ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukrajini - moderirana tema

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Piglet 9/8/2024, 10:04

Čudno da humanitarac Hoholo nije zabrinut za ruske gubitke. Vidimo da Rusima fali ljudstva čim se oslanjaju na nepouzdane Čečence da drže liniju, a oni su samo čekali priliku da zabiju Rusima nož u leđa i ostavili jadne regrute na milost i nemilost.

Ako treba, mogu postaviti gomilu videa koliko je bilo nereda i puškaranja u Rusiji za vrijeme prošle mobilizacije. Čak je Putin govorio da je šlampavo izvedena uz gomilu problema.

Iduća dva tjedna za Rusiju su ključna lol!

Piglet

Posts : 1445
2016-02-24


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 9/8/2024, 10:29

Piglet wrote:Čudno da humanitarac Hoholo nije zabrinut za ruske gubitke. Vidimo da Rusima fali ljudstva čim se oslanjaju na nepouzdane Čečence da drže liniju, a oni su samo čekali priliku da zabiju Rusima nož u leđa i ostavili jadne regrute na milost i nemilost.

Ako treba, mogu postaviti gomilu videa koliko je bilo nereda i puškaranja u Rusiji za vrijeme prošle mobilizacije. Čak je Putin govorio da je šlampavo izvedena uz gomilu problema.

Iduća dva tjedna za Rusiju su ključna lol!

zabrinut za Ukrajince, i svaki drugi dan  zadnje dvije godine piše da je rat za 2 mjeseca gotov, da su Ukrajinci pred raspadom.
A ovi su u 3 dana osvojili više teritorija nego Rusi u 2 mjeseca, i to uz (za sada) relativno prihvatljive gubitke, te pun kurac veće gubitke protivnika, a Rusi izgleda još ih nemaju sa čime zaustaviti, totalno su ih nadjebali sa svime, sa obukom, sa tehnologijom, sa taktikom, i ne samo to, nego su ih Ukrajinci ujebali tamo gdje su Rusi bili jaki(možda najjači na svijetu) - u elektroničnom ratovanju, Rusi tvrde(Ukrajinci šute) , da su im Ukrajinci pogasili sve njihove dronove i komunikaciju kombinacijom preciznih udara po infrastrukturi, te elektroničnim ometanjem, a da Ukrajinci koriste novi vrstu dronova koji imaju nove čipove koji svake sekunde mijenjaju frekvenciju ako osjete da ih Rusi ometaju i tako su puno pouzdaniji.

A Rusi de facto nemaju ljudi, to ja tvrdim cijelo vrijeme. Imaju ljudi za pokretanje samoubilačkih napada na par pravaca na fronti, a ostavili su ovo prazno.

Ukrajinci igraju jebeni rizik. Doslovno ostavili su manje jedinice na cijedilu na istoku , dolazi i do proboja ,ali Rusi trpe višestruke gubitke,  a elitne napadačke formacije su pripremili za ovakav napad.
Bilo bi fora, sada Rusi paničare, a da je istina da Ukrajinci imaju još par tisuća vojnika sa istom spremom, obukom, tehnikom i motivacijom da mogu izvesti još jedan napad.
I ovo je dokaz koliko je obuka (i motivacija) važna.
Ovi jadni Ruski ročnici koji su možda na vojnom roku i u vojsci 1-2godine,  nemaju šanse protiv nekog motiviranog i obučenog vojnika koji je možda prošao obuku od pola godine, ali baš kvalitetnu obuku,  - šaka takvih vojnika ih pojede.

isto tako integracija tehnologija. uopće ovdje nije bitna količina tenkova, aviona, raketa, granata, kada imaš takav nesrazmjer u kvaliteti vojnika. to je i povijest dokazala, kako su neke vojske koje su imali po 5-10x manje vojnika rušili velike armije uz minimalne gubitke(alex makedonski, prvi kržarski pohod, početna arapska ekspanzija, mongoli , itd)

idem na Srpski forum jedan čitati kmečanje, pogotovo kada vide snimku ove spaljene kolone, neki od njih su imali još fantazije "da će Rusi njih izbaciti za 2-3 dana".. kako da ne.
Tek sada i sami Ukrajinci govore i to njihovi političari, da će se zadržati gdje su osvojili i da tako se bore za bolje pozicije za pregovore. Bolje ići u pregovore sa pozicije moći i sa kojom pobjedom , nego u poziciji da tražiš milost.
Pogotovo su im maznuli onaj sustav za kontrolu plina za izvoz u Europu(što ide preko Ukrajine) haha.
Kako Ukrajinci napreduju ne bi me čudilo da zaista i krenu na nuklearnu elektranu. Onda ih Rusi ne bi imali sa čime istjerati tamo, ne bi mogli FABovkama gađati nuklearnu elektranu.

Šteta volio bih da se Ruski strahovi ostvare , da Ukrajinci imaju još kakvu brigadu ovako brutalno pripremljenu.

A zamisli kakav je ovo tek "boost" za moral Ukrajinaca,  jer imaju Ukrajinci sada i oružja, pa i mogu mobilizirati vojnike, ali ako ti vojnici ne vjeruju da mogu zaustaviti Ruse , nije fora samo nanositi Rusima veće gubitke ali opet gubiti gradiće i sela, fora je izvesti ovako nešto, totalno se iživiti nad protivnikom, zamisli kakav je ovo boost za Ukrajinsku populaciju i vojsku, a obrnuto teški udar na Rusku vojsku , moral i mobilizaciju.
Ove snimke Ruskih ubijenih vojnika čije noge vire iz izbušenih kamiona koje su napunuli HIMARS geleri, kruže po fejsu, twiteru, telegramu, youtubu, gledaju i Rusi sve to..

a čečeni po stoti put utekli.
još sam na početku ovoga događaja , prije par stranica napisao, kada je netko postao "tamo su čečeni", napisao da će ovi uteći.
kakve pičke. u biti nisu pičke, to je kao da šta ja znam, tjeraš BiH Hrvate, da se ratuju recimo za BiH Muslimane protiv Republike Srpske. Normalno da bi naši utekli iz takve vojske i čekali svoju priliku.
Tako i Čečeni.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Piglet 9/8/2024, 10:39

AssadNaPodmornici wrote:isto tako integracija tehnologija. uopće ovdje nije bitna količina tenkova, aviona, raketa, granata, kada imaš takav nesrazmjer u kvaliteti vojnika. to je i povijest dokazala, kako su neke vojske koje su imali po 5-10x manje vojnika rušili velike armije uz minimalne gubitke(alex makedonski, prvi kržarski pohod, početna arapska ekspanzija, mongoli , itd)
Točno, a čak ne moramo ići tako daleko u prošlost. Rusi su relativno nedavno izgubili Prvi čečenski rat koji je trajao skoro 2 godine i u kojem su bacili svu živu tehniku na goloruke islamiste, ali nemotivirana ruska vojska, stalni gerilski udari Čečena i urbani rat su im presudili.

Rusi su se potpuno povukli iz Čečenije kao Srbi sa Kosova, a vratili su se tek kad je Čečenija pala u bezakonje lokalnih šerifa i gospodarski propala.
Piglet
Piglet

Posts : 1445
2016-02-24


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 9/8/2024, 10:47

jedan vrhunski komentar sa Srpskog forma, gdje i dalje polovica njih ima "cope" da je sve ovo "neka zamka za Ukrajince"..


Mala analiza
Pet stadija žalovanja (Kübler-Ross model)

1. Negiranje
- Bice resena ta diverzija u sledecih par dana.... Sa druge strane ovo je samo za Zapadnu propagandu i nista vise od toga. Ljude izginule u ovoj PR ekskurziji su mogli i bolje da upotrebe.

2. Ljutnja
...

3. Pogodba/pregovaranje
- Sta ako su rusi pustili da se desi ovaj napad? Puno pokazatelja je bilo a nisu Rusi bas toliko glup.
- Mislim da rusima ovo odgovara,

4. Depresija
- Nesto se razmisljam veceras totalno bez emocija u zadnje vreme na sve ovo (ne znam koji mi je djavo ovih dana)

5. Prihvaćanje
- Oduvek su rusi puštali neprijatelja u svoja bespuća, ne kažem da je to i ovde slučaj, ali oni to rade. Završiće se i ova epizoda ...

I tako svaki put.

usput čečeni snimili video gdje se bore protiv Ukrajinaca u Kursku.. Ahmat Sila Allah Akbar i udaraju po drveću i travi hahaha



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou dislikes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 9/8/2024, 11:13

AssadNaPodmornici wrote:Glavno da su Srbi čak i ovdje a tek na Srpskim forumima a i ludi Deki svi vikali Ahmat Sila. 
Dok Rusi od prvog dana znaju kakva su gamad Čečeni. Gdje je borba i smrt tu njih nema. 
Gdje je pljačka i reket oni su prvi. 
A imaju "marketing", tik - tok itd.
Usput sve je sinoć ispraćeno na razne napade po Rusiji i Krimu. 
Ovdje na ovoj snimci osim što vidimo veliku eksploziju, vidimo i djelovanje ATACMS kazetne municije 


Kada se sjetim da su Ameri imali u planu uništiti ove rakete jer su stare i ne perspektivne.. Vjerujem da su Ukrajinci možda do sada ispalili i 50% atacms sa kazetnim punjenjem ali ne vidim razloga zašto Američke firme ne bi restart proizvodnju tih raketa ispod stola..


ovaj aeroddrom je 280km južno od Moskve, dakle ovaj aerodrom je trebao biti potpora Rusima u Kursku.

Zbog toga što je ovo na tlu Ruske Federacije vjerojatno nisu kazetne bombice, jer sumnjam da bi se UA usudila ispaljivati te rakete bez dozvole Amera pa su ovo pogoci dronovima, a onda bi mogle biti detonacije streljiva na toj zračnoj luci, što je još bolje, jadni Rusi neće imati sa čime gađati Ukrajince kod Kurska .
Sve je ovo jebeno planirano. Sačekali su Ukrajinci da Rusi dovuku streljivo za zračne napade koje će ići na njih, i onda rokaj. Možda je i koji avion zakačen, ali samo pogledajte snimku

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by debotoijusto 9/8/2024, 11:37

https://x.com/TOGAjano21/status/1821828043842765210



ovo je bas gadno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 9/8/2024, 11:44

Ako me sjećanje služi to je dosta stari video ima godinu i pol dana. Vidiš da imaju i debelu zimsku robu. Mislim da je to kolona onih Burjata pokošena i ne sa cluster streljivom nego onim sa 180k tungsten kuglica.

Međutim ova nova kolona što je uništena šteta je gadna. Ekipa izbrojala 14 uništenih kamiona, neka gore a iz nekih vire jadni Rusi.
Neki već špekuliraju 500 poginulih jer kao svaki kamion može imati 35 vojnika pod punom spremom ali sumnjam da je svaki kamion imao vojnike neki su možda nosili gorivo ili streljivo i drugo, neki vojnike i ne znači da je i svaki vojnik poginuo ali šteta je značajna, od nekoliko desetaka do max koje stotine mrtvih i ranjenih i uništeno streljivo. 
Još treba dodati da sinoć i uništena zračna baza sa aviobombama sa kojima su trebali gađati Ukrajince a možda i koji avion, dakle sve skupa Rusi su pretrpili gadne gubitke, uništen im dobar dio resursa koji je trebao zaustaviti Ukrajince. 

Ovdje da se složim sa dijagramom, na mjestu Ukrajinaca bi gurao dalje dokle ide ide. Specijalci naprijed, ukro-jihad jedinice isto naprijed a tenkovi i oklop čiste ove Ruske džepove

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by debotoijusto 9/8/2024, 11:47

moguce me zavarati nisam provjeravao samo mi iskocilo dok sam isao bacit oko na nove snimke
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by crvenkasti 9/8/2024, 11:53

Znao je Hitler koliko je regija Kursk značajna.

Ako ovaj put uspijemo, Moskva je konačno naša.

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 GUdOKBXX0AARyYT?format=jpg&name=small
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 9/8/2024, 12:12

debotoijusto wrote:moguce me zavarati nisam provjeravao samo mi iskocilo dok sam isao bacit oko na nove snimke
Da to ti je stara snimka od prije pola godine il godinu dana. Osobno sam je proučavao pa sam rekao da ima gomila rupica na onoj kamionskoj ceradi. Stara snimka od prije nekakvih do godine dana il tako nešto tamo negdje na istoku Ukrajine.

Zato je ova nova, još jedan jurišni helikopter Mi-28 lovan dronom:

Još jedan ruski helikopter pogodio je FPV dron i opet je riječ o repnom rotoru, jednom od najosjetljivijih dijelova te letjelice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by IL Risorto 9/8/2024, 14:10

debotoijusto wrote:https://x.com/TOGAjano21/status/1821828043842765210



ovo je bas gadno


Ovo mi izgleda kao da je netko lutke nabacao i poredao,nigdje krvi,nekako,totalno neuvjerljiva snimka.


A što se tiče današnjeg napada,ima li gdje potvrđeno da Rusi imaju tolike gubitke ?
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11191
2015-07-23


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 9/8/2024, 14:36

Prema promatračkoj grupi DeepState, otprilike 13 kamiona koji su prevozili osoblje uništeno je u udaru. Izvještaj grupe u skladu su s informacijama iz ruskih izvora, koji su potvrdili napad i sugerirali da su ukrajinske snage koristile sustave HIMARS, oružje koje prethodno nije dokumentirano u ovoj regiji tokom rata.

U napadu je uništeno 13 vozila Ural i KAMAZ koji je prevozio pješaštvo. Prema procjenama ubijeno je i ranjeno 300-400 ljudi.

"Kamioni su ostali mirovati s vojnicima unutra, a to je uništenje konvoja pretvorilo u masakr", napisao je Telegram kanal "Voennyj Osvedomitel", koji je usko povezan s ruskim vojnim izvorima.

Dodaje se da se konvoj nije kretao u vrijeme udara i da je navodno čekao naredbe. Stacionarna priroda konvoja vjerojatno je pridonijela visokoj stopi žrtava, budući da su kamioni postali lake mete napadačkim snagama.

Najkrvavija noć za Ruse od početka rata: Pretpostavlja se da su im Ukrajinici ubili stotine vojnika u koloni
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 B_240809055
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 9/8/2024, 14:39

Piglet wrote:Čudno da humanitarac Hoholo nije zabrinut za ruske gubitke. Vidimo da Rusima fali ljudstva čim se oslanjaju na nepouzdane Čečence da drže liniju, a oni su samo čekali priliku da zabiju Rusima nož u leđa i ostavili jadne regrute na milost i nemilost.

Ako treba, mogu postaviti gomilu videa koliko je bilo nereda i puškaranja u Rusiji za vrijeme prošle mobilizacije. Čak je Putin govorio da je šlampavo izvedena uz gomilu problema.

Iduća dva tjedna za Rusiju su ključna lol!
U Ww2 Staljin je ubio 1 Milion svojih vojnika zbog neposlusnošti. 
Uživaj, a ovi jadni ljudi su poslani u jednom smjeru samo zbog PRa, kao oni na mostobranu preko Dnjepra.

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5913
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 9/8/2024, 14:46

Ovako ja vidim situaciju kod Kurska. 
Ukrajina je morala držati rezervu u toj oblasti jer nisu znali hoće li Rusi napasti na Sumi. U isto vrijeme se front u dombasu raspada, a ovi sjede i čekaju. 
Zašto ne poslati i njih, iznenaditi protivnika i postignuti taktički i medijski uspjeh. 
Velim, sve je to kratkog daha. 
Prigožin je svojevremeno rekao, ako se ne bude napravila bufer zona kod Sumija, ratovati će se kod Kurska i opet bio u pravu. 
p.s. Rip. Ekipi koja je uletila u Rusiju. Mala je to žrtva za učiniti sretnim sudionike ovog foruma.

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5913
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by vili40 9/8/2024, 15:31

a mene uvjerili da je rat gotov jedino što to našmrkani ne zna...
vili40
vili40

Male
Posts : 10988
2015-08-02


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 9/8/2024, 15:39

U jednom od gradića što su Ukrajinci osvojili, jedan Ruski civil kuka(ima negdje twiter/telegram video) da mu je Ukrajinski vojnik pri pretresu rekao, da počne učiti Ukrajinski jezik i da se pripremi za referendum hahahah

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by crvenkasti 9/8/2024, 15:55

vili40 wrote:a mene uvjerili da je rat gotov jedino što to našmrkani ne zna...

Jesi li čuo ti za onu bitku na Ardenima?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 9/8/2024, 15:56

IL Risorto wrote:
debotoijusto wrote:https://x.com/TOGAjano21/status/1821828043842765210



ovo je bas gadno


Ovo mi izgleda kao da je netko lutke nabacao i poredao,nigdje krvi,nekako,totalno neuvjerljiva snimka.


A što se tiče današnjeg napada,ima li gdje potvrđeno da Rusi imaju tolike gubitke ?
nema nigdje potvrđeno, dapače Rus koji je snimio pokolj iz auta i podijelio snimke koje gleda cijeli svijet, maloprije je uhićen. 
Iako vrlo-vjerojatno Ukrajinci će za koji dan objaviti snimku jer su ih sigurno snimali dronom. (iako po noći). 

Gubici su procjena. Kao ključna matematika je 13 uništenih kamiona(i jedan scoby dooby kombi) a kao svaki može voziti 35vojnika u full opremi.  I onda netko to pomnožio. 
Međutim nevjerujem da je baš tako da je svih 13 kamiona bilo nakrcano svaki sa 35 vojnika. Rekao bih da je bila mješavina vojnika(vjerojatno nije gdje nije 35 bilo kao sardine možda 15-20ak) , i neki su kamioni možda vozili samo streljivo, i gorivo i tko zna što još. Ali svakako iz nekih kamiona vide se jadni Rusi kako leže. I možda nije svaki kamion pretrpio totalnu štetu, tipa da su geleri pošpricali baš svaki kamion.. tipa neki kamion je možda pošprican samo sprijeda gelerima a iza su vojnici mooožda lišo prošli..

tako da realno broj mrtvih/ranjenjih može biti između par desetaka do par stotina. iskreno mislim da je bliži ovoj prvoj brojci, ali i to je jebeno gadan gubitak. stotinjak vojnika bi moglo sigurno biti izbačeno iz stroja. 

što se tiče ove snimke što je debo stavio, već sam rekao, vidio sam tu snimku prije godinu ipo dana, to su ako me sjećanje dobro služi Burijati koji su također imali sličnu sudbinu kao ovi.. tada je bila priča isto par desetaka njih mrtvih/ranjenih u napadu HIMARSom. 

Zašto se ne vidi toliko krvi? Vidiš im debelu zimsku robu, sve to može upiti dosta tekućine, plus zima je pa se sve smrzlo itd. to su realne žrtve, bile su tada priče i po Ruskim telegram kanalima kako ih je poklopilo. Plus ti geleri su ti veličine nokta, čak i manji, međutim razviju takvu snagu i silu da prolaze kroz pola cm čelika možda i više. To znači da sve što nije tvrdo oklopljeno je uništeno. Svaka HIMARS raketa ih ima 180 000. 
Gledao sam kako uništavaju čak i oklopne samohodne haubice, pogode iza njih, gdje je tanji oklop a tolika količina gelera nađe "meku točku" i probije oklop i neki zapali gorivo/streljivo/ulje i u sekund ode sve u tri pm. 

U teoriji tako mogu i tenk sjebati, kada bi imao kolonu tenkova, slavo takvih raketa bi tenku strga svu ovu osjetljivu optiku, pa čak i iza motor koji je slabo oklopljen možda bi nastrada. posadi ne bi bilo ništa ali tenk bi trebao na skupi popravak. 

a ovi u kamionima strašno, izbušilo ih jadne ko švicarski sir. 

mislim sve skupa rat je tragedija, ali Ukrajinci se ovdje brane i pravda je na njihovoj strani, i moraju uništavaju protivnika,


Last edited by AssadNaPodmornici on 9/8/2024, 15:57; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21826
2018-06-14


IL Risorto and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 9/8/2024, 15:56

Šalju protipe sa instituta jer nemaju oružja.

5. kol 2024.

Nastavljamo vas upoznavati s domaćom vojnom opremom ruske vojske. U Korpusu marinaca ruske Pacifičke flote primijećen je neobičan hibrid vojne opreme. Oklopni transporter MT-LB, razvijen 1964., ponovno je korišten kao predmet ispitivanja. Vojno osoblje remontnih jedinica instaliralo je protutenkovski top MT-12 "Rapier" od 100 mm na ruski vojni transporter MTLB, tehničke informacije o topu MT-12 "Rapier" nalaze se u poveznici na video u komentarima na video. Približan domet gađanja hibridnog MT-LB i topa MT-12 Rapier bit će oko 8200 metara. Vrijedno je napomenuti da ukrajinska vojska također aktivno stvara hibride vojne opreme, prethodno smo ih pokazali.




Rusi su objavili video prebacivanja snaga u područje Kurska. U posljednjim sekundama videa vidi se zanimljivo vozilo - MT-LB s ugrađenim raketnim bacačem Grad-1.

Još jedna ruska vojna oprema prevozi se u regiju Kursk. Vlak natovaren MT-LB s ugrađenim protuavionskim topovima ZU-23-2 23×152 mm i protutenkovskim topovima MT-12 "Rapira" 100 mm.

https://x.com/bayraktar_1love/status/1821864533931049469

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 GUiQFk3XEAAIzRZ?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 9/8/2024, 16:18

Kod računice da u svakom kamionu ima 35 ljudi treba uzeti u obzir da netko voli opružiti noge.


_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5913
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by vili40 9/8/2024, 16:23

i tako to,ukrajinci krenuli denacificirati rusiju...
vili40
vili40

Male
Posts : 10988
2015-08-02


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum