ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Q

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by Guest 5/10/2018, 13:25

Najjače mi je kad se anti-hrvatski mediji, jugosi i ostali brinu za sustav i demografiju Hrvatske, doslovno plačem od smijeha. Patetika na n-tu potenciju.  Q - Page 3 1f602

Sustav se mora rušiti i iz temelja mijenjati, a ne održati ga svim silama i hraniti ga. Anti-hrvatski mediji, organizacije i udruge bi isto bile morale biti iskorijenjene. Samo tako se mogu svijest i stvari mijenjati - možda!


Iseljavanje je bunt, protest i kažnjavanje sustava jer zna se tko dugoročno gubi, a tko u životu dobiva novu priliku za bolji život s daleko manje stresa i pranja mozga prošlošću i kriminalom političara, sustava i kasti.

Guest
Guest


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by Guest 5/10/2018, 13:38




Na HRT-u su prošli mjesec naveli koji su prvi razlozi iseljavanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by AssadNaPodmornici 5/10/2018, 13:41

kic wrote:
AssadNaPodmornici wrote:iseljavanje je zakon. 

jest, osim: nemaš više od pola svoje generacije-
 , draže mi ih je vidjeti vanka iz par razloga

1)gotovo svi koje znam, baš svi  - svi su sretniji što su otišli, većina se nije vratila, sretniji su. dakle sve 5
2)njihovim odlaskom ovaj RH rak gubi domaćina za sisanje i biva ugrožen i mora će RH država kolabrirati u nekom razumnom roku.. što je plus
3)njihovim odlaskom nama ovdje koji smo ostali, puno lakše se diše

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by marcellus 5/10/2018, 14:01

AssadNaPodmornici wrote:
kic wrote:
AssadNaPodmornici wrote:iseljavanje je zakon. 

jest, osim: nemaš više od pola svoje generacije-
 , draže mi ih je vidjeti vanka iz par razloga

1)gotovo svi koje znam, baš svi  - svi su sretniji što su otišli, većina se nije vratila, sretniji su. dakle sve 5
2)njihovim odlaskom ovaj RH rak gubi domaćina za sisanje i biva ugrožen i mora će RH država kolabrirati u nekom razumnom roku.. što je plus
3)njihovim odlaskom nama ovdje koji smo ostali, puno lakše se diše

oprosti ali 3 je sranje.

ja prije ljeta u sebastianu, velikoj firmi koja radi svu moguću limariju, naručio neku nadstrešnicu - prethodnu mi je vjetar odnio jer sam ju radio s "to bu dost šerafa, držalo bu" veberom. I naravno treba presavinut lim na jednom mjestu pod 90 stupnjeva, jednostavno da jednostavnije ne može bit.

"Ne možemo vam to napravit"

"Vi ste limarija i ne možete presavit lim pod pravim kutem? To može čimpanza za tri minute ak ima alate"

"Nemamo majstora".

"Gdje su vam majstori?"

"U Njemačkoj"

"A kak mi možete napravit ovo ostalo?"

"Tu ne treba niš ručno to mašina izvuče lim sama"

i tak... uzel sam taj dio sa stare nadstrešnice i prišerafil... ali ono da ti mislit...

A da mala u vrtiću ima novu tetu... stariju gospođu... jer je branka otišla u Njemačku, tamo treba ljudi za čuvat djecu...

svugdje je tak, ne možeš dobit vodoinstalatera, električara, nikog. Nema. Moj autolimar Muso je u Njemačkoj. Dorbo da godinama nisam ništa ogrebao

_________________
Q - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by Yehudim 5/10/2018, 14:03

kic wrote:
ma kad napraviš 5-godišnji rezime od ulaska u EU..

izgubio si 100.000 najpotentnijeg stvaralačkog dijela stanovništva-

a dobio si ??


_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by darth_vader 5/10/2018, 16:03

marcellus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
kic wrote:
AssadNaPodmornici wrote:iseljavanje je zakon. 

jest, osim: nemaš više od pola svoje generacije-
 , draže mi ih je vidjeti vanka iz par razloga

1)gotovo svi koje znam, baš svi  - svi su sretniji što su otišli, većina se nije vratila, sretniji su. dakle sve 5
2)njihovim odlaskom ovaj RH rak gubi domaćina za sisanje i biva ugrožen i mora će RH država kolabrirati u nekom razumnom roku.. što je plus
3)njihovim odlaskom nama ovdje koji smo ostali, puno lakše se diše

oprosti ali 3 je sranje.

ja prije ljeta u sebastianu, velikoj firmi koja radi svu moguću limariju, naručio neku nadstrešnicu - prethodnu mi je vjetar odnio jer sam ju radio s "to bu dost šerafa, držalo bu" veberom. 

:^0
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by Guest 5/10/2018, 17:05

kic wrote:

sad ti ispadaš veći liberal nego ja no samo reci iskreno, da li si isto razmišljala s 20, i s 25 godina?

dotakla si se fino Mojsija, ali ima i ona druga priča ako se sjećaš, gdje on i njegova generacija nisu smjeli uć u obećanu zemlju sami..

naša izlazak iz Egipta je bio onaj 90ih, koliko god nam dojadila ta priča i mediji je pokušavaju okaljati, sad slijedi prolazak kroz pustinju, odlazak naroda ne vidim nikako u lijepom svijetlu, mislim da se sami gube najviše čak, jer gube svoj jezik, svoje običaje, svoj način života..  ima jedna tužna slika koju sam vidio negdje na groblju: ako vam je teško nositi stijeg i morate ić, dajte nama, mi ćemo za vas borit se (parafraza)..

suverenitet znači odlučivanje vlastitom voljom, a biološki korpus je sve (da, rasist sam), previše sve tumačite kroz porezni sustav koji je metastazirao i sustav je narastao previše da ne bi se stalno kralo, sustav treba rezat-
neki oblik toga da, uvijek,  naravno prilagodjeno sa razinom svjesnosti i znanja tada, samo ne imadoh peglu da hvata i izvrce nesretno srocene izjave ;)
Ali da, u principu ja nisam za to da se brani nekome ako ne zeli biti negdje. Nema nikakvog smisla niti svrhe, niti je moguce u danasnjem svijetu. Jednostavno je takva situacija... Q - Page 3 1f619 

Sto se tice ove price oko gubljenja jezika, obicaja, nacina zivota: to je cijena koja se placa, za uzvrat dobijes jesti meso kao rob nekog bogatog gospodara, umjesto da jedes manu sa neba kao slobodnjak u pustinji. Tebi je to ogromna cijena, nekome drugome nije i brzo se prilagodi. A obicaji su ti tu negdje svuda u zapadnjackim zemljama. Ono vise manje, globalizacija i to... Reci mi iskreno, medju tvojom generacijom i mladjima, moze i starijima evo, bi li se oni npr. htjeli odreci pametnih telefona recimo i ostalih zapadnjackih sranjaca u zamjenu za nekakvu suverenu drzavu, koja sto tocno znaci? Sto daje? Sto osigurava? Koja je svrha? Zato da bi mogao odluciti vlastitom voljom sto tocno? Kupiti novi ajfon kojeg neces moci kupiti jer ces imati embargo. :popcorn

Najveca zastita sustavu koji je metastazirao i kojeg treba rezat, su ljudi koji bi radje bili robovi koji jedu meso, nego slobodnjaci koji jedu manu sa neba sa potencijalom da izrastu u nesto divno. Dokle god imas robova u mentalitetu sustav ti je zasticen. Ovo sto nam se desilo ulaskom u eu je najbezbolnije sto nam se moglo desiti da odstranimo metastaze. Oni koji moraju ici idu tamo gdje moraju,, sustav se urusava sam po sebi jer nema robova koji ga stite i otvara ti se put da nosis stjeg i boris se za one koji su morali otici. Eto tuda ti to ide, dakle imat cemo prilike postati neovisni sto ne bi smo imali da smo ostali zatvoreni (dakle ne neovisni, to nismo bili nikad, samo zatvoreni), mrcvarilo bi nas sranje jos desetljecima dok nas nebi zatuklo totalno. Ovako postoji sansa da se izvucemo, ako se sustav urusi brzo ljudi ce se vratiti. Ali ako se prica oduzi, onda smo ove koji su otisli izgubili trajno, sto je zalosno ali neka im je sa srecom ako tako mora biti. confused
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by AssadNaPodmornici 5/10/2018, 18:41

marcellus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
kic wrote:
AssadNaPodmornici wrote:iseljavanje je zakon. 

jest, osim: nemaš više od pola svoje generacije-
 , draže mi ih je vidjeti vanka iz par razloga

1)gotovo svi koje znam, baš svi  - svi su sretniji što su otišli, većina se nije vratila, sretniji su. dakle sve 5
2)njihovim odlaskom ovaj RH rak gubi domaćina za sisanje i biva ugrožen i mora će RH država kolabrirati u nekom razumnom roku.. što je plus
3)njihovim odlaskom nama ovdje koji smo ostali, puno lakše se diše

oprosti ali 3 je sranje.

ja prije ljeta u sebastianu, velikoj firmi koja radi svu moguću limariju, naručio neku nadstrešnicu - prethodnu mi je vjetar odnio jer sam ju radio s "to bu dost šerafa, držalo bu" veberom. I naravno treba presavinut lim na jednom mjestu pod 90 stupnjeva, jednostavno da jednostavnije ne može bit.

"Ne možemo vam to napravit"

"Vi ste limarija i ne možete presavit lim pod pravim kutem? To može čimpanza za tri minute ak ima alate"

"Nemamo majstora".

"Gdje su vam majstori?"

"U Njemačkoj"

"A kak mi možete napravit ovo ostalo?"

"Tu ne treba niš ručno to mašina izvuče lim sama"

i tak... uzel sam taj dio sa stare nadstrešnice i prišerafil... ali ono da ti mislit...

A da mala u vrtiću ima novu tetu... stariju gospođu... jer je branka otišla u Njemačku, tamo treba ljudi za čuvat djecu...

svugdje je tak, ne možeš dobit vodoinstalatera, električara, nikog. Nema. Moj autolimar Muso je u Njemačkoj. Dorbo da godinama nisam ništa ogrebao
da za naciju sranje, meni osobno je super, hrpi ljudi super, ali naciji je sranje.. ali sami pali sami se ubili
da nismo razjebli državu onda nebi tipkali ovakve stvari..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by kic 5/10/2018, 19:24


tebi je super kratkoročno-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by dijagram 5/10/2018, 19:26

bolje sto godina biti bogat nego jedan dan siromasan
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by Guest 5/10/2018, 19:35

kic wrote:
tebi je super kratkoročno-
Kako je tebi ako smijem pitati?

btw. Uopće ni ne znam koja je tvoja adresa niti sam to mogao primjetiti zadnjih 7 godina. Hrvatska? Njemačka?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by kic 5/10/2018, 19:37

Leteca Pegla wrote:neki oblik toga da, uvijek,  naravno prilagodjeno sa razinom svjesnosti i znanja tada, samo ne imadoh peglu da hvata i izvrce nesretno srocene izjave ;)
Ali da, u principu ja nisam za to da se brani nekome ako ne zeli biti negdje. Nema nikakvog smisla niti svrhe, niti je moguce u danasnjem svijetu. Jednostavno je takva situacija... Q - Page 3 1f619 

Sto se tice ove price oko gubljenja jezika, obicaja, nacina zivota: to je cijena koja se placa, za uzvrat dobijes jesti meso kao rob nekog bogatog gospodara, umjesto da jedes manu sa neba kao slobodnjak u pustinji. Tebi je to ogromna cijena, nekome drugome nije i brzo se prilagodi. A obicaji su ti tu negdje svuda u zapadnjackim zemljama. Ono vise manje, globalizacija i to... Reci mi iskreno, medju tvojom generacijom i mladjima, moze i starijima evo, bi li se oni npr. htjeli odreci pametnih telefona recimo i ostalih zapadnjackih sranjaca u zamjenu za nekakvu suverenu drzavu, koja sto tocno znaci? Sto daje? Sto osigurava? Koja je svrha? Zato da bi mogao odluciti vlastitom voljom sto tocno? Kupiti novi ajfon kojeg neces moci kupiti jer ces imati embargo. :popcorn

Najveca zastita sustavu koji je metastazirao i kojeg treba rezat, su ljudi koji bi radje bili robovi koji jedu meso, nego slobodnjaci koji jedu manu sa neba sa potencijalom da izrastu u nesto divno. Dokle god imas robova u mentalitetu sustav ti je zasticen. Ovo sto nam se desilo ulaskom u eu je najbezbolnije sto nam se moglo desiti da odstranimo metastaze. Oni koji moraju ici idu tamo gdje moraju,, sustav se urusava sam po sebi jer nema robova koji ga stite i otvara ti se put da nosis stjeg i boris se za one koji su morali otici. Eto tuda ti to ide, dakle imat cemo prilike postati neovisni sto ne bi smo imali da smo ostali zatvoreni (dakle ne neovisni, to nismo bili nikad, samo zatvoreni), mrcvarilo bi nas sranje jos desetljecima dok nas nebi zatuklo totalno. Ovako postoji sansa da se izvucemo, ako se sustav urusi brzo ljudi ce se vratiti. Ali ako se prica oduzi, onda smo ove koji su otisli izgubili trajno, sto je zalosno ali neka im je sa srecom ako tako mora biti. confused

ma ne trebaš dalje pričati, nekako sam te ubrao sad, ti si mi puno naknadno pametna.. ali nema veze..

gubljenjem sebe - gubiš sve, i to je moja filozofija uvijek bila, pa i s 20g, i s 25.. jedina djela za kojima žalim u životu su ona kad nisi ostao svoj i držao do svog obraza, sve ostalo se može zaliječit nekako..

ponavljam, nisam nikad govorio o zabrani odlaska ljudi iz zemlje, ja sanjam jednu drugu zemlju, ali vidim da slabo itko više ima viziju neke druge zemlje ovdje, gubitak tog sna i budućnosti je ono što je Juga imala i zbog čega još uvijek živi jer je nešto obećavala.. no neću na tebe trošit više riječi.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by kic 5/10/2018, 19:41

Fénix wrote:
kic wrote:
tebi je super kratkoročno-
Kako je tebi ako smijem pitati?

btw. Uopće ni ne znam koja je tvoja adresa niti sam to mogao primjetiti zadnjih 7 godina. Hrvatska? Njemačka?

najradije ne bih pisao o tome ovdje, bio sam u oba svijeta da i otvoren sam za sve-

gdje god odeš, ljudi su ljudi, i nebo je isto nebo- to je moja poanta priče, EU nam praktički ništa nije donijela, standardi se zapravo urušavaju jer EU ima previše posla sama sa sobom za išta-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by AssadNaPodmornici 5/10/2018, 19:56

kic wrote:
tebi je super kratkoročno-
a šta bi trebao plakati i tući se nogom u guzicu što ljudi ne žele ostati i raditi za 3000kn 12h dnevno , da bi ovi paraziti vozili  katolički domoljubni uhljebi vozili bjesna kola, prebacivali milijune, gazili ljude na cesti bez ikakve kazne, jebavali kurve a ovim "robovima"  pjevali "neka ti kušin bude stina".. kako da ne.. 

neka tebi(ne tebi njima) kušin bude stina pizda ti materina. 

i da , makar meni bilo loše kasnije, tim parazitima će biti još gore.. to me hrani  :tu 

a ova država viditi ćemo.. ako je zaslužila da preživi onda super, ako ne, hvala bogu, pokušali smo 1941, pa 1941,  nestali 2041 i to je to
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by AssadNaPodmornici 5/10/2018, 19:58

mislim kic, nisam ja ogorčen :D imaš me na fejsu, samo ovako komentiram pa pari da sam "nabrijan i ljut".. nisam.. bio sam to prije.. sasvim sam smiren i hladnokrvan, i ovo me veseli.. buden glasovao za HDZ i Plenkovića , i navijam za veće poreze i poticaje Uljaniku, još trpanja u administraciju, što prije odemo u kurac to bolje

:tu 

i niti zrna žita okupatoru, dakle ako god imaš priliku zajebi i prevari državu i iskoristi je..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by Guest 5/10/2018, 20:04

kic wrote:
Fénix wrote:
kic wrote:
tebi je super kratkoročno-
Kako je tebi ako smijem pitati?

btw. Uopće ni ne znam koja je tvoja adresa niti sam to mogao primjetiti zadnjih 7 godina. Hrvatska? Njemačka?

najradije ne bih pisao o tome ovdje, bio sam u oba svijeta da i otvoren sam za sve-

gdje god odeš, ljudi su ljudi, i nebo je isto nebo- to je moja poanta priče, EU nam praktički ništa nije donijela, standardi se zapravo urušavaju jer EU ima previše posla sama sa sobom za išta-
Vi ko vjecita Nedonoshchad.. A sto bi vam Europa trebala donijeti? Pampersice,baby food,kremicu za guzu??..Standard na nivou svicarske..??
Ako lik poput tebe ne moze shvatiti sto je Europa DONIJELA,onda niti nema nade za one prostore doli..
O kockastoglavima,koji su na nivou inteligencije mlakog skuhanog krumpira,ncu niti pocinjati..
Yebote,vama uvijek treba neka Guvernanta da vam pazi i brine za drzavu i vas...
Bed je sto se hotjete igrati i vladara u toj drzavi,pa na kraju onda na svim nivoima i sjebete sve..
I opet,drugi krivi.. DEJA VU..10000 puta... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by Guest 5/10/2018, 20:19

Fénix wrote:


Na HRT-u su prošli mjesec naveli koji su prvi razlozi iseljavanja.

naravno..oni koji navode glavni razlog vece place grijese..to je samo dodatna motivacija za odlazak i trud u toj drzavi,ali redovnost i sigurnost iste/place/,puno znace..nema stresa oko toga..placa sigurno stize..Svabi pvo ne kupuju djeci ajfoune,i aute i ne salju ih na Bahame,prije nego li isplate drzavu vjerovnike i radnike.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by Guest 5/10/2018, 20:20

kic wrote:

ma ne trebaš dalje pričati, nekako sam te ubrao sad, ti si mi puno naknadno pametna.. ali nema veze..

gubljenjem sebe - gubiš sve, i to je moja filozofija uvijek bila, pa i s 20g, i s 25..  jedina djela za kojima žalim u životu su ona kad nisi ostao svoj i držao do svog obraza, sve ostalo se može zaliječit nekako..

ponavljam, nisam nikad govorio o zabrani odlaska ljudi iz zemlje, ja sanjam jednu drugu zemlju, ali vidim da slabo itko više ima viziju neke druge zemlje ovdje, gubitak tog sna i budućnosti je ono što je Juga imala i zbog čega još uvijek živi jer je nešto obećavala.. no neću na tebe trošit više riječi.
ne gubis sebe ako odes zivjeti na drugo mjesto, to je samo drugo mjesto... confused

a sto se naknadne pameti tice, pa pitao me prijatelj jedan dan nakon referenduma za ulazak u eu kakmo je iso moj glas. I odgovor ti je bio: da zato sto moramo uci, a kad dodje vrijeme onda cu glasati za izlazak vani pa cemo izaci. I jos uvijek mislim tako. Frend reko nesto u ovom smislu:  drink

moj tip domoljublja je drugaciji od tvog. Meni ova drzava, realno gledano, nije dala nista, samo mi je odmogla. Ljudi koji zive ovdje nisu moja vrsta da bacim malo na Crvenog Vuka. Meni drzava i drustvo jedino imaju smisla ako postuju Bozje zakone. Svaki covjek koji slijedi Bozji put meni je dobrodosao, svaki koji se odaje porocima i Zlu za mene je strano tijelo. Drustvo temeljeno na Zlu za mene nema nikakvog smisla niti svrhe niti poante niti vrijednosti i ako propadne meni nije zao. Nije mi ni drago. Jednostavno nije dio mene i ne tice me se. Potencijal je ono sto je vrijedno ovdje, potencijal biti nesto vise od dosad vidjene hrpe crnila. Ja imam viziju neke druge zemlje ovdje zato i jesam jos uvijek tu. Ako se iskoristi taj potencijal niko sretniji od mene, ako ne...pa ne moram ovdje biti zauvijek. Mi smo tu ionako samo u prolazu... confused
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by Guest 5/10/2018, 20:28

Leteca Pegla wrote:
kic wrote:

ma ne trebaš dalje pričati, nekako sam te ubrao sad, ti si mi puno naknadno pametna.. ali nema veze..

gubljenjem sebe - gubiš sve, i to je moja filozofija uvijek bila, pa i s 20g, i s 25..  jedina djela za kojima žalim u životu su ona kad nisi ostao svoj i držao do svog obraza, sve ostalo se može zaliječit nekako..

ponavljam, nisam nikad govorio o zabrani odlaska ljudi iz zemlje, ja sanjam jednu drugu zemlju, ali vidim da slabo itko više ima viziju neke druge zemlje ovdje, gubitak tog sna i budućnosti je ono što je Juga imala i zbog čega još uvijek živi jer je nešto obećavala.. no neću na tebe trošit više riječi.
ne gubis sebe ako odes zivjeti na drugo mjesto, to je samo drugo mjesto... confused

a sto se naknadne pameti tice, pa pitao me prijatelj jedan dan nakon referenduma za ulazak u eu kakmo je iso moj glas. I odgovor ti je bio: da zato sto moramo uci, a kad dodje vrijeme onda cu glasati za izlazak vani pa cemo izaci. I jos uvijek mislim tako. Frend reko nesto u ovom smislu:  drink

moj tip domoljublja je drugaciji od tvog. Meni ova drzava, realno gledano, nije dala nista, samo mi je odmogla. Ljudi koji zive ovdje nisu moja vrsta da bacim malo na Crvenog Vuka. Meni drzava i drustvo jedino imaju smisla ako postuju Bozje zakone. Svaki covjek koji slijedi Bozji put meni je dobrodosao, svaki koji se odaje porocima i Zlu za mene je strano tijelo. Drustvo temeljeno na Zlu za mene nema nikakvog smisla niti svrhe niti poante niti vrijednosti i ako propadne meni nije zao. Nije mi ni drago. Jednostavno nije dio mene i ne tice me se. Potencijal je ono sto je vrijedno ovdje, potencijal biti nesto vise od dosad vidjene hrpe crnila. Ja imam viziju neke druge zemlje ovdje zato i jesam jos uvijek tu. Ako se iskoristi taj potencijal niko sretniji od mene, ako ne...pa ne moram ovdje biti zauvijek. Mi smo tu ionako samo u prolazu... confused

I jedno i drugo,samo lijepo umotane izlike ..Vani treba svojski raditi,stogod netk oradio,..bajustela ili inzenjer,ocekuje se vrhunsko znanje i trud,doslovno izgaranje u poslu..to se naravno nagradjuje dobrom i sigurnom lovom..

Problem jest,sto su ljudi ipak svjesni sebe,a da nisu na tom nivou,i nisu se spremni radisno zrtvovati..u stilu one izreke..

/a kuratz cu ja njem uraditi a da ne mogu otici na kavu sa frendovima.../ 

SVE dok se ima nekakva nada ili mogucnost da se prezivi doli,vecina ce se tog stava drzati kao pijani plota..
zalosno jest,sto nikad nisu gurnuli svoj kapacitet i sposobnosti do kraja i malo potjerali svoj motor,bio u glavi ili mislicima u crveno na veci broj obrtaja,i vidjeli sto STVARNO mogu napraviti u zivotu..
Ima i onih koji koriste obitelj da bi se eto nekako provukli kroz zivot..aLI AKO NEMAS NIKOG da bi parazitario,ili nisi zasluzni borac,i nemas bas nesto i negdje gdje se mozes vratiti/kucu ne mos jesti i njom platjati rezije/,onda ces ici tamo gdje ces moci to steci i imati..

Da su balkanski roditelji poput svapskih,uffffff...RH bi bila jako prazna..jako... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by Guest 5/10/2018, 20:33

pismejker wrote:


I jedno i drugo,samo lijepo umotane izlike ..Vani treba svojski raditi,stogod netk oradio,..bajustela ili inzenjer,ocekuje se vrhunsko znanje i trud,doslovno izgaranje u poslu..to se naravno nagradjuje dobrom i sigurnom lovom..

Problem jest,sto su ljudi ipak svjesni sebe,a da nisu na tom nivou,i nisu se spremni radisno zrtvovati..u stilu one izreke..

/a kuratz cu ja njem uraditi a da ne mogu otici na kavu sa frendovima.../ 

SVE dok se ima nekakva nada ili mogucnost da se prezivi doli,vecina ce se tog stava drzati kao pijani plota..
zalosno jest,sto nikad nisu gurnuli svoj kapacitet i sposobnosti do kraja i malo potjerali svoj motor,bio u glavi ili mislicima u crveno na veci broj obrtaja,i vidjeli sto STVARNO mogu napraviti u zivotu..
Ima i onih koji koriste obitelj da bi se eto nekako provukli kroz zivot..aLI AKO NEMAS NIKOG da bi parazitario,ili nisi zasluzni borac,i nemas bas nesto i negdje gdje se mozes vratiti/kucu ne mos jesti i njom platjati rezije/,onda ces ici tamo gdje ces moci to steci i imati..

Da su balkanski roditelji poput svapskih,uffffff...RH bi bila jako prazna..jako... :clown
a sto je tocno lose u boldanom? Koja je svrha zivota? To da radim od jutra do sutra da dobim neku lovu da kupim stvari koje mi ne trebaju. Ja radim zato sto mi to pricinjava zadovoljstvo, u suprotnom, nadjite drugu budalu...

a ko hoce izgarati od posla, pa siroko mu polje.... :beer

a sto se nataliteta i toga tice, pa i svaboland ti je isto u debelom minusu tu, i oni bi bili isto prazni jako da nemaju imigranata.... confused
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by Guest 5/10/2018, 20:44

Leteca Pegla wrote:
pismejker wrote:


I jedno i drugo,samo lijepo umotane izlike ..Vani treba svojski raditi,stogod netk oradio,..bajustela ili inzenjer,ocekuje se vrhunsko znanje i trud,doslovno izgaranje u poslu..to se naravno nagradjuje dobrom i sigurnom lovom..

Problem jest,sto su ljudi ipak svjesni sebe,a da nisu na tom nivou,i nisu se spremni radisno zrtvovati..u stilu one izreke..

/a kuratz cu ja njem uraditi a da ne mogu otici na kavu sa frendovima.../ 

SVE dok se ima nekakva nada ili mogucnost da se prezivi doli,vecina ce se tog stava drzati kao pijani plota..
zalosno jest,sto nikad nisu gurnuli svoj kapacitet i sposobnosti do kraja i malo potjerali svoj motor,bio u glavi ili mislicima u crveno na veci broj obrtaja,i vidjeli sto STVARNO mogu napraviti u zivotu..
Ima i onih koji koriste obitelj da bi se eto nekako provukli kroz zivot..aLI AKO NEMAS NIKOG da bi parazitario,ili nisi zasluzni borac,i nemas bas nesto i negdje gdje se mozes vratiti/kucu ne mos jesti i njom platjati rezije/,onda ces ici tamo gdje ces moci to steci i imati..

Da su balkanski roditelji poput svapskih,uffffff...RH bi bila jako prazna..jako... :clown
a sto je tocno lose u boldanom? Koja je svrha zivota? To da radim od jutra do sutra da dobim neku lovu da kupim stvari koje mi ne trebaju. Ja radim zato sto mi to pricinjava zadovoljstvo, u suprotnom, nadjite drugu budalu...

a ko hoce izgarati od posla, pa siroko mu polje.... :beer

a sto se nataliteta i toga tice, pa i svaboland ti je isto u debelom minusu tu, i oni bi bili isto prazni jako da nemaju imigranata.... confused
Boldano je samo karikiran stav o poslu..dakle,zeli se reci da se nece potrositi previse vremena radeci ,nego da nesto treba ostati i za frendove i drustvo..samo po sebi slazem se sa time,ALI...u praksi,poanta toga jeste,da se time,gubi utrka,doslovno,u oristupu poslu...
Svabi isto vikendom se oliju sa frendovima kao pajceki..ali tijekom tjedna su vrlo disciplinirani i posveceni radnici ,koji svojim pozrtvovanjem dizu nivo i standard same drzave,ali i UCINKOVITOST I KONKURENTNOST..dAKLERadis sto ti pricinjava zadovoljstvo..eeee sreco..to je luksuz u svabiji,jer recimo,umimo primjer doktora neurokirurgije..
poznam jednog i taj uziva u operacijama ljudi..ALI kad te uprava vremenom tjera na norme,povecane radne kvote,efikasnost,kvalitetu,sto manje losih ishoda,POSAO PRESTAJE BITI ZADOVOLJSTVO...
I najbolji fah i najvisa pozicija ti je danas robovanje,i ti si toga svjesna..zato i jesi dolje..
Vani sve vise postaje brutala..
N optuzujem sad nikog,nego daje mpresjek situacije sada kako stvari stoje..
Natalitet..yebiga..djeca puno koshtaju,to je najcesca izjava Svaba,nize i srednej klase..
no obicno takvi su drifteri i to se moze razumjeti..guzonje,guonjini sinovi i kceri,plemenitasi i posjednici veliki,itekako se mnoze osiguravajuci kvalitetu i broj potomstva kopje ce i nadalje vladati svabijom...radna snaga nizih i tezih poslova nije bitno odakle stize..svabo ce ih vrlo efikasno uvesti u posel.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Q - Page 3 Empty Re: Q

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum