ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

podržavam

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

podržavam Empty podržavam

Post by marcellus Tue 30 Oct - 12:05

https://euractiv.jutarnji.hr/EiG/trgovina/nova-inicijativa-biljane-borzan-zabranite-namjerno-kvarenje-uredaja/7999691/


_________________
podržavam 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by debotoijusto Tue 30 Oct - 12:34

Italija je tako prošli tjedan kaznila Apple i Samsung s 10 odnosno pet milijuna eura zato što su namjerno usporavali svoje uređaje nakon što bi korisnik preuzeo novi operativni sustav. I u Francuskoj je zakonom zabranjeno programirano kvarenje. U Austriji postoji oznaka koja se dodjeljuje da električne uređaje koji dulje traju i lakše se popravljaju, a u Švedskoj se daju porezne olakšice potrošačima koji uređaje nose na popravak.

bilja dobro radi svoj posao 
 austrijski model mi zvuci prihvatljivo , ostavlja mogucnost proizvodjacu/kupcu izbor svedski isto nije los a francuski mi neprihvatljiv
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by marcellus Tue 30 Oct - 12:58

debotoijusto wrote:
Italija je tako prošli tjedan kaznila Apple i Samsung s 10 odnosno pet milijuna eura zato što su namjerno usporavali svoje uređaje nakon što bi korisnik preuzeo novi operativni sustav. I u Francuskoj je zakonom zabranjeno programirano kvarenje. U Austriji postoji oznaka koja se dodjeljuje da električne uređaje koji dulje traju i lakše se popravljaju, a u Švedskoj se daju porezne olakšice potrošačima koji uređaje nose na popravak.

bilja dobro radi svoj posao 
 austrijski model mi zvuci prihvatljivo , ostavlja mogucnost proizvodjacu/kupcu izbor svedski isto nije los a francuski mi neprihvatljiv

ne kužim se tolko u to, nisam potrošač, ali povremeno moram kupiti tv, komp i te stvari i ne sviđa mi se kad mi crkne matična jer je neko stavio jedan loš kondenzator koji drži cca 3 godine na nju

_________________
podržavam 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by newuser Tue 30 Oct - 13:27

Proizvođači žive od prodaje dijelova a ne proizvoda tako da će ovo biti vjerojatno zauvijek ovako.
TV od prije 40 godina još radi a ovi novi 5 godina i gotovo. Za auta da ne govorimo kad je švabo napravio onakvu 123cu kao da danas nekoliko desetljeća nakon ne bi mogao napraviti auto da se ne kvari.
avatar
newuser

Posts : 1995
2015-09-09


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by debotoijusto Tue 30 Oct - 13:31

stvari su jednostavne , proizvodjaci zele zaraditi , drzava ima moc regule a potrosaci naviku da stvari traju 20g. u doba zastare na mjesecnoj razini
regulom zabrane pada prodaja a poskupljuje proizvodnja dok regulom oznake ostaje mogucnost izbora i trzisno natjecanje proizvodjaca

meni je veci problem sto se o takvoj temi ne raspravlja na razini vlade a ne kukanjem u potrosackom kodu
kako vidim iz teksta EU zemlje prepoznaju problem i donose odluke
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by Guest Tue 30 Oct - 13:31

marcellus wrote:kad mi crkne matična jer je neko stavio jedan loš kondenzator koji drži cca 3 godine na nju
crkne jer ti je struja loša, jefttino napajanje daje krivi napon

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by Guest Tue 30 Oct - 13:33

newuser wrote:auto da se ne kvari.
treba uvesti EU regulativu i zakonom zabraniti trenje, a ne bi bilo loše zakonom zabraniti ni gravitaciju, jer često kad stvari padnu napod se razbiju zbog djelovanja gravitacije što stvara dodatan trošak potrošačima
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by T. Tue 30 Oct - 13:34

počeo bi sa žaruljama...

gori od 1901.

_________________
podržavam 60810
T.
T.

Posts : 17407
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by aben Tue 30 Oct - 13:36

socijalistički mitovi,

ne postoju proizvodi koji su načinjeni da se pokvoru

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by debotoijusto Tue 30 Oct - 13:38

newuser wrote:Proizvođači žive od prodaje dijelova a ne proizvoda tako da će ovo biti vjerojatno zauvijek ovako.
TV od prije 40 godina još radi a ovi novi 5 godina i gotovo. Za auta da ne govorimo kad je švabo napravio onakvu 123cu kao da danas nekoliko desetljeća nakon ne bi mogao napraviti auto da se ne kvari.

moguce u auto industriji , tu nisam upucen , zabavna/uporabna elektronika & bijela tehnika sve radi da jamstvo na dijelove dovede do zelje potrosaca da kupi novi proizvod , cekanja , dio/ruke 2/3 novog proizvoda , sitna slova ugovora...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by epikur37 Tue 30 Oct - 13:39

Gluposti, danas se više ništa ne popravlja, treba samo što više kupovati i trošiti da bi se osigurao stalno na nanovo sve veći ekonomski rast i tako u nedogled, u beskonačnost neopliberalnog progresa  :D
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by aben Tue 30 Oct - 13:41

debotoijusto wrote:
Italija je tako prošli tjedan kaznila Apple i Samsung s 10 odnosno pet milijuna eura zato što su namjerno usporavali svoje urppzeđaje nakon što bi korisnik preuzeo novi operativni sustav. I u Francuskoj je zakonom zabranjeno programirano kvarenje. U Austriji postoji oznaka koja se dodjeljuje da električne uređaje koji dulje traju i lakše se popravljaju, a u Švedskoj se daju porezne olakšice potrošačima koji uređaje nose na popravak.

bilja dobro radi svoj posao 
 austrijski model mi zvuci prihvatljivo , ostavlja mogucnost proizvodjacu/kupcu izbor svedski isto nije los a francuski mi neprihvatljiv
 attention, attention, 
debotu se ovo svidja, ergo, socijalizam

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by debotoijusto Tue 30 Oct - 13:43

aben wrote:socijalistički mitovi,

ne postoju proizvodi koji su načinjeni da se pokvoru

zbori trgovac kucnih stampaca  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by debotoijusto Tue 30 Oct - 13:47

aben wrote:
debotoijusto wrote:
Italija je tako prošli tjedan kaznila Apple i Samsung s 10 odnosno pet milijuna eura zato što su namjerno usporavali svoje urppzeđaje nakon što bi korisnik preuzeo novi operativni sustav. I u Francuskoj je zakonom zabranjeno programirano kvarenje. U Austriji postoji oznaka koja se dodjeljuje da električne uređaje koji dulje traju i lakše se popravljaju, a u Švedskoj se daju porezne olakšice potrošačima koji uređaje nose na popravak.

bilja dobro radi svoj posao 
 austrijski model mi zvuci prihvatljivo , ostavlja mogucnost proizvodjacu/kupcu izbor svedski isto nije los a francuski mi neprihvatljiv
 attention, attention, 
debotu se ovo svidja, ergo, socijalizam

zasto bi model oznaka bio socijalizam ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by Guest Tue 30 Oct - 13:50

ili hrana koja se kvari, koja počne truliti s vremenom, a sve kako bi se da bi se osigurao stalno na nanovo sve veći ekonomski rast i tako u nedogled, u beskonačnost neopliberalnog progresa

nemoralno je proizvoditi hranu koja se kvari
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by Guest Tue 30 Oct - 13:51

newuser wrote:Proizvođači žive od prodaje dijelova a ne proizvoda tako da će ovo biti vjerojatno zauvijek ovako.
TV od prije 40 godina još radi a ovi novi 5 godina i gotovo. Za auta da ne govorimo kad je švabo napravio onakvu 123cu kao da danas nekoliko desetljeća nakon ne bi mogao napraviti auto da se ne kvari.
To su vremena prije konzumerizma i bolesnog kapitalizma, neprestanog rasta itd. Ja imam isto svoju 190-ku iz 1990. u kojoj sam se kao dijete vozao, pa poslije i počeo sam voziti. I na -20°C se pali bolje nego svi novi njemački auti. Iznimno očuvan auto za svoje godine i užitak za laganu vožnju i zvuk starog dizelskog motora. I dan danas ga potegnem na 160, a kazaljka ide do 180. Nisam ga htio ići mučiti, ali kaže stari da ide on sigurno i danas do kraja. :D

 
Sve novo je sranje unatoč genijalnosti, inovaciji itd. Pravljeno je za ekstra profit i konzumiranje u 2 godine najviše, a ne za emocionalno vezanje, lojalnost, ljubav.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by T. Tue 30 Oct - 13:51

newuser wrote:Proizvođači žive od prodaje dijelova a ne proizvoda tako da će ovo biti vjerojatno zauvijek ovako.
TV od prije 40 godina još radi a ovi novi 5 godina i gotovo. Za auta da ne govorimo kad je švabo napravio onakvu 123cu kao da danas nekoliko desetljeća nakon ne bi mogao napraviti auto da se ne kvari.
jebeš auto koji se ne kvari...
ko može platiti gušt kad ga popraviš...
T.
T.

Posts : 17407
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by epikur37 Tue 30 Oct - 13:51

evo đeda dugo ga nema :)
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by marcellus Tue 30 Oct - 13:55

newuser wrote:Proizvođači žive od prodaje dijelova a ne proizvoda tako da će ovo biti vjerojatno zauvijek ovako.
TV od prije 40 godina još radi a ovi novi 5 godina i gotovo. Za auta da ne govorimo kad je švabo napravio onakvu 123cu kao da danas nekoliko desetljeća nakon ne bi mogao napraviti auto da se ne kvari.

zato se nekad 123ca kupovala kad ideš u pemziju da ti traje dok si živ i da nemaš problema i troškova oko održavanja i dijelova kakve bi imao s lošijim autom, kupit 123 se smatralo dobrim ulaganjem

danas je obratno, mercedes nakon tri godine vrijedi pola cijene novog, troškovi održavanja su jebački kvario se ili ne kvario, a kvari se, nepredviđeni popravak izvan garantnog roka košta ruku i nogu i bubreg, i nakon cca 12 godina ga se više ne isplati popravljat

http://www.thedrive.com/news/21515/these-are-the-fastest-depreciating-cars-on-the-market

Here are the top 10 fastest depreciating cars along with their percentage of how much value they lose in three years. Remember, the average for all vehicles is 35 percent.

BMW 5 Series - 52.6 percent
Volkswagen Passat - 50.7 percent
Mercedes-Benz E-Class - 49.9 percent
BMW 3 Series - 49.8 percent
Ford Taurus - 49.7 percent
Chrysler 200 - 48.4 percent
Volkswagen Jetta - 48.1 percent
Audi A3 - 47.9 percent
Cadillac SRX - 47.2 percent
Buick Enclave - 46.8 percent

_________________
podržavam 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by Guest Tue 30 Oct - 13:59

na mliječne proizvode stavljaju datum, rok, i na jaja, što su osnovne namirnice, čak i brašno ima rok

i kad taj rok istekne hrana se pokrvari, što nije fer prema potrošačima

prije u Yugoslaviji dok nije bilo konzumerizma i materijalizma proizvodila se domaća hrana koja nije bila kvarljiva
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

podržavam Empty Re: podržavam

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum