ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukrajini - moderirana tema

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 26/7/2024, 10:06

Ukrajinci se u smjeru Prokorovska izvukli iz potencijalnih okruženja. 
Sve jedno Rusija je na 19km od grada Prokorovska.
Evo čitam na wiki, grad je veličine Bahmuta i još je naseljen miješano Ukrajinsko - RU stanovništvo.
Ako se Rusi približe još 10ak km, grad će biti u dometu artiljerije i počet će Rusi rušiti grad ubijati i Ruse i Ukrajince u njemu.
Očekujemo da će Ukrajinska država onda evakuirati cijelu populaciju na zapad Ukrajine kao što je radila do sada..

AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AlfaOmega 26/7/2024, 10:46

Da, evo i ja čitam da su se uspjeli maknuti iz potencijalnog okruženja. 



Ipak, Rusi spremaju još dosta pincer move napada, ne samo na tom području, nego i šire. Osobno se nadam da će se Ukri izvlačiti iz svih tih okruženja. Tako će stvari ići brže, a manje će se ginuti.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10369
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 26/7/2024, 11:51

ma nema ništa od tih "pincer move napada".. najbliže tome su bili Ukrajinci za vrijeme Harkovske ofanzive na jesen 2022.. aj i Rusi su uspjeli to postići u Mariopolu na početku rata, ali to je više stvar bila jer su se Azov fanatici odbijali povuć i borili su se kao Japanci (i nanjeli Rusima ogromne gubitke ali vjerojatno je najbolja UA jedinica uništena tu).

Osim toga, takvih stvari nije bilo, a izgleda niti će ih biti.
To što Rusima se poklopi da naiđu na jednu lošu UA organizaciju, pa onda prodiru po 1km dnevno kroz tjedan dana, dok Ukrajinci ne smjene par oficira i ne dovuku neku elitnu brigadu, i onda se sve vrati na klasično grindanje..

tako je bilo i kod Harkiva nedavno, i kod Avdiivke kada su Rusi brzo napredovali pa je išla priča eto njih kod Kramatorska sa južnog pravca, a došla 47 brigada, sa bradlijima, bilo je dosta videa masakriranja , i od tada puzanje.

isto je i kod Harkiva bilo nedavno, zarobljeno 30ak Ukrajinaca , možda toliko poginulo, izgledalo da će Rusi staviti i Harkiv u okruženje, a sada kukanje da trpe velike gubitke, da su im logistički pravci ugroženi, da ih Ukrajinci udaraju Himarsima po Belogorodu odakle ide opskrba za taj dio fronta, vjerujem da će se i povući od tu .

takva je dinamika ovoga rata.
Rusi će ići grindati u smjeru Prokorovska i drugih ciljeva, tipa Časiv Yar pa iz njega prema Slavijansk/Kramatorsku ako uspiju osvojiti Časiv Yar.. sjećam se članaka na indexu, tamo krajem 4 og mjeseca, da "Putin je zapovjedio da mu se servira Časiv Yar prije dana pobjede 9maja, i grad bi mogao past do tada".. evo 8mjesec skoro , i od tada se ništa posebno nije pomaklo.

Rusi mlate grad aviobombama, Ukrajinci drže manje vojnika da izbjegnu gubitke, a onda Rusi krenu, dođu do kanala, koji je teška prepreka.. negdje ga i pređu(pod uvjetom da prežive kazetnu municiju i FPV dronove) a onda ovi izvedu kontra napad sa jednim Bradlijem i tonom dronova i granata i ovi uteknu nazad..

gine solidan broj ljudi sa obje strane, Ukrajinci imaju problem sa ljudima, jer sada trenutno rade velike rotacije određenog broja vojnika koji su dvije godine na fronti, a dio novo mobiliziranih tek prolazi obuku, pa imaju velike rupe, a Rusi ove regrute hitno trpaju u samoubilačke napade da iskoriste UA slabosti,, pri čemu trpe gadne gubitke u ljudstvu, pa i njima počinje faliti ljudi, evo čim se u Moskovskoj oblasti nude jednokratni bonus od 20 000€ za ulazak u vojsku RF.. znači nema više sirotinje koja je prije išla za plaću od 2200e , sada se nude 20 000 € bonusa i 3500€ mjesečno..

ne vjerujem u one Sirski procjene da će Rusi doći sa 500 000 takvih vojnika na 700 000 do kraja godine, pa ne bi dizali tako lovu da im dolazi na stotine tisuća vojnika.. prije je njegovo(nadam se) bilo da se priplaši UA javnost malo da se ne opuste

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 26/7/2024, 12:04

evo primjer kako i zapadni mediji pišu "proljev" u korist Rusa ako osjete da će im to donjeti klikove.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/drama-na-istocnom-frontu-puno-elitnih-ukrajinskih-vojnika-u-okruzenju-samo-su-cetiri-mogucnosti-jedna-ledi-krv-u-zilama-15485931

Nema nikakvog okruženja
ja nisam kliknuo na ovaj članak, jer ne klikam na jutarnji ali čisto da skužite koje su to fake vijesti

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 26/7/2024, 14:44

Izraelski krajnje desničarski ministar nacionalne sigurnosti Itamar Ben Gvir i ministar finansija Bezalel Smotrich kritikovali su američku potpredsjednicu Kamalu Harris zbog njenog poziva na prekid vatre u Pojasu Gaze.

Na svom nalogu na društvenim mrežama, Ben-Gvir je rekao: “Neće biti primirja, kandidatkinjo.”

Harris na udaru izraelskih ministara zbog poziva na prekid vatre u Gazi
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by crvenkasti 26/7/2024, 15:36

Zelenski je blokirao tranzit ruske nafte prema Mađarskoj i Slovačkoj i još uvijek očekuje da ga Mađarska i Slovačka opskrbljuju strujom (i to na kredit).

🤣Ovo bi bilo smiješno da nije istina.

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 GTRkebsa0AAlY97?format=png&name=small
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29590
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 26/7/2024, 15:59

ne radi ništa Zelenski sam na svoju ruku. Ako je Zelenski nešto napravio kontra Slovačke/Mađarske za to je dobio "upute" iz Brisela.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by crvenkasti 26/7/2024, 19:13

AssadNaPodmornici wrote:ne radi ništa Zelenski sam na svoju ruku. Ako je Zelenski nešto napravio kontra Slovačke/Mađarske za to je dobio "upute" iz Brisela.

Što želiš reći? Da je tom slučaju opravdano to što će se milijuni Ukrajinaca smrzavati bez struje?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29590
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 26/7/2024, 19:16

Jako bitno šta Slovačka i Mađarska neće zaradit ništa od prodaje struje Ukrajini. 

Ciničan sam. A nu štete šta im oni neće prodat struju. Prodat će netko drugi a oni će od prodaje struje zaradit kurac.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 26/7/2024, 19:34

RayMabus wrote:Jako bitno šta Slovačka i Mađarska neće zaradit ništa od prodaje struje Ukrajini. 

Ciničan sam. A nu štete šta im oni neće prodat struju. Prodat će netko drugi a oni će od prodaje struje zaradit kurac.
Orban će biti još neko vrijeme na vlasti u Mađarskoj, a Zelenski broji sitno. Odluke koje povlači dugoročno će štetiti Ukrajini jer će ista ( ono što ostane od nje) biti ograđeno prema Rusiji i Bjelorusija, a sad se ograđivati od Mađarske i Slovačke je glup potez posebno kada EU konzumira švercani Ruski plin koji se prikrcaje s broda na brod na vezovima EU luka ili naftu iz "Indije". 
Sad su Mađari u qurcu jer ne žele sudjelovati u tom igrokazu u kojem se kupuju skuplji energenti iz Rusije preko trećih zemalja, nego ih kupuju jeftinije direktno.
Bože sačuvaj
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6583
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 26/7/2024, 19:36

Brige me.

Meni su izbori u Austriji na jesen. 

Možda im pustim to kasnije al sad ne može jer mi treba inflacija tamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by crvenkasti 26/7/2024, 19:39

Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Jako bitno šta Slovačka i Mađarska neće zaradit ništa od prodaje struje Ukrajini. 

Ciničan sam. A nu štete šta im oni neće prodat struju. Prodat će netko drugi a oni će od prodaje struje zaradit kurac.
Orban će biti još neko vrijeme na vlasti u Mađarskoj, a Zelenski broji sitno. Odluke koje povlači dugoročno će štetiti Ukrajini jer će ista ( ono što ostane od nje) biti ograđeno prema Rusiji i Bjelorusija, a sad se ograđivati od Mađarske i Slovačke je glup potez posebno kada EU konzumira švercani Ruski plin koji se prikrcaje s broda na brod na vezovima EU luka ili naftu iz "Indije". 
Sad su Mađari u qurcu jer ne žele sudjelovati u tom igrokazu u kojem se kupuju skuplji energenti iz Rusije preko trećih zemalja, nego ih kupuju jeftinije direktno.
Bože sačuvaj

Ameri su ostvarili svoj cilj: zarađuju na ruskom plinu.
Iako ne baš na onaj način na koji su si oni isplanirali.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29590
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 26/7/2024, 19:42

Sve vam moran nacrtat pa to je strašno. Ja ću popizdit s vama. A još mi je i vruće.

Ajmo ponovo. Ispočetka. Meni su izbori u Austriji na jesen, treba mi inflacija da proguram krajnju desnicu a ovo vam je mapa rafinerija i obratite pažnju gdje je rafinerija u Slovačkoj i Austrije koje se snadbjevaju iz tog nafotovoda kojem je sad protok pao.

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Map-of-refineries-in-Central-Europe-wwworlenpl
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by crvenkasti 26/7/2024, 19:49

RayMabus wrote:Sve vam moran nacrtat pa to je strašno. Ja ću popizdit s vama. A još mi je i vruće.

Ajmo ponovo. Ispočetka. Meni su izbori u Austriji na jesen, treba mi inflacija da proguram krajnju desnicu a ovo vam je mapa rafinerija i obratite pažnju gdje je rafinerija u Slovačkoj i Austrije koje se snadbjevaju iz tog nafotovoda kojem je sad protok pao.

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Map-of-refineries-in-Central-Europe-wwworlenpl


Sad kad vidim nacrtano, sad je i meni jasno.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29590
2014-04-17


YekeYeke likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 26/7/2024, 19:55

Sad kad ti je jasno onda sad fino zaboravi tu naftu dok ne prođu izbori u Austriji na jesen.


Komesar EU-a za trgovinu Valdis Dombrovskis rekao je za Financial Times (FT) da će Briselu biti potrebno više vremena za prikupljanje dokaza i procjenu pravne situacije. Na sastanku trgovinskih zvaničnika zemalja članica EU-a u srijedu, 11 zemalja podržalo je stav Dombrovskisa, a nijedna nije stala na stranu Budimpešte i Bratislave, rekla su tri neimenovana diplomatska izvora za FT.


EU odbio zahtjev Mađarske i Slovačke da se uključi u spor s Ukrajinom o Lukoilu
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 26/7/2024, 20:02

crvenkasti wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Jako bitno šta Slovačka i Mađarska neće zaradit ništa od prodaje struje Ukrajini. 

Ciničan sam. A nu štete šta im oni neće prodat struju. Prodat će netko drugi a oni će od prodaje struje zaradit kurac.
Orban će biti još neko vrijeme na vlasti u Mađarskoj, a Zelenski broji sitno. Odluke koje povlači dugoročno će štetiti Ukrajini jer će ista ( ono što ostane od nje) biti ograđeno prema Rusiji i Bjelorusija, a sad se ograđivati od Mađarske i Slovačke je glup potez posebno kada EU konzumira švercani Ruski plin koji se prikrcaje s broda na brod na vezovima EU luka ili naftu iz "Indije". 
Sad su Mađari u qurcu jer ne žele sudjelovati u tom igrokazu u kojem se kupuju skuplji energenti iz Rusije preko trećih zemalja, nego ih kupuju jeftinije direktno.
Bože sačuvaj

Ameri su ostvarili svoj cilj: zarađuju na ruskom plinu.
Iako ne baš na onaj način na koji su si oni isplanirali.
-Anglosaksonska prisutnost na kontinentu
-držati Njemačku dolje
-držati Ruse daleko

Sva 3 cilja postignuta.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6583
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 26/7/2024, 21:03

Julian šizmik


_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6583
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 27/7/2024, 11:37

AssadNaPodmornici wrote:
iako je cijel svijet obuzdao inflaciju, čak i kod nas u RH sam primjetio da su cijene nekih proizvoda počele padati, u Rusiji inflacija i dalje divlja, evo čitam centralna banka planira dignuti kamatnu stopu sa 16% na 18% (moja greška jer sam pisao da im je 18% , izgleda da je bila 16% i planiraju dizanje na 18%) itd.

Ovo ne znači da UA dobija rat, daleko od toga. Međutim ovo znači ako se rat oduži, a Ukrajinci čak i sa zapadnim restrikcijama, imaju resursa da Rusima nanose značajnu ekonomsku štetu, primjetite kako u ovim Ukrajinskim udarima nema civilnih žrtava.

Dodaj u ovo još kombinaciju da prema Ruskim izvorima

1)fali im 4 milijuna muškaraca da bi zadovoljili vojne i ekonomske potrebe(ekonomija im financira rat)

2)počinje im kaskati sustav mobilizacije dobrovoljaca, digli su plaće na 3500€mjesečno i jednokratne bonuse za 10 000€ tko potpiše i još 5000€ tko dovede nekoga, dakle ne idu više Rusi za 2200€ mjesečno.

3) situacija iz točke 2 će se akumilirati i samo je pitanje vremena kada će im trebati novi val mobilizacije.
a onda kada krene mobilizacija polulojalnih po dagenestanu, i čečeniji, ili tatarstanu ili sinova jedinaca gornje srednje klase Petersburga i Mosvke, biti će veselo.. ili krene mobilizacija iz siromašnih Sibirskih regija koje su već sada dali 140x više ljudi nego Moskovska oblast, zamisliš u Burijatiji hrpa familija već dala svoga sina u smrt, i sutra im dođe novi val mobilizacije za drugo dijete.. kako da ne

kao što vidimo nije niti Rusima "lako"..
Ja ih više stavljam u situaciju Carske Rusije 1917 ili Carske Njemačke 1917.
Carska Rusija je 1917 imala veliku vojsku(za koju su ginuli od Ukrajinaca do Finaca itd) čak su bili i dobro naoružani, digli vojnu industriju, međutim unutar države je počela divljati inflacija, nezadovoljstvo je tinjalo ispod stola. Slično je bilo i sa Carskom Njemačkom 1918, oni su još 1918 pokušali masovnim napadima izbaciti FR iz rata, dok situacija unutar države nije eskalirala ,i kada je rat završio i dalje su bili unutar Francuskog teritorija a kapitulirali.
Evo digli su:

Moskva obuzdava inflaciju znatno višim troškovima zaduživanja

Ruska centralna banka podigla je ključne kamatne stope na najviši nivo u više od dvije godine, upozorivši da cijene snažno rastu budući da proizvodni kapaciteti teško drže korak s domaćom potražnjom. Podigli su ključnu kamatnu stopu za dva postotna boda, na 18 posto, najviši nivo u više od dvije godine.

Inflacija u Rusiji trenutno iznosi 9,18 posto i primjetno je ubrzala u odnosu na prošlu godinu kada su cijene u prosjeku porasle 7,4 posto. U 2022. bila je blizu nivou od 12 posto. Kreditiranje građana i kompanija kontinuirano raste, a radnika nema dovoljno, dodaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183447
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 27/7/2024, 18:23

inače ta stopa inflacije koju Ruska centralna banka objavljuje je fake.. puno je veća.. inače u RH inflacija se obuzdala ove godine, dapače cijene su neke počele i padati nekih proizvoda, ali u Rusiji još divlja. 

što rat bude više trajao inflacija će biti luđa..

jesam li rekao da država (ukrajina ili Rusija) , prva od ove dvije države koja upadne u hiperinflaciju ta će izgubiti rat..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 28/7/2024, 10:20

Potamanilo Ruske Wagnerovce u Africi. Crnci im napravili zasjedu pobili jedan lijep njihov broj kao zečevi. Poginuo jedan od vođi Ruskog osvajanja Bahmuta te meni najzanimljivije admin kanala Grey Zone kojeg sam često citirao.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22000
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 28/7/2024, 11:01

AssadNaPodmornici wrote:Potamanilo Ruske Wagnerovce u Africi. Crnci im napravili zasjedu pobili jedan lijep njihov broj kao zečevi. Poginuo jedan od vođi Ruskog osvajanja Bahmuta te meni najzanimljivije admin kanala Grey Zone kojeg sam često citirao.
Tuarezi & alkaida/ISIL s kojima su već surađivali pri zadnjem pokušaju uspostavljanja države Azavard



Sad kada su otišli žabari može se očekivati kaos kojeg će podupirati uljuđeni zapad preko isila i alkaide ili red kojeg će biti pod rusko kineskim utjecajem...

Admiral Lošo je procijenio da će Afrika biti zadnje bojište u ovom preslagivanju/rađanju NWO
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6583
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum