ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Page 1 of 31 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next

Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by RayMabus 19/8/2016, 08:35

Na pitanje o tome tko će davati to nešto hrvatskom društvu i tko će ga činiti, ako svi mladi odu u „bijeli svijet“, Tajana jasno odgovara: „Treba dati svoj doprinos društvu, ali s druge strane treba misliti i na sebe. Jer u konačnici, ako ne misliš na sebe – nesretan si i ne možeš dati ništa ni sebi, a ni okolini u kojoj djeluješ i onda na kraju – dođeš na nulu“, zaključila je moja sugovornica.

http://www.dw.com/hr/hrvatica-u-njema%C4%8Dkoj-i-ja-%C5%BEelim-dio-tog-kola%C4%8Da/a-19484731

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" 0,,19484571_401,00
RayMabus
RayMabus

Posts : 182028
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by RayMabus 19/8/2016, 08:41

Sve je počelo njenim angažmanom na balkanskoj izbjegličkoj ruti. Tajana je gotovo osam mjeseci volontirala na granicama uzduž balkanske rute. „Dok si ti tamo, glavni ti je cilj pomoći ljudima. No kad se vratiš u svoju svakodnevicu, tek onda shvatiš što si proživio. Ne znam kakav je rat jer ga nisam proživjela, ali ovo je nešto slično ratu bez izravnog sukoba. Jer su djeca i bebe na velikim hladnoćama noćili na livadama, jer je na početku vladala potpuna neorganiziranost humanitarne pomoći...“, prisjeća se.


Tijekom kratkog boravka u Berlinu povlačila je paralele između života u Njemačkoj i Hrvatskoj što je na kraju i prevagnulo u odluci o preseljenju. „Mi mladi u Hrvatskoj smo naprosto isprepadani zbog ekonomske situacije, non- stop mislimo da će onaj tren kad završimo fakultet i ne pronađemo posao u struci, svijet propasti te da nećemo imati više jednaku šansu na tržištu rada“, smatra Tajana.

U Berlinu imam mnogo prijatelja iz cijeloga svijeta“. Upravo ta poznata berlinska atmosfera, koju u dobroj mjeri karakterizira multikulturalnost, Tajani je pružila jedan dodatni pogled na svijet, čega, kako kaže, u Hrvatskoj nema. „Kada bi više stranaca izabralo Hrvatsku za život, možda bi to barem malo razbilo monotoniju i stalno osvrtanje na prošlost koja je glavna bolest hrvatskog društva. Možda se ne bismo onda toliko bavili sobom“, smatra.


Odlazak u Njemačku ovoj je sociologinji pružio niz mini – šokova, kako ih ona naziva. „Nakon što sam shvatila da je hrana jeftinija i da zapravo mogu birati što želim jesti, počela sam računati kolike su to plaće i primanja mojih prijatelja, pa sam došla do jednostavnog zaključka – i ja želim dio tog kolača. Jer moj se trud onda na kraju isplati“, objašnjava Tajana.

Osim što je ekonomska situacija bolja, Tajani se svidjelo što je, kako kaže, prvi puta u životu osjetila postojanje države. „U Njemačkoj možeš osjetiti da postoji taj neki aparat na koji se ti možeš osloniti, dok u Hrvatskoj vlada taj veliki pesimizam i razočaranje političkom situacijom, a sada i sarkazam. Mislim da je sarkazam taj jedan posljednji stadij koji se javlja kad izgubiš nadu, iz nekog bijesa“, smatra Tajana. Dodaje kako je takvo nepovjerenje u politiku među mladima u Hrvatskoj vrlo opasno u kombinaciji s općenito lošim političkim obrazovanjem mladih. „Mnogo građana Republike Hrvatske ne shvaća gdje im ide bruto, a gdje neto od plaće. Mi u Hrvatskoj i dalje mislim da ako smo prevarili državu, da smo na dobitku, a ne shvaćamo da smo zapravo samo prevarili sebe, jer mi smo ta država“, nedvosmisleno je Tajana komentirala.


Svojim prijateljima, od kojih su mnogi već u intenzivnoj fazi razmišljanja o odlasku iz Hrvatske, Tajana sugerira da taj plan zaista i provedu u djelo. „Hrvatska ima mnogo mladih sposobnih ljudi koji misle svojom glavom. I naše obrazovanje nije toliko loše, mi smo poslijeratna djeca i čuli smo o lošim stranama, nemamo sve na pladnju – znamo se boriti i imamo socijalne vještine“, smatra Tajana. Dodaje da joj je baš zato teško gledati da mladi ljudi stagniraju na burzi rada i da su pogubljeni u ovom društvu u Hrvatskoj, a nastala situacija se nije dogodila preko noći, već traje godinama.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182028
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by Kermit 19/8/2016, 09:17

Jbg svi Hrvati koji nisu iz herceg bosanskih vukojebina nemaju puno šanse u vlastitoj državi, mozda Istra, zagorje, međimurje i primirje ostatak je zarazen štetočinama marićima, glavašima i bandićima
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by Riplex 19/8/2016, 09:21

asilovski wrote:Jbg svi Hrvati koji nisu iz herceg bosanskih vukojebina nemaju puno šanse u vlastitoj državi, mozda Istra, zagorje, međimurje i primirje ostatak je zarazen štetočinama marićima, glavašima i bandićima
Daj ne seri boktejebo.

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by RayMabus 19/8/2016, 09:26

asilovski wrote:Jbg svi Hrvati koji nisu iz herceg bosanskih vukojebina nemaju puno šanse u vlastitoj državi, mozda Istra, zagorje, međimurje i primirje ostatak je zarazen štetočinama marićima, glavašima i bandićima
Ima dva fakulteta. Jedinica je. Ima dvije vikendice , jednu na CIovu a jednu na Bracu , najmanje dva stana u Splitu .......i razlog je zašto necu moc rokat liberale po Hr nego ostavit pištolj u koricama.....rodica mi je.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 182028
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by RayMabus 19/8/2016, 09:29

Opis stanja u Hr : cista petica

a ovo sa imigrantima .....cekaj da navale balkanskom rutom pa Austrija blokira granicu , Švabe pretrpane a onda mi ovdje zaglave.

Vidim da se lagano pomicu stajališta kod ove trpačine imigrantima i kod liberalnih struja tj da treba malo stat na balun pa ono .....
RayMabus
RayMabus

Posts : 182028
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by RayMabus 19/8/2016, 09:35

Na pitanje o tome tko će davati to nešto hrvatskom društvu i tko će ga činiti, ako svi mladi odu u „bijeli svijet“, Tajana jasno odgovara: „Treba dati svoj doprinos društvu, ali s druge strane treba misliti i na sebe. Jer u konačnici, ako ne misliš na sebe – nesretan si i ne možeš dati ništa ni sebi, a ni okolini u kojoj djeluješ i onda na kraju – dođeš na nulu“, zaključila je moja sugovornica.

---

Prevedeno na širi društveni kontekst :

Na pitanje o tome tko će davati to nešto evropskom društvu i tko će ga činiti, ako evropljane zamjenimo imigrantima koji se nisu integrirali, Tajana jasno odgovara: „Treba dati svoj doprinos društvu, ali s druge strane treba misliti i na sebe. Jer u konačnici, ako ne misliš na sebe – nesretan si i ne možeš dati ništa ni sebi, a ni okolini u kojoj djeluješ i onda na kraju – dođeš na nulu“, zaključila je moja sugovornica.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182028
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by Serbinho-3 19/8/2016, 09:36

Bolji ste jos jedino od Bugara, stanovnistvo vam masovno bezi dok ovi dizu spomenike i daju nazive ulica uglednim gradjanima.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27353
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by Guest 19/8/2016, 09:36

Riplex wrote:
asilovski wrote:Jbg svi Hrvati koji nisu iz herceg bosanskih vukojebina nemaju puno šanse u vlastitoj državi, mozda Istra, zagorje, međimurje i primirje ostatak je zarazen štetočinama marićima, glavašima i bandićima
Daj ne seri boktejebo.

Smeta istina jel?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by RayMabus 19/8/2016, 09:39

Serbinho-3 wrote:Bolji ste jos jedino od Bugara, stanovnistvo vam masovno bezi dok ovi dizu spomenike i daju nazive ulica uglednim gradjanima.
Da samo ona nije ekonomski imigrant.

Ima više para nego 95% vas na forumu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182028
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by frakcija 19/8/2016, 09:42

RayMabus wrote:
Serbinho-3 wrote:Bolji ste jos jedino od Bugara, stanovnistvo vam masovno bezi dok ovi dizu spomenike i daju nazive ulica uglednim gradjanima.
Da samo ona nije ekonomski imigrant.

Ima više para nego 95% vas na forumu.
imoćanima uvik malo. gladne oči. a i vole trljat na nos šta su stekli, zato se jedino i vraćaju.

frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by Serbinho-3 19/8/2016, 09:43

Ima para ali je otisla, tu nema posla.
Zato ovi i skrecu paznju sa realnih problema, uvale ti Tompsona, sportiste, raja mirna, srecna i nisu izasli na ulice.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27353
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by kic 19/8/2016, 09:44

asilovski wrote:Jbg svi Hrvati koji nisu iz herceg bosanskih vukojebina nemaju puno šanse u vlastitoj državi, mozda Istra, zagorje, međimurje i primirje ostatak je zarazen štetočinama marićima, glavašima i bandićima

wtf
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by Serbinho-3 19/8/2016, 09:44

Sreca da Srbija nije u EU.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27353
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by RayMabus 19/8/2016, 09:47

Serbinho-3 wrote:Sreca da Srbija nije u EU.
Aj molim te prekini više sa tom pričom : u Srbiji su kuče od čokolade a prozori od mermelade a u Hr ruzinave bandere i kvrgavi autoputevi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182028
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by RayMabus 19/8/2016, 09:49

Serbinho-3 wrote:Sreca da Srbija nije u EU.
DIO STUDENTICA u Srbiji odlučuje se na bavljenje prostitucijom kako bi lakše platile školarine, stan i hranu te ostale potrepštine. Drugačije se, piše Kurir, ne mogu uzdržavati dok studiraju.

Zbog teške materijalne situacije sve je više studentica koje se odlučuju na takav očajnički potez, u borbi za preživljvanje neke od njih svoje tijelo prodaju po cijeni od tek tisuću dinara (60 kuna).

"Studentska prostitucija je doslovno procvala u Beogradu u posljednjih godinu dana, a glavni je razlog neimaština. Neke studentice tako zarađuju za život, plaćaju školarinu, kupuju hranu… Mnoge od njih su na fakultetu uzorne, pa tako tijekom dana marljivo uče, a noću čekaju mušterije kod Plavog mosta i oko željezničke postaje. Međutim, dok elitne prostitutke zarađuju i nekoliko stotina eura po satu, ove djevojke seks nude za tisuću ili dvije dinara", rekao je anonimni sugovornik Kurira.

Osim djevojaka, najstarijim zanatom sve se češće bave i mladići.

"Pristaju na sve, a usluge pružaju u automobilu ili stanu klijenta. Cijene su tako niske jer im je novac hitno potreban za preživljavanje, dok je, s druge strane, i konkurencija velika, što također obara cijenu. I u ostalim sveučilištima u Srbiji je vjerojatno isto", kaže sugovornik.

Prema riječima Gorana Miletića, programskog direktora “Civil Right Defenders”, razlog za ovakvu situaciju treba tražiti u stanju u kojem se nalazi srpsko društvo.

"Treba se staviti u situaciju tih djevojaka.  One pokušavaju naći izlaz iz životne situacije koja ide do te točke da nemaju jesti i gdje živjeti", kaže Miletić.

Psihoterapeut Zoran Milivojević smatra da je prostitucija među studenticama njihov očajnički izbor.

"Mladi ne vide perspektivu, imaju stajalište da je sve bez veze, kako je svatko tko nešto vrijedi otišao u inozemstvo, dok oni koji nisu imali tu sreću ostaju u Srbiji i preživljavaju", rekao je Milivojević te zaključio da je zbog toga za neke od njih prostitucija jedini izlaz.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dio-studentica-u-srbiji-prodaje-tijelo-za-60-kuna-kako-bi-platile-skolarinu-i-hranu/913870.aspx

Srecom eto niste EU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182028
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by frakcija 19/8/2016, 09:52

longi ponosan na emancipiranu rodicu..trljam oči. :wow:
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by Serbinho-3 19/8/2016, 09:55

Srecom pa nismo u EU, bolje kuci da se prostituisu, nego vani.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27353
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by kaya 19/8/2016, 09:56

RayMabus wrote:
Serbinho-3 wrote:Bolji ste jos jedino od Bugara, stanovnistvo vam masovno bezi dok ovi dizu spomenike i daju nazive ulica uglednim gradjanima.
Da samo ona nije ekonomski imigrant.

Ima više para nego 95% vas na forumu.
Da. Izgleda da joj pamet nije jača strana i da je otišla po dio govna a ne kolača. Kako inače komentirati osobu koja i da ne radi ništa moze od turizma živjeti ali je otišla u Njemačku prati wc i prodavati kavu ?!
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by kaya 19/8/2016, 09:57

Serbinho-3 wrote:Srecom pa nismo u EU, bolje kuci da se prostituisu, nego vani.
A sto se ti bogati javljaš? Otišo si u Italiju prodavati cipele... Mislim:)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača" Empty Re: Hrvatica u Njemačkoj: "I ja želim dio tog kolača"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 31 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum