ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Užas: Đoković pobijedio Nadala

Page 17 of 43 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 30 ... 43  Next

Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest 29/1/2019, 19:54

marcellus wrote:sora voli ivu andrića

a on je mrzio balije


Basketball Basketball Basketball

Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest 29/1/2019, 19:55

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:

Dobro, kakve je crne veze Ruđer imao sa Srbima i Srbijom?

I da, nadam se da marc neće Ruđera proglasiti talijanskim znanstvenikom i filozofom zato jer je jedan dio svog života RADIO u Italiji.


Ja neću. Oće britannica.

https://www.britannica.com/biography/Ruggero-Giuseppe-Boscovich


Ruggero Giuseppe Boscovich
ITALIAN ASTRONOMER AND MATHEMATICIAN

Eto, toliko i o pameti autora nekih tekstova Britannice.
Sam Ruđer je uvijek odbijao takve kvalifikacije, a Italija ga denitivno nije kulturološki odredila da bi mu se to moglo prišiti. Druga je priča što je je znanstveno djelovao u talijanskoj sredini jer je to bio jedini način da se afirmira kao znanstvenik i filozof u okruženju u kakvom je živio. Kao uostalom i Tesla u Americi ili Ružička i Prelog u Švicarskoj pa ih to ne čini Amerikancima i Švicarcima ili u Ruđerovom slučaju Talijanima.

kakva kurčeva italija u 18. stoljeću toga nije bilo

bila je republika venecija, kraljevina sicilija, vojvodstvo toskana, papina država...

To objasni autorima teksta iz Britannice.  pirat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by T. 29/1/2019, 19:55

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:

Njegovi politički stavovi su samo to, politički stavovi i ne treba ih uzimati kao ključni argument u procjeni kojoj je on kulturi zapravo pripadao odnosno koja ga je više odredila.
A to je u izboru između hrvatske i srpske van svake sumnje ona prva.
jel znas u cijoj je sredini andric odrastao i tako se mentalno ravnao?..uzgred majka mu nije hrvatica...zato sam rekao dosta sli nosti sa komsicem sa razlikom da se ovaj petokolonaski ulizivao beogradu ovaj sarajevu...ako andric i je hrvat ja nisam ponosan da je pripadnik mog naroda...bljak...fuj...uzas..svrab me hvata

Eto, opet stav uvrijeđene frajle.
I što misliš, da su Hrvati samo časni, pošteni, plemeniti, pametni, domoljubni itd?
Nisu.
Ima nas doslovce svakakvih, kao i u svim narodima i moramo priznati hrvatstvo i onima koji nam se po svojim karakternim i drugim osobinama uopće ne sviđaju, dapače, koji nam se čak i gade.
ima...ali ovaj ima najgoru ljudsku osobinu-izdaju,petokolonastvo..aj da se prodao cehima..prodao se nasim krvnim neprijateljima

Joj daj, bolje ušuti već jednom. I pročitaj još jednom gore boldano, ali ovaj puta sa više razumjevanja.
Etničko hrvatstvo I.A. nije upitno...
Ali vuk ga smatra političkim nehrvatom, srbinom ili jugoslovenom...
Tipa ivan meštrović možda...
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by veber 29/1/2019, 19:55

kofein wrote:
:tu :^0   Primjedba na mjestu  ....   Ae.    Mislim, Hitler 1939. bio bezazlen ko panda.     scratch
povijest bi trebala biti nepristrana.
anekcijom austrije, vraćanje rurske oblasti, češka. svijet je vidio da to ne bu dobro završilo. općenito svijetu se jebe. britanci su imali svoje interese da hitler napadne sovjete. svi su znali kakav je bio hitler.

a interes novca je interes novca.
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest 29/1/2019, 19:56

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:

Njegovi politički stavovi su samo to, politički stavovi i ne treba ih uzimati kao ključni argument u procjeni kojoj je on kulturi zapravo pripadao odnosno koja ga je više odredila.
A to je u izboru između hrvatske i srpske van svake sumnje ona prva.
jel znas u cijoj je sredini andric odrastao i tako se mentalno ravnao?..uzgred majka mu nije hrvatica...zato sam rekao dosta sli nosti sa komsicem sa razlikom da se ovaj petokolonaski ulizivao beogradu ovaj sarajevu...ako andric i je hrvat ja nisam ponosan da je pripadnik mog naroda...bljak...fuj...uzas..svrab me hvata

Eto, opet stav uvrijeđene frajle.
I što misliš, da su Hrvati samo časni, pošteni, plemeniti, pametni, domoljubni itd?
Nisu.
Ima nas doslovce svakakvih, kao i u svim narodima i moramo priznati hrvatstvo i onima koji nam se po svojim karakternim i drugim osobinama uopće ne sviđaju, dapače, koji nam se čak i gade.
ima...ali ovaj ima najgoru ljudsku osobinu-izdaju,petokolonastvo..aj da se prodao cehima..prodao se nasim krvnim neprijateljima

Joj daj, bolje ušuti već jednom. I pročitaj još jednom gore boldano, ali ovaj puta sa više razumjevanja.
Badava se trudiš, ne zna ti on čitati takve stvari.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest 29/1/2019, 19:56

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:

I da, nadam se da marc neće Ruđera proglasiti talijanskim znanstvenikom i filozofom zato jer je jedan dio svog života RADIO u Italiji.


Ja neću. Oće britannica.

https://www.britannica.com/biography/Ruggero-Giuseppe-Boscovich


Ruggero Giuseppe Boscovich
ITALIAN ASTRONOMER AND MATHEMATICIAN

Eto, toliko i o pameti autora nekih tekstova Britannice.
Sam Ruđer je uvijek odbijao takve kvalifikacije, a Italija ga denitivno nije kulturološki odredila da bi mu se to moglo prišiti. Druga je priča što je je znanstveno djelovao u talijanskoj sredini jer je to bio jedini način da se afirmira kao znanstvenik i filozof u okruženju u kakvom je živio. Kao uostalom i Tesla u Americi ili Ružička i Prelog u Švicarskoj pa ih to ne čini Amerikancima i Švicarcima ili u Ruđerovom slučaju Talijanima.

kakva kurčeva italija u 18. stoljeću toga nije bilo

bila je republika venecija, kraljevina sicilija, vojvodstvo toskana, papina država...

To objasni autorima teksta iz Britannice.  pirat

Čekaj, što je onda Ruđer zapravio bio? Turčin, zato jer je Dubrovnik priznavao vlast sultana nad Republikom i plaćao mu porez?  pirat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Šandor Winnetou 29/1/2019, 19:58

kaya wrote:
kofein wrote:Ivo Andrić 1939. - obraćanje Hitleru


"Dozvolite Gospodine Kancelare Rajha, da uverim Vašu Ekselenciju da ću sve svoje snage posvetiti  zadatku koji sledi . Slobodan sam izraziti nadu da mi blagonaklona podrška Vaše Ekselencije neće nedostajati u izvršenju moje prijatne dužnosti."


Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Z

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Ivo-andric487-drugi-s-lijeva
:)
To onaj andric iz austrije?
e e taj. Ne znam što će sad antifa reći kad vide da je lizao čmar drugu hići :)

_________________
Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest 29/1/2019, 19:59

vuksadinare wrote:
T. wrote:
kofein wrote:Ivo Andrić 1939. - obraćanje Hitleru


"Dozvolite Gospodine Kancelare Rajha, da uverim Vašu Ekselenciju da ću sve svoje snage posvetiti  zadatku koji sledi . Slobodan sam izraziti nadu da mi blagonaklona podrška Vaše Ekselencije neće nedostajati u izvršenju moje prijatne dužnosti."


Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Z

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Ivo-andric487-drugi-s-lijeva
Ma naš čouk, ne mere falit... :tu
...domaci... lol!


Bože dragi, kakvi glupaci. :facepalm 

Ovde izgleda niko ne zna šta je politika i diplomatija. Šta ste mislili, da će mu ga kao ambasador iznabijati majke? Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest 29/1/2019, 19:59

Rabarbara wrote:
Badava se trudiš, ne zna ti on čitati takve stvari.  :D

Problem je u tome što je ogromna većina pravaša, a vuk je ipak "čistokrvni" pravaš, kada su neke vrlo važne teme u pitanju neshvatljivo  uskogrudna, nepopravljiva i jednostavno nepodnošljiva. I to je jedan od razloga zašto nisu u stanju oko sebe okupiti neke jače kreativnije snage nacije, pa tako i političke, a i jedan od glavnih uzroka njihove političke propasti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by dzango 29/1/2019, 20:01

jastreb wrote:Andrić pripada (i) hrvatskoj književnosti bez obzira kako se  nacionalno izjašnjavao.

Ne trebaš biti Hrvat da bi obavezno pripadao hrvatskoj književnosti,pa tako našoj književnosti pripadaju i Srbi poput Vladana Desnice,Petra Preradovića,ili Vojina Jelića,Bošnjaci poput Enesa Kiševića,Crnogorci poput Mirka Kovača,a Ivo Andrić je nesumnjivo Hrvat.
Zašto bi Andrić kao etnički Hrvat morao da bude deo hrvatske književnosti, kada su Desnica i Preradović iako Srbi deo opet hrvatske književnosti? Po kojem to merilu jedan pisac pripada određenoj književnosti po etničkoj pripadnosti a drugi po jeziku i temama o kojima je pisao?

_________________
Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest 29/1/2019, 20:02

T. wrote:
Etničko hrvatstvo I.A. nije upitno...
Ali vuk ga smatra političkim nehrvatom, srbinom ili jugoslovenom...
Tipa ivan meštrović možda...

Nadam se da neće kao hrvatskog umjetnika odbaciti i Meštrovića.  :roll
Ili Nazora, zato što je svojevremeno pisao panegirike dinastiji Karađorđevića.  :roll
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest 29/1/2019, 20:03

Balije će da kažu da pripada bosanskoj književnosti... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by T. 29/1/2019, 20:04

Speare Shaker wrote:
T. wrote:
Etničko hrvatstvo I.A. nije upitno...
Ali vuk ga smatra političkim nehrvatom, srbinom ili jugoslovenom...
Tipa ivan meštrović možda...

Nadam se da neće kao hrvatskog umjetnika odbaciti i Meštrovića.  :roll
Ili Nazora, zato što je svojevremeno pisao panegirike dinastiji Karađorđevića.  :roll
Pa da ih i odbaci, nema neke štete...
Sve dok ga ne postave za ministra kulture...
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest 29/1/2019, 20:05

T. wrote:
Speare Shaker wrote:
T. wrote:
Etničko hrvatstvo I.A. nije upitno...
Ali vuk ga smatra političkim nehrvatom, srbinom ili jugoslovenom...
Tipa ivan meštrović možda...

Nadam se da neće kao hrvatskog umjetnika odbaciti i Meštrovića.  :roll
Ili Nazora, zato što je svojevremeno pisao panegirike dinastiji Karađorđevića.  :roll
Pa da ih i odbaci, nema neke štete...
Sve dok ga ne postave za ministra kulture...

A oko toga se svakako ne trebamo brinuti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by vuksadinare 29/1/2019, 20:05

dzango wrote:
jastreb wrote:Andrić pripada (i) hrvatskoj književnosti bez obzira kako se  nacionalno izjašnjavao.

Ne trebaš biti Hrvat da bi obavezno pripadao hrvatskoj književnosti,pa tako našoj književnosti pripadaju i Srbi poput Vladana Desnice,Petra Preradovića,ili Vojina Jelića,Bošnjaci poput Enesa Kiševića,Crnogorci poput Mirka Kovača,a Ivo Andrić je nesumnjivo Hrvat.
Zašto bi Andrić kao etnički Hrvat morao da bude deo hrvatske književnosti, kada su Desnica i Preradović iako Srbi deo opet hrvatske književnosti? Po kojem to merilu jedan pisac pripada određenoj književnosti po etničkoj pripadnosti a drugi po jeziku i temama o kojima je pisao?
ja im objasnjavam ali ne cuju...a bune se kad bi recimo ti rekao da je preradovic dio srpske k jizevnosti i proglasili te velikosrbinom...upravo ja branim i preradovica i desnicu kao clanove hrvatske k jizevnosti priznajuci da je andric clan srpske ali i bosanske knjizevnosti
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest 29/1/2019, 20:06

Speare Shaker wrote:
Rabarbara wrote:
Badava se trudiš, ne zna ti on čitati takve stvari.  :D

Problem je u tome što je ogromna većina pravaša, a vuk je ipak "čistokrvni" pravaš, kada su neke vrlo važne teme u pitanju neshvatljivo  uskogrudna, nepopravljiva i jednostavno nepodnošljiva. I to je jedan od razloga zašto nisu u stanju oko sebe okupiti neke jače kreativnije snage nacije, pa tako i političke, a i jedan od glavnih uzroka njihove političke propasti.

To su već tri razloga. :)

Dodaj sad i tvrdoglavost, agresivnost prema neistomišljenicima i onaj najbitniji-ograničeno obrazovanje većine pripadnika stranke i imaš pravi presjek HSP.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by T. 29/1/2019, 20:06

dzango wrote:
jastreb wrote:Andrić pripada (i) hrvatskoj književnosti bez obzira kako se  nacionalno izjašnjavao.

Ne trebaš biti Hrvat da bi obavezno pripadao hrvatskoj književnosti,pa tako našoj književnosti pripadaju i Srbi poput Vladana Desnice,Petra Preradovića,ili Vojina Jelića,Bošnjaci poput Enesa Kiševića,Crnogorci poput Mirka Kovača,a Ivo Andrić je nesumnjivo Hrvat.
Zašto bi Andrić kao etnički Hrvat morao da bude deo hrvatske književnosti, kada su Desnica i Preradović iako Srbi deo opet hrvatske književnosti? Po kojem to merilu jedan pisac pripada određenoj književnosti po etničkoj pripadnosti a drugi po jeziku i temama o kojima je pisao?
Istina...
I baš radi ovoga tesla nikada ne može biti srpski znanstvenik...
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by kaya 29/1/2019, 20:10

tre wrote:
kaya wrote:
kofein wrote:Ivo Andrić 1939. - obraćanje Hitleru


"Dozvolite Gospodine Kancelare Rajha, da uverim Vašu Ekselenciju da ću sve svoje snage posvetiti  zadatku koji sledi . Slobodan sam izraziti nadu da mi blagonaklona podrška Vaše Ekselencije neće nedostajati u izvršenju moje prijatne dužnosti."


Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Z

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Ivo-andric487-drugi-s-lijeva
:)
To onaj andric iz austrije?
e e taj. Ne znam što će sad antifa reći kad vide da je lizao čmar drugu hići :)
A vidi se odma da je iz austrije. To on s rodom adijem nesto o austrijskim poslima divani..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest 29/1/2019, 20:16

Serbia Strong wrote:Balije će da kažu da pripada bosanskoj književnosti... Basketball

Nisi , kao doduše grobar i glupak puno promašio.   pirat   Gledaj na 24m10s    !!


INTERVJU- AKADEMIK ABDULAH SIDRAN (I DIO): Ivo Andrić je rođen kao Bošnjak  

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest 29/1/2019, 20:20

dzango wrote:
jastreb wrote:Andrić pripada (i) hrvatskoj književnosti bez obzira kako se  nacionalno izjašnjavao.

Ne trebaš biti Hrvat da bi obavezno pripadao hrvatskoj književnosti,pa tako našoj književnosti pripadaju i Srbi poput Vladana Desnice,Petra Preradovića,ili Vojina Jelića,Bošnjaci poput Enesa Kiševića,Crnogorci poput Mirka Kovača,a Ivo Andrić je nesumnjivo Hrvat.
Zašto bi Andrić kao etnički Hrvat morao da bude deo hrvatske književnosti, kada su Desnica i Preradović iako Srbi deo opet hrvatske književnosti? Po kojem to merilu jedan pisac pripada određenoj književnosti po etničkoj pripadnosti a drugi po jeziku i temama o kojima je pisao?
A zašto ne bi bio? Tko vam brani da njih dvojicu ne navedete kao dio srpske književnoti? 

Što je toliko loše da jedan pisac bude priznat i da ga u nekoliko republika prihvate kao svojeg, a koje su u vrijeme njegova djelovanja bile JEDNA država?

Majkemi ja ne kužim ovo: je naš- nije naš. :)

Alo, ljudi, skoro cijelo stoljeće smo proživjeli u zajedničkoj državi, prvoj i drugoj Yugi, a sad se natežemo oko toga tko je Srbin, a tko Hrvat i kako se tko izjašnjavao dok smo bili u zajedničkoj državi Yu. Nisu Srbi i Hrvati postali tek raspadom Yuge, oduvijek smo bili to što jesmo. 

Pa nije Andrić kulen da trebamo/te tražiti zaštitu prava na proizvod, jer, eto, moramo preduhitriti konkurenciju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Guest 29/1/2019, 20:22

Serbia Strong wrote:Balije će da kažu da pripada bosanskoj književnosti... Basketball
A koji narodi žive u Bosni? Bosanci?  B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Užas: Đoković pobijedio Nadala - Page 17 Empty Re: Užas: Đoković pobijedio Nadala

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 43 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 30 ... 43  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum