ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rad nedjeljom

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Treba li ograničiti rad nedjeljom?

rad nedjeljom - Page 2 Vote_lcap68%rad nedjeljom - Page 2 Vote_rcap 68% 
[ 15 ]
rad nedjeljom - Page 2 Vote_lcap32%rad nedjeljom - Page 2 Vote_rcap 32% 
[ 7 ]
 
Total Votes : 22
 
 

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by BB-8 7/3/2017, 14:24

aben wrote:
Roy_Bean wrote:tko hoće neka radi, ali neka bude i adekvatno plaćen...ako neće biti takvog plaćanja onda sam za zabranu...

fašizam
joj, da sam ja diktator...

BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Trinity 7/3/2017, 14:36

Roy_Bean wrote:tko hoće neka radi, ali neka bude i adekvatno plaćen...ako neće biti takvog plaćanja onda sam za zabranu...
Posloprimcu dati da bira hoće li raditi nedjeljom, a poslodavcu ne?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Guest 7/3/2017, 14:39

triny jesi glasala da ili jok?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Trinity 7/3/2017, 14:40

Za jok.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Guest 7/3/2017, 14:43

kuku  :_|
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by aben 7/3/2017, 14:43

Roy_Bean wrote:
aben wrote:
Roy_Bean wrote:tko hoće neka radi, ali neka bude i adekvatno plaćen...ako neće biti takvog plaćanja onda sam za zabranu...

fašizam
joj, da sam ja diktator...

ne zun za diktatora, ali peder jesi, pa ki odrasli čovik more reći joj?

"adekvatno" ploćanje zahtjevo diktat koliko je to šoldov, nasilnu implementaciju bez obzira na dogovor poslodavca i radnika i kontrolu državnih agenata. fašizam.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by BB-8 7/3/2017, 14:46

Triny wrote:
Roy_Bean wrote:tko hoće neka radi, ali neka bude i adekvatno plaćen...ako neće biti takvog plaćanja onda sam za zabranu...
Posloprimcu dati da bira hoće li raditi nedjeljom, a poslodavcu ne?
neka i poslodavac bira želi li da mu dućan radi samo neka ima na umu da ako izabere rad onda će morati radnike i platiti...

_________________
rad nedjeljom - Page 2 Attach13 rad nedjeljom - Page 2 Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Trinity 7/3/2017, 14:49

Roy_Bean wrote:
Triny wrote:
Roy_Bean wrote:tko hoće neka radi, ali neka bude i adekvatno plaćen...ako neće biti takvog plaćanja onda sam za zabranu...
Posloprimcu dati da bira hoće li raditi nedjeljom, a poslodavcu ne?
neka i poslodavac bira želi li da mu dućan radi samo neka ima na umu da ako izabere rad onda će morati radnike i platiti...
a kako i koliko će ih platiti odredit će netko treći?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by BB-8 7/3/2017, 14:50

valjda se zna satnica za redovan rad i za rad nedjeljom i blagdanom...

_________________
rad nedjeljom - Page 2 Attach13 rad nedjeljom - Page 2 Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Guest 7/3/2017, 14:53

Za rad nedjeljom 500 kn i to odmah nakon završenog posla bez obzira prodali što ili ne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by RayMabus 7/3/2017, 14:55

tre911 wrote:Za rad nedjeljom 500 kn i to odmah nakon završenog posla bez obzira prodali što ili ne.
:tu

Inace zanimljivo kako ljudi glupo nasjedaju na fore krupnih kapitalista ...pa malim obiteljskim ducanima paše ovaj zakon tj zalaganje za rad zabranom nedjeljom koji se nemože po ustavu zabranit al guraš svoje dok politicari nemaju gdje nego povecat cijenu rada nedjeljom ......onda tko hoce radit i nedjeljom nek masno placa radnika ....i obiteljska trgovina ....pa sam sebi placa ocito ....za razliku od Todorica i Tedeskija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by BB-8 7/3/2017, 14:56

tre911 wrote:Za rad nedjeljom 500 kn i to odmah nakon završenog posla bez obzira prodali što ili ne.

_________________
rad nedjeljom - Page 2 Attach13 rad nedjeljom - Page 2 Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by govinda 7/3/2017, 14:58

Triny wrote:
Roy_Bean wrote:
Triny wrote:
Roy_Bean wrote:tko hoće neka radi, ali neka bude i adekvatno plaćen...ako neće biti takvog plaćanja onda sam za zabranu...
Posloprimcu dati da bira hoće li raditi nedjeljom, a poslodavcu ne?
neka i poslodavac bira želi li da mu dućan radi samo neka ima na umu da ako izabere rad onda će morati radnike i platiti...
a kako i koliko će ih platiti odredit će netko treći?
To odredjuje Zakon o radu...i kolektivni ugovor sa sindikatima...rad nedeljom se placa 100 posto vise i to se stavi u Zakon...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by RayMabus 7/3/2017, 14:59

Jbte ja neznam kako su ljudi tako plitki ono , pa ja da imam neki trgovacki obiteljski obrt prvi bi forsirao zabranu rada nedjeljom jer znam da se to nemože po ustavu al bi stjerao politicare u kut masovnim prosvjedima i onda moraju dignit cijenu rada ....ono ja i moja žena tu radimo , sami sebi isplacujemo a Toda mora platit na tisuce radnika i radnica.

Tko te hebe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by darth_vader 7/3/2017, 15:02

Dogodi se da se zajebem pa idem kupiti nešto u nedjelju, ali sve većinom obavim tokom tjedna ili subotom bez obzira bila mi ista radna ili ne...Sama pomisao da bih nedjelju trebao provesti u šopingu mi izaziva nervozu u želucu, to mi jednostavno nije dan za to, nego za roštilj, klince, odmor, ribolov...Deset godina sam radio nedjeljom, uglavnom sugav osjećaj, a plaćeno simbolično...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by RayMabus 7/3/2017, 15:05

Ljudi su plitki pa to je strašno ...rad nedjeljom se nemože zabranit po ustavu al se može forsirat prosvjedima to i na kraju politicare sabiješ u kut i moraju to sve mjenjat i dignit cijenu rada nedjeljom.

To jedino paše krupnim kapitalistima i politcarima s plavim kuverticama da se nedjeljom radi za kikiriki.

Svim ostalima nepaše i opet u ovoj državi 45% ljudi je za to da se nedjeljom radi.

Pa vi 45% koji za to glasate ste glupi ko kuraz.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Trinity 7/3/2017, 15:05

RayMabus wrote:Jbte ja neznam kako su ljudi tako plitki ono , pa ja da imam neki trgovacki obiteljski obrt prvi bi forsirao zabranu rada nedjeljom jer znam da se to nemože po ustavu al bi stjerao politicare u kut masovnim prosvjedima i onda moraju dignit cijenu rada ....ono ja i moja žena tu radimo , sami sebi isplacujemo a Toda mora platit na tisuce radnika i radnica.

Tko te hebe.
Ti si stvarno blesav, zakon tebi može odrediti koliko ćeš sam sebi platiti? :facepalm
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Trinity 7/3/2017, 15:06

govinda wrote:
Triny wrote:
Roy_Bean wrote:
Triny wrote:
Roy_Bean wrote:tko hoće neka radi, ali neka bude i adekvatno plaćen...ako neće biti takvog plaćanja onda sam za zabranu...
Posloprimcu dati da bira hoće li raditi nedjeljom, a poslodavcu ne?
neka i poslodavac bira želi li da mu dućan radi samo neka ima na umu da ako izabere rad onda će morati radnike i platiti...
a kako i koliko će ih platiti odredit će netko treći?
To odredjuje Zakon o radu...i kolektivni ugovor sa sindikatima...rad nedeljom se placa 100 posto vise i to se stavi u Zakon...
Znam, na to sam i mislila.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by RayMabus 7/3/2017, 15:07

Triny wrote:
RayMabus wrote:Jbte ja neznam kako su ljudi tako plitki ono , pa ja da imam neki trgovacki obiteljski obrt prvi bi forsirao zabranu rada nedjeljom jer znam da se to nemože po ustavu al bi stjerao politicare u kut masovnim prosvjedima i onda moraju dignit cijenu rada ....ono ja i moja žena tu radimo , sami sebi isplacujemo a Toda mora platit na tisuce radnika i radnica.

Tko te hebe.
Ti si stvarno blesav, zakon tebi može odrediti koliko ćeš sam sebi platiti? :facepalm
I to al i ovo da sam sebi isplacujem tj obiteljski ducancic ...pa to su sve clanovi obitelji više manje a ako i ne nedjelom ce radit oni a ne netko od radnika.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Trinity 7/3/2017, 15:07

tre911 wrote:Za rad nedjeljom 500 kn i to odmah nakon završenog posla bez obzira prodali što ili ne.
Može i 1500, zašto ne.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Guest 7/3/2017, 15:09

Cijena radnog sata, zapravo minimalne satnice je, kad se izrazi...kod nas mizerna, sramotna, obezvrjeđujuća, uvredljiva itd.
Naravno, kod nas se koristi "minimalna plaća" umjesto minimalne satnice. U taj mjesec se ugura sati i sati prekovremenih, koji ne budu plaćeni, koji idu u "preraspodjelu" i tako....

Dragi moji sunarodnjaci, a koji zapošljavate na minimalac, svi Vi koji se kunete u hrvatstvo, a izrabljujete svoj narod, red je i da vam se odredi minimalna cijena radnog sata u iznosu polovine najviše minimalne satnice u EU, a to je 7 eura. Za proteklo razdoblje, retroaktivno Vas šaljem u 3pm  Toliko.


p.s.

Limitirati rad nedjeljom, a satnicu udvostručiti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rad nedjeljom - Page 2 Empty Re: rad nedjeljom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum