ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rad nedjeljom

Page 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Treba li ograničiti rad nedjeljom?

rad nedjeljom - Page 3 Vote_lcap68%rad nedjeljom - Page 3 Vote_rcap 68% 
[ 15 ]
rad nedjeljom - Page 3 Vote_lcap32%rad nedjeljom - Page 3 Vote_rcap 32% 
[ 7 ]
 
Total Votes : 22
 
 

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Guest 7/3/2017, 15:09

Cijena radnog sata, zapravo minimalne satnice je, kad se izrazi...kod nas mizerna, sramotna, obezvrjeđujuća, uvredljiva itd.
Naravno, kod nas se koristi "minimalna plaća" umjesto minimalne satnice. U taj mjesec se ugura sati i sati prekovremenih, koji ne budu plaćeni, koji idu u "preraspodjelu" i tako....

Dragi moji sunarodnjaci, a koji zapošljavate na minimalac, svi Vi koji se kunete u hrvatstvo, a izrabljujete svoj narod, red je i da vam se odredi minimalna cijena radnog sata u iznosu polovine najviše minimalne satnice u EU, a to je 7 eura. Za proteklo razdoblje, retroaktivno Vas šaljem u 3pm  Toliko.


p.s.

Limitirati rad nedjeljom, a satnicu udvostručiti

Guest
Guest


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Trinity 7/3/2017, 15:09

RayMabus wrote:
Triny wrote:
RayMabus wrote:Jbte ja neznam kako su ljudi tako plitki ono , pa ja da imam neki trgovacki obiteljski obrt prvi bi forsirao zabranu rada nedjeljom jer znam da se to nemože po ustavu al bi stjerao politicare u kut masovnim prosvjedima i onda moraju dignit cijenu rada ....ono ja i moja žena tu radimo , sami sebi isplacujemo a Toda mora platit na tisuce radnika i radnica.

Tko te hebe.
Ti si stvarno blesav, zakon tebi može odrediti koliko ćeš sam sebi platiti? :facepalm
I to al i ovo da sam sebi isplacujem tj obiteljski ducancic ...pa to su sve clanovi obitelji više manje a ako i ne nedjelom ce radit oni a ne netko od radnika.
I onda će oni fino sebi isplatiti to što nisu radniku i to onoliko koliko je zakonodavac propisao?
Ti nemaš blage veze.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by RayMabus 7/3/2017, 15:09

Protiv rada nedjeljom možeš biti jedino ako si : krupni kapitalista il politicar s plavom kuverticom.

Zamisli ovdje na forumu to nitko nije pa je opet 30% ljudi glasalo protiv.

PA VI STE GLUPI KO KURAZ I RADITE PROTIV SEBE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by RayMabus 7/3/2017, 15:11

Triny wrote:
RayMabus wrote:
Triny wrote:
RayMabus wrote:Jbte ja neznam kako su ljudi tako plitki ono , pa ja da imam neki trgovacki obiteljski obrt prvi bi forsirao zabranu rada nedjeljom jer znam da se to nemože po ustavu al bi stjerao politicare u kut masovnim prosvjedima i onda moraju dignit cijenu rada ....ono ja i moja žena tu radimo , sami sebi isplacujemo a Toda mora platit na tisuce radnika i radnica.

Tko te hebe.
Ti si stvarno blesav, zakon tebi može odrediti koliko ćeš sam sebi platiti? :facepalm
I to al i ovo da sam sebi isplacujem tj obiteljski ducancic ...pa to su sve clanovi obitelji više manje a ako i ne nedjelom ce radit oni a ne netko od radnika.
I onda će oni fino sebi isplatiti to što nisu radniku i to onoliko koliko je zakonodavac propisao?
Ti nemaš blage veze.
Pa e ?

Isplacuju sami sebi ...nikom ništa.

Ajd da vidim Todorica na 1000 radnica kako ovo izvodi ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by RayMabus 7/3/2017, 15:13

Trinty hebo ga ti ...ti otvoriš kvartovski ducan ....radiš ti i tvoja sestra plus još jedna radnica ...radnica radi  radnim danima a ti i tvoja sestra nedjeljom ako hocete ...sami sebi isplacujete.


Aj da vidim Todorica kako ovo izvodi ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Trinity 7/3/2017, 15:13

RayMabus wrote:
Triny wrote:
RayMabus wrote:
Triny wrote:
RayMabus wrote:Jbte ja neznam kako su ljudi tako plitki ono , pa ja da imam neki trgovacki obiteljski obrt prvi bi forsirao zabranu rada nedjeljom jer znam da se to nemože po ustavu al bi stjerao politicare u kut masovnim prosvjedima i onda moraju dignit cijenu rada ....ono ja i moja žena tu radimo , sami sebi isplacujemo a Toda mora platit na tisuce radnika i radnica.

Tko te hebe.
Ti si stvarno blesav, zakon tebi može odrediti koliko ćeš sam sebi platiti? :facepalm
I to al i ovo da sam sebi isplacujem tj obiteljski ducancic ...pa to su sve clanovi obitelji više manje a ako i ne nedjelom ce radit oni a ne netko od radnika.
I onda će oni fino sebi isplatiti to što nisu radniku i to onoliko koliko je zakonodavac propisao?
Ti nemaš blage veze.
Pa e ?

Isplacuju sami sebi ...nikom ništa.

Ajd da vidim Todorica na 1000 radnica kako ovo izvodi ?
To je prestrašno koliko si neupućen.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by darth_vader 7/3/2017, 15:14

kofein wrote:Cijena radnog sata, zapravo minimalne satnice je, kad se izrazi...kod nas mizerna, sramotna, obezvrjeđujuća, uvredljiva itd.
Naravno, kod nas se koristi "minimalna plaća" umjesto minimalne satnice. U taj mjesec se ugura sati i sati prekovremenih, koji ne budu plaćeni, koji idu u "preraspodjelu" i tako....

Dragi moji sunarodnjaci, a koji zapošljavate na minimalac, svi Vi koji se kunete u hrvatstvo, a izrabljujete svoj narod, red je i da vam se odredi minimalna cijena radnog sata u iznosu polovine najviše minimalne satnice u EU, a to je 7 eura. Za proteklo razdoblje, retroaktivno Vas šaljem u 3pm  Toliko.


p.s.

Limitirati rad nedjeljom, a satnicu udvostručiti

:cru
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Trinity 7/3/2017, 15:15

RayMabus wrote:Trinty hebo ga ti ...ti otvoriš kvartovski ducan ....radiš ti i tvoja sestra plus još jedna radnica ...radnica radi  radnim danima a ti i tvoja sestra nedjeljom ako hocete ...sami sebi isplacujete.


Aj da vidim Todorica kako ovo izvodi ?
I isplaćujemo si koliko zaradimo ili koliko država odredi? :D
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Guest 7/3/2017, 15:17

Triny wrote:
tre911 wrote:Za rad nedjeljom 500 kn i to odmah nakon završenog posla bez obzira prodali što ili ne.
Može i 1500, zašto ne.
Može ali to mora biti stvar izbora  a ne prisile. Obitelj i druženje sa prijateljima, rodbinom, svatovi, pričesti, krizme.... se ne mogu lovom platiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by RayMabus 7/3/2017, 15:18

Triny wrote:
RayMabus wrote:Trinty hebo ga ti ...ti otvoriš kvartovski ducan ....radiš ti i tvoja sestra plus još jedna radnica ...radnica radi  radnim danima a ti i tvoja sestra nedjeljom ako hocete ...sami sebi isplacujete.


Aj da vidim Todorica kako ovo izvodi ?
I isplaćujemo si koliko zaradimo ili koliko država odredi? :D
Jedno pitanje : Jesi li ti glupa ?

Jesam li ti upravo objasnija da su politcari tj vlast tj ta država koju spominješ i krupni kapitalisti vezani plavom kuverticom.

Ako nismo svi 100% za to i oni to osjete ....ODHEB.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Guest 7/3/2017, 15:21

RayMabus wrote:Protiv rada nedjeljom možeš biti jedino ako si : krupni kapitalista il politicar s plavom kuverticom.

Zamisli ovdje na forumu to nitko nije pa je opet 30% ljudi glasalo protiv.

PA VI STE GLUPI KO KURAZ I RADITE PROTIV SEBE.
ma to je bilo samo kobajagi,citaj izmedju redova  cat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by RayMabus 7/3/2017, 15:21

Debotojusto je lijevicar ...puše na crkvu al je shvatija poantu.

Ti još nisi.

JESI GLUPA ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by govinda 7/3/2017, 15:24

dobro, znaci zatvaramo bolnice nedeljom? Ako izbije pozar u nedelju, vatrogasce zovite u ponedeljak? Policiija nedeljom na odmor, zovite sutra ako vas neko opljacka?

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by RayMabus 7/3/2017, 15:25

govinda wrote:dobro, znaci zatvaramo bolnice nedeljom? Ako izbije pozar u nedelju, vatrogasce zovite u ponedeljak? Policiija nedeljom na odmor, zovite sutra ako vas neko opljacka?
Ne nego dižemo cijene rada nedjeljom a kako se to puni iz proracuna uhljebi ce imat manje love.

RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by marcellus 7/3/2017, 15:27

ne, osim za kontrolore leta i slične i dežurstva tamo gdje se ne može nedjeljom bez toga (informatičari, tehničari na tv, vozači javnog prijevoza, konobari)

_________________
rad nedjeljom - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by govinda 7/3/2017, 15:27

RayMabus wrote:
govinda wrote:dobro, znaci zatvaramo bolnice nedeljom? Ako izbije pozar u nedelju, vatrogasce zovite u ponedeljak? Policiija nedeljom na odmor, zovite sutra ako vas neko opljacka?
Ne nego dižemo cijene rada nedjeljom a kako se to puni iz proracuna uhljebi ce imat manje love.

postoje neki poslovi koji se moraju obavljati i nedeljom....i praznikom...sto se tice trgovina, jbg, onda suh hljeb od subote nedeljom za rucak...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Guest 7/3/2017, 15:28

govinda wrote:dobro, znaci zatvaramo bolnice nedeljom? Ako izbije pozar u nedelju, vatrogasce zovite u ponedeljak? Policiija nedeljom na odmor, zovite sutra ako vas neko opljacka?
To su službe od posebnog značaja, trgovački lanci nemaju tu težinu i pišemo o njima a ne o policiji, vatrogascima, hitnoj, bolnicama..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by govinda 7/3/2017, 15:29

marcellus wrote:ne, osim za kontrolore leta i slične i dežurstva tamo gdje se ne može nedjeljom bez toga (informatičari, tehničari na tv, vozači javnog prijevoza, konobari)
hm, a ti ljudi nemaju pravo na nedelju sa svojom porodicom? Karikiram sad ali ako mogu konobari raditi nedeljom zasto ne bi mogle i trgovkinje?

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by BB-8 7/3/2017, 15:29

dobra je ova shema što je govinda napisao za njemačku i dućane...

_________________
rad nedjeljom - Page 3 Attach13 rad nedjeljom - Page 3 Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Guest 7/3/2017, 15:30

marcellus wrote:ne, osim za kontrolore leta i slične i dežurstva tamo gdje se ne može nedjeljom bez toga (informatičari, tehničari na tv, vozači javnog prijevoza, konobari)
pa nedjeljom,stavis na raspored dobrovoljce koji bi bili placeni po posebnoj terifi,ateiste i pripadnike drugih religija,ovdje u americi kad naidje neki americki praznik pa sve zatvoreno samo odes u neku azijsku radnju i dobro
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by RayMabus 7/3/2017, 15:31

govinda wrote:


postoje neki poslovi koji se moraju obavljati i nedeljom....i praznikom...sto se tice trgovina, jbg, onda suh hljeb od subote nedeljom za rucak...
Shvati jednu stvar : politicari i Todoric su povezani ...ni jednima ni drugima neodgovara da placaju nedjelju skupo ....prvi jer javne službe a nisu uhljebi rade i nedjeljom a drugi jer ima jeftinu radnu snagu i nedjeljom.

Kad imaš jednu Trinty i slicnu ekipu koja nemože skužit da treba upirat namjerno zabranu rada nedjeljom kao potez da se ove sabije u kut i da moraju mjenjat zakon tj povcat cijene rada nedjeljom ....onda su oni pobjedili jer nije 100% raje za to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 3 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum