ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Češka uvodi oporezivanje Crkve

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by catabbath 24/1/2019, 08:58

Da uvede porez brzo bi popovi bankorotirali jer bi se vidilo tko je stavno vjernik znači u Rvata skoro niko.

catabbath

Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by marcellus 24/1/2019, 09:11

סמאל wrote:Jebem ti boga i crkvu,pa kakvu to imovinu crkva treba imat izuzev sakralnih objekata.Komunisti su oduzeli crkvi samo ono što je i crkva sama opljačkala i nagrabila stoljećima od sirotinje.
Udarit porez na imovinu,pa ti i dalje budi velposjednik.
Srećom,za dogledno vrijeme,čak će i sami sakralni objekti prenamjenit su u muzeje,restorane,džamije,kao što se već događa u zap.europi.

Crkva treba imati bolnice, za početak, dok su bile u vlasništvu ckrve liječenje je bilo dostupno svima.

nadalje, crkva treba imati fakultete i gimnazije, jer dok su bili crkveni, poštivala se znanost i znanstvena metodologija a danas su to mjesta ideološkog pranja mozga gdje se proizvode mali debili.

onda, crkva treba imati zemljišta koja će svećenici obrađivati ili davati u povoljan zakup seljacima, a ne kao država da se natječaji namještaju bogatima i podobnima.

crkva treba imati i umjetnička djela jer će tako ostati sačuvana za buduće generacije kao nacionalno dobro raspoloživo svima, djela koja se mogu vidjeti u katedralama, a ne da završe u privatnim zbirkama, jer kulturno naslijeđe pripada narodu.

crkva treba imati i katedrale, jer da ih država održava ili bi se srušile ili bi održavanje koštalo deset puta više zbog korupcije.

Crkva treba imati i stanove, jer su tamo gdje je stambeni fond u rukama crkve (njemačka npr.) stanovi za najam dostupni svima, i često generacije ostaju u istom stanu i plaćaju najam.

_________________
Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by Sora 24/1/2019, 09:13

Sve to treba imati  riva u jednoj BJEDNOJ I ZAOSTALOJ DRZSVICI TIPA OVE MALE CROATIJE 
JER IMA LOVU 
I JER JOJ TREBA JOS LOVE 
PLJUC 
DABOGDA TI POPOVI LIJEČILI DJECU I TEBE

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by Ringo10 24/1/2019, 09:16

marcellus wrote:
סמאל wrote:Jebem ti boga i crkvu,pa kakvu to imovinu crkva treba imat izuzev sakralnih objekata.Komunisti su oduzeli crkvi samo ono što je i crkva sama opljačkala i nagrabila stoljećima od sirotinje.
Udarit porez na imovinu,pa ti i dalje budi velposjednik.
Srećom,za dogledno vrijeme,čak će i sami sakralni objekti prenamjenit su u muzeje,restorane,džamije,kao što se već događa u zap.europi.

Crkva treba imati bolnice, za početak, dok su bile u vlasništvu ckrve liječenje je bilo dostupno svima.

nadalje, crkva treba imati fakultete i gimnazije, jer dok su bili crkveni, poštivala se znanost i znanstvena metodologija a danas su to mjesta ideološkog pranja mozga gdje se proizvode mali debili.

onda, crkva treba imati zemljišta koja će svećenici obrađivati ili davati u povoljan zakup seljacima, a ne kao država da se natječaji namještaju bogatima i podobnima.

crkva treba imati i umjetnička djela jer će tako ostati sačuvana za buduće generacije kao nacionalno dobro raspoloživo svima, djela koja se mogu vidjeti u katedralama, a ne da završe u privatnim zbirkama, jer kulturno naslijeđe pripada narodu.

crkva treba imati i katedrale, jer da ih država održava ili bi se srušile ili bi održavanje koštalo deset puta više zbog korupcije.

Crkva treba imati i stanove, jer su tamo gdje je stambeni fond u rukama crkve (njemačka npr.) stanovi za najam dostupni svima, i često generacije ostaju u istom stanu i plaćaju najam.
MA najbolje im vratit i inkviziciju ...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by kaya 24/1/2019, 09:19

Blago crkvi u hrvata sa ovakvim ovcama. Oni bi jeli krumpir a crkvi dali sve ostali da dokazu da su turbo katolici iz 13 stoljeca. 
Jel znate vi turbo katolici da ljudima kojima je oduzeta imovina ( ne znate jer vam nista nije oduzeto , pitanje je retoricko) a ta imovina je namjenjena u neke javne svrhe ( bolnica, skola, muzej ) nije vracena imovina a niti su obesteceni jer se ista koristi u javne svrhe. Mojoj baki i njenoj obitelji je uzeto u dalmaciji pola jednog manjeg gradica otprilike , za zgrade u kojima je muzej i skola nisu dobili nista a koje su im uzete . 
Pa koji kurac onda podrzavate to da bi gospoda u crvenim mantilima dobivala 50 godisnje apanaze i obestecenja za istu stvar a ljudi nisu dobili nista?! 
Aha, da budete turbokatolici..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by marcellus 24/1/2019, 09:22

Ringo10 wrote:
marcellus wrote:
סמאל wrote:Jebem ti boga i crkvu,pa kakvu to imovinu crkva treba imat izuzev sakralnih objekata.Komunisti su oduzeli crkvi samo ono što je i crkva sama opljačkala i nagrabila stoljećima od sirotinje.
Udarit porez na imovinu,pa ti i dalje budi velposjednik.
Srećom,za dogledno vrijeme,čak će i sami sakralni objekti prenamjenit su u muzeje,restorane,džamije,kao što se već događa u zap.europi.

Crkva treba imati bolnice, za početak, dok su bile u vlasništvu ckrve liječenje je bilo dostupno svima.

nadalje, crkva treba imati fakultete i gimnazije, jer dok su bili crkveni, poštivala se znanost i znanstvena metodologija a danas su to mjesta ideološkog pranja mozga gdje se proizvode mali debili.

onda, crkva treba imati zemljišta koja će svećenici obrađivati ili davati u povoljan zakup seljacima, a ne kao država da se natječaji namještaju bogatima i podobnima.

crkva treba imati i umjetnička djela jer će tako ostati sačuvana za buduće generacije kao nacionalno dobro raspoloživo svima, djela koja se mogu vidjeti u katedralama, a ne da završe u privatnim zbirkama, jer kulturno naslijeđe pripada narodu.

crkva treba imati i katedrale, jer da ih država održava ili bi se srušile ili bi održavanje koštalo deset puta više zbog korupcije.

Crkva treba imati i stanove, jer su tamo gdje je stambeni fond u rukama crkve (njemačka npr.) stanovi za najam dostupni svima, i često generacije ostaju u istom stanu i plaćaju najam.
MA najbolje im vratit i inkviziciju ...

nju danas vode pederi (lgbtq inkvizicija odnosno gaystapo), feministice (feminacizam kao zaseban smjer unutar feminizma), antifašisti (svi su fašisti i rasisti za koje mi kažemo da su fašisti i rasisti i u pećicu s njima), tak da nema potreba da se crkva u to petlja, osim toga nema se što vratit "im" jer je španjolsku inkviziciju osnovala kraljica izabela, a ne crkva, u osnovi je to bila svjetovna institucija a ne crkvena.


Last edited by marcellus on 24/1/2019, 09:22; edited 1 time in total

_________________
Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by Ringo10 24/1/2019, 09:22

kaya wrote:Blago crkvi u hrvata sa ovakvim ovcama. Oni bi jeli krumpir a crkvi dali sve ostali da dokazu da su turbo katolici iz 13 stoljeca. 
Jel znate vi turbo katolici da ljudima kojima je oduzeta imovina ( ne znate jer vam nista nije oduzeto , pitanje je retoricko) a ta imovina je namjenjena u neke javne svrhe ( bolnica, skola, muzej ) nije vracena imovina a niti su obesteceni jer se ista koristi u javne svrhe. Mojoj baki i njenoj obitelji je uzeto u dalmaciji pola jednog manjeg gradica otprilike , za zgrade u kojima je muzej i skola nisu dobili nista a koje su im uzete . 
Pa koji kurac onda podrzavate to da bi gospoda u crvenim mantilima dobivala 50 godisnje apanaze i obestecenja za istu stvar a ljudi nisu dobili nista?! 
Aha, da budete turbokatolici..
PA ja sam davno shvatio da su Hrvati u vecini debili i imbecili. Ne znam sta te cudi.

Oni bi sad vratili srednjovjekovnu svevlast Crkve sa svim njenim divnim institucijama iz proslosti.

Oni misle da tako treba jebi ga.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by marcellus 24/1/2019, 09:24

Sora wrote:Sve to treba imati  riva u jednoj BJEDNOJ I ZAOSTALOJ DRZSVICI TIPA OVE MALE CROATIJE 
JER IMA LOVU 
I JER JOJ TREBA JOS LOVE 
PLJUC 
DABOGDA TI POPOVI LIJEČILI DJECU I TEBE

siguran sam da bi to radili bolje od državnih bolnica, u stvari crkva je osnivala bolnice davno prije nego što se država uplela u to i sjebala zdravstvo

_________________
Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by veber 24/1/2019, 09:25

meni je zanimljivo da crkva za zemljiše pokraj moga dobije zamjensko na ksaveru, a meni se velikodušno ponudi 10€/m2. koji kurac meni nisu dali zamjensko zemljište?

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by marcellus 24/1/2019, 09:27

zašto je njemačka najpovoljnija za najam stanova od svih zapadnih država, i zašto jedino tamo stanovi nisu tako skupi da ih običan čovjek ne bi mogao kupiti, za razliku od npr. Francuske gdje masu ljudi živi preko granice u belgiji pa na posao putuje dva sata do Pariza, ili Engleske?

pa jer je crkva u njemačkoj vlasnik većine stambenog fonda, i zato rente drže na prihvatljivoj razini.

_________________
Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by kaya 24/1/2019, 09:28

Ringo10 wrote:
kaya wrote:Blago crkvi u hrvata sa ovakvim ovcama. Oni bi jeli krumpir a crkvi dali sve ostali da dokazu da su turbo katolici iz 13 stoljeca. 
Jel znate vi turbo katolici da ljudima kojima je oduzeta imovina ( ne znate jer vam nista nije oduzeto , pitanje je retoricko) a ta imovina je namjenjena u neke javne svrhe ( bolnica, skola, muzej ) nije vracena imovina a niti su obesteceni jer se ista koristi u javne svrhe. Mojoj baki i njenoj obitelji je uzeto u dalmaciji pola jednog manjeg gradica otprilike , za zgrade u kojima je muzej i skola nisu dobili nista a koje su im uzete . 
Pa koji kurac onda podrzavate to da bi gospoda u crvenim mantilima dobivala 50 godisnje apanaze i obestecenja za istu stvar a ljudi nisu dobili nista?! 
Aha, da budete turbokatolici..
PA ja sam davno shvatio da su Hrvati u vecini debili i imbecili. Ne znam sta te cudi.

Oni bi sad vratili srednjovjekovnu svevlast Crkve sa svim njenim divnim institucijama iz proslosti.

Oni misle da tako treba jebi ga.
Strasno. Ja cak sumnjam da su bili komunisti :) pa se ovako peru od necega. 
Evo sad sam turborvat i katolik  dajte crkvi sve meni samo gace ostavite.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by kaya 24/1/2019, 09:29

veber wrote:meni je zanimljivo da crkva za zemljiše pokraj moga dobije zamjensko na ksaveru, a meni se velikodušno ponudi 10€/m2. koji kurac meni nisu dali zamjensko zemljište?
Aha.. jer je zemljiste puno skuplje. 
Al to im ne smeta, smeta samo kada crkvi hoce oporezovati miljonska obestecenja.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by kaya 24/1/2019, 09:31

marcellus wrote:
סמאל wrote:Jebem ti boga i crkvu,pa kakvu to imovinu crkva treba imat izuzev sakralnih objekata.Komunisti su oduzeli crkvi samo ono što je i crkva sama opljačkala i nagrabila stoljećima od sirotinje.
Udarit porez na imovinu,pa ti i dalje budi velposjednik.
Srećom,za dogledno vrijeme,čak će i sami sakralni objekti prenamjenit su u muzeje,restorane,džamije,kao što se već događa u zap.europi.

Crkva treba imati bolnice, za početak, dok su bile u vlasništvu ckrve liječenje je bilo dostupno 
Je da, ali ljecenje nije bilo tako skupo. Ljecili su zdravomarijom i pijavicama pa bolesnik brzo umre.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by veber 24/1/2019, 09:32

marcellus wrote:zašto je njemačka najpovoljnija za najam stanova od svih zapadnih država, i zašto jedino tamo stanovi nisu tako skupi da ih običan čovjek ne bi mogao kupiti, za razliku od npr. Francuske gdje masu ljudi živi preko granice u belgiji pa na posao putuje dva sata do Pariza, ili Engleske?

pa jer je crkva u njemačkoj vlasnik većine stambenog fonda, i zato rente drže na prihvatljivoj razini.
čenđaj dilera pod hitno.
njemača je jena od najskupljih za najam i kupnju.
okolica minhena 800€ 40m2

daj ne lupetaj. meni nijemci do 1000€ pokrivaju smještaj. 50km od minhena. u biti smještaj je 900€ za 28m2

lupneš i ostaneš živ. da kojim slučajem idem s obitelji ispod 2000€ ne bi našao. cjene stanova od 5 pa nebo je granica.
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by marcellus 24/1/2019, 09:34

kaya wrote:
marcellus wrote:
סמאל wrote:Jebem ti boga i crkvu,pa kakvu to imovinu crkva treba imat izuzev sakralnih objekata.Komunisti su oduzeli crkvi samo ono što je i crkva sama opljačkala i nagrabila stoljećima od sirotinje.
Udarit porez na imovinu,pa ti i dalje budi velposjednik.
Srećom,za dogledno vrijeme,čak će i sami sakralni objekti prenamjenit su u muzeje,restorane,džamije,kao što se već događa u zap.europi.

Crkva treba imati bolnice, za početak, dok su bile u vlasništvu ckrve liječenje je bilo dostupno 
Je da, ali ljecenje nije bilo tako skupo. Ljecili su zdravomarijom i pijavicama pa bolesnik brzo umre.

liječili su čime god su u ono doba mogli, gurali su razvoj lijekova, medicine, do 19. stoljeća država nije imala interesa liječiti kmetove.

zdravomarija se nikad nije smatrala liječenjem, naravno.

_________________
Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by kaya 24/1/2019, 09:34

Uostalom sto ti mislis marc da bi crkva financirala ljekove za  npr rak koji kostaju 100, 200 000 eura po bolesniku besplatno. Aha.. bi.
Idi ih pitaj 50 kuna da vidis kako velikodusni. Lupili bi ti vratima nos i pitali tebe da im das 50 kuna.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by marcellus 24/1/2019, 09:34

uglavnom, u katoličke bolnice su primali svakog i nisu pitali za zdravstveno i što ti pokriva, danas je ipak malo drukčije

_________________
Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by marcellus 24/1/2019, 09:35

kaya wrote:Uostalom sto ti mislis marc da bi crkva financirala ljekove za  npr rak koji kostaju 100, 200 000 eura po bolesniku besplatno. Aha.. bi.
Idi ih pitaj 50 kuna da vidis kako velikodusni. Lupili bi ti vratima nos i pitali tebe da im das 50 kuna.

crkva nikad ne daje gotovinu jer imaju 2000 godina iskustva s milostinjom i znaju kak to završi.

ono što je crkva oduvijek davala besplatno je školovanje i liječenje.

_________________
Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by veber 24/1/2019, 09:38

kaya wrote:
veber wrote:meni je zanimljivo da crkva za zemljiše pokraj moga dobije zamjensko na ksaveru, a meni se velikodušno ponudi 10€/m2. koji kurac meni nisu dali zamjensko zemljište?
Aha.. jer je zemljiste puno skuplje. 
Al to im ne smeta, smeta samo kada crkvi hoce oporezovati miljonska obestecenja.
kayo. remiza u zg. moje zemljište malo ispod 10 000m2, crkveno nekih 5000m2. znaš da je tamo škola izgrađena. kada ideš prema zapadu s desne strane. 50m od remize. ja se odreknem 5000m2 i tražim 400€/m2 ili zamjensko zemljište u zoni gradnje. ne, ja nisam katolik, kler a još manje crkva. na ksaveru zemljište 800-1000€m2 i jadnoj crkvi treba dat.
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by kaya 24/1/2019, 09:43

marcellus wrote:
kaya wrote:Uostalom sto ti mislis marc da bi crkva financirala ljekove za  npr rak koji kostaju 100, 200 000 eura po bolesniku besplatno. Aha.. bi.
Idi ih pitaj 50 kuna da vidis kako velikodusni. Lupili bi ti vratima nos i pitali tebe da im das 50 kuna.

crkva nikad ne daje gotovinu jer imaju 2000 godina iskustva s milostinjom i znaju kak to završi.

ono što je crkva oduvijek davala besplatno je školovanje i liječenje.
Al ljecenje kosta, s cime bi platili ljekove i kirurge. Sto mislis da bi im poklonili ljekove i volontirao netko?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by Ringo10 24/1/2019, 09:43

Pa citajuci neke forumase ovdje, mozda bi najbolje bilo postaviti fratre i popve na vlast, napraviti Sabor u kojem ce sjediti samo oni, Vladu na celu sa Premijerom Bozanicem, Predsjednika recimo Jezerinca ...

I nek oni vode Hrvatsku pa kad je vec katolibanija pa nek to bude doslovce.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Češka uvodi oporezivanje Crkve - Page 3 Empty Re: Češka uvodi oporezivanje Crkve

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum