ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

podržavam

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by Guest 30/10/2018, 13:59

na mliječne proizvode stavljaju datum, rok, i na jaja, što su osnovne namirnice, čak i brašno ima rok

i kad taj rok istekne hrana se pokrvari, što nije fer prema potrošačima

prije u Yugoslaviji dok nije bilo konzumerizma i materijalizma proizvodila se domaća hrana koja nije bila kvarljiva

Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by Guest 30/10/2018, 14:16

epikur37 wrote:Gluposti, danas se više ništa ne popravlja, treba samo što više kupovati i trošiti da bi se osigurao stalno na nanovo sve veći ekonomski rast i tako u nedogled, u beskonačnost neopliberalnog progresa  :D

jebomater ako ti prokišnjava krov sruši kuću šta'š kurac popravljat krov. sruši sve do temelja i gradi novu kuću. to je kapitalizam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by Guest 30/10/2018, 14:21

NPC wrote:
marcellus wrote:kad mi crkne matična jer je neko stavio jedan loš kondenzator koji drži cca 3 godine na nju
crkne jer ti je struja loša, jefttino napajanje daje krivi napon


crkne jer su kondenzatori loši.

Capacitor plague

The capacitor plague was a problem related to a higher-than-expected failure rate of non-solid aluminum electrolytic capacitors, between 1999 and 2007, especially those from some Taiwanese manufacturers,[1][2] due to faulty electrolyte composition that caused corrosion accompanied by gas generation, often rupturing the case of the capacitor from the build-up of pressure.

High failure rates occurred in many well-known brands of electronics, and was particularly evident in motherboards, video cards, and power supplies of personal computers, leading to premature failure of these devices.

https://en.wikipedia.org/wiki/Capacitor_plague
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by aben 30/10/2018, 14:56

debotoijusto wrote:
aben wrote:
debotoijusto wrote:
Italija je tako prošli tjedan kaznila Apple i Samsung s 10 odnosno pet milijuna eura zato što su namjerno usporavali svoje urppzeđaje nakon što bi korisnik preuzeo novi operativni sustav. I u Francuskoj je zakonom zabranjeno programirano kvarenje. U Austriji postoji oznaka koja se dodjeljuje da električne uređaje koji dulje traju i lakše se popravljaju, a u Švedskoj se daju porezne olakšice potrošačima koji uređaje nose na popravak.

bilja dobro radi svoj posao 
 austrijski model mi zvuci prihvatljivo , ostavlja mogucnost proizvodjacu/kupcu izbor svedski isto nije los a francuski mi neprihvatljiv
 attention, attention, 
debotu se ovo svidja, ergo, socijalizam

zasto bi model oznaka bio socijalizam ?
zoto ča se mišo u sveti odnos izmedju proizvodjača i potrošača

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by marcellus 30/10/2018, 15:00

NPC wrote:
marcellus wrote:kad mi crkne matična jer je neko stavio jedan loš kondenzator koji drži cca 3 godine na nju
crkne jer ti je struja loša, jefttino napajanje daje krivi napon


svi uređaji su rađeni tako da podnose varijacije ulaznog napona od 180 do 250 volti bez ikakvih problema, i svi ispravljači imaju ugrađen naponski stabilizator još od sedamdeset i neke i izuma tranzistora

govorimo o eksplozijama kondenzatora, i to onog jednog jedinog kojeg stave s ograničenim rokom trajanja uz dvadeset onih koji drže normalno

taj jedan eksplodira i raznese dio ploče i moš bacit programator, matičnu, tv...

_________________
podržavam - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by Guest 30/10/2018, 15:01

aben wrote:
debotoijusto wrote:
aben wrote:
debotoijusto wrote:
Italija je tako prošli tjedan kaznila Apple i Samsung s 10 odnosno pet milijuna eura zato što su namjerno usporavali svoje urppzeđaje nakon što bi korisnik preuzeo novi operativni sustav. I u Francuskoj je zakonom zabranjeno programirano kvarenje. U Austriji postoji oznaka koja se dodjeljuje da električne uređaje koji dulje traju i lakše se popravljaju, a u Švedskoj se daju porezne olakšice potrošačima koji uređaje nose na popravak.

bilja dobro radi svoj posao 
 austrijski model mi zvuci prihvatljivo , ostavlja mogucnost proizvodjacu/kupcu izbor svedski isto nije los a francuski mi neprihvatljiv
 attention, attention, 
debotu se ovo svidja, ergo, socijalizam

zasto bi model oznaka bio socijalizam ?
zoto ča se mišo u sveti odnos izmedju proizvodjača i potrošača

NE! WRONG! TRGOVCI SE MIŠAJU U SVETI ODNOS IZMEĐU PROIZVODJAČA I POTROŠAČA.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by T. 30/10/2018, 15:14

newuser wrote:Proizvođači žive od prodaje dijelova a ne proizvoda tako da će ovo biti vjerojatno zauvijek ovako.
TV od prije 40 godina još radi a ovi novi 5 godina i gotovo. Za auta da ne govorimo kad je švabo napravio onakvu 123cu kao da danas nekoliko desetljeća nakon ne bi mogao napraviti auto da se ne kvari.
Nekad je na cijeni bila kvaliteta i solidnost, kao kod te 123-ice...
Danas su na cijeni gadgeti i senzori ...
Nekad je branik bio od metala i gume te je služio svrsi, danas je komad plastike sa senzorima i peračima farova...
T.
T.

Posts : 17407
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by aben 30/10/2018, 15:18

https://www.google.com/amp/s/monopolizam.wordpress.com/2012/11/14/koliko-dugo-bi-stvari-trebale-trajati/amp/

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by kic 30/10/2018, 15:21

NPC wrote:na mliječne proizvode stavljaju datum, rok, i na jaja, što su osnovne namirnice, čak i brašno ima rok

i kad taj rok istekne hrana se pokrvari, što nije fer prema potrošačima

prije u Yugoslaviji dok nije bilo konzumerizma i materijalizma proizvodila se domaća hrana koja nije bila kvarljiva

gdje piše rok na TVu?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by marcellus 30/10/2018, 15:21

T. wrote:
newuser wrote:Proizvođači žive od prodaje dijelova a ne proizvoda tako da će ovo biti vjerojatno zauvijek ovako.
TV od prije 40 godina još radi a ovi novi 5 godina i gotovo. Za auta da ne govorimo kad je švabo napravio onakvu 123cu kao da danas nekoliko desetljeća nakon ne bi mogao napraviti auto da se ne kvari.
Nekad je na cijeni bila kvaliteta i solidnost, kao kod te 123-ice...
Danas su na cijeni gadgeti i senzori ...
Nekad je branik bio od metala i gume te je služio svrsi, danas je komad plastike sa senzorima i peračima farova...

nekad je branik imao svrhu da ti pojeftini popravak auta pri laganim udarcima na parkiralištu, tako da poravnaš samo njega

danas najmanja ogrebotina povlači zamjenu i lakiranje branika, bar tisuću eura

_________________
podržavam - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by marcellus 30/10/2018, 15:23

osim toga 123-ce su podnosile čak i Rome i njihove standarde održavanja automobila, a bile su popularne i u libanonu tijekom građanskog rata, otvoriš šiber, i deri iz strojnice.

današnja e klasa bi se prebacila u safe mode čim bi naletjela na prvu udarnu rupu od granate

_________________
podržavam - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by T. 30/10/2018, 15:38

Nekad se znalo ako ti kola trokiraju šta je, odvrneš svjećicu, očistiš je i vozi dalje...
Danas to može značit 150 raznih stvari, od senzora, loše mase, čepa rezervoara pa do prljave pepeljare....

_________________
podržavam - Page 2 60810
T.
T.

Posts : 17407
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by kic 30/10/2018, 15:41


dobra stara auta, ja imam udubinu na braniku i baš me briga, nije ni koštao auto, a ne da mi se kupovat novi branik, ovako sam bar miran i mogu ga slobodno udarit opet ne brinem-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by Guest 30/10/2018, 15:48

kic wrote:
gdje piše rok na TVu?
piše negdje vjek trajanja, i izražen je u satima, npr. 50.000 radnih sati, to je oko 6 godina, što je prosjek za 50% uređaja, neki mogu više neki manje od toga ovisno o načinu upotrebe, sobnoj temperaturi, vlazi u zraku itd.

trebalo bi kondenzatore raditi od duratanijuma ili vibranijuma
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by Guest 30/10/2018, 15:57






Španjolci su napravili brutalnu Hyperloop kapsulu od Vibraniuma, i povukli 10ak milijuna EUR za to iz EU investicijskih fondova.

HyperloopTT has developed a new skin material for capsule safety called Vibranium™️.

http://www.hyperloop.global/how-it-works

https://www.theverge.com/2016/5/24/11750666/hyperloop-transportation-vibranium-carbon-fiber-marvel-comics

Vibranium - Wikipedia

http://marvel.wikia.com/wiki/Vibranium

Sad se kapsula šalje u Francusku na daljni razvoj gdje će i oni povući sredstva iz fondova.

bilo bi dobro spojiti našeg Matu Rimca s njima pa da sljedeći Concept 3 napravi od Vibraniuma, bio bi neuništiv
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by Guest 30/10/2018, 16:00

a možda ni duratanijum ne bi bio loš za automobilsku industriju, iako i vibranium ima svoje kvalitete koje mu daju prednost

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Star_Trek_materials#Metals_for_starship_construction
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by aben 30/10/2018, 16:06

T. wrote:Nekad se znalo ako ti kola trokiraju šta je, odvrneš svjećicu, očistiš je i vozi dalje...
Danas to može značit 150 raznih stvari, od senzora, loše mase, čepa rezervoara pa do prljave pepeljare....


imoš i danas kupiti takove aute, 
ali ih ne želiš kupiti

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by aben 30/10/2018, 16:09

https://www.njuskalo.hr/auti/zastava-101-original-savrseno-stanje-oglas-26447393

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by Guest 30/10/2018, 16:11

podržavam - Page 2 Africa1


poremećaji u magnetskom polju zemlje pokazuju lokacije gdje postoje velike koncentracije Vibraniuma u zemljinoj kori, pa bi se tamo mogao rudariti u komercijalne svrhe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by Guest 30/10/2018, 16:21

Tja...rjesio sam se bembure iz 2008. E60 525..sva sreca,nije bilo kvarova bitnih osim istrosenja nekih djelova..Nakon sto sam malo pogledao uvjete,ovo i ono,oko europskih auta,odlucio sam uzeti VW Touarega 3,veliko i nespretno auto za urbani stil voznje..Mercedes daje samo 3 godine garancije,BMW nisam vise niti gledao..5ica je postala nekako skucena iznutra,a ja sam veliki i jak Čoek..
Odlucio sam za drugi auto pokloniti povjerenje Dalekoistocnanjacima..
KIA..daje garanciju 7 godina,u Jusa,cak 10 godina..Pimpljao sam oko nove 2019. KIA Sorento..veliki SUV,ali pored Touarega,bespotreban..Gotovo sam odustao,jer mi je bilo dosta VW klonova,bezukusno napravljenih bembura serija X,Mercedesi,moras pljunuti hrpu love,za nes iole cestito..
Odlucio sam se za Mitsubishi Eclipse Cross..idealno gracko vozilo,prava sUV kompakt jurilica..
malecki 1.6 motor osigurava uvijek malu potrosnju,a ipak snazan sa svojih 163 PS i turbopunjacem..
izvana originalan dizajn,iznutra kvalitetni materijala i savrsen finis,puno opreme,za koju bi kod europskih sranja trebao platiti izmedju 10000 i 20000 Ojrova vise..ovisno o marci..
Iduci ce biti kad istekne garancija,Eclipse cross 2..gledam se rjesiti Touarega,jer je planiran kao vozilo za duge pute,a nakon Mitsubishija iz kog sam izasao nako n15 sati voznje potpuno odmoran i neizlomljen,ovaj je postao pravi visak..Elektronika,ono na sto svi imaju prigovor,u Japanaca je bogomdana..nije felericna i sklona kvarovima..Od auta nis vise europsko.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by kic 30/10/2018, 16:33

aben wrote:https://www.njuskalo.hr/auti/zastava-101-original-savrseno-stanje-oglas-26447393

perfect from the start
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

podržavam - Page 2 Empty Re: podržavam

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum