ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/11/2016, 20:46

aben wrote:
kic wrote:ti odmah režeš u objašnjavanju, zato te na prvu odbijaju, ja to polako, blaže..
je, i ni da ne morin i jo polako, i svjesan san suptilne dinamike dijaloga, ali moj stva je sadržan u sljedećen isječku


od  1:45 do 4:10



fora lik, ali mislim da ne pokušavam nikog manipulirati, samo da sami razmisle.. ali očito to ne pali kad nemaju s čim (pritom mislim: nisu ništa zaozbiljno proučili i prostudirali)

kic
Admin

Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 9/11/2016, 20:48

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:

 jo sun dušon i telun  za pohljepu.

"U osnovi je pohlepe velika nesigurnost "
 
jo sun dušon i telun  za pohljepu. doduše, drugih ljudi,


briga mene jesu li nesigurni, i koji su in motivi, bitno je da obogaćuju svit kolo sebe, a time i mene.

nema ništa dobro u pohlepi...tuđa pohlepa ne obogaćuje  nego osiromašuje..Pohlepni ljudi grabe ali ne daju...Možda krivo shvaćamo tu riječ..ali u našem jeziku pohlepa je sinonim za nezdravu ambiciju, za želju za tuđim, za uzimanjenm više nego što ti pripada ili što možeš podnijeti...
Pogledat ću ono, kad stignem hvala.)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/11/2016, 20:53

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:ti odmah režeš u objašnjavanju, zato te na prvu odbijaju, ja to polako, blaže..
je, i ni da ne morin i jo polako, i svjesan san suptilne dinamike dijaloga, ali moj stva je sadržan u sljedećen isječku


od  1:45 do 4:10



fora lik, ali mislim da ne pokušavam nikog manipulirati, samo da sami razmisle..  ali očito to ne pali kad nemaju s čim (pritom mislim: nisu ništa zaozbiljno proučili i prostudirali)
imomo mi puno godin u elektronskon dopisivanju, i znoš ča, 
meni je nojdraže početi ko u ovon isječku

od 0:10 do 0.35



jer unda se dogodi ovo ča se dogodilo na denkverbotu, ostanu samo dobri ljudi. mativka je izdržala početni fuck you, i nakon toga se više ne more nišće reći a da se naljuti. i ti si prvo omene dobi fuck you, ali si admin, pa si bdonekle prisiljen. punat više dza metivku, u ton smislu:)
naravski, ne govorin da se tako ne izgubu kvalitetni sugovornici, al eto.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/11/2016, 20:55

Maria wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:

 jo sun dušon i telun  za pohljepu.

"U osnovi je pohlepe velika nesigurnost "
 
jo sun dušon i telun  za pohljepu. doduše, drugih ljudi,


briga mene jesu li nesigurni, i koji su in motivi, bitno je da obogaćuju svit kolo sebe, a time i mene.

nema ništa dobro u pohlepi...tuđa pohlepa ne obogaćuje  nego osiromašuje..Pohlepni ljudi grabe ali ne daju...Možda krivo shvaćamo tu riječ..ali u našem jeziku pohlepa je sinonim za nezdravu ambiciju, za želju za tuđim, za uzimanjenm više nego što ti pripada ili što možeš podnijeti...
Pogledat ću ono, kad stignem hvala.)

izvrsno zapažanje.. :)  pohlepa je "volja za moć iz koje proizlazi i želja za podčinjavanjem drugih protiv njihove volje."... tu abenovo subjektivno ja nema šanse biti zadovoljeno pored nekog tuđeg subjektivnog "ja" 
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/11/2016, 20:58

Maria wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:

 jo sun dušon i telun  za pohljepu.

"U osnovi je pohlepe velika nesigurnost "
 
jo sun dušon i telun  za pohljepu. doduše, drugih ljudi,


briga mene jesu li nesigurni, i koji su in motivi, bitno je da obogaćuju svit kolo sebe, a time i mene.

nema ništa dobro u pohlepi...tuđa pohlepa ne obogaćuje  nego osiromašuje..Pohlepni ljudi grabe ali ne daju...Možda krivo shvaćamo tu riječ..ali u našem jeziku pohlepa je sinonim za nezdravu ambiciju, za želju za tuđim, za uzimanjenm više nego što ti pripada ili što možeš podnijeti...
Pogledat ću ono, kad stignem hvala.)
dopušćun da je u osnovi nesloganja terminološka zbrka, 

ali jo sun omoh na početku napiso kako pohljepa soma po sebi ni nemoralna, hotiti puno je relativno. nezdrava ambicija je još jedun misleading term- koliko ambicije je zdravo, a koliko ni? ki more odlučiti koliko će kome pripasti?
pogljedoj, stvarno. počinje činjenicon da vanderbildt imo kuću s pedeset kamarov:) neki bi mogli reći da ne more spati nego samo u jednoj, ali jo se mislin da ako spi svaki dun u drugoj, fali mu ih još tri stotine da more reći da nika ne spi u istoj sobi u jenu godinu:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/11/2016, 20:59

metilda wrote:
Maria wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:

 jo sun dušon i telun  za pohljepu.

"U osnovi je pohlepe velika nesigurnost "
 
jo sun dušon i telun  za pohljepu. doduše, drugih ljudi,


briga mene jesu li nesigurni, i koji su in motivi, bitno je da obogaćuju svit kolo sebe, a time i mene.

nema ništa dobro u pohlepi...tuđa pohlepa ne obogaćuje  nego osiromašuje..Pohlepni ljudi grabe ali ne daju...Možda krivo shvaćamo tu riječ..ali u našem jeziku pohlepa je sinonim za nezdravu ambiciju, za želju za tuđim, za uzimanjenm više nego što ti pripada ili što možeš podnijeti...
Pogledat ću ono, kad stignem hvala.)

izvrsno zapažanje.. :)  pohlepa je "volja za moć iz koje proizlazi i želja za podčinjavanjem drugih protiv njihove volje."... tu abenovo subjektivno ja nema šanse biti zadovoljeno pored nekog tuđeg subjektivnog "ja" 
potčinjavanje drugih protiv njihove volje imo ime, ali to ni pohljepa.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/11/2016, 21:04

ovo nemo veze s trenutnom temom, ali puko bi da je stavin vode:)
krotki je i slaki kako corn sirup:)



_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/11/2016, 21:10

Synonyms 

avarice, avidity, cupidity, covetousness; voracity, ravenousness, rapacity. 

Greed, greediness denote an excessive, extreme desire for something, often more than one's proper share. Greed means avid desire for gain or wealth (unless some other application is indicated) and is definitely uncomplimentary in implication: His greed drove him to exploit his workers. Greediness, when unqualified, suggests a craving for food; it may, however, be applied to all avid desires, and need not be always uncomplimentary: greediness for knowledge, fame, praise.

čak i navedene stvari poput znanja ili slave mogu u pohlepi biti pogubne za druge ljude.. pohlepa se ne može izmjeriti brojevima... ona uvijek teži većem broju....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/11/2016, 21:11

favoriziraš malivku i gotovo, ma nije bed, meni je kod nje najbolje što je otvorena za nove materijale, ali zna udavit pitanjima koji nikud ne vode, tzv trinity mode..

da se vratim na Dostojevskog, povazdan mi se misli vraćaju na njega kao da mi je ženska, njegova najveća ostavština po meni, i sad ću kao ova dva tipa onak plain govoriti, je shvaćanje čovjeka kao bića koje je stalno ili pretežito u borbi između činjenja dobra i činjenja zla, i naravno, kako je sve dopušteno sad kad nema Boga u društvu..

ali stvar je u tome, što zapravo je to sve pretjerivanje, čovjek prvoloptaški razmišlja i ide linijom manjeg otpora većinu vremena... nema u čovjeku moralnih dilema, jer one vode do tjeskobe, imobilizacije i katatoničnog stanja..

hoću reći, koliko su ti važne tvoje ideje, i kad ne ide dobro? mislim, svi imamo dana kad nam je puna glava i ne želimo nikakav input, ali govorim o tome, hoćeš li isto filozofirati u rovu, kao što pričaš na kavi? (ne govorim direktno tebi sad ali jel) to je ona rečenica od Ezre Pound, ako čovjek ne drži do svojih stavova kad su one stavljene na test, ili on nije neki čovjek, il njegovi stavovi nisu nešt..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/11/2016, 21:18

i ja svoj video za trku imadem...

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/11/2016, 21:33

kic wrote:favoriziraš malivku i gotovo, ma nije bed, meni je kod nje najbolje što je otvorena za nove materijale, ali zna udavit pitanjima koji nikud ne vode, tzv trinity mode..

da se vratim na Dostojevskog, povazdan mi se misli vraćaju na njega kao da mi je ženska, njegova najveća ostavština po meni, i sad ću kao ova dva tipa onak plain govoriti, je shvaćanje čovjeka kao bića koje je stalno ili pretežito u borbi između činjenja dobra i činjenja zla, i naravno, kako je sve dopušteno sad kad nema Boga u društvu..

ali stvar je u tome, što zapravo je to sve pretjerivanje, čovjek prvoloptaški razmišlja i ide linijom manjeg otpora većinu vremena... nema u čovjeku moralnih dilema, jer one vode do tjeskobe, imobilizacije i katatoničnog stanja..

hoću reći, koliko su ti važne tvoje ideje, i kad ne ide dobro? mislim, svi imamo dana kad nam je puna glava i ne želimo nikakav input, ali govorim o tome, hoćeš li isto filozofirati u rovu, kao što pričaš na kavi? (ne govorim direktno tebi sad ali jel) to je ona rečenica od Ezre Pound, ako čovjek ne drži do svojih stavova kad su one stavljene na test, ili on nije neki čovjek, il njegovi stavovi nisu nešt..
omg, trinity mode, kako si to dobro reko- nika to nis verbaliziro, sa mi je žo ča si me preteko:(



dostojevski, jel? jo celi dun razmišljun o pohljepi, haha
razumin ča govoriš. 
imo jedan kuriozitet iz mog života. jo sun celi život bi obazriv, i nis govori svoje mišljenje (u poslu) nika. jebiga, uvika je bilo skandalozno i procijeni sun da mi je bolje mučati. sa su mi ventili popuštili i govorin sve ča mislin, i većinon grin protiv svojih interesa. moji savjeti ljudima redovito uključuju da ne uzimaju moje usluge. i otada nika više posla i klijentov. ne ću reći da je to uzročno povezano, jer možda i ni. jo mislin da su  stavovi moje sekte toliko sound, da i ništarija more lako projti ezrinov test.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/11/2016, 22:10

sad si u, deal with it, fazi..

ali zanimljivo je, da kad u kontinuitetu razmišljaš o nečemu, da se na kraju uglavnom nešto i rodi, i osjećaj je onda skroz prirodan jer ti paše, dok inače ako prvoloptaški odgovaramo onda kažemo samo ono što mislimo da je zgodno za reć..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/11/2016, 22:35

kic wrote:sad si u, deal with it, fazi..  

ali zanimljivo je, da kad u kontinuitetu razmišljaš o nečemu, da se na kraju uglavnom nešto i rodi, i osjećaj je onda skroz prirodan jer ti paše, dok inače ako prvoloptaški odgovaramo onda kažemo samo ono što mislimo da je zgodno za reć..
da. mislin, ispada da smo zaključili da je bolje više razmišljati od manje razmišljati:), al ni to baš tako općeprihvaćeno.

evo jedun citat od oca antiprvoloptaškog razmišljnja, kako razara većinom dobrodošle zaštitne mjere domaće ekonomije;




Bastiat’s [url=http://www.econlib.org/library/Bastiat/basSoph3.html#S.1, Ch.7, A Petition]“A Petition,”[/url] usually referred to now as “The Petition of the Candlemakers,” displays his rhetorical skill and rakish tone, as this excerpt illustrates:
We are suffering from the ruinous competition of a foreign rival who apparently works under conditions so far superior to our own for the production of light, that he is flooding the domestic market with it at an incredibly low price.... This rival ... is none other than the sun....
We ask you to be so good as to pass a law requiring the closing of all windows, dormers, skylights, inside and outside shutters, curtains, casements, bull’s-eyes, deadlights and blinds; in short, all openings, holes, chinks, and fissures.

http://www.econlib.org/library/Enc/bios/Bastiat.html

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/11/2016, 22:49

joj e, treba otvorit musli bar, grijat mlijeko i ljudi nek si sami miješaju šta će ubacit..

lova do krova
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/11/2016, 23:56

aben wrote:ma znan da je, zoto sun vas izjednoči is partizanima, ali zoč je to tako?
kako to da je ontoloski pohljepa korijen zla?

jer, to ni istina.
Meni je bas simpa kako se ovdje izvrcu mnoge stvari pa tako i pohlepa postaje pozeljna, cak.. Nego, za one koji pohlepu izjednacavaju s zeljom naprosto, evo primjera jednog poznanika koji bi bio dovoljno razumljiv i retardiranom piletu. Toblerone, kad povecas razmak izmedju rebara cokolade da bi  joj smanjio tezinu, a zadrzao cijenu. Pohlepa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 10/11/2016, 07:00

tebala si biti tu kad smo pricali o ucjenama heh..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/11/2016, 08:20

kic wrote:joj e, treba otvorit musli bar, grijat mlijeko i ljudi nek si sami miješaju šta će ubacit..

lova do krova
meni je ful žo ča ko nos nemo dinnersa ko u meriki. dobro jutro, molin vas kafu i dvo joja naoko. tvoja ideja bi se tu uklopila taman..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/11/2016, 08:33

Ithildin wrote:
aben wrote:ma znan da je, zoto sun vas izjednoči is partizanima, ali zoč je to tako?
kako to da je ontoloski pohljepa korijen zla?

jer, to ni istina.
Meni je bas simpa kako se ovdje izvrcu mnoge stvari pa tako i pohlepa postaje pozeljna, cak.. Nego, za one koji pohlepu izjednacavaju s zeljom naprosto, evo primjera jednog poznanika koji bi bio dovoljno razumljiv i retardiranom piletu. Toblerone, kad povecas razmak izmedju rebara cokolade da bi  joj smanjio tezinu, a zadrzao cijenu. Pohlepa.
to ni dobar primjer pohljepe. to je primjer poskupljenja proizvoda. 
bolji primjer bi bi s tubon kalodonta, anegdota gre da su inžinjeri povećali otvor tube pa se potrošnja povećala. međutin, ni to ni dovoljno. mi bi mogli brez problema iskonstruirati jednok scenarij ki bi jo oznoči normalnin, a ti pohljepnin, i obrnuto. sad, ti moreš ko i merikunski sudac reći da ne znoš ča je pohljepa al je prepoznoš ka je vidiš, dopušćun, ali to još nišće ne govori o nepoželjnosti pohljepe, ili nedojbože nemoralnosti pohljepe. 

da toblerone napišu na ćikulati 10 deki, a stavu 8 deki, sve i da je pohljepa uzrok te stvori, laž je problijem, i prevara, a ne pohljepa.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/11/2016, 08:37

kic wrote:tebala si biti tu kad smo pricali o ucjenama heh..
jo još nis naišo na compelling argument za zabranu ucjene.
ali za rozliku od pohljepe, ucjena ni tolimo opće korisna za društvo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/11/2016, 09:08

da čujemo što milton friedman misli o pohljepi, možda van je draže takovu stvor čuti od nobelovca:


https://m.youtube.com/watch?v=RWsx1X8PV_A

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/11/2016, 09:40

aben wrote:da čujemo što milton friedman misli o pohljepi, možda van je draže takovu stvor čuti od nobelovca:


https://m.youtube.com/watch?v=RWsx1X8PV_A
 pozivanje na autoritet i to ekonomistu ...  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 17 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum