ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Page 34 of 38 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Next

Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski Sat 12 Oct - 11:58

Dosta posla za cigane... 


Hoholo Mudovski

Posts : 6547
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 12 Oct - 12:44

Dali bi im Britanci tenkove al šta će, sirotinja pa nema.


Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 9k=
RayMabus
RayMabus

Posts : 183361
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 12 Oct - 13:16

Dron baca na hrpu protutenkovskih mina TM-62 pored ruskog tenka T-62 ili T-54.


Tenkovi su napadačko oružje a kad ih nitko nema onda nitko ne može napadati i imamo pat poziciju ( moja omiljena ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 183361
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski Sat 12 Oct - 16:42

RayMabus wrote:Dali bi im Britanci tenkove al šta će, sirotinja pa nema.


Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 9k=
Švedska poslala neke oklopnjake stare 60tak godina... Livaj ulja i ne boj se...

_________________
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6547
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski Sat 12 Oct - 16:49



Nedostatak motiviranih boraca, prisilne mobilizaciju,...

_________________
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6547
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 12 Oct - 16:53

Pansarbandvagn 302 je švedski oklopni transporter na gusjenicama. Samo u službi švedske vojske, djelovao je u Bosni 1990-ih i na Kosovu 2000-ih. Nagnute prednje ploče mogu izdržati projektil od 20 mm. Odjeljak za postrojbe dizajniran je za 10 vojnika koji sjede sa strane, okrenuti jedan prema drugome. Vojnici napuštaju vozilo kroz stražnja dvokrilna vrata. Oklopni transporter opremljen je dizelskim motorom Volvo-Penta Model THD 100B, koji je razvila švedska korporacija Volvo. 

Godine proizvodnje: 1966 - 1971

Broj proizvedenih komada: oko 650

Sve izgrađene strojeve koristile su švedske oružane snage do 2014., kada su zamijenjeni Strfom 90. Vojna bilanca zabilježila je prisutnost 239 i 172 stroja od 2023. odnosno 2024. godine.

Sve švedske zalihe PBV 302 (oko 200) bit će donirane Ukrajini. 

Enlarge this imageClick to see fullsize
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 1280px-Pansarbandvagn_302_Revinge_2019-2
RayMabus
RayMabus

Posts : 183361
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by crvenkasti Sat 12 Oct - 17:24

Zašto ne želi ići?

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29587
2014-04-17


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by crvenkasti Sat 12 Oct - 19:34

Vidi kako su Rusi svi mršavi. Siromaštvo i neimaština.



Ovako izgledaju ljudi u bogatoj i prosperitetnoj zemlji:

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29587
2014-04-17


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski Sat 12 Oct - 19:56

Skužajte na pesimizmu

nakon katastrofalne ludosti napuštanja mirovnog sporazuma u proljeće 2022. zbog nepobjedivog zastupničkog rata: "Ukrajinski glavni grad ozbiljno raspravlja o scenarijima u kojima se zemlja za sada odriče potpunog ponovnog osvajanja svojih okupiranih teritorija, gotovo 20 posto ukrajinskog teritorija. [  Visoki ukrajinski dužnosnik priznaje da su imali lažnu ideju o pobjedi "Vjerovali smo da pobjeda mora biti bezuvjetna predaja Putinove Rusije." Ali to se ne može učiniti bez ustupaka.  kaže trijezno.


 “Bilo da se radi o Trumpu ili Harrisu, Amerikanci će se polako, ali sigurno povući”, rekao je u povjerenju za SPIEGEL visoki ukrajinski dužnosnik u Kijevu.  Sveukupno zvuči pesimistički.  "Prognoze su loše", kaže.  Zabrinut je za moral nekih trupa.  – Ljudi se zapravo više ne žele svađati.  Brinu ga i napetosti među ljudima.  "Ratne nepravde mogle bi rasturiti društvo."


 

_________________
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6547
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 12 Oct - 20:01

A jebe mi se za njih ( Ukrajinu ).

Ko da sam im ja kriv šta mu ne gađaju rafinerije i plinovode.

Ima ona dva plinovoda preko Crnog mora koji vode do balije usrane ( Erdogan ) pa neka mu to gađaju i tako prekinu prihode i utjecaj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183361
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by crvenkasti Sat 12 Oct - 20:04

Hoholo Mudovski wrote:Skužajte na pesimizmu

nakon katastrofalne ludosti napuštanja mirovnog sporazuma u proljeće 2022. zbog nepobjedivog zastupničkog rata: "Ukrajinski glavni grad ozbiljno raspravlja o scenarijima u kojima se zemlja za sada odriče potpunog ponovnog osvajanja svojih okupiranih teritorija, gotovo 20 posto ukrajinskog teritorija. [  Visoki ukrajinski dužnosnik priznaje da su imali lažnu ideju o pobjedi "Vjerovali smo da pobjeda mora biti bezuvjetna predaja Putinove Rusije." Ali to se ne može učiniti bez ustupaka.  kaže trijezno.


 “Bilo da se radi o Trumpu ili Harrisu, Amerikanci će se polako, ali sigurno povući”, rekao je u povjerenju za SPIEGEL visoki ukrajinski dužnosnik u Kijevu.  Sveukupno zvuči pesimistički.  "Prognoze su loše", kaže.  Zabrinut je za moral nekih trupa.  – Ljudi se zapravo više ne žele svađati.  Brinu ga i napetosti među ljudima.  "Ratne nepravde mogle bi rasturiti društvo."


 

Zašto su se uopće počeli svađati?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29587
2014-04-17


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by crvenkasti Sat 12 Oct - 20:09

RayMabus wrote:A jebe mi se za njih ( Ukrajinu ).

Ko da sam im ja kriv šta mu ne gađaju rafinerije i plinovode.

Ima ona dva plinovoda preko Crnog mora koji vode do balije usrane ( Erdogan ) pa neka mu to gađaju i tako prekinu prihode i utjecaj.

Tako su Amerikanci dignuli u zrak Sjeverni tok, i sjebali cijelu Njemačku. Baš si glup.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29587
2014-04-17


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 12 Oct - 20:11

Misliš: baš sam pokvaren ?

Tako je dragi: ja sam jako jako opak lik.

Slušaj ne zanimaju me kreteni koja onoj drugoj strani koja živi od nafte i plina ostavljaju rafinerije i plinovode netakunutima tako da isti puni proračun.

Lijepo pušing pa primirje pa će se on ponovo naoružat i onda će kreniti i na ostatak Ukrajine i gotovo.

Budalama nije mjesto na površini planete.

Prirodna selekcija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183361
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 12 Oct - 20:24

Hipotetski:

Ako netko želi priklati Komšičevce a dio toga mora biti slom ekonomije a ti ne želiš da mu uništiš sve rafinerije i plinovode jer ta kabala koja je na vlasti a to su ti Komšičevci kaže da ne jer će im se slomiti ekonomije pa onda oni više neće biti na vlasti ...

Shvačaš ?

Poantu.

( ostat će bez države ako to ne naprave )
RayMabus
RayMabus

Posts : 183361
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 12 Oct - 20:33

Meni se nigdje ne žuri.

Nisam ja taj koji će ostat bez države nego ti.

( Lijepo pušing pa primirje pa će se on ponovo naoružat i onda će kreniti i na ostatak Ukrajine i gotovo. )


LP od GF5


Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Z
RayMabus
RayMabus

Posts : 183361
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 12 Oct - 20:43

Ja sam vrhunski zajeb dragi.

Mene se pobijediti ne može ( pad Ukrajine = pad liberalne Europe, gađanje rafinerija i plinovoda = pad ekonomije = opet pad liberalne Europe ) a vi kako god hoćete.

Izbor je samo vaš.

Bog vam je dao slobodnu volju al nije rekao između čega.

Eto taj zakon da imate izbor ja moram poštivati ( anđeoska sam hijerarhija ) a to šta vam je izbor isti kurac nije moj problem.

To je rupa u zakonu a ja sam galaktički general najvišeg ranga ( inkarnirani anđeo Prijestolnik ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 183361
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 12 Oct - 22:20

Arestovič - obećava poraz ukrajinskih oružanih snaga u narednim mjesecima: Prvo. Listopad-studeni bit će strašna vršalica, kakva još nije viđena. Jer će [Rusi] iskoristiti svoje prilike do kraja. Drugo - jedini način da usporimo, a koji nam je sada preostao, jesu mirovni pregovori. O kojoj predsjednica govori, a prema kojoj svi idemo. Svi idemo prema miru. Jer smo svoju šansu u ratu propustili. Nismo uspjeli izgraditi naše oružane snage na bojnom polju, a sada smo u situaciji da ako se ovako nastavi, za 3-4 mjeseca - sada se fronta ruši na četiri glavna pravca - dodat će se još tri takva pravca, jer bježanje i predaja postaju rašireni među demoraliziranim ljudima. Sve počinje tako što vojnik ne razumije za što se bori. Postavili su očito nerješive ciljeve - čišćenje cijelog teritorija. Svatko - sedam pedlja u čelu ili pola pedlja - kada dobije očito nerješiv zadatak, bit će u početku demoraliziran. Dakle, Zapad traži samo jedno - postaviti službene realne ciljeve za ovaj rat.
Možda im se posreći ako budu gađali rafinerije i plinovode pa im se Bog smiluje.


Mala napomena: Ja sam na fizičkoj ravni "Bog" ( u navodnicima da ne bi tko krivo shvatio jer ovo je usporedba u terminima za približiti vama pojmove jakosti nekog entiteta negdje za šta je nadležan ). Ovo ja se odnosi na anđele Prijestolnike.


Prijestolja čine sedmi zbor nebeske hijerarhije. Oni personificiraju Božju pravdu i autoritet. Prema Denyju Aeropagitu, oni su potpuno gluhi za sve ljudske napasti i imaju privilegiju služiti kao sjedište Boga i temelj svijeta, otuda i njihov naziv. Oni provode božansku pravdu kako bi organizirali materijalni svijet i nadahnuli predstavnike reda u njemu. Izraz "pravda" ovdje ne treba shvatiti u smislu zakona , već u smislu dosljednosti između stvarnosti i božanskog plana: radi se više o pravednosti nego o pravdi u uobičajenom smislu riječi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183361
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sat 12 Oct - 22:32

Takvi vam je horoskop.

Za napad je potrebno tri puta više vojske ( napadali bi jer morate osloboditi privremeno okupirane dijelove zemlje ).

Pa pošto mu je vojska koju je poslao u Ukrajini sastavljena od plačenika te ulaže puno para u vojnu industriju da održi tu mašineriju s kojom napada ... kad mu stučeš prihode ( nafta i plin i drugo al ovo dvoje najviše ) onda mu se ta vojska osipa i biva manja pa ćeš imati u jednom trenutku to da ćeš imati tri puta više vojske od njega jer se njegova vojska na bojištu u međuvremenu ospiala i pala u brojnosti ( ljudstvo, tehnika i municija ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 183361
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Hoholo Mudovski Sun 13 Oct - 7:01

crvenkasti wrote:
Hoholo Mudovski wrote:Skužajte na pesimizmu

nakon katastrofalne ludosti napuštanja mirovnog sporazuma u proljeće 2022. zbog nepobjedivog zastupničkog rata: "Ukrajinski glavni grad ozbiljno raspravlja o scenarijima u kojima se zemlja za sada odriče potpunog ponovnog osvajanja svojih okupiranih teritorija, gotovo 20 posto ukrajinskog teritorija. [  Visoki ukrajinski dužnosnik priznaje da su imali lažnu ideju o pobjedi "Vjerovali smo da pobjeda mora biti bezuvjetna predaja Putinove Rusije." Ali to se ne može učiniti bez ustupaka.  kaže trijezno.


 “Bilo da se radi o Trumpu ili Harrisu, Amerikanci će se polako, ali sigurno povući”, rekao je u povjerenju za SPIEGEL visoki ukrajinski dužnosnik u Kijevu.  Sveukupno zvuči pesimistički.  "Prognoze su loše", kaže.  Zabrinut je za moral nekih trupa.  – Ljudi se zapravo više ne žele svađati.  Brinu ga i napetosti među ljudima.  "Ratne nepravde mogle bi rasturiti društvo."


 

Zašto su se uopće počeli svađati?
Zar je to danas bitno?

_________________
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6547
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sun 13 Oct - 8:33

Nova pušiona na pomolu.

Ruske snage pokrenule su ofenzivu u smjeru Velyka Novosilka, regija Zaporizhzhia, i navodno su postigle određeni napredak, prema Vaneku Nikolaevu, cijenjenom ukrajinskom dopisniku. Osovina Velika Novosilka bila je jedan od smjerova u kojima je Ukrajina pokrenula svoju ljetnu ofenzivu 2023. i uspjela povratiti teritorij. Situaciju je usporedio s događajima u Vovčansku (regija Harkov) u svibnju, gdje se unatoč izvješćima da su "spremni" pokazalo da nisu. Trenutno su ruske snage navodno napredovale prema naseljima Levadne i Novodarivka.
Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 GZwOhI9XUAg9CCt?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 183361
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by RayMabus Sun 13 Oct - 8:39

Kad si u Kurcku onda si u Kurcku i kad si u Kurcku onda ne možeš biti nigdje drugdje nego samo u Kurcku ( oslabio obranu istočnoukrajinske bojišnice i sad mu ista pada ko domino efekt ).

"NEMA POVLAČENJA IZ KURSKA" Zelenski naredio vojsci: Rusi pokušavaju da nas potisnu, izdržite
RayMabus
RayMabus

Posts : 183361
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II - Page 34 Empty Re: Ukrajinska ofenziva - rikverc faza II

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 34 of 38 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum