ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Sora 3/5/2014, 19:29

Totenkopf wrote:tip je u najmanju ruku iritantan, ne što je etnički srbin, već radi svog nadmenog nastupa na granici bezobrazluka, kleveta i uvrjeda koje konstantno upućuje političkim neistomišljenicima putem medija, što ne priliči ministru obrazovanja bilo koje države...
KmeeeeKmeeee

Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by immortal 3/5/2014, 20:50

Sora wrote:
Sora wrote:Vjeronauk nije ok jer  zaglupljiva djecu, smanjuje kritičko rasudivanje,...

Komunizam nije postojao nigdje do sada 
Lagati vas uče popovi i vjera.

onda objasni od čega si ti zaglupila i
tko je tebe naučio lagati
immortal
immortal

Female
Posts : 23274
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Sora 3/5/2014, 21:09

Komunizam na način kako je zamislio Marx nije nigdje  postojao  kao najviše društveno-ekonomsko uređenje bez klasa, države, ideologija uključivo religiju 
Gdje će svatko  Imati pravo na rezultate svoga rada a ne grbaciti za milijardera,jer će biti ukinuto privatno vlasnistvo.
Za komunizam su potrebni povijesnopoliticki i kulturološki preduvjeti a socijalizam je prijelazno društvo u kojem se nalaze elementi kapitalizma.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by immortal 3/5/2014, 21:12

Sora wrote: 
Gdje će svatko  Imati pravo na rezultate svoga rada a ne grbaciti za milijardera,jer će biti ukinuto privatno vlasnistvo.
čak i prije nego stupiš nogom u pakao bit će ti ukinuto sve privatno vlasništvo
immortal
immortal

Female
Posts : 23274
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Sora 3/5/2014, 21:16

mortal-joint wrote:
Sora wrote: 
Gdje će svatko  Imati pravo na rezultate svoga rada a ne grbaciti za milijardera,jer će biti ukinuto privatno vlasnistvo.
čak i prije nego stupiš nogom u pakao bit će ti ukinuto sve privatno vlasništvo
Mi već živimo u paklu 
Samo-otkud ribama svijest da žive u vodi?
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Painkiller 3/5/2014, 23:11

obojani_dani wrote:Ako roditelji ne idu u crkvu, vjernici su deklarativno a ne i praktično dvolično je od djeteta zahtjevati, tj. određivati mu da mora ići na vjeronauk. 
Da je vjeronauk samo predmet onda OK .... ali koliko znam postoje izvanškolske aktivnosti kao što su  odlazak na misu, obaveza pričesti i krizme ....
Ne bih se baš složio. Ako netko ide u crkvu baš tada je često tek deklarativno vjernik. Nisu vjernici svi koji idu u crkvu, a daleko od toga da su svi koji ne idu u crkvu nevjernici.
I nije dvolično od djeteta zahtjevati da ide u crkvu ili vjeronauk.
Kad sam bio mlađi išao sam u crkvu (a bio sam redovan i na vjeronauku). Godinama nisam išao, sad sam opet krenuo - sa djecom. Zašto sam prestao ići ? Počeo sam se previše dosađivati - sve sam već čuo, znam sve "parole" napamet.
To što je meni nešto postalo dosadno, ne znači da je loše. Ni u crkvi ni na vjeronauku djeca neće naučiti ništa loše - pa neka idu. Meni osobno je i jedno i drugo koristilo. A kako vidim i djeci je više-manje zanimljivo, a posebno zbog toga što poslije obično odem s djecom ili na sladoled, kavu (djeca naravno na sok),...

Kao što napisah - opet sam krenu s djecom i vidim da u međuvremenu ništa nisam propustio. Iste fraze, loši glazbeni uradci na dječije tekstove,...
A zašto bi zbog mene za sada išta i mijenjali. Vidim da većini posjetitelja sadržaj mise savršeno odgovara - malo se pomole, malo odrijemaju, vide prijatelje i poznanike, komentiraju jedni druge, uz lagani glazbeni ugođaj i nezahtjeve i jednostavne poruke.

Ne smatram se manjim vjernikom zato što ne idem u crkvu. Imam ja svoje načine da budem vjernik. Zaboli me mišljene ostalih.
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 171
2014-04-27


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Painkiller 3/5/2014, 23:15

Sora wrote:
mortal-joint wrote:
Sora wrote: 
Gdje će svatko  Imati pravo na rezultate svoga rada a ne grbaciti za milijardera,jer će biti ukinuto privatno vlasnistvo.
čak i prije nego stupiš nogom u pakao bit će ti ukinuto sve privatno vlasništvo
Mi već živimo u paklu 
Samo-otkud ribama svijest da žive u vodi?
Slažem se da svi već živimo u paklu. :]
Ali u mom paklu je izgleda bar ekipa oko mene poprilično dobra. :beer
Od tvog dijela pakla i Lucifer zazire.
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 171
2014-04-27


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Painkiller 3/5/2014, 23:21

Sora wrote:Komunizam na način kako je zamislio Marx nije nigdje  postojao  kao najviše društveno-ekonomsko uređenje bez klasa, države, ideologija uključivo religiju 
Gdje će svatko  Imati pravo na rezultate svoga rada a ne grbaciti za milijardera,jer će biti ukinuto privatno vlasnistvo.
Za komunizam su potrebni povijesnopoliticki i kulturološki preduvjeti a socijalizam je prijelazno društvo u kojem se nalaze elementi kapitalizma.

"Gdje će svatko  Imati pravo na rezultate svoga rada"

Sva sreća da do toga nikad neće doć, jer kad bi se gledali rezultati rada - mnogi bi pomrli od gladi. Neki bi samo pobrali žestoke batine :-)
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 171
2014-04-27


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Sora 4/5/2014, 00:15

Painkiller wrote:
Sora wrote:Komunizam na način kako je zamislio Marx nije nigdje  postojao  kao najviše društveno-ekonomsko uređenje bez klasa, države, ideologija uključivo religiju 
Gdje će svatko  Imati pravo na rezultate svoga rada a ne grbaciti za milijardera,jer će biti ukinuto privatno vlasnistvo.
Za komunizam su potrebni povijesnopoliticki i kulturološki preduvjeti a socijalizam je prijelazno društvo u kojem se nalaze elementi kapitalizma.

"Gdje će svatko  Imati pravo na rezultate svoga rada"

Sva sreća da do toga nikad neće doć, jer kad bi se gledali rezultati rada - mnogi bi pomrli od gladi. Neki bi samo pobrali žestoke batine :-)
Naravno, NETKO tko je vjernik i živi u paklu na zemlji ne izlazi izvan okvira  mrkve i batine
Tebi valjda nije jasno ni kad u Švicarskoj traže zajamceni minimalni dohodak za sve, radili ne radili
Također ne možeš zamisliti pravednu raspodjelu zarade i jednakost u tom kao sto je Marx predlagao 
A u pogledu toga da i u paklu ima dobre ekipe 
Moguće
Na nebu :aw
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Painkiller 4/5/2014, 01:24

Sora wrote:
Painkiller wrote:
Sora wrote:Komunizam na način kako je zamislio Marx nije nigdje  postojao  kao najviše društveno-ekonomsko uređenje bez klasa, države, ideologija uključivo religiju 
Gdje će svatko  Imati pravo na rezultate svoga rada a ne grbaciti za milijardera,jer će biti ukinuto privatno vlasnistvo.
Za komunizam su potrebni povijesnopoliticki i kulturološki preduvjeti a socijalizam je prijelazno društvo u kojem se nalaze elementi kapitalizma.

"Gdje će svatko  Imati pravo na rezultate svoga rada"

Sva sreća da do toga nikad neće doć, jer kad bi se gledali rezultati rada - mnogi bi pomrli od gladi. Neki bi samo pobrali žestoke batine :-)
Naravno, NETKO tko je vjernik i živi u paklu na zemlji ne izlazi izvan okvira  mrkve i batine
Tebi valjda nije jasno ni kad u Švicarskoj traže zajamceni minimalni dohodak za sve, radili ne radili
Također ne možeš zamisliti pravednu raspodjelu zarade i jednakost u tom kao sto je Marx predlagao 
A u pogledu toga da i u paklu ima dobre ekipe 
Moguće
Na nebu :aw
Sve je meni jasno. Ja sam za minimalni dohodak za sve. Lijepo od Švicaraca. To je pravedno i milosrdno.
Osobno poznam njih nekoliko koji u Švicarskoj odbiju da rade išta - jer su zadovoljni socijalom. Marx zadovoljan, oni zadovoljni, Sora zadovoljna - koncept osuđen na propast.

Marx po tebi predlaže pravednu raspodjelu zarade. Pravedno je da onaj tko je zaradio i ima korist od toga. Da od toga imaju koristi i oni koji nisu zaradili - nije baš pravedno, ali je humano i milosrdno.
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 171
2014-04-27


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Trinity 4/5/2014, 05:59

Painkiller wrote: :tu 
obojani_dani wrote:Ako roditelji ne idu u crkvu, vjernici su deklarativno a ne i praktično dvolično je od djeteta zahtjevati, tj. određivati mu da mora ići na vjeronauk. 
Da je vjeronauk samo predmet onda OK .... ali koliko znam postoje izvanškolske aktivnosti kao što su  odlazak na misu, obaveza pričesti i krizme ....
Ne bih se baš složio. Ako netko ide u crkvu baš tada je često tek deklarativno vjernik. Nisu vjernici svi koji idu u crkvu, a daleko od toga da su svi koji ne idu u crkvu nevjernici.
I nije dvolično od djeteta zahtjevati da ide u crkvu ili vjeronauk.
Kad sam bio mlađi išao sam u crkvu (a bio sam redovan i na vjeronauku). Godinama nisam išao, sad sam opet krenuo - sa djecom. Zašto sam prestao ići ? Počeo sam se previše dosađivati - sve sam već čuo, znam sve "parole" napamet.
To što je meni nešto postalo dosadno, ne znači da je loše. Ni u crkvi ni na vjeronauku djeca neće naučiti ništa loše - pa neka idu. Meni osobno je i jedno i drugo koristilo. A kako vidim i djeci je više-manje zanimljivo, a posebno zbog toga što poslije obično odem s djecom ili na sladoled, kavu (djeca naravno na sok),...

Kao što napisah - opet sam krenu s djecom i vidim da u međuvremenu ništa nisam propustio. Iste fraze, loši glazbeni uradci na dječije tekstove,...
A zašto bi zbog mene za sada išta i mijenjali. Vidim da većini posjetitelja sadržaj mise savršeno odgovara - malo se pomole, malo odrijemaju, vide prijatelje i poznanike, komentiraju jedni druge, uz lagani glazbeni ugođaj i nezahtjeve i jednostavne poruke.

Ne smatram se manjim vjernikom zato što ne idem u crkvu. Imam ja svoje načine da budem vjernik. Zaboli me mišljene ostalih.
  :20 Potpis
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Sora 4/5/2014, 06:19

Moraš biti vjernik takve dvolično vrste kao vas dvoje pa zamisliti takve kontradikcije kao npr. 
MILOSRĐE KOJE NIJE PRAVEDNO 
KORIST KAO JEDINI MOTIV ZARAĐIVANJA
VJERNIKE KOJIMA JE MISA SAVRŠENO ZANIMLJIVA DOK SI MALO Dremaju
 rendeer 

I  zasto vam ja velim da vas vjera zatupljuje ....

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Trinity 4/5/2014, 06:23

Sora wrote:Moraš biti vjernik takve dvolično vrste kao vas dvoje pa zamisliti takve kontradikcije kao npr. 
MILOSRĐE KOJE NIJE PRAVEDNO 
KORIST KAO JEDINI MOTIV ZARAĐIVANJA
VJERNIKE KOJIMA JE MISA SAVRŠENO ZANIMLJIVA DOK SI MALO Dremaju
 rendeer 

I  zasto vam ja velim da vas vjera zatupljuje ....
a "dobro jutro"  Sora?
vidim, problemi s proljevom
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Sora 4/5/2014, 06:26

Trinity wrote:
Sora wrote:Moraš biti vjernik takve dvolično vrste kao vas dvoje pa zamisliti takve kontradikcije kao npr. 
MILOSRĐE KOJE NIJE PRAVEDNO 
KORIST KAO JEDINI MOTIV ZARAĐIVANJA
VJERNIKE KOJIMA JE MISA SAVRŠENO ZANIMLJIVA DOK SI MALO Dremaju
 rendeer 

I  zasto vam ja velim da vas vjera zatupljuje ....
a "dobro jutro"  Sora?
vidim, problemi s proljevom
Sumnjam da ti ista VIDIS

To je gadan problem veći od proljeva
Biti ćorava kod zdravih očiju
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Trinity 4/5/2014, 06:28

Jesu te pustili iz ustanove ili si pobjegla?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Sora 4/5/2014, 06:34

Mislim ti sebi dozvoliš potpisati se pod jednu činjenično objektivnu izjavu slimtotalno besmislenu i jadnu 
Čovjek priznaje da mu u crkvi dosadno, da se djeca vesele posebno 
JEr poslije idu na sladoled, vjernici malo Mole malo drijemanje dok slušaju iste nezanimljiva i nezahtjevne poruke...
Svaki red hand i bijeda pastve
Samo da bi vidjeli poznanike?
Kaj ulaz u crkvu ne naplaćuju? confused  :cyclops: 
U kafiću bar jednu kavu....

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Sora 4/5/2014, 06:36

Trinity wrote:Jesu te pustili iz ustanove ili si pobjegla?
Iz crkve?
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Trinity 4/5/2014, 06:38

Sora wrote:
Trinity wrote:Jesu te pustili iz ustanove ili si pobjegla?
Iz crkve?
ne znam da si ikad bila u crkvi
ali kruži priča da si bila na (bezuspješnom) liječenju
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Sora 4/5/2014, 06:50

Trinity wrote:
Sora wrote:
Trinity wrote:Jesu te pustili iz ustanove ili si pobjegla?
Iz crkve?
ne znam da si ikad bila u crkvi
ali kruži priča da si bila na (bezuspješnom) liječenju
Bila sam 
U crkvi jedno par puta 
Dosadno, ritualno žrtvovanje pameti...i slobode duha..
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Trinity 4/5/2014, 06:52

Sora wrote:
Trinity wrote:
Sora wrote:
Trinity wrote:Jesu te pustili iz ustanove ili si pobjegla?
Iz crkve?
ne znam da si ikad bila u crkvi
ali kruži priča da si bila na (bezuspješnom) liječenju
Bila sam 
U crkvi jedno par puta 
Dosadno, ritualno žrtvovanje pameti...i slobode duha..
eto, i baš tvoju žrtvovali ...bad luck !
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Sora 4/5/2014, 07:30

Trinity wrote:
Sora wrote:
Trinity wrote:
Sora wrote:
Trinity wrote:Jesu te pustili iz ustanove ili si pobjegla?
Iz crkve?
ne znam da si ikad bila u crkvi
ali kruži priča da si bila na (bezuspješnom) liječenju
Bila sam 
U crkvi jedno par puta 
Dosadno, ritualno žrtvovanje pameti...i slobode duha..
eto, i baš tvoju žrtvovali ...bad luck !
Kako znaš? Mislim, kako NETKO tko je glup zna bilo sto? Pa i o tuđoj pameti?
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama! - Page 4 Empty Re: Jovanović najavljuje 'rušenje' vjeronauka u školama!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum