana...
Ono kada ujku nešto peče a nije gonoreja jer ništa ne jebe a više mu se i ne diže pa puca po forumu. Kako ono reče? Oni pokvareni vam nisu dali državu, koju niste ni tražili niti se za nju borili, na Berlinskom kongresu a dali Srbima. Kao slobodarski narod svoju državu napravili krajem 20. veka, isto kao i Šiptari a posle Crnaca po afričkim kolonijama, i još tvrdi da nisu istoriska greška. Ništa tu nije greška moj prijatelju. Ni Berlinski kongres, ni odsustvo državnosti kod ovakvih naroda. To je jednostavno činjenica koja pokazuje svu uzaludnost i bespotrebnost nečijeg političkog postojanja.
Ima tu nešto što ti(vi) ne razmješ ili ne želiš razumjeti.
Nije isto biti POD Turcima 500 godina i snjima dijeliti životni prostor,
ili živjeti SA Austrijcima i Mađarima i s njima dijeli životni Prostor.
Velika je to razlika, moraš priznati.


Vidis da si malo ozbiljnije proucavao Osmansko carstvo i upravu, znao bi da su te 'cinjenice ' koje iznosis nista drugo nego jeftini cinizam.


Sto se tice koje bio pod kime, u svakom slucaju se pokazalo da je Zapadan Evropa bila bolje ekonomski organizovana na kraju, tj bar zadnjih 400 godina i Turska imperija se raspala usled ekonomskih problema a i pojavom Rusije kao nenadanog 'igraca' na svetskoj sceni.

kao sto je nekada na pocetku sirenja osmanskog carstva kultura, novac i znanje dolazilo sa Istoka, tako je industrijalizacijom, Renesansom itd pocelo dolaziti sa zapada i Hrvatska je tu bolje prosla daleko i bliskost sa Germanima je dovela do drugacijih zivotnih i organizacionih karakteristika vidnih i danas.


Nikakav cinizam nije u pitanju. Austrijci (Bečani) će ti reći da Balkan počinje na  obroncima južno od Beča -dokud su stigli Turci, a malo upućeniji će ti reći da se turski utjecaj postupno povećava što ideš južnije od obronaka južno od Beča. Gle, Slovenija je mala, ali se se
primijeti razlika od njene sjeverozapadne do južne granice. Hrvati na ovom forumu će ti također nešto slično reći i za Hrvatsku.
Nećemo dalje ulaziti u razloge, ali ću ti usput reći da ni Turci nisu isto što i Arapi. Veoma je važno je tko su ti i kakvi susjedi,
a kamo li ako su ti okupatori. Navike (mentalitet) su kao željezna košulja. Teško se mijenja, ako ikad.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78074
2016-07-22


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by vuksadinare 24/4/2020, 09:20

Ivica Papić bivši pripadnik HOS-a i 1 gardijskegade 'Tigrovi'

'Nisam ni znao da postoji HOS-a dok mi nisu rekli da tamo ima oružja'

Ivica Papić dragovoljno se priključio HOS-u krajem osmog mjeseca 1991.godine.U HOS-u je proveo mjesec i pol dana,da bi se polovicom desetog mjeseca 1991.godine.priključio legendarnim 'Tigrovima' na novljanskom ratištu pošto mu je u 'Tigrovima' bio mlađi brat Juraj i želio je da budu jedan uz drugoga kao potpora i da budu blizu akotko od njih strada.On je ispričao kako je sve krenulo.

'U to vrijeme živio sam na Volovčici,naselju na zagrebačkoj Pešćenici.Kad je rat počinjao imao sam 21 godinu te smo mlađi brat Juraj koji je tad imao 19 godina kao i mnogi dečki iz kvarta željeli smo se priključiti obrani napadnute domovine.Već u sedmom mjesecu,brat i ja smo obilazili urede za obranu željevši se priključiti hrvatskim postrojbama ali smo uvijek bili odbijeni sa odgovorom karakterističnim za to vrijeme 'mi bi vas primili ali nema dovoljno oružja i niste jedini imamo puno onih koji se javljaju ali ne možemo zadovoljiti potrebe za naoružanjem'.Nakon toga brat i ja smo se odlučili priključiti mjesnoj Narodnoj zaštiti i tu smo upali ali nismo dobili oružje jer ga je i u Narodnoj zaštiti bilo malo.Pa smo dobijali dužnosti poput punjenja vreča pijeskom ili smo nekad čuvali straže ispred nekih vitalnih objekata na području Pešćenice.No to i mene brata nije zadovoljavalo već smo htjeli se boriti i biti tamo gdje smo stvarno potrebni,motiva nam doista nije nedostajalo.Negdje oko dvadeset petog kolovoza sjedio sam u kvartovskom kafiću sa prijateljem kad je naišao moj brat sa jednim svojim prijateljom i bili su u maskirnim uniformama.Došli su do nas i brat sav sretan kaže mi da je primljen u 'Tigrove' koji su imali bazu u obližnjem naselju Petruševac.Pitam ga kako je upao on mi kaže slučajno jer je naišao na ovog prijatelja koji je bio sa njim a koji mu je rekao da se ide prijaviti u 'Tigrove' jer je čuo da oni primaju trenutno dragovoljce pa su se zaputili u Petruševac i primili su njega i još pedesetak dragovoljaca iz raznih dijelova Zagreba ali da jedno vrijeme neće više primati dok ne stigne novo oružje.Bilo mi je drago zbog brata ali ja sam bio iskreno pomalo razočaran.Sljedečih nekoliko dana sam opet pokušavao prijaviti se u gardu,policiju ali svugdje isti odgovor 'dođi za koji dan dok budemo imali oružja'.Pod dojmom razočaranosti vračao sam se doma tramvajem dok nisam ugledao dvojicu ljudi u maskirnim uniformama sa čudnim oznakama koje do tad nisam vidio a na oznakama je pisalo Hrvatske obrambene snage HOS.Nikad do tad nisam čuo za tu postrojbu i srećom dečki su sišli na stanici na kojoj ja silazim.Zaustavim ih i pitam da li njihova postrojba prima dragovoljce,oni mi odgovoriše da prima i da neće biti problema.Na upit gdje se nalazi njihov stožer odgovorili su mi na Glavnom kolodvoru.Odmah isti trenutak vratio sam se na tramvajsku stanicu ne čekajući ni časka uletio sam u dvojku i pravac Glavni kolodvor.Nisam točno znao gdje nalazi njihov stožer na kolodvoru ali sam odmah zamjetio jednog maskirnog stražara ispred ulaza u zgradu koja je bila smještena na samom uglu Tomislavovog trga čim sam mu se približio i vidio oznaku znao sam da sam na pravom mjestu.Javio sam mu se i pitao ga primaju li dragovoljce dobio sam pozitivan odgovor.Ušao sam u zgradu i na prijavnici me je još jedan hosovac uputio u koje prostorije moram ići.U uredu me dočekao ljubazno jedan gospodin u civilu i pitao koji je moj razlog dolaska ja sam mu odgovorio koji je razlog.Zatim je zatražio moje podatke,pružio sam mu osobnu sve je zapisao i jedino što me je pitao koji je razlog mojeg prijavljivanja ja sam mu rekao da želim braniti hrvatski narod i Hrvatsku i tu je priča stala,nije bilo nikakvih političkih govora,niti objašnjavanja što je HOS čak nisam ni zamjetio da stranačke prostorije pripadaju HSP-u koliko je uzbuđenje u meni bilo.Taj gospodin mi je samo rekao da se javim sutra i da zadužim uniformu i oružje i nakon toga da ću saznati druge detalje gdje se trebam javiti dalje.Kasnije sam saznao da je taj gospodin bio pokojni Ante Paradžik.Drugi dan nakon što sam zadužio uniformu i oružje rečeno mi je da se javim u HOS-ovu bazu na Borongaju i da ću tamo dobiti sve druge upute i zadatke.Nikakva me ideologija tad nije zanimala jedina ideologija koja me je zanimala bila je obrana Hrvatske a nije mi bilo važno kojoj postrojbi pripadam osim da aktivno sudjelujem u obrani'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by Guest 24/4/2020, 10:05

Eroo wrote:
dzmrdz wrote:
Eroo wrote:
dzango wrote:
michaellcmacha wrote:
neće jezik nego pravo.... eto ti si klasičan primjer jednog prosječnog srbina, koji sve gleda i projicira proračunato... pogotovo kad se opeče... sam si rekao da si malo pokušao srbovati dok ti nije profijukalo iznad glave, tad si zgiljao i upisao faks jer studente nisu dirali... ali to na stranu... uvijek ste bili upravo kako navodiš proračunati i zato ste i napadali sisak zajedno sa hasan pašom predojevićem, a čim se turčinu počelo izmicati tlo pod nogama vi brže bolje ponudili usluge beču...poslije kad je pešta počela drmati onda ste se s njima lizali a sve na štetu hrvata, ali tad još niste srbovali jer niste ni znali da ste srbi... e onda ste se domicilno prikrpili rusima pod fol pravoslavnoj braći, a vi obični prefrigani konvertiti... uglavnom niste ih zajebali znali su oni koji ste vi klošari ali im je odgovaralo da vam se da država... e kad ste se podržavili na tuđi račun onda ste počeli sve oko sebe maltretirati do iznemoglosti... a pogotovo nas hrvate... uglavnom epilog je poznat okolo sebe nemate nijednu prijateljsku zemlju, uzdate se u kosooke s druge strane planete, izgubili ste u svim ratovima, ništa od zacrtanog niste ostvarili i potencijalno ste u opasnosti da izgubite i još ponešto od onog što ionako nije vaše... a kao ziheraši... a u stvari luzeri bez presedana...
Ono kada ujku nešto peče a nije gonoreja jer ništa ne jebe a više mu se i ne diže pa puca po forumu. Kako ono reče? Oni pokvareni vam nisu dali državu, koju niste ni tražili niti se za nju borili, na Berlinskom kongresu a dali Srbima. Kao slobodarski narod svoju državu napravili krajem 20. veka, isto kao i Šiptari a posle Crnaca po afričkim kolonijama, i još tvrdi da nisu istoriska greška. Ništa tu nije greška moj prijatelju. Ni Berlinski kongres, ni odsustvo državnosti kod ovakvih naroda. To je jednostavno činjenica koja pokazuje svu uzaludnost i bespotrebnost nečijeg političkog postojanja.
Ima tu nešto što ti(vi) ne razmješ ili ne želiš razumjeti.
Nije isto biti POD Turcima 500 godina i snjima dijeliti životni prostor,
ili živjeti SA Austrijcima i Mađarima i s njima dijeli životni Prostor.
Velika je to razlika, moraš priznati.


Vidis da si malo ozbiljnije proucavao Osmansko carstvo i upravu, znao bi da su te 'cinjenice ' koje iznosis nista drugo nego jeftini cinizam.


Sto se tice koje bio pod kime, u svakom slucaju se pokazalo da je Zapadan Evropa bila bolje ekonomski organizovana na kraju, tj bar zadnjih 400 godina i Turska imperija se raspala usled ekonomskih problema a i pojavom Rusije kao nenadanog 'igraca' na svetskoj sceni.

kao sto je nekada na pocetku sirenja osmanskog carstva kultura, novac i znanje dolazilo sa Istoka, tako je industrijalizacijom, Renesansom itd pocelo dolaziti sa zapada i Hrvatska je tu bolje prosla daleko i bliskost sa Germanima je dovela do drugacijih zivotnih i organizacionih karakteristika vidnih i danas.


Nikakav cinizam nije u pitanju. Austrijci (Bečani) će ti reći da Balkan počinje na  obroncima južno od Beča -dokud su stigli Turci, a malo upućeniji će ti reći da se turski utjecaj postupno povećava što ideš južnije od obronaka južno od Beča. Gle, Slovenija je mala, ali se se
primijeti razlika od njene sjeverozapadne do južne granice. Hrvati na ovom forumu će ti također nešto slično reći i za Hrvatsku.
Nećemo dalje ulaziti u razloge, ali ću ti usput reći da ni Turci nisu isto što i Arapi. Veoma je važno je tko su ti i kakvi susjedi,
a kamo li ako su ti okupatori. Navike (mentalitet) su kao željezna košulja. Teško se mijenja, ako ikad.

Sto se tice cinizma mislio sam na ono insinuiranje o ko je ciju babu jebavo, i da jeste to nije srpska ili hrvatska sramota vec turska.
Sto se tice gde pocinje sta u smislu civilizacije i sam sam to rekao manje vise tako da se slazem s tobom.

U svkom slucaju, to ne mize biti izgovor za omslovazavanje jer recimo Turska danas je u mnogo tome naprednija od nas pogotovo a i od zapadnih zemalja. Druga he stvar sto smo mi hruscani i nama je ipak bliza Evropa srcu nego Anadolija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by vuksadinare 24/4/2020, 10:24

obicno su islamizirani bili oni koji nisu bili cvrste vjere...i velika sirotinja...najvise islamiziranih je bilo među trgovicima,ajmo reci ondasnjom birokracijom i najsiromasnijima te dijelu plemstva koji su htjeli zadrzati privilegije...nista se ni do dans nije promjenilo takvi samo anas mjenjaju boju politickog dresa ili postaju 'liberali'..ovisno tko nudi bolje povlastice..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by vuksadinare 24/4/2020, 10:28

....nista cudno..dijelu ljudi je uvijek vazniji bio osobni probitak naustrb zajednice...onda takvi kojima je najvazniji osobni probitak i interes proglasava one koji imaju suprotno misljenje i zivot od takvih...takve proglasavaju 'neskolovanima,klosarima,ulicarima,sitna boranija'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by Guest 24/4/2020, 10:31

zasigurno samo prapraprabake i one čukun,znaju jel ih jeTurcadija silom jahala,a to necmo moci saznati..
Kakogod,to je jako dug period zivljenja,nekih 7 generacija,pa se cak moze pricati i o izvjesnoj simbiozi i suzivotu,bez nasilnih dogadjaja..seksa je svako bilo izmedju cucun cuku..dobro..zvat cemo ih samo skraceno ČB i Turcadije,jer ako pogledamo danasnju  primjer svabiju,Svabice se ko blesave rokaju dobrovoljno sa Turcadijom..tamnoputi,markantni,fitt forma-koja cura ili zena ih ne bi zeljela..???
Tako da cijenim,da je Pipica balkanskih cura,bila redovno poharavana,ne u svrhu razmnozavanja,nego cisto nasusne fizicke potrebe..

A Turcadija je u svabiji maximalno 60 godina,tak oda..logika govori,a pametni slusaju.. :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by vuksadinare 24/4/2020, 11:00

Legendovich wrote:zasigurno samo prapraprabake i one čukun,znaju jel ih jeTurcadija silom jahala,a to necmo moci saznati..
Kakogod,to je jako dug period zivljenja,nekih 7 generacija,pa se cak moze pricati i o izvjesnoj simbiozi i suzivotu,bez nasilnih dogadjaja..seksa je svako bilo izmedju cucun cuku..dobro..zvat cemo ih samo skraceno ČB i Turcadije,jer ako pogledamo danasnju  primjer svabiju,Svabice se ko blesave rokaju dobrovoljno sa Turcadijom..tamnoputi,markantni,fitt forma-koja cura ili zena ih ne bi zeljela..???
Tako da cijenim,da je Pipica balkanskih cura,bila redovno poharavana,ne u svrhu razmnozavanja,nego cisto nasusne fizicke potrebe..

A Turcadija je u svabiji maximalno 60 godina,tak oda..logika govori,a pametni slusaju.. :starac
bas suprotno...negdje sam citao da su turci u ondasnje vrijeme osmanskog carstva bili zaista ružni..za razliku od danas..potovo oni prvi turci koji su dalzili sa prvim osvajanjima...kasnije se i kdo njih s vremenom dolazilo do mjesanaj time i nekih fizickih promjena..jer za vrijeme osmanskog carstva je stambol postao neka vrst svijeta u malom..tu je dolazilo trgovat i zivjet sa svih strana europe ali i azije..mogao si u stambolu naci hrpu zidovskih radnji,krscanskih....stambol su naeljavali dosta i krscani iz armenije,rusije,bugarske ali i balkana...dolazili su trgovci i iz italije,zapadne europe tu je bilo i diplomatskih predstavnika..narocito iz mletacke republike...tako da su se i turci mjesali mjesavinom razlicitih rasa i u turskoj i sljedece turske generacije poprimale ljepse fizicke karakteristike...u tursku je naselilo puno musliaman iz sanđaka a i iz bosne u zadnjim godinama osmanske vlasti kada se vidjelo da ce propasti..tako da..uspoređivati danasnje turske sa onim otprije 400,500 godina nezahvalno je...drugo mit je da su turci masovno jebavali krscanke u bosni i na ovim prostorima...mahom krscansko stanovnistvo je zivjelo ili islo zivjeti u neprohodnija podrucja gdje ih nije cesto turska ruka dostizala...bilo je nekih sela gdje turci godinama nisu ulazili jer su se nalazila dublje u planinama...turci tj njihovi plemici su koristili pravo prve noci samo u nekim podrcjima ne u svim...i ovisilo je od samog turskog plemica kakav je...onaj dobrih karakterisistika to pravo nije htio koristiti kao ni onaj koji je bio idelosko tj vjerski fanatiziran kojemu je bila uvreda petljati se sa kaurskim svijetom uopce...a bilo je onih ajmo rec koje je bolio kurac za vjersko cistunstvo i moralne vrijednosti pa su zeljeli samo umociti ma o kom se radilo ali opcenito masovn jebavanje krscanki je vise mit nego stvarnost vise da se ima cemu rugati...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by Guest 24/4/2020, 11:07

vuksadinare wrote:obicno su islamizirani bili oni koji nisu bili cvrste vjere...i velika sirotinja...najvise islamiziranih je bilo među trgovicima,ajmo reci ondasnjom birokracijom i najsiromasnijima te dijelu plemstva koji su htjeli zadrzati privilegije...nista se ni do dans nije promjenilo takvi samo anas mjenjaju boju politickog dresa ili postaju 'liberali'..ovisno tko nudi bolje povlastice..
Da, tacno tako i do dana danasndanasnjeg. Sto se tice vere, to mozda mi stoka sitnog zuba uvazavamo i racunamo kao vrlinu, oni drugi to koriste kao sredstvo za manipulaciju, uklukljucujuci pape i patrijarhe, i rimske i bizantske. DovolDovoljno je procitati biography tih vodja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by vuksadinare 24/4/2020, 11:08

prvi turci koji su dolazili sa prvim osvanjanjem ovdasnjih podrucja bili su mali,izrazitije tamnije puti,mnogi su imali karakteristike kljunastog nosa..izbocenog cela...'izgledali su kao sami vragovi' kako je to opisivao jedan dubrovacki dužd koji je cesto putovao nakon prvih osvajanja bosne kao trgovac ali i diplomat dubrovacke repubike na podrucja bosne
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by Guest 24/4/2020, 11:17

vuksadinare wrote:....nista cudno..dijelu ljudi je uvijek vazniji bio osobni probitak naustrb zajednice...onda takvi kojima je najvazniji osobni probitak i interes proglasava one koji imaju suprotno misljenje i zivot od takvih...takve proglasavaju 'neskolovanima,klosarima,ulicarima,sitna boranija'
Mozda da se zapitas onda da li je to sto ti verujes stvarno to ili ti je neko dao privid da je to to. 

Naravno, ne mislim na to sto neko puca na tebe pa ti na njega...mislim na puno prije te faze ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by vuksadinare 24/4/2020, 11:19

u bosni za vrijeme osmanskog carstva turci su se mahom drzali drumova,nizinskih predjela i vecih naseljenih mjesta gdje je bilo vise muslimanskog pucanstva...narocito u kasnijoj dekadi osmanskog carstva 17,18,19 stoljece kada se pojacala i hajducija i planine i vrleti bosne i hercegovine skrivale su ili pruzale zastitu sve brojnijim hajducima..tako d je bilo perioda da tim planinskim podrucjima uopce nisu prolazile turske trgovacke ili vojne karavane pa hajduci ih nisu mogli pljackati i time se snabdjevati pa svikli da nasilnim putem stjecu materijalnu dobit nerjetko su se okretali pljacki krscanskog puka jer njihov dom su bile planinske vrleti i pecine...a nisu nista proizvodili pa samim time bilo je i slucajeva gdje krscansko stanovnistvo trazilo pomoc od turskih vlasti u zastiti od hajduka..naravno turska valst je to obilato koristila za svoju korist...pa su u nekoj određenoj granici ispocetka pokazali velikudosnost u zastiti slanjem vojnih ophodnji ili postavljem vojnih karaula ili utvrda...ali sve je to kostalo pa su se turci okrenuli i opet poceli terorizirati krscanski put nabijavsi im teske namete kao 'porez za zastitu'...da bi to opet isto krscansko stanonistvo se okrenulo trazeci zastitu od hajduka 'koji su manja napast od turcadije'...i tako ukrug...kao sto je i danas tako
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by Guest 24/4/2020, 11:21

vuksadinare wrote:
Legendovich wrote:zasigurno samo prapraprabake i one čukun,znaju jel ih jeTurcadija silom jahala,a to necmo moci saznati..
Kakogod,to je jako dug period zivljenja,nekih 7 generacija,pa se cak moze pricati i o izvjesnoj simbiozi i suzivotu,bez nasilnih dogadjaja..seksa je svako bilo izmedju cucun cuku..dobro..zvat cemo ih samo skraceno ČB i Turcadije,jer ako pogledamo danasnju  primjer svabiju,Svabice se ko blesave rokaju dobrovoljno sa Turcadijom..tamnoputi,markantni,fitt forma-koja cura ili zena ih ne bi zeljela..???
Tako da cijenim,da je Pipica balkanskih cura,bila redovno poharavana,ne u svrhu razmnozavanja,nego cisto nasusne fizicke potrebe..

A Turcadija je u svabiji maximalno 60 godina,tak oda..logika govori,a pametni slusaju.. :starac
bas suprotno...negdje sam citao da su turci u ondasnje vrijeme osmanskog carstva bili zaista ružni..za razliku od danas..potovo oni prvi turci koji su dalzili sa prvim osvajanjima...kasnije se i kdo njih s vremenom dolazilo do mjesanaj time i nekih fizickih promjena..jer za vrijeme osmanskog carstva je stambol postao neka vrst svijeta u malom..tu je dolazilo trgovat i zivjet sa svih strana europe ali i azije..mogao si u stambolu naci hrpu zidovskih radnji,krscanskih....stambol su naeljavali dosta i krscani iz armenije,rusije,bugarske ali i balkana...dolazili su trgovci i iz italije,zapadne europe tu je bilo i diplomatskih predstavnika..narocito iz mletacke republike...tako da su se i turci mjesali mjesavinom razlicitih rasa i u turskoj i sljedece turske generacije poprimale ljepse fizicke karakteristike...u tursku je naselilo puno musliaman iz sanđaka a i iz bosne u zadnjim godinama osmanske vlasti kada se vidjelo da ce propasti..tako da..uspoređivati danasnje turske sa onim otprije 400,500 godina nezahvalno je...drugo mit je da su turci masovno jebavali krscanke u bosni i na ovim prostorima...mahom krscansko stanovnistvo je zivjelo ili islo zivjeti u neprohodnija podrucja gdje ih nije cesto turska ruka dostizala...bilo je nekih sela gdje turci godinama nisu ulazili jer su se nalazila dublje u planinama...turci tj njihovi plemici su koristili pravo prve noci samo u nekim podrcjima ne u svim...i ovisilo je od samog turskog plemica kakav je...onaj dobrih karakterisistika to pravo nije htio koristiti kao ni onaj koji je bio idelosko tj vjerski fanatiziran kojemu je bila uvreda petljati se sa kaurskim svijetom uopce...a bilo je onih ajmo rec koje je bolio kurac za vjersko cistunstvo i moralne vrijednosti pa su zeljeli samo umociti ma o kom se radilo ali opcenito masovn jebavanje krscanki je vise mit nego stvarnost vise da se ima cemu rugati...
To  pravo prima nocta su uglavnom koristili lokalni konvertiti i oninsto su postavljeni od Turaka l. Turci su imali kao vlada strogi serijat i smatrali su da je duznost onima kojkoji nisu Muslims da pruze zastitu.
NaravNaravno, crkve nisu smele zvoniti i znalo se ko kosi a ko vodu nosi medjutim uvek poturica je bio gori od Turcina
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH - Page 13 Empty Re: Milanović : Svatko tko se 1991. borio za Hrvatsku pod "Za dom spremni" borio se i za NDH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 16 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum