ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukrajini - moderirana tema

Page 7 of 55 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 31 ... 55  Next

Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 17/7/2024, 11:26

Sada pišu da osim Ruske nafte, da je i Rusija/Rus vlasnik tankera(samo je registriran u Liberiji što sam primjetio često tankeri budu tamo registrirani).

Možda provjerim kasnije , vjerojatno se da iskopati online.

Usput Boris Johnson imao razgovor sa Trumpom, napravio selfy sa njime, i kaže da je nakon razgovora uvjeren da će Ukrajina i sa Trumpom imati dobru podršku. (iskreno ne znam zašto se svi uzbuđuju, i misle da će Trump iz nekoga razloga biti kontra Ukrajine, on je njima prvi poklonio realno oružje od svih na zapadu, on je rekao Mike Johnsonu da progura glasovanje za UA pomoć, bez njega ne bi to prošlo, i njegov mirovni prijedlog barem ono što se da pročitati između redaka je realan i koristan za Ukrajince s obzirom na stanje na terenu,).

Usput ona snimka gdje Ukrajinci sa kazetnim raketama iz ATACAMSa poklapaju S300/400 bateriju kod Mariopola ne znam zašto nema više komentara.. to je par stotina milijuna $ štete u sustavima koje Rusi ne mogu nadoknaditi tek tako lako, a dolaze F16ke .. plus Ukrajinci također imaju dronove koji doslovno su letili 150km iza fronte našli stratešku SAM bateriju i uništili je.

gledam snimku, dron promatra i to po noći SAM sustav sa 5000 metara visine.. i gleda poklapanje kazetne municije.. valjda će biti negdje neka lijepa analiza, možda i geolokacija gdje se točno dogodilo,

AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 17/7/2024, 13:08

Evo baš komentar na Ruski t55 i t62 tenkove isti komentar koji sam ja pisao

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Šandor Winnetou 17/7/2024, 13:40

AssadNaPodmornici wrote:Ludi Jemenski Huti pogodili Ruski tanker hahaha koji je prevozio Rusku naftu 
Tako i treba, šta misle ti rusi, ono ako im šalju rakete da ne smiju po ruskim tankerima udarati  :clown :clown

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 17/7/2024, 17:56

evo analiza snimke uništene baterije. Više manje sve isto što sam ja rekao, osim što ovdje je i napravljena geolokacija gdje je točno uništeno ako koga zanima


meni se čini da je moguće da neke komponete (jesu li oni lanseri ili neki suport kamioni) da nisu pogođeni, sve ostalo je pogođeno.. tipa čini mi se da je pogođen radar/sa komadnom stanicom (i Ruski izvori idu u tom smjeru) i mislim pola ili većina lansera(čini mi se da jedan lanser nije pogođen).
Ima i poginulih članova posade.
Iako je video sniman iz 5000metara visine, zoom je dobar, vidi se djelovanje atacams, kako raketa padne prvo na zemlju a onda sekund-dvije nakon nje eksplozije kazetne municije, i kako baš pucaju eksplozije između djelova baterije i kako se iza nekih širi požar.  iza radara se ne širi požar, ali je izbušen ko švicarski sir i mogu ga jedino cigani reciklirati.

Veliki gubitak za RU , idu i satelitske snimke, da su Rusi  sa 7/11 SAM lokacija sa Sibira koje su se nadzirale satelitskim snimkama, povukli te sustave (i vjerojatno ih poslali u Ukrajinu). Praktički Ruska obrana Sibira kontra Kine /Japana/USA je izložena  udarima avijacije i projektila, radi gubitaka u Ukrajini.

teška demilitarizacija. ovdje na snimci se vidi napad sa 5 raketa, ne znam jel korišteno više, jer ima situacija kada ih Rusi i obaraju.

Ukrajinci teoretski još mogu primiti nekoliko stotina raketa,  čak i više jer USA ponovo je pokrenula proizvodnju ATACAMS raketa pošto su postale jako efikasne.

Jedini problem je što broj raketa sa kazetnim streljivom koje su idealne za ovakve situacije, nema ih baš previše.. jer one sa klasičnim eksplozivom mogu pasti par desetaka metara dalje, iako će to biti velika eksplozija i udarni val, dobra je šansa da sustav prođe čak i neoštećen ili lakše oštećen.

ove sa kazetnim streljivom pokriju veliku površinu sa puno malih bombica.. naravno za uništiti radar ne treba ti velika eksplozija dovoljno je čak i jedna mala bombica ..

ako koga zanima koliku jedna mala bombica može nanjeti štetu;
na 1:34 je usporena snimka pa odite tu


jedna je pala na auto i sjebala ga. ostale koje padnu okolo pošpricaju teren sa gelerima koji komada sve živo i prolazi kroz radare i elektroniku i zapali rakete kao od šale.

ovo je azerbeđan vs armenije..
ovdje ih je u blizini puklo 10ak ..
artiljerijska granata mislim da ih ovako iz glave 80ak ovakvih ispričavam se ako sam falio brojku ne googlam.. one američke 155mm.

atacams ovisno o modelu od 300-700(tako nešto).-

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 17/7/2024, 18:46

Za te S-300/400 PZO sisteme i slično i sve šta NATO žulja uvijek će se naći nekakva raketa po tim NATO skladištima da to šta ove u NATO-u žulja eliminira i neutralizira.

Oko toga ne treba vodit brigu uopće. Neka je vode sami. Nije nama Rusija na granicama nego njima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 18/7/2024, 09:37

Navodno plaća za vojnike i njihove familije već koštaju Rusiju 1.5% BDP


Ludilo. 
Što ako rat potraje još dvije godine pa Rusi budu 2.5-3%  BDP trošili za plaće vojnika i poginule?
Pa vojni proračun prije rata sa kojim su održavali ukupnu vojsku od 1 milijun vojnika i ročnika, najveći arsenal nukl oružja, tisuće tenkova, mornaricu, Pzo i sve ostalo (sa plaćama) im je bilo 5.5% BDP.

Za ekipu koja misli da Rusi mogu dugoročno ekonomsko izdržati ovo. Dapače ako se rat oduži na još 2-3godine a UA nastavi primati pomoć zapada, Rusi ce izgubiti rat a i Krim i Donbas i to će dovesti do teške destabilizacije Rusije. Koliko bi to voljeli Kinezi, Ukrajinci, Finci, Čečeni, Dagenestanci, Finci, Balti - ipak sa takvim stvarima se nebi htjeli zajebavati Ameri, Nijemci, Francuzi pa će im Trump ponuditi "častan izlazak iz rata". 
U suprotnom Rusija je gotova. 

Naravno i Ukrajinci su u sličnim govnima ali 35-40 milijuna Ukrainaca nas 1 milijardi ljudi na zapadu može hraniti bez da osjetimo.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Piglet 18/7/2024, 09:42

Stigle su najnovije brojke ruskog proračuna, u razdoblju od srpnja prošle do lipnja ove godine su troškovi isplata za vojne plaće, ranjene ruske vojnike i za obitelji poginulih narasli na 7,5-8,2 % ruskog proračuna.

U prijevodu to znači da su točne one brojke koje je yoda postavio koju stranicu prije - 120 do 150 tisuća mrtvih ruskih vojnika i više od 350.000 ranjenih. Očigledno su u neuspješnom napadu na  Kharkiv imali stravične gubitke.

Gotovo je sigurno da će iduće godine Rusi ove brojke o proračunskim isplatama proglasiti vojnom tajnom i da ih neće više objavljivati. Koliko je to ubijenih i ranjenih, najbolje govori podatak da ubijeni i ranjeni čine 1,3% ruske radno sposobne snage. Nema im druge nego dodatno povećati trpačinu muslimana i crnaca iz Afrike u Moskvu.

Cijelu studiju s linkovima možete naći ovdje - link
Piglet
Piglet

Posts : 1438
2016-02-24


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 18/7/2024, 11:43


Ovaj lik svaki dan obiđe sve Ruske i Ukrajinske telegram kanale i bilježi gubitke detaljno, koji komad tehnike jel uništen, oštećen i kojim oružjem. I stavi link tako da svatko sam može provjeriti. 
Pogledajte Rusa koliko imaju na dane uništenih motora.. Vjerujem da većina ljudi koji su bili na motorima su bye bye za razliku nekog Rusa ili Ukrajinca koji je u modernom oklopom vozilu ili tenku. 
To povećava i ljudske gubitke. 

Usput vijest je da Rusi pazi ovo nude novim dobrovoljcima jednokratno 10 000 eura ako potpišu ugovor na samoubilačke napade (uz plaću 3500eura) i još 5000 eura ako dovedu neku kamikazu sa sobom. U početku su Rusi vrbovali zatvorenike Wagner. Kada su se ovi potrošili onda je išla plaća 2200 eura i bonusi.
Sada više nitko ne gnjoji za 2200 i već se nudi ovakva masna lova.
Međutim jebeš takve pare kada te Ukrajinsko/Nato oružje pretvori u ćevape ili trajno osakati.

Što znači da im je regrutacijski potencijal pri kraju. Morat će ili preći u defanzivnu ili proglasiti mobilizaciju a tek onda idu sranja. 
Usput vidite i sami koliko para sve to košta Rusiju a sada ispada da Rusi pale zadnje petrodolare da bi izbjegli mobilizaciju. Nakon zadnje mobilizacije trajno im je uteklo 600 000 muškaraca što je katastrofa za ekonomiju.

Zato kada netko priča da Rusi mogu pobijediti zapad u financijskom iscrpljivanju nema jebene šanse. Trump i buduća Američka vlast će također znati sve ove informacije i ponuditi će Rusima ono što sada Rusima će izgledati kao nepovoljni mir - povlačenje sa dosta osvojene teritorije ali će zadržati nepriznate ruševine što su osvojili u Donbasu i demilitarizirani Krim.
Rusi ako su pametni pristati će na to. Ponavljam moja procjena jest da im Trump neće ponuditi priznavanje trenutnog stanja nego će im nuditi povlačenje i vraćanje nekih gradova Ukrajincima (Melitopol veličine Rijeke i Brdijansk veličine Osijeka, Tokmak veličine Makarske itd).
Ukrajinci ako su pametni pomiriti će se da ništa od Krima i ruševnog Donbas jer u suprotnom će izgubiti USA pomoć onda i ne mogu poraziti čak niti ovakvu raspadajucu Rusiju jer svi će ih na Zapadu gurati na takav mirovni sporazum. 

Međutim postoji dobra šansa da Rusija odjebe tako nešto kako da Putin objasni svojima tako nešto a onda rat se nastavlja, UA dobija čak i veću pomoć a Ruske mogućnosti će se sve više degradirati a onda se samo čeka scenarij oktobarske revolucije ili ono što se dogodilo Carskoj Njemačkoj 1918- njihova vojska je u Francuskoj na papiru je brojna i jaka a unutra se raspadaju

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 18/7/2024, 11:57

Joe Biden objavio da će se povući iz utrke ako mu doktori ustanove zdravstvene probleme

Aktuelni predsjednik SAD-a Joe Biden rekao je da će se povući iz predsjedničke utrke protiv Donalda Trumpa jedino ako mu doktori "ustanove zdravstvene probleme."


Par sati kasnije:

Predsjednik SAD-a Joe Biden pozitivan je na COVID-19, potvrdila je Bijela kuća nakon što je Biden nazočio događaju u Las Vegasu na kojem je trebao govoriti.

Glasnogovornica  Bijele kuće Karine Jean-Pierre objavila je pozitivan test za 81-godišnjeg Bidena nakon što je predsjednik Unidos US-a, latinoameričke organizacije za građanska prava, rekao da Biden neće moći govoriti na zakazanom događaju u Las Vegasu zbog dijagnoze.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Piglet 19/7/2024, 07:12

Zelenski se sastao s Vučićem: "Zahvalan sam Srbiji"

UKRAJINSKI predsjednik Volodimir Zelenski i njegov srpski kolega Aleksandar Adem Vuchiqi sastali su se jučer tijekom samita Europske političke zajednice (EPC) u Londonu. Obojica su na društvenim mrežama izvijestili javnost o sastanku.

07:04, 19. srpnja 2024.

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 01ef3ef2-1fe3-4d04-95e0-685ecb8002ae

"Tijekom susreta s predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem razgovarao sam o sigurnosnim pitanjima i razvoju bilateralnih odnosa. Zahvalan sam Srbiji zbog sudjelovanja na prvom Globalnom mirovnom samitu i potpisivanja Zajedničke deklaracije. Cijenimo financijsku i humanitarnu pomoć našoj državi", napisao je Zelenski na X-u. 
Adem Vuchiqi je na Instagramu objavio kako je imao "dobar sastanak" s ukrajinskim čelnikom. "Dobar sastanak s predsjednikom Zelenskim o svim izazovima i važnim pitanjima, kako za Srbiju i Ukrajinu, tako i za Europu i svijet", poručio je.

-----------------------------------------

Picoustom je izdaja drugo ime, nakon izdaje Kosova sve više odjebava Rusiju. Izgleda da se sprema nova srpska pošiljka za Ukrajince.
Piglet
Piglet

Posts : 1438
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Hoholo Mudovski 19/7/2024, 13:17

https://www.geopolitika.news/vijesti/ekskluzivno-donosimo-cjelovito-orbanovo-pismo-intenzitet-vojnog-sukoba-ce-radikalno-eskalirati/

_________________
Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5870
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 19/7/2024, 13:51

Hoholo Mudovski wrote:https://www.geopolitika.news/vijesti/ekskluzivno-donosimo-cjelovito-orbanovo-pismo-intenzitet-vojnog-sukoba-ce-radikalno-eskalirati/
Oslovljava Trumpa predsjednikom Amerike. Nije ni čudo da su ga iz EU odlučili odjebat jer tko god šta mislio i imao koje kakve stavove ovako ipak ne može upadat.

Poštovani predsjedniče, ( Charl Michel )

U nastavku pronađite sažetak mojih nedavnih razgovora s čelnicima Ukrajine, Rusije, Kine, Turske i predsjednikom Donaldom J. Trumpom, kao i nekoliko prijedloga za vaše razmatranje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 19/7/2024, 13:55

I onda je to ponovio tri puta. Ovo se ne tolerira jer Trump uopće nije predsjednik Amerike i ovo je totalni bezobrazluk od Orbana i njegove diplomacije. Ovo će mu bit totalni odjeb.


5. Što se tiče Sjedinjenih Država, na summitu NATO-a i tijekom razgovora s predsjednikom Trumpom doživio sam da je SAD trenutno jako zaokupljen predsjedničkom kampanjom. Aktualni predsjednik ulaže goleme napore da ostane u utrci. Očito je da on nije sposoban modificirati trenutnu američku proratnu politiku i stoga se ne može očekivati ​​da započne novu politiku. Kao što smo svjedočili mnogo puta tijekom proteklih godina, u ovakvim će situacijama birokracija bez političkog vodstva nastaviti ići starim putem.

6. Tijekom razgovora s predsjednikom Trumpom, zaključio sam da će vanjska politika igrati samo malu ulogu u njegovoj kampanji, kojom dominiraju unutarnja politička pitanja. Stoga od njega ne možemo očekivati ​​nikakvu mirovnu inicijativu do izbora. Međutim, sa sigurnošću mogu reći da ubrzo nakon izborne pobjede neće čekati svoju inauguraciju, već će odmah biti spreman djelovati kao mirovni posrednik. Za to ima detaljne i utemeljene planove.

7. Više sam nego uvjeren da će se u vjerojatnom ishodu pobjede predsjednika Trumpa omjer financijskog tereta između SAD-a i EU-a značajno promijeniti na štetu EU-a kada je u pitanju financijska potpora Ukrajini.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 19/7/2024, 14:02

Zato šta je on tebi predsjednik a time ne poštuješ ni samu Ameriku jer nekoga tko to nije oslovljavaš tako ti si sad ostao bez naftovoda kojim te "hrani" čika Putin.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t58231-ukrajina-prekinila-transport-ruske-nafte-preko-svoga-teritorija-u-maarsku

Ujedno ćeš i Uršulu koja te ne podnosi organski gledat idućih pet godina na čelu eu komisije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 19/7/2024, 14:30



Zelenski tvrdi da rat možda završi do kraja godine, tada bi mogli pregovori ali da će s lakše pregovarati sa Rusijom što je ova slabija. 

Isto tako Zelenski je imao razgovor telefonom direktni sa budućim predsjednikom USA, Trumpom


Moje mišljenje da mu je ovaj ponudio ponudu koju Zelenski ne može odjebati a to bi moglo biti da se Rusi povuku sa dobrog dijela osvojenih područja a ostane im ne priznata kontrola nad Krimom i ruševinama Donbasa. 
Moguće da je Zelenski već pristao na to, pitanje će šta će biti sa Putinom posto ekipa oko njega non stop govori da Ukrajinu kao naciju, državu treba uništiti a svaki opstanak Ukrajine u bilo kakvom obliku je neuspjeh. 

Ali sutra njima Putin može narediti da pričaju priče da su pobijedili Nato.. Sve po potrebi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 19/7/2024, 14:59

Danas je 19.07.2024 godine. Kongres Demokrata SAD je za mjesec dana i bira se kandidat Demokratske stranke SAD koji će kao njihov kandidat ići na izbore za predsjednika SAD.

Pošto ja nemam daljinski da vama prevrtim mjesec dana unaprijed odo se ja kupat a vi gledajte tko će bit nominiran za kandidata Demokratske stranke SAD uskoro jer imaju samo mjesec dana da takvu odluku donesu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by AssadNaPodmornici 19/7/2024, 15:21

tu se slažem sa Bill Maherom koji je rekao još prije par tjedana da će demokrati staviti novoga i da će se Biden zaboraviti u roku keks.
Sve jedno mislim da je propali atentat gurnuo Trumpa i da ga nitko novi neće stići.
Drugo i onako mislim da je za Ukrajince bolji izbor Trump. I za svijet. jer Trump će im ponuditi dobre uvijete i spasiti će stotine tisuća života.

Svaka druga alternativa će vjerojatno biti obostrano uništenje i Ukrajine i Rusije

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21808
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 19/7/2024, 16:10

AssadNaPodmornici wrote:
Drugo i onako mislim da je za Ukrajince bolji izbor Trump. I za svijet. jer Trump će im ponuditi dobre uvijete i spasiti će stotine tisuća života.

Svaka  druga alternativa će vjerojatno biti obostrano uništenje i Ukrajine i Rusije
Jeste. To je baš tako ti kažeš. Tako je i Chamberlajn razmišlja dok je Hitler komada Čehoslovačku. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Neville_Chamberlain
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 19/7/2024, 16:38

"Ishod na terenu je užasno, užasno važan, vitalan za buduću europsku i globalnu sigurnost... Ali ne možemo biti u iluzijama... na kraju sukoba u Ukrajini... mi ćemo imati veliki problem s Rusijom" - general Cavoli, vrhovni zapovjednik savezničkih snaga za Europu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 19/7/2024, 16:53

AssadNaPodmornici wrote:
tu se slažem sa Bill Maherom koji je rekao još prije par tjedana da će demokrati staviti novoga i da će se Biden zaboraviti u roku keks.
Sve jedno mislim da je propali atentat gurnuo Trumpa i da ga nitko novi neće stići.
Ray Mabus

Bivši Ministar mornarice SAD-a

Stranka: Demokratska stranka
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by RayMabus 19/7/2024, 19:03

Mađarski premijer Viktor Orbán rekao je da će nastaviti svoju "mirovnu misiju" unatoč kritikama iz Europske unije te da je mirovna misija nužna kako bi se zaustavilo širenje rata.

Tijekom intervjua za Kossuth Rádió rekao je da su europski liberalni političari naivni ljudi, jer misle da se mir može stvoriti tako da se stranke bolje vide, razgovarajući s njihovim srcima.

Prema njegovom mišljenju, ne treba razgovarati sa stranama, već im reći "da cijeli svijet želi mir, jer je ovaj rat loš za sve" i da "svjetske sile čekaju da počnu mirovni pregovori".

Orbán je također uvjeren da će Europa promijeniti svoj stav: "Jednostavno je jako teško izaći iz rovova u kojima se nalaze. Ali siguran sam da će se sve promijeniti najkasnije na dan američkih predsjedničkih izbora. To ne bi trebao biti paniku i ishitreni zaokret, ali promišljen proces kojim bismo prešli s proratne politike na promirovnu europsku politiku. To bi bilo u interesu svih."

‼ Želio bih reći sljedeće: važno je kada uz poziv na „zaustavljanje rata“ ide i poziv na „povratak pravde“ i „kažnjavanje agresora“.


https://x.com/Gerashchenko_en/status/1814341506892693999
RayMabus
RayMabus

Posts : 181786
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukrajini - moderirana tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukrajini - moderirana tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 55 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 31 ... 55  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum