ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 7/4/2015, 21:06

Građansko me frustrira.

medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 7/4/2015, 21:06

shenell wrote:
Lady_D wrote:
place li puno kada ju cijepe? :/

neki dan je neka bebica vikala bas :/
Svako cjepivo do godinu dana je dobila sa osmijehom,doslovno.
Ono za ospice sa godinu je tuzno plakala i gledala u mene i vikala "mama,nece".. bas mi je grozno bilo kao da sam dozvolila da joj rade nesto ruzno :(
Danas se prodala za bombon kod doktorice i nis. Napravia ljutu facu i kad sam ju zagrlila hoce bombon i nastavile dalje.


Danas sam srela jednog odlicnog pedijatra koji mi je uljepsao svaki dan u bolnici sa T.
Dr. Berecki,poznat po svom humoru,ponasanju ne tipicnom za odrasle doktore..bas jedan prekrasan doktor.
Da su bar svi takvi!
A secer mali ! E pa mnogi mi kazu da im je u pocetku kada tek imaju bebicu onako nelagodno dati je nekome da je cijepi, pregledava, pogotovo kada je jako uplasena i place. :/
Bas je porasla i preslatka je! A kao da je jucer bilo da se rodila... vec godina i pol je prosla :)
Ja sam kao beba bila najglasnija. To je i mami sestra godinama nakon znala reci. lol!  Ja sam za sve plakala.
Uzasna sam bila! jednom su moji otisli na putovanje, a baka me ostala cuvati i rekla ja da sam stalno plakala i trazila mamu.


I kada je medicinsko osoblje dobro i zna komunicirati sa tobom ljudski, sve je lakse. Kako i sa pedijatrima tako i sa ostalima. :)
Svi se zale na pulsko rodiliste tako da... prije nego planiram imati bebu dobro cu porazmisliti gdje, sta i kako.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 7/4/2015, 21:13

jeli buttersaure cisti maslac ili se varam? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic 7/4/2015, 21:17

oni imaju pravo korištenja na cijelom tom dvorištu ili bašči voeva, i sad bi trebali provesti parcelaciju, za to je potrebno ipak platiti izradu parc. elaborata, osim ako to već nije urađeno kad je zgrada pravljena, a i pitanje je li to još važi i kakve su ostale pojedinosti kako doć do toga..

pa turčin je u zakonitom posjedu po meni, ipak neometano vrši preko 30g faktičnu vlast nad tim nekretninama, on nema pravo prisvojiti sve ali jedno je pravičnost a drugo činjenično stanje, posjed je općenito podcijenjen ali vrlo jak institut u stvari.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Arwen 7/4/2015, 21:17

Ma dobra je ona,nije neki placljivko..uh..nije jos godina i pol,nemoj mi pozurivati iovako mi brzo prolazi.
Za rodiliste nemam niti jednu lijepu rijec osim za mladog doktora kojem ne znam ime :) 
Ali ovaj pedijatar..to je dusa od covjeka.
Arwen
Arwen

Female
Posts : 1830
2014-04-22


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Arwen 7/4/2015, 21:19

Turci!
Samo to je dovoljno za reci!
Arwen
Arwen

Female
Posts : 1830
2014-04-22


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 7/4/2015, 21:22

Da, zajeban je posjed. Posjednik ti može zagorčat život.

Parcelizacija se meni čini kao najbolje rješenje, kad već s takvim debilom imaju posla.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic 7/4/2015, 21:28

kod nas u nizu slučajeva presumpcija ide u korist posjednika, jbg :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 7/4/2015, 21:30

Da, znam. Al nesamo kod nas, pogle prava skvotera u V. Britaniji... :D
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 7/4/2015, 21:35

Kic fašisto :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic 7/4/2015, 21:41

M3tzTli wrote:Kic fašisto :^0
HV MY HAUS :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 7/4/2015, 21:42

Kako on moze biti posjednik zajednickoga?

Vidjet cemo...ako netko moze nešto promijeniti onda potpisi većine stanara/vlasnika ...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic 7/4/2015, 21:43

medication wrote:Da, znam. Al nesamo kod nas, pogle prava skvotera u V. Britaniji... :D
to je sad kd kod njih? mislim da je to druga krajnost :/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 7/4/2015, 21:47

Netko može biti posjednik i tvog stana npr.

Bitno je razlikovati vlasništvo od posjeda.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 7/4/2015, 21:50

U ugovoru stoji gemeinschaftsgrund...zajedničko zemljište...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 7/4/2015, 21:58

I tu Turčin može bit u posjedu, kao što je i dokazao.
Posjed je faktička vlast.
Samo, po meni (kic se ne slaže baš, al je bolje poslušat njega), da bi taj posjed bio zakonit, treba imat nekakvu pravnu osnovu.

Tipa podstanari su u zakonitom posjedu stana svojih stanodavaca, na temelju ugovora o najmu.

Turčin nije, jer nema pravnu osnovu za uzurpiranje cijelog vrta. Sad može li je on kako iskopati, s obzirom na duljinu korištenja zamljišta i sl, to ne znam.

Po meni, tu bi ostali suvlasnici vrlo lako mogli ishoditi posjedovnu zaštitu.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 7/4/2015, 22:01

Dakle, pravo na posjed ima, pravo na ograničavanje jednakog prava drugima nema.
Posjed je u idealnom omjeru, dakle svi suvlasnici ga imaju pravo koristit jednako.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic 7/4/2015, 22:01

well, nemoj ni mene slušati, iako naše građ. pravo izvire iz austrijanskog, nije istovjetno, morat ćete si nabaviti nekog tamošnjeg jurista u krajnjoj liniji.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 7/4/2015, 22:12

Imas i balkanski zakon...
Koliko sam shvatio on je sam protiv svih 
Brojcano ga nadjacajte i razbijte ga ko picku B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 7/4/2015, 22:15

kic wrote:
M3tzTli wrote:Kic fašisto :^0
HV MY HAUS :^^

Mein !!!!!  Kakav my my ^^
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic 7/4/2015, 22:30

kao u onom češkom filmu "Strogo kontrolirani vlakovi" kad uleti klinac u ured, a ovaj se prodekne RAUUUUS! i onda ponovno uđe, ali sad sa Sieg Heil i onda ga pogladi po glavi :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 34 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum