ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Guest 28/10/2015, 12:49

marcus-t wrote:
bogomdani wrote:uz to,bas je poanta u pracenju tih "petardi"..uglavnom nevidljive ostalim sustavima,a ipak ubijaju..Tu se tek vidi suptilnost pracenja ,neceg jako majušnog..
Je, samo je problem kad se bojeva glava ruskih projektila podijeli na 16 i svaka od njih cilja drugi cilj a lete nepravilnom putanjom. pirat
e,zato su tu Rafali..malo pogledaj tjubove filmiće o toj industriji u Israelu..opcenito defence industry..

Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by marcus-t 28/10/2015, 12:56

bogomdani wrote:
marcus-t wrote:
bogomdani wrote:uz to,bas je poanta u pracenju tih "petardi"..uglavnom nevidljive ostalim sustavima,a ipak ubijaju..Tu se tek vidi suptilnost pracenja ,neceg jako majušnog..
Je, samo je problem kad se bojeva glava ruskih projektila podijeli na 16 i svaka od njih cilja drugi cilj a lete nepravilnom putanjom. pirat
e,zato su tu Rafali..malo pogledaj tjubove filmiće o toj industriji u Israelu..opcenito defence industry..
Je, samo 2-3 glave uvijek prodju. pirat
marcus-t
marcus-t

Posts : 1720
2015-10-07


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Guest 28/10/2015, 12:58

marcus-t wrote:
bogomdani wrote:
marcus-t wrote:
bogomdani wrote:uz to,bas je poanta u pracenju tih "petardi"..uglavnom nevidljive ostalim sustavima,a ipak ubijaju..Tu se tek vidi suptilnost pracenja ,neceg jako majušnog..
Je, samo je problem kad se bojeva glava ruskih projektila podijeli na 16 i svaka od njih cilja drugi cilj a lete nepravilnom putanjom. pirat
e,zato su tu Rafali..malo pogledaj tjubove filmiće o toj industriji u Israelu..opcenito defence industry..
Je, samo 2-3 glave uvijek prodju. pirat
prođe ti 99% balističkih projektila koje budu poslali na tebe.. skoro je nemoguće pogoditi raketu koja ide 7kilometara u sekundi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Guest 28/10/2015, 13:22

A ovako jedno pitanje glupo možda. Što se desi kada raketa anitbalističkg štita pogodi aktivnu nuklearku u zraku ? Kaj nestanu rakete ili kaj ?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Guest 28/10/2015, 13:25

zgdosada wrote:A ovako jedno pitanje glupo možda. Što se desi kada raketa anitbalističkg štita pogodi aktivnu nuklearku u zraku ? Kaj nestanu rakete ili kaj ?
neznam jeli ikome to uspjelo, pazi raketa iz svemira se na tebe obrušava brzinom od 7km u sekundi, a mislim da još ne postoji tehnologija za obaranje tako čega.. a ovaj marcus govori da bi rusi oborili 99% toga haha. .. da je čovjek rekao 1 ili 2% onda bi još i mislio da je realno.


Inače Američki protu raketni štit koji se nalazi u Europi i oko Rusije bi pokušao oboriti Ruske rakete koje bi se tek lasnirale. Raketa je najslabija u toj fazi.. ona se tek lansira i onda dok se ona penje u nebo je spora, i tu je šansa da je se presretne , i da obori dok je još na nebu iznad Rusije..

Jednom kada ona počne se iz svemira se rušiti na tebe gotov si..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Guest 28/10/2015, 13:32

Pričamo ovome jel tako ?
Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 1024px-Minuteman_III_MIRV_path.svg
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Guest 28/10/2015, 13:34

nisam 100% stručan , ali najranivije su rakete u tim ranim fazama..  zato rusima su bitne podmornice, jer ameri čak i da oko rusije stave anti raketne štitove i radare(koje bi rusi gađali i uništili taktičkim nuklearnim bombama, a onda strateškim neometano gađale ameriku), rusi imaju podmornice , za koje neznaš gdje se nalaze i šta nose, i samim time teže se obranit.. podmornice mogu nositi od taktičkih nuklearnih (tipa parkiraš jednu kraj New Yorka i spičiš dvi-tri krstareće nuklearne), do strateških, ona može biti kod obale Brazila i lansirati salvu projektila na USA
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Guest 28/10/2015, 13:35

A u najgorem slučaju kada je već sve gotovo uvijek ostaje opcija da detoniraš sve u svojoj zemlji. Znači bez lansiranja. Uništiti ćeš sebe ali i sve druge.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Guest 28/10/2015, 13:36

Taj dio svi zaboravljaju da kada detoniraš 10 nuklarki ne moraš ništa gađati di god da je rokneš pogodio si sve .
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Guest 28/10/2015, 13:37

zgdosada wrote:Taj dio svi zaboravljaju da kada detoniraš 10 nuklarki ne moraš ništa gađati di god da je rokneš pogodio si sve .
nije baš istina, čak i nukearni rat , sve jedno velike površine kugle zemaljske bi bile relativno čiste.. recimo da i gađaju sve veće Hrvatske gradove, opet ostalo bi 90% teritorija koje nebi bilo odmah ozračeno, a i kasnije bi OK funkcioniralo...

dugoročno efekti nuklearnog rata ovise o nuklearnoj zimi.. čita sam da znanstvenici nisu sigurni bili došlo do nuklearne zime ili ne. neki govore da eksplozija svih nuklearnih bombi svih država nije dovoljna za tako nešto, neki govore da jest.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Guest 28/10/2015, 13:43

Evo ti pa probaj ;) 

http://stationsixunderground.blogspot.hr/2011/07/nuke-your-city.html#axzz3prkFlLga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Guest 28/10/2015, 14:04

Vidio sam taj link, ali nije točan. Recimo pogodiš Split , najjačom bombom i u teoriji sve bi bilo ozračeno do Omiša .. Međutim u praksi 10km od centra Splita su planine 1000m visoke.. One bi bila prirodna barijera za zračenje i udarni val. Već Sitno gornje koje je 15ak km od Splita iza Mosora vjerojano nebi osjetilo ništa.. itd. .

Tako je bilo kada su bila bombardiranja Hirošime i Nagasakija. Mislim da Nagaski kao grad je dobro prošao jer je imao neravnu konfiguraciju terena, cijele četvrti su bile neokrznute
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Kermit 28/10/2015, 14:10

neoliberalni_placenik wrote:Vidio sam taj link, ali nije točan. Recimo pogodiš Split , najjačom bombom i u teoriji sve bi bilo ozračeno do Omiša .. Međutim u praksi 10km od centra Splita su planine 1000m visoke.. One bi bila prirodna barijera za zračenje i udarni val. Već Sitno gornje koje je 15ak km od Splita iza Mosora vjerojano nebi osjetilo ništa.. itd. .

Tako je bilo kada su bila bombardiranja Hirošime i Nagasakija. Mislim da Nagaski kao grad je dobro prošao jer je imao neravnu konfiguraciju terena, cijele četvrti su bile neokrznute
Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 06-hiroshima_1217988i
Mosor u daljini
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by RayMabus 28/10/2015, 14:37

Bitno je da se mi nezakačimo sa Rusima a ostale tko ih hebe. Radim inaće u ruskoj firmi , nitko u firmi nemam pojma nešto sastavit a ima ih 20 - 30 u kancelariji i onda normalno dođe do mene i ja to obavim ....i Rus se čudi ( Juri se zove ) kako on to sad uspio ....a eto .....radnik koji zna pun kuac toga .....rastavljao sam igrice na proste faktore , ulazio u datoteke , radio svoje modove , samouki šta bi se reklo , daš program ja ga rastavim na proste faktore .....ko beba zvečku ...

Rusi = samo biznis , šta se tiče ratova ćaj i kolačići , budu li oni prčkali šta sami su krivi , dobit će po prstičima.

.....

povratak iz misije

Iz Crnog mora u splitsku Loru danas dolazi moćni američki razarač: Rusi strepe od njega jer ih prati u stopu


Ako od ičega strepe proruski pobunjenici i nemarkirane ruske vojne postrojbe u istočnoj Ukrajni, ali i ruske armije na anektiranom Krimu, onda su to razarači iz američke klase brodova „Arleigh Burke“.

To i ne čudi ako se zna da s moćnim radarima „Aegis“ ti brodovi vide čak 400 kilometara daleko do sebe i to doslovce sve što zrakom leti i zuji.

Brod koji je danas (srijeda) doplovio u Split, „USS Porter“ (DDG-78), krstario je proteklih mjeseci nemirnim Crnim morem i gledao sve letove ruskih zrakoplova iznad golemog crnomorskog zračnog prostora.

Testiranja su pokazala kako bi se s jednim brodom, poput splitskog gosta “USS Portera“ na kojem je instaliran inegrirani radarski sustav „Aegis“, mogla braniti površina veličine pola Europe. Premda su brodovi ove klase prvenstveno najmjenjeni zaštiti matične flote nosača zrakoplova, „USS Porter“ ovog trenutka čini kralježnicu američkog proturaketnog kišobrana iznad Europe. Preciznije rečeno, „USS Porter“ dio je kvarteta američkih razarača koji Europu čuvaju od ruskog dalekometnog arsenala.

Prije negoli je doplovio u Split, posjetio je Ukrajinu, Gruziju i Rumunjsku gdje je svojom pojavom demonstrirao američku tehnološku nadmoć nad ruskom Crnomorskom flotom.

Za razliku od fiksnih raketnih presretača na tlu, koji su bili glavni oslonac Bushevog raketnog plana za obranu Evrope, „USS Porter“ je vrlo mobilan i lako se preseli u područje za koje se smatra da je izloženo najvećem riziku od napada.

Strah koje ruski nuklearni arsenal izaziva kod generala NATO-a, identičan je strahu kod ruskih generala zbog američkih razarača poput „USS Portera“. Naime, osim što registriraju svaki let, bilo zrakoplova ili projektila, mogu istog trenutka uzvratiti udarac „bačuškama“.

"USS Porter“ posjeduje univerzalne vertikalne sisteme MK-41 za ispaljivanje raznih tipova raketa, prije svega rakete za gađanje zračnih ciljeva i rakete tipa tomahawk. Pretpostavka je da je polovina mjesta u kontejnerima rezervirana za ove tipove raketa, dakle oko 45 mjesta po jednom brodu.

Druga polovina je rezervirana za tomahawk rakete, ili po američkoj terminologiji Tomahawk Land Attack Missile (TLAM). U lanserima MK-41 prisutan je i određen broj protubrodskih raketa harpoon, ali vrlo mali broj.

Ova klasa razarača predstavlja apsolutni vrhunac vojne brodogradnje i tehnologije ne računajući najnoviju nadolazeću klasu brodova američke mornarice „Zumwalt“.

Zbog velike potrebe za brodovima tipa „Arleigh Burke“ u drugim područjima svijeta gdje djeluju američke snage, administracija Baracka Obame je odlučila udvostručiti njihov broj na 38 do 2017. godine.

Pentagon planira ukupno 27 brodova razarača klase “Arleigh Burke” opremiti raketama SM-3, usavršenom verzijom raketa “standard” za obaranje satelita. Ove rakete imaju domet od 500 kilometara, lete brzinom od 2,6 kilometara u sekundi, svaka košta od 10 do 15 milijuna dolara, i upravo će tijekom 2015. godine biti postavljene u Rumunjskoj, a do kraja 2018. i u Poljskoj te na brodovima koji će dežurati u vodama Mediterana, a među njima vjerovatno i „USS Porter“.

Sa 154 metra dugim „USS Porterom“ na vezu u Lori, Split će nakratko biti srcem proturaketnog kišobrana istočnog Mediterana.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/304719/Default.aspx

A Vučića su odhebali u MOskvi ....kažu kad ćeš platit račun za plin ( 300 miljona tako nešto ) ....pita oš ti u NATO ili ne ....oće Putin potvrdu da neće u NATO inaće niks oružje ...plati pa se rugaj a ovi nemaju para.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by RayMabus 28/10/2015, 14:59

Pomoćnik tajnika za Ratno zrakoplovstvo Bill LaPlante na konferenciji za novinare je rekao kako je prosječna cijena nabave bombardera bila 564 milijuna dolara po zrakoplovu, a planira se nabaviti 100 strateških bombardera.
Američki ministar obrane Ash Carter naglasio je kako je izgradnja bombardera strateško ulaganje u sljedećih 50 godina te dodao kako to "pokazuje našu i predanost naših saveznika nad potencijalnim neprijateljima. Izgradnja novih bombardera početak je zamjene starih zrakoplova B-52 i B-1.

http://www.jutarnji.hr/video---ovo-je-strateska-investicija-za-sljedecih-50-godina--amerikanci-narucili-100-superbombardera--vojnih-aviona-buducnosti/1446746/

Za bombardiranje Srbije. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Riplex 28/10/2015, 15:06

bogomdani wrote:
Riplex wrote:
zgdosada wrote:
Riplex wrote:
zgdosada wrote:
Riplex wrote:Da čačkaju? Ovo je ruganje debilnim kinezima. Da znaju di im je misto.
Mokri snovi trofaznog imt da kinezi mogu nešto protiv amera je smišno
Što su ti mediji i propaganda a ?


Gledam i . Pa bokte Ameri imaju 18 nosača aviona, a Kina polu jednog...dalje ne triba
Ne znam ja što Kina ima. Ne znaš ni ti. Ja samo znam da im je proračun za vojsku narastao 10 x u 3 godine. A što su za to kupili je tajna. Dok recimo slike svi američki nostača svih 18 imaš na internetu s imenom skoro da i članovi posade pišu. To se zove propaganda. A što Kina ima i di i kako ja ne znam. Vjerojatno znaju američki obavještajci. Ja recimo znam da imaju više nuklearnih projektila preko 20 megatoga. Što je vrlo ozbiljan arsenal. Znam da imaju jako razvijenu industriju. Što je vrlo bitno u ratu. I tako. A iskreno mislim da reći da je vojska više od 2 miliona aktivnih vojnika i nuklearnim arsenalom kojim može uništiti cijeli svijet smiješna je vrlo vrlo neozbiljno.
Ne odričem ja ništa Kini. Ni potencijal ni trenutno snagu. A i ovaj polunosač su oni pokazivali kao uspjeh. Kini triba preko 20 godina da stigne amere, a da ovi ništa ne radw. Takav je tempo, ali rat mijenja sve.
A reći da će netko šamarati USA vojsku je debilno da glava boli
Dakle,uzeti nosac kao temelj vojne nadmoci je u danasnjem trenu neozbiljno...nekoliko full salva balistickih protubrodskih i odu svi nosaci na dno u roku ebemti..

Imas njukove,siguran si..nemas,naguzen si..e...
Još da je svit Battlefield.

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by RayMabus 28/10/2015, 15:09

Riplex wrote:
Još da je svit Battlefield.
Pa skoro da i je ...evo ga meni danas ispod prozora ....močni Burke ....jebat će vam Burke svima mater. lol!


"USS Porter“ posjeduje univerzalne vertikalne sisteme MK-41 za ispaljivanje raznih tipova raketa, prije svega rakete za gađanje zračnih ciljeva i rakete tipa tomahawk. Pretpostavka je da je polovina mjesta u kontejnerima rezervirana za ove tipove raketa, dakle oko 45 mjesta po jednom brodu.

Druga polovina je rezervirana za tomahawk rakete, ili po američkoj terminologiji Tomahawk Land Attack Missile (TLAM). U lanserima MK-41 prisutan je i određen broj protubrodskih raketa harpoon, ali vrlo mali broj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Yehudi 28/10/2015, 15:12

neoliberalni_placenik wrote:Vidio sam taj link, ali nije točan. Recimo pogodiš Split , najjačom bombom i u teoriji sve bi bilo ozračeno do Omiša .. Međutim u praksi 10km od centra Splita su planine 1000m visoke.. One bi bila prirodna barijera za zračenje i udarni val. Već Sitno gornje koje je 15ak km od Splita iza Mosora vjerojano nebi osjetilo ništa.. itd. .

Tako je bilo kada su bila bombardiranja Hirošime i Nagasakija. Mislim da Nagaski kao grad je dobro prošao jer je imao neravnu konfiguraciju terena, cijele četvrti su bile neokrznute

Čiča miČa i gotova priča......elda.

 A šta je sa vjetrovima, kišom itd.

Do kud se ono proširio radioaktivi oblak 

 iz Chernobila.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by RayMabus 28/10/2015, 15:15

Neće Rusi na SPlit , Hr je njima biznis , imaju nekretnine , lova lova ,,,,to se samo Srbi pucaju na pravoslavna braća pa ih odhebalo u Moskvi ha ha ha ha

MOney money , lova lova lova , biznis biznis biznis

RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by RayMabus 28/10/2015, 15:19

Objava: 26.10.2015 | 07:00
Investicije
Vlada ovaj tjedan odlučuje hoće li Rusi dobiti Kupare
Odbijenica Avenue grupi bila bi veliko iznenađenje, kao, uostalom, i to što se Karisma nije natjecala

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/vlada-ovaj-tjedan-odlucuje-hoce-li-rusi-dobiti-kupare-1032979

Money money money lol!

RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by RayMabus 28/10/2015, 15:20

Za Kupare u igri samo Rusi, tražena jamstva otjerala ostale investitore
Hrvatska 13.10.2015. 14:57 Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 37d7da46510d73104207d8aedc25fee5 Ministar Darko Lorencin i šef DUUDI-ja Mladen Pejnović na otvaranju ponuda/Marko Lukunić/PIXSELL
[url=https://twitter.com/intent/tweet?counturl=http://www.poslovni.hr/hrvatska/za-kupare-u-igri-samo-rusi-trazena-jamstva-otjerala-ostale-investitore-303079&text=Za Kupare u igri samo Rusi, tra%C5%BEena jamstva otjerala ostale investitore &url=http%3A%2F%2Fhttp://www.poslovni.hr/hrvatska/za-kupare-u-igri-samo-rusi-trazena-jamstva-otjerala-ostale-investitore-303079&via=Poslovni.hr] [/url] [url=https://www.linkedin.com/shareArticle?mini=true&url=http://www.poslovni.hr&title=Za Kupare u igri samo Rusi, tra%C5%BEena jamstva otjerala ostale investitore &summary=Pro%C4%91e li ponuda Avenue grupe, u Kupare %C4%87e vjerojatno do%C4%87i i poznati lanac Marriott s hotelskim brendom Ritz carlton.&source=LinkedIn] [/url] 0
Radmila Kovačević/VL

Prođe li ponuda Avenue grupe, u Kupare će vjerojatno doći i poznati lanac Marriott s hotelskim brendom Ritz Carlton.

Dogodine bi u turizmu trebalo biti 40 posto više investicija. Turističke tvrtke planiraju uložiti podjednako kao ove godine, otprilike 376 milijuna, a pravi mali investicijski bum sprema se u javnom sektoru. Županije, gradovi i općine, mahom kroz EU projekte, planiraju turističke projekte u vrijednosti od oko tristo milijuna eura, dvjestotinjak milijuna više nego u ovoj godini.
To su podaci iz ankete Ministarstva turizma, na koju se odazvala 61 turistička kompanija i većina županija, a u njima nema jednog od najiščekivanijih projekta u domaćem turizmu, stomilijunske investicije u Kupare. Za taj je ambiciozni pothvat natječaj završio tek u prošli petak, a jučerašnje otvaranje ponuda otkriva da je interesent samo jedan: Avenue grupa, sa sjedištem u Beču iza koje navodno stoji ruski kapital. Prođe li njihova ponuda, u Kupare će vjerojatno doći i poznati svjetski lanac Marriott s hotelskim brendom Ritz Carlton. Predstavnik Avenue grupe Ivan Paladina kazao je jučer da su sva tražena jamstva predana te da bi u Kuparima najprije gradili dva hotela s pet zvjezdica i 400 soba.

400soba

u 2 hotela s 5 zvjezdica za početak obećavaju Rusi
"Apsolutno smo zadovoljni, investitor možda jest jedan, ali je vrijedan. Pogotovo što namjerava dovesti i Marriott", kaže Mladen Pejnović, čelnik Državnog ureda za upravljenje državnom imovinom (DUUDI), koji napominje kako nije nemoguće da odluka padne u idućih desetak dana. Na brzini bi se dobilo upravo time što je Avenue grupa priložila sva potrebna jamstva. Nekima od zainteresiranih investitora to je, kako se neslužbeno doznaje, bilo nepremostiva zapreka. Ponajveće je iznenađenje da se na natječaj nisu javili Karisma Hoteli Adriatic, spoj Todorićeva Agrokora, meksičkog lanca Karisma i njemačkog turoperatora TUI.
Odustalo je još četvero zainteresiranih, koji su kao i Karisma iskazali interes, no vjerovalo se da je upravo Karisma neupitna i da je praktički nastala ponajprije radi Kupara. Iz te kompanije, koju vodi bivši ministar turizma Veljko Ostojić, jučer nije bilo komentara. Aktualni ministar Darko Lorencin ne smatra neuspjehom što je pet od šest načelno zainteresiranih investitora odustalo i što se tijekom natječaja nije pojavio niti jedan novi. "Nisam razočaran, nije lako naći investitora sa sto milijuna kuna koji je, pritom, mogao pribaviti sva potrebna jamstva. Išli smo na ruku investitorima, ali morali smo se osigurati i da projekt ne završi kao Haludovo", kaže Lorencin, koji uzlazne investicijske trendove ilustrira podatkom da je u prvih devet mjeseci ove godine HBOR odobrio 133 kredita u iznosu od 1,05 milijardi kuna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ameri čačkaju azijskog zmaja :) - Page 5 Empty Re: Ameri čačkaju azijskog zmaja :)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum