Sirija
Page 4 of 50
Page 4 of 50 • 1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50
Re: Sirija
Prelipo mu je ime. Inače je svaki treći jihadist iz Bosne Adnandijagram wrote: adnane:)
AlfaOmega- Posts : 10385
2015-09-11
Re: Sirija
Dobro se boreYehudi wrote:asilovski wrote:
Umjereni poludili...
Očajnici. Znaju da se kraj bliži.
Kermit-
Posts : 26479
2014-04-17
Re: Sirija
Pa gdi si se sakria Asila. Mi mislili nešto ti bilo.
_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega- Posts : 10385
2015-09-11
Re: Sirija
Naravno da imaju kao što Izrael ima veze sa 80% pizdarija na planetiAlfaOmega wrote:Toga je bilo i prije pizdarija u Siriji. A nije baš da Iran i Hezbollah, inače sponzori Assada nemaju veze sa pizdarijama u Izraelu.
Kermit-
Posts : 26479
2014-04-17
Re: Sirija
Kako? Pa kaj su uradili? Malo mi to pojasni.
_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega- Posts : 10385
2015-09-11
Re: Sirija
asilovski wrote:Dobro se boreYehudi wrote:asilovski wrote:
Umjereni poludili...
Očajnici. Znaju da se kraj bliži.
Neloše da, istina.
A čuješ eno pogledaj Afgane i sada jebu Amere i Engleze tamo.
U Iraku su Ameri imali solidne gubitke, bez obzira šta su pobili
1 - 1.5 Miliuna Iračana. U Faluju ne mogu ni sada ući.
U Libiju takodjer nemaju pristupa.
Tako da tko god je mislio da će Rusi napraviti blitz-krieg,
totalno je neozbiljan.
Pa Rusija je već ostvarila strateški plan.
Nisu Rusi glupi da će ih Ameri nasamariti i uvući u neki
dugogodišnji rat u Siriji. Rusiji je bitno napraviti trećinu Sirije sigurnom
a zasigurno neće ići na osvajanje Rakke, zajeba se Husein.
Njemu će Putin ostaviti taj kolač.
Yehudi- Posts : 14715
2014-04-20
Re: Sirija
Neće se mješati meštrima u poslu, ovo oružje ne ide kontra Rusa i SAA nego ide nu na sjever kod Kurda u enklavu. Bilo bi skoro kao objava rata da idu to bacati po Idlibu ili Latakiji.Yehudi wrote:marcus-t wrote:Oni bacaju, ovi spreme u skladišta, onda Rusi dodju i raketiraju skladišta. I gdje problem?Yehudi wrote:
[ltr]Breaking: Washington Airdrops Tons of Weapons to Rebels in Syria[/ltr]
Today CNN reports that the United States has airdropped 50 tons of weapons and ammunition to its favored "Syrian Arab Coalition" forces -- a US re-branded group known for its unreliability and for handing weapons over to al-Qaeda and ISIS.
In fact, according to Joshua Landis, a Syria expert at the University of Oklahoma, "probably 60 to 80 percent of the arms that America shoveled in have gone to al-Qaida and its affiliates."
-------------------------------------------------------
Jebeš mi sve ako ove Amere nebi tribalo preventivno satrati.
Ma slažem se 100 % jer Rusi znaju za svaki prelet aviona tamo sada.
Zato su odmah tribali bombardirati napalmom to šta su ovi dostavili isis-u.
Koje pičke su Ameri, nevjerojatno, navodno oni godinu dana bombardiraju isis a sada im
šalju oružje......mislim nije da nisu i prije to radili ali prije je bilo fol slučajno.
Ali to je sranje šta rade Ameri.
mutava baštarda- Posts : 21037
2015-09-14
Re: Sirija
Arapska sirijska koalicija, kojoj je dostavljena municija, bori se protiv režima sirijskog predsjednika Bashara al-Assada.
Municija u 112 sanduka isporučena je u sjevernom djelu Sirije "prijateljskim snagama", objavio je neimenovani američki zvaničnik.
Ovim potezom Obamina administracija pokušava hitno pomoći pobunjenicima u Siriji, navodi CNN.
Osim municije Arapskoj sirijskoj koaliciji dostavljene su i ručne bombe.
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/amerikanci-dostavili-sirijskim-pobunjenicima-50-tona-municije/151012165
Municija u 112 sanduka isporučena je u sjevernom djelu Sirije "prijateljskim snagama", objavio je neimenovani američki zvaničnik.
Ovim potezom Obamina administracija pokušava hitno pomoći pobunjenicima u Siriji, navodi CNN.
Osim municije Arapskoj sirijskoj koaliciji dostavljene su i ručne bombe.
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/amerikanci-dostavili-sirijskim-pobunjenicima-50-tona-municije/151012165
RayMabus- Posts : 184104
2014-04-11
Re: Sirija
bogomdani wrote:Ne ide Kurdima,jer bi to oslabilo odnose Ankara i Vušingtun
U.S. airdrops ammunition to Syria rebels link
One military official said the drop, by Air Force C-17 cargo planes in northern Syrian on Sunday, was part of a revamped U.S. strategy announced last week to help rebels in Syria battling Islamic State militants.
Last week, Washington shelved a program to train and equip "moderate" rebels opposed to Assad who would join the fight against Islamic State.
The only group on the ground to have success against Islamic State while cooperating with the U.S.-led coalition is a Kurdish militia, the YPG, which has carved out an autonomous zone in northern Syria and advanced deep into Islamic State's stronghold Raqqa province.
_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda- Posts : 21037
2015-09-14
Re: Sirija
Owo izgleda kao nešto : ewo wam metaka NE BJEŽITE Kme kme kmeeeeeeee
RayMabus- Posts : 184104
2014-04-11
Re: Sirija
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/sirija-vojni-savez-opozicije-i-kurda-protiv-isil
RayMabus- Posts : 184104
2014-04-11
Re: Sirija
PUTINU TREBA SIRIJSKI RAMZAN KADIROV: Čečenski scenario najbolja opcija za Rusiju u Siriji
Planeta
23:11, 12.10.2015.
Ruska strategija u Siriji ima dva scenarija. Prvi je ograničen po obimu i položaju. Njegova prednost je u tome što primenom minimalnih resursa Moskva i dalje dobija mnogo
Rusi su ponovo dokazali da su hladnokrvni stratezi. Kremlj je u Siriji nespremne uhvatio ne samo džihadiste, već i većinu zapadnih obaveštajnih službi i analitičara. Sposobnost Rusije da minimalnim naporima i maksimalnom maskirovkom menja stratešku situaciju na terenu zaslužuje pohvale. Međutim, Moskva se ne bori protiv ISIS iz plemenitih razloga. To je praktično pitanje ruske nacionalne bezbednosti.
Rusija svoj angažman planira najmanje od 2013. kada je prvi put predložila da njeni vojnici zamene odlazeće austrijske mirovne snage na Golanskoj visoravni. Od 2013. godine, Moskva ima glavnu ulogu u razoružanju Sirije u vezi hemijskog naoružanja - tada su počeli prvi ozbiljniji kontakti sa Damaskom radi borbe protiv islamista. Paralelno sa ovim, Rusija se angažovala u strateškom vojnom dijalogu sa Irakom. Sa Bagdadom je 2012. postigla vojni ugovor vredan 4,2 milijardi, a 2014. isporučila lovce Su-25. U julu 2015. godine Rusija je postigla sporazum sa Iranom o zajedničkoj borbi protiv ISIS u Siriji. Od tog vremena pitanje napada nije bilo "da li", nego "kada" i "kako". Ukrajinska kriza nije promenila ovu računicu, mada je odložila potez.
asad-ap-16-dec-2012-1443635356-751907.jpg (49.69 KB. 620x419 - viewed 0 times.)
Dozvoliti ISIS da se konsoliduje u Siriji i Iraku bi značilo da bi u narednih pet godina novi talas dobro pripremljenih terorista zapljusnuo Severni Kavkaz i centralnu Aziju. Po ruskim procenama, od 70.000 boraca Islamske države, do 5000 su državljani Rusije i Zajednice nezavisnih država (ZND). Razmišljajući strateški, borba protiv njih na Bliskom istoku će proizvesti veće i dugoročne dobitke po relativno niskoj ceni, umesto da se Rusija sa njima suočava kod kuće.
Strategija ograničenog učešća
Ruska strategija u Siriji ima dva scenarija. Prvi je ograničen po obimu i položaju. Njegova prednost je u tome što primenom minimalnih resursa Moskva i dalje dobija mnogo.
Prvo, Rusija može da poremeti terorističku infrastrukturu i spreči da oni drže tlo bez potrebe da ih pobedi u potpunosti. Severnokavkaski teroristi su eliminisani kod kuće, ali u sirijskoj "ničijoj zemlji" mogu obnoviti objekte za obuku i pokrenuti izvoz terora u Rusiju - kao što su to uradili u Avganistanu pod talibanima.
Drugo, Moskva nastoji da održi prijateljski režim u Siriji. Rusija može da investira u svoj prvi veliki vojno-pomorski objekat u Mediteranu i obezbedi primat u projektima za eksploataciju gasa u Siriji, Kipru i Izraelu.
Treće, Rusija je sebe potvrdila kao vodeću snage na Bliskom istoku sposobnu za efikasne ekspedicione vojne operacije. Pre toga, niko drugi osim SAD nije mogao da projektuje moć tako daleko od svojih granica. U Siriji je Rusija prikazala obnovljenu sposobnost da utiče na događaje u udaljenim regionima, i na taj način značajno promenila računice u bliskoistočnim prestonicama. Udarom po džihadistima krstarećim raketama iz Kaspijskog mora, Rusija je i zacementirala svoje prisustvo u tom regionu.
Na kraju, sirijska operacija je izložba ruskog naoružanja, satelitske komunikacije i sistema sa geolokaciju GLONASS - koja je pokazala smrtonosnu efikasnost, visoku preciznost i pouzdanost. To je namenjeno pre svega za kupce iz bliskoistočnih zemalja, najvećem i rastućem tržištu oružja u svetu. Međutim, time se takođe potvrđuje da Rusija po pitanjima rata 21. veka održava puni suverenitet.
Pomeranje pažnje sa Ukrajine u Siriju nije bio među prvim ciljevima Moskve, ali s obzirom da se to desilo kao posledica nedavnih događaja, možemo i ovo prihvatiti kao dobitak.
Mogućnost obimnog angažmana
Navedeni ciljevi su minimalna dostignuća koja Rusija može postići, pod uslovom da kampanja bombardovanja teče glatko. Lestvica druge strategije je viša - i rizičnija. A obećava manje.
Uz pomoć iz Sirije, Iraka i Irana, Rusija može težiti da pobedi i eliminiše ISIS u regionu, uključujući i njene borce iz ZND. Ako to postigne, biće monumentalno dostignuće koje otvara put za obnovu tradicionalnih granica Sirije i Iraka i osigura njihovu vernost Rusiji u budućnosti. Stabilnost Sirije i Iraka će značiti stvaranje uslova za normalizovanje života, što će zaustaviti izbegličku krizu u regionu i Evropskoj uniji.
Međutim, ovi ciljevi mogu biti realni samo primenom mnogo većih resursa i u koordinaciji sa širom koalicijom, koja treba da obuhvati i zapadne sile i arapske zemlje Persijskog zaliva.
Da li Rusija ima dovoljno sredstava da ostvari svoj plan u Siriji?
Moskva je obezbedila punu podršku Sirije, Iraka i Irana, a sada može da deluje nezavisno od Zapada. Ruski saveznici su vitalno zainteresovani za borbu protiv ISIS i to su bili i pre angažovanja Moskve. Čini se da je, gledajući brojeve,Rusija najmanje uključen partner u ovoj koaliciji, ali je njeno učešće odlučujuće.
putin-moskva-rusija-dzamija-foto-reuters-1443010157-747063.jpg (43.84 KB. 620x419 - viewed 0 times.)
Ruski vojni resursi su dovoljni da za održavanje efikasnog dugoročnog prisustva u Siriji. Kritičari zaboravljaju, da je Rusija bila duboko uvučena u sukobe u Moldaviji, Gruziji, i Tadžikistanu u 1990-tim, kada je ruska privreda bila posebno slaba.
Ono što je najvažnije da ruska sunitska zajednica kod kuće (oko 14 miliona) podržava poteze Kremlja i protivi se ideologiji ISIS. U septembru je Rusija u Moskvi otvorila najveću evropsku sunitsku džamiju, jačajući podršku muslimanskog sveštenstva. Prisustvovajući ceremoniji otvaranja, Vladimir Putin je izrazio uverenje da će džamija pomoći širenju "humanističke ideje i istinske vrednosti islama" u Rusiji, i optužio "takozvanu Islamsku državu" da "ugrožava veliku svetsku religiju islama".
Rizici učešća
Dobici sirijske akcije izgledaju sigurni, ali takvi su i rizici. Početak u Siriji je bio izvanredan, ali izlazak može biti težak.
Prvo, Rusija rizikuje pogoršanje odnosa sa važnim regionalnim partnerom - Turskom. Ankara je zainteresovana da Asad ode, i koristi borbi protiv ISIS da suzbije kurdsku miliciju na sirijskom delu granice. Uprkos tvrdnjama da se politika ne meša sa ekonomskim odnosima između zemalja, početak ambicioznog gasovoda "Turski tok" je pomeren za 2017. To nije prvi put da Rusija i Turska imaju razlike po regionalnim pitanjima, ali su u prošlosti uspevali da izbegnu sukobe.
Drugo, Rusija može da se zaglavi u Siriji, kao i Sovjetski Savez u Avganistanu. Zato je Moskva odlučila da deluje posle pažljivog razmatranja, sa održivim lokalnim saveznicima i jasnom izlaznom strategijom. Pošto ima iskustva u Avganistanu i Čečeniji, Rusija je dobro pripremljena za dinamični rat niskog intenziteta.
Najveći rizik je to što Rusija može da bude uvučena u regionalni sunitsko-šiitski sukob na strani šiita. U samoj Rusiji postoji sunitska većina, zbog čega bi Moskva trebalo da bude posebno oprezna. Kritičari kažu da je borba sa ISIS put za sukob sa svim sunitima u regionu. To bi u suštini značilo da svi suniti podržavaju ISIS - a to nije istina.
ramzan-kadirov-vladimir-putin-foto-fonet-decembar-2014-1443696096-752241.jpg (42.89 KB. 620x419 - viewed 0 times.)
Ovo pitanje nas vodi do tačke koja trenutno nedostaje u sirijskom strategiji Rusije - do održive sunitske opozicije Islamskoj državi. Rusija je dobro svesna iskustava iz čečenskog sukoba, tako da će u sirijskom unutrašnjem sukobu tražiti povezivanje sa moćnim lokalnim sunitskim liderima, koji bi se pridružili u borbi protiv terorista. Tako bi na kraju prazninu u moći popunio neko poput Ramzana Kadirova u Čečeniji.
Primena čečenskog scenarija u Siriji je veoma nezgodna, ali je to jedini način da se postigne dubok i sveobuhvatan sporazum u toj ratom razorenoj zemlji. To je razlog zašto Rusija smatra da je francuski predlog - ujedinjenje napora sirijske vlade sa "zdravom opozicijom" u Slobodnoj sirijskoj vojsci - "zanimljiva ideja koju vredi probati".
(Autor: Andrej Sušencov - vanredni profesor na Moskovskom državnom institutu za međunarodne poslove;
Planeta
23:11, 12.10.2015.
Ruska strategija u Siriji ima dva scenarija. Prvi je ograničen po obimu i položaju. Njegova prednost je u tome što primenom minimalnih resursa Moskva i dalje dobija mnogo
Rusi su ponovo dokazali da su hladnokrvni stratezi. Kremlj je u Siriji nespremne uhvatio ne samo džihadiste, već i većinu zapadnih obaveštajnih službi i analitičara. Sposobnost Rusije da minimalnim naporima i maksimalnom maskirovkom menja stratešku situaciju na terenu zaslužuje pohvale. Međutim, Moskva se ne bori protiv ISIS iz plemenitih razloga. To je praktično pitanje ruske nacionalne bezbednosti.
Rusija svoj angažman planira najmanje od 2013. kada je prvi put predložila da njeni vojnici zamene odlazeće austrijske mirovne snage na Golanskoj visoravni. Od 2013. godine, Moskva ima glavnu ulogu u razoružanju Sirije u vezi hemijskog naoružanja - tada su počeli prvi ozbiljniji kontakti sa Damaskom radi borbe protiv islamista. Paralelno sa ovim, Rusija se angažovala u strateškom vojnom dijalogu sa Irakom. Sa Bagdadom je 2012. postigla vojni ugovor vredan 4,2 milijardi, a 2014. isporučila lovce Su-25. U julu 2015. godine Rusija je postigla sporazum sa Iranom o zajedničkoj borbi protiv ISIS u Siriji. Od tog vremena pitanje napada nije bilo "da li", nego "kada" i "kako". Ukrajinska kriza nije promenila ovu računicu, mada je odložila potez.
asad-ap-16-dec-2012-1443635356-751907.jpg (49.69 KB. 620x419 - viewed 0 times.)
Dozvoliti ISIS da se konsoliduje u Siriji i Iraku bi značilo da bi u narednih pet godina novi talas dobro pripremljenih terorista zapljusnuo Severni Kavkaz i centralnu Aziju. Po ruskim procenama, od 70.000 boraca Islamske države, do 5000 su državljani Rusije i Zajednice nezavisnih država (ZND). Razmišljajući strateški, borba protiv njih na Bliskom istoku će proizvesti veće i dugoročne dobitke po relativno niskoj ceni, umesto da se Rusija sa njima suočava kod kuće.
Strategija ograničenog učešća
Ruska strategija u Siriji ima dva scenarija. Prvi je ograničen po obimu i položaju. Njegova prednost je u tome što primenom minimalnih resursa Moskva i dalje dobija mnogo.
Prvo, Rusija može da poremeti terorističku infrastrukturu i spreči da oni drže tlo bez potrebe da ih pobedi u potpunosti. Severnokavkaski teroristi su eliminisani kod kuće, ali u sirijskoj "ničijoj zemlji" mogu obnoviti objekte za obuku i pokrenuti izvoz terora u Rusiju - kao što su to uradili u Avganistanu pod talibanima.
Drugo, Moskva nastoji da održi prijateljski režim u Siriji. Rusija može da investira u svoj prvi veliki vojno-pomorski objekat u Mediteranu i obezbedi primat u projektima za eksploataciju gasa u Siriji, Kipru i Izraelu.
Treće, Rusija je sebe potvrdila kao vodeću snage na Bliskom istoku sposobnu za efikasne ekspedicione vojne operacije. Pre toga, niko drugi osim SAD nije mogao da projektuje moć tako daleko od svojih granica. U Siriji je Rusija prikazala obnovljenu sposobnost da utiče na događaje u udaljenim regionima, i na taj način značajno promenila računice u bliskoistočnim prestonicama. Udarom po džihadistima krstarećim raketama iz Kaspijskog mora, Rusija je i zacementirala svoje prisustvo u tom regionu.
Na kraju, sirijska operacija je izložba ruskog naoružanja, satelitske komunikacije i sistema sa geolokaciju GLONASS - koja je pokazala smrtonosnu efikasnost, visoku preciznost i pouzdanost. To je namenjeno pre svega za kupce iz bliskoistočnih zemalja, najvećem i rastućem tržištu oružja u svetu. Međutim, time se takođe potvrđuje da Rusija po pitanjima rata 21. veka održava puni suverenitet.
Pomeranje pažnje sa Ukrajine u Siriju nije bio među prvim ciljevima Moskve, ali s obzirom da se to desilo kao posledica nedavnih događaja, možemo i ovo prihvatiti kao dobitak.
Mogućnost obimnog angažmana
Navedeni ciljevi su minimalna dostignuća koja Rusija može postići, pod uslovom da kampanja bombardovanja teče glatko. Lestvica druge strategije je viša - i rizičnija. A obećava manje.
Uz pomoć iz Sirije, Iraka i Irana, Rusija može težiti da pobedi i eliminiše ISIS u regionu, uključujući i njene borce iz ZND. Ako to postigne, biće monumentalno dostignuće koje otvara put za obnovu tradicionalnih granica Sirije i Iraka i osigura njihovu vernost Rusiji u budućnosti. Stabilnost Sirije i Iraka će značiti stvaranje uslova za normalizovanje života, što će zaustaviti izbegličku krizu u regionu i Evropskoj uniji.
Međutim, ovi ciljevi mogu biti realni samo primenom mnogo većih resursa i u koordinaciji sa širom koalicijom, koja treba da obuhvati i zapadne sile i arapske zemlje Persijskog zaliva.
Da li Rusija ima dovoljno sredstava da ostvari svoj plan u Siriji?
Moskva je obezbedila punu podršku Sirije, Iraka i Irana, a sada može da deluje nezavisno od Zapada. Ruski saveznici su vitalno zainteresovani za borbu protiv ISIS i to su bili i pre angažovanja Moskve. Čini se da je, gledajući brojeve,Rusija najmanje uključen partner u ovoj koaliciji, ali je njeno učešće odlučujuće.
putin-moskva-rusija-dzamija-foto-reuters-1443010157-747063.jpg (43.84 KB. 620x419 - viewed 0 times.)
Ruski vojni resursi su dovoljni da za održavanje efikasnog dugoročnog prisustva u Siriji. Kritičari zaboravljaju, da je Rusija bila duboko uvučena u sukobe u Moldaviji, Gruziji, i Tadžikistanu u 1990-tim, kada je ruska privreda bila posebno slaba.
Ono što je najvažnije da ruska sunitska zajednica kod kuće (oko 14 miliona) podržava poteze Kremlja i protivi se ideologiji ISIS. U septembru je Rusija u Moskvi otvorila najveću evropsku sunitsku džamiju, jačajući podršku muslimanskog sveštenstva. Prisustvovajući ceremoniji otvaranja, Vladimir Putin je izrazio uverenje da će džamija pomoći širenju "humanističke ideje i istinske vrednosti islama" u Rusiji, i optužio "takozvanu Islamsku državu" da "ugrožava veliku svetsku religiju islama".
Rizici učešća
Dobici sirijske akcije izgledaju sigurni, ali takvi su i rizici. Početak u Siriji je bio izvanredan, ali izlazak može biti težak.
Prvo, Rusija rizikuje pogoršanje odnosa sa važnim regionalnim partnerom - Turskom. Ankara je zainteresovana da Asad ode, i koristi borbi protiv ISIS da suzbije kurdsku miliciju na sirijskom delu granice. Uprkos tvrdnjama da se politika ne meša sa ekonomskim odnosima između zemalja, početak ambicioznog gasovoda "Turski tok" je pomeren za 2017. To nije prvi put da Rusija i Turska imaju razlike po regionalnim pitanjima, ali su u prošlosti uspevali da izbegnu sukobe.
Drugo, Rusija može da se zaglavi u Siriji, kao i Sovjetski Savez u Avganistanu. Zato je Moskva odlučila da deluje posle pažljivog razmatranja, sa održivim lokalnim saveznicima i jasnom izlaznom strategijom. Pošto ima iskustva u Avganistanu i Čečeniji, Rusija je dobro pripremljena za dinamični rat niskog intenziteta.
Najveći rizik je to što Rusija može da bude uvučena u regionalni sunitsko-šiitski sukob na strani šiita. U samoj Rusiji postoji sunitska većina, zbog čega bi Moskva trebalo da bude posebno oprezna. Kritičari kažu da je borba sa ISIS put za sukob sa svim sunitima u regionu. To bi u suštini značilo da svi suniti podržavaju ISIS - a to nije istina.
ramzan-kadirov-vladimir-putin-foto-fonet-decembar-2014-1443696096-752241.jpg (42.89 KB. 620x419 - viewed 0 times.)
Ovo pitanje nas vodi do tačke koja trenutno nedostaje u sirijskom strategiji Rusije - do održive sunitske opozicije Islamskoj državi. Rusija je dobro svesna iskustava iz čečenskog sukoba, tako da će u sirijskom unutrašnjem sukobu tražiti povezivanje sa moćnim lokalnim sunitskim liderima, koji bi se pridružili u borbi protiv terorista. Tako bi na kraju prazninu u moći popunio neko poput Ramzana Kadirova u Čečeniji.
Primena čečenskog scenarija u Siriji je veoma nezgodna, ali je to jedini način da se postigne dubok i sveobuhvatan sporazum u toj ratom razorenoj zemlji. To je razlog zašto Rusija smatra da je francuski predlog - ujedinjenje napora sirijske vlade sa "zdravom opozicijom" u Slobodnoj sirijskoj vojsci - "zanimljiva ideja koju vredi probati".
(Autor: Andrej Sušencov - vanredni profesor na Moskovskom državnom institutu za međunarodne poslove;
RayMabus- Posts : 184104
2014-04-11
Re: Sirija
Najjača mi je ova šema.. i Russia Today , i ovi mediji , svi pišu.. Rusija napada ISIS. Rusija ratuje sa ISISom. Rusija napada ISIS. .. Ne , 90% Ruskih napada nije usmjereno na ISIS , nego frakcije FSA , koje se čak i same ratuju sa ISISom ali i Assadom.
Tako i danas Russia Today izvještaje , borba kod Hame protiv ISISa.. kada tamo uopće nema ISISa
Tako i danas Russia Today izvještaje , borba kod Hame protiv ISISa.. kada tamo uopće nema ISISa
Guest- Guest
Re: Sirija
neoliberalni_placenik wrote:Najjača mi je ova šema.. i Russia Today , i ovi mediji , svi pišu.. Rusija napada ISIS. Rusija ratuje sa ISISom. Rusija napada ISIS. .. Ne , 90% Ruskih napada nije usmjereno na ISIS , nego frakcije FSA , koje se čak i same ratuju sa ISISom ali i Assadom.
Tako i danas Russia Today izvještaje , borba kod Hame protiv ISISa.. kada tamo uopće nema ISISa
PA sve I da jeste tako, koja je razlika između ISILa I onih oko Hame ili Idliba?
Zar upravo ti tvoji takozvani umjereni kozojebi nisu jeli ljudsko meso I odsijecali glave prije nego smo I čuli za ISIL. Sve je to podvala američkih podlaca kako bi se usmjerila pažnja na ISIL a s druge strane zaštitili glavosječe koji napadaju najurbanije I strateški najbitnije dijelove Sirije I zato je sasvim normalno da na njih Rusi I SAA I obraćaju najviše pažnje.
Normalno da će prije ići oslobađati područja prema Alepu I Idlibu a ne pustinje I vukojebine prema Raki ili ne znam gdje.
Koja je razlika između ISILa I Al Nusre recimo.
Lupetaš nebuloze I budalaštine.
Ringo10- Posts : 21667
2015-09-24
Re: Sirija
Nečuveno ovako olajavati druga Đodu iz Centralnmog komiteta, stvarno gdje ide ovaj forum...Ringo10 wrote:neoliberalni_placenik wrote:Najjača mi je ova šema.. i Russia Today , i ovi mediji , svi pišu.. Rusija napada ISIS. Rusija ratuje sa ISISom. Rusija napada ISIS. .. Ne , 90% Ruskih napada nije usmjereno na ISIS , nego frakcije FSA , koje se čak i same ratuju sa ISISom ali i Assadom.
Tako i danas Russia Today izvještaje , borba kod Hame protiv ISISa.. kada tamo uopće nema ISISa
PA sve I da jeste tako, koja je razlika između ISILa I onih oko Hame ili Idliba?
Zar upravo ti tvoji takozvani umjereni kozojebi nisu jeli ljudsko meso I odsijecali glave prije nego smo I čuli za ISIL. Sve je to podvala američkih podlaca kako bi se usmjerila pažnja na ISIL a s druge strane zaštitili glavosječe koji napadaju najurbanije I strateški najbitnije dijelove Sirije I zato je sasvim normalno da na njih Rusi I SAA I obraćaju najviše pažnje.
Normalno da će prije ići oslobađati područja prema Alepu I Idlibu a ne pustinje I vukojebine prema Raki ili ne znam gdje.
Koja je razlika između ISILa I Al Nusre recimo.
Lupetaš nebuloze I budalaštine.
Kermit-
Posts : 26479
2014-04-17
Re: Sirija
Nema ISILa al ima nešto Al Usre a to je dowoljno da bude izgowor da se očisti taj đep pobunjenika između Homsa i Hame jer bez čišćenja toga nemože se ni na ISIL koji je istočnije.neoliberalni_placenik wrote:Najjača mi je ova šema.. i Russia Today , i ovi mediji , svi pišu.. Rusija napada ISIS. Rusija ratuje sa ISISom. Rusija napada ISIS. .. Ne , 90% Ruskih napada nije usmjereno na ISIS , nego frakcije FSA , koje se čak i same ratuju sa ISISom ali i Assadom.
Tako i danas Russia Today izvještaje , borba kod Hame protiv ISISa.. kada tamo uopće nema ISISa
https://en.wikipedia.org/wiki/Cities_and_towns_during_the_Syrian_Civil_War
RayMabus- Posts : 184104
2014-04-11
Re: Sirija
Kozojebi su zauzeli alavitski teritorij na sjeveru uz tursku granicu i kršćanski u provinciji idlib. Vjerojatno su ga i etnički očistili jer ne vjerujem da bi se i jedni i drugi u ovako malo vremena privikli na šerijat, pogotovo kada im ga je uveo kršćanski zapad.RayMabus wrote:Nema ISILa al ima nešto Al Usre a to je dowoljno da bude izgowor da se očisti taj đep pobunjenika između Homsa i Hame jer bez čišćenja toga nemože se ni na ISIL koji je istočnije.neoliberalni_placenik wrote:Najjača mi je ova šema.. i Russia Today , i ovi mediji , svi pišu.. Rusija napada ISIS. Rusija ratuje sa ISISom. Rusija napada ISIS. .. Ne , 90% Ruskih napada nije usmjereno na ISIS , nego frakcije FSA , koje se čak i same ratuju sa ISISom ali i Assadom.
Tako i danas Russia Today izvještaje , borba kod Hame protiv ISISa.. kada tamo uopće nema ISISa
https://en.wikipedia.org/wiki/Cities_and_towns_during_the_Syrian_Civil_War
mutava baštarda- Posts : 21037
2015-09-14
Re: Sirija
Vir: "Vijesti hr" Zagreb
http://www.vijesti.rtl.hr/
13.10.2015
Čelnik sirijskog pokreta al-Nusra pozvao na napade na Bašarovo uporište
Fronta al-Nusra, fundamentalistička skupina radikalnih Sunita, jedna je od najjačih snaga koje se bore protiv sirijske vlade u sve kompleksnijem sukobu koji je ruska intervencija dodatno pogoršala
AMAN - Čelnik sirijskog pokreta al-Nusra, ogranka al-Kaide, pozvao je u ponedjeljak pobunjenike da pojačaju napade na uporište alavitske manjine sirijskog predsjednika Bašara al-Asada u znaka odmazde zbog, kako je rekao, neselektivnog ubijanja muslimana Sunita u ruskim napadima.
U audio poruci čelnika al-Nusre, Abu Mohamada al Džolanija, postavljenoj na YouTubeu, navodi se kako je ruska vojna intervencija, koja je započela prošlog tjedna u Siriji, usmjerena na spašavanje Asadove vladavine od propasti, ali da joj je suđeno da propadne.
"Nema drugog izbora do li pojačati borbu i napasti alavitske gradove i sela u Latakiji pa pozivam sve frakcije da to naprave...da svakodnevno stotinama raketa ciljaju njihova sela kao što oni rade sunitskim gradovima i selima", naveo je Golani u poruci.
Fronta al-Nusra, fundamentalistička skupina radikalnih Sunita, jedna je od najjačih snaga koje se bore protiv sirijske vlade u sve kompleksnijem sukobu koji je ruska intervencija dodatno pogoršala.
Riječ je o najvažnijoj džihadističkoj skupini u Siriji, nakon suparničkog IS-a, koju je Washington uvrstio na popis terorističkih skupina. Sklopila je savez s pobunjeničkim skupinama u pokrajinama Idlebu i Alepu, a prisutna je i blizu Damaska i na jugu zemlje.
http://www.vijesti.rtl.hr/
13.10.2015
Čelnik sirijskog pokreta al-Nusra pozvao na napade na Bašarovo uporište
Fronta al-Nusra, fundamentalistička skupina radikalnih Sunita, jedna je od najjačih snaga koje se bore protiv sirijske vlade u sve kompleksnijem sukobu koji je ruska intervencija dodatno pogoršala
AMAN - Čelnik sirijskog pokreta al-Nusra, ogranka al-Kaide, pozvao je u ponedjeljak pobunjenike da pojačaju napade na uporište alavitske manjine sirijskog predsjednika Bašara al-Asada u znaka odmazde zbog, kako je rekao, neselektivnog ubijanja muslimana Sunita u ruskim napadima.
U audio poruci čelnika al-Nusre, Abu Mohamada al Džolanija, postavljenoj na YouTubeu, navodi se kako je ruska vojna intervencija, koja je započela prošlog tjedna u Siriji, usmjerena na spašavanje Asadove vladavine od propasti, ali da joj je suđeno da propadne.
"Nema drugog izbora do li pojačati borbu i napasti alavitske gradove i sela u Latakiji pa pozivam sve frakcije da to naprave...da svakodnevno stotinama raketa ciljaju njihova sela kao što oni rade sunitskim gradovima i selima", naveo je Golani u poruci.
Fronta al-Nusra, fundamentalistička skupina radikalnih Sunita, jedna je od najjačih snaga koje se bore protiv sirijske vlade u sve kompleksnijem sukobu koji je ruska intervencija dodatno pogoršala.
Riječ je o najvažnijoj džihadističkoj skupini u Siriji, nakon suparničkog IS-a, koju je Washington uvrstio na popis terorističkih skupina. Sklopila je savez s pobunjeničkim skupinama u pokrajinama Idlebu i Alepu, a prisutna je i blizu Damaska i na jugu zemlje.
RayMabus- Posts : 184104
2014-04-11
Page 4 of 50 • 1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50
Page 4 of 50
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum