ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Page 31 of 37 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 37  Next

Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by Regoč Mon 23 Nov - 18:44

marcellus wrote:Hoće li Francuzi postaviti dvojezične ploče na arapskom pismu u Marseillesu, obzirom da preko 1/3 stanovništva grada čine Arapi? U stvari u samom gradu su Arapi većina...
Kod njih je nacija jedna i nedjeljiva, nema nacionalnih manjinah, svi su Francuzi. Pa su u Bataclanu jedni Francuzi pobili druge Francuze.

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by michaellcmacha Mon 23 Nov - 18:49

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Gumana automobil hrvatske policije stavljaju gume srpskog proizvođača... kao te su bile najpovoljnije.....cccc

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by Regoč Mon 23 Nov - 18:50

Starhemberg wrote:
Regoč wrote:
Starhemberg wrote:
Regoč wrote:
Starhemberg wrote:
tre911 wrote:hijeroglife sa istoka.
Hijeroglifi inače za one koji ne znaju čitati je svako pismo, a ovim "hijeroglifima" su se pored glagoljice služili i Hrvati. Mislim, jedna stvar biti protiv dvojezičnih ploča, ali pisati ovakve nebuloze o pismu kojim su nekad svi Slaveni pisali....
Ovim hijeroglifima Hrvati nisu se služili nikada. Hrvatska je ćirilica drukčija od srbske, a ne rabi se od srednjega vieka.
Ti se ni hrvatskim pravopisom ne služiš, a znaš za ovo...
Ne služim se u svim detaljima, uglavnom sliedim Babić-Finka/Ham-Mogušev pravopis uz neke dodatke koji smatram potrebnim da bi pisanje bilo proničnije. A za ovo znam, ćirilica je napuštena krajem srednjega vieka, glagoljica je prevladavala do 16. stoljeća, od 17. stoljeća započinje dominacija latinice.
Znači služiš se nekakvim pravopisom koji nije na snazi, napušten? Zašto? To ti je isto kao da se služiš napuštenim pismom.
Ne služim se nikakvim napuštenim pravopisom, služim se jednom od inačicah hrvatskoga pravopisa. Zapravo, svi pravopisi koji su u optjecaju propisuju isto, a razlikuju se samo u odnosu prema odrazu jata iza pokrivenoga r, pisanju množine imenicah na -dac,- dak, -tac, -tak, i neću/ne ću. Moje osobitosti su tamo gdje smatram da su svi manjkavi: genitiv množine, -b u pridjeva na ski/ska/sko i imenicah na -stvo te pisanje dugoga odraza jata (za koji se svi jezikoslovci slažu da je u hrvatskom dugo dvoglasno je /jee/, a ne troglasno ije).

_________________
Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by michaellcmacha Mon 23 Nov - 18:51

michaellcmacha wrote:Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Gumana automobil hrvatske policije stavljaju gume srpskog proizvođača... kao te su bile najpovoljnije.....cccc
gume obilićevo mentor, made in srbija...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by marcellus Mon 23 Nov - 18:51

Regoč wrote:
marcellus wrote:Hoće li Francuzi postaviti dvojezične ploče na arapskom pismu u Marseillesu, obzirom da preko 1/3 stanovništva grada čine Arapi? U stvari u samom gradu su Arapi većina...
Kod njih je nacija jedna i nedjeljiva, nema nacionalnih manjinah, svi su Francuzi. Pa su u Bataclanu jedni Francuzi pobili druge Francuze.

kažem trebamo mi poslat balkanske mirovne snage da spriječe građanski rat u Francuskoj. Mi, Srbi, Bošnjaci, Albanci s Kosova... oformit nekakav balkanprofor

_________________
Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by Regoč Mon 23 Nov - 18:52

Ekipa, uživajte! Sutra imam dosta posla, možda se čitamo tek u sriedu.

_________________
Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by Guest Mon 23 Nov - 18:52

Regoč wrote:
Starhemberg wrote:
Regoč wrote:
Starhemberg wrote:
Regoč wrote:
Starhemberg wrote:
tre911 wrote:hijeroglife sa istoka.
Hijeroglifi inače za one koji ne znaju čitati je svako pismo, a ovim "hijeroglifima" su se pored glagoljice služili i Hrvati. Mislim, jedna stvar biti protiv dvojezičnih ploča, ali pisati ovakve nebuloze o pismu kojim su nekad svi Slaveni pisali....
Ovim hijeroglifima Hrvati nisu se služili nikada. Hrvatska je ćirilica drukčija od srbske, a ne rabi se od srednjega vieka.
Ti se ni hrvatskim pravopisom ne služiš, a znaš za ovo...
Ne služim se u svim detaljima, uglavnom sliedim Babić-Finka/Ham-Mogušev pravopis uz neke dodatke koji smatram potrebnim da bi pisanje bilo proničnije. A za ovo znam, ćirilica je napuštena krajem srednjega vieka, glagoljica je prevladavala do 16. stoljeća, od 17. stoljeća započinje dominacija latinice.
Znači služiš se nekakvim pravopisom koji nije na snazi, napušten? Zašto? To ti je isto kao da se služiš napuštenim pismom.
Ne služim se nikakvim napuštenim pravopisom, služim se jednom od inačicah hrvatskoga pravopisa. Zapravo, svi pravopisi koji su u optjecaju propisuju isto, a razlikuju se samo u odnosu prema odrazu jata iza pokrivenoga r, pisanju množine imenicah na -dac,- dak, -tac, -tak, i neću/ne ću. Moje osobitosti su tamo gdje smatram da su svi manjkavi: genitiv množine, -b u pridjeva na ski/ska/sko i imenicah na -stvo te pisanje dugoga odraza jata (za koji se svi jezikoslovci slažu da je u hrvatskom dugo dvoglasno je /jee/, a ne troglasno ije).
Tko još danas ovako piše? Mislim na obrazovane, jasno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by crvenkasti Mon 23 Nov - 19:00

michaellcmacha wrote:
nije do mene, kad god je trebalo ja sam bio na dispoziciji, al jebiga stalno robujemo potrebi za kompromisima.... a neve kolko vidim se malo ustrtarila pa gleda kud će šta će.... jebiga dobar je strah ko ga ima, a biće vas sve više samo kad čavli i špena postanu modni detalj, a kako se igra igra ne budemo dugo čekali.... heh ili ćete i dalje pičiti po svom ili ćete pešmerga ratnice pitat za savjet što i kako ...., ja da sam na vašem mjestu ne bih dvojio... s obzirom da baš i neću imati empatije kad vas islamdžije krenu driblati, s kockom sa šetnice...što se mene tiče već imam bezecirano kog ću bar pokušati obraniti a vi ste ispali sa spiska... ili nek vas brani maras...dečko je prošo komando obuku....;)... kod skladištara kotromanovića...

Ništa ne razumijem.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29502
2014-04-17


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by neva Mon 23 Nov - 19:39

michaellcmacha wrote:ja da sam na vašem mjestu ne bih dvojio... s obzirom da baš i neću imati empatije kad vas islamdžije krenu driblati, s kockom sa šetnice...što se mene tiče već imam bezecirano kog ću bar pokušati obraniti a vi ste ispali sa spiska...
evo nezaustavljivo ridam zato što me ti nećeš braniti :_| B-)
ovi Arapčići su svi nikakvi i za glavu niži od mene, zavežem im po šamar i mirna Bosna
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by michaellcmacha Mon 23 Nov - 19:58

r_nevjesta wrote:
michaellcmacha wrote:ja da sam na vašem mjestu ne bih dvojio... s obzirom da baš i neću imati empatije kad vas islamdžije krenu driblati, s kockom sa šetnice...što se mene tiče već imam bezecirano kog ću bar pokušati obraniti a vi ste ispali sa spiska...
evo nezaustavljivo ridam zato što me ti nećeš braniti :_| B-)
ovi Arapčići su svi nikakvi i za glavu niži od mene, zavežem im po šamar i mirna Bosna
za tebe se ne brinem ti si ionak rekla da imaš namjeru zbrisati čim se pomorske prilike ustabile, ali stoji da me živo boli k, za tvoju i sigurnost bilo koga sličnog tebi.... nek te brane maras i rošavi.... ja ću sa svojom ekipom voditi brigu o svojima bližnjima.... a vama mirno more želim u gumenom čamcu...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by vuksadinare Mon 23 Nov - 19:59

r_nevjesta wrote:
michaellcmacha wrote:ja da sam na vašem mjestu ne bih dvojio... s obzirom da baš i neću imati empatije kad vas islamdžije krenu driblati, s kockom sa šetnice...što se mene tiče već imam bezecirano kog ću bar pokušati obraniti a vi ste ispali sa spiska...
evo nezaustavljivo ridam zato što me ti nećeš braniti :_| B-)
ovi Arapčići su svi nikakvi i za glavu niži od mene, zavežem im po šamar i mirna Bosna
To je ono sto je borkovic nekidan porucio iz vukovara kad vas pocnu samarati sa svih strana mi ne zelimo sudjelovati...dakle u stroj cete morat zvati na silu i one s prizivom savjesti..nema druge...sto je borkovic htio reci...gotovi smo u slucaju bilo kakvog napada
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by michaellcmacha Mon 23 Nov - 20:05

u svakom trenutku sam u kontaktu sa 100-njak ljudi u koje imam bezgranično povjerenje... svi do jednoga smo bili ili gardisti ili pripadnici sjp... uglavnom smo nastanjeni na uskom prostoru i vrlo smo blizu jedni drugima i ako nas snađe ugroza tog tipa mi ćemo ako ništa u vrlo kratkom vremenu se ekipirati i imati s čim odgovoriti na tu ugrozu, iskustva imamo, motiv će jedino ovaj put biti samo i isključivo opstanak naših najbližih jer ih drugi neće imati tko braniti....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by crvenkasti Mon 23 Nov - 20:06

michaellcmacha wrote: stoji da me živo boli k, za tvoju i sigurnost bilo koga sličnog tebi....

A za moju? Nisam joj valjda i ja sličan?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29502
2014-04-17


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by crvenkasti Mon 23 Nov - 20:07

michaellcmacha wrote:u svakom trenutku sam u kontaktu sa 100-njak ljudi u koje imam bezgranično povjerenje... svi do jednoga smo bili ili gardisti ili pripadnici sjp... uglavnom smo nastanjeni na uskom prostoru i vrlo smo blizu jedni drugima i ako nas snađe ugroza tog tipa mi ćemo ako ništa u vrlo kratkom vremenu se ekipirati i imati s čim odgovoriti na tu ugrozu, iskustva imamo, motiv će jedino ovaj put biti samo i isključivo opstanak naših najbližih jer ih drugi neće imati tko braniti....

Jel igrate nogomet nedjeljom?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29502
2014-04-17


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by Guest Mon 23 Nov - 20:08

tu ima deset ekipa da se sastavi. naprave neku mini veteransku ligu, pobednici dobijaju 5 gajbi piva i karton vinjaka...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty J

Post by vuksadinare Mon 23 Nov - 20:13

E moj marama nece oni moc skupiti ljudi ni za tri brigade...jbg priziv savjesti ce biti masovan
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by crvenkasti Mon 23 Nov - 20:16

michaellcmacha wrote:u svakom trenutku sam u kontaktu sa 100-njak ljudi u koje imam bezgranično povjerenje... svi do jednoga smo bili ili gardisti ili pripadnici sjp... uglavnom smo nastanjeni na uskom prostoru i vrlo smo blizu jedni drugima i ako nas snađe ugroza tog tipa mi ćemo ako ništa u vrlo kratkom vremenu se ekipirati i imati s čim odgovoriti na tu ugrozu, iskustva imamo, motiv će jedino ovaj put biti samo i isključivo opstanak naših najbližih jer ih drugi neće imati tko braniti....

Nema, sad smo NATO, ideš ti meni u Belgiju na prvu crtu bojišlise.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29502
2014-04-17


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by vuksadinare Mon 23 Nov - 20:17

Rezem si ruku da ce prvi zbrisati lajavac petrina...poslovica kaze ne boj se psa koji laje i blesavog dalmosa
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by neva Mon 23 Nov - 20:17

michaellcmacha wrote:za tebe se ne brinem ti si ionak rekla da imaš namjeru zbrisati čim se pomorske prilike ustabile, ali stoji da me živo boli k, za tvoju i sigurnost bilo koga sličnog tebi.... nek te brane maras i rošavi.... ja ću sa svojom ekipom voditi brigu o svojima bližnjima.... a vama mirno more želim u gumenom čamcu...
a ne, ostat ću i zamotana u zavjesu klanjati prema istoku :P btw, to je bila šala, evakuacija dolazi u obzir samo ako jako zagusti. i kakvim gumenim čamcem, pa ne idem na Brač, nego na Novu Kaledoniju :D
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by neva Mon 23 Nov - 20:24

vuksadinare wrote:To je ono sto je borkovic nekidan porucio iz vukovara kad vas pocnu samarati sa svih strana mi ne zelimo sudjelovati...dakle u stroj cete morat zvati na silu i one s prizivom savjesti..nema druge...sto je borkovic htio reci...gotovi smo u slucaju bilo kakvog napada
ye, gotovi smo, nema nam spasa jer ti, Miha i Borković ne želite sudjelovati :L
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by vuksadinare Mon 23 Nov - 20:26

Maras brise u moskvu kako sam citao...ionako se prica da je njihov ubacen covjek ovdje..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije - Page 31 Empty Re: Preminuo Vukovarac koji je teško ozlijeđen prilikom razbijanja ćirilične ploče na zgradi policije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 37 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 37  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum