ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pes

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

pes - Page 9 Empty Re: pes

Post by Guest 31/3/2019, 12:50

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:

Ne postoje moje, tvoje ili bilo čije druge istine.
Postoje samo činjenice odnosno istine.
Nije moj problem što ih neki poput tebe nisu u stanju prepoznati niti da im se nacrtaju pred nosom odnosno očima.
Pa bas si neki dan rekao da ne postoji samo jedna istina,nego ovisno o kutu gledanja pojedinca,grupe..etd :cleanteeth

Ne, ja nikada ne bih izvalio takvu očitu kontradikciju pa i notornu glupost. :)
Rekao sam da je istina ovisna o kontekstu, a kontekst je često vrlo složen pa i kompliciran, ponekad i ekstremno i istinu koja se nalazi u tome uopće nije lako prepoznati i otkriti.
Kako kaže ona misao, istina je voda duboka.
Sve što postoji (osim najelemetarnijih tzv. slobodnih čestica, usput rečeno, kvarkovi nisu slobodne elementarne čestice za razliku od recimo fotona) postoji u sustavima, a svaki sustav se sastoji od svojih podsustava, elemenata, ali i okoline odnosno konteksta u kojem sustav djeluje i koji zapravo bitno određuje ponašanje sustava.
Eto, to sam rekao i to stalno ponavljam, samo imam problem da se moje riječi često ili ne razumiju ili krivo tumače zbog neznanja, zle namjere i još puno drugih motiva.
daj se cuj... lol! lol! lol! a pojedinac,drustvo,grupe ljudi,i njihovi stavovi nisu kontekstni sadrzaj...o Iruda ti.. lol! lol! lol!

Nemoj svojim neznanjem i nerazumjevanjem stvari praviti budalu od sebe, bar ne na ovom forumu. :)
Ili slobodno nastavi, tvoj izbor, tvoja odgovornost pa će i posljedice biti također tvoje. :)
Prije bi se to odnosilo na tebi..pun si suhoparnog sadrzaja ali bez mogucnosti logicke obrade istog...
uostalom,tebi su to mnogi na ovom forumu ali i sire jasno u facu rekli..mene ne brine tvoj usamljeni stav... jocolor

Guest
Guest


Back to top Go down

pes - Page 9 Empty Re: pes

Post by Guest 31/3/2019, 12:51

pismejker wrote:istina je kad sve kazes,nista za zadrskom ne presutis..kraj price..no ti si politikant..i od najjednostavnijih stvari za izdefinitrati,pravis zbrku,od koje svi bjeze nadalje 
cemu jednostavno kad moze komplicirano...
a zastose komplicira,cisto z razloga manipuliranja...
tanko bi ti moj bajo kakao vani,zato se ti i vratio doma...tu mosh prodavati mooda pod boobrege... lol! lol! lol!

I opet blebećeš o stvarima o kojima nemaš pojma s pojmom i od te navike se nikako ne uspjevaš osloboditi. :)
Ja sam radom vani osigurao svoju egzistenciju do njenog krajam ouno bolje i izdašnije nego što će to ne samo tebi ikada uspjeti. :)
A vratio sam se iz čistog idealizma i zato jer sam hrvatski nacionalist, što nikada nisam krio niti na starom niti na ovom forumu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pes - Page 9 Empty Re: pes

Post by Guest 31/3/2019, 12:54

pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Pa bas si neki dan rekao da ne postoji samo jedna istina,nego ovisno o kutu gledanja pojedinca,grupe..etd :cleanteeth

Ne, ja nikada ne bih izvalio takvu očitu kontradikciju pa i notornu glupost. :)
Rekao sam da je istina ovisna o kontekstu, a kontekst je često vrlo složen pa i kompliciran, ponekad i ekstremno i istinu koja se nalazi u tome uopće nije lako prepoznati i otkriti.
Kako kaže ona misao, istina je voda duboka.
Sve što postoji (osim najelemetarnijih tzv. slobodnih čestica, usput rečeno, kvarkovi nisu slobodne elementarne čestice za razliku od recimo fotona) postoji u sustavima, a svaki sustav se sastoji od svojih podsustava, elemenata, ali i okoline odnosno konteksta u kojem sustav djeluje i koji zapravo bitno određuje ponašanje sustava.
Eto, to sam rekao i to stalno ponavljam, samo imam problem da se moje riječi često ili ne razumiju ili krivo tumače zbog neznanja, zle namjere i još puno drugih motiva.
daj se cuj... lol! lol! lol! a pojedinac,drustvo,grupe ljudi,i njihovi stavovi nisu kontekstni sadrzaj...o Iruda ti.. lol! lol! lol!

Nemoj svojim neznanjem i nerazumjevanjem stvari praviti budalu od sebe, bar ne na ovom forumu. :)
Ili slobodno nastavi, tvoj izbor, tvoja odgovornost pa će i posljedice biti također tvoje. :)
Prije bi se to odnosilo na tebi..pun si suhoparnog sadrzaja ali bez mogucnosti logicke obrade istog...
uostalom,tebi su to mnogi na ovom forumu ali i sire jasno u facu rekli..mene ne brine tvoj usamljeni stav... jocolor

Je, rekli su mi to mnoge evidentne neznalice i frustrirani mediokriteti, a ima u toj ekipi i pravih pravcatih psihičkih bolesnika sa odgovarajućom dijagnozom i poviješču boravka u institucijama određenog tipa. :)
I što misliš koliko mi je stalo da takvih ocjena o meni i mom pisanju? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pes - Page 9 Empty Re: pes

Post by Guest 31/3/2019, 12:57

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:

Jebi ga..nekima je prihvatljivije uvodjenje modernog kmetstva sa zakonima koji pogoduju Eliti,a kmetje obespravljuju...
genocid je naspram toga vrlo bezbolna injekcija milosti.. :starac

Dobro, ti toliko voliš Hrvatsku i Hrvate da neprestano ne samo relativiziraš nego i opravdavaš genocid koji im se dogodio 1945. godine. :)
I onda to još prikazuješ kao opravdanu kritiku hrvatske nacije.
Vidiš, ja recimo nikome ne bih želio da im se dogodi genocid, jednostavno zato jer prolivene rijeke krvi nevinih vape za pravdom i nema im smiraja dok se ista ne dogodi, a na kraju autori i izvođači genocida uvijek plate za svoje da se tako izrazim grijehe.
Pogledaj primjer Turske i Armenioje.
Turci su s Armencima od 1915. pa nadalje u Turskoj radili što su htjeli i sad im u Francuskoj utjecajna armenska zajednica čvrsto priječi ulazak u EU.
Sve na kraju dođe na svoje.
Aha..dakle prvo ide pljuckanje i pokuzsaj diskreditacije sugovornika..
Ovako,za razliku od tebea,ja sam ipak za tu usranu drzavu odjenuo juniformu i uzeo oruzje,i bio spreman zginuti za nju..TI nisi.,.,vratio si se iz inozemstva kad se situacija smirila..

Ne, ja ne diskreditiram sugovornika, ja nastojim tematski raspravljati uz upotrebu racionalnih argumenata. :)
Upravo ti nastojiš diskreditirati sugovornika, posebno onda kada ti nedostaje racionalnih argumenata. :)
Ovo što si napisao gore o meni je odličan primjer u tom smislu. :)
Nemaš pojma o meni, usprkos činjenici da sam masu puta još na starom, a tako i na ovom forumu napisao da sam sudionik Domovinskog rata, a iz inozemstva sam se vratiio prije nego je rat počeo.
No, to te ne spriječava da iznosiš notorne gluposti o meni što zapravo o tvojim metodama pa i tvojoj osobi dovoljno svjedoči. :)
I da, braniteljsko iskustvo me je između ostalog naučilo da je i među braniteljima bilo pa i ima doslovce svakakvih ljudi sa svakakvim motivima, da se tako najblaže moguće izrazim.
A sad slobodno nastavi sa svojom uobičajenom praksom na ovom forumu. :)
OIno boldano je sve reklo...dobro vratio si se prije,povlacim "uvredu"..
Tematski raspravljati o vrlo jednostavnim stvarima.,pa nisi primjertio sejkeru da ti utuši sugovornike svojim masama rijeci,koje opet,drugi prepoznaju kao zamagljivanje reale..
primjer,oko 400 % ti dignes raspravu samo da zamutis,da se svima rasprava ogadi i jednosavno se onda cudis sto svi pobjegose..Ne radi toga jer si u pravu,nego je toliko mucno vise svjedociti pokusajim izokretanja reale da je to pravo cudo..
Imam jednog poznanika slicnog po ..svemu tebi...uvijek dokazuje kako je najpametniji,najnacitaniji,najvise u pravu i sve pratece..interesantno ali nije los kao osoba,nije zao,ali pbrate,oko njega puca pustinja,ljudio doslovno ga izbjegavaju,samo zato jer UTUŠI...
nebitno je vise tko je u pravu..zato i mi pobjegosmo sa temija cesto.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pes - Page 9 Empty Re: pes

Post by Guest 31/3/2019, 12:59

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:

Ne, ja nikada ne bih izvalio takvu očitu kontradikciju pa i notornu glupost. :)
Rekao sam da je istina ovisna o kontekstu, a kontekst je često vrlo složen pa i kompliciran, ponekad i ekstremno i istinu koja se nalazi u tome uopće nije lako prepoznati i otkriti.
Kako kaže ona misao, istina je voda duboka.
Sve što postoji (osim najelemetarnijih tzv. slobodnih čestica, usput rečeno, kvarkovi nisu slobodne elementarne čestice za razliku od recimo fotona) postoji u sustavima, a svaki sustav se sastoji od svojih podsustava, elemenata, ali i okoline odnosno konteksta u kojem sustav djeluje i koji zapravo bitno određuje ponašanje sustava.
Eto, to sam rekao i to stalno ponavljam, samo imam problem da se moje riječi često ili ne razumiju ili krivo tumače zbog neznanja, zle namjere i još puno drugih motiva.
daj se cuj... lol! lol! lol! a pojedinac,drustvo,grupe ljudi,i njihovi stavovi nisu kontekstni sadrzaj...o Iruda ti.. lol! lol! lol!

Nemoj svojim neznanjem i nerazumjevanjem stvari praviti budalu od sebe, bar ne na ovom forumu. :)
Ili slobodno nastavi, tvoj izbor, tvoja odgovornost pa će i posljedice biti također tvoje. :)
Prije bi se to odnosilo na tebi..pun si suhoparnog sadrzaja ali bez mogucnosti logicke obrade istog...
uostalom,tebi su to mnogi na ovom forumu ali i sire jasno u facu rekli..mene ne brine tvoj usamljeni stav... jocolor

Je, rekli su mi to mnoge evidentne neznalice i frustrirani mediokriteti, a ima u toj ekipi i pravih pravcatih psihičkih bolesnika sa odgovarajućom dijagnozom i poviješču boravka u institucijama određenog tipa. :)
I što misliš koliko mi je stalo da takvih ocjena o meni i mom pisanju? :)

I da, istina ne ovisi o brojnosti ekipe koja ju zastupa, istina je sama sebi dovoljna. :)
Navodio sam već primjer kritike Einsteinovih teorija i stavova izrečenih u knjizi "100 autora protiv Einsteina". Kada su ga novinari zapitali za komentar o toj knjizi, on je odgovorio: "Ako su u pravu, nije ih potrebno stotinu. Ako su u krivu, onda im niti stotina nije dovoljna."
Prepričan citat.
Poanta je u tome da je u tom slučaju on znanstveno dokazano bio u pravu, a njih stotina u krivu. :)
Nije im pomogla brojnost, jer istina za brojnost ne mari.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pes - Page 9 Empty Re: pes

Post by Guest 31/3/2019, 13:00

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:

Ne, ja nikada ne bih izvalio takvu očitu kontradikciju pa i notornu glupost. :)
Rekao sam da je istina ovisna o kontekstu, a kontekst je često vrlo složen pa i kompliciran, ponekad i ekstremno i istinu koja se nalazi u tome uopće nije lako prepoznati i otkriti.
Kako kaže ona misao, istina je voda duboka.
Sve što postoji (osim najelemetarnijih tzv. slobodnih čestica, usput rečeno, kvarkovi nisu slobodne elementarne čestice za razliku od recimo fotona) postoji u sustavima, a svaki sustav se sastoji od svojih podsustava, elemenata, ali i okoline odnosno konteksta u kojem sustav djeluje i koji zapravo bitno određuje ponašanje sustava.
Eto, to sam rekao i to stalno ponavljam, samo imam problem da se moje riječi često ili ne razumiju ili krivo tumače zbog neznanja, zle namjere i još puno drugih motiva.
daj se cuj... lol! lol! lol! a pojedinac,drustvo,grupe ljudi,i njihovi stavovi nisu kontekstni sadrzaj...o Iruda ti.. lol! lol! lol!

Nemoj svojim neznanjem i nerazumjevanjem stvari praviti budalu od sebe, bar ne na ovom forumu. :)
Ili slobodno nastavi, tvoj izbor, tvoja odgovornost pa će i posljedice biti također tvoje. :)
Prije bi se to odnosilo na tebi..pun si suhoparnog sadrzaja ali bez mogucnosti logicke obrade istog...
uostalom,tebi su to mnogi na ovom forumu ali i sire jasno u facu rekli..mene ne brine tvoj usamljeni stav... jocolor

Je, rekli su mi to mnoge evidentne neznalice i frustrirani mediokriteti, a ima u toj ekipi i pravih pravcatih psihičkih bolesnika sa odgovarajućom dijagnozom i poviješču boravka u institucijama određenog tipa. :)
I što misliš koliko mi je stalo da takvih ocjena o meni i mom pisanju? :)
I opet na startu gijesis..ne biti tak obahat...slucajno zapamtio jednog lika,Melkiora,koji ima jako brutalnu sopsobnost tocnog odredjivanja problema i njegovog seciranja do subnuklearnog nivoa..lik je doslovno MOZAK..
ove dalje rijeci,ajoj Šejkeru..pa to su kolege forumasi..daj odvadi malo...
Jesil primjetio da masovno obezvrijedjujes i osudjujes,vrijedjal svoje kolege ovdje..??'
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pes - Page 9 Empty Re: pes

Post by Guest 31/3/2019, 13:05

pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:

Jebi ga..nekima je prihvatljivije uvodjenje modernog kmetstva sa zakonima koji pogoduju Eliti,a kmetje obespravljuju...
genocid je naspram toga vrlo bezbolna injekcija milosti.. :starac

Dobro, ti toliko voliš Hrvatsku i Hrvate da neprestano ne samo relativiziraš nego i opravdavaš genocid koji im se dogodio 1945. godine. :)
I onda to još prikazuješ kao opravdanu kritiku hrvatske nacije.
Vidiš, ja recimo nikome ne bih želio da im se dogodi genocid, jednostavno zato jer prolivene rijeke krvi nevinih vape za pravdom i nema im smiraja dok se ista ne dogodi, a na kraju autori i izvođači genocida uvijek plate za svoje da se tako izrazim grijehe.
Pogledaj primjer Turske i Armenioje.
Turci su s Armencima od 1915. pa nadalje u Turskoj radili što su htjeli i sad im u Francuskoj utjecajna armenska zajednica čvrsto priječi ulazak u EU.
Sve na kraju dođe na svoje.
Aha..dakle prvo ide pljuckanje i pokuzsaj diskreditacije sugovornika..
Ovako,za razliku od tebea,ja sam ipak za tu usranu drzavu odjenuo juniformu i uzeo oruzje,i bio spreman zginuti za nju..TI nisi.,.,vratio si se iz inozemstva kad se situacija smirila..

Ne, ja ne diskreditiram sugovornika, ja nastojim tematski raspravljati uz upotrebu racionalnih argumenata. :)
Upravo ti nastojiš diskreditirati sugovornika, posebno onda kada ti nedostaje racionalnih argumenata. :)
Ovo što si napisao gore o meni je odličan primjer u tom smislu. :)
Nemaš pojma o meni, usprkos činjenici da sam masu puta još na starom, a tako i na ovom forumu napisao da sam sudionik Domovinskog rata, a iz inozemstva sam se vratiio prije nego je rat počeo.
No, to te ne spriječava da iznosiš notorne gluposti o meni što zapravo o tvojim metodama pa i tvojoj osobi dovoljno svjedoči. :)
I da, braniteljsko iskustvo me je između ostalog naučilo da je i među braniteljima bilo pa i ima doslovce svakakvih ljudi sa svakakvim motivima, da se tako najblaže moguće izrazim.
A sad slobodno nastavi sa svojom uobičajenom praksom na ovom forumu. :)
OIno boldano je sve reklo...dobro vratio si se prije,povlacim "uvredu"..
Tematski raspravljati o vrlo jednostavnim stvarima.,pa nisi primjertio sejkeru da ti utuši sugovornike svojim masama rijeci,koje opet,drugi prepoznaju kao zamagljivanje reale..
primjer,oko 400 % ti dignes raspravu samo da zamutis,da se svima rasprava ogadi i jednosavno se onda cudis sto svi pobjegose..

Ne čudim se, odavno sam se navikao na to.
Kako ljudi prepoznaju moje riječi odnosno argumente, na to ja zaista ne mogu utjecati. Na meni je da tematski raspravljam uz upotrebu racionalnih argumenata.
I rekao sam ti već da ne postoji tako nešto kao što su jednostavne stvari, jer ništa nije jednostavno nego je sve vrlo složeno pa i komplicirano, na što upućuje i teorija sustava i sistemski pogled na stvarnost, a pojednostavljivanjima se samo služimo mi ljudi da bi omogućili svojem umu da lakše shvati svu tu silnu složenost koja nas zbunjuje pa povremeno i doslovce izluđuje.
To je posve prirodan stav, metoda i proces i donosi nam puno koristi, ali problem nastaje onda kada se zacementiramo u takvim prepojednostavljenim stavovima koji onda po prirodi stvari prelaze u domenu trivijalnosti i navode nas na krive zaključke.
I to je jedan od problema modernog čovjeka, petrificiranje metode trivijalizacije i trivijalnih stavova.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pes - Page 9 Empty Re: pes

Post by marcellus 31/3/2019, 13:06

kaya wrote:
marcellus wrote:

kaj misliš zakaj u rimcu od 500 zaposlenih imaš dva i pol hrvata ak se ne računaju čisačice?
Zato sto hrvate rimac iskoristava i umjesto place treba ima ponuditi dobit fifty fifty. 
Nek si projektira sam ! 
:)

da to je isto jedna lijepa komunistička ideja da se dobit dijeli radnicima :)


s tim postoje dva problema, prvo od čega će radnici živjeti ako godinama nema dobiti (tesla recimo 15 godina radi bez dobiti)

a drugo tko će uložiti novac u posao ako mu se taj novac neće vratiti kroz profit nego će profit podijeliti radnici

_________________
pes - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

pes - Page 9 Empty Re: pes

Post by Guest 31/3/2019, 13:09

pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
daj se cuj... lol! lol! lol! a pojedinac,drustvo,grupe ljudi,i njihovi stavovi nisu kontekstni sadrzaj...o Iruda ti.. lol! lol! lol!

Nemoj svojim neznanjem i nerazumjevanjem stvari praviti budalu od sebe, bar ne na ovom forumu. :)
Ili slobodno nastavi, tvoj izbor, tvoja odgovornost pa će i posljedice biti također tvoje. :)
Prije bi se to odnosilo na tebi..pun si suhoparnog sadrzaja ali bez mogucnosti logicke obrade istog...
uostalom,tebi su to mnogi na ovom forumu ali i sire jasno u facu rekli..mene ne brine tvoj usamljeni stav... jocolor

Je, rekli su mi to mnoge evidentne neznalice i frustrirani mediokriteti, a ima u toj ekipi i pravih pravcatih psihičkih bolesnika sa odgovarajućom dijagnozom i poviješču boravka u institucijama određenog tipa. :)
I što misliš koliko mi je stalo da takvih ocjena o meni i mom pisanju? :)
I opet na startu gijesis..ne biti tak obahat...slucajno zapamtio jednog lika,Melkiora,koji ima jako brutalnu sopsobnost tocnog odredjivanja problema i njegovog seciranja do subnuklearnog nivoa..lik je doslovno MOZAK..
ove dalje rijeci,ajoj Šejkeru..pa to su kolege forumasi..daj odvadi malo...
Jesil primjetio da masovno obezvrijedjujes i osudjujes,vrijedjal svoje kolege ovdje..??'

Nije moj problem da mnogi ne poznaju i ne razumiju argumente koje iznosim. Zaista nije moj problem.
Što se tiče melkiora, njega poznajem sa starog foruma još od početka 2005. godine kada sam ja počeo pisati kao masovnahisterija, a on kao frash i svakako ga puno bolje poznajem od tebe.
Raspravljali smo o mnogo čemu i na puno tema i najvećim dijelom se slagali po mnogim stavovima.
On zaista ima zanimljiv pristup, vrlo je rječit, često koristi izvrsne argumente, ali brate mili, često puta piše puno gluposti, iznosi puno predrasuda i zna izgledati poprilično sjebano.
Samo, on ima i tu vrlinu da će to i otvoreno priznati ako mu se jasno i argumentirano ukaže gdje griješi, što je dokazao masu puta u raspravama.
To je vrlina koji rijetki ovdje imaju i na tome mu skidam kapu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

pes - Page 9 Empty Re: pes

Post by Regoč 31/3/2019, 13:54

marcellus wrote:
kaya wrote:
marcellus wrote:

kaj misliš zakaj u rimcu od 500 zaposlenih imaš dva i pol hrvata ak se ne računaju čisačice?
Zato sto hrvate rimac iskoristava i umjesto place treba ima ponuditi dobit fifty fifty. 
Nek si projektira sam ! 
:)

da to je isto jedna lijepa komunistička ideja da se dobit dijeli radnicima :)


s tim postoje dva problema, prvo od čega će radnici živjeti ako godinama nema dobiti (tesla recimo 15 godina radi bez dobiti)

a drugo tko će uložiti novac u posao ako mu se taj novac neće vratiti kroz profit nego će profit podijeliti radnici
Niti komunisti nisu dielili svu dobit (zarada umanjena za troškove, uključujući plaće), već je najveći diel toga išal u reinvestiranje. Problem je bil što najčešće dobiti uopće nije bilo pa su se gubitci gomilali ili su pokrivani iz dobiti uspješnih poduzećah oporezivanjem.

_________________
pes - Page 9 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

pes - Page 9 Empty Re: pes

Post by marcellus 31/3/2019, 13:59

Regoč wrote:
marcellus wrote:
kaya wrote:
marcellus wrote:

kaj misliš zakaj u rimcu od 500 zaposlenih imaš dva i pol hrvata ak se ne računaju čisačice?
Zato sto hrvate rimac iskoristava i umjesto place treba ima ponuditi dobit fifty fifty. 
Nek si projektira sam ! 
:)

da to je isto jedna lijepa komunistička ideja da se dobit dijeli radnicima :)


s tim postoje dva problema, prvo od čega će radnici živjeti ako godinama nema dobiti (tesla recimo 15 godina radi bez dobiti)

a drugo tko će uložiti novac u posao ako mu se taj novac neće vratiti kroz profit nego će profit podijeliti radnici
Niti komunisti nisu dielili svu dobit (zarada umanjena za troškove, uključujući plaće), već je najveći diel toga išal u reinvestiranje. Problem je bil što najčešće dobiti uopće nije bilo pa su se gubitci gomilali ili su pokrivani iz dobiti uspješnih poduzećah oporezivanjem.

tako je stvar i propala, jer su direktori uspješnih firmi brzo skužili da u antifašizmu ne možeš banrkotirati jer će te država uvijek izvuć ako radiš gubitak. I onda su razmišljali ovako, zašto bi ja radio dobit pa da mi sve uzmu i daju onom ko sjebe pare i napravi gubitak? Više mi se isplati, umjesto da radim profit koji mi država otme i da drugima, prikazati gubitak pa da drugi rade za mene, a ja ću pare već negdje zamračit / sjebat / potrošit na reprezentaciju i službene aute, beneficije radnicima, itd

_________________
pes - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

pes - Page 9 Empty Re: pes

Post by Regoč 31/3/2019, 14:04

marcellus wrote:
Regoč wrote:
marcellus wrote:
kaya wrote:
marcellus wrote:

kaj misliš zakaj u rimcu od 500 zaposlenih imaš dva i pol hrvata ak se ne računaju čisačice?
Zato sto hrvate rimac iskoristava i umjesto place treba ima ponuditi dobit fifty fifty. 
Nek si projektira sam ! 
:)

da to je isto jedna lijepa komunistička ideja da se dobit dijeli radnicima :)


s tim postoje dva problema, prvo od čega će radnici živjeti ako godinama nema dobiti (tesla recimo 15 godina radi bez dobiti)

a drugo tko će uložiti novac u posao ako mu se taj novac neće vratiti kroz profit nego će profit podijeliti radnici
Niti komunisti nisu dielili svu dobit (zarada umanjena za troškove, uključujući plaće), već je najveći diel toga išal u reinvestiranje. Problem je bil što najčešće dobiti uopće nije bilo pa su se gubitci gomilali ili su pokrivani iz dobiti uspješnih poduzećah oporezivanjem.

tako je stvar i propala, jer su direktori uspješnih firmi brzo skužili da u antifašizmu ne možeš banrkotirati jer će te država uvijek izvuć ako radiš gubitak. I onda su razmišljali ovako, zašto bi ja radio dobit pa da mi sve uzmu i daju onom ko sjebe pare i napravi gubitak? Više mi se isplati, umjesto da radim profit koji mi država otme i da drugima, prikazati gubitak pa da drugi rade za mene, a ja ću pare već negdje zamračit / sjebat / potrošit na reprezentaciju i službene aute, beneficije radnicima, itd
Dobar opis stanja, djelomično to možemo pratiti kroz lik Jure u Crno-bielom svietu.

_________________
pes - Page 9 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

pes - Page 9 Empty Re: pes

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum