ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pes

Page 5 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by crvenkasti 30/3/2019, 18:42

pes - Page 5 Brokebrokercartoon-thumb-510x337

crvenkasti

Posts : 29502
2014-04-17


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by crvenkasti 30/3/2019, 18:47

pes - Page 5 Screen%2BShot%2B2015-05-14%2Bat%2B10.29.25%2BAM
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29502
2014-04-17


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Regoč 30/3/2019, 19:03

marcellus wrote:
Regoč wrote:
marcellus wrote:(...) priupitao neka mi kao prof. objasni, kako je moj otac u Austriji bio eksploatiran uz plaću od 3 tisuće DEM, a za isti posao ovdje, tada je dobivao jedva 300 DEM (...)
Tako sam i ja upital u sedmom razredu drugaricu iz Poviesti kako je moj ujak u Njemačkoj eksploatiran kad on kano radnik ima veću plaću od moga tate koji je pomoćnik direktora. Rekla mi je da provociram.

dobro ti je i rekla. Ti si jedno mučko đubre provokatorsko jer ne vjeruješ i želiš radničkoj klasi zlo. Nije sve u parama, više znači tih 300 eura al da te niko ne izrabljuje nego 3000 al da on na tebi zaradi još tolko. Tako su meni tumačili.
Očito su imali više strpljenja nego ova moja.

_________________
pes - Page 5 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Guest 30/3/2019, 19:39

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

Nismo se mogli "dogovoriti" oko njegove teorije viška vrijednosti, pa sam ga još priupitao neka mi kao prof. objasni, kako je moj otac u Austriji bio eksploatiran uz plaću od 3 tisuće DEM, a za isti posao ovdje, tada je dobivao jedva 300 DEM I ne ispit, nego niti fakultet nisam završio. Govorim o godini 1982.

A kad sam ja na forumu govorio (masu puta) da je prosječna radnička plaća u SR Hrvatskoj osamdesetih bila oko 300 DEM-a, optuživali su me da izmišljam.

bila je 500 sedamdesetih ali je pala

Bila je i oko 700 DEM-a u ono najprosperitetnije vrijeme za ekonomiju SFRJ znači negdje 1978. godine kada je strana pomoć (čitaj: krediti) pristizala obilato u zemlju i kada je životni standard bio najviši u povijesti SFRJ i nikada se više nije ponovio na toj razini.
Problem je bio između ostalog i u tome da nitko radničkoj klasi, poštenoj inteligenciji, a bome ni kulacima nije rekao da će se ti krediti morati i vraćati i to uz obilate kamate (koje su zbog naftne krize iz 1979. uzrokovane političkim promjenama u Iranu i nekontrolirano narasle što se itekako osjetilo i u SAD-u pri završetku Carterovog mandata).
Inače je ta 1978. godina ona famozna koju je profesor Tica sa Ekonomskog fakulteta u Zagrebu uzeo kao referentnu kako bi dokazao da je standard u SFRJ bio veći nego u RH i na to su se naravno zalijepili i mnogi od dežurnih forumskih debila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by marcellus 30/3/2019, 19:53

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

Nismo se mogli "dogovoriti" oko njegove teorije viška vrijednosti, pa sam ga još priupitao neka mi kao prof. objasni, kako je moj otac u Austriji bio eksploatiran uz plaću od 3 tisuće DEM, a za isti posao ovdje, tada je dobivao jedva 300 DEM I ne ispit, nego niti fakultet nisam završio. Govorim o godini 1982.

A kad sam ja na forumu govorio (masu puta) da je prosječna radnička plaća u SR Hrvatskoj osamdesetih bila oko 300 DEM-a, optuživali su me da izmišljam.

bila je 500 sedamdesetih ali je pala

Bila je i oko 700 DEM-a u ono najprosperitetnije vrijeme za ekonomiju SFRJ znači negdje 1978. godine kada je strana pomoć (čitaj: krediti) pristizala obilato u zemlju i kada je životni standard bio najviši u povijesti SFRJ i nikada se više nije ponovio na toj razini.
Problem je bio između ostalog i u tome da nitko radničkoj klasi, poštenoj inteligenciji, a bome ni kulacima nije rekao da će se ti krediti morati i vraćati i to uz obilate kamate (koje su zbog naftne krize iz 1979. uzrokovane političkim promjenama u Iranu i nekontrolirano narasle što se itekako osjetilo i u SAD-u pri završetku Carterovog mandata).
Inače je ta 1978. godina ona famozna koju je profesor Tica sa Ekonomskog fakulteta u Zagrebu uzeo kao referentnu kako bi dokazao da je standard u SFRJ bio veći nego u RH i na to su se naravno zalijepili i mnogi od dežurnih forumskih debila.

kamate su bile manji problem.

to što je dolar otišao s 1,7 maraka na 3, skoro 4 marke u jednom trenutku je bio veći problem.

jer je jugodug (obveznice) bio denominiran u dolarima, a devize su se zarađivale u cimerfraj i bauštela - markama.

_________________
pes - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by marcellus 30/3/2019, 19:56

drugim riječima dug juge se u godinu dana udvostručio kad je reagan došao na vlast... a juga je u tom trenutku bila prezadužena, navikla krpati rupe ogromnim kreditima, ukratko 10 godina lagodnog života na kredit je ostavilo posljedice i kad je nestalo ovi više nisu znali što i kako.

_________________
pes - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Guest 30/3/2019, 19:57

marcellus wrote:

kamate su bile manji problem.

Baš i ne, što bi rekao forumski ezek, jer su jedno vrijeme u SAD-u otišle i na 19%. Taj je proces i probleme koje su mu kamate zadavale u sanaciji Chryslera lijepo opisao Lee Iacocca u svojoj čuvenoj Autobiografiji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Regoč 30/3/2019, 19:59

marcellus wrote:drugim riječima dug juge se u godinu dana udvostručio kad je reagan došao na vlast... a juga je u tom trenutku bila prezadužena, navikla krpati rupe ogromnim kreditima, ukratko 10 godina lagodnog života na kredit je ostavilo posljedice i kad je nestalo ovi više nisu znali što i kako.
Kako nisu? Pa drugarica Milka "Na Bleiburgu Sam Samo Ručak Kuhala" Planinc r. Malada kao predsjednica savezne Vlade izradila je plan ekonomske stabilizacije!!

_________________
pes - Page 5 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Guest 30/3/2019, 20:04

marcellus wrote:

to što je dolar otišao s 1,7 maraka na 3, skoro 4 marke u jednom trenutku je bio veći problem.

jer je jugodug (obveznice) bio denominiran u dolarima, a devize su se zarađivale u cimerfraj i bauštela - markama.

Da, ali to je bio realni problem praktički za kompletnu svjetsku ekonomiju, jer je američka tako privukla ogromni kapital kojim je onda financirala svoj gospodarski rast i modernizaciju gospodarstva, a to su druga gospodarstva itekako osjetila u manjku kapitala u vlastitim kreditno monetarnim sustavima.
Amerika je tada jednostavno doslovce povlačila sve bitne ekonomske konce.
Doduše, to je i smanjilo izvoznu snagu američke industrije što se tek kasnije osjetilo (SAD ipak nisu ovisile o izvozu kao recimo Japan), ali to je već bila uigrana metoda među zapadnim saveznicima da Amerika svojim enormnim deficitom zapravo pomaže njihovom izvoznom i ekonomskom jačanju. Kasnije se nakon Reaganove ere dolar naravno vratio na neku normalnu odnosno uobičajenu razinu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by T. 30/3/2019, 20:05

'Pas nije kriv, uvijek je kriv gazda...'

_________________
pes - Page 5 60810
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Guest 30/3/2019, 20:05

Regoč wrote:
marcellus wrote:drugim riječima dug juge se u godinu dana udvostručio kad je reagan došao na vlast... a juga je u tom trenutku bila prezadužena, navikla krpati rupe ogromnim kreditima, ukratko 10 godina lagodnog života na kredit je ostavilo posljedice i kad je nestalo ovi više nisu znali što i kako.
Kako nisu? Pa drugarica Milka "Na Bleiburgu Sam Samo Ručak Kuhala" Planinc r. Malada kao predsjednica savezne Vlade izradila je plan ekonomske stabilizacije!!

Na temelju čuvene analize tima Sergeja Krajghera izložene u famoznoj Bijeloj knjizi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Regoč 30/3/2019, 20:12

Speare Shaker wrote:
Regoč wrote:
marcellus wrote:drugim riječima dug juge se u godinu dana udvostručio kad je reagan došao na vlast... a juga je u tom trenutku bila prezadužena, navikla krpati rupe ogromnim kreditima, ukratko 10 godina lagodnog života na kredit je ostavilo posljedice i kad je nestalo ovi više nisu znali što i kako.
Kako nisu? Pa drugarica Milka "Na Bleiburgu Sam Samo Ručak Kuhala" Planinc r. Malada kao predsjednica savezne Vlade izradila je plan ekonomske stabilizacije!!

Na temelju čuvene analize tima Sergeja Krajghera izložene u famoznoj Bijeloj knjizi.
:tu Zasluge će im se pamtiti za vječnost.

_________________
pes - Page 5 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by veber 30/3/2019, 22:39

kako vam se da stalno o toj jugi, titu, partizanima? ono ljudi odlaze iz hrvatske, ekonomija je nikakva i vi zapeli za tamo nekaj kaj je propalo odavno.

teme davno prežvakane i dalje se javljaju po cijeloj vertikali. od naših političara pa do ekipe iza kioska.

što će biti s hrvatskom za 10g? pa neće je biti, pola stanovništva će ionako biti vani.

stalno bulazne o smanjenju nezaposlenosti a ne postoji proporcionalan rast industrijske proizvodnje.

hrvatska će imat gadan problem u slijedećih deset godina, a vi bulaznite o jugi.

nema je, mrtva je, pokopana.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Sora 31/3/2019, 04:38

Mah
Pisete o Marxu iako nemate Pojma 
Eto to je u kapitalizmu moguce zato sto : 
  Mozgovi su vam isprani 
  Uvjeravaju vas da je socijalizam pogrešan sustav 
  I vi vjerujete 
  Jednako kao sto vjerujete u druge lazi : boga, naciju 

Eto to je kapitalizam : naoravi od covjeka majmuna 
                 
:cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Sora 31/3/2019, 04:40

veber wrote:kako vam se da stalno o toj jugi, titu, partizanima? ono ljudi odlaze iz hrvatske, ekonomija je nikakva i vi zapeli za tamo nekaj kaj je propalo odavno.

teme davno prežvakane i dalje se javljaju po cijeloj vertikali. od naših političara pa do ekipe iza kioska.

što će biti s hrvatskom za 10g? pa neće je biti, pola stanovništva će ionako biti vani.

stalno bulazne o smanjenju nezaposlenosti a ne postoji proporcionalan rast industrijske proizvodnje.

hrvatska će imat gadan problem u slijedećih deset godina, a vi bulaznite o jugi.

nema je, mrtva je, pokopana.
A gle 
Pusti nas 
Ovdje se radi o starijim ljudima koji su prezivjeli oba  sustava i o nasim viđenjima istih 
Nije ta rasorava neozbiljna nego bas ozbiljna 
I o temeljnim pitanjima covjecanstva

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Sora 31/3/2019, 04:50

Krenimo od “vrha” i nejednakosti u raspodjeli bogatstva. U izvješću se navodi kako je u razdoblju 2000. - 2008. udio neto imovine 1% najbogatijih ljudi u ukupnom svjetskom bogatstvu značajno opao, ali u godinama nakon svjetske financijske krize njihov udio ponovno raste. U 2018. 1% najbogatijih je posjedovao čak 47% ukupnog svjetskog bogatstva.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Sora 31/3/2019, 04:56

Procjena za Hrvatsku napravljena je iz Sorokinove studije iz 1954., a prema toj studiji prosječni hrvatski IQ na razini je svjetskog prosjeka i iznosi 90. Iz Lynn-Vanhanenovih usporednih tablica, zanimljivo je vidjeti koliki bi nacionalni dohodak mogli očekivati prema procijenjenoj inteligenciji pojedinog naroda. Primjerice, prema hrvatskom kvocijentu inteligencije, u Hrvatskoj je GDP (1998.) morao iznositi $11.782, odnosno on je trenutno za $5000 manji od očekivanog na temelju "poravnanja" inteligencije i bogatstva. Kao što smo rekli hrvatski primjer bio je tipičan za gotovo sve istočnoeuropske i bivše (i sadašnje) komunističke zemlje.
Meñutim, prema Lynn-Vanhanenovim podacima, inteligencija Hrvata je 5 bodova manja od slovenske ili čak 8 od češke, mañarske i slovačke, unatoč tvrdnji autora da se ona može dovoljno dobro procijeniti na temelju koeficijenata inteligencije susjednih naroda, i unatoč činjenici da smo niz godina imali isti ekonomski sustav. Kako objasniti te razlike na štetu "hrvatskog" koeficijenta inteligencije? Nagañam da je odgovor u sljedećemu: Sorokinova studija prosječne inteligencije u Hrvatskoj bila je pedesetih godina pionirska, ali je na popisu studija iz kojih su procijenjeni koeficijenti ona najstarija od svih. Poznate studije inteligencije i klasne pripadnosti Richarda Herrnsteina i Charlesa Murraya, The Bell Curve iz 1994. (ozloglašena po tvrdnji da je socijalna pomoć kontraproduktivna jer ne rješava problem niske inteligencije socijalnih slojeva), kao i Neisserova studija iz 1988., pokazale su da se koeficijent inteligencije brojnih naroda tijekom 20. stoljeća bitno povećao. Stoga je posve moguće (i realno) da je do sličnog povećanja IQ u Hrvatskoj došlo i u razdoblju od 1954. do danas. 

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Sora 31/3/2019, 05:01

Povezuje se inteligencija s QI 
narwvno da su Hrvati prosječno ili cak ispodprosječno glupi 
Jer zarađuju .. PICKIN dim od bdp 

da nisu glupi ne bi imali nounara kao Marcelko koji saznanja o ekonomiji , svjetskoj ekonomiji, izvlači iz anegdota i laznih generalizacija , tipa da se juga raspala zbog duga.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Sora 31/3/2019, 05:08

REGOC , tebi je mjesto u birtiji s takvim riječnikom i takvom zločestom facom 
Stvarno ti je avatar karakter 

A Sejki 
Hja. 
Dobro ti je. Plaća te tko? Cime zarađuješ kruh i tu tvoju bahatost ? 
Parazit cini mi se kao sto jesu popovi i njihova kamarila. 
Taj ce do smrti braniti svoje istine jer ga ne boli kurac za to kako zivi narod

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Sora 31/3/2019, 05:16

Tko god je imao prilike putovati i upoznati razne zemlje i narode, mogao je pored ostalog uočiti samo naizgled paradoksalnu činjenicu da, općenito uzevši, mnogo više pjesme i smijeha ima među siromašnijim narodima, negoli među bogatim. Koliko ima vedrih i veselih među onima koji malo posjeduju, a koliko su među onima koji posjeduju bogatstva česta tmurna, zamišljena i zabrinuta lica.” ~ Vladimir Devidé

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Sora 31/3/2019, 05:20

Sora wrote:Povezuje se inteligencija sa zaradom 
narwvno da su Hrvati prosječno ili cak ispodprosječno glupi 
Jer zarađuju .. PICKIN dim od bdp 

da nisu glupi ne bi imali nounara kao Marcelko koji saznanja o ekonomiji , svjetskoj ekonomiji, izvlači iz anegdota i laznih generalizacija , tipa da se juga raspala zbog duga.
Naime, veca zarada omogucuje vise školovanja A to utjece na QI 
posebice u hrvatskpj gdje je kvaliteta skolstva mizerna mora se osjetiti i kroz pad QI da su Hrvati u zaostatku za ostalima u EU 
CAK I OSTALIM ISTOČNOEUROPSKIM zrmljama

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

pes - Page 5 Empty Re: pes

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum