ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by provocator 8/1/2017, 14:20

Fireru Šumskog Rajha nešto se snilo ali to se ne bu zbilo.

provocator

Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by Guest 8/1/2017, 14:30

epikur37 wrote:
Ground Biscuits wrote:republika srpska ili islamska drzava na balkanu? srbija,crna gora i makedonija u cvrstom savezu ili veika albanija isto islamska? treceg rijesenja nema


i jedno i drugo :)
radiklani islam bas i nije neki element koji ce koegzistirati sa drugim faktorima oko sebe,njihova svrha postojanja je sirenje islama
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by Antijunak 8/1/2017, 14:37

michaellcmacha wrote:republika srpska nije kompaktna i kao takva niti se može osamostaljivati niti se može ujedinjavati sa srbijom, a da pri tom ne izgubi pojedine svoje dijelove....  evo razmišljanja jednog bosanskog srbina...
"Srbi ako misle sebi dobro MORAJU ispraviti procente na ovoj mapi.Prvo i najvaznije moraju stvoriti u Brckom BAR dvotrecinsku vecinu ,vise bi naravno bilo i bolje.Drugo bi bilo da se iz podrucja FBiH u kojim Srbi nemaju nikakav interes podstice iseljavanje Srba koji su ostali da tamo zive.Pri tome mislim uglavnom na centralne delove FBiH u kojim Srbi imaju zanemarljive procente.U neke delove FBiH treba podsticati naseljavanje Srba (uglavnom iz drugih delova FBiH) to bi uglavnom bile rubne opstine izmedju FBiH i RS (Jajce,Tesanj,Gracanica,Srebrenik,Trnovo,Ustikolina,Kljuc,Sanski Most).To se mora uraditi zbog homogenizacije srpskih teritorija i ispravljanja granice RS.RS ovakva kakva je sada (geografski) nema bas ni teoretsku sansu da opstane u slucaju novih sukoba (a bit ce ih bez sumnje).
Ova preseljavanja mora podrzavati,promovisati i delomicno finansirati Vlada Republike Srpske (mozda nekad u buducnosti i Vlada Srbije ako ikada Srbija dobije stvarno patriotsku vlast)
Opstine Drvar,Glamoc,Bosansko Grahovo treba da Srbi napustaju iako tamo cine vecinu jer Republika Srpska nece imati snage da u nekom buducem sukobu osvaja i odrzava te teritorije a ti Srbi bi za odbranu Republike Srpske daleko vise znacili u ovim drugim opstinama koje sam pomenuo.Takodje treba obnoviti poziv Srbima iz enklava juzno od Ibra da se naseljavaju u Republiku Srpsku.Njima Republika Srpska treba da da besplatno imanja od zemlje pod drzavnom upravom i omoguci im da zive od svoga rada.Isti takav poziv treba uputiti Srbima izbeglim iz RSK sa istom ponudom.Pri tome ne treba gledati dali je neko prodao svoju imovinu ili je proteran,svima treba da se pruzi jednako.Ljude koji su uspeli prodati svoju imovinu treba podsticati da pokrecu privatne biznise u delovima na koje se nasele i tako omoguce zaposljavanje onih koji nisu imali toliko srece a i sebi stvore pristojan profit.Narocitu paznju treba posvetiti naseljavanju Srba u Brcko,Celi,Gadacac i Srebrenik.Ukoliko bi se na tom prostoru uspela postici znacajna vecina srpskog stanovnistva to bi imalo i te kakav znacaj (u nekom buducem sukobu) jer bi to znacajno skratilo granicu i prosirilo koridor prema Krajini i Banja Luci.
Znam da ce sada neki reci da je to nemoguce izvesti.Nije i ne sme biti nemoguce.Treba se uciti od Siptara.Tamo gde nemas vecinu a potrebna (cak i neophodna) ti je treba nuditi visoku cenu sadasnjim vlasnicima (niko nece odbiti kada mu se ponudi 100000 KM za imanje koje vredi 80000KM.
Za ovakve projekte drzava treba da obezbedi svu mogucu logisticku podrsku (finansijsku pomoc,bezkamatne kredite za otkup imanja (od muslimana i Hrvata) u ovim oblastima,obezbedjen otkup svih poljoprivrednih i drugih proizvoda od ljudi koji ce se naseliti u tim podrucjima itd)"
oni bi po bilo koju cijenu ostvarili svoje naume... čak su voljni i vršiti etničko čišćenje svog naroda samo da im naum uspije....

Nema šanse da se to dogodi ujedinjenje RS-a i Srbije. Pa u tome nisu uspjeli ni 1992.g. kad su bili puno bolje naoružani i organizirani od Hrvata i posebice Bošnjaka. Republika Srpska u slučaju rata s nabrijanim Bošnjama bi loše prošla sa cik cak granicom koju je nemoguće svuda braniti, jednostavno bos. Srba je premalo za obranu cijele RS, a Srbijanci baš neće biti ludi gubiti glavu u Bosni. RS je praktički pusta posebice istočna Hercegovina i istočna Bosna (osim Biljeljinskog područja. Također je zapadni dio pust izuzev banjalučkog i prijedorskog područja.


Last edited by Antijunak on 8/1/2017, 14:40; edited 1 time in total (Reason for editing : fjfjfj)
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by michaellcmacha 8/1/2017, 14:44

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Map-republika-srpskaonaj vladimir se uzjebo neki dan kako će svim sredstvima braniti srpsku ugroženost u hrvatskoj, a bilo bi logičnije da je došao u banja luku i pojasnio srbima u srpskoj kako i sa kojim sredstvima će njih braniti ukoliko tamo dođe do auzmiješa.... sa sadašnjih 49% bi za manje od godinu dana spali na 30% ako i toliko...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by michaellcmacha 8/1/2017, 14:49

Antijunak wrote:

Nema šanse da se to dogodi ujedinjenje RS-a i Srbije. Pa u tome nisu uspjeli ni 1992.g. kad su bili puno bolje naoružani i organizirani od Hrvata i posebice Bošnjaka. Republika Srpska u slučaju rata s nabrijanim Bošnjama bi loše prošla sa cik cak granicom koju je nemoguće svuda braniti, jednostavno bos. Srba je premalo za obranu cijele RS, a Srbijanci baš neće biti ludi gubiti glavu u Bosni. RS je praktički pusta posebice istočna Hercegovina i istočna Bosna (osim Biljeljinskog područja. Također je zapadni dio pust izuzev banjalučkog i prijedorskog područja.
pa nema ali eto pizzon voli da sniva.... sad u ovim odnosima snaga bosanski srbi su značajno lošijoj poziciji nego za vrijeme rata. danas su razoružani a ukupni ljudski potencijal im je nedostatan da bi se branio a kamoli da bi uspostavljao nekakvu samostalnost ili na silu se išao spajati sa srbijom....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by abraham 8/1/2017, 14:53

Problem je i zanimanje same Srbije za pripojenje. Naime, sto bi Srbija dobila pripojenjem????? Realno govoreci jedva su se otresli Kosova a sada da se natovare novim???? Ne vjerujem ali razum je deficitaran na tim meridijanima, tako da je sve moguce.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by Antijunak 8/1/2017, 14:56

michaellcmacha wrote:
Antijunak wrote:

Nema šanse da se to dogodi ujedinjenje RS-a i Srbije. Pa u tome nisu uspjeli ni 1992.g. kad su bili puno bolje naoružani i organizirani od Hrvata i posebice Bošnjaka. Republika Srpska u slučaju rata s nabrijanim Bošnjama bi loše prošla sa cik cak granicom koju je nemoguće svuda braniti, jednostavno bos. Srba je premalo za obranu cijele RS, a Srbijanci baš neće biti ludi gubiti glavu u Bosni. RS je praktički pusta posebice istočna Hercegovina i istočna Bosna (osim Biljeljinskog područja. Također je zapadni dio pust izuzev banjalučkog i prijedorskog područja.
pa nema ali eto pizzon voli da sniva.... sad u ovim odnosima snaga bosanski srbi su značajno lošijoj poziciji nego za vrijeme rata. danas su razoružani a ukupni ljudski potencijal im je nedostatan da bi se branio a kamoli da bi uspostavljao nekakvu samostalnost ili na silu se išao spajati sa srbijom....
Ma i ja mislim da je to samo Dodikovo kurčenje, no svejedno ih treba držati na oku jer su Srbi skloni hazarderskim akcijama.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by Antijunak 8/1/2017, 14:59

abraham wrote:Problem je i zanimanje same Srbije za pripojenje. Naime, sto bi Srbija dobila pripojenjem????? Realno govoreci jedva su se otresli Kosova a sada da se natovare novim???? Ne vjerujem ali razum je deficitaran na tim meridijanima, tako da je sve moguce.

U tom slučaju Beograd bih ih financijski muzao,  a davao bi im malo ili nimalo.... Ako bi se kojim slučajem Srbijanci i Srbi našli u istoj državi došlo bi do komešanja, a lako moguće i do međusobnog klanja.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by darth_vader 8/1/2017, 15:04

Može, al ima da Banja Luku vratite Hrvatima...Imate onda nas blagoslov..
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by vuksadinare 8/1/2017, 15:42

michaellcmacha wrote:Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Map-republika-srpskaonaj vladimir se uzjebo neki dan kako će svim sredstvima braniti srpsku ugroženost u hrvatskoj, a bilo bi logičnije da je došao u banja luku i pojasnio srbima u srpskoj kako i sa kojim sredstvima će njih braniti ukoliko tamo dođe do auzmiješa.... sa sadašnjih 49% bi za manje od godinu dana spali na 30% ako i toliko...
taj se bori za granicu v-k-k...ko i sef mu...ovo do banja luke je njima malo..nista..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by max123 8/1/2017, 16:50

jasambrend wrote:Može, al ima da Banja Luku vratite Hrvatima...Imate onda nas blagoslov..
glas razuma...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by max123 8/1/2017, 16:54

srpcad se opasno uzjogunila.opet ce bit kmecanja kad crnci preoru od banjaluke do bijeljine...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by danni1 8/1/2017, 17:09

Zapravo je čudna ta težnja za teritorijem. Mi i ovo malo što imamo ne znamo iskoristiti. Imam osjećaj da nam je oko 50% teritorija višak i samo ga financiramo bez ikakve koristi.

_________________
Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 53
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by jastreb 8/1/2017, 17:13

danni1 wrote:Zapravo je čudna ta težnja za teritorijem. Mi i ovo malo što imamo ne znamo iskoristiti. Imam osjećaj da nam je oko 50% teritorija višak i samo ga financiramo bez ikakve koristi.
Da se i ja složim s tobom. Imamo Slavoniju,Bogom danu plodnu i rodnu zemlju,a ljudi,naročito mladi iz nje biže vanka.

Imamo otoke,stvorene za razvoj stočarstva,poljoprivrede,mlaslinastva,vinogradarstva i ribarstva,pa ondje vidimo samo starčad i mačke.

Imamo G.kotar malu Švicarsku idealnu za drvnu industriju,zimski turizam,neke grane poljoprivrede i stočarstva i šumarstvo,ali ondje je pustoš.

I sad bi još i neku Dubicu,Srbac, Zmijanje,Manjaču i Kozaru??? Za koga???
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by vuksadinare 8/1/2017, 17:13

danni1 wrote:Zapravo je čudna ta težnja za teritorijem. Mi i ovo malo što imamo ne znamo iskoristiti. Imam osjećaj da nam je oko 50% teritorija višak i samo ga financiramo bez ikakve koristi.
puko si covjece...drina je granica svjetova to je i cercil rekao.....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by vuksadinare 8/1/2017, 17:15

jastreb wrote:
danni1 wrote:Zapravo je čudna ta težnja za teritorijem. Mi i ovo malo što imamo ne znamo iskoristiti. Imam osjećaj da nam je oko 50% teritorija višak i samo ga financiramo bez ikakve koristi.
Da se i ja složim s tobom. Imamo Slavoniju,Bogom danu plodnu i rodnu zemlju,a ljudi,naročito mladi iz nje biže vanka.  

Imamo otoke,stvorene za razvoj stočarstva,poljoprivrede,mlaslinastva,vinogradarstva i ribarstva,pa ondje vidimo samo starčad i mačke.

Imamo G.kotar malu Švicarsku idealnu za drvnu industriju,zimski turizam,neke grane poljoprivrede i stočarstva i šumarstvo,ali ondje je pustoš.

I sad bi još i neku Dubicu,Srbac, Zmijanje,Manjaču i Kozaru??? Za koga???
...za sebe..ako neces ti drugi ce...pa ce te hrackati
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by jastreb 8/1/2017, 17:15

vuksadinare wrote:
danni1 wrote:Zapravo je čudna ta težnja za teritorijem. Mi i ovo malo što imamo ne znamo iskoristiti. Imam osjećaj da nam je oko 50% teritorija višak i samo ga financiramo bez ikakve koristi.
puko si covjece...drina je granica svjetova to je i cercil rekao.....
 Najobičnija bedastoća. Koliko ja pamtim Drina nikad nije bila granica ničemu.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by jastreb 8/1/2017, 17:18

vuksadinare wrote:
...za sebe..ako neces ti drugi ce...pa ce te hrackati[/quote] E,pa onda izvoli. Osim tebe i par potpuno izgubljenih cvjećara,ja ne znam tko bi išao ginuti za Kozaru i Manjaču,a kamo li za Drinu. Bujrum!
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by vuksadinare 8/1/2017, 17:18

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
danni1 wrote:Zapravo je čudna ta težnja za teritorijem. Mi i ovo malo što imamo ne znamo iskoristiti. Imam osjećaj da nam je oko 50% teritorija višak i samo ga financiramo bez ikakve koristi.
puko si covjece...drina je granica svjetova to je i cercil rekao.....
 Najobičnija bedastoća. Koliko ja pamtim Drina nikad nije bila granica ničemu.
...nece meni bizant biti pred zagrebom,siskom,karlovcem...nek se nose u prciju
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by jastreb 8/1/2017, 17:19

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
danni1 wrote:Zapravo je čudna ta težnja za teritorijem. Mi i ovo malo što imamo ne znamo iskoristiti. Imam osjećaj da nam je oko 50% teritorija višak i samo ga financiramo bez ikakve koristi.
puko si covjece...drina je granica svjetova to je i cercil rekao.....
 Najobičnija bedastoća. Koliko ja pamtim Drina nikad nije bila granica ničemu.
...nece meni bizant biti pred zagrebom,siskom,karlovcem...nek se nose u prciju
Pa već ti je. A ti i tvoji cvjećari se potrudite pa ga pomaknite istočno.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by danni1 8/1/2017, 17:20

jastreb wrote:
danni1 wrote:Zapravo je čudna ta težnja za teritorijem. Mi i ovo malo što imamo ne znamo iskoristiti. Imam osjećaj da nam je oko 50% teritorija višak i samo ga financiramo bez ikakve koristi.
Da se i ja složim s tobom. Imamo Slavoniju,Bogom danu plodnu i rodnu zemlju,a ljudi,naročito mladi iz nje biže vanka.  

Imamo otoke,stvorene za razvoj stočarstva,poljoprivrede,mlaslinastva,vinogradarstva i ribarstva,pa ondje vidimo samo starčad i mačke.

Imamo G.kotar malu Švicarsku idealnu za drvnu industriju,zimski turizam,neke grane poljoprivrede i stočarstva i šumarstvo,ali ondje je pustoš.

I sad bi još i neku Dubicu,Srbac, Zmijanje,Manjaču i Kozaru??? Za koga???
Ma imamo mi svašta,čuda al džaba...takvi smo kakvi smo i tu nema pomoći. 
Al dobro, što je tu je. Ono što mislim je, da nam stvarno ne treba al ni pedlja još kakve zaostale vukojebine koju bi morali pomagati.

_________________
Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 53
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske! - Page 4 Empty Re: Doživeću ujedinjenje Srbije i Srpske!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum