ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dozvolite da se obratimo live

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by Regoč Sat 11 Feb - 15:14

kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
veber wrote:
kaja wrote:
pa koliko ima godina?
25 skoro :D
ih..baš mu nečeš ništa pokazati, ja sam to naučila sa 15.
dobro sad sam možda i zaboravila..
Meni je stari objasnio sa 17. Godinu kasnije me naučil rastaviti kalašnjikov.
ja sam pucala i iz pištolja i puške, i u šumi u neku metu (ne živu naravno! ) i u streljani.
al sad sam možda zaboravila, a nisam u stvari, znala bi..
Ma znala bi, to se ne zaboravlja.

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by kaya Sat 11 Feb - 15:15

Regoč wrote:
kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
Regoč wrote:
Pa da. Radi ravnopravnosti spolovah.
pa da je i za žene zašto ne.
Pošteno! A misliš li da bi trebal biti i za žene?
pa ako ima potrebe zašto ne. mada nismo mi u području gdje je rat stalno.
S motrišta ravnopravnosti spolovah, mislim. Nije li diskriminacija da se vojna obveza nameće samo jednom spolu?
nije diskriminacija.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by Guest Sat 11 Feb - 15:15

veber wrote:u švici imaš 2 do 5 tjedana svake godine dril

onaj koji se ne odazove, a nema stvarno čvrsti razlog za to, ide u zatvor.

od prosjaka pa do elite svi su dužni odraditi shooting day ;)

U švici imaš i budget drzavni jedno 10 puta veci nego nas. Imaju 280 Leopard 2 tenkova, gomile lovaca i svega ostalog, par stotina samohotki....200 000 modernih jurisnih pusaka i svega ostaloga. Uz vojni budget od 6 miljardi eura (0.7% drzavnog budgeta). Te jos na to izdvajanja direktna iz budgeta za potrebe novacenja. Oni si to mogu priustiti. Mi nemozemo. I tu sva prica staje.

Ovdje bi svi da se sluzi vojsku jer kao to ce celiciti ljude i nauciti ce spremati krevete.....lol. Ludjaci bokte. Koja je temeljna svrha sluzenja vojske i eventualnog vojnog roka? Osposobljavanje ljudi za eventualnu borbu. Mi trenutno imamo 10 000 jurisnih pusaka, imamo 4 vojarne u kojima se nalazi profesionalni sastav. U procesu smo zamjene staticke artiljerije itd sustava za profi vojsku. Nemamo uvjete za to i opcenito je to sluzenje ovako kako se predstavlja kod nas jebena glupost i mokri snovi sirotice na celu drzave. A ovo ovdje sta ljudi pisu na forumu su tek pizdarije. Jos jednom. Koja je svrha sluzenja vojske? 

Nek dignu budget vojni na 2%. Place profi sastavu dignu za 2000 kn. I nek osnuju nekakav stalni sastav za 1000 ljudi. S placama 4-5 tisuca kuna u kojemu traje sluzenje godinu dana. Te naravno osnove....moderni smjestaj,oruzje,oprema,uniforme,vozila.... e sad lijepo nek ispostave racun za sve to genijalcima ovdje pa ces onda vidjeti urlanja. Ovo ovako kako je zamisljeno u slucaju sukoba nekakvog eventualnog neces dobiti nista. Ova sranja koja bi te ljude eventualno ucili mozes nauciti nekoga za 7 dana. NEMA LOVE. Da bi imao dobrog vojnika taj mora dvije trecine vremena u vojsci provesti na treniranju vjestina i radu s oruzjem. A ne koracanju,salutiranju,pravljenju kreveta i ostalih pizdarija na koje odavde likovi imaju pick.


Last edited by MaximusDecimusMiridije on Sat 11 Feb - 15:19; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by kaya Sat 11 Feb - 15:15

veber wrote:
kaja wrote:ih..baš mu nečeš ništa pokazati, ja sam to naučila sa 15.
dobro sad sam možda i zaboravila..
kajo, prva stvar je da naučim djecu sigurnom rukovanju.
poslat ću ti pp.
da, da. pa naravno sigurnom. to prvo.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by Regoč Sat 11 Feb - 15:16

kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
pa da je i za žene zašto ne.
Pošteno! A misliš li da bi trebal biti i za žene?
pa ako ima potrebe zašto ne. mada nismo mi u području gdje je rat stalno.
S motrišta ravnopravnosti spolovah, mislim. Nije li diskriminacija da se vojna obveza nameće samo jednom spolu?
nije diskriminacija.
Zašto nije? Što misliš da uvedemo vojni rok samo za žene? Bi li to isto nebila diskriminacija?

_________________
dozvolite da se obratimo live - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by veber Sat 11 Feb - 15:16

Regoč wrote:
veber wrote:
Regoč wrote:Možda ne zna u Glock, ali zna u HS2000?
hs je najbolji pištolj tog tipa. s padajućim blokom i permanentnom kočnicom.
HS product je pokupio srbe iz kragujevca koji im razvijaju oružje.

nova puška je genijalnost gospona steve iz kragujevca. dobio je odrješene ruke i stvorio genijalnu pušku.
Srbska pamet i hrvatska lova. Nadam se da će gazde biti dovoljno pametne da mu daju da obuči Hrvate u tom poslu.
gazde su klasično pohlepni. ljude plaćaju sitnjavu, a zapiju i zakockaju milijune.
dvojica su u talu. jedan koji izgleda kao jebeno pijani deda mraz uredno kupuje ljubavnicama stanove i aute. drugi je ipak relativno normalan.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by Regoč Sat 11 Feb - 15:19

Makso, stoji. Za prvu ruku, nek ostane dragovoljno, ali naknada nek skoči na 4000 kn. Moći ćeš birati koga hoćeš, koga nećeš.

_________________
dozvolite da se obratimo live - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by Regoč Sat 11 Feb - 15:20

veber wrote:
Regoč wrote:
veber wrote:
Regoč wrote:Možda ne zna u Glock, ali zna u HS2000?
hs je najbolji pištolj tog tipa. s padajućim blokom i permanentnom kočnicom.
HS product je pokupio srbe iz kragujevca koji im razvijaju oružje.

nova puška je genijalnost gospona steve iz kragujevca. dobio je odrješene ruke i stvorio genijalnu pušku.
Srbska pamet i hrvatska lova. Nadam se da će gazde biti dovoljno pametne da mu daju da obuči Hrvate u tom poslu.
gazde su klasično pohlepni. ljude plaćaju sitnjavu, a zapiju i zakockaju milijune.
dvojica su u talu. jedan koji izgleda kao jebeno pijani deda mraz uredno kupuje ljubavnicama stanove i aute. drugi je ipak relativno normalan.
Tu treba stupiti na scenu državna sigurnost i ubiti ovoga rastrošnog pijanduru. A drugoga uvjeriti da razvija poduzeće.

_________________
dozvolite da se obratimo live - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by kaya Sat 11 Feb - 15:24

Regoč wrote:
kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
Regoč wrote:
Pošteno! A misliš li da bi trebal biti i za žene?
pa ako ima potrebe zašto ne. mada nismo mi u području gdje je rat stalno.
S motrišta ravnopravnosti spolovah, mislim. Nije li diskriminacija da se vojna obveza nameće samo jednom spolu?
nije diskriminacija.
Zašto nije? Što misliš da uvedemo vojni rok samo za žene? Bi li to isto nebila diskriminacija?
ne bi bilo normalno u svakom slučaju, ako ti i  ja šetamo i napadne nas manijak, npr. dingo, bi li bilo normalno da ti braniš mene ili ja tebe?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by Guest Sat 11 Feb - 15:24

Mi nemamo uvjete ni za 1000 ljudi. Nemamo jebiga. Znas s cime uce vojsci ove dobrovoljne? Dobiju u ruke pusku koja je na prodaji i koja se povlaci iz sastava, snajperski trening uopce ne prolaze, mitraljezi teski...nula bodova. Dakle pazi apsurda. A ja ovo bas znam.

U teoriji raspravljaju o ustrojstvu jedinice.....dakle normalni vod nekakav toliko i toliko vojnika pjesaka, toliko i toliko vojnika s protuoklopnim naoruzanjem, teski mitraljez,laki mitraljez. 

I onda predju na teoriju. Snajperiste nitko nece vidjeti jerbo snajpera trenutno nema za rocnike, ovi koji imaju SAKO,M82,Macs itd....su prevrijedne puske i premalo ih ima da bi davali gusterima da se s time zajebaju. Teski mitrlajezi nemaju tronozac za nosenje i pjesacku borbu, laki jurisni mitraljezi prevrijedne igracke da bi se zajebavali rocnici s njima. Protuoklop. AT4 im nedaju, zolje se povuklo osim onih novijih koje stoje u rezervi i koje se ne daju vojnicima. Gledaju to na slikama i ovi im kazu kako to izgleda i kako se koristi...... lol. Imaju jedino one 90ke nase koje se povlace za dvije godine. Kakav vojni rok? Sta ce nauciti tu? Naucit ce picku materinu. Da ti zatrebaju TE OPREME VISE NECE BITI. Sastav jedinice i recimo ponasanje na terenu nece nauciti jer opreme za dvije trecine jedinice koja je potrebna nece biti. A visi oficiri ionako ne vide korist niti svrhu rocnika te im se neda zajebavati s time.

Citava ideja je glupa,neozbiljna i neizvediva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by veber Sat 11 Feb - 15:27

kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
pa ako ima potrebe zašto ne. mada nismo mi u području gdje je rat stalno.
S motrišta ravnopravnosti spolovah, mislim. Nije li diskriminacija da se vojna obveza nameće samo jednom spolu?
nije diskriminacija.
Zašto nije? Što misliš da uvedemo vojni rok samo za žene? Bi li to isto nebila diskriminacija?
ne bi bilo normalno u svakom slučaju, ako ti i  ja šetamo i napadne nas manijak, npr. dingo, bi li bilo normalno da ti braniš mene ili ja tebe?
emančipačija

ti braniš :D

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by Regoč Sat 11 Feb - 15:27

kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
pa ako ima potrebe zašto ne. mada nismo mi u području gdje je rat stalno.
S motrišta ravnopravnosti spolovah, mislim. Nije li diskriminacija da se vojna obveza nameće samo jednom spolu?
nije diskriminacija.
Zašto nije? Što misliš da uvedemo vojni rok samo za žene? Bi li to isto nebila diskriminacija?
ne bi bilo normalno u svakom slučaju, ako ti i  ja šetamo i napadne nas manijak, npr. dingo, bi li bilo normalno da ti braniš mene ili ja tebe?
Kažu da imaš vitke, duge noge, ti bi ga lakše zbičila u ključno mjesto; meni bi bilo teže i zbog muške solidarnosti. :D No, kako se sad odjednom pozivaš na normalnost (da ne kažem tradiciju), a kad treba rađati, onda je to demode i zaostalo?

_________________
dozvolite da se obratimo live - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by kaya Sat 11 Feb - 15:33

Regoč wrote:
kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
Regoč wrote:
S motrišta ravnopravnosti spolovah, mislim. Nije li diskriminacija da se vojna obveza nameće samo jednom spolu?
nije diskriminacija.
Zašto nije? Što misliš da uvedemo vojni rok samo za žene? Bi li to isto nebila diskriminacija?
ne bi bilo normalno u svakom slučaju, ako ti i  ja šetamo i napadne nas manijak, npr. dingo, bi li bilo normalno da ti braniš mene ili ja tebe?
Kažu da imaš vitke, duge noge, ti bi ga lakše zbičila u ključno mjesto; meni bi bilo teže i zbog muške solidarnosti.  :D No, kako se sad odjednom pozivaš na normalnost (da ne kažem tradiciju), a kad treba rađati, onda je to demode i zaostalo?
ja pozivam na tradiciju kada mi paše. ukratko.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by Regoč Sat 11 Feb - 15:34

kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
nije diskriminacija.
Zašto nije? Što misliš da uvedemo vojni rok samo za žene? Bi li to isto nebila diskriminacija?
ne bi bilo normalno u svakom slučaju, ako ti i  ja šetamo i napadne nas manijak, npr. dingo, bi li bilo normalno da ti braniš mene ili ja tebe?
Kažu da imaš vitke, duge noge, ti bi ga lakše zbičila u ključno mjesto; meni bi bilo teže i zbog muške solidarnosti.  :D No, kako se sad odjednom pozivaš na normalnost (da ne kažem tradiciju), a kad treba rađati, onda je to demode i zaostalo?
ja pozivam na tradiciju kada mi paše. ukratko.
Dobro, nedosljednost, razjasnili smo.

_________________
dozvolite da se obratimo live - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by provocator Sat 11 Feb - 15:35

MaximusDecimusMiridije wrote:Protiv naravno. U zamisljenome formatu potpuno bespotrebno, gubljenje vremena, novaca i trosenje opreme. Potpuna glupost od odluke.
:20

_________________
dozvolite da se obratimo live - Page 4 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by Regoč Sat 11 Feb - 15:36

Bilo bi liepo kad bi bile neke oznake tko je feministica, a tko nije pa da znamo koga treba braniti, a koja je emancipirana nek se sama brani.

_________________
dozvolite da se obratimo live - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by kaya Sat 11 Feb - 15:37

Regoč wrote:
kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
Regoč wrote:
Zašto nije? Što misliš da uvedemo vojni rok samo za žene? Bi li to isto nebila diskriminacija?
ne bi bilo normalno u svakom slučaju, ako ti i  ja šetamo i napadne nas manijak, npr. dingo, bi li bilo normalno da ti braniš mene ili ja tebe?
Kažu da imaš vitke, duge noge, ti bi ga lakše zbičila u ključno mjesto; meni bi bilo teže i zbog muške solidarnosti.  :D No, kako se sad odjednom pozivaš na normalnost (da ne kažem tradiciju), a kad treba rađati, onda je to demode i zaostalo?
ja pozivam na tradiciju kada mi paše. ukratko.
Dobro, nedosljednost, razjasnili smo.
ravnopravnost ne znači da bi žene trebale nositi cigle i raditi na mješalici, također biti obavezne služiti vojni rok dok muškarci ne bi. ravnopravnost znači da imaju jednake uvjete i prava a koje nisu imale u povijesti. ne znači da imaju jednake obveze. jednaka prava.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by Regoč Sat 11 Feb - 15:41

kaja wrote:ravnopravnost ne znači da imaju jednake obveze. jednaka prava.
Dobro, licemjere ogoljeno do kraja. Ravnopravnost znači jednaka prava i jednake obveze, sve je drugo diskriminacija.

_________________
dozvolite da se obratimo live - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by Regoč Sat 11 Feb - 15:43

kaja wrote:ravnopravnost ne znači da bi žene trebale nositi cigle i raditi na mješalici
Da, nije problem kada nema 40 % ženah u rudniku ili na baušteli, ili kad ih je 80 % u obrazovanju, problem je kad ih nema 40 % u Saboru ili u gornjem menadžmentu. Licemjerje!!!

_________________
dozvolite da se obratimo live - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by kaya Sat 11 Feb - 15:43

Regoč wrote:
kaja wrote:ravnopravnost ne znači da imaju jednake obveze. jednaka prava.
Dobro, licemjere ogoljeno do kraja. Ravnopravnost znači jednaka prava i jednake obveze, sve je drugo diskriminacija.
ne znači jednake obveze. znači samo jednaka prava. a koja su im bila uskraćivana. pravo na jednaku plaću ili pravo glasanja. i mnoga druga prava koja još uvijek nemaju u nekim zemljama. npr.islamskim. međutim za me to boli jedna stvar. neka se izbore za njih.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by kaya Sat 11 Feb - 15:45

Regoč wrote:
kaja wrote:ravnopravnost ne znači da bi žene trebale nositi cigle i raditi na mješalici
Da, nije problem kada nema 40 % ženah u rudniku ili na baušteli, ili kad ih je 80 % u obrazovanju, problem je kad ih nema 40 % u Saboru ili u gornjem menadžmentu. Licemjerje!!!
ne. licemjerje je ovo što ti pišeš. kada žele jednaka prava npr. pravo glasa i jednaku plaću onda bi ih poslao u rudnik iako nemaju fizičke predispozicije za to.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

dozvolite da se obratimo live - Page 4 Empty Re: dozvolite da se obratimo live

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum